Nawigacja

 • Młodość – Trzeźwość 2015

  16 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim  z okazji  „Dnia Życia”. Uczniowie obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Dar życia”.

  W trakcie tego spotkania odbyło się również wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie „Młodość – Trzeźwość 2015”. Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom:

  W kategorii POEZJA I PROZA:

  Eliza Lesiuk – 5p – III miejsce

  Piotr Pepa – 5s – wyróżnienie

  Julia Tokarska – 5a – wyróżnienie

   

  W kategorii PRACE PLASTYCZNE kl. IV - VI:

  I miejsce – Tomasz Kowalczuk – 6b

  II miejsce – Emanuela Turska – 4p

  III miejsce – Patrycja Waszczuk – 5p

              Wyróżnienia:

  Aleksander Mikołajczuk – 5p

  Kinga Świderska – 4a

   

  W kategorii PRACE PLASTYCZNE kl. I - III:

  III miejsce – Aleksandra Wróblewska – kl. 3c

  Natalia Dołęga – 3b

   Wyróżnienia otrzymali:

  Anna Filipek  i Aleksandra Oklińska z klasy 1b

  Anna Siłka – 3c

  Zofia Oponowicz – 3b

  Weronika Nakaziuk  i Pola Lesiuk – 2a

  Hanna Kowal oraz  Weronika Myszka – 3a

  Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy, słodycze i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • MIĘDZYRZECKIE PRZEDSZKOLAKI W „TRÓJCE”.

  W dniu 14 kwietnia 2015r. Szkoła Podstawowa nr3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim zorganizowała Dzień Otwarty Szkoły.  

  Oferta spotkania spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem dzieci i wychowawców przedszkoli, gościliśmy około stu osób - podopiecznych Zespołu Placówek Oświatowych nr1 oraz Zespołu Placówek Oświatowych nr3 z Międzyrzeca Podlaskiego.

  Harmonogram Dnia Otwartego Szkoły był bardzo atrakcyjny i bogaty w wiele niespodzianek. Naszych małych gości powitał dyrektor - Pan Mirosław Kot, a prezentacją szkoły i czuwaniem nad całością zajęła się wicedyrektor Marzanna Puszkarska.

  Przedszkolaki uczestniczyły aktywnie w lekcjach otwartych, które zostały przeprowadzone w klasach pierwszych przez wychowawców: Małgorzatę Matejek, Katarzynę Mikołajczuk, Małgorzatę Okrasę i Agatę Marciniak. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zadowolone z uczestnictwa w zajęciach, towarzyszyły im uśmiechy i podarki przygotowane przez starszych kolegów.

  Kolejną atrakcją było obejrzenie montażu słowno – muzycznego opartego na znanej dzieciom baśni Andersena pt. „Calineczka”, przygotowanym przez uczniów klasy 2b pod kierunkiem p. Grażyny Podgajnej.

  Zwieńczeniem przygotowanych niespodzianek było obdarowanie naszych gości słodyczami oraz ołówkami i kolorowymi kredkami, które mają zachęcić dzieci do nauki w szkole. Tak zaopatrzeni wyruszyliśmy na zwiedzanie szkoły i jej pomieszczeń: biblioteki szkolnej, klasopracowni, windy, gabinetu stomatologa, sklepiku szkolnego, gabinetu dyrektora, placu zabaw czy hali gimnastycznej, na której dzieci pokazały swoje niewyczerpane zasoby energii.

  Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji fotograficznej.

 • Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
  Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
  i drugiego człowieka.
  Życzymy, aby Święta Wielkanocne
  przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
  By stały się źródłem wzmacniania ducha.
  Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
  napełni Was pokojem i wiarą,
  niech da siłę w pokonywaniu trudności
  i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

   

  Samorząd Uczniowski

 • 10. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II

   

  2 kwietnia 2005 roku, w 9666 dniu pontyfikatu, zmarł papież Jan Paweł II. Dziesięć lat temu wiadomość o śmierci OjcaŚwiętego podał uczestnikom czuwania na placu Świętego Piotra w Watykanie, arcybiskup Leonardo Sandri. Ogłosił, że o godzinie 21.37 "Nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca". W Polsce odejściu papieża towarzyszył dźwięk dzwonu Zygmunta na Wawelu, ten sam,  który 16 października 1978 roku  ogłosił wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. 1 maja 2011 roku w Rzymie odbyła się uroczystość beatyfikacji Ojca Świętego, 27 kwietnia 2014 roku w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Jan Paweł II został ogłoszony Świętym. Jego pontyfikat miał wielki wpływ na losy Kościoła i świata, a postawa w obliczu cierpienia i choroby stała się wzorem do naśladowania dla milionów ludzi. Rok 2015 uchwałą polskiego sejmu został ogłoszony rokiem Jana Pawła II. Posłowie ustanowili go "w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego  narodu, ale i całego współczesnego świata".

           Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, noszącej imię Jana Pawła II wraz z Dyrekcją i nauczycielami  uczcili rocznicę śmierci Patrona swojej szkoły. Delegacja szkoły  na czele z dyrektorem  Mirosławem Kotem  złożyła kwiaty przy popiersiu św. Jana Pawła II, które znajduje się w holu głównym szkoły oraz przy pomniku Ojca  Świętego na placu Jana Pawła II w centrum miasta.  Zgromadzeni odśpiewali ulubioną pieśń Papieża pt. "Barka".

        Opiekun Samorządu Uczniowskiego

  Wiesława Kalinka

   

 • Festiwal Teatrów Dziecięcych o laur Czarnej Róży

  Dokładnie 27 III 2015r., w dniu święta teatru na scenie widowiskowej MOK  w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Festiwal Teatrzyków Dziecięcych o laur Czarnej Róży. W tegorocznym przeglądzie udział wzięły trzy zespoły. Jako pierwsi wystąpili uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w pantomimie „ Stworzenie Świata”. Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola nr 2 w przedstawieniu „ Jarzębinka”. Trzecim zespołem była grupa teatralna „ Iskierka” z naszej szkoły, którą tworzą uczniowie klasy II b. Drugoklasiści zaprezentowali spektakl muzyczny „ Calineczka” oparty na motywach baśni H. Ch. Andersena „ Dziecię Elfów”. Festiwal uświetniła swoim występem Grupa Teatralna „ 13” z MOK, która wystąpiła w spektaklu „Krótka historia bez fabuły”. Wspaniała atmosfera festiwalu, który był pozbawiony rywalizacji, bowiem każdy zespół otrzymał w tym roku pamiątkową statuetkę „ Czarnej Róży” wpłynęła nie tylko na młodych aktorów, ale również wpłynęła entuzjastycznie na licznie zgromadzoną widownię. Sala widowiskowa MOK w tym dniu dosłownie pękała w szwach. Wśród widzów gościli rodzice, młodsze rodzeństwo, dziadkowie, uczniowie międzyrzeckich szkół i przedszkoli. Honorowymi gośćmi festiwalu byli Państwo Krystyna i Ryszard Kornaccy – autorzy książki  „ Czarna róża” oraz znany satyryk Pan Leszek Sokołowski.Festiwal Teatrzyków Dziecięcych był nie tylko okazją do prezentacji pracy zespołów teatralnych  z międzyrzeckich szkół i przedszkoli, ale przede wszystkim promocją teatru jako sposobu na wyrażenie przez dzieci i młodzież własnych emocji.

  Opiekun grupy „ Iskierka” Grażyna Podgajna 

  serdecznie dziękuje  rodzicom  uczniów za zaangażowanie

  i  pomoc w przygotowaniu przedstawienia

 • „Nie pal przy mnie, proszę”

  Papieros to wróg nasz, zdrowie zabiera.

  Nie wolno! To szkodzi!

  Dość tego palenia!

  W dniu 23 marca 2015r. uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej  nr3 w Międzyrzecu Podlaskim w sposób innowacyjny obchodzili powitanie wiosny, które połączone zostało z realizacją Programu „Nie pal przy mnie, proszę”.

  Program ten ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

  W tym dniu wszystkie klasy były podzielone na grupy, w ramach których

  realizowane były zadania z wykorzystaniem bardzo nowatorskich metod pracy.

  W ramach zajęć w tym dniu każda grupa uczestniczyła w konkursie plastycznym o tematyce antynikotynowej – prace uczniów, wykonane różnymi technikami plastycznymi, zostały zaprezentowane na szkolnych korytarzach i wystawkach, jak również obejrzała prezentację multimedialną związaną z Programem. Dzieci aktywnie odpowiadały na pytania dotyczące ich odczuć związanych z biernym paleniem papierosów, dowiedziały się o jego szkodliwości  i nauczyły się w sposób taktowny ale stanowczy reagować na sytuacje, w których dorośli palą przy dzieciach. Na koniec każdy wykonał własnoręcznie znaczek z prośbą „Nie pal przy mnie, proszę”,

  W ramach edukacji zdrowotnej każda klasa pod fachowym okiem wychowawców wykonała zdrowe, kolorowe i smaczne przekąski. Uczniowie przygotowali się profesjonalnie do wykonania tych posiłków: zgromadzili odpowiednie produkty, akcesoria dekoracyjne, jak również potrzebny sprzęt. Nie zabrakło soków i przecierów owocowo – warzywnych, szaszłyków i koreczków, babeczek z owocami, koktajli, surówek i „słodziutkich owocowych” kanapek. Podsumowaniem tej części była degustacja, która dostarczyła uczniom wielu pozytywnych i zaskakujących wrażeń smakowych.

  Wyedukowani i posileni uczniowie zakończyli ten dzień rywalizacją sportową. Dopingowani przez kolegów i koleżanki z wielkim zaangażowaniem pokonywali tory przeszkód, wykonywali trudne zadania sprawnościowe, śpiewali piosenki i recytowali wymyślone przez klasy rymowanki.

  Ten dzień tak bardzo podobał się uczniom, iż zaproponowali aby w taki sposób i w takiej atmosferze uczyć się częściej.

   

  Organizatorzy: wychowawcy klas 0-III

  Zapraszamy do obejrzenia licznych zdjęć zamieszczonych w albumie fotograficznym.

   

 • Otwarte Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w Szachachw ramach cyklu Grand Prix Lubelszczyzny

  22 marca 2015 w Kąkolewnicy rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w Szachach Szybkich. Turniej został rozegrany w ramach cyklu Grand Prix Lubelszczyzny.

  W turnieju open wzięło udział 70 zawodników i zawodniczek z Polski i Ukrainy.

  Uczennica naszej szkoły Patrycja Waszczuk z dorobkiem 5 pkt. zwyciężyła w klasyfikacji juniorek do lat 14. Paweł Węgrzyniak z tym samym dorobkiem punktowym zwyciężył w klasyfikacji juniorów do lat 14.

  Równolegle został rozegrany turniej juniorów do lat, 10 w którym wzięło udział 24 najmłodszych zawodników i zawodniczek. Rywalizacja była bardzo zacięta, o czym świadczy fakt, iż pierwszych trzech zawodników uzyskało tę samą liczbę punktów. Znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły. Turniej wygrał Wiktor Kukawski z dorobkiem 7,5 pkt. Lepszą wartościowością pomocniczą wyprzedził lublinianina Wojciecha Borowika i kolegę klubowego Jerzego Rzeńcę.

  Zwycięzcy klasyfikacji otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy.

 • Bialska Liga Szachowa.

  21 marca 2015 roku nasza szkoła gościła młodych szachistów, którzy rozegrali trzeci turniej z cyklu Bialska Liga Szachowa.  W tym roku jest to już piąta edycja Ligi.

  W turnieju wzięło udział 65 szachistów i szachistek ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów bialskiego i włodawskiego.

  W turnieju zwyciężył Paweł Węgrzyniak z dorobkiem 6,5 pkt., przed Jakubem Niczyporukiem z Gimnazjum w Konstantynowie – 6 pkt., Jerzym Rzeńcą i Jakubem Chudzikiem z Włodawy – 5,5 pkt.

  Jakub Niczyporuk został jednocześnie zwycięzcą klasyfikacji gimnazjalistów i wyprzedził uczniów Gimnazjum Katolickiego w Białej Podlaskiej Grzegorza Olichwirowicza i Mariusza Kuźmicza.

  Wśród licealistów, pod nieobecność Michała Uścińskiego dominowali bialczanie. W tej klasyfikacji zwyciężył Mateusz Prokopiuk – I LO, przed uczniami IV LO Marcinem Dudkiem i Patrykiem Ustymowiczem.

  Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji zostali nagrodzeni książkami szachowymi i profesjonalnymi programami szachowymi „Fritz” Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

   

 • „Szkoły kreatywnych umysłów”

  Klasa 1d jest objęta programem „Szkoły kreatywnych umysłów” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Czas realizacji projektu: od 1.10.2014 do 30.09.2015 roku.

  Innowacyjność programu polega na spójnym ujęciu treści z edukacji matematycznej, przyrodniczej, technicznej, komputerowej i elementów przedsiębiorczości. Dodatkowo wdrażane są dwa programy zajęć pozalekcyjnych zwiększające szanse edukacyjne uczniów zdolnych oraz mających trudności w nauce. Na zajęciach z uczniami głównie eksponuje się metody aktywizujące, jak np. metoda projektów, doświadczenia, eksperymenty i mapy myśli.

  Program SKU wskazuje nauczycielowi czego uczyć i w jaki sposób, akceptując samodzielne działanie uczniów, potrzebę kształtowania postawy badawczej i przedsiębiorczej. Dziecko występuje tu w roli ucznia, dziecka, kolegi, rówieśnika, ale także w roli osoby prowadzącej małą firmę, zawierającej umowy, kalkulującej wydatki, organizującej różnego rodzaju przedsięwzięcia np. targi, kiermasze, projekty, biblioteczki klasowe. Program „Szkoły kreatywnych umysłów” ma charakter otwarty i elastyczny, ukierunkowany na pełny rozwój ucznia, uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji i uzdolnień.

   

 • Konkurs plastyczny „ Zima jak w bajce”

  Gratulujemy serdecznie uczniom naszej szkoły, którzy zostali nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim pt. „ Zima jak w bajce”. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 20 marca 2015r. w Galerii ES.

  Oto nasi zwycięzcy:

  II miejsce - Alicja Świerżewska – kl. 1b

  III miejsce - Karol Kasianiuk – kl. 4s

  III miejsce (ex aequo) - Paweł Kołodziej – kl. 5a

  Wyróżnienia:

  Magdalena Maciejewska – kl. 0a

  Bartosz Lecyk – kl. 2b

  Paulina Radecka – kl. 6b

  Wiktoria Leszczyńska – kl. 2b

   

   

 • Akcja ukwiecania korytarzy szkolnych

  W związku z akcją ukwiecania korytarzy szkolnych- prosimy o przynoszenie do szkoły kwiatów doniczkowych (najlepiej w ładnych doniczkach) i ustawianie ich na parapetach. Wszyscy darczyńcy zostaną nagrodzeni punktami "+" za pracę na rzecz szkoły.

  Opiekun Samorządu Uczniowskiego

  Wiesława Kalinka

 • Plener poetycko-malarski Krzymoszyce 2015'

  W pierwszym tygodniu marca młodzi twórcy z Grupy Poetyckiej „Zefirek” spotkali się  na warsztatach twórczych w Krzymoszycach. Gościł nas (już po raz czwarty!) „Tęczowy Folwark” pana Leszka Sokołowskiego.  Przez trzy dni młodzi adepci pióra gimnastykowali wyobraźnię, ćwiczyli umiejętności poetyckiego obrazowania i poznawali różnorodne techniki tworzenia wiersza. Zajęcia podzielone były na kilka części . Pierwszego dnia warsztatowicze "rozgrzewali" umysły poprzez twórcze zabawy integracyjne, szybkie wprawki poetyckie na zadany temat, a także tworzenie tekstu poetyckiego w grupach, inspirowanego wierszami znanych poetów. W międzyczasie, na konkretnych przykładach, odkrywali tajniki warsztatu poetyckiego, poznawali zasady konstrukcji wiersza oraz zastanawiali się, jak te zasady... łamać! :)

  Kolejnego dnia uczestnicy pleneru spotkali się z międzyrzeckim poetą, Panem Ryszardem Kornackim, który barwnie opowiedział plenerowiczom o swoich własnych „randkach z Erato”.   Rozmowy o „innym świecie”, świecie poezji,  zaowocowały weną twórczą-młodzi  podjęli próbę przelania na papier własnych doznań i emocji. Efekty ich wysiłku można było ocenić na wieczornym SLAMIE POETYCKIM, czyli publicznej rywalizacji o tytuł najlepszego wiersza.
   Rolę jury pełnili Rodzice uczestników warsztatów, a laur zwycięstwa przypadł w tym roku Julii Łaskawiec z klasy VI „s”.

  Oprócz lekcji z „poetyckiego pisania” wszyscy  uczestnicy pleneru mieli też  kilkugodzinne zajęcia plastyczne. Zadaniem  młodych było m.in. stworzenie i zrealizowanie projektu wykorzystania motywów sztuki ludowej jako elementów zdobniczych. Tutaj najciekawszą pracę zaprezentowała Ola Szabaciuk- również z klasy VI „s”.

  W tegorocznym Plenerze poetycko-malarskim , który odbył się w dniach 5.03-7.03.15 uczestniczyło ogółem 27 uzdolnionych uczniów - 24 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 3  oraz 3 osoby z Gimnazjum  Sportowego .  Warsztaty prowadzili nauczyciele: Jolanta Adamczyk, Izabela Włodarczyk oraz Andrzej Koza.

        (jot-a)

 • Jak klasa 1d świętowała Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole..?

  Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie przeżyli wiele emocji, radości, zabawy, ale przede wszystkim zdobyli nową wiedzę  z zakresu Zdrowego Stylu Życia.

  Dzień ten zapowiadał się w 4 etapach:

  1). Prezentacja na temat „Nie pal przy mnie proszę”

  2). Sportowe rozgrywki i zabawy między klasami

  3). Konkurs plastyczny pod hasłem „Nie pal przy mnie proszę”

  4). Wykonanie przez dzieci pożywnego koktajlu owocowego

  Dodatkowo klasa 1d, wyruszyła na spacer nad rzekę niosąc Marzannę symbolizującą odchodzącą już zimę. Dzieci podziękowały zimie za: śnieg, ślizgawki, lodowisko, narty, łyżwy, choinkę i święta... Wysłały Marzannę daleko rzeką, żeby popłynęła do morza, a za rok powróciła do nas.

  Kwiatami zaś i piosenką powitały ciepłą Wiosnę.

   

 • Harmonogram realizacji programu „Trzymaj formę”

   w Szkole Podstawowej nr 3

  z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim .

  Rok szkolny 2014/2015


  Cele:
  · edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród uczniów
  · wdrażanie do aktywnego stylu życiu
  · zapoznanie z zasadami stosowania zbilansowanej diety

  W ramach realizacji programu „Trzymaj formę” będą wykorzystane następujące formy pracy:

  Przeprowadzenie pogadanki z uczniami klas IV -VI na godzinach do dyspozycji wychowawcy oraz lekcjach przyrody na następujące tematy:

  -  „ Jak się odżywiam?”,

  -  „ Od czego zależą potrzeby pokarmowe człowieka?”,

  -  „Czy wiesz, co jesz?”,

  -  „ Żywność i zdrowie”,

  -  „Etykieta źródłem informacji”,- Sprawdź czy wiesz, co kupujesz?

  Przeprowadzenie zajęć informacyjnych – „Bądź aktywny”.

  Opracowanie broszury na temat : ,,Odżywianie a zdrowie”.

  Opracowanie zestawu ćwiczeń na różne grupy mięśni.

  Zamieszczenie  informacji na tablicy informacyjnej dotyczącej zasad zdrowego żywienia z hasłem „Trzymaj formę” .

  Wykonanie gazetki ściennej dotyczącej zdrowego żywienia.

  Przeprowadzenie wśród uczniów klas V i VI szkolnego etapu konkursu plastycznego pod hasłem „Zdrowo się odżywiam”, „Mleko dla zdrowia”.

  Przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat „Promocja zdrowego stylu życia”, „Zdrowe żywienie”. 

  Harmonogram działań

  Cele:
  · edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród uczniów
  · wdrażanie do aktywnego stylu życiu
  · zapoznanie z zasadami stosowania zbilansowanej diety

  Lp.

  Zagadnienia - temat

  Rodzaj zajęć

  Odpowiedzialny

  1.

  „ Jak się odżywiam?” 

  "Od czego zależą potrzeby pokarmowe człowieka?”

  Godzina do dyspozycji wychowawcy

  Wychowawcy klas IV-VI

  2.

  „Czy wiesz, co jesz?”„ Żywność i zdrowie”

  Godzina do dyspozycji wychowawcy .

  Wychowawcy klas IV-VI

  3.

  „Etykieta źródłem informacji”          Sprawdź czy wiesz, co kupujesz?

  Przyroda kl. IV-VI

  Nauczyciele przyrody

  4.

  Opracowanie broszury ,,Odżywianie a zdrowie”

  Przyroda  kl.IV- VI

  Nauczyciel przyrody

  5.

  Opracowanie zestawu ćwiczeń na różne grupy mięśni. 

  Wychowanie fizyczne kl. IV i VI

  Nauczyciele wf

  6.

  Zamieszczenie na tablicy informacyjnej materiałów dotyczących programu „Trzymaj formę” .

   

  Koordynator

  7.

  „Promocja zdrowego stylu życia”, „Zdrowe żywienie” -prezentacja multimedialna.

  Informatyka kl. VI

  Nauczyciel informatyki

  8.

   Konkurs plastyczny – „Zdrowo się odżywiam”,  „Mleko dla zdrowia”

  Plastyka kl.IV-VI

  Nauczyciel plastyki

  9.

  „Zdrowa żywność” – gazetka ścienna.

   

  Wychowawcy klas IV-VI

  10.

  Aktywne spędzanie wolnego czasu: rajdy, wycieczki rowerowe i piesze.

   Godzina do dyspozycji wychowawcy

  Wychowawcy klas IV-VI

   

    Koordynator Grażyna Mikołajczuk

 • Kiermasz wielkanocny

  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów, nauczycieli oraz rodziców na KIERMASZ WIELKANOCNY od 20 do 27 marca 2015 r w świetlicy szkolnej. Na kiermaszu prezentowane są ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, takie jak: palmy, kartki, stroiki, świeczniki, koszyczki i wiele innych. Wszystkie ozdoby zostały wykonane podczas zajęć świetlicowych przez uczniów ZPO 3 oraz wychowawców świetlicy.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

   W czwartek 19 marca 2015 roku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny", który od lat w naszej szkole cieszy się dużym powodzeniem. W tym roku wzięło w nim udział 83 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Konkurs został wpisany w 1994 roku do kalendarza imprez UNESCO, od lat odbywa się pod patronatem Rady Europy. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie niemal wszystkich krajów Europy, a nawet uczniowie z Chin, Kanady, Australii, Rosji, RPA rozwiązują takie same zadania, a laureaci mają możliwość spotkań na wspólnych obozach i wędrówkach po świecie. Konkurs ten stał się sprawdzoną formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczynia się do wzbudzenia zainteresowania tym przedmiotem. Od 12 maja 2015 w systemie będą widoczne wyniki konkursu. Kod naszej szkoły: LABW 

  Wiesława Kalinka

 • Wycieczka klasy Va do Lublina

  W dniu 19 marca 2015 klasa Va oraz jedna z uczennic klasy VIs uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Uczniowie wraz z opiekunami - Marcin Hołoweńko i Tomasz Kaniuch, wyruszyli komfortowym autobusem o godzinie 9.00. Pierwszą częścią programu było zwiedzanie Zamku Lubelskiego. Pani przewodnik bardzo ciekawie przedstawiała historię i znaczenie poszczególnych zabytków, m. in.  na temat  Kaplicy Trójcy Świętej, Baszty, z której rozciąga się widok na cały Lublin, oraz bardzo bogatej wystawy malarstwa z XVII, XVIII i XIX wieku. Na uczniach największe wrażenie wywarł obraz p.t. " Podpisanie Unii Polsko - Litewskiej" autorstwa słynnego polskiego malarza Jana Matejki. Następnie dzieci udały się do Aquaparku, aby się odpowiednio zrelaksować i pobawić. Kolejnym punktem programu był film w Cinema City pt. "Chappie" - fantastyczne kino akcji, które sprawiło że ponad 120 minut upłynęło niezauważalnie. Po projekcji filmu uczniowie mieli do dyspozycji chwilę czasu wolnego, który mogli przeznaczyć  na drobne zakupy oraz posilenie się w różnych restauracjach np. Mc Donalds, których w galerii handlowej  nie brakuje. Kilka minut po 19, wszyscy uczestnicy udali się do autobusu, wyruszając w drogę powrotną. Do Międzyrzeca grupa zajechała ok. godziny 21. Uczniowie wraz z rodzicami wrócili do domów. Cel wycieczki był naukowo - relaksacyjny i wszyscy zgodzili się, że został on spełniony.

 • MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR 2015

   odbędzie się w naszej szkole

  w dniu 19 marca 2015 (czwartek)

  w świetlicy szkolnej o godz. 8:45.

  Na rozwiązanie testu przeznaczono 75 minut.

           Test konkursowy w kategorii "Żaczek" (klasy II SP) zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.
           Test konkursowy w kategorii "Maluch" (klasy III- IV SP) zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.
           Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.
           Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna.

           Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast

  za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

  W czasie trwania konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów.

  Kartę należy wypełniać kolorem czarnym lub ołówkiem.

   Nie wolno używać korektora.

   Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na konkurs. Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa najpóźniej

  w dniu konkursu i wpłacić 8 zł.

   

  Szkolny koordynator konkursu

  Wiesława Kalinka

 • W oczekiwaniu na wiosnę

  Dnia 18 marca 2015 roku uczniowie klas integracyjnych Szkoły Podstawowej Nr 3 zostali zaproszeni do świetlicy szkolnej na zajęcia dydaktyczne pt. „W oczekiwaniu na wiosnę”. Zajęcia odbywały się w dwóch etapach. Pierwszą częścią zajęć była swobodna rozmowa z dziećmi na temat zwiastunów wiosny w oparciu o prezentację utworów literackich o wiośnie. Podczas zajęć wykorzystano również utwór Vivaldiego z cyklu „Cztery Pory Roku” – „Wiosna”. Drugą częścią zajęć było wykonanie wiosennego kwiatka z bibuły – krokusa. Celem przeprowadzonych przez wychowawców świetlicy zajęć było zintegrowanie grupy podczas wspólnej pracy oraz rozwinięcie umiejętności plastycznych i sprawności manualnej. Spotkanie zakończyło się wystawą prac oraz wspólnym zdjęciem.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Międzyrzecu Podlaskim
  ul. Leśna 2,
  21-560 Międzyrzec Podlaski

  http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
 • (083) 371 - 78 - 35

Galeria zdjęć