Nawigacja

 • Wycieczka do Siedlec

             Dnia 24 listopada 2014r. 49 uczniów z klas: 6a, 6b, 6p, 5b, 5s Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim uczestniczyło w jednodniowej wycieczce szkolnej do Siedlec.

    Głównym celem naszego wyjazdu było obejrzenie w Centrum Kultury i Sztuki spektaklu teatralnego "Dziadek do orzechów"- baśni autorstwa E.T.A. Hoffmanna z muzyką Piotra Czajkowskiego w wykonaniu artystów Teatru Tańca Caro Dance, w reżyserii i choreografii Iwony Marii Orzełowskiej.

    Ta ponadczasowa bajka, familijne przedstawienie, związane z tradycją bożonarodzeniową, porusza odwieczną tematykę walki dobra ze złem. Magię widowiska podkreśla przepiękna muzyka klasyczna brzmiąca nowocześnie, między innymi porywający Walc Kwiatów, Taniec żołnierzyków oraz urok bożonarodzeniowej scenografii, wszystko oprawione wspaniałym wykonaniem artystów związanych z Teatrem Tańca Caro Dance - Mistrzów Świata, wielokrotnych finalistów i laureatów programu You Can Dance - Po prostu tańcz! Mieliśmy możliwość podziwiać na scenie samego Brajana Poniatowskiego!

  Piękny balet, wspaniała choreografia, przepiękne, barwne stroje, gra świateł, cudowna muzyka sprawiły, że przenieśliśmy się w zaczarowany świat baśni, nie można było oderwać wzroku od sceny.

    Następnie udaliśmy się do Parku Wodnego, gdzie mogliśmy przez ponad dwie godziny korzystać z jego licznych atrakcji. W naszej grupie znaleźli się miłośnicy kąpieli w jacuzzi, prawdziwi pływacy, ci co lubią brodzić w wodzie…po kostki i ci co lubią adrenalinę – zjeżdżający ze wszystkiego co się da, rzucający się do rwącej rzeki... . Zabawa na basenie była przednia i jak zwykle za krótka, a obejrzeć można naszych milusińskich w galerii.

    Po wodnych atrakcjach zmęczeni i głodni pojechaliśmy do Galerii S, aby coś zjeść w KFC lub Mc Donald`s.  Do Międzyrzeca wróciliśmy dopiero ok. godz. 17:30 zmęczeni, ale uśmiechnięci. Mam nadzieję, że poniedziałkowy wyjazd okazał się miłą atrakcją tej jesieni.

  Wiesława Kalinka

 • Andrzejki tuż, tuż...

  DYSKOTEKA  ANDRZEJKOWA  DLA  KLAS IV – VI  

  26 LISTOPADA 2014 (ŚRODA)  W GODZ. 17:30 – 20:00

   ZAPRASZAMY NA WRÓŻBY ANDRZEJKOWE  JUŻ OD GODZ. 17:00

  SAMORZĄD UCZNIOWSKI SP

 • Zaproszenie

  Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3

  serdecznie zaprasza Rodziców

  na spotkanie „Rodzice a kryzys dorastania”,

  które odbędzie się

  dnia 27 listopada 2014 r. o godz. 16.00 -17.00

   w świetlicy szkolnej (po tym – „otwarty czwartek”).

  Liczymy na zainteresowanie i chęć współpracy z nami.

  W programie:

  1. Model komunikacyjny na linii rodzic - dziecko, tu: aspekt pozytywny i negatywny obustronnych relacji, bariery

  komunikacyjne, wzmacnianie i rozwój prawidłowych postaw i wzorców osobowych

  2. Analiza transakcyjna w komunikacji

  3. Metoda „Wychowania bez porażek” T. Gordona

  4. Specyfika kryzysu dorastania - używki i uzależnienia, przemoc i agresja - wielopłaszczyznowe ujęcie tematu

  (autoagresja, agresja między rówieśnicza, agresja względem rodzica i nauczyciela)

  5. Czym jest uzależnienie, jakie są przyczyny i skutki sięgania po używki przez dzieci i młodzież

  6. Sygnały świadczące o inicjacji - praktyczne wskazówki jak rozpoznać, że dziecko znajduje się pod wpływem

  substancji psychoaktywnej

  7. Wpływ nastroju rodziców na budowanie relacji, kształtowanie pożądanego zachowania u dzieci - asertywność rodzica, komunikaty z perspektywy „JA Dorosły”

  8. Praktyczne wskazówki na załagodzenie konfliktu i konstruktywnego jego wykorzystania

  1. Model komunikacyjny na linii rodzic - dziecko, tu: aspekt pozytywny i negatywny obustronnych relacji, bariery

  komunikacyjne, wzmacnianie i rozwój prawidłowych postaw i wzorców osobowych

  9. Model postępowania rodzica z dzieckiem pod wpływem - tu: symulacje rozmowy

  interwencyjnej, praktyczne wskazówki, aktywne słuchanie

 • Alfik Matematyczny

  W środę 26 listopada 2014 w godz. 13:10 – 14:40 ( 75 min test, 15 min sprawy organizacyjne) w salach nr 18 i 19 odbędzie się ogólnopolski konkurs  Alfik Matematyczny. Test konkursowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zawiera 30 zadań z odpowiedziami A, B, C, D, E, z których dokładnie jedna odpowiedź jest prawidłowa. Test jednokrotnego wyboru zawiera 10 pytań za 3 pkt, 10 za 4 pkt i 10 za 5 pkt.  Na starcie uczeń otrzymuje 30 pkt, za poprawną odpowiedź odpowiednio 3, 4 lub 5 pkt, za brak odpowiedzi 0 pkt, za błędną odpowiedź odejmuje się mu ¼ punktów przeznaczonych za zadanie.

   

 • Przedszkolaki w nowym "Kinie za Rogiem"

  19 listopada 2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0,,a" wraz z wychowawcą K. Filimon wybrały się do ,,Kina za Rogiem" na film animowany pt. ,,Zambezia". Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały bajkę o młodym i ambitnym sokole, który wraz z przyjaciółmi przeżywa różne przygody i mierzy się z niebezpieczeństwem. 

 • APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  W piątek 14 listopada 2014 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które obchodziliśmy w całej Polsce w rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada.

  W apelu wzięli udział: Pan Dyrektor Mirosław Kot, nauczyciele oraz wszyscy uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 3. Program artystyczny, którego ideą było ukazanie trudnej drogi do odzyskania niepodległości, przygotowali i zaprezentowali uczniowie z klasy III C Gimnazjum Sportowego po kierunkiem pana Artura Domańskiego oraz uczniowie ze szkolnego zespołu wokalnego pod kierunkiem Pani Anny Kasianiuk. Dekorację wykonała Anna Kasianiuk.

 • Apel z okazji 11 listopada

  12 listopada 2014r. w świetlicy szkolnej odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas: III a i III c pod opieką pani Doroty Kuźmiuk i Iwony Kowalczuk. Młodzi artyści przybliżyli swoim kolegom z klas I-III historię naszego kraju – czasy, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Na montaż złożyły się wiersze i inscenizacja oraz pieśni patriotyczne wykonane przez trzecioklasistów oraz chór dziewcząt z kl. V pod kierunkiem pani Anny Kasianiuk.

 • Obchody 11 listopada w Międzyrzecu Podlaskim

  Dnia 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. W tym roku przypada 96-ta rocznica wyzwolenia Polski spod zaborów. Obecnie 11 listopada jest najważniejszym narodowym świętem w naszym kraju. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy i obowiązków szkolnych.

  Rocznicowe uroczystości mają miejsce w wielu polskich miastach. Największe obchody z udziałem najwyższych władz państwowych odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W naszym mieście uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny o godz. 13:00 w kościele św. Mikołaja.  Po Mszy św. liczne delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Miasta poległych za Ojczyznę w 1918r. na Placu Jana Pawła II. Następnie, w asyście Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji oraz orkiestry dętej, przemaszerowano na cmentarz parafialny, by przy mogile zbiorowej z 1918r. wspólnie się pomodlić. Odbył się Apel Poległych. Na grobie żołnierzy złożono kwiaty i zapalono znicze.

    Dziękujemy uczniom naszej szkoły, przybyłym na uroczystość, ich rodzicom, bliskim oraz nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za wspólną modlitwę, symboliczne zapalenie zniczy, pamięć i godne reprezentowanie naszej społeczności szkolnej podczas tak ważnej dla nas - Polaków uroczystości.

   

     Opiekun Samorządu Uczniowskiego

  Wiesława Kalinka

 • Wiem wszystko o parafii Chrystusa Króla

  Z inicjatywy proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim i Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – w Roku Jubileuszu 20-lecia powstania parafii odbył się konkurs wiedzy o parafii „Wiem wszystko o parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim”. Do konkursu przystąpili uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 3.

  Test wiedzy o parafii składał się z 45 pytań, które przygotował prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej - Adam Szulik. W kategorii szkół podstawowych największą wiedzą o parafii wykazał się Mikołaj Nieroda. Drugie miejsce zajęła Paulina Radecka, a III miejsce zajął Dawid Kusyk. Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Szabaciuk, Lilianna Czopińska, Kornelia Falów, Filip Matysiak i Jakub Wieczorek. Kategorię gimnazja zdecydowanie zwyciężyła Karolina Kaliszuk.  Drugie miejsce zajęła Julia Juchimiuk, a trzecie Emilia Sokólska. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w niedzielę 16 listopada po mszy św. o godzinie 12.00.

   

 • Tobie książko - ŚLUBUJEMY!!!

  Pasowanie na czytelnika, to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem tej uroczystości jest zapoznanie dzieci ze zbiorami biblioteki, czyli wprowadzenie ich w magiczny świat bajek, baśni i legend. Podczas tego miłego spotkania nauczyciele-bibliotekarze starają się rozbudzić w dzieciach zapał do książek i wyrobić w nich trwałą potrzebę czytania. Uczniowie poznają regulamin biblioteki i uczą się, jak należy obchodzić się z książką. Pierwszoklasiści aktywnie uczestniczą  w przygotowanych dla nich quizach i konkursach. Na  koniec składają przyrzeczenie i samodzielnie wypożyczają pierwszą książkę. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymują piękne, kolorowe  dyplomy oraz zakładki do książek.

 • „Bialskie Talenty” za 2013 rok

  W dniu 7 listopada 2014 r. w Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie odbyła się Gala Kultury Powiatu Bialskiego, podczas której zostały wręczone nagrody „Bialskie Talenty” za 2013 rok. Spośród 33 wniosków, które wpłynęły do Starostwa Powiatowego, wybrano 5 najlepszych w kategorii: sport, nauka, kultura, Wśród najlepszych znalazł się uczeń naszej szkoły - Jerzy Rzeńca, który otrzymał nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie sportu – jakim są szachy. Gratulujemy wspaniałej nagrody i życzymy dalszych sukcesów. 

   

 • Sukcesu sportowe ZPO 3

  W dniu 06.11 2014 w hali LO w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2013/2014 – organizowany przez Bialski Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Bialskie i międzyrzeckie liceum.

  Szkoła Podstawowa nr 3 w ogólnej klasyfikacji zajęła wysokie II miejsce w Powiecie Bialskim, a Gimnazjum Sportowe miejsce IV.

  Uroczystość rozpoczęła grupa taneczna z ZPO 3 pod kierunkiem Pani Urszuli Sobczak i Pani Katarzyny Miłaszewskiej. Całość uroczystości przeplatana była pięknymi wykonaniami taneczno - wokalnymi międzyrzeckiej młodzieży.

  Nauczyciel naszej Szkoły Pani Alicja Bernat otrzymała honorowy tytuł – Złoty Medal – „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”.

  Natomiast Pani Bożena Węgrzyniak i Pan Jarosław Mikołajczuk otrzymali listy gratulacyjne za osiągnięcia wraz z uczniami czołowych miejsc w szachach i pływaniu.

  Szkole, Dyrekcji, Uczniom i Nauczycielom GRATULUJEMY

 • Czytam sobie … w bibliotece

  5 listopada w bibliotece szkolnej odbyła się lekcja pod hasłem „Czytam sobie”. Uczestniczyły w niej dzieci z klasy II „a” wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Rumowską. Na wstępie uczniowie zapoznali się z budową książki. Nauczyli się rozróżniać poszczególne jej elementy: obwolutę, okładkę, stronę przedtytułową, stronę tytułową, grzbiet, trzon oraz wyklejkę i kapitałkę. Następnie opowiedzieli o swoich preferencjach czytelniczych, po czym otrzymali po jednej książeczce, którą mieli samodzielnie przeczytać i wymienić się z sąsiadem na kolejną. W ten sposób utworzyły koło czytelnicze. Głównym celem tych zajęć było pokazanie dzieciom, że kontakt z literaturą to nie przykry obowiązek, a świetna zabawa, że książki wzbogacają światposzerzają horyzonty i są wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

  Ponadto dzieci dowiedziały się o Akcji „Czytam sobie” wydawnictwa Egmont, która promuje czytanie wśród dzieci, a na pamiątkę tej niecodziennej lekcji otrzymały dyplomy z logo Akcji oraz kolorowanki.

   

 • Wycieczka klas VI na stok narciarski

  W dniu 04.11.2014 odbyła się wycieczka na stok narciarski w Międzyrzecu Podlaskim uczniów klas VI pod opieką A. Strep, A. Myszka, S. Oksiejuk. Celem wycieczki była nauka i doskonalenie jazdy na nartach zjazdowych. Przed nartami uczniowie z SP3 mieli okazję skorzystać w ramach rozgrzewki z urządzeń PZU TRASY ZDROWIA, gdzie zmagali się z 9 instalacjami treningowymi, wraz z opisem przykładowych ćwiczeń i wskazówkami dotyczącymi ich wykonania. Każdy miał możliwość sprawdzić swoją siłę i wytrzymałość. Po przejściu ścieżki i rozgrzewce narciarskiej ogółem na stoku zjeżdżało 23 uczniów klas VIA, VIB, VIS. Pomimo zmęczenia, wszystkim dopisywały świetne humory i wspaniała pogoda. Wycieczka zakończyła się ogniskiem integracyjnym i pieczeniem kiełbasek.

 • Uuczniowie naszej szkoły na meczu 1/8 pucharu Polski

  W czwartek 30 października 2014 r. uczniowie ZPO nr 3 mieli okazję obejrzeć na żywo (w większości po raz pierwszy w życiu) mecz piłki nożnej 1/8 Pucharu Polski. Nasi uczniowie wraz z opiekunami kibicowali drużynie Legii Warszawa, która tego dnia zmierzyła się na własnym stadionie z Pogonią Szczecin. Mecz rozpoczął się o godzinie 20.45 na stadionie Pepsi Arena w Warszawie. Zanim jednak przybyliśmy na stadion odwiedziliśmy po drodze obowiązkowo:) McDonald’s oraz zwiedziliśmy i zaopatrzyliśmy się w niezbędne akcesoria kibicowskie w Legia FanStore, czyli oficjalnym Sklepie Kibica Legia Warszawa. Mimo późnej pory rozgrywania spotkania na stadionie Legii Warszawa zasiadło ponad 15 tys. kibiców, w tym aż ponad 7 tys. dzieci i młodzieży z 143 placówek edukacyjno-wychowawczych z całej Polski w ramach akcji „Kibicuj z klasą” (był to rekordowy wynik na Pepsi Arenie). Młodzi „Legioniści” zasiedli w sektorach trybuny wschodniej im. Kazimierza Deyny oraz sektorach rodzinnych na trybunie południowej. Organizatorzy meczu wraz z partnerem Hula Kula przygotowali dla uczniów specjalne atrakcje m.in. malowanie twarzy, konkursy sprawnościowe oraz wizyty bohaterów popularnych kreskówek. Na trybunach pojawili się również zawodnicy Legii Warszawa m.in. Miroslav Radović. Przez cały czas nie ustawał doping kibiców, nawet wtedy kiedy mecz wydłużył się o dodatkowe 30 min, ponieważ po regulaminowym czasie wynik wskazywał 1:1. Mimo późnej pory i niskiej temperatury nie brakowało emocji i nasi młodzi kibice wspierali dzielnie swoją drużynę do końca. Legia ostatecznie wygrała mecz po dogrywce 3:1 (bramki dla Legii strzelili: Michał Żyro, Łukasz Broź i Tomasz Jodłowiec) i w kolejnej rundzie, czyli 1/4 Pucharu Polski zagra ze Śląskiem Wrocław.                                                                                                                                                                                                                               Artur Domański

 • „Lipowe” laury- po raz ósmy!- dla młodych twórców z „Zefirka”

  Literacka „Lipa” w Bielsku-Białej to konkurs wyjątkowy, bo -jak napisał Tomasz Jastrun, przewodniczący jury-„Z założenia nie chcemy z literatury robić wyścigów czy zawodów sportowych, dlatego nie przyznajemy nagród głównych i wyróżnień, lecz sto nagród równorzędnych. Każda ze 100 nagrodzonych osób otrzymuje „lipowy” katalog z własnymi utworami, a ponadto nagrody książkowe z indywidualnymi dedykacjami, autorstwa jurorów. Wręczaniu nagród towarzyszy od pierwszej „Lipy” ekscytująca muzyka grającego na fortepianie kompozytora Janusza Kohuta. Wszystko to tworzy atmosferę literackiego święta”. Młodzi autorzy z Grupy poetyckiej „Zefirek” biorą w tym „święcie” udział już od ośmiu lat, ponieważ po raz pierwszy spróbowali swoich sił w konkursie w 2007 roku i od tego czasu rokrocznie są jego laureatami. W tym roku  na konkurs przesłano 1201 tekstów (poezja i proza): 239 autorów ze szkół podstawowych przedstawiło 600 swoich  utworów, 158 gimnazjalistów - 356 , a 94 uczniów szkół średnich – 245. Jury w składzie: Tomasz Jastrun (przewodniczący), Jan Picheta, Juliusz Wątroba i Irena Edelman (sekretarz) po zapoznaniu się z wszystkimi utworami postanowiło-tradycyjnie już- nagrodzić oraz uhonorować drukiem w „lipowej” antologii  stu autorów, którzy wyróżnili się poziomem literackim i oryginalnością swoich propozycji. Wśród nich znalazły się aż cztery laureatki z Grupy poetyckiej „Zefirek”, uczennice Szkoły Podstawowej nr 3: Alicja Daniluk, Natalia Filimon, Julia Łaskawiec  i Aleksandra Szabaciuk oraz  gimnazjalistka- Olga Myszka-wychowanka p. Urszuli Sobczak. „Najwięcej laureatów (36) -jak napisał we wstępie do antologii Jan Picheta-pochodzi z województwa śląskiego, szczególnie z Bielska-Białej (15) i Żywca (10). Jest to zrozumiałe. „Lipa” funkcjonuje na tym terenie już od ponad 30 lat. Erupcja literackiego talentu ogarnęła jednak również województwa dolnośląskie (11 laureatów) i małopolskie (12) oraz tradycyjnie mocne ośrodki pisarskie jak Gdańsk, Jasło czy Międzyrzec Podlaski. Widać, że młodzież ma tam wsparcie w wielu nauczycielach, którzy inspirują wstępujące pokolenia do literackiej aktywności” Uroczysta gala laureatów tegorocznego XVIII Ogólnopolskiego i XXXII Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2014  odbyła się w piątek,17.10.2014r.  Spotkanie młodych literatów rozpoczął brawurowym występem Czesław Mozil, który oczywiście śpiewał, ale  też rozmawiał z młodzieżą. Sympatyczna atmosfera  towarzyszyła uczestnikom gali również w czasie warsztatów prowadzonych przez jurorów, dlatego powszechnie stwierdzano, że za rok znowu warto być w Bielsku-Białej.

     (jot-a)

 • Wizyta w nadleśnictwie

   

  22 października 2014r. uczniowie klasy 2b, odwiedzili Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski. Głównym celem wizyty było przybliżenie uczniom zawodu leśnika oraz udział w niecodziennych zajęciach poza murami szkoły, a dokładnie w Sali Edukacyjno -  Przyrodniczej Nadleśnictwa .

  Spotkanie na temat: „ Poznajemy ekosystem leśny” poprowadził pan Łukasz Rumiński. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w ekosystemie pełnią drzewa oraz jak istotna w gospodarce jest rola lasu. Dzieci zadawały prowadzącemu wiele pytań o rośliny i zwierzęta żyjące w lasach na terenie Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski. Ciekawostką dla wszystkich była wiadomość, że w naszych pobliskich lasach zadomowił się orzeł bielik. Duże zainteresowanie u dzieci wzbudziły eksponaty przyrodnicze zgromadzone w sali oraz udział w przeprowadzonej przez prowadzącego „zgaduj - zgaduli o lesie i jego mieszkańcach”. Ponadto uczniowie obejrzeli film przyrodniczy pt. „ Odkrywanie niedźwiedzia”. Na zakończenie zajęć Pan Łukasz wręczył dzieciom foldery przyrodnicze. W podziękowaniu za niecodzienną lekcję oraz upominki, dzieci wręczyły leśnikowi laurkę oraz cukierkowy bukiet. Pełne nowych wrażeń i wiedzy powróciły do szkoły.

  Notatkę przygotowała: Grażyna Podgajna

 • Kiermasz ciast

  Szanowni Uczniowie!

   Informujemy o możliwości przyłączenia się do organizacji szkolnego kiermaszu, poprzez pieczenie ciast.

  Osoby zaangażowane otrzymają dodatkowe punkty z zachowania.

  Szczegóły i zapisy u gospodarzy klas.

  Mamy również przyjemność zaprosić wszystkich Uczniów,

  Nauczycieli, Dyrekcję oraz Personel Szkoły na

  KIERMASZ CIAST

  który odbędzie się w najbliższą środę 29.10.2014 przy łączniku.

  Gwarantujemy miłą atmosferę i najlepsze smaki dla najbardziej wybrednych :)   

                                                                                    Samorząd Uczniowski  Szkoły Podstawowej      

 • ,,Owoce i warzywa w szkole”

  W ramach programu ,,Owoce i warzywa w szkole” uczniowie klasy III a wykonali na zajęciach zdrowe sałatki, dzięki takim owocom i warzywom, jak: jabłka, gruszki, rzodkiewki, pomidorki koktajlowe, papryki i marchewki. Dzieci już od najmłodszych lat uczą się właściwych nawyków żywieniowych. Poprzez tego typu akcje zwiększa się udział owoców i warzyw w naszej codziennej diecie. Sałatki udały się znakomicie. Wszystkim bardzo smakowały, a wykonanie ich dało wiele radości.

   

   

 • Dzień Papieski

  Boże Jedyny w Trójcy Świętej, dziękujemy za człowieka z tej naszej ziemi; za świętego Jana Pawła II, którego wpierw poznaliśmy jako Karola Wojtyłę. – modlili się uczniowie naszej szkoły dnia 16 października.

  Ta data jest wyjątkowa dla całej naszej społeczności. Wspominamy wówczas moment, gdy wiele lat temu nad Placem św. Piotra w Rzymie zawisł biały dym na znak, że został wybrany nowy papież. Święty Papież.

  Co roku o tej porze stajemy uroczyście przed popiersiem naszego Patrona, składamy kwiaty i na znak pamięci zapalamy światełka. Co roku ten dzień skłania nas do modlitwy i refleksji: jak żyć, by coraz bardziej przypominać Jego.

  Dziś, po kanonizacji Jana Pawła II, jeszcze mocniej dociera do nas wezwanie XIV Dnia Papieskiego: „Świętymi bądźcie”.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Międzyrzecu Podlaskim
  ul. Leśna 2,
  21-560 Międzyrzec Podlaski

  http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
 • (083) 371 - 78 - 35

Galeria zdjęć