Nauczyciele świetlicy szkolnej 2023/2024 Regulamin świetlicy Ramowy plan zajęć świetlicowych Jesteśmy bezpieczni na drodze! Dzień Chłopaka w świetlicy Przyjęcie nowych uczniów do świetlicowej rodzinki Konkurs plastyczny" Mój nauczyciel" Światowy Dzień Jabłka Jesienne inspiracje 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej Dzień Kredki Szydełkowanie Super Konstruktorzy Mbot kodowanie Andrzejki w świetlicy Dzień Górnika w świetlicy Mikołajki na sportowo w świetlicy Szkoły pełne talentów Paczuszka od serduszka Kartka Bożonarodzeniowa Dzień Babci i Dziadka w świetlicy Bezpieczne ferie Walentynki w świetlicy szkolnej Długopisy 3D w klasie I D - zajęcia świetlicowe Dzień Kobiet Wyniki konkursu plastycznego "Kartka wielkanocna"

Dzień Górnika w świetlicy

"Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników.
Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka.
Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony.
Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym."

4 grudnia jest szczególnym dniem, w którym swoje święto obchodzą górnicy, dlatego też to była doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat tak trudnego zawodu. Nasi uczniowie uczestniczyli w zabawach badawczych z wykorzystaniem węgla, obejrzały film edukacyjny „Dzień górnika”, zapoznały się z wyglądem munduru galowego, stroju roboczego, a także symboliką górniczego godła i flagi. Dzieci wykonały czapkę górnika. Po południu z prac plastycznych wykonanych w ciągu dnia wykonaliśmy gazetkę tematyczną.

Mamy nadzieję, że dzieci zrozumiały jak ważna i trudna jest praca górników pod ziemią, którym należy się szacunek i uznanie za codzienny trud.

Kliknij w pierwsze zdjęcie i przejdź do Albumu Fotograficznego