Dnia 11 grudnia 2018 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w otwartych zajęciach lekkoatletycznych w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Zajęcia przygotował i poprowadził p. Rafał Frończuk – trener programu LDK oraz wolontariusze z AWF-u w Białej Podlaskiej. Uczniowie klasy 1a, 1b, 1c, 2b, a następnie uczniowie klasy 2a, 2c i 3b (łącznie 155 uczniów) po przeprowadzeniu rozgrzewki przystąpili do zabaw w formie współzawodnictwa zespołowego. Mali zawodnicy musieli wykonać wiele zadań sportowych sprawdzających ich kondycję fizyczną – były biegi, skoki, rzuty piłką lekarską, rzuty woreczkiem do celu, biegi przez płotki. Wszystkie konkurencje przebiegały w wyjątkowo emocjonującej atmosferze pomimo iż miały formę zabawy. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
11 grudnia 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim zostały rozegrane Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Igrzyska otworzył Wicestarosta Jarosław Korzeń w obecności Przewodniczącego Rady Miasta Tomaszów Lubelski Mirosława Fus. W zawodach uczestniczyło 15 drużyn wyłonionych w drodze eliminacji powiatowych. Powiat bialski ziemski reprezentowała drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Od dobrych kilku lat trwa rywalizacja pomiędzy Szkołą Podstawową nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego i naszą szkołą. W jednej z tych drużyn upatrywano zwycięzcy zawodów. Do pojedynku na szczycie doszło w 3. rundzie. Po zaciętej walce wygrała drużyna z Tomaszowa Lubelskiego w stosunku 3:1. Kolejne pojedynki obie drużyny wygrywały 3:1 lub 4:0.
Ostateczna klasyfikacja zawodów uplasowała naszą drużynę, z dorobkiem 12 pkt., na pozycji wicemistrzów województwa!
Opiekun drużyny – Bożena Węgrzyniak.
„Zawitał do nas dziwny gość, miał wąsy brodę długa dość, a w ręku ściskał wielki wór….. „. To nie mógł być nikt inny tylko ŚWIĘTY MIKOŁAJ!!! Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył 6 grudnia. Mikołaj został gorąco zaproszony przez przedszkolaków do wspólnej zabawy, tańca i śpiewu. Św. Mikołaj obdarował wszystkich wymarzonymi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.
Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
Gromada zuchowa „Wesołe Tygryski” rozpoczęła przygotowania do świąt już na początku grudnia. Najpierw zuchy poznały legendę związaną ze św. Mikołajem i dowiedziały się, że więcej radości może sprawiać obdarowywanie kogoś prezentami niż otrzymywanie prezentów. Odpowiadając na list Św. Mikołaja, postanowiły zostać jego pomocnikami. Podczas zbiórki samodzielnie przygotowały z filcu piękne zawieszki na choinkę.
Drugą grudniowa zbiórkę czuć było w całej szkole, ponieważ poświęciliśmy ją na przygotowanie korzennych pierniczków. Mali cukiernicy pod czujnym okiem drużynowej i druhny Sylwii wygniatali ciasto i wykrawali ciasteczka. Najwięcej radości sprawiało jednak dekorowanie pierniczków. Podczas tej czynności zuchy wykazały się dużą kreatywnością i odkryli swoje talenty plastyczne, bo pierniczki wyszły jak z bajki. Zobaczcie i oceńcie sami. Fotorelacja w albumie.
Grażyna Podgajna
Powołanie do reprezentacji województwa - Ogólnopolskie halowe zawody lekkoatletyczne
Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce
Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:
Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego
Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny
Sprzęt audiowizualny
Narzędzia elektryczne i elektroniczne
Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy
Przyrządy do nadzoru i kontroli
Automaty do wydawania
Baterie i akumulatory
Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski ogłasza Plebiscyt „ Sportowy Wawrzyn 2018”.
- „Sportowy Wawrzyn – zawodnik,
- „Sportowy Wawrzyn – drużyna,
- „Sportowy Wawrzyn - trener”,
- „Sportowy Wawrzyn - działacz sportowy”,
którzy w danym roku kalendarzowym osiągnęli znaczące sukcesy i przyczynili się do rozwoju kultury fizycznej i promocji Międzyrzeca Podlaskiego.
Zapraszamy do wzięcia udziału.
załączniki nr 1 - z11form.pdf
regulamin - z11reg.pdf
UWAGA UCZNIOWIE KLAS IV-VI
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs czytelniczy dla klas IV-VI na podstawie lektury „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Konkurs odbędzie się w styczniu. Chętnych uczniów zapraszam do biblioteki szkolnej. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe.
Nauczyciel bibliotekarz: Renata Prokopiuk
9 grudnia 2018 roku rozegrano szósty i ostatni turniej Pucharu Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Tym razem do walki na szachownicach przystąpiło 50 szachistów.
W uroczystości zakończenia rozgrywek edycji 2018 wzięli udział: Pan Zbigniew Kot - Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski, Pani Ewa Włodarczyk - Wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim i Pan Adam Szulik - Sekretarz Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski.
Przed rozpoczęciem turnieju wiadomo było, że zwycięży Ignat Bogdanov, który w pięciu poprzednich turniejach zapewnił sobie odpowiednią przewagę punktową nad pozostałymi zawodnikami. Ignat potwierdził dobrą dyspozycję i wygrał również ostatni turniej. Pan Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski wręczył zwycięzcy okazały puchar i "czek" na sześćset złotych. Kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli: Andrzej Rogoza - LUKS Lubartów, Michał Łosicki i Patrycja Waszczuk - MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podlaskim. Dodatkowo wyłoniono najlepszych szachistów z niższymi rankingami krajowymi. Najlepszym zawodnikiem z rankingiem do 1600 został Aleksander Nakaziuk i z rankingiem do 1400 - Hanna Nurzyńska. Wszyscy wymienieni zawodnicy otrzymali nagrody finansowe.
W klasyfikacjach juniorskich medalowe miejsca zajęli:
Trofea sportowe i dyplomy wręczali Pan Zbigniew Kot - Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski, Pani Ewa Włodarczyk - Wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim i Pan Adam Szulik - Sekretarz Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski.
Organizator turnieju składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta Międzyrzec Podlaski, Sponsorowi Głównemu imprezy - kierownictwu firmy Dr. Gerard, Sponsorom Wspierającym - Prezesowi Zarządu Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim i Nadleśniczemu Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski oraz Współorganizatorowi zawodów - Dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, za wsparcie finansowe i rzeczowe.
7-8 grudnia podczas świątecznej zbiórki pod hasłem „TAK, Pomagam!” w sklepach Topaz i Biedronka wolontariusze SK Caritas zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których Caritas przygotuje świąteczne paczki. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.
Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Dziękujemy!
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Mikołajki, to nie tylko obdarowywanie prezentami, ale też doskonała okazja do integracji poprzez wspólne gry i zabawy. Dlatego w naszej szkole ten dzień upływa zawsze pod hasłem sportowej aktywności.
Od samego rana na korytarzach i w klasach spotkać można było dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali miłego gościa. Gdy wreszcie pojawił się, przywitany został gromkimi brawami.
Tegoroczne spotkanie rozpoczęła Pani wicedyrektor Ewa Włodarczyk – witając serdecznie Mikołaja, dzieci i nauczycieli. Następnie nagrodziła uczniów, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Mikołaj przy pracy”.
Po tym krótkim wstępie rozpoczęły się konkurencje sportowe przygotowane przez wychowawczynie. Było wiele radości, śmiechu i wesołej zabawy. Zmagania uczniów oceniał oczywiście Mikołaj, który z zadowoleniem stwierdził, że wszystkie klasy zasługują na pochwałę. Dlatego hojnie obdarował dzieci prezentami.
Na zakończenie zabawy wszystkie klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.
A więc do następnego roku, drogi Mikołaju!!!
Podsumowaniem prowadzonych pozalekcyjnych zajęć z dziewczętami klas II i III przez Alicję Bernat był Mikołajkowy Turniej ,,Łapanki Siatkarskiej” przeprowadzonej 05.12.2018r. Startowało 14 dziewcząt z klas II i 3 z klas III.
Klasyfikacja końcowa zawodów:
KLASY III
I miejsce- Paulina Chmielewska
II miejsce- Kaja Węgrzyniak
III miejsce- Iga Sawczuk
KLASY II
I miejsce- Romowska Iga
II miejsce- Lewkowicz Maja
III miejsce- Karwowska Iga
IV miejsce- Małachwiejczyk Martyna
V miejsce- Śliwa Aleksandra
VI miejsce- Rocka Maja
kolejne miejsca- Matacz Karolina, Brodawka Alicja, Karwowska Wiktoria, Łosicka Julia, Kobyłka Nina, Dybczak Kinga, Hukaluk Maja, Jasińska Irmina
Poziom zawodów był bardzo wyrównany, różnice punktowe w meczach były minimalne. Wszystkie uczestniczki otrzymały drobne upominki, najlepsze zawodniczki otrzymały koszulki sportowe. Sponsorem nagród był UKS ,,Międzyrzecka Trójka”. W przeprowadzeniu zawodów pomagał Zbigniew Bernat oraz starsze zawodniczki UKS ,,Międzyrzecka Trójka” .Przeprowadziły one rozgrzewkę, a następnie sędziowały mecze. (Byczuk Julia, Dragun Aleksandra, Halczuk Anna, Jakubowicz Magdalena, Kowalczyk Oliwia, Piwowar Zuzanna, Sakowicz Oliwia, Sobota Karolina, Staska Wanessa.
Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 korzystają z nowo zakupionego dywanu interaktywnego. Podłoga multimedialna w połączeniu z zabawą daje nieograniczone możliwości stymulowania i rozwijania wielu funkcji. Dzięki bogatemu zestawowi gier i zabaw rozwija u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo- ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, jednocześnie ćwiczy pamięć i uczy. Wykorzystywana jest podczas zajęć dydaktycznych oraz podczas dowolnych zabaw przez 214 przedszkolaków z dziewięciu grup przedszkolnych, w tym dzieci z oddziału integracyjnego. Uczestnicy czerpią z interaktywnej zabawy wiele radości i satysfakcji.
Zakupienie dywanu interaktywnego było możliwe dzięki wsparciu firmy Wipasz, która przeznaczyła na ten cel 5000 zł. Pozostałą kwotę dofinansowali rodzice.
Grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w XVII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego. Turniej zorganizował Łukowski Ośrodek Kultury pod patronatem WOK w Lublinie.
Przesłuchania odbyły się 4 grudnia 2018r. Recytatorzy występowali w dwóch kategoriach wiekowych:
klasy 4-6
Daria Koleśnicka – kl.5lp
Daria Myszka – kl.5lp
Jakub Chalimoniuk – kl.5lp
Paulina Sobczak – kl.6s
klasy 7-8 i 3 kl.gimnazjum
Weronika Myszka – kl.7p
Julia Węgrzyniak – kl.3B gimnazjum
W turnieju wzięło udział 63 recytatorów. Troje naszych uczniów nagrodzono wyróżnieniem. Zdobyli je: Daria Koleśnicka, Jakub Chalimoniuk i Weronika Myszka.
Każdy konkurs, niezależnie od wyników, to nowe cenne doświadczenia, zdobywane umiejętności i merytoryczne wskazówki jurorów.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy wspierają uczniów w przygotowaniach, umożliwiają dojazd na odbywające się w terenie przesłuchania i całym sercem kibicują „Trójce”. Po prostu są z nami !
U. Sobczak
4 grudnia 2018 roku w Parczewie rozegrano Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych.
W zawodach uczestniczyło 18 szkolnych drużyn z województwa lubelskiego.
Drużyna naszej szkoły w składzie: Karol Petruczenko - kl. V "p", Aleksander Nakaziuk - kl. III "a", Mariusz Kurczyński - kl. V "s", Aleksandra Marciniuk - kl. V "s" i Karolina Wysokiński - kl. V "p" z dorobkiem 10 pkt. meczowych zdobyła wicemistrzostwo województwa.
Po raz kolejny pierwsze miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.
Wcześniejsza wizyta miała miejsce na początku października br. szkolnego.
Już wtedy wiedzieliśmy, że niebawem znów wybierzemy się do Warszawy.
I stało się to 29.11.2018r.
Oprócz wychowawców – p. Anety Frydrychewicz – Nowosz i p. Urszuli Sobczak towarzyszyła nam, jak poprzednio, p. Anna Izdebska. Tym razem dołączyła do nas
jeszcze p. Anna Egier.
Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Po dopełnieniu wszystkich formalności udaliśmy się z przewodnikiem do Sali Posiedzeń Sejmu. Większość z nas była tam pierwszy raz, więc z zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika, który wyjaśniał, gdzie zasiada Marszałek Sejmu, prezydent i poszczególne ugrupowania parlamentarne. Obejrzeliśmy także znajdującą się w głównym holu makietę przedstawiającą kompleks budynków sejmowych.
Dodatkową atrakcją był obiad zjedzony w sejmowej restauracji.
W programie wycieczki mieliśmy ponadto zajęcia wychowania fizycznego
w Parku Trampolin oraz zabawę w Escape Room. Czekaliśmy na to z niecierpliwością. Takie formy aktywnego wypoczynku gwarantowały nam odrobinę szaleństwa i adrenalinę.
To był nasz kolejny udany wyjazd. :)
U. Sobczak
Lekcja patriotyzmu w wykonaniu dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3
29 listopada 2018r. przedszkolaki z ZPO nr 3 Samorządowego Przedszkola nr 3 z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości zaprezentowały na scenie kina Sława rozśpiewaną i roztańczoną lekcję patriotyzmu, historii, geografii i przyrody. Wszystko za sprawą małej Pyzy, która wędrując krętymi ścieżkami naszego kraju ukazywała jego historię i piękno. Zebranych gości przywitała wicedyrektor pani Bożena Nowosielska.
Przedszkolaki przedstawiły krótką historię powstania państwa polskiego. Pyza rozpoczęła swoją wędrówkę od gór Tatr, poprzez kolejne zakątki Polski, odwiedzając Kraków, Warszawę, Białowieżę i Gniezno. Swoją podróż zakończyła nad Morzem Bałtyckim. Zwieńczeniem wędrówki Pyzy był powrót do rodzimego miasta- Międzyrzeca Podlaskiego. Widowisko zakończyło się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.
Dzieci okazały się prawdziwymi aktorami, wcielały się w role rycerzy, krakowiaków, górali, marynarzy, zwierząt, a gra aktorska uświetniona była tańcami oraz śpiewem. Uroku dodawały piękne stroje wykonane przez nauczycieli i rodziców. W krótkich wierszykach, dzieci ukazały piękno naszej miejscowości oraz walory rekreacyjne i architektoniczne. Dostrzeżony został również wkład władz miasta w jego dynamiczny rozwój. Przedszkolaki obiecywały, że jak dorosną zostaną w tym urokliwym mieście.
Spektakl był niesamowitym przeżyciem, który poruszył serca widzów, a na niejednym policzku popłynęła łza radości i wzruszenia. Wszyscy obecni byli dumni z tego, że są Polakami.
Sala kina wypełniona była po brzegi. Licznie przybyli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Spotkanie swoją obecnością uświetnili: Burmistrz Miasta – Pan Zbigniew Kot, Dyrektor MOK – Pan Andrzej Marciniuk, przewodnicząca Rady Rodziców- pani Wioletta Trochonowicz, przedstawiciel wydawnictwa Mac Edukacja – pani Elżbieta Barycka, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli pani Katarzyna Słonecka, pani Marzanna Panasiuk.
Zgromadzona publiczność nagrodziła małych aktorów gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Dyrektor Zespołu pani Jolanta Wolanin oraz Burmistrz Miasta podziękowali dzieciom za niezwykłe przeżycia, nauczycielom i rodzicom za wkład i wysiłek włożony w przygotowanie niezwykłego i widowiskowego spektaklu. Pan Burmistrz obdarował dzieci tematycznymi książeczkami.
W przedstawieniu wystąpiły dzieci z czterech najstarszych grup pod kierunkiem wychowawców: pani Bogumiły Panasiuk, Renaty Kowalczyk, Katarzyny Zdunek oraz nauczycieli: pani Doroty Głowniak, Bożeny Czubaszek, Anny Wolińskiej, Kingi Koźluk. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani Marzanna Kopińska.
W dniu 28 listopada 2018 r. o godzinie 16.00, dwunastu zuchów z 31 Gromady Zuchowej „Wesołe Tygryski”, działającej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim złożyło Obietnicę Zuchową.
Świadkami Obietnicy była pani dyrektor Jolanta Wolanin, rodzice, drużynowa Grażyna Podgajna i druhna Sylwia Mazurek oraz zuchy, które od niedawna zaczęły przychodzić na zbiórki.
Uroczystość przebiegała w niepowtarzalnym klimacie i składała się z dwóch części. Pierwsza z nich to próby, w których każde dziecko miało szansę pokazania innym i udowodnienia sobie, że w pełni zasługuje na miano zucha. Była próba ciszy, dzielności i odwagi, próba wyparzania języka, (bo przecież zuch nie kłamie), próba wody i ognia. Chociaż niepokój i strach widać było czasami w oczach niektórych, wszystkie zuchy pomyślnie przeszły wszystkie próby. Po zaliczeniu wszystkich prób, wykazaniu się znajomością Prawa Zucha, które ma być „drogowskazem” w życiu każdego zucha oraz symboliką znaczka zuchowego, nastąpiła podniosła chwila o znaczeniu wychowawczym – Obietnica Zuchowa. Dzieci na Znaczek Zucha, z wielką powagą wypowiadały słowa : „Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha”. Od tej chwili pełnoprawnymi członkami ZHP stali się: Alicja Brodawka, Szymon Cep, Mateusz Brodzik, Julia Łosicka, Irmina Jasińska, Alicja Kijaczko, Kamil Kołodziej, Oliwia Kościaniuk, Aleksandra Morgunowicz, Aleksandra Michaluk, Wiktoria Lesiuk, Stanisław Marciniuk.
Po złożeniu Obietnicy dzieci zaśpiewały hymn zuchowy i otrzymały tak długo oczekiwany Znaczek oraz legitymację zucha, które wręczyła pani dyrektor Jolanta Wolanin. Pani dyrektor pogratulowała zuchom dzielności i odwagi oraz życzyła wspaniałej przygody zuchowej i wytrwałości w pokonywaniu wszelkich przeszkód i trudności,
W czasie zbiórki był również czas na wspólne zabawy i pląsy. Dodatkowym punktem w programie były „rogalikowe wróżby” przygotowane przez dh drużynową i dh Sylwię z okazji zbliżających się andrzejek.
Po obrzędowym zakończeniu zbiórki, wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Kochane Zuchy! Myślę, że ta uroczysta zbiórka na długo pozostanie w Waszej pamięci, gdyż moim marzeniem jest abyście kiedyś po latach, gdy dorośniecie mogli powiedzieć: „Byłem kiedyś zuchem i dlatego jestem dobrym Polakiem”
Z harcerskim pozdrowieniem dh Grażyna Podgajna
W dniu 26.11.2018r dzieci z grupy VI oraz IX wybrały się na długo oczekiwany wyjazd do Józefowa oraz Warszawy. Głównymi celami wycieczki było odwiedzenie fabryki bombek Silverado w Józefowie oraz zwiedzanie Stadionu Narodowego w Warszawie.
Fabryka bombek Silverado wprowadziła dzieci w niezwykły nastrój świąteczny, ukazując cały proces tworzenia szklanych cudeniek. Wspaniale bawiliśmy się na warsztatach samodzielnego stworzenia własnej bombki. Na zakończenie zwiedzania czekał nas słodki poczęstunek: pączek oraz herbatka.
Następnym punktem naszej wycieczki był Stadion Narodowy w Warszawie.
Kiedy dotarliśmy do Stadionu Narodowego, w progu powitała nas bardzo miła pani przewodnik, która oprowadziła nas po obiekcie. Siedząc na trybunach i patrząc na telebimy o powierzchni 54 m2 poczuliśmy się jak prawdziwi kibice. Przejście wokół ogromnej płyty stadionu było niesamowite. A jeszcze więcej wrażeń mieliśmy wewnątrz budowli. Byliśmy w szatniach zawodników, gdzie widzieliśmy miejsce do odpoczynku, relaksu, a także łazienki z 12– oma wannami, a każda z hydromasażem. Zwiedziliśmy pokoje dla trenerów, pomieszczenia dla dziennikarzy, salę do konferencji prasowych i wiele innych.
Wyjazd dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Dorota Głowniak