• Konkurs Historyczny „Międzyrzec –Historia Dzień Dzisiejszy”

  W dniu 19 listopada 2015 r. odbył się II etap konkursu organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim „Międzyrzec –Historia Dzień Dzisiejszy”. W XVIII edycji tego konkursu udział wzięli uczniowie naszej Szkoły wyłonieni w eliminacjach szkolnych: Julia Olszewska, Oliwia Sakowicz, Jakub Wieczorek i Igor Żebrowski. Tegoroczny temat konkursowy to: Ludzie nauki, kultury i sztuki związani z Międzyrzecem Podlaskim. Szkoły podstawowe miały w swoim zakresie tematycznym poznać biografię czworga sławnych międzyrzeczczan: Henryka Burzeca, Mieczysława Kalenika, Ryszarda Kornackiego i Sławy Przybylskiej.   

  Organizator Konkursu w Szkole Podstawowej nr 3 Roman Sidorowicz

 • Międzygminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych

  24 listopada 2015 roku o godz. 10.00 w Zespole Placówek Oświatowych Nr 3  w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się  Międzygminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych.

    W turnieju wzięły udział  drużyny:

  • Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Patrycja Waszczuk, Aleksandra Szyszko, Wiktor Kukawski i Jerzy Rzeńca z opiekunem panią Bożeną Węgrzyniak.
  • Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Misiach         w składzie: Adam Rypiński, Dominik Muszyński, Olaf Matejek, Nina Matejko z opiekunem Joanną Jędruchniewicz,
  • Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Sebastian Szcześniak, Wiktor Siedlanowski, Maciej Złotkowski, Emilia Oponowicz z opiekunem panią Elżbietą Filimon.

    Turniej rozegrano systemem dwukołowym  na dystansie 6 rund z tempem 15 minut na partię, na zawodnika.

    Do  Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych, awansowały:

  1. Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim,
  2. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej Misiach.

    Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych i Powiatowa Gimnazjada w Szachach Drużynowych odbędą się w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim 2 grudnia 2015 r.

 • Szachiści wspieraja dzieci z polskich rodzin na Wschodzie

  22 listopada 2015 roku Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim działający przy Zespole Placówek Oświatowych Nr 3, jako jeden z pierwszych w kraju zorganizował turniej szachowy w ramach  V edycji akcji społecznej „Szachiści grają dla Polonii, organizowanej przez Polski Związek Szachowy pod Patronatem Marszałka Senatu RP.

  Celem akcji „Szachiści grają dla Polonii” jest wsparcie dzieci z polskich rodzin zamieszkujących na Wschodzie (Litwa, Białoruś, Ukraina). Uzyskane środki finansowe  przeznaczone zostaną na dofinansowanie pobytu dzieci Polaków z zagranicy, na obozie  szachowym „Wakacje z szachami 2016”.

  Turniej w naszym mieście mógł się odbyć dzięki dotacji z Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski, z której sfinansowano zakup medali i dyplomów dla uczestników turnieju. Ponieważ turniej miał charytatywny charakter  opłatę startową stanowiły dobrowolne wpłaty uczestników turnieju. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na konto PZSzach.

  W międzyrzeckim turnieju wystartowało 52 szachistów z województw: lubelskiego i mazowieckiego. Ponad połowa uczestników turnieju, to dzieci i młodzież  w wieku do lat 12. Ta grupa wiekowa, oprócz rywalizacji o medalowe miejsca w klasyfikacjach do lat 8, 10 i 12 walczyła o cztery nagrody główne, a mianowicie uzyskanie prawa do startu w turnieju finałowym, który zaplanowano na kwiecień 2016 r.

  Prawo uczestniczenia w turnieju w Senacie RP uzyskali: Patrycja Waszczuk, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt do lat 12 i czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju; Julia Drob z LUKS „Tempo” Ożarów, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji dziewcząt do lat 12 i 10 w klasyfikacji generalnej; Wiktor Kukawski – zdobywca pierwszego miejsca w kategorii chłopców do lat 10 i 11 w klasyfikacji generalnej oraz Jakub Żurawicki z PUKS „Fides” Węgrów, który wygrał wśród chłopców do lat 12 i zajął 13 miejsce w turnieju.

  Najmłodsi uczestnicy turnieju rywalizowali w klasyfikacjach dziewcząt i chłopców do lat 8. Wśród dziewcząt zwyciężyła Ola Żurawicka, która wyprzedziła Karolinę Wysokińską i Olę Marciniuk. Najlepszym ośmiolatkiem okazał się Marcel Domański, który wyprzedził Karola Petruczenko i Bartosza Majczynę.

  W turnieju zwyciężył Paweł Krasuski przed Zbigniewem Litwińcem, obydwaj z Radzynia Podlaskiego. Trzecie miejsce zajął Łukasz Chomiuk z Warszawy.

  Z wynikami końcowymi turnieju można zapoznać się  na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_4567/

 • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ALFIK

  W środę 25 listopada 2015 odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ALFIK. W naszej szkole cieszył się dużym powodzeniem, gdyż wzięło w nim udział aż 68 uczniów. Alfik Matematyczny, to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny, znany od ponad 20 lat wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.  Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.  Zadania konkursowe wymagają  sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. W konkursie nie ma przegranych. Każdy uczestnik otrzyma gadżet szkolny razem z oficjalnymi wynikami, które zostaną przysłane do szkoły do 8 tygodni po konkursie.

 • ANDRZEJKI W ZPO NR 3

  We wtorek 24 listopada 2015 w naszej szkole świętowaliśmy Andrzejki. Z tej okazji odbyła się dyskoteka wspólna dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Wszyscy doskonale się bawili, Dzięki przygotowanym przez uczniów wróżbom- dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, a chłopcy wybranki. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i zpewnością pozostaną na długo w ich pamięci. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane.

   

  Opiekun Samorządu Uczniowskiego

  Wiesława Kalinka

   

 • SZCZĘŚLIWY NUMEREK

  Od poniedziałku 23 listopada 2015 r. rozpoczyna się zorganizowana przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej akcja "Szczęśliwy Numerek", która będzie pozwalała nie mniej szczęśliwemu posiadaczowi na jeden dzień zapomnieć o trudach związanych z ustnym, bądź pisemnym sprawdzaniem wiedzy.

  Więcej informacji w Regulaminie "Szczęśliwego Numerka" w zakładce SU.

  Samorząd Uczniowski

  Szkoły Podstawowej

   

 • APELOWALI O NIEPALENIE

  20 listopada 2015 r., w dniu obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, uczniowie klas I – III zebrali się na apelu promującym zdrowy styl życia. Apel przygotowali uczniowie klasy III b pod kierunkiem P. Grażyny Podgajnej .

  Podczas spotkania dzieci odpowiedziały na pytania:  Co to jest zdrowie i jak należy o nie dbać?. Obejrzały prezentację multimedialną porządkującą i poszerzającą wiadomości na temat zdrowia. Dowiedziały się, jaki wpływ na zdrowie dziecka ma bierne palenie papierosów . Uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali rówieśnikom trzy scenki mówiące o szkodliwości palenia papierosów. Apelowali w nich do rodziców i dziadków, aby nie palili przy dzieciach. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci malowały znaki „zakazu palenia”, które mają za zadanie przypominać rodzicom i innym dorosłym, że w obecności dziecka się nie pali. Pokolorowane znaki z napisem Nie pal przy mnie, proszę dzieci zabrały do domu, by powiesić je w widocznym dla rodziców miejscu.

  Spotkanie przygotowane zostało w ramach programu „Nie pal przy mnie, proszę” , który realizowany jest po raz kolejny w naszej placówce. Uczestniczyli w nim również rodzice, którzy przyjęli zaproszenie na spotkanie.

  (G.P. )

 • Pasowanie na czytelnika

  W dniach 16 i 18 listopada 2015 r.  uczniowie klas I a, b, c, d zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do samodzielnego korzystania z księgozbioru zgromadzonego w bibliotece szkolnej, ustalenie najważniejszych zasad korzystania z biblioteki i poszanowania książek. .Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz samodzielnie wypożyczył książkę. Podczas zajęć panowała miła atmosfera. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wiadomości dotyczących zasad wypożyczania i zachowania w bibliotece i czytelni. Chętnie zadawali ciekawe pytania.

 • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

  W dniach 16 – 17 listopada 2015 r. uczniowie klas V – VI uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, w wymiarze po 2 godziny w każdej klasie, poruszających wszechstronną problematykę związaną z bezpieczeństwem uczniów. Zajęcia podzielone zostały na dwie części:.

  Część I: uzależnienia, używki, sposoby odmawiania,

  Część II: agresja i przemoc, zagrożenia w sieci – jak reagować na doznawaną krzywdę.

  Warsztaty prowadzone były przez specjalistów z Ośrodka Profilaktyki Społecznej z Zakliczyna k. Krakowa. Spotkały się z uznaniem ze strony uczniów, którzy mogli posłuchać, popatrzeć, zaangażować się w pożyteczne działania.

   

  DK

 • Spotkanie psychoedukacyjne dla rodziców

  W dniu 17 listopada 2015 r. w szkole odbyło się spotkanie psychoedukacyjne dla rodziców z cyklu „Dylematy Mamy i Taty”. Specjalista z Ośrodka Profilaktyki Społecznej w nietypowy sposób rozmawiał z rodzicami nt. Jak chronić dziecko przed sięganiem po używki?”

  Poruszył przy tym następujące problemy:

  Współpraca z dzieckiem.

  Treningi i praktyczne wskazówki dotyczące konkretnych umiejętności społecznych: wyrażanie złości, konstruktywne rozwiązywanie konfliktów, aktywne słuchanie.

  Otwarta komunikacja – co ją ułatwia, a co utrudnia.

  Rozmowa na trudne tematy (narkotyki, alkohol). Jak zachęcić dziecko do współpracy.

  Wspólne rozwiązywanie problemów.

  Świat wartości – budowanie adekwatnego światopoglądu.

   Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy wzięli udział w spotkaniu. Życzymy sukcesów w pracy wychowawczej.

  DK

 • Apel klas I - III z okazji Święta Niepodległości

  Dnia 13 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, przygotowany przez uczniów klas 2b i 2c pod kierunkiem wychowawczyń  pani Małgorzaty Okrasa i pani Katarzyny Mikołajczuk.

  W nastrój wprowadził nas film o symbolach narodowych, podczas, którego uczniowie ubrani w stroje regionalne (Daria Myszka, Marysia Stefaniuk i Amelka Pingwarska) i  narodowe ( Weronika Myszka i Miłosz Kobyłka) rozdawali kotyliony oraz gazetkę o 11 listopada „Kalendarium”

  Podczas tej niecodziennej lekcji historii mali artyści w prostych słowach przybliżyli swoim koleżankom i kolegom  krótki rys historyczny, jak Polacy utracili niepodległość oraz w jaki sposób doszło do jej odzyskania. Podczas recytacji patriotycznych utworów oraz śpiewu polskich pieśni uczestnicy mogli obejrzeć filmy z epoki i multimedialny pokaz slajdów.

  Całość uświetniły występy uczniów grających na instrumentach Wiktorii Kamińskiej,  (pianino), Marysi Stefaniuk (flet poprzeczny) i Wiktor Daniluka (pianino).

 • Sukcesy Sportowe ZPO nr 3

  W dniu 17.11.2015 w hali Zespołu Szkół w Małaszewiczach odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2014/2015 organizowany przez Bialski Szkolny Związek Sportowy ,Starostwo Bialskie. Szkoła Podstawowa nr 3 i Gimnazjum Sportowe nr 3 w ogólnej klasyfikacji zajęło wysokie III miejsce w Powiecie Bialskim. Nauczyciele naszej Szkoły  Pani Aneta Strep i Patrycja Karwowska otrzymały honorowy tytuł – Złoty Medal – „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”.

  Pani Bożena Węgrzyniak i Pan Wojciech Lubański otrzymali listy gratulacyjne od Starosty Bialskiego  za wysokie wyniki sportowe w finałach wojewódzkich w szachach i pływaniu.

  Między wręczeniami nagród ,dyplomów ,pucharów ,odznaczeń zgromadzeni goście mogli podziwiać występy artystyczne dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Małaszewiczach oraz zespołów tanecznych Flesz Mini i Flesz Dance Company.  Szkole, Dyrekcji ,Uczniom i Nauczycielom Gratulujemy!!!!!!

  „Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień.” Robert Collier

                                                                                                                                             Patrycja Karwowska                                                                          

 • Miejski Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych

  Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim był gospodarzem Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych, które odbyły się 17 listopada 2015 roku. Na starcie stanęło sześć drużyn z trzech szkół podstawowych działających w Międzyrzecu Podlaskim. Drużynowy turniej kołowy, zorganizowany i przeprowadzony przez opiekuna szkolnej drużyny szachowej i działający przy szkole Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim, rozegrano na dystansie 5 rund. 

  Zwyciężyła pierwsza reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w składzie: Patrycja Waszczuk, Wiktor Kukawski i Aleksandra Szyszko.

   Drugie miejsce z 8 pkt. meczowymi zajęła pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w składzie: Sebastian Szcześniak, Wiktor Siedlanowski, Maciej Złotkowski i Emilia Oponowicz.

  Na trzecim miejscu z dorobkiem 5 pkt. meczowych uplasowała się  pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Bolesława Prusa. Szkołę reprezentowali: Mateusz Czerniewicz, Filip Węgrzyniak, Dawid Zacharjasz i Natalia Byczyk.

    Kolejne miejsca zajęły:

  • II drużyna SP nr 3 – Mariusz Kurczyński, Karol Petruczenko, Igor Zasadziński, Aleksandra Marciniuk i Karolina Wysokińska,
  • II drużyna SP nr 2 – Igor Kotnarowski, Krzysztof Pińczuk, Aleksandra Piątek  i Wiktoria Antoniuk,
  • II drużyna SP nr 1 – Maciej Puszkarski, Władysław Demczenko, Martyna Koczkodaj i Klaudia Matejek.

    Drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca uzyskały prawo startu w Międzygminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych, które odbędą się 24 listopada 2015 r.Gospodarzem rozgrywek międzygminnych będzie również Zespół Placówek Oświatowych nr 3.

 • Pasowanie na przedszkolaka

  Jak co roku w naszym przedszkolu przy ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Przedszkolaka". W uroczystości wzięły udział dzieci z dwóch najmłodszych grup. Dzieci zaprezentowały krótkie programy artystyczne urozmaicone tańcami z rodzicami i konkursami.

  Główną częścią uroczystości było pasowanie przez pana dyrektora Mirosława Kota, wręczenie dyplomów przez panią wicedyrektor Bożeną Nowosielską i obdarowanie pamiątkowymi znaczkami przez wychowawców grup: p. B. Panasiuk i p. R. Kowalczyk.

      W trakcie uroczystości głos zabrał Pan Burmistrz Zbigniew Kot, który pogratulował rodzicom i dzieciom. Życzył aby rozwijały się i prezentowały również wspaniale, jak starsi koledzy, którzy uświetnili uroczystość inscenizacją pt.,,Leśne duszki", przygotowaną przez p. E. Buczak. Na pamiątkę tej chwili z rąk pana Burmistrza przedszkolaki otrzymały ,,Baśnie Andersena".

      Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców, którzy podziękowali wszystkim gościom i wychowawcom wręczając kwiaty. 

                                                                  Opracowała: R. Kowalczyk i B. Panasiuk

 • Jesienny konkurs recytatorski już za nami!

  Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są słowa Wiliama Szekspira „Świat jest teatrem”12.11.2015r. odbyły się Eliminacje Powiatowe XIX Jesiennego Konkursu Recytatorskiego organizowane przez Bialskie Centrum Kultury i Towarzystwo Kultury Teatralnej. Uczestnicy recytowali utwory związane z teatrem jako miejscem, gdzie wszystko się może zdarzyć.  Mieli zatem szeroki wachlarz możliwości w doborze repertuaru. Szkołę podstawową reprezentowała Julia Olszewska  uczennica klasy 6p. 

 • Wizyta przedszkolaków w gabinecie stomatologicznym

  W ramach działań profilaktycznych w naszym przedszkolu w dniu 13 listopada br., (piątek) dzieci z grupy VI, VII i VIII odwiedziła pani stomatolog Agnieszka Kozak. Pani doktor  powitała nas bardzo serdecznie, a następnie przeprowadziła krótką pogawędkę o prawidłowym myciu zębów oraz zasad właściwego odżywiania się.

  Pani doktor zachęciła do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego, do którego udaliśmy się przy sąsiadującej szkole i zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, sprzętem, urządzeniami i narzędziami dentystycznymi. Wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom funkcjonowanie sprzętu medycznego. Dzieci były bardzo zaciekawione urządzeniami w gabinecie, zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymywały wyczerpującą odpowiedź . Następną atrakcją była możliwość siedzenia na fotelu dentystycznym, który wcale nie był taki straszny, a "przejażdżka" w górę i w dół sprawiła dzieciom wielką frajdę. Pani doktor zachęcała dzieci do obserwacji swoich ząbków. Miła atmosfera zachęciła dzieci do odwiedzin i przełamała strach przed dentystą i wszelkimi urządzeniami znajdującymi się w gabinecie.

   Zadowolone dzieci w podziękowaniu za ciekawą wizytę wręczyły pani doktor słodki poczęstunek. Wzbogacone o nowe doświadczenia, pełne wrażeń, dzieci  wróciły
  do swoich sal.

 • Uczyli się patriotyzmu, recytując!

  Sześcioro naszych uczniów – Pola Lesiuk, Julia Konewka i Franciszek Korulczyk z klasy 3a  oraz Miłosz Telega, Piotr Sapiecha i Grzegorz Radzikowski z klasy 6p w dniu 14.11.2015r. uczestniczyło w III Wojewódzkim Przeglądzie Recytatorskim Poezji i Prozy Patriotycznej. Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna i Gimnazjum w Adamowie we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie. Pomimo iż był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, w tegorocznej edycji przeglądu  udział wzięło kilkudziesięciu uczniów. Przesłuchania odbywały się w trzech kategoriach wiekowych - kl. I-III, IV- VI i gimnazjum. W każdej z nich nasza szkoła miała swoich przedstawicieli.  Recytatorom towarzyszyli przygotowujący ich nauczyciele.

  Prezentowane przez uczestników teksty były na wskroś przesiąknięte patriotyzmem, pełne patosu i dumy narodowej. Ukazywały burzliwe dzieje naszego kraju, sylwetki narodowych bohaterów i walkę o niepodległość. Występom towarzyszył podniosły nastrój i chwile wzruszenia. To była prawdziwa literacka lekcja patriotyzmu dla młodych ludzi. Recytatorzy wykorzystali nie tylko klasykę, ale sięgnęli też po współczesne utwory, niekiedy kontrowersyjne w swojej wymowie. Zyskało to uznanie w oczach jurorów, którzy, jak podkreślali,  oczekują od uczestników twórczych poszukiwań w zakresie repertuaru.

  Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu, tym bardziej że wróciliśmy usatysfakcjonowani nie tylko przeżyciami, gościnnością gospodarzy, ale przede wszystkim docenieniem występów naszych ucznniów. Warto podkreślić, iż byliśmy w Adamowie po raz pierwszy. Merytoryczny komentarz do występów uczestników konkursu wygłosiła przewodnicząca jury -  animator kultury i pracownik MDK w Lublinie. Cenne wskazówki wykorzystamy, przygotowując się do kolejnych recytacji.

  Gratulujemy Poli Lesiuk, która zdobyła wyróżnienie i Miłoszowi Teledze który zajął 3 miejsce, mimo że konkurencja była bardzo duża. Niektórzy uczniowie przygotowywali się bowiem pod fachowym okiem instruktorów teatralnych.  

  Nie żal nam zatem straconej soboty, którą na ogół poświęcamy na odpoczynek. :)

             Katarzyna Miłaszewska

 • Szanowni Uczniowie!

  Informujemy o możliwości przyłączenia się do organizacji szkolnego kiermaszu,

  poprzez pieczenie zdrowych,

  zawierających małą ilość cukru ciast.

  Osoby zaangażowane otrzymają dodatkowe punkty z zachowania.

  Szczegóły i zapisy u gospodarzy klas.

  Mamy również przyjemność zaprosić wszystkich Uczniów,

  Nauczycieli, Dyrekcję oraz Personel Szkoły na

  KIERMASZ CIAST

  który odbędzie się w czwartek 26 listopada 2015 przy łączniku.

  Gwarantujemy miłą atmosferę i najlepsze smaki dla

  najbardziej wybrednych :)   

   

               Samorząd Uczniowski

    Szkoły Podstawowej

 • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

  DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

  DLA KLAS IV – VI SP ORAZ I - III GS ODBĘDZIE SIĘ

  24 LISTOPADA 2015 (WTOREK) W GODZ. 17:00 – 20:00

   

   ZAPRASZA SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 • Odbiór decyzji w sprawie stypendium szkolnego na rok szkolny 2015/2016

  Informujemy, że w dniach 16.11.2015 r. – 30.11.2015 r. będą wydawane decyzje dotyczące stypendium szkolnego na rok szkolny 2015/2016 w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Międzyrzecu Podlaskim (pokój nr 29) ul. Pocztowa 8 w następujących godzinach:

  poniedziałek - 07.30 - 15.30

  wtorek - 08.00 - 16.00

  środa - 07.30 - 15.30

  czwartek - 08.00 - 16.00

  piątek - 07.30 - 15.30.

   Warunkiem wypłaty przyznanego świadczenia jest odbiór decyzji oraz przedstawienie opisanych faktur (rachunków) w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2015r.

  KATALOG WYDATKÓW KWALIFIKOWANYCH DO STYPENDIUM SZKOLNEGO

  1. Podręczniki, lektury, książki rozwijające zainteresowania ucznia, słowniki, encyklopedie, atlasy, tablice matematyczne, chemiczne, fizyczne  i astronomiczne, mapy, globusy oraz inne publikacje o  charakterze edukacyjnym
  2. Artykuły szkolne, papiernicze
  3. Tornister (plecak szkolny), torba sportowa
  4. Obuwie na sportowe na lekcje wychowania fizycznego (max. 3 pary na sem.), strój na zajęcia wychowania fizycznego (dres, bluza, spodnie dresowe,6 koszulek, krótkie spodenki, leginsy), strój na basen ( strój kąpielowy, klapki, okulary, czepek)
  5. Ubranie robocze, sprzęt niezbędne do odbycia praktyki zawodowej
  6. Mundur szkolny
  7. Komputer (laptop, netbook, tablet, czytniki ebook), oprogramowanie systemowe, multimedialne programy edukacyjne, części do komputera, drukarka, tusz(toner) do drukarki
  8. Instrumenty muzyczne wykorzystywane przez ucznia do nauki gry (nowe lub używane)
  9. Specjalistyczny sprzęt sportowy odpowiedni do zajęć na jakie dziecko uczęszcza dodatkowo np. narty, piłki, łyżwy, baletki, obuwie taneczne itp.)
  10. Opłaty za zajęcia pozalekcyjne (np. języka obcego, muzyczne, sportowe, taneczne)
  11. Opłaty za basen
  12. Opłaty czesnego, wycieczek, wyjścia do kin, teatrów, muzeum „zielone szkoły” , „białe szkoły”, obozy naukowe ( na podstawie imiennych faktur, rachunków, biletów, zaświadczenia za szkoły + kopii rozliczenia wyjazdu
  13. Opłaty związane z pobieraniem nauki przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych poza miejscem zamieszkania: zwrot za bilety, zakwaterowaniew bursie czy internacie
  14. Opłata za Internet (wrzesień-czerwiec) faktura wraz z potwierdzeniem opłaty

  Rachunki( faktury) muszą być imienne na wnioskodawcę. Istotne jest aby zwrócić szczególną uwagę na nazewnictwo zakupionych artykułów, aby były one zgodne z nazwami umieszczonymi w w/w katalogu wydatków kwalifikowanych do stypendium szkolnego. Nazwa towaru nie może być samym symbolem. W przypadku oznaczenia towaru symbolem, upoważniony sprzedawca powinien potwierdzić pełną nazwę artykułu umieszczając adnotację z pieczątką sklepu i podpisem.

  Na rachunku (fakturze) potwierdzającym zakup podręczników musi widnieć zapis do której klasy dotyczy.

  • Abonament internetowy, czesne, opłaty za dojazdy do szkoły, zakwaterowanie za okres od września do czerwca
  • Podręczniki i pozostałe artykuły określone w katalogu muszą dotyczyć okresu nauki od września do czerwca

  Informujemy, iż refundowane będą tylko wydatki poniesione na cele edukacyjne, dokonane w okresie roku szkolnego, na który uczeń ubiega się o stypendium, czyli
  od 1 września 2015r., z wyjątkiem wydatków dotyczących podręczników szkolnych, których zakup może być dokonywany zarówno w trakcie roku szkolnego, jak i przed jego rozpoczęciem. Faktury VAT oraz rachunki
  z okresu sierpień 2015r., inne niż za podręczniki szkolne i artykuły biurowe (szkolne), nie będą rozliczane.

  Wypłata stypendium nastąpi w kasie  Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski lub na wskazany rachunek bankowy- w terminie do 15 grudnia 2015 r.  po spełnieniu przez wnioskodawcę w/w warunków.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Międzyrzecu Podlaskim
  ul. Leśna 2,
  21-560 Międzyrzec Podlaski

  http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
 • (083) 371 - 78 - 35

Galeria zdjęć