Nawigacja

 • „Lipowe” laury- po raz ósmy!- dla młodych twórców z „Zefirka”

  Literacka „Lipa” w Bielsku-Białej to konkurs wyjątkowy, bo -jak napisał Tomasz Jastrun, przewodniczący jury-„Z założenia nie chcemy z literatury robić wyścigów czy zawodów sportowych, dlatego nie przyznajemy nagród głównych i wyróżnień, lecz sto nagród równorzędnych. Każda ze 100 nagrodzonych osób otrzymuje „lipowy” katalog z własnymi utworami, a ponadto nagrody książkowe z indywidualnymi dedykacjami, autorstwa jurorów. Wręczaniu nagród towarzyszy od pierwszej „Lipy” ekscytująca muzyka grającego na fortepianie kompozytora Janusza Kohuta. Wszystko to tworzy atmosferę literackiego święta”. Młodzi autorzy z Grupy poetyckiej „Zefirek” biorą w tym „święcie” udział już od ośmiu lat, ponieważ po raz pierwszy spróbowali swoich sił w konkursie w 2007 roku i od tego czasu rokrocznie są jego laureatami. W tym roku  na konkurs przesłano 1201 tekstów (poezja i proza): 239 autorów ze szkół podstawowych przedstawiło 600 swoich  utworów, 158 gimnazjalistów - 356 , a 94 uczniów szkół średnich – 245. Jury w składzie: Tomasz Jastrun (przewodniczący), Jan Picheta, Juliusz Wątroba i Irena Edelman (sekretarz) po zapoznaniu się z wszystkimi utworami postanowiło-tradycyjnie już- nagrodzić oraz uhonorować drukiem w „lipowej” antologii  stu autorów, którzy wyróżnili się poziomem literackim i oryginalnością swoich propozycji. Wśród nich znalazły się aż cztery laureatki z Grupy poetyckiej „Zefirek”, uczennice Szkoły Podstawowej nr 3: Alicja Daniluk, Natalia Filimon, Julia Łaskawiec  i Aleksandra Szabaciuk oraz  gimnazjalistka- Olga Myszka-wychowanka p. Urszuli Sobczak. „Najwięcej laureatów (36) -jak napisał we wstępie do antologii Jan Picheta-pochodzi z województwa śląskiego, szczególnie z Bielska-Białej (15) i Żywca (10). Jest to zrozumiałe. „Lipa” funkcjonuje na tym terenie już od ponad 30 lat. Erupcja literackiego talentu ogarnęła jednak również województwa dolnośląskie (11 laureatów) i małopolskie (12) oraz tradycyjnie mocne ośrodki pisarskie jak Gdańsk, Jasło czy Międzyrzec Podlaski. Widać, że młodzież ma tam wsparcie w wielu nauczycielach, którzy inspirują wstępujące pokolenia do literackiej aktywności” Uroczysta gala laureatów tegorocznego XVIII Ogólnopolskiego i XXXII Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2014  odbyła się w piątek,17.10.2014r.  Spotkanie młodych literatów rozpoczął brawurowym występem Czesław Mozil, który oczywiście śpiewał, ale  też rozmawiał z młodzieżą. Sympatyczna atmosfera  towarzyszyła uczestnikom gali również w czasie warsztatów prowadzonych przez jurorów, dlatego powszechnie stwierdzano, że za rok znowu warto być w Bielsku-Białej.

     (jot-a)

 • Wizyta w nadleśnictwie

   

  22 października 2014r. uczniowie klasy 2b, odwiedzili Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski. Głównym celem wizyty było przybliżenie uczniom zawodu leśnika oraz udział w niecodziennych zajęciach poza murami szkoły, a dokładnie w Sali Edukacyjno -  Przyrodniczej Nadleśnictwa .

  Spotkanie na temat: „ Poznajemy ekosystem leśny” poprowadził pan Łukasz Rumiński. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w ekosystemie pełnią drzewa oraz jak istotna w gospodarce jest rola lasu. Dzieci zadawały prowadzącemu wiele pytań o rośliny i zwierzęta żyjące w lasach na terenie Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski. Ciekawostką dla wszystkich była wiadomość, że w naszych pobliskich lasach zadomowił się orzeł bielik. Duże zainteresowanie u dzieci wzbudziły eksponaty przyrodnicze zgromadzone w sali oraz udział w przeprowadzonej przez prowadzącego „zgaduj - zgaduli o lesie i jego mieszkańcach”. Ponadto uczniowie obejrzeli film przyrodniczy pt. „ Odkrywanie niedźwiedzia”. Na zakończenie zajęć Pan Łukasz wręczył dzieciom foldery przyrodnicze. W podziękowaniu za niecodzienną lekcję oraz upominki, dzieci wręczyły leśnikowi laurkę oraz cukierkowy bukiet. Pełne nowych wrażeń i wiedzy powróciły do szkoły.

  Notatkę przygotowała: Grażyna Podgajna

 • Kiermasz ciast

  Szanowni Uczniowie!

   Informujemy o możliwości przyłączenia się do organizacji szkolnego kiermaszu, poprzez pieczenie ciast.

  Osoby zaangażowane otrzymają dodatkowe punkty z zachowania.

  Szczegóły i zapisy u gospodarzy klas.

  Mamy również przyjemność zaprosić wszystkich Uczniów,

  Nauczycieli, Dyrekcję oraz Personel Szkoły na

  KIERMASZ CIAST

  który odbędzie się w najbliższą środę 29.10.2014 przy łączniku.

  Gwarantujemy miłą atmosferę i najlepsze smaki dla najbardziej wybrednych :)   

                                                                                    Samorząd Uczniowski  Szkoły Podstawowej      

 • ,,Owoce i warzywa w szkole”

  W ramach programu ,,Owoce i warzywa w szkole” uczniowie klasy III a wykonali na zajęciach zdrowe sałatki, dzięki takim owocom i warzywom, jak: jabłka, gruszki, rzodkiewki, pomidorki koktajlowe, papryki i marchewki. Dzieci już od najmłodszych lat uczą się właściwych nawyków żywieniowych. Poprzez tego typu akcje zwiększa się udział owoców i warzyw w naszej codziennej diecie. Sałatki udały się znakomicie. Wszystkim bardzo smakowały, a wykonanie ich dało wiele radości.

   

   

 • Dzień Papieski

  Boże Jedyny w Trójcy Świętej, dziękujemy za człowieka z tej naszej ziemi; za świętego Jana Pawła II, którego wpierw poznaliśmy jako Karola Wojtyłę. – modlili się uczniowie naszej szkoły dnia 16 października.

  Ta data jest wyjątkowa dla całej naszej społeczności. Wspominamy wówczas moment, gdy wiele lat temu nad Placem św. Piotra w Rzymie zawisł biały dym na znak, że został wybrany nowy papież. Święty Papież.

  Co roku o tej porze stajemy uroczyście przed popiersiem naszego Patrona, składamy kwiaty i na znak pamięci zapalamy światełka. Co roku ten dzień skłania nas do modlitwy i refleksji: jak żyć, by coraz bardziej przypominać Jego.

  Dziś, po kanonizacji Jana Pawła II, jeszcze mocniej dociera do nas wezwanie XIV Dnia Papieskiego: „Świętymi bądźcie”.

 • Wycieczka do Siedlec uczniów klas 6a, 6p, 6b, 5p, 5b

  W dniu 15 października uczniowie klasy 6a, 6p, 6b, 5p, 5b Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim wraz ze swoimi wychowawcami oraz opiekunami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce szkolnej do Siedlec. Pierwszym punktem programu było obejrzenie komedii pt. „Wakacje Mikołajka” w kinie Helios w Galerii S. Następnie korzystając z tego, że Mc Donald`s i KFC były blisko kina- postanowiliśmy spożyć posiłek, by uzupełnić trochę kalorii przed czekającymi nas szaleństwami w aquaparku. Basen rekreacyjny pomógł nam zapomnieć o codziennych troskach, a jego liczne atrakcje okazały się doskonałą odskocznią od trudów nauki i pracy. Gejzery wodne, wodny masaż karku, bicze wodne, leżanki, to tylko niektóre z nich. Tutaj znajduje się też rwąca rzeka, nad którą unoszą się, biegnące nad lustrem wody dwa mostki; zjeżdżalnie- niebieska(51m) oraz czerwona- szybsza i dłuższa(78m). Największy relaks, wytchnienie i odpoczynek można było znaleźć w jacuzzi. W parku wodnym spędziliśmy ponad 2,5 godz.. Zmęczeni, trochę głodni, ale we wspaniałych nastrojach wracaliśmy do swoich domów. Wycieczka się podobała, gdyż niektórzy w drodze powrotnej pytali swoich wychowawców, czy niedługo znów będziemy mogli pojechać.

   

 • Jabłko na drugie śniadanie!

  W Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim w tym tygodniu trwa spontaniczna akcja „Jabłko na II śniadanie”;. Wszyscy uczniowie  klas IV-VI szkoły podstawowej  oraz I-III  gimnazjum otrzymali skrzynkę dorodnych, soczystych  jabłek. Owoce zostały pozyskane od Banku Żywności poprzez rodzica uczniów naszej szkoły Pana Leszka Halczuka. 
  Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy a uczniom życzymy smacznego!

 • Wyjazd do teatru

  Wyjazd do teatru w Siedlcach odbył się 8 października. Dzieci z oddziału przedszkolnego 0,,a" i  grupy VI obejrzały widowisko słowno - taneczne pt.,, Kopciuszek", przygotowane na podstawie baśni Grimm i Charles'a Perraulta w wykonaniu tancerzy Szkoły Tańca Caro Dance. Autorem scenariusza, reżyserem i choreografem spektaklu była Maria Orzełowska. Wspaniała scenografia, kolorowe stroje i ciekawa oprawa muzyczna wprowadziła wszystkich w bajkowy klimat. Spotkanie z teatrem było dla przedszkolaków interesującym przeżyciem. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w sali ,,Maluch".  Zabawy przebiegły w bardzo wesołej i radosnej atmosferze. Dzieci miały okazję aktywnie spożytkować swoją energię oraz integrować się z rówieśnikami. Do domu wróciliśmy bardzo zmęczeni ale w bardzo dobrych humorach :)

 • Pasowanie na ucznia

  Dnia 8 października 2014 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Uczniowie 4 klas pierwszych w obecności rodziców,  nauczycieli, dyrekcji i zaproszonych gości złożyli  uroczyste ślubowanie: „Ślubuję uroczyście być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się pilnie, zawsze służyć pomocą słabszym, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

  Zanim jedna nastąpił ten bardzo ważny moment, pierwszaki musiały pokazać czego już się nauczyły. Uczniowie klas pierwszych przeszli zwycięsko kilka prób oraz zaprezentowały poznane wierszyki i piosenki.

  Na zakończenie części oficjalnej uczniowie odebrali  gratulacje i upominki. Wszyscy zebrani obejrzeli też krótki występ grupy tanecznej ”Sezamki”.

  Po części oficjalnej odbyła się wspólna zabawa, którą prowadził wodzirej Wojtek.

 • Konkurs plastyczny " Mój nauczyciel / Moja nauczycielka"

  Dnia 3 października 2014 roku wychowawcy świetlicy szkolnej przy Zespole  Placówek Oświatowych  Nr 3 ogłosili konkurs plastyczny pt. „Mój nauczyciel / Moja nauczycielka”. Prace wykonane techniką dowolną w formacie A4 uczniowie składali do dnia 10 października 2014r.

  Do konkursu przystąpiło 20 uczniów:
  - z klas I-III        – 4 osoby
  - z klas IV-VI     – 15 osób
  - z Gimnazjum – 1 osoba.

  Nagrodzone zostały 3 prace:
  Weronika Sokół kl.      - V B
  Klaudia Granasiuk kl. - V B
  Julita Klembowska kl. - V B

  Z nagrodzonych i wyróżnionych prac utworzono wystawę. Nagrody w postaci słodyczy ufundowali wychowawcy świetlicy.

   

 • *******************************************************************************************************************************

  Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku- jest wykształcenie.”

  *******************************************************************************************************************************

  W podziękowaniu za trud włożony

  w naszą edukację, Samorząd Uczniowski

  w imieniu wszystkich uczniów chciałby

  złożyć najserdeczniejsze życzenia

  Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły

  z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 • Wycieczka do Warszawy

  W dniu 07 października 2014 r. uczniowie klasy 4p i 4 s Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim  wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce szkolnej do Warszawy. Program wycieczki obejmował:

  1. Cinema Park- spektakl w interaktywnym kinie „Cztery Żywioły” 
  2. Warsztaty z robienia pizzy 
  3. Kręgle 
  4. Centrum Nauki Kopernik 
  5. McDonald’s 

  W Cinema Park - w kinie interaktywnym,  dzieci miały możliwość zapoznania się z różnymi żywiołami, które rządzą naszą planetą. Najbardziej podobała się sala ruchu, gdzie wiał wiatr, padał deszcz, wirowały fotele. Spektakl zakończył się testem dotyczącym obejrzanych filmów.

  Następnie udaliśmy się do pizzerii,  gdzie własnoręcznie robiliśmy  pizzę. To były prawdziwe kucharskie cuda, a smakowały najlepiej na świecie.

  Po posiłku dotarliśmy na kręgle. W miłej atmosferze spaliliśmy trochę kalorii, które zostały po pizzerii.

  Głównym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik.  Zaplanowany 2 godzinny pobyt   umożliwiał nam poznawanie i obserwowanie  praw przyrody poprzez  korzystanie z interaktywnych stanowisk umieszczonych w stałych galeriach.  Szczególnie podobał nam się „Świat w ruchu”. Mogliśmy wypróbować symulator trzęsienia ziemi, zobaczyć instalację ukazującą portrety znanych osób zrobione z poruszających się pęcherzyków powietrza czy też  podziwiać swój szkielet podczas jazdy na rowerze.

  Wyjazd zakończył się oczywiście wizytą w Mc Donald’s.

  Wycieczka była bardzo udana i spełniła swoje zadanie. Dostarczyła dzieciom pozytywnych przeżyć, które  na długo pozostaną w pamięci .

   

   

 • Pielgrzymka do Horodka

  Tradycji stało się zadość!  W czwartek  18 września br. kolejny rocznik naszych szóstoklasistów dotarł z pielgrzymką dziękczynno – błagalną do urokliwego sanktuarium św. Onufrego w Horodku.  Tegoroczna pielgrzymka klas szóstych  i ich wychowawców odprawiana była w intencji  Bożego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej, a szczególnie o pomyślny przebieg  sprawdzianu kończącego  szkołę podstawową.
  Przed  wymarszem uczestników  - uczniów, nauczycieli i rodziców - pożegnali  dyrektorzy Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 : pan Mirosław Kot i pani Beata Ługowska, a sprawujący opieką duchową nad pielgrzymami  ksiądz Waldemar  Kułak udzielił wszystkim błogosławieństwa.
   Z pieśnią i modlitwą na ustach podążaliśmy za niesionym przez naszych harcerzy krzyżem.
  Trud wędrówki uprzyjemniał zbiorowy i indywidualny śpiew dziewcząt ze scholi, którym  rytmicznie przygrywali na gitarach siostra Stella i Mikołaj Korpysz. Ksiądz Waldemar wygłosił w drodze konferencję na temat sakramentu pokuty i  podczas drogi  słuchał uczniowskich spowiedzi .
  Na każdym postoju oczekiwała  nas pani Kasia Kowal z ciepłą herbatą i słodyczami. Krętymi  leśnymi  drogami, znanymi jedynie pani Małgorzacie Rumowskiej, dotarliśmy w miłej atmosferze do słynącego cudami od XVII wieku miejsca.
  W tym legendarnym, tajemniczym leśnym ustroniu uczestniczyliśmy najpierw we Mszy świętej  i złożyliśmy  intencje wszystkich pielgrzymów za wstawiennictwem św. Pustelnika.
  Potem odbyło się integracyjne ognisko. W jego żarze piekliśmy kiełbaski , ogrzewaliśmy dłonie i serca.

 • Konkurs plastyczny "Mój nauczyciel" w świetlicy szkolnej

  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów ZPO 3 do udziału w konkursie plastycznym pt. "Mój nauczyciel, moja nauczycielka", zorganizowanym przez wychowawców świetlicy. Prace w formacie A4, wykonane techniką dowolną prosimy składać do świetlicy w terminie do 10 października 2014. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Serdecznie zapraszamy!

 • Spotkanie Policjanta z uczniami klas I – III

              Spotkania z policjantem to w naszej szkole właściwie już tradycja. Zawsze, na początku roku szkolnego mamy przyjemność gościć policjanta, który wskazuje wszelkie niebezpieczeństwa, jakie mogą  zagrażać dzieciom. Również w tym roku 17 i 18 września uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu z młodszą aspirant Iwoną Łaziuk z Komisariatu  Policji w Międzyrzecu Podlaskim.

    Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Pani policjantka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówiła sposoby unikania lub pokonywania ich. Uczuliła także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Przypomniała, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

    Poza tym cenne uwagi dotyczyły kontaktów z obcymi, bezpieczeństwa podczas zabawy oraz w kontakcie z nieznanymi zwierzętami.

 • Wycieczka do Siedlec

  Uczniowie kl. 1c  i 2a byli 16. 09. 2014 na swojej pierwszej w tym roku szkolnym wycieczce . Głównym celem naszej podróży był udział w spektaklu pt. Pinokio” w CKiSz im. Meżeryckiego w Siedlcach. Było to przedstawienie Teatru Tańca Caro Dance na motywach bajki Carla Collodiego w reżyserii i choreografii Iwony Marii Orzełowskiej. Zwiedziliśmy również rozgłośnię Katolickiego Radia „Podlasie”, gdzie mogliśmy „od kuchni” poznać pracę redaktorów, realizatorów i pracowników obsługi technicznej. Wyjazd zakończył się oczywiście wizytą w Mc Donald’s.

   

 • Tanecznym krokiem w nowy rok szkolny

  Na miejską inaugurację roku szkolnego 2014/2015 do „Trójki” przybyli: Burmistrz Miasta Artur Grzyb, poseł na Sejm  RP Franciszek Stefaniuk, dyrektor Zespołu Gospodarczo- Administracyjnego Joanna Krukowska, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych , dyrektorzy,  nauczyciele i najzdolniejsi uczniowie Zespołów Placówek Oświatowych  w Międzyrzecu Podlaskim.                                                                                                                 

  W pierwszej części uroczystości  Burmistrz Miasta wręczył  nauczycielom akty nadania kolejnego stopnia awansu zawodowego, uczniom zaś stypendia  za osiągnięcia w nauce, sporcie i działalności artystycznej.

  Następnie uczniowie Gimnazjum Sportowego nr 3 zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany na tę okoliczność. Tanecznym  krokiem  przy  energetycznych  rytmach   gimnazjaliści powitali nowy rok szkolny. Ekspresja i optymizm, jakim emanowała młodzież, pozwala wierzyć, że będzie to dobry rok.

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

  w Zespole Placówek Oświatowych nr 3

  odbędzie się 1 września 2014 r. o godz. 9.00 w hali sportowej.
   

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 
   

  dla oddziałów przedszkolnych („0”)  odbędzie się 
   

  1 września 2014 r. o godz. 12.00  w świetlicy szkolnej .

   

  Msza Św. w parafii pw. Chrystusa Króla o godz. 8.00.

   

  Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015 dbędzie się w naszej szkole

  04 września 2014 roku o godzinie 14.00 (hala sportowa)

   

   

 • Wakacje 2014

  Bułgaria to kraj niezwykle atrakcyjny turystycznie, a Złote Piaski to najpopularniejszy bułgarski kurort na wybrzeżu Morza Czarnego. Tu właśnie spędzili tegoroczne wakacje niektórzy uczniowie naszej szkoły. Świetna atmosfera wypoczynku, atrakcje na plaży, wycieczki, spacery, wesoła zabawa,  sklepiki, kramy z typowo bułgarskimi wyrobami, sympatyczni mieszkańcy oraz turyści z całej Europy tworzyli niepowtarzalną atmosferę wakacyjnego wypoczynku i były gwarancją udanych wakacji. 

 • Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2014/2015

   

    Szkoła Podstawowa nr3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim

  Przedmiot

  Kl.

  Tytuł podręcznika

  Autor

  Wydawnictwo

  Numer dopuszczenia

  Edukacja wczesnoszkolna

   

   

   

  I

   

   

   

   

   

  Język angielski

   

   

   

   

  Religia

  „ŻYJEMY W BOŻYM ŚWIECIE”

  K. Mielnicki

  E. Kondrak

  JEDNOŚC

  AZ-11-01/12-KI-1-12

  Edukacja wczesnoszkolna

   

   

   

  II

  ”OTO JA” – PAKIET DO KL. 2

  K. Mucha

  A. Stelmach-Tkacz

  MAC

  460/3/2013

  460/4/2013

   

  Język angielski

  „ENGLISH ADVENTURE 2”

  – podręcznik z ćwiczeniami

  M. Bogucka

  M. Hasse

  PEARSON

  67/3/2010/z1

  Religia

  IDZIEMY DO JEZUSA”

  – podręcznik do nauki religii

  J. Czerkawski

  E. Kondrak

  JEDNOŚC

  AZ-12-01/12-KI-3112

  Edukacja wczesnoszkolna

   

   

   

  III

   

   

   

  „ELEMENTARZ XXI WIEKU KLASA 3” – PAKIET PODRĘCZNIKÓW

   

  E. Hrynkiewicz

  B. Stępień

  NOWA ERA

   

   

  Język angielski

  „ENGLISH ADVENTURE 3”

  – podręcznik z ćwiczeniami

  A. Worrall

  PEARSON

  67/4/2010/z1

  Religia

  „WZRASTAMY W PRZYJAŹNI Z CHRYSTUSEM” – zeszyt ćwiczeń

  A. Kaszycki

  E. Kondrak

  JEDNOŚC

  AZ-13-02/9-0

   

   

   

  Język polski

   

  IV

  „MIĘDZY NAMI” – podręcznik kl.4

  - zeszyt ćwiczeń część I i II

  A. Łuczak,

  A. Murdzek

  GWO

  445/1/2012

   

  V

  „MIĘDZY NAMI” – podręcznik kl. 5

  - zeszyt ćwiczeń część I i II

  A. Łuczak,

  A. Murdzek

  GWO

  445/2/2013

   

  VI

  „MIĘDZY NAMI” – podręcznik kl.6

  - zeszyt ćwiczeń część I i II

  A. Łuczak,

  A. Murdzek,

  GWO

  445/3/2014

   

   

  Historia

  IV

  „WCZORAJ I DZIŚ”

  – podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla kl. IV

  G. Wojciechowski

   

  NOWA ERA

   

  V

  „WCZORAJ I DZIŚ”

  – podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla kl. V

  G. Wojciechowski

   

  NOWA ERA

   

  VI

  „WCZORAJ I DZIŚ” – podręcznik

  G. Wojciechowski

   

  NOWA ERA

   

   

   

  Język angielski

  IV

  „SKY HIGH 1” – podręcznik i zeszyt ćwiczeń

  B. Abbs

  I.Freebairn

  PEARSON

  147/2/2009

  V

  „SKY HIGH 2” – podręcznik i zeszyt ćwiczeń

  B. Abbs

  I.Freebairn

  PEARSON

  147/3/2009

  VI

  „SKY HIGH 3” – podręcznik i zeszyt ćwiczeń

  B. Abbs

  I.Freebairn

  PEARSON

  147/4/2009

   

   

   

  Matematyka

  IV

  „MATEMATYKA  4.” – podręcznik

  Ćwiczenia kl. 4: liczby naturalne, ułamki, figury geometryczne

  M. Dobrowolska

  M. Jucewicz

  P. Zarzycki

   

  GWO

   

  340/1/2011

  V

  „MATEMATYKA  5.”  – podręcznik

  Ćwiczenia kl. 5: liczby całkowite i ułamki – cz. 1i2, geometria

  M. Dobrowolska

  M. Jucewicz

  P. Zarzycki

  M. Karpiński

   

  GWO

   

  340/2/2013

   

  VI

  „MATEMATYKA 6.”-  podręcznik

  ćwiczenia : liczby i wyrażenia algebraiczne – cz. 1 i 2, geometria

  M. Dobrowolska

  M. Jucewicz

  P. Zarzycki

   

  GWO

   

  61/3/10/S

   

   

   

   

  Przyroda

  IV

  „TAJEMNICE PRZYRODY  4”

  – podręcznik + ćwiczenia - część 1i2

  M. Worłowska

  F. Szlajfer,

  J. Stawarz

  NOWA ERA

  399/1/2011

  V

  „TAJEMNICE PRZYRODY  5”

  – podręcznik + ćwiczenia  – część 1i2

  J. Ślósarczyk

  R. Kozik, F. Szlajfer

   

  NOWA ERA

  399/2/2013

  VI

  „TAJEMNICE PRZYRODY 6”

  – podręcznik + ćwiczenia  – część 1i2

   

  F. Szlajfer

  H. Kowalczyk

  NOWA ERA

  399/3/2014

   

   

  Plastyka

  IV

    „DO DZIEŁA!” – podręcznik z dodatkiem „Historia sztuki na CD” dla klas IV-VI

  J. Lukas

  K. Oczak

  NOWA ERA

  326/2011

  V

  Kontynuacja z kl. 4

   

  j.w.

  j.w.

  j.w.

  VI

  Kontynuacja z kl.  5

   

  j.w.

  j.w.

  j.w.

   

  Technika

   

   

   

   

   

  V

  „KARTA ROWEROWA” – zajęcia techniczne w klasach IV-VI

  B. Stanecka

  Cz. Stanecki

  STANPOL

  321/1/2011/Z1

  VI

  „ZAJĘCIA TECHNICZNE – CZ. I ”

  „ZAJĘCIA TECHNICZNE – CZ. 2II”

   

  B. Stanecka

  Cz. Stanecki

  STANPOL

  321/2/2012

  321/3/2012

   

  Muzyka

   

   

  IV

  „I GRA MUZYKA!”

  podręcznik dla klas IV-VI z dodatkami „Zaśpiewajmy’ i „Zagrajmy”

  M. Gromek

  G. Kilbach

  NOWA ERA

  569/2012

   V

  Kontynuacja z kl. 4

  j.w.

  j.w.

  j.w.

  VI

  Kontynuacja z kl. 5

  j.w.

  j.w.

  j.w.

   

  Zajęcia komputerowe

   

  IV 

   

  „ZAJĘCIA KOMPUTEROWE Z POMYSŁEM”

  Podręcznik z ćwiczeniami dla kl. 4

  A. Wysocka

  P. Wimmer

  WSiP

  477/1/2012

  V

  „ZAJĘCIA KOMPUTEROWE Z POMYSŁEM”

  Podręcznik z ćwiczeniami dla kl. 5

   

  A. Wysocka

  P. Wimmer

  WSiP

  477/2/2012

  VI

  „ZAJĘCIA KOMPUTEROWE Z POMYSŁEM”

  Podręcznik z ćwiczeniami dla kl. 6

   

  A. Wysocka

  P. Wimmer

  WSiP

   

   

   

  Religia

  IV

  „MIEJSCE PEŁNE BOGACTW” – podręcznik i zeszyt ćwiczeń

   

  K. Mielnicki

  E. Kondrak

  A. Kiciński

  JEDNOŚĆ

  AZ-21-02/12-KI-1/12

  V

  „SPOTKANIA UBOGACAJĄCE” – podręcznik i zeszyt ćwiczeń

   

   K. Mielnicki

  E. Parszewska

  JEDNOŚĆ

  AZ-22-02/12-KI-1/13

  VI

  „Z JEZUSEM IDZIEMY DO BOGA”

  – podręcznik kl. 6

  T. Śmiech

  B. Nosek

  JEDNOŚĆ

   

  AZ-23-03/6-0

  Religia

  O

  „JESTEM DZIECKIEM BOŻYM”  

   

  D. Kurpiński

  J. Stali

  JEDNOŚĆ

  AZ-02-04/3-0

  Karty pracy

  0

  „ODKRYWAM SIEBIE. SZKOŁA TUŻ-TUŻ”

  – KARTY PRACY część 1,2,3,4

  W. Żaba-Żabińska

   

  MAC

   

   

   

   

   

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Międzyrzecu Podlaskim
  ul. Leśna 2,
  21-560 Międzyrzec Podlaski

  http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
 • (083) 371 - 78 - 35

Galeria zdjęć