• Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

  26 kwietnia br. przedszkolaki z grupy VIII wraz ze swoją panią odwiedziły szkolną bibliotekę. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z wyposażeniem i zbiorami oraz zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali zasad postępowania z książką, a na koniec zostali obdarowani zakładkami do książek i planami lekcji z ulubionymi bohaterami. Wszyscy podziękowaliśmy pani Renacie za ciekawe spotkanie i obiecaliśmy, że niedługo znów ją odwiedzimy.       

 • Witaj Warszawo!

  14.04.2016 uczniowie klas Ic i Id pod opieką nauczycieli: Iwony Kowalczuk, Jolanty Modrzewskiej, Doroty Kapłan i Andrzeja Kozy zwiedzali stolicę. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w SEJMIE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Dzieci w towarzystwie pana posła Marcina Duszka i pani przewodnik przemierzając sejmowe korytarze słuchały z zaciekawieniem opowieści o pracy Sejmu i ludziach, którzy mają wpływ na to, co dzieje się w naszym kraju.
  Jakież było zdziwienie, gdy trafiły na salę główną, którą znały jedynie z telewizji. Autografy i zdjęcia w sejmowych ławach zakończyły naszą wizytę w tym niezwykłym miejscu. Pan poseł żegnając się z nami wręczył wszystkim dzieciom ciekawe pamiątki z Sejmu.

  Następnym celem wyjazdu było zwiedzanie TVP na ul. Woronicza.
  Uczniowie zobaczyli jak  wyglądają studia, w których nagrywane są znane programy, m.in. „Świat się kręci”, spektakle teatralne. Jednak  największą atrakcją był udział pierwszaków w nagraniu programu „JAKA TO MELODIA”, gdzie wystąpiły u boku gwiazd. W przerwie emisji programu dzieci miały okazję zamienić kilka słów z prowadzącym panem Robertem Janowskim.
  Program z udziałem uczniów klasy Ic i Id będzie emitowany w TVP
  w dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka. Pod koniec wizyty na Woronicza dzieci zwiedziły muzeum Telewizji Polskiej. Zobaczyły pierwsze kamery z początków TV, znane postacie z programów dla dzieci, takie jak Zając Poziomka,
  Jacek i Agatka. Po tej ekscytującej przygodzie odbył  się seans w kinie 3D filmu „KUNG FU PANDA”.Posiłek  był ostatnim punktem naszej wycieczki. Tu dzieci otrzymały różne gadżety i zabawki. Wyjeżdżając żegnały Warszawę. Przez okna autokaru podziwiały królową polskich rzek Wisłę, Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki. Do domu wróciły zmęczone ale pełne niezapomnianych wrażeń.

 • Wizyta przedszkolaków w bibliotece

  W piątkowe przedpołudnie 22 kwietnia br. dzieci z gr. VI Samorządowego Przedszkola nr 3 odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyrzecu Podl. Dla większości przedszkolaków była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci dowiedziały się od pani bibliotekarki jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania, dlatego też dzieci wysłuchały kilku wierszy. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki brały aktywny udział w zajęciach i obiecały, że będą często odwiedzać bibliotekę z rodzicami.

 • PRZEDSZKOLAKI W URZĘDZIE MIASTA

  Realizując tematykę dotyczącą poznawania swojego miasta i regionu przedszkolaki z grupy VI i VII Samorządowego Przedszkola nr 3 miały okazję zwiedzić Urząd Miasta oraz zapoznać się z władzami naszego grodu.

  Młodych mieszkańców w swoim gabinecie podejmował Burmistrz Miasta Zbigniew Kot, który zapoznał dzieci ze specyfiką swojej pracy i działalnością urzędu.

  Przedszkolaki z wielką radością  zasiadały w fotelu Burmistrza oraz przy stole, przy którym Rada Miasta podejmuje istotne decyzje dotyczące naszego regionu. Siedząc w wygodnych fotelach przedszkolaki prowadziły rozmowę z panem burmistrzem.

  Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało słodki upominek :)

  SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY  WŁADZOM  MIASTA ZA  MIŁE I  ŻYCZLIWE  PRZYJĘCIE :) :) :)

 • Noc z Baśniami

  Noc  z 15 na 16 kwietnia 2016r. uczniowie z klasy 3b Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim spędzili na karimatach, materacach i śpiworach w szkole. Na sen jednak mieli mało czasu, a to za sprawą wychowawczyni Grażyny Podgajnej, która zorganizowała „Baśniową Noc”. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania literaturą i pokazanie uroku wspólnego czytania, a ponadto pogłębienie więzi uczniów ze szkołą.  Głośne czytanie baśni przez dzieci, rodziców i wychowawcę klasy przeplatane było zabawami, różnorodnymi zagadkami oraz malowaniem wspaniałych zamków, na tle których  rozgrywały się turnieje rycerskie. Dzieci obejrzały także film pt. „ Merida Waleczna”. O północy było nocne zwiedzanie szkoły. Wszyscy byli bardzo podekscytowani możliwością spotkania „ducha szkoły”. Niektórzy mimo obaw wytrwale uczestniczyli w poszukiwaniach. Zabrany aparat fotograficzny zarejestrował aż trzy szkolne duszki, którymi okazały się koleżanki ze starszej klasy. Po godzinie szukania duchów przyszła pora na mycie zębów i ciszę nocną. Niestety, nie zapanowała ona od razu, bo kto po takich emocjach mógłby od razu zasnąć. Rozumieli to również rodzice, którzy sprawowali wspólnie z wychowawczynią opiekę nad grupą. Ostatnie „marki nocne” – Julka i Szymon, zasnęły dopiero o trzeciej nad ranem. O godzinie 7. 00 była pobudka, mycie zębów, pakowanie i taka dla zabawy walka na poduszki. Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil, wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatora dyplom – Patent Nieustraszonego i pełni wrażeń zostali bezpiecznie oddani w ręce swoich rodziców. Spotkanie dostarczyło uczniom wielu pozytywnych wzruszeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

  Wychowawczyni klasy 3 b, za pomoc i zaangażowanie w imprezie serdecznie dziękuje rodzicom: Pani M. Kaliszuk, Pani R. Rzeńca, Pani M. Skwara, Pani S. Sobczak, , oraz Pani J. Żuk.

 • Z wizytą u szewca i zakładzie kaletniczym

  Dzieci z grupy VIII wybrały się 20 kwietnia br. z wizytą do szewca i zakładu kaletniczego. Zaciekawione przedszkolaki słuchały z zainteresowaniem informacji o technice naprawy obuwia. Zobaczyły również rozmaite akcesoria  i przybory służące do pracy i obserwowały czynności związane z zawodem kaletnika.

 • Wycieczka do Warszawy klas 2c i 3a

  Wycieczka odbyła się 15.04.2016 r. Program rozpoczęliśmy od  wizyty w ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.  Jest on  jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Następnie udaliśmy się do Planetarium w CN Kopernik, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie na żywo  dotyczącym planet i gwiazd naszego Układu Słonecznego oraz obejrzeć film pt. „Galileusz: potęga teleskopu”.  Podziwialiśmy piękne zdjęcia wysyłane przez teleskopy znajdujące się zarówno na Ziemi, jak i w kosmosie.Kolejnym punktem programu było Stare Miasto. Widzieliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, spotkaliśmy się  też z kataryniarzem warszawskim. Później udaliśmy się do TVP. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Telewizji, a następnie studia, w których nagrywane są znane programy , np. „Pytanie na śniadanie”, czy  „Świat się kręci”.  Największym hitem był jednak pobyt w studio programu „Jaka to melodia?” i spotkanie z Oceaną, która  była gościem specjalnym nagrywanego właśnie nowego odcinka. Po obiedzie czekała nas jeszcze jedna atrakcja – zwiedzanie Stadionu Narodowego. Poczuliśmy  przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni, zasiedliśmy wygodnie na ławce zawodników rezerwowych oraz strzelaliśmy gole do prawdziwej bramki. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem, jednak mimo tak wielu atrakcji nie czuliśmy zmęczenia. Już planujemy następny wyjazd.

 • Konkurs plastyczny -Czarna róża

  W marcu 2016 roku odbył się w bibliotece szkolnej konkurs plastyczny na podstawie zbioru opowiadań "Czarna Róża". Konkurs był przeznaczony dla klas IV-VI  szkoły podstawowej.  Konkurs polegał na wykonaniu dowolną techniką ilustracji do wybranego opowiadania, nauczyciele bibliotekarze wybrali najciekawsze prace:
  I Miejsce-Eliza Lesiuk kl.VI p
  II Miejsce -Julia Stańczuk kl.VI a, Weronika Myszka kl. IV p
  II Miejsce -Marta Nestorowicz kl. Va  , Anna Siłka kl. IV p

  Laureaci otrzymali nagrody książkowe, prace można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim na tablicy przy wypożyczalni dla dzieci i młodzieży.

                                                                            Nauczyciel bibliotekarz: Renata Prokopiuk.

 • Dzień eksperymentów i ciekawych doświadczeń w naszej szkole

  W dniu 11 IV 2016 r. uczniowie klasy 3b oraz 2a i 2b byli uczestnikami wyjątkowego spotkania, podczas którego mogli się sami przekonać, że świat jest ciekawy, a nauka wcale nie musi być nudna.

  Gościem spotkania była Pani Renata Rzeńca ( mama naszego kolegi), z zawodu nauczyciel fizyki i chemii, która przygotowała i pokazała dzieciom szereg doświadczeń fizycznych i chemicznych, które zachodzą w otaczającym nas świecie. Dzięki doświadczeniu „ Burza w probówce” dzieci w skali mikro, zobaczyły efekt błyskawic i grzmotów towarzyszących burzy. Dowiedziały się jak można w domowych warunkach zrobić „lampę lava” lub rakietę z butelki oraz jak założyć „chemiczny ogródek kwiatowy”.  Do przeprowadzenia doświadczeń prowadząca wykorzystała szereg preparatów z codziennego użytku takich jak  mydło, środki spożywcze typu: olej, galaretka owocowa, soda oczyszczona, ocet czy sok z kapusty. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem śledziły pokaz doświadczeń, zadawały dużo pytań i mądrze odpowiadały na zadawane im pytania. Miały również możliwość samodzielnego przeprowadzenia wielu doświadczeń.

  Dzień eksperymentów i doświadczeń dostarczył wszystkim niezwykłych wrażeń. Uczniowie przekonali się, że nauka nie musi być nudna i trudna. Zrozumieli, że otaczający nas świat przesiąknięty jest fizyką , chemią i można te dwie dziedziny nauki spotkać nie tylko w profesjonalnym laboratorium fizycznym czy chemicznym, ale dosłownie wszędzie: na ulicy, w domu, na podwórku.

  Serdecznie dziękujemy Pani Renacie Rzeńca za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć w naszej placówce.

  Notatkę przygotowała Grażyna Podgajna

 • Przedszkolaki poznają swoje miasto

  Dnia 15 kwietnia 2016r. przedszkolaki z grupy VI Samorządowego Przedszkola nr 3 wybrały się na wycieczkę ulicami miasta, w celu uzupełnienia wiedzy o miejscowości, w której mieszkają. Oglądały i porównywały różne rodzaje budynków. Pierwszym miejscem, które dzieci odwiedziły była poczta. Z ciekawością obserwowały pracę pocztowca. Tam również kupiły znaczki i wysłały wcześniej przygotowane listy do chorej koleżanki i kolegi. W czasie spaceru ulicami miasta dzieci dowiedziały się, gdzie w Międzyrzecu Podlaskim znajduje się Biblioteka Miejska, Urząd Miasta, Nadleśnictwo, szpital, Plac Jana Pawła II, fontanna, Pomnik Bohaterów Miasta oraz kościół p.w. św. Józefa i św. Mikołaja. Do przedszkola dzieci wróciły pełne wrażeń. Była to ciekawa i pouczająca wycieczka. Dzięki niej dzieci lepiej poznały swoje miasto.

 • Nabór do Gimnazjum

     

  Uwaga uczniowie klas VI - kandydaci do klas I Gimnazjum o profilu sportowym:

   

  Testy sprawności fizycznej uczniów klas VI do klas pierwszych sportowych na rok szkolny 2016/2017

  odbędą się dniach:

  9. 05. 2016 r. - godzina 15. 00- hala sportowa i basen

  Trenerzy testujący:

  P. W. Lubański, P. P. Karwowska, P. J. Mikołajczuk

  12. 05. 2016 r. godzina 16. 00- hala sportowa

  Trenerzy testujący:

  P. S. Oksiejuk, P. W. Więckowski, P. A. Strep


        Zapraszamy i życzymy powodzenia.

   

   

 • Tydzień matematyki

  W dniach  14. 03. 2016 - 18. 03. 2016 został zorganizowany „Tydzień matematyki”.

  Każdego dnia tygodnia uczniowie mogli dowiedzieć się czegoś ciekawego związanego z matematyką.

  Tak więc:

  1. Poniedziałek  14.03. to „ Dzień liczby Pi „

            Ciekawostki o liczbie Pi rozwieszone w formie gazetki na korytarzu szkolnym.

  1. Wtorek 15.03 każda z klas 4-6 miała  przygotować  3 zagadki matematyczne, które zaprezentowane były na  korytarzu szkolnym w formie gazetki. Uczniowie w czasie przerwy chętnie czytali i próbowali rozwiązać matematyczne łamigłówki.
  2. Środa 16.03 został ogłoszony  konkurs na najciekawszy plakat pt. „Wesoła matematyka” w konkursie wzięło udział 27 uczniów wśród których wyróżniono  trzy najciekawsze prace, wszyscy uczniowie otrzymali symboliczne nagrody w postaci zestawów geometrycznych.
  3. Czwartek 17.03 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Kangur matematyczny”, konkurs ten jak co roku cieszył się wielkim powodzeniem wśród uczniów naszej szkoły, przystąpiło do niego aż 81 osób .
  4. Piątek 18.03 podsumowanie tygodnia matematyki,  rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy plakat, wręczenie nagród oraz pamiątkowe zdjęcia.

  I miejsce: Jakub Wieczorek klasa 6s

  II miejsce: Kinga Świderska klasa 5a

  III miejsce: Kacper Grzeszyk i Michał Nowosz klasa 5s

  Tydzień matematyki wzbudził zainteresowanie wśród dzieci, myślę iż powinien stać się tradycją w naszej szkole, dzieci chętnie wzięły w nim udział,  była to innowacja , gdyż taki tydzień odbył się w naszej szkole po raz pierwszy.

 • Kiermasz ciast

  Ciasta zdrowe, smaczne i bez konserwantów. Czasami potrzebujemy trochę przyjemności. Ale jak mamy jeść, to tylko te najlepsze, upieczone przez nas, nasze mamy i babcie. W dniu 13 kwietnia 2016 Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował kiermasz ciast.

    Z tej okazji uczniowie klas I-III oraz IV- VI Szkoły Podstawowej przygotowali przepyszne domowe ciasta i ciasteczka. Zaangażowanie dzieci, młodzieży oraz rodziców w akcję było bardzo duże, gdyż dostarczono kilkadziesiąt różnych wypieków, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.Były wśród nich: serniczki, szarlotki, ciasta z kremem, mufinki, babeczki, wafelki, rurki z kremem, rogaliki... .Każdy mógł znaleźć coś pysznego dla siebie. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie wypieków oraz młodzieży, która sprzedawała słodkości.  Dochód ze sprzedaży został w całości przeznaczony na organizację przedstawienia w Dniu Patrona Szkoły oraz w trakcie ŚDM.

  Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej

 • Konkurs recytatorski

  23.03.2016 r. odbył się szkolny etap VI Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego ,, Pamięci Jana Pawła II”. Celem konkursu  jest propagowanie twórczości literackiej Karola Wojtyły/Jana Pawła II oraz poezji o Ojcu Świętym. Do etapu szkolnego przystąpiło 10 uczestników z klas I – III. Komisja, po wysłuchaniu uczestników najwyżej oceniła recytację i wytypowała do kolejnego etapu następujące osoby:

  1. Daria Koleśnicka kl.2d
  2. Pola Lesiuk kl. 3a
  3. Jerzy Rzeńca kl. 3b                                                                                                                                            Finał konkursu odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej w Mokobodach 26. IV. 2016 r. o godz. 9.00.

   

 • XX Ogólnopolski Konkurs im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”.

  19 marca 2016r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim odbyło się uroczyste podsumowanie XX Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”. Wśród nadesłanych prac literackich wyróżnienie otrzymała  nasza  młodziutka literatka Julia Parafiniuk , uczennica klasy 3b, za utwór pisany prozą pt.” Kosmiczny super odlot”. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia  i życzymy dalszych sukcesów .

  Notatkę sporządziła Grażyna Podgajna

 • Uwaga kandydaci do klas IV sportowych!

   

  Testy sprawnościowe uczniów klas trzecich do klas czwartych sportowych

  na rok szkolny 2016/2017

  odbędą się w dniu 9 maja 2016r. – poniedziałek.

   

                                                    - do klasy pływackiej – godz. 15.00 – hala gimnastyczna i basen

                                                     Trenerzy testujący: p. Patrycja Karwowska, p. Wojciech Lubański

   

                            - do klasy siatkarskiej – godz. 15.00 – hala gimnastyczna

                              Trenerzy testujący: p. Zbigniew Bernat, p. Marian Mikołajczuk

 • BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE

  Miło nam poinformować, iż najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni i nagrodzeni w VII Wojewódzkim Konkursie Szkolnym pt. „BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE” zorganizowanym pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora WORD-u w Lublinie. Organizatorem tego wydarzenia jest Zespół Szkół nr 2 w Łęcznej. Julia Świderska oraz Franciszek Korulczyk z klasy 3a otrzymali wyróżnienia w kategorii prace literackie. Opiekunem uczniów jest pani Małgorzata Rumowska. Uczniom oraz nauczycielowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

 • BIEG PAMIĘCI OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ.

  11 kwietnia 2016 r. na ul. Lecha Kaczyńskiego w Międzyrzecu Podlaskim kilkuset uczniów z dwóch powiatów bialskich:  grodzkiego i ziemskiego uczestniczyło w III Biegu Ofiar Katastrofy Smoleńskiej imienia Marii i Lecha Kaczyńskich.

  W biegu uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.  Zespół Placówek nr 3 reprezentowała liczna grupa biegaczy ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Uczniom SP 3 udało się wywalczyć:

  I miejsce – Jakub Jakimiak klasa VI P

  IV miejsce – Magdalena Olesiejuk klasa V P

  VI miejsce – Wiktoria Karwowska klasa V P

  Zwycięzcom i nagrodzonym GRATULUJEMY!

 • SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY - JANIE PAWLE II dla klas I - III szkoły podstawowej

  Cele konkursu:

  - popularyzacja wiedzy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II,

  - pielęgnowanie pamięci o Ojcu Świętym Janie Pawle II,

  - przypomnienie miejsc i wydarzeń związanych z pielgrzymkami papieża Polaka do Ojczyzny,

   - uczenie kulturalnego współzawodnictwa

  Zakres wiadomości: (okres dzieciństwa, młodości, kapłaństwa i  pontyfikatu św. Jana Pawła II)

  Literatura:

  1.     Joanna Krzyżanek „ Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem”. Wydawnictwo Diecezjalne, Sandomierz 2006

  2.     J. Krzyżanek : „O tym jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską”.    Wydawnictwo Diecezjalne,

  Sandomierz 2006

  3.     Agnieszka Skórzewska „Wędrówki chłopca z Wadowic” Wydawnictwo Zielona Sowa, Warszawa 2013

  Termin konkursu : 29 kwietnia 2016r godz. 8.00 świetlica szkolna

  Zgłoszenia osób do : 25 kwietnia 2016r.

  Organizator konkursu : Grażyna Podgajna

 • „MŁODOŚĆ TRZEŹWOŚĆ 2016”

  W dniu 7 kwietnia, podczas obchodów Dnia Życia,  w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Warszawskiej 37 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Młodość Trzeźwość 2016. W tym roku szkolnym konkurs, organizowany już po raz piętnasty  przez Miejską Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych, przebiegał pod hasłem „MŁODOŚĆ BEZ UŻYWEK I PRZEMOCY” i obejmował konkursy plastyczne oraz literackie. Uczniowie Naszej Szkoły, jak co roku, wykazali się zaangażowaniem i zaprezentowali wysoki poziom prac, po raz kolejny udowadniając, że w życiu ważne jest dokonanie WŁAŚCIWEGO WYBORU - trzeźwego i zdrowego stylu życia bez używek i przemocy.

  Wśród nagrodzonych  dużą grupę stanowili uczniowie naszej szkoły.

  W kategorii prace plastyczne:

  Klasy I-III:

  II miejsce -        

  Bartosz Kowalik – 2b

  Daria Myszka - 2c

  Wiktoria Kamińska – 2c

  III miejsce –      

  Maciej Kiereczyński – 3a

  Aleksandra Oklińska – 2b

  Kacper Wypych - 2b

  wyróżnienie – Kacper Celiński – Jakubowicz – 3a

  Klasy IV-VI:

  II miejsceNatalia Dołęga        – 4p

  III miejsceJulia Olszewska     – 6p

  wyróżnienie – Kinga Świderska – 5a, Wiktoria Karwowska  – 5p,Paula Brodawka – 5b, Wiktor Kukawski  – 4p,

  Aleksander Mikołajczuk – 6p

  W kategorii prace literackie - poezja:

  II miejsce Weronika Myszka – 4p

  III miejsceEliza Lesiuk – 6p

  W kategorii prace literackie - proza:

  I miejsce Julia Tokarska – 6a

  II miejsceHanna Kowal – 4a

  wyróżnienie – Zuzanna Piwowar – 5s oraz Patrycja Oksiejuk – 5s

  Opieką pedagogiczną oraz przygotowaniem uczniów do uczestnictwa w Konkursie zajęli się nauczyciele: p. Ewa Holeszczuk, p. Dorota Kapłan, p. Anna Kasianiuk, p. Andrzej Koza, p. Katarzyna Mikołajczuk, p. Katarzyna Miłaszewska, p. Beata Pietruk, p. Marzanna Puszkarska, p. Małgorzata Rumowska, p. Izabela Włodarczyk.

  Osoby nagrodzone, wyróżnione, zaproszone klasy i ich opiekunowie, na czele z Dyrektorem szkoły p. Mirosławem Kotem, odbierając w tym dniu nagrody, wyróżnienia, podziękowania  obejrzały  spektakl profilaktyczny w wykonaniu artystów Teatru Kurtyna z Krakowa.

  Spektakl „O JEDEN KROK ZA DALEKO...”, w konwencji teatralnej umiejscowiony w wymiarze tragikomedii, jest kompleksowym zapisem procesu narastania patologii w środowisku szkolnym, u których źródeł leżą problemy związane z uzależnieniami od wirtualnego świata gier komputerowych, braku zrozumienia i upośledzenia w wyrażaniu emocji, rozładowywania napięcia poprzez zachowania ryzykowne, stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej, zanik empatii, czy też nadmiaru deficytów w poczuciu własnej wartości, zaburzeń i błędów w kształtowaniu pozycji w środowisku rówieśniczym.

  Młody widz ma możliwość, wsłuchany w argumentację bohaterów, właściwej, poprawnej weryfikacji i oceny przyczyn oraz czynników związanych z patologią współżycia i kształtowania postawy społecznej.

  Ważnym elementem, zawartym w spektaklu, jest problem postrzegania norm prawnych, które nie krępują człowieka w dokonywaniu wyborów a jedynie właściwie ukierunkowują go do bezpiecznych zachowań i uczą dystansu do zachowań ryzykownych”

  Zwycięzcom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Międzyrzecu Podlaskim
  ul. Leśna 2,
  21-560 Międzyrzec Podlaski

  http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
 • (083) 371 - 78 - 35

Galeria zdjęć