• BEZPIECZNE FERIE!

  Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w szkole, jak i w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 10 lutego 2016 roku odbyło się spotkanie profilaktyczno - edukacyjne  uczniów klas I-III szkoły podstawowej z reprezentantami Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim nt. "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych".

  Policjanci – młodszy aspirant Jarosław Jaworski oraz sierżant Barbara Krupska  przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, powiedzieli też jak ich unikać. Pan aspirant omówił ze wszystkimi uczniami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał również przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorkach, stawach i rzekach. Ostrzegł również przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Poinformowali dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych.

  Przeprowadzone działanie prewencyjne zakończono wspólnym podsumowaniem spotkania oraz udzieleniem odpowiedzi na liczne nurtujące uczniów pytania.

   Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły zdrowo i bezpiecznie.

 • Bezpieczne wędrówki zimą

  Dnia 05.02.2016 r. w naszej szkole gościła wolontariuszka Fundacji PZU pani Dorota Domańska. Przeprowadziła z dziećmi klas drugich i trzecich zajęcia w formie gry dydaktycznej „ Bezpieczne wędrówki zimą”.

    Celem zajęć było kształtowanie takich postaw, umiejętności i  nawyków, które pozwolą dzieciom przewidywać skutki swojego postępowania oraz poczuwać się do odpowiedzialności za podejmowane działania.  Dzieci nauczyły się,  jak dokonywać dobrych wyborów, aby zabawy były bezpieczne. 

    W zajęciach wzięło udział 5 klas, każda klasa miała 45 min. na rozegranie swojej gry. Klasy grały jedna po drugiej w następującej kolejności : 2c, 3a, 2b, 3b i  2d.

     Zajęcia w takiej formie wszystkim bardzo przypadły do gustu. Dzieci z zaangażowaniem brały udział we wszystkich etapach, zdobywały gwiazdki śniegowe, które potem zawieszały na swoich choinkach. Nie było jednak ani wygranych, ani przegranych. Wszyscy z zajęć wynieśli wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się w czasie zabaw zimowych.         

             Na zakończenie  uczestnicy gry, otrzymali pamiątkowe gadżety, które przyczynią się do zwiększenia ich bezpieczeństwa.

   

 • Wizyta przedszkolaków w pracowni komputerowej

  Dzieci z grupy VIII zwiedziły w środę (03.02. 2016) pracownię komputerową w Zespole Placówek Oświatowych  Nr  3. Pani Hanna Karczewska omówiła bezpieczne poruszanie się w Sieci i komputerze, zwróciła uwagę na niepodawanie swoich danych obcym osobom, pokazała prawidłową postawę siedzącą i przedstawiła sposoby ćwiczeń odciążających wzrok i ciało. Dzięki takiej pogawędce dzieci dowiedziały się również, ile czasu dziennie mogą spędzać przed komputerem i jakie gry są bezpieczne dla przedszkolaków.

 • PIELĘGNUJEMY POLSKIE TRADYCJE

  19 stycznia 2016 roku w świetlicy szkolnej odbyła się impreza integracyjna „Pielęgnujemy polskie tradycje”, przygotowana przez uczniów klas czwartych rówieśników i rodziców. 
  Dzieci spotkały się przy suto zastawionych domowymi wypiekami mam, słodyczami
  i owocami stołach oraz wysłuchały występów swoich koleżanek i kolegów. Na część artystyczną  złożyły się: wiersze o tematyce bożonarodzeniowej, informacje na temat polskich świątecznych symboli i tradycji, inscenizacja „Jasełek”, a także wspólnie śpiewane kolędy.
  Wśród recytatorów przeprowadzono konkurs na najciekawszą interpretację wiersza.
  Zasiadający w jury wychowawcy klas czwartych przyznali nagrody:
   -  I miejsce Weronice Myszce z klasy IV p – za wiersz „W noc Bożego Narodzenia” Władysława Bełzy
  -  II miejsce Natalii Gąsior z klasy IV p – za wiersz „Życzenia w noc wigilijną” Marii Ponichter
  -  III miejsce Aleksandrze Wierzchowskiej z klasy IV b - za wiersz „Przy wigilijnym stole” Jana Kasprowicza
  oraz wyróżnienia:
  Ewelinie Romaniuk z klasy IV s , Marcelowi Chilickiemu i Bartkowi Nestorowiczowi - z klasy IV p, Łukaszowi Wochowi, Emilii Kaliszuk, Aleksandrze Panasiuk - z klasy IV b.

   

 • Bal Karnawałowy w Przedszkolu nr 3

  Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu także odbył się taki bal. 27 stycznia dzieci z dumą prezentowały swoje bogate stroje. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, motylki, kotki, królewny, Elzy, rycerzy, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób wyliczyć i wymienić wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Bal prowadził znakomity wodzirej a dzieci beztrosko bawiły się pod czujnym okiem nauczycieli i rodziców. Podczas zabawy wszyscy mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych konkursach i tańczyć przy różnorodnej muzyce. Na twarzach dzieci malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów :)

 • ,,Kwiatek dla Babci i Dziadka”

  ,,Kwiatek dla Babci i Dziadka” – pod takim hasłem w dniu 29 stycznia 2016 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowana przez uczniów klasy I a. Mali artyści przedstawili drogim gościom inscenizację pt. ,,Zima”, ,,Rok i dwanaście miesięcy’’ oraz ,,Kapcie dla babci’’. Dzieci zaprezentowały również wiersze i piosenki o babci i dziadku. Po głośnym 100 lat wręczyły upominki – piękne, kolorowe kwiatki. Każdy uczeń przedstawił swoją babcię i swojego dziadka a także nauczył tańczyć taniec ,,Deszczyk’’
  i ,,Carnevalito’’. Babcie i dziadkowie mieli również czas na miłe rozmowy przy herbatce i pysznym cieście przygotowanym przez rodziców.

 • Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 3

  Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego z okazji tego szczególnego Święta przedszkolaki z pomocą swoich pań przygotowały występy i jasełka. Zaproszeni seniorzy mieli okazję wysłuchać wierszy i piosenek specjalnie dla nich dedykowanych. Po części artystycznej dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swój szacunek i miłość. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Miłym akcentem tego uroczystego dnia był wspólny poczęstunek. Wiele radości dzieciom i zaproszonym gościom sprawiło wspólne pozowanie do pamiątkowych zdjęć.

 • Dzień Babci i Dziadka od juniora do seniora - "Z szachami przez życie"

               22 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 3 ponad 200 osób, babć, dziadków i dzieci uczestniczyło we wspólnej zabawie z okazji Dnia Babci i Dziadka, który odbył się pod hasłem Od juniora do seniora - "Z szachami przez życie". Współorganizatorem  imprezy był Międzyszkolny Klub Szachowy "Gambit" w Międzyrzecu Podlaskim, który pozyskał darowiznę od Fundacji Banku Zachodniego WBK im. Stefana Bryły w ramach drugiej edycji konkursu grantowego "Tu mieszkam, Tu zmieniam". Głównym założeniem projektu, który uzyskał akceptację jury konkursowego było zachęcenie juniorów i seniorów do wspólnego spędzania wolnego czasu przy szachownicy i innych grach planszowych, wymiana doświadczeń między pokoleniami oraz połączenie wysiłku umysłowego z fizycznym.

    W dobie Internetu, wszechobecnych komputerów, tabletów i telefonów komórkowych nie ma czasu, ani chęci na wspólne spędzanie czasu z rodziną, rozmowy, a tym samym korzystania z doświadczeń starszych pokoleń. Dlatego organizatorzy postanowili przybliżyć juniorom czasy dzieciństwa babć i dziadków, gdy gry planszowe cieszyły się dużo większym powodzeniem, szczególnie w długie zimowe wieczory. Okazją stała się impreza szkolna z okazji Dni Babci i Dziadka.

    Uroczystość rozpoczęła się od krótkich wystąpień dyrektora oddziału Banku Zachodniego WBK w Międzyrzecu Podlaskim pani Katarzyny Smyk  i dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 pana Mirosława Kota.  Uczniowie, klas pierwszej, drugiej i trzeciej przedstawili bogaty program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pań: Małgorzaty Okrasy, Małgorzaty Rumowskiej i Bożeny Węgrzyniak.

    Pierwszym punktem programu były Jasełka Bożonarodzeniowe        w wykonaniu uczniów trzeciej klasy. Zaraz po nich uczniowie klas pierwszej i drugiej, przy pomocy wielkoformatowych szachów, zademonstrowali swoje umiejętności szachowe przedstawiając bajkę szachową pt. "Żelazna klatka Tamerlana", która została napisana na podstawie bitwy pod Ankarą w 1402 roku, w której starły się wojska Timura Chromego i Bajazyda I Błyskawicy oraz legendy, która głosiła, iż po pojmaniu Bajazyda, Tamerlan umieścił go w żelaznej klatce.

    Następnie dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki dedykowane babciom i dziadkom. Występy zakończyły się pokazem tańca towarzyskiego. Tancerze wykonali walczyka oraz cha-chę. Program artystyczny przypadł seniorom do gustu o czym świadczyły wielokrotne, burzliwe oklaski. W trakcie występów juniorzy wręczyli babciom i dziadziom własnoręcznie wykonane, piękne laurki. Przygotowano też słodki poczęstunek oraz gorące i zimne napoje.

    Po zakończeniu części artystycznej, babcie, dziadkowie, a także rodzice, którzy uczestniczyli w przygotowaniu imprezy zostali zaproszeni do wspólnej gry w szachy, chińczyka oraz węże i drabiny. Dzieci demonstrowały swoje umiejętności rozgrywając partie na szachownicy plenerowej, a także na zwykłych szachownicach turniejowych. Gra w wielkoformatowe gry planszowe (chińczyk, węże i drabiny) wymagała też wysiłku fizycznego, ponieważ kostki do gier, były nieco większe  i najniższym graczom sięgały do pasa.

 • "Biała szkoła" w Zębie

  W dniach 9 – 15.01.2016 r. uczniowie naszej szkoły, jak co roku, byli uczestnikami „białej szkoły” w Zębie  k/ Zakopanego. Oczywiście podstawowym celem wyjazdu była nauka jazdy na nartach, a dla tych, którzy już jeżdżą - doskonalenie techniki pod okiem  wykwalifikowanych instruktorów.

  „Biała szkoła” to nauka, zabawa, rekreacja i sport - tak więc było wszystkiego po trochę.  Nikt nie miał czasu na nudę, ponieważ całe dnie wypełnione były od rana do wieczora różnymi atrakcjami. Oto niektóre z nich:

  • Jazda na nartach na stoku Potoczki w Zębie
  • Jazda na łyżwach w Zakopanem
  • Wycieczka na Gubałówkę i Szymoszkową Polanę
  • Szaleństwa wodne w parku wodnym w Zakopanem
  • Zwiedzanie Zakopanego (w tym oczywiście zakupy na Krupówkach!!!)
  • Rozgrywki drużynowe w kręgielni  „Zadyma” w Szaflarach
  • W drodze powrotne , oczywiście posiłek

  Ostatniego dnia nagroda spotkała tych, którzy poczynili największe postępy na stoku. Instruktorzy wytypowali kilkunastoosobową grupę. Wybrani narciarze szaleli tego dnia na  780 metrowym stoku narciarskim w Suchym. To było wyzwanie!

  Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał upominek. Były to nagrody za zachowanie, porządek i dyscyplinę oraz  za zdobytą wiedzę i umiejętności narciarskie.

 • Mistrzostwo Powiatu w Minisiatkówce "3" i "4" dziewcząt w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego

  20 stycznia 2016 r uczennice Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim z klasy V  (Piwowar Zuzia, Halczuk Ania, Kowalczyk Oliwia, Staska Wanessa, Cisak Milena, Byczuk Julia, Jakubowicz Magda, Weka Gabrysia) i klasy VI (Bernat Kamila, Chmielewska Iza, Kuźmiuk Iza, Kortoniuk Laura, Łosicka Natalia, Niestoruk Łucja, Pawlikowska Iga, Sitarczuk Paulina, Wasiluk Zuzia, Węgrzyniak Julia) wywalczyły Mistrzostwo Powiatu w Minisiatkówce "3" i "4" dziewcząt w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego. W rozgrywkach uczestniczyło 8 drużyn.

  Kolejność miejsc w "3"

  I SP3 Międzyrzec Podl

  II Leśna Podl

  III Kodeń

  IV Wisznice

  Opiekun Alicja Bernat

   

  Kolejność miejsc w "4"

  I SP3 Międzyrzec Podl

  II Wisznice

  III Janów Podlaski

  IV Kodeń

  Opiekun Aneta Strep

   

  14 stycznia 2016 r. nasze zawodniczki pokonały Szkołę Podstawową nr 1.

   Kolejny etap-rejon-9 lutego w Białej Podlaskiej.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Harmonogram zebrań semestralnych z Rodzicami w Szkole Podstawowej

   

  Lp.

  Klasa

  Wychowawca

  Data i godzina

  Sala

  1.

  1a

  D. Kuźmiuk

  3.02.2016r., godz. 17.00

  1

  2.

  1b

  B. Węgrzyniak

  2.02.2016r., godz. 17.00

  2

  3.

  1c

  I. Kowalczuk

  2.02.2016r., godz. 17.00

  4

  4.

  1d

  J. Modrzewska

  1.02.2016r., godz. 17.00

  7

  5.

  2a

  M. Matejek

  1.02.2016r., godz. 16.30

  4

  6.

  2b

  M. Okrasa

  1.02.2016r., godz. 17.00

  3

  7.

  2c

  K. Mikołajczuk

  29.01.2016r.,godz.16.30

  3

  8.

  2d

  A. Marciniak

  2.02.2016r., godz. 17.00

  5

  9.

  3a

  M. Rumowska

  1.02.2016r., godz. 17.00

  1

  10.

  3b

  G. Podgajna

  1.02.2016r., godz. 17.00

  2

  11.

  3c

  K. Paluszkiewicz

  1.02.2016r., godz. 16.00

  5

  12.

  4a

  A. Myszka

  2.02.2016r., godz. 16.30

  18

  13.

  4b

  I. Włodarczyk

  2.02.2016r., godz. 17.00

  8

  14.

  4p

  W. Kalinka

  1.02.2016r., godz. 16.00

  18

  15.

  4s

  E. Holeszczuk

  3.02.2016r., godz. 17.30

  8

  16.

  5a

  K. Miłaszewska

  1.02.2016r., godz. 17.00

  13

  17.

  5b

  B. Pietruk

  1.02.2016r., godz. 16.30

  14

  18.

  5p

  H. Karczewska

  1.02.2016r., godz. 16.30

  N

  19.

  5s

  A. Sawczuk

  3.02.2016r., godz. 16.00

  7

  20.

  6a

  A. Kasianiuk

  2.02.2016r., godz. 17.00

   12

  21.

  6b

  A. Grzeszyk

  3.02.2016r., godz. 16.00

  P

  22.

  6p

  K. Kowal

  1.02.2016r., godz. 16.00

  11

  23.

  6s

  G. Mikołajczuk

  4.02.2016r., godz. 16.30

  22

   

   

 • Międzyrzec Podlaski 14.01.2016 r.

   

  ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH NR 3

  SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

  IM. JANA PAWŁA II

  W MIĘDZYRZECU PODLASKIM

   

           Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. oraz Ustawy z dnia 19 marca 2009 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do publicznych przedszkoli i szkół oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych na podstawie art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (dz. U. z 1996 r. Nr 67 poz. 67 poz. 329, z póź. zmianami)

   

  OGŁASZA NABÓR DO KLASY

  I  INTEGRACYJNEJ

  ORAZ

  IV  SPORTOWEJ:

  - PŁYWACKIEJ

  - SIATKARSKIEJ

  NA ROK SZKOLNY 2016/2017

   

  PODANIA PROSZĘ SKŁADAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY UL. LEŚNA 2

  (TEL. 83 371 78 35)  DO DNIA 29 LUTEGO 2016 R.

 • Międzyrzec Podlaski 14.01.2016 r.

   

  ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH NR 3

  GIMNAZJUM SPORTOWE NR 3

  W MIĘDZYRZECU PODLASKIM

    Na  podstawie  Rozporządzenia  Ministra  Edukacji  Narodowej  i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. oraz Ustawy z dnia 19 marca 2009 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do publicznych przedszkoli i szkół oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych na podstawie art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (dz. U. z 1996 r. Nr 67 poz. 329, z póź. zmianami)

  OGŁASZA NABÓR DO KLASY

  I  INTEGRACYJNEJ

  ORAZ

  I  SPORTOWEJ:

  - PŁYWACKIEJ

  - SIATKARSKIEJ

  NA ROK SZKOLNY 2016/2017

  PODANIA PROSZĘ SKŁADAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY UL. LEŚNA 2

  DO DNIA 29 LUTEGO 2016 r.

   

 • BIALSKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY

  Komunikat Końcowy

    Finału Powiatu Bialskiego w Mini Siatkówce Dziewcząt „3” i „4”* Igrzyska Młodzieży Szkolnej*,
  przeprowadzonego w dniu 20.01.2016r. godz. 10.00 – hala SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

  Zawody finansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

  System gier: po eliminacjach grupowych cztery zespoły w kat „3’ i „4” rozegrały finał powiatu, gry każdy z każdym do dwóch wygranych setów, sety do 25.

   

  Kolejność rozgrywanych spotkań „3”:

  1. SP Leśna Podl        - SP Kodeń        2:1

  2. SP Nr 3 Międzyrzec Podl  - SP Wisznice    2:0 

  3. SP Nr 3 Międzyrzec Podl  - SP Leśna Podl      2:0

  4. SP Kodeń     - SP Wisznice    2:0 

  5. SP Nr 3 Międzyrzec Podl  - SP Kodeń        2:0

  6. SP Leśna Podl        - SP Wisznice    2:1

  Kolejność miejsc „3”:

  I miej  SP Nr 3 Międzyrzec Podl    - opiekun Alicja Bernat

  II         SP Leśna Podl  - opiekun Joanna Parafiniuk

  III       SP Kodeń - opiekun Anna Krawczyk

  IV       SP Wisznice       - opiekun Rafał Osipiuk

  Puchar Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego otrzymała drużyna dziewcząt „3” z SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Zuzanna Piwowar, Anna Halczuk, Oliwia Kowalczyk, Magda Jakubowicz, Wanessa Staska, Milena Cisak, Gabriela Weka, Julia Byczuk,  awans do rejonu. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy.

  Rejon w dniu 09.02.2016r. godz. 10.00 – SP Nr 6 Biała Podlaska ul. Leszczynowa 16.

  Kolejność rozgrywanych spotkań „4”:

  1. SP Nr 3 Międzyrzec Podl    - SP Wisznice    2:0 

  2. SP Janów Podl          - SP Kodeń        2:1  

  3. SP Janów Podl          - SP Wisznice    1:2 

  4. SP Nr 3 Międzyrzec Podl    - SP Kodeń        2:0 

  5. SP Nr 3 Międzyrzec Podl     - SP Janów Podl         2:0 

  6. SP Wisznice   - SP Kodeń        2:1

   

  Kolejność miejsc „4”:

  I miej  SP Nr 3 Międzyrzec Podl    - opiekun Aneta Strep

  II         SP Wisznice      - opiekun Rafał Osipiuk 

  III       SP Janów Podl   - opiekun Wioletta Doroszuk

  IV       SP Kodeń          - opiekun Anna Krawczyk 

  Puchar Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego otrzymała drużyna dziewcząt „4” z SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Łucja Niestoruk, Julia Węgrzyniak, Iza Chmielewska, Natalia Łosicka, Kamila Bernat, Iga Pawlikowska, Paulina Sitarczuk, Zuzanna Wasiluk, Iza Kuźmiuk, Laura Kortoniuk,  awans do rejonu. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy.

  Rejon w dniu 09.02.2016r. godz. 10.00 – SP Nr 6 Biała Podlaska ul. Leszczynowa 16.

  Bialski Szkolny Związek Sportowy dziękuje Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim oraz nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w przeprowadzeniu finału.

  Stanisław Polaczuk

 • Święta Bożego Narodzenia w grupie VIII

  Okres świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy.  Dzieci z grupy VIII zaprosiły Dyrekcję Zespołu, którą reprezentowała pani wicedyrektor przedszkola – Bożena Nowosielska oraz swoich rodziców na przedstawienie świąteczne i wspólne kolędowanie. W miłych nastrojach wszyscy podzielili się opłatkiem, złożyli życzenia i przy dźwiękach tradycyjnych kolęd zasiedli do świątecznego stołu, przygotowanego przez rodziców dzieci.

 • I Zimowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej 'It's snowing'

  5.01.2016r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się I Zimowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej 'It's snowing'.  Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski. Organizatorem było Stowarzyszenie Międzyrzecka Inicjatywa Edukacyjna oraz MOK.
  Festiwal  odbywał  się w trzech kategoriach wiekowych:

  • klasy 1-3 szkoły podstawowej,
  • klasy 4-6 szkoły podstawowej
  • klasy 1-3 gimnazjum.

   

  Uczestnikami byli uczniowie międzyrzeckich szkół podstawowych i gimnazjów. Wzięło w nim udział 37 osób. 

  Jury w składzie:

  Krzysztof Domański

  Magdalena Chodzińska

  Iain Haggis

  Grzegorz Gębala

  po przesłuchaniu 12 uczestników w kategorii klas 1-3 szkół podstawowych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
   

  I miejsce – Amelia Modrzewska (ZPO3)- nagroda w wysokości 300 zł
  II miejsce – Eryk Waszczuk (ZPO3)- nagroda w wysokości 200 zł
  III miejsce – Aleksandra Marciniuk (ZPO3)- nagroda w wysokości 100 zł

  Wyróżnienie: Weronia Ciok

  W kategorii klas 4-6 szkół podstawowych po przesłuchaniu 12 uczestników jury  przyznało następujące nagrody i wyróżnienie:
   

  I miejsce – Izabela Chmielewska (ZPO3)- nagroda w wysokości 300 zł
  II miejsce – Norbert Koźluk (ZPO3)- nagroda w wysokości 200 zł
  III miejsce – Łucja Niestoruk (ZPO3)- nagroda w wysokości 100 zł

  Wyróżnienie: Iga Czwerko

  W kategorii klas 1-3 gimnazjum jury po przesłuchaniu 13 uczestników przyznało następujące nagrody i wyróżnienie:

  I miejsce – Alicja Daniluk (ZPO3)- nagroda w wysokości 300 zł
  II miejsce – Milena Ancuta  - nagroda w wysokości 200 zł
  III miejsce – Kinga Ignaciuk- nagroda w wysokości 100 zł

  Wyróżnienie: Patrycja Borkowska (ZPO3)

  Specjalną nagrodę – stypendium na rozwijanie talentu wokalnego w wysokości 300 zł otrzymała uczennica naszej szkoły Marta Tchórzewska.

   

 • Kącik nowości czytelniczych

  Kącik nowości czytelniczych wzbogacił się o ofertę dla młodszych czytelników, zapraszamy uczniów do odwiedzania biblioteki szkolnej. Wśród nowych książek każdy znajdzie ciekawą lekturę na zimowe wieczory np. "Przygody Hani Humorek", "Przygody Detektywa Pozytywki", "Werka Rozterka" czy "Opowiadania o psach".

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum Sportowego przyłączyły się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 24 Finału, który odbył się w niedzielę 10 stycznia 2016 r. w MOK w Międzyrzecu Podlaskim, nasi uczniowie zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód w całości trafił do puszek WOŚP. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom i uczniom naszej szkoły za przygotowanie pysznych ciast, bez których kiermasz nie mógłby się odbyć oraz młodzieży, która poświęciła swój cenny czas, aby te smakołyki sprzedawać.

  Opiekunowie SU

  Wiesława Kalinka i Ewa Bednarczyk

   

 • Konkurs matematyczny

  MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR 2016 

  odbędzie się w naszej szkole w dniu 17 marca 2016 (czwartek) o godz. 9:00

  Jest przeznaczony dla uczniówklas II- VI Szkoły Podstawowej oraz I- III Gimnazjum 

  Każdy uczeń zgłoszony do Konkursuotrzyma układankę przestrzenną"Pentomino"

  W "Kangurze 2016" może uczestniczyć każdy uczeń,który zgłosi swój udział

  u nauczyciela matematykioraz wpłaci 9 złdo 29 stycznia 2016 (piątek)

 • Pływacy SP3 Mistrzami Województwa w pływaniu

  Znakomicie spisali się pływacy SP3 z Miedzyrzeca Podl. podczas Finału Wojewódzkiego Szkół Podstawowych w pływaniu. Sztafeta chłopców 8x25m st. dow. była bezkonkurencyjna i drugi rok z rzędu zajęła I miejsce w Województwie. Sztafeta płynęła w składzie: Jakub Jakimiak, Grzegorz Radzikowski, Bartłomiej Przychodzki, Mikołaj Puszkarski, Maciej Lubański, Dominik Ptaszek, Konrad Górecki, Ryszard Łukomski i Cezary Czopiński.

  Bardzo dobry występ zanotowały również dziewczęta. Ich sztafeta przypłynęła na 4 miejscu przegrywając 3 miejsce tylko o13 setnych sekundy. Dziewczęta popłynęły w składzie: Eliza Lesiuk, Aleksandra Węgrzyniak, Wiktoria Karwowska, Eliza Stasiewicz, Magdalena Olesiejuk, Weronika Łopacka, Sandra Woch, Patrycja Majczyna i Natalia Dołęga.

    Świetne występy zanotowali nasi pływacy również w wyścigach indywidualnych, Jakub Jakimiak był najszybszy na dystansie 50m st. dow. i zwyciężył ze znakomitym rezultatem 0;27,06. W wyścigu na 50n stylem klasycznym na trzecim stopniu podium stanęli Aleksandra Węgrzyniak i Grzegorz Radzikowski. Bardzo dobre wyniki i miejsca tuż za podium zajęli: 5 miejsce Eliza Lesiuk – 50m st. klas. ,  Wiktoria Karwowska – 50m st. grzb. i Bartek Przychodzki – 50m st. grzb. Na miejscu 8  dopłynął Mikołaj Puszkarski – 50m st. grzb.

  Za sumę punktów za starty indywidualne zarówno dziewczęta jak i chłopcy  z SP3 zajęli 1 miejsce w Województwie. Gratulacje dla zawodników i opiekuna pana Wojciecha Lubańskiego.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Międzyrzecu Podlaskim
  ul. Leśna 2,
  21-560 Międzyrzec Podlaski

  http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
 • (083) 371 - 78 - 35

Galeria zdjęć