• „Między nami kobietkami”

  W dniu 5 października 2015r. wszystkie uczennice klas szóstych szkoły podstawowej wzięły udział w Programie edukacyjnym o dojrzewaniu „Między nami kobietkami”.

  Program ten został opracowany przez zespół ekspertów marki Always i przygotowany specjalnie dla nastoletnich dziewcząt, aby pomóc im w zrozumieniu, że miesiączka to zupełnie normalna sprawa i nie ma się czego wstydzić. Prelegentka firmy Procter and Gamble przedstawiła informacje edukacyjne dotyczące zmian fizycznych i psychicznych, jakie  zachodzą w okresie dojrzewania, szczegółowo wyjaśniając, jak wybrać najlepsze produkty higieniczne dla dziewcząt, które sprostają im potrzebom.

  Na zakończenie ciekawej prelekcji każda z dziewcząt otrzymała bezpłatne próbki podpasek Always i wkładek Discreet oraz książeczkę z odpowiedziami na każde pytanie dotyczące tak ważnego etapu w życiu każdej kobietki.

 • Wycieczka klas 5p, 5s i 6p do Lublina

  Dnia 23 września 2015 r. uczniowie z klas piątych i szóstych szkoły podstawowej wybrali się na wycieczkę do Lublina. Wyjazd miał na celu naukę oraz integrację uczniów. Uczniowie wzięli udział w warsztatach organizowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki.

  Jedna 25 osobowa grupa uczestniczyła w warsztatach ”Odpady- zasady segregacji i możliwości ponownego wykorzystania” oraz „Tajniki kuchni molekularnej” odbywających się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, natomiast druga, 20-osobowa grupa gościła na Uniwersytecie Medycznym poznając „Codzienne życie mikrobów”, a następnie w Medycznym Studium Zawodowym wzięła udział w warsztatach ”Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach”.

  W atmosferze zabawy pracownicy naukowi prezentowali ciekawe, nietypowe doświadczenia, które byłyby trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych.

  Nasi uczniowie czuli się tam, jak prawdziwi studenci. Z zaciekawieniem przypatrywali się prezentowanym doświadczeniom, a uczestnicząc w warsztatach chłonęli przekazywaną wiedzę. Te niecodzienne przeżycia z pewnością przyczynią się do wzbogacenia wiedzy i na pewno wpłyną na wyobraźnię uczniów i zrozumienie tych niełatwych zagadnień.

  Po warsztatach udaliśmy się na zasłużony obiad, oczywiście w McDonald’s, a następnie obejrzeliśmy film oparty na baśni "Mały Książę", która jest lekturą szkolną.

  Do domu wróciliśmy późno, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Był to dzień wielu wrażeń, a także rozwijania aktywności poznawczej uczniów.

 • Wycieczka szkolna do Hołowna k. Podedwórza

  W dniu 24 września 2015 uczniowie wszystkich klas czwartych naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Hołowna k. Podedwórza (www.krainarumianku.pl).

  Najpierw udaliśmy się z wizytą do Mini ZOO, gdzie mogliśmy podziwiać piękne ptaki oraz inne zwierzęta. Były tam między innymi: bażanty, papugi, bocian, sarna, króliki, kozy.

  W trakcie warsztatu "Dawne zajęcia domowe" dzieci zobaczyły, jak wyglądała dawna wiejska izba i co się w niej działo do świtu do zmierzchu. Ubijały masło

  w maselnicy, by zjeść je ze smakiem z wiejskim chlebem. Prasowały i maglowały bieliznę własnoręcznie upraną w balii. Dowiedziały się także, czy każde żelazko ma duszę i jak pomaga praczce kijanka, tara i żuraw.

  Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie pranie odbywało się przy prawdziwej wiejskiej studni z żurawiem, z której była wyciągana woda.

  ABC…chleba chcę, ale wiedzieć mi się godzi z czego też to chleb się rodzi…. Podczas warsztatu "Od ziarna do chleba" poznaliśmy tradycyjne sposoby uprawy zboża i jego przechowywania. Uczestniczyliśmy w młóceniu cepem, czyszczeniu ziarna, mieleniu zboża w ręcznych żarnach. A wszystko to odbywało się w prawdziwej, drewnianej, krytej strzechą stodole.

  Z umielonej mąki przygotowaliśmy ciasto drożdżowe, ulepiliśmy rogaliki z dżemem i upiekliśmy w piecu chlebowym. Ogromną przyjemnością było jedzenie pysznych, pachnących i jeszcze ciepłych rogalików.

  Na koniec czekało na nas ognisko z kiełbaskami, zabawa na świeżym powietrzu i zakup pamiątek w sklepiku, który mieścił się w spichlerzu.

   

  Wiesława Kalinka

   

 • MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim otrzymał grant z Fundacji Banku Zachodniego WBK im. Stefana Bryły.

   Ostatniego dnia wakacji została rozstrzygnięta II edycja Konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”, organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK, przy współpracy z Bankiem Zachodnim WBK. Wśród 2224 złożonych wniosków granty finansowe otrzymało 300 pomysłów. Wśród tych, które uzyskały aprobatę Jury znalazł się projekt naszego Klubu p.n. Od juniora do seniora – „Z szachami przez życie”. Będziemy go realizować wspólnie ze szkołami podstawowymi nr 1 i 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Zakłada on zakupienie szachów plenerowych oraz dwóch gier planszowych dużego formatu i zorganizowanie pod koniec stycznia 2016 roku międzypokoleniowych imprez integracyjnych z wykorzystaniem zakupionych gier. W ten sposób połączymy aktywność fizyczną z intelektualną. Projekt ma również promować gry umysłowe. Po zakończeniu projektu zakupiony sprzęt zamierzamy wykorzystywać podczas imprez plenerowych oraz w pozalekcyjnej edukacji młodego pokolenia międzyrzeczan. Zapraszamy do internetowego głosowania na nasz projekt, na stronie http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/granty/glosowanie.html

 • Zaproszenie na zajęcia sportowe  Zapraszamy wszystkich uczniów kl. 4-6

  na zajęcia sportowe o profilu lekkiej atletyki

  w każdy poniedziałek, wtorek i środę od godziny 15.55,

  hala ZPO 3 ul. Leśna 2

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  01 września 2015 r.

  8.00 - Msza Św. w kościele pw. Chrystusa Króla

  9.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego ZPO nr 3 - hala sportowa

 •  

  Rok szkolny 2015/2016

   

 • Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego

  Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego znajduje się w Module - DOKUMENTY

 • Rada Pedagogiczna

  Rada Pedagogiczna szkoły podstawowej odbędzie się  25 sierpnia 2015 r.  o godz. 9.00

 • WAKACJE W CHORWACJI

  DRVENIK  to urocze miasteczko turystyczne położone w południowej części Riwiery Makarskiej. Ulokowany jest pomiędzy dwoma zatokami Donje Vala i Gornaja Vala, w otoczeniu szczytów masywu Biokovo –  właśnie tu niektórzy uczniowie naszej szkoły spędzili tegoroczne wakacje.

  To wyjątkowe miejsce zachęca nie tylko do leniuchowania na przepięknej plaży i kąpieli w kryształowej wodzie Adriatyku, ale również do  spacerów i wycieczek po okolicy. W czasie jedenastodniowego turnusu uczestnicy skorzystali z wielu atrakcji i dwiedzili niezwykłe miejsca:

  Medjugorje - słynne z objawień Matki Boskiej. Niegdyś wioska, dzisiaj dość duże miasto w południowej części Bośni i Hercegowiny, do którego przybywają pielgrzymki z całego świata.

  Wodospady Kravica (to również Bośnia i Hercegowina)- ukryte gdzieś daleko, na odludziu, wśród lasów, nad rzeką i z dziewiczym krajobrazem.  Do uszu dociera najpierw szum wody,  na skórze czuje się  lekki powiew chłodu. Schodzi się  po schodach i … dopiero  wyłania się obraz – wylewające się znikąd strumienie wody. Schodzi się dalej i widzi się nieckę, a w niej jezioro i zespół kilkunastu niemałych wodospadów. Dookoła otacza  zieleń, śpiew ptaków i gwar ludzi kapiących się w tych jeziorkach i przemykających  radośnie pod wodospadami. 

  Rafting po rzece Cetina – jednej z najpiękniejszych i najczystszych rzek w Chorwacji; rzeka wyżłobiła tu głębokie, zapierające dech w piersiach kaniony; barwny krajobraz i nienaruszona przyroda oraz wesoła zabawa był niewątpliwie hitem wyjazdu.

  Split – drugie co do wielkości miasto Chorwacji słynące z licznych zabytków m.in. pałac cesarza Dioklecjana (III-IV wiek) założony na planie rzymskiego obozu wojskowego (ok. 150 na 190 m) z murami i wieżami - pałac został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. 

  Zazwyczaj po długiej nieobecności w domu chce się jak najszybciej do niego wracać. Tym razem nie mieliśmy pewności, czy łzy   w naszych oczach były wyrazem tęsknoty za bliskimi, czy wyrazem żalu, że nasz pobyt dobiega końca i rozstajemy się z nowymi (bardzo sympatycznymi !!!) znajomymi z innych miast.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  25. 06. 2015 r.  - godz. 13.30

  - zakończenie  dla klas zerowych - świetlica szkolna

  25. 06. 2015 r.  - godz. 16.00

  -zakończenie dla klas VI szkoły podstawowej i III gimnazjum - hala gimnastyczna

  Uczniom, którzy otrzymują świadectwo z wyróżnieniem towarzyszą rodzice.

  26. 06. 2015 r.

  - godz. 8.00 - Msza Św. w kościele pw. Chrystusa Króla

  - godz. 9. 15 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 ZPO 3 - hala gimnastyczna

 • Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016

   

  Przedmiot

  Kl.

  Tytuł podręcznika

  Autor

  Wydawnictwo

  Numer dopuszczenia

  Edukacja wczesnoszkolna

   

   

   

  I

  NASZ ELEMENTARZ – podręcznik do szkoły podstawowej. Klasa 1.

  - zakup dotowany

  M. Lorek

  L. Wollman

  MEN

  ISBN 978-83-64735-00-4

   

  Język angielski

  „TIGER 1” – podręcznik wieloletni

  – zakup dotowany

  C. Read

  M. Ormerod

  M. Kondro

  MACMILLAN

  673/1/2013/

  2014

  Religia

  „ŻYJEMY W BOŻYM ŚWIECIE”

   

  K. Mielnicki

  E. Kondrak

  JEDNOŚC

  AZ-11-01/12-KI-1-12

  Edukacja wczesnoszkolna

   

   

   

  II

  NASZ ELEMENTARZ – podręcznik do szkoły podstawowej. Klasa 2.

  - zakup dotowany

  M. Lorek

  L. Wollman

  MEN

   

   

  Język angielski

  „TIGER 2” – podręcznik wieloletni

  – zakup dotowany

  C. Read

  M. Ormerod

  M. Kondro

  MACMILLAN

  673/2/2015

  Religia

  IDZIEMY DO JEZUSA”

  – podręcznik do nauki religii

  J. Czerkawski

  E. Kondrak

  JEDNOŚC

  AZ-12-01/12-KI-3112

  Edukacja wczesnoszkolna

   

   

   

  III

   

   

   

  ”OTO JA” – PAKIET DO KL. 3

   

   

  K. Mucha

  A. Stelmach-Tkacz

  MAC

  460/3/2013

  460/4/2013

   

  Język angielski

  „ENGLISH ADVENTURE 3”

  – podręcznik z zeszytem ćwiczeń plus CD-ROM plus DVD

  A. Worrall

  PEARSON

  67/4/2010/z1

  Religia

  "JEZUS JEST Z NAMI"– zeszyt ćwiczeń

  J. Czerkawski

  JEDNOŚC

  AZ-1 - 01/12

   

   

   

   

  Język polski

   

  IV

  „MIĘDZY NAMI” – podręcznik dla klasy czwartej – zakup dotowany

   

  A. Łuczak,

  A. Murdzek

  GWO

  445/1/2012/

  2015

  V

  „MIĘDZY NAMI” – podręcznik kl. 5

  - zeszyt ćwiczeń część I i II

  A. Łuczak,

  A. Murdzek

  GWO

  445/2/2013

   

  VI

  „MIĘDZY NAMI” – podręcznik kl.6

  - zeszyt ćwiczeń część I i II

  A. Łuczak,

  A. Murdzek,

  GWO

  445/3/2014

   

   

   

  Historia

  IV

  „WCZORAJ I DZIŚ”

  – podręcznik do historii i społeczeństwa dla kl. IV – zakup dotowany

  G. Wojciechowski

   

  NOWA ERA

  443/1/2012/

  2015

  V

  „WCZORAJ I DZIŚ”

  – podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla kl. V

  G. Wojciechowski

   

  NOWA ERA

  443/2/2013

  VI

  „WCZORAJ I DZIŚ”

  – podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla kl. VI

  G. Wojciechowski

   

  NOWA ERA

  443/3/2014

   

   

   

   

  Język angielski

  IV

  „LOOK! 1” - podręcznik wieloletni

  – zakup dotowany

  S. Elsworth,J. Rose

  M. Tetiurka

  PEARSON

  252/1/2014/Z1/2015

  V

  „SKY HIGH 2” – podręcznik i zeszyt ćwiczeń

  B. Abbs

  I.Freebairn

  PEARSON

  147/3/2009

  VI

  „SKY HIGH 3” – podręcznik i zeszyt ćwiczeń  

  B. Abbs

  I.Freebairn

  PEARSON

  147/4/2009

   

   

   

   

  Matematyka

  IV

  „MATEMATYKA 4. PODRĘCZNIK MATEMATYKA Z PLUSEM”

  - zakup dotowany

  M. Dobrowolska

  M. Jucewicz

  P. Zarzycki

   

  GWO

   

  340/1/2015/

  z 1

  V

  „MATEMATYKA  5. Podręcznik matematyka z plusem”  – podręcznik

  Ćwiczenia kl. 5: liczby całkowite i ułamki – cz. 1i2, geometria

  M. Dobrowolska

  M. Jucewicz

  P. Zarzycki

  M. Karpiński

   

  GWO

   

  340/2/2013

   

  VI

  „MATEMATYKA 6. Podręcznik matematyka z plusem”-  podręcznik

  ćwiczenia : liczby i wyrażenia algebraiczne – cz. 1 i 2, geometria

  M. Dobrowolska

  M. Jucewicz

  P. Zarzycki

   

  GWO

   

  340/3/2014

   

   

   

   

  Przyroda

  IV

  „TAJEMNICE PRZYRODY” KLASA 4

  - zakup dotowany

  M.Marko-Worłoska

  F. Szlajfer

  J. Stawarz

  NOWA ERA

  399/1/2011/

  2014

  V

  „TAJEMNICE PRZYRODY  5”

  – podręcznik + ćwiczenia  – część 1i2

  J. Ślósarczyk

  R. Kozik, F. Szlajfer

   

  NOWA ERA

  399/2/2013

  VI

  „TAJEMNICE PRZYRODY 6”

  – podręcznik + ćwiczenia  – część 1i2

   

  F. Szlajfer

  H. Kowalczyk

  NOWA ERA

  399/3/2014

   

   

   

  Plastyka

  IV

  „PLASTYKA 4” – podręcznik dla klasy 4 – zakup dotowany

  S.K. Stopczyk

  B. Neubart

  WSIP

  440/1/2012

  V

   KONTYNUACJA Z KLASY 4

  ( „DO DZIEŁA!” – podręcznik z dodatkiem „Historia sztuki na CD” dla klas IV-VI)

  J. Lukas

  K. Oczak

  NOWA ERA

  326/2011

  VI

   KONTYNUACJA Z KLASY 4

   („DO DZIEŁA!” – podręcznik z dodatkiem „Historia sztuki na CD” dla klas IV-VI)

  J. Lukas

  K. Oczak

  NOWA ERA

  326/2011

   

   

  Technika

   

   

   

   

   

  V

  „KARTA ROWEROWA” – zajęcia techniczne w klasach IV-VI

  B. Stanecka

  Cz. Stanecki

  STANPOL

  321/1/2011/Z1

  VI

  „ZAJĘCIA TECHNICZNE – CZ. I ”

  „ZAJĘCIA TECHNICZNE – CZ. 2II”

   

  B. Stanecka

  Cz. Stanecki

  STANPOL

  321/2/2012

  321/3/2012

   

   

   

   

  Muzyka

   

   

  IV

  „LEKCJA MUZYKI” – podręcznik do muzyki dla kl. 4 – zakup dotowany

   

  M. Gromek

  G. Kilbach

  NOWA ERA

  589/1/2012/

  2015

   V

  KONTYNUACJA Z KLASY 4

  („I GRA MUZYKA!”  – podręcznik dla klas IV-VI z dodatkami „Zaśpiewajmy’ i „Zagrajmy”)

  M. Gromek

  G. Kilbach

  NOWA ERA

  569/2012

  VI

  KONTYNUACJA Z KLASY 4

   („I GRA MUZYKA!” – podręcznik dla klas IV-VI z dodatkami „Zaśpiewajmy’ i „Zagrajmy”)

  M. Gromek

  G. Kilbach

  NOWA ERA

  569/2012

   

   

   

  Zajęcia komputerowe

   

  IV 

   

  „LEKCJE Z KOMPUTEREM – KL. 4”

  - zakup dotowany

  W. Jochemczyk

  W. Kranas

  A. Samulska

  WSiP

  453/1/2012/

  2014

  V

  „ZAJĘCIA KOMPUTEROWE Z POMYSŁEM”

  Podręcznik z ćwiczeniami dla kl. 5

   

  A. Wysocka

  P. Wimmer

  WSiP

  477/2/2013

  VI

  „ZAJĘCIA KOMPUTEROWE Z POMYSŁEM”

  Podręcznik z ćwiczeniami dla kl. 6

   

  A. Wysocka

  P. Wimmer

  WSiP

  477/3/2014

   

   

   

  Religia

  IV

  „MIEJSCE PEŁNE BOGACTW” – podręcznik i zeszyt ćwiczeń

   

  K. Mielnicki

  E. Kondrak

  A. Kiciński

  JEDNOŚĆ

  AZ-21-02/12-KI-1/12

  V

  „SPOTKANIA UBOGACAJĄCE” – podręcznik i zeszyt ćwiczeń

   

   K. Mielnicki

  E. Parszewska

  JEDNOŚĆ

  AZ-22-02/12-KI-1/13

  VI

  „TAJEMNICE BOGA TEGO ŻYCIA”- podręcznik i ćwiczenia kl.6

   

  K. Mielnicki

  E. Kondrak

  JEDNOŚĆ

   

  AZ-2-02/12

   

 • WYPRAWKA SZKOLNA 2015

  Dotyczy uczniów ZPO 3, tylko szkoły podstawowej

  Pomoc zostanie skierowana do:

  1.  Uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy trzeciej szkoły podstawowej
  2. Uczniów niepełnosprawnych uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy III, V, VI szkoły podstawowej : słabosłyszących; z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym; z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją;

  Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników oraz zakupu materiałów edukacyjnych będzie przysługiwać:

  • uczniom pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie

  nie przekracza 574 zł;

  • uczniom pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego na podstawie decyzji dyrektora szkoły, uwzględniającej lokalne warunki ekonomiczne i społeczne (np. ciężka choroba, wielodzietność, przemoc, alkoholizm, narkomania w rodzinie);
  • uczniom niepełnosprawnym  - w/w - bez względu na dochód.
  • Podstawą do skorzystania z pomocy przez uczniów niepełnosprawnych jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
  • W przypadku uczniów spełniających kryterium dochodowe należy przedłożyć zaświadczenie o dochodach lub zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń rodzinnych. Dopuszcza się również złożenie oświadczenia o dochodach.
  •  Rodziny, które przekraczają kryterium dochodowe zamiast zaświadczenia o dochodach składają uzasadnienie do otrzymania pomocy

  Dofinansowanie zakupu podręczników będzie wynosić:

  1. dla uczniów uczęszczających do klasy III szkoły podstawowej do kwoty 225 zł.
  2. dla uczniów słabowidzących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, uczęszczających do: klas V i VI szkoły podstawowej do kwoty 325 zł.
  3. dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym uczęszczających do: klas V i VI szkoły podstawowej do kwoty 225 zł.

  Wnioski o pomoc materialną „ Wyprawka szkolna 2015” są do pobrania w sekretariacie szkoły.

  Wnioski należy składać w sekretariacie szkoły.

  Zwrot pieniędzy następuje po przedłożeniu dowodu zakupu (np. faktury VAT) lub oświadczenia o dokonanym zakupie (ale najwcześniej w X-XI). 

 • Zakończenie klas zerowych

  25 czerwca dzieci z grupy 0,,a" i 0,,b" przedstawiły program artystyczny z okazji zakończenia roku szkolnego. Nie zabrakło wierszy, piosenek oraz tańców. Włożyły wiele pracy w swój występ, co zaproszeni goście docenili i wielokrotnie nagrodzili gromkimi brawami. Po części artystycznej przyszedł czas na dyplomy, pamiątkowe książki i podziękowania. Pan Dyrektor wręczył przedszkolakom odblaski i życzył im udanych i bezpiecznych wakacji oraz sukcesów w szkole.

 • Finał konkursu „Szkoła marzeń”

  15 czerwca 2015 r. w Sejmie odbył się finał konkursu „Szkoła marzeń”, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – gimnazjów, liceów, techników, szkół zawodowych oraz placówek opiekuńczych. Jego uczestnicy mieli przedstawić – w plastycznej albo literackiej formie – swoją wizję perfekcyjnej szkoły i oczekiwania wobec niej.
    Ponad 7,5 tys. uczniów z całej Polski przedstawiło w konkursie „Szkoła marzeń” swoją wizję idealnej szkoły jako miejsca przyjaznego uczniom. Na etapie okręgowym w przeprowadzenie konkursu zaangażowało się 91 biur senatorskich i poselskich.

  Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 662 prace zarówno plastyczne, jak i literackie.  Wśród nich znalazły się również prace uczniów ZPO nr3 – Piotra Sapiechy z klasy 5p i Dominiki Suśniak z klasy 1C Gimnazjum Sportowego nr3.

   Uczestnicy konkursu podczas poniedziałkowego spotkania mieli okazję dowiedzieć się od przedstawicieli zagranicznych ambasad, jak funkcjonują szkoły na Słowenii, Łotwie i w Iranie, zwiedzić Sejm i Senat, a nawet wziąć udział w improwizowanym głosowaniu w sali posiedzeń Senatu.

 • Szkoła Marzeń

 • Bal Szóstych Klas

  Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest Bal Szóstych Klas. W tym roku szkolnym odbył się w dniu 11 czerwca 2015r. W czasie tego wyjątkowego wieczoru, uroczyście ubrani uczniowie spotykają się, aby potańczyć i świętować zakończenie nauki w szkole podstawowej. Na wspaniałą zabawę szóstoklasiści wraz z rodzicami zapraszają dyrekcję oraz nauczycieli.Tak było i w tym roku. Absolwenci rozpoczęli bal częścią artystyczną, następnie udali się do klas na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców, by później bawić się wraz z wodzirejem, aż do godz. 23:00. Wieczór nie byłby tak udany, gdyby nie zaangażowanie Rodziców uczniów, którym w imieniu naszych podopiecznych bardzo serdecznie za to dziękujemy! Szóstoklasiści we wspaniałych humorach wrócili do domów.

 • "Edukacja przez szachy w szkole"

  Finał projektu "Edukacja przez szachy w szkole" na Stadionie Narodowym z udziałem uczniów międzyrzeckich szkół

  356 dzieci z 62 placówek oświatowych rywalizowało na Stadionie Narodowym w Warszawie w finałowym turnieju ogólnopolskiego projektu "Edukacja przez szachy w szkole". Zawody były podsumowaniem tegorocznej edycji przedsięwzięcia realizowanego przez Polski Związek Szachowy, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej i samorządów lokalnych. W trzech salach centrum konferencyjnego stadionu uczniowie klas I-III szkół podstawowych rozegrali sześć rund systemem szwajcarskim. Najsilniejszą reprezentację stanowiły mazowieckie placówki, ale były też dzieci z tak odległych miast, jak np. Bogatynia . Międzyrzec reprezentowało 17 uczniów. ZPO nr 1 ( 6 osób) ZPO nr 2( 5 osób).

  Reprezentacja Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w składzie:

  Aleksandra Marciniuk

  Karolina Wysokińska

  Marcel Domański

  Mariusz Kurczyński

  Karol Petruczenko

  Igor Zasadziński

  startowała pod opieką pani Małgorzaty Okrasa.

  Naszym największym sukcesem jest 5 miejsce Oli Marciniuk z  klasy 1b w kategorii D1.

  Wielu uczestnikom turnieju towarzyszyli rodzice i nauczyciele.

  Rywalizację uczniów obserwował prezydent Europejskiej Federacji Szachowej Gruzin Zurab Azmaiparaszwili. Nad wszystkim czuwał  Krzysztof Góra z Polskiego Związku Szachowego, który niejednokrotnie gościł w naszym mieście w charakterze sędziego i wykładowcy na kursie dla nauczycieli. 

 • ZIELONA SZKOŁA NA MAZURACH

  W dn. 15 – 19. 06. 2015 uczniowie klasy Ic i IIa byli uczestnikami wyjazdu na Mazury. Podczas naszego pobytu mieliśmy mnóstwo atrakcji. Oto one:

  • Iznota - zwiedzanie Galindii;
  • Ruciane Nida – rejs statkiem wycieczkowym po jez. Nidzkim;
  • Święta Lipka – zwiedzanie bazyliki i udział w koncercie organowym;
  • Reszel – zwiedzanie zamku biskupów warmińskich;
  • Kadzidłowo – żywa lekcja przyrody w Parku Dzikich Zwierząt;
  • Mikołajki – Hotel Gołębiewski- atrakcje parku wodnego „Tropikana”;
  • Piecki – sporty wodne na jez. Wągiel (kajaki, łódki);
  • Mrągowo – rejs żaglówkami po jez. Czos, zajęcia żeglarskie, zabawa na super nowoczesnym placu zabaw;
  • Mamerki – zwiedzanie bunkrów oficerów niemieckich z okresu II wojny światowej

  Wieczorami odbywały się zajęcia lekcyjne , gry i zabawy oraz ulubione przez wszystkich „podchody”. Pogoda nam dopisała, więc wróciliśmy zadowoleni, z postanowieniem, że za rok jedziemy nad morze.

 • I Turniej Klasyfikacyjny w MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim

               W niedzielę 14 czerwca 2015 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim najmłodsi członkowie Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim walczyli na szachownicach o uzyskanie kategorii szachowych. Siedmiorundowy turniej rozgrywany tempem 30 min. na zawodnika na partię dawał możliwość uzyskania kategorii okręgowych – V i IV. W turnieju wzięło udział 18 młodzików w tym 5 dziewczynek. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Marcel Domański, który zdobył 6 z 7 możliwych do zdobycia punktów i wyprzedził Filipa Węgrzyniaka – 5 pkt. 

    W turnieju padło 10 kategorii okręgowych. Kategorię IV uzyskała Emilka Oponowicz. Natomiast kategorie V zdobyli: Marcel Domański, Filip Węgrzyniak, Bartosz Marciniuk, Karol Petruczenko, Dawid Zacharjasz, Mateusz Czerniewicz, Mariusz Kurczyński, Jacek Borkowski i Karolina Wysokińska.

    Zawodnicy, którym nie udało się zdobyć kategorii  będą mieli okazję podwyższyć swój ranking w kolejnych turniejach klasyfikacyjnych.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Międzyrzecu Podlaskim
  ul. Leśna 2,
  21-560 Międzyrzec Podlaski

  http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
 • (083) 371 - 78 - 35

Galeria zdjęć