Dnia 14 marca 2019 r. drzwi naszej szkoły otworzyły się przed niesamowitymi gośćmi – przyszłorocznymi pierwszoklasistami. Przedszkolaki wraz z wychowawcami poznali bogatą ofertę placówki. Na początku dzieci wzięły udział w lekcjach pokazowych, których tematem przewodnim była ‘’Wiosna’’. Z radością i bardzo aktywnie brały udział we wszystkich wspólnych zabawach. Rozwiązywały różnorodne zadania. Mogły przekonać się, jak wygląda praca i nauka w klasie pierwszej. Następnie spacerowały po szkole, zaglądały do sal lekcyjnych, świetlicy, gabinetu stomatologicznego, biblioteki i hali gimnastycznej. Na pamiątkę pobytu w szkole mali goście dostali kolorowe zakładki do książki . Na pożegnanie pani dyrektor poczęstowała wszystkich lizakami.
Bardzo dziękujemy za wizytę i do zobaczenia niebawem!!
Zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Klasycznych. Patrycja Waszczuk, reprezentująca MUKS GAMBIT w Międzyrzecu Podlaskim uzyskała 7,5 pkt. z 9 partii i została Mistrzynią Polski Juniorek do lat 16 w Szachach Klasycznych. Patrycja jest pierwszą juniorką ( juniorem), występującą w barwach woj. lubelskiego, która wywalczyła Mistrzostwo Polski w Szachach Klasycznych
Tadeusz Węgrzyniak
Przypominamy, że uczniom, którzy z usprawiedliwionego powodu nie uczestniczyli w jednym z etapów Międzyrzeckiej Małej Ligi Matematycznej, zorganizowany zostanie dn. 26.03.2019 r.o godz. 15.00 etap uzupełniający.
Ze względów organizacyjnych prosimy o imienne zgłoszenie do dn. 21. 03.2019 r. osób chętnych do udziału w tym etapie.
Finał konkursu recytatorskiego im. Jana Brzechwy „Poeci Dzieciom” na szczeblu miejsko – gminnym odbył się dnia 6 marca 2019 r., w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury.
Do konkursu zakwalifikowali się laureaci konkursów szkolnych ze szkół podstawowych Miasta i Gminy Międzyrzec Podlaski. Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowali uczniowie:
Amelia Modrzewska, Mikołaj Olszewski, Daria Makaruk, Piotr Matejuk,
Jakub Chalimoniuk, Paulina Sobczak i Weronika Myszka.
Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę, wyróżniali się wysokim poziomem interpretacji
i kulturą żywego słowa. Potwierdzają to wyniki konkursu:
W kategorii wiekowej klas 1- 4
I miejsce Mikołaj Olszewski kl.4a
III miejsce - Amelia Modrzewska kl.3a
W kategorii wiekowej klas 5 – 8
III miejsce – Wiktoria Myszka
Wyróżnienie – Jakub Chalimoniuk
Wyróżnienie – Paulina Sobczak
LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!! :))
Konkurs literacki pt. „List do ulubionego pisarza” zorganizowany został w Poznaniu przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Zgłoszono 610 prac z różnych stron Polski i z zagranicy. Wybór adresatów, forma listówi ich dojrzałość zadziwiły członków jury.
Wśród nagrodzonych uczestników konkursu w kategorii klas V-VIII znalazła się
Nina Hawryluk, ucz.kl.5lp. Napisała piękny list do Hansa Christiana Andersena.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W niedzielę 03.03.2019r. następujący uczniowie ZPO Nr 3 wraz z nauczycielem Piotrem Sakowiczem reprezentowali nas w VII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym:
Koleśnicka Daria, Maksymiuk Michalina, Rosińska Agnieszka, Radzikowska Julia, Hryciuk Martyna, Grochowski Kamil, Jakubowicz Paweł, Kortoniuk Laura, Bożedajek Julia, Duda Julia, Mikiciuk Magdalena, Mironiuk Natalia, Kalinowski Michał, Tokarska Julia, Karwowski Aleksander, Karczewski Marek. Możemy poszczycić się świetnym wynikiem, Daria Koleśnicka była najlepsza w klasyfikacji kobiet.
Biegacze pokonali dystans 1963 metrów. Bieg odbywał się ulicami naszego miasta. Był to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, połączenie aktywności ruchowej całych rodzin i upowszechnienia wiedzy na temat najnowszej historii Polski – oddanie hołdu żołnierzom podziemia antykomunistycznego.
Konkurs recytatorski im. Jana Brzechwy „Poeci Dzieciom” – etap szkolny odbył się dnia 6 lutego w bibliotece szkolnej. Do konkursu przystąpiło 28 dzieci z klas I-IV.
Uczniowie prezentowali bogaty repertuar literatury dziecięcej. Były to najczęściej wiersze takich poetów jak: Jan Brzechwa, Danuta Wawilow, Julian Tuwim, Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz, Wanda Chotomska, D. Gelner, L. J. Kern, A. Fredro i wielu innych.
Wyniki etapu szkolnego przedstawiają się następująco:
I m Amelia Modrzewska kl. 3a
II m Daria Makaruk kl. 4s
II m ex aequo Mikołaj Olszewski kl. 4a
III m Piotr Matejuk kl. 4s
Wyróżnienia:
Ada Zasadzińska 4s
Nikola Jezierska 2d
Bartosz Stefaniuk 1a
Gratulujemy! :))
Rekrutacja na 2019/2020 rok do Samorządowego Przedszkola nr 3 oraz klasy I Szkoły Podstawowej.
Deklaracja_o_kontynuowaniu.docx
Oswiadczenie_rodzica_o_uczeszczaniu_kandydata_do_funkcjonujacej_w_poblizu_szkoly_lub_zlobka.docx
Rekrutacja_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych_w_szkolach_podstawowych18.docx
Dnia 28 lutego 2019 r piętnastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w pierwszym etapie konkursu biblijnego pod hasłem: Spotkania z Jezusem w Ewangelii wg św. Łukasza.
„Pragnieniem mojego serca i jednocześnie pasterskim obowiązkiem jest przybliżanie Ewangelii” – pisze Honorowy Patron konkursu Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.
Celem konkursu jest zachęcenie do indywidualnej i rodzinnej lektury Pisma świętego, odkrywanie i poznawanie Chrystusa, który jest obecny wśród nas.
Uczniowie klas siódmych, do których skierowany jest konkurs, zainspirowani przez katechetów, przeczytali tekst Ewangelii wg św. Łukasza i przystąpili do testu sprawdzającego ich wiedzę.
W komisji konkursowej zasiedli: ks. proboszcz Jerzy Domański, p. wicedyrektor Ewa Włodarczyk, s. Stella Turowicz oraz p. Katarzyna Kowal.
Wyniki konkursu ( etap szkolny)
Najlepsze noty uzyskali:
1. Antonina Jędruchniewicz 7a – 85,5 p – uczennica przechodzi do etapu rejonowego konkursu
2. Natalia Gąsior 7p – 61,5 p
3. Kornelia Kowalewska 7a – 55p
4. Weronika Myszka 7p – 52,5p
5. Emilia Kaliszuk 7b – 51p
6. Hanna Kowal 7a – 50p
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.
Na część 1 i 2. fotorelacji z Balu ósmoklasistów z dnia 9 lutego 2019 zapraszamy do Albumu fotograficznego.
Na część 1 i 2. fotorelacji z Balu gimnazjalistów z 7 lutego 2019 roku zapraszamy do Albumu fotograficznego.
W trosce o bezpieczeństwo naszych wychowanków w czasie ferii zimowych, 7 lutego 2019 r. w naszym przedszkolu, odbyło się profilaktyczno – edukacyjne spotkanie z udziałem zaproszonych gości z miejscowego Komisariatu Policji. Spotkanie poświęcone było między innymi zasadom bezpiecznego spędzania zimowej przerwy. Policjanci utrwalili zasady poruszania się po drodze, omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Funkcjonariusze mówili także o ograniczonym zaufaniu do nieznanych zwierząt, a także do dorosłych osób. Przedszkolaki usłyszały przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzą jaką już posiadają. Na zakończenie prelekcji milusińscy dostali w prezencie elementy odblaskowe.
Wszystkim Przedszkolakom życzymy udanych i bezpiecznych ferii!!!
Serdecznie dziękujemy asp. Jarosławowi Jaworskiemu i mł. asp. Markowi Szczepaniukowi za poświęcony nam czas oraz cenne uwagi, których będziemy przestrzegali.
Anna Nikołajew
07.02.2019 r. na hali sportowej odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 naszej szkoły ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stołpna. Strażacy wyjaśnili uczniom na czym polega ich praca. Dzieci zostały zapoznane z zasadami prawidłowego zachowania się w sytuacjach pożaru i innych nieszczęśliwych wypadków. Przypomniane zostały numery alarmowe ze szczególnym uwzględnieniem numeru do Straży Pożarnej 998 oraz numeru ratowniczego 112.
Następnie odbył się profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej. Strażacy również zwrócili szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.
21 i 22 stycznia to ważne daty w naszym kalendarzu. Właśnie w tych dniach wnukowie mogą w szczególny sposób okazać szacunek swoim babciom i dziadkom. Okazją do wspólnego świętowania Dnia Babci i Dziadka stała się uroczystość, którą w dniu 28 stycznia przygotowali uczniowie klasy 1 c. Pierwszoklasiści pięknie przywitali Kochane Babcie i Kochanych Dziadków, następnie przedstawili inscenizację pt. „Noworoczni goście” oraz „O wilku, babci i dzieciach w kolorowych czapeczkach”. Wiele wzruszeń dostarczyły gościom okolicznościowe wierszyki i melodyjne piosenki zaśpiewane przez przejętych pierwszoklasistów a także własnoręcznie wykonane upominki – „serduszka – kwiatki”. Dzieci przedstawiły również swoją babcię i dziadka oraz wręczyły dyplomy „Super Babcia”, „Super Dziadek”. Drodzy goście zostali zaproszeni przez swoje wnuki do tańca i wspólnej zabawy. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców był okazją do rozmów i bliższego poznania się.
5 lutego 2019r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole grupę muzyczną „Limbos” ( 4 osoby – gitara, syntezator, perkusja, wokal) pod przewodnictwem p. Wiesława Miadziółko. W programie koncertu znalazły się utwory upamiętniające 100. Rocznicę Niepodległości oraz motywy popularnych, polskich seriali filmowych. Wysoki poziom artystyczny wykonywanych utworów niewątpliwie wpłynął na pobudzenie wrażliwości artystycznej uczniów.
Miła atmosfera i bardzo dobry kontakt z publicznością sprawił, że koncert był wspaniałą lekcją muzyki na żywo.
Program profilaktyczno wychowawczy szkoły zakłada działania skierowane również do rodziców, stąd na dzień 5 lutego 2019 r. do szkoły zaproszeni zostali Rodzice na szkolenie profilaktyczne „O problemach okresu dorastania”.
Często rodziców przepełnia bezradność , niepokój, brak wiary we własne siły, zwłaszcza w obliczu różnych problemów, z którymi przychodzi im się zmierzyć w procesie wychowawczym. Codziennie słyszą o różnych zachowaniach ryzykownych w młodym pokoleniu. Wzrasta liczba nastolatków ryzykujących w wielu obszarach – np. palenie tytoniu i e- papierosów, picie alkoholu, picie „energetyków”, nadużywanie technologii cyfrowych, agresywne zachowania w sieci, samookaleczenia, eksperymenty z marihuaną , sięganie po nowe substancje psychoaktywne i wiele innych. Każdy rodzic pragnie wierzyć, że problemy te ominą jego dziecko, ale co robić, kiedy pomimo wszystko dotkną jego rodzinę?
Profilaktyka to wychodzenie naprzeciw problemom, to uczenie się sposobów jak strzec swoje dzieci przed zagrożeniami XXI wieku .
Pamiętajmy, że niezależnie od wieku i płci dziecka, każde z nich szczególnie pragnie miłości, troski oraz uwagi rodzica i są to czynniki chroniące. Kochajmy nasze dzieci miłością bezwarunkową, a kiedy postępują nie tak jakbyśmy oczekiwali, mówmy im o tym co nas niepokoi! Bądźmy drogowskazem, dzięki któremu nie zbłądzą!
Dziękujemy Rodzicom, którzy zainteresowali się ofertą profilaktyczną szkoły i pokazali swoim dzieciom, że są im ważne.
,, Dziś w przedszkolu śmiech i tańce z wodzirejem mamy bal. Przyszli różni przebierańcy do przystrojonych pięknie sal.(...) Wszystkim opowiemy wokół- że to był wspaniały dzień
Dnia 1 i 4 lutego w naszym przedszkolu od rana było bardzo magicznie a to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój tego dnia. Sale wyglądały bajecznie, przystrojone pięknymi postaciami z zimowej krainy. Na bal przybyły królewny, policjanci, wróżki, Spider- Many, piraci, ...Trudno było rozpoznać wszystkie dzieci. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu animatorki zabawy z firmy PhysicalZone z Białej Podlaskiej, które zachęcały wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w różnorodnych zabawach tanecznych. Przy rytmach wesołej i skocznej muzyki mieliśmy okazję wziąć udział w grze z piłeczkami. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa z bańkami mydlanymi. Na twarzach dzieciach malował się uśmiech i zadowolenie z atrakcji tego dnia. Nic więc dziwnego, że potrzebny był czas na odpoczynek, wypicie soczku i słodką przekąskę przygotowaną przez rodziców naszych dzieci.
Z całą pewnością wspólna zabawa zapewniła dzieciom i wychowawczyniom spędzenie chwil w miłej i przyjaznej atmosferze.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Szkoda, że takie bale są tylko raz w roku.
Katarzyna Zdunek
Wesołe Tygryski przeżyły kolejną przygodę. Tym razem w śnieżnej Narnii, krainie wykreowanej przez Clive’a Lewisa, a tak naprawdę w Szkole Podstawowej w Trzebieszowie. Tutaj, w dniach 1- 3 lutego 2019r. odbył się zimowy biwak zuchowy pod hasłem ”Lew, zuchy i stara szafa”. W biwaku uczestniczyło ponad 100 zuchów, którzy przybyli z Łukowa, Adamowa, Starych Kobiałek, Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Konstantynowa, Woli Osowińskiej, oraz nasza gromada z Międzyrzeca Podlaskiego.
Pierwszego dnia zuchy odwiedziły „Kino Bambino”, gdzie obejrzały film „Opowieści z Narnii : Lew, Czarownica i stara szafa”. Następnego dnia, po odnalezieniu klucza do starej szafy, przedostały się do krainy Narnii (sali gimnastycznej), gdzie czekało na nich wiele różnorodnych zadań przygotowanych przez drużynowych. Zuchy musiały wykazać się wiedzą na temat drzew występujących w lasach oraz znajomością odczytywania tropów zwierząt leśnych. Odwiedzając mieszkanie Państwa Bobrów dowiodły swoich umiejętności kulinarnych podczas przygotowywania podwieczorku. Wiele wysiłku, kreatywności a przede wszystkim współpracy wymagała budowa zamku Ker Paravel, przygotowanie zbroi rycerskich oraz sukien dla dam dworu. Program podsumowywał wielki bal u Aslana. W ten sposób zuchy zdobywały sprawność grupową Narnijczyka.
Czas biwaku upłynął bardzo szybko i ani się wszyscy obejrzeli pora było się rozstawać. Mam nadzieję, że wspólnie spędzone chwile przyniosły zuchom wiele niezapomnianych.
[G. P]