Dzień 13 czerwca 2018r. był dla uczniów klasy 1d kolejnym ciekawym dniem spędzonym w szkole. Tego bowiem dnia uczestniczyli w niecodziennej lekcji przyrody, którą poprowadzili dziadkowie, ich kolegi Kacpra, Państwo Wanda i Józef Tutka. Pan Józef Tutka jest pasjonatem i hodowcą pszczół. W prowadzeniu pasieki pomaga mu żona i oczywiście Kacper. Goście w bardzo ciekawy sposób opowiadali dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Podczas spotkania dzieci obejrzały z bliska produkty wytworzone przez pszczoły takie jak: wosk, kit pszczeli, pyłek kwiatowy oraz miód, którego mogły zasmakować pod koniec zajęć.
Dzięki nagranym przez mamę Kacpra filmikom, mogły zobaczyć pszczelarza przy pracy, która jest niebezpieczna i wymaga wiele trudu oraz niezbędnych narzędzi.
Pierwszaki z dużym zainteresowaniem oglądały przyniesione przez pszczelarza narzędzia i akcesoria pszczelarskie takie jak: podkurzacz, zwany dymiarką, służący do odymiania i uspokajania pszczół, odsklepiacz widelcowy – do zdejmowania wosku pokrywającego wypełnione miodem komórki plastra oraz wiele innych. Największe zainteresowanie uczniów wzbudziła miodarka – urządzenie, którym dzieci odwirowywały miód z plastrów oraz kombinezon pszczelarski chroniący przed ukąszeniami pszczół, którego użyczył Kacper.
Spotkanie było niezwykle ciekawe i uświadomiło nam, że pszczoły spełniają w naszym środowisku bardzo ważną rolę, a my powinniśmy o to środowisko dbać. Zrozumieliśmy też, że praca w pasiece jest czasochłonna, wymaga również ogromnej wiedzy, cierpliwości oraz doświadczenia.
Serdecznie dziękujemy Panu Józefowi i Pani Wandzie Tutka za przekazanie nam wszystkim cennych informacji oraz ciekawostek na temat pszczół i pszczelarstwa, za smaczny i zdrowy miodek oraz poświęcony czas. Dziękujemy również mamie Kacpra - Pani Iwonie Tutka za zorganizowanie spotkania i nagranie fimików „ Z życia w pasiece”.
Uczniowie klasy 1d z wychowawczynią Grażyną Podgajną
oraz nauczycielem wspomagającym Panią Elżbietą Stefaniuk.
W poniedziałek 28.05.2018r. wybraliśmy się na zieloną szkołę w okolice Zakopanego do Białego Dunajca. Wzięło w niej udział 49 uczniów i 5 opiekunów.
W czasie 6 dniowego pobytu w górach mieliśmy następujący program:
Wycieczka do Zakopanego - spacer po Krupówkach, podziwianie architektury stylu zakopiańskiego następnie kolejką linową wjechaliśmy na Gubałówkę, ale zejście było już nie lada wyzwaniem.
W środę zwiedzaliśmy Kraków m.in. Wzgórze Wawelskie, Katedrę, Rynek i Sukiennice. Popołudnie spędziliśmy w Parku Wodnym.
W czwartek odbyła się wycieczka z przewodnikiem Doliną Kościeliską, jedną z najpiękniejszych dolin tatrzańskich, obfitującą w piękne krajobrazy, ciekawostki przyrodnicze i interesujące formy skalne.
W piątek Dzień Dziecka spędziliśmy w termach w Szaflarach gdzie bawiliśmy się na zjeżdżalniach i basenach wyposażonych w wiele urządzeń do hydromasażu takich jak bicze wodne, ławki do masażu, jeżyki, gejzery, urządzenia do masażu szerokimi i wąskimi strumieniami wody, następnie pojechaliśmy na słynne lody Żarneckich do Nowego Targu.
Wieczorem grillowaliśmy kiełbaski słuchając opowieści górala na zakończenie tego uroczystego dnia odbyła się dyskoteka.
Z przyjemnością wspominamy górskie wycieczki oraz zabytki, które zobaczyliśmy po raz pierwszy
6 czerwca 2018r. przeprowadzony został konkurs matematyczny dla uczniów klas czwartych naszej szkoły. Wzięło w nim udział 17 uczniów. Mieli do rozwiązania cztery skomplikowane zadania, za które mogli zdobyć maksymalnie 20 punktów.
Wyniki konkursu matematycznego „Mistrz Rachunków”
dla uczniów klas czwartych:
Cezary Cap klasa 4pl – 20 pkt.
Hubert Oponowicz klasa 4pl – 20 pkt.
Jan Matejuk klasa 4s – 17 pkt.
Wiktor Daniluk klasa 4s – 16 pkt.
Komisja Konkursowa:
Wiesława Kalinka
Aneta Frydrychewicz – Nowosz
Anna Grzeszyk
GRATULUJEMY!!!
rzeci, finałowy etap konkursu dla uczniów klas szóstych odbył się szóstego czerwca. Uczniowie mieli do rozwiązania cztery zadania dotyczące zakupów, każde za cztery punkty. Najlepsi okazali się:
1. Dominik Stańczuk kl. VI b 16 pkt.
2. Weronika Myszka kl. VI p 15 pkt.
2. Antonina Jędruchniewicz kl. VI a 15 pkt.
3. Wiktor Kukawski kl. VI p 12,5 pkt.
Komisja Konkursowa:
Wiesława Kalinka
Aneta Frydrychewicz – Nowosz
Anna Grzeszyk
GRATULUJEMY!
8 czerwca 2018 r. odbył się finał powiatowego konkursu historycznego „Mój region” 2018 organizowanego przez Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jak co roku wysokie lokaty zajęli uczniowie naszej szkoły.
Kategoria- szkoły podstawowe:
I miejsce zajęła Natalia Dołęga z klasy 6 p
II miejsce zajął Wiktor Kukawski z klasy 6 p
Kategoria - szkoły gimnazjalne:
I miejsce - Mikołaj Nieroda z klasy 3 A
Dobrze zaprezentowali się również uczniowie z klasy 6p: Aleksandra Gąsior, Patrycja Majczyna, Weronika Myszka i Basia Stefaniuk - finaliści konkursu.
Uczniów przygotowywał p. Artur Domański, opiekę nad uczniami podczas finału objęła p. Anna Kasianiuk
Serdecznie Gratulujemy Sukcesu!!
V TURNIEJ FINAŁOWY OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO
8 czerwca 2017 roku w hali Torwar, w Warszawie spotkało się 840 szachistów i szachistek, uczniów klas I - III uczestniczących w ogólnopolskim projekcie "Edukacja Przez Szachy w Szkole". Wśród nich znalazła się dziewięcioosobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Bartłomiej Gruszczyński, Tymoteusz Halczuk, Krystian Kociński, Kamil Kołodziej, Aleksander Nakaziuk, Bartłomiej Oleksiuk, Szymon Stefaniak, Wojciech Trochonowicz i Bartłomiej Wróbel.
Zawodnicy i zawodniczki zostali podzieleni na grupy uczniów klas I, II i III. Wszystkie grupy turniejowe rozegrały 6 rund z tempem 15 min. na zawodnika, na partię.
Drużyna naszej szkoły ostatecznie zajęła 22 miejsce wśród 106 sklasyfikowanych szkół.
Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął uczeń klasy Ib Bartek Oleksiuk, który z kompletem 18 pkt. zajął 1 miejsce w grupie pierwszoklasistów liczącej 95 chłopców. Bartek otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i nagrodę rzeczową. W tej grupie wystąpił również Wojtek Trochonowicz, który zgromadził 12 pkt. i zajął 47 lokatę.
W drugiej grupie uczniów klas pierwszych rywalizowało 108 szachistów, a wśród nich Kamil Kołodziej i Tymoteusz Halczuk. Kamil zdobył 14 pkt. i zajął 33 miejsce, natomiast Tymek z dorobkiem 13 pkt. zajął miejsce 40.
W pierwszej grupie uczniów klas II, która liczyła 64 chłopców, wystąpił Krystian Kociński. Krystian zdobył 16 pkt. i w końcowej klasyfikacji zajął 6 miejsce.
Olek Nakaziuk i Szymek Stefaniak wystąpili w drugiej grupie uczniów klas II, która liczyła 56 szachistów. Ostatecznie Olek zdobył 15 pkt. i zajął 5 miejsce, natomiast Szymek z dorobkiem 14 pkt. ukończył turniej na 10 miejscu.
Bartek Wróbel, jedyny nasz trzecioklasista grał w grupie liczącej 129 zawodników, zdobył 12 pkt. i zajął 76 miejsce.
Bartek Oleksiuk, Olek Nakaziuk i Krystian Kociński uzyskali prawo do nieodpłatnego uczestnictwa w Igrzyskach Szkolnych, które zostaną zorganizowane w drugiej połowie 2018 roku.
Wyniki turniejów dostępne są na stronie www.chessarbiter.com
Wszystkim członkom drużyny gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w tej trudnej, ale jakże pięknej dyscyplinie sportu.
W dniu 07.06.2018 na pływalni Aqua Lublin odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w pływaniu Drużynowym i Indywidualnym. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły po zaciętej walce dziewczęta w sztafecie 6x25 m stylem dowolnym zajęły III miejsce, a chłopcy VI.
Skład sztafet SP3
Dziewczęta;
Iga Borkowicz, Patrycja Majczyna, Aleksandra Szyszko, Anna Siłka, Natalia Dołęga, Karolina Orłowska, Natalia Gąsior
Chłopcy;
Ryszard Łukomski, Kacper Celiński -Jakubowicz, Franciszek Korulczyk. Maciej Puszkarski, Jerzy Rzeńca, Wiktor Mironiuk, Filip Pocztarski
WYNIKI SZTAFET Dziewczęta:
1. SP 23 Lublin SP 23 Lublin 1:34.08
2. SP 7 Świdnik SP 7 Świdnik 1:35.10
3. SP 3 Międzyrzec Podlaski SP 3 Międzyrzec Podlaski 1:38.42
4. SP 1 Biłgoraj SP 1 Biłgoraj 1:39.08
5. SP 9 Zamość SP 9 Zamość 1:39.55
6. SP 5 Biłgoraj SP 5 Biłgoraj 1:39.75
7. SP 4 Zamość SP 4 Zamość 1:44.44
8. SP 2 Radzyń Podlaski SP 2 Radzyń Podlaski 1:45.95
9. SP 3 Lubartów SP 3 Lubartów 1:47.60
10. SP Poniatowa SP Poniatowa 1:55.54
11. SP 8 Chełm SP 8 Chełm 1:56.66
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!!!!!!!!
Uczniowie trenują pod opieką Patrycji Karwowskiej i Wojciecha Lubańskiego
W dniu 7 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyła się akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży „Jak nie czytam, jak czytam”. W tym roku po raz pierwszy została połączona z wydarzeniem „Parada bohaterów z książek”. Klasy, które zgłosiły udział w akcji wybierały tytuł książki, który był tematem przewodnim przebrania. Uczniowie i wychowawcy wykazali się niezwykłą pomysłowością przy kreowaniu bohaterów z ulubionych książek i tak mogliśmy obejrzeć: postaci z baśni Andersena, Qvo vadis, Mitów Greckich, Zemsty, Pinokia, Akademii Pana Kleksa, Opowieści z Narnii, Harrego Pottera, Królewny Śnieżki.
Uroczystość rozpoczęła Dobra wróżka, za którą przebrała się pani dyrektor Jolanta Wolanin. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali wiersza p.t „Dobra wróżka”, który wprowadził nas w nastrój uroczystości.
Spotkanie było też okazją do nagrodzenia najlepszych czytelników w roku szkolnym 2017/2018- wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe:
Jakub Siłuszyk kl.I a
Sylwia Leszczynska kl.Va
Klaudia Granasiuk kl.II.C Gimnazjum
Natalia Mironiuk KL.II.D Gimnazjum
Kolejnym punktem spotkania było wspólne czytanie wiersza z panią wicedyrektor Ewą Włodarczyk – wiersz „Książka czeka” na długo zostanie w naszej pamięci.
Wszystkie klasy miały możliwość obejrzenia swoich kreacji i pomysłów podczas prezentacji na boisku szkolnym. Każda klasa otrzymała gromkie brawa i pochwałę ze strony dyrekcji szkoły oraz organizatora akcji Renaty Prokopiuk. Po prezentacji przyszedł wyczekiwany czas na Paradę bohaterów z książek – wszyscy udaliśmy się ulicami naszego osiedla na długi spacer. Było barwnie i kolorowo, uśmiech gościł na naszych twarzach.
Wszystkich zapraszam na fotorelację do albumu fotograficznego.
Organizator akcji: Renata Prokopiuk
W dniu 6 czerwca 2018r., w ramach trwającej od 2-10 czerwca akcji, organizowanej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”, uczniowie klasy 1d, udali się wspólnie z bibliotekarką szkolną Panią Renatą Prokopiuk oraz wychowawczynią Grażyną Podgajną i Panią Elżbietą Stefaniuk na spotkanie czytelnicze do Biblioteki Publicznej w naszym mieście. Była to kolejna w roku szkolnym wizyta pierwszoklasistów w tej placówce. Tym razem spotkanie było nietypowe. Najpierw dzieci odwiedziły Burmistrza Miasta – Pana Zbigniewa Kota, który przeczytał im pierwszy rozdział książki „Poczet psujów polskich” autorstwa Pawła Beręsewicza. Wszyscy z dużym zaciekawieniem wysłuchali opowieści o Maćku, który popsuł telefon taty wrzucając go do garnka z gotującym się krupnikiem. Treść lektury przypadła słuchającym do gustu. Niektórzy nawet przyznali, że przydarzyły im się sytuacje, kiedy coś popsuli, połamali i że ich rodzice z tego powodu byli bardzo niezadowoleni. Przeczytany rozdział skłonił także Pana burmistrza do wspomnień z lat dzieciństwa. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci zadawały pytania nie tyko związane z książką. Pan burmistrz z anielską cierpliwością odpowiadał na każde pytanie, a na zakończenie poczęstował dzieci cukierkami. Następna część wizyty odbyła się na terenie biblioteki, gdzie dzieci wysłuchały drugiego rozdziału książki, historii popsucia telewizora, która przydarzyła się tym razem tacie Maćka – Panu Jurkowi, gdy był w wieku swojego syna. Po krótkiej rozmowie na temat książki, pani bibliotekarka Natalia Sykterz przeniosła dzieci w czasy pra, -prapra, - praprapradziadków. A stało się to za sprawą rekwizytów, które przygotowała. Dzieci odgadywały z jakich czasów mogły pochodzić wynalazki takie jak: kusza, miecz, lampa naftowa, lalki matrioszki, kryształowy zegar i wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Spotkanie z książką „ Poczet psujów polskich” było okazją do poznania realiów życia naszych przodków, jak również do rozmowy o tym, że zawsze należy postępować rozważnie.
Panu Burmistrzowi oraz Paniom Bibliotekarkom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim serdecznie dziękujemy za niecodzienne spotkanie i poświęcony nam czas.
Opiekunowie oraz uczniowie klasy 1 d
ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim
Zielona szkoła - to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce. Dlatego w tym roku szkolnym uczniowie klasy 1 c, 3a i 3b wyjechali pod hasłem „Doświadczyć samemu, by zrozumieć lepiej” Dzięki „zielonej szkole” uczniowie mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody i pięknych zakątków naszego kraju, a jednocześnie możliwość bezpośredniego przeżywania i działania.
3 czerwca 2018r. punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęła się długo oczekiwana podróż. Grupa składała się z 53uczniów i 5 opiekunów.
Atrakcji było wiele. Do najważniejszych należały; zwiedzanie i pobyt nocny w Kopali soli w Bochni, zabawa w Parku Rozrywki Energylandia, Kasprowy Wierch , Morskie Oko, Termy w Bukowinie Tatrzańskiej , Gubałówka, Krupówki, multimedialne Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego, Muzeum Figur Woskowych, Skocznia narciarska, Kraków –Wawel. Nie sposób ich wszystkich wymienić i opisać.
Ten tygodniowy pobyt nauczył dzieci bardzo dużo.
To co widziały, to co zrozumiały i tego czego doświadczyły nie da się nauczyć z żadnej książki, ani podręcznika. Tam trzeba było być i samemu to przeżyć. Samemu doświadczyć, by zrozumieć lepiej.
D. Kuźmiuk, M. Okrasa, B. Węgrzyniak
Dzień Działacza Kultury Powiatu Bialskiego był okazją do wyłonienia laureatów „Bialskich Talentów” za rok 2017.
Uroczystość, miała miejsce 6 czerwca br. w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie , gdzie na zaproszenie Starosty Bialskiego – Pana Mariusza Filipiuka, przybyli zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych, działacze kultury oraz laureaci „ Bialskich Talentów” wraz z rodzicami. Wśród laureatów znalazło się troje uczniów naszej szkoły:
Jakub Jakimiak – uczeń klasy 2A Gimnazjum - NAGRODA
Patrycja Waszczuk - uczennica klasy 2 D Gimnazjum –WYRÓŻNIENIE
Eryk Waszczuk – uczeń klasy 5a - WYRÓŻNIENIE
oraz były uczeń naszej szkoły Jakub Celiński – WYRÓŻNIENIE
Uczniowie, rodzice oraz trenerzy otrzymali gratulacje, statuetki, dyplom i nagrody rzeczowe z rąk Starosty i Wicestarosty Bialskiego.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Panu Staroście Bialskiemu – Mariuszowi Filipiukowi dziękujemy za zaproszenie na przepiękną uroczystość. Dziękujemy gospodarzom Gminnego Centrum Kultury w Drelowie za gościnność i miłe przyjęcie.
Na fotorelację zapraszamy do zakładki „ Album”.
W maju 2018 odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy z języka angielskiego, podczas którego uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w zakresie leksykalno-gramatycznym. W konkursie wzięło udział 94 uczniów szkoły podstawowej i 33 gimnazjalistów.
Wyniki :
Klasy IV
I miejsce – Nina Hawryluk kl.4 lp
II miejsce – Wiktoria Kamińska kl.4a
III miejsce – Jakub Oleksiuk kl. 4 lp
Klasy V
I miejsce – Pola Lesiuk kl. 5p
II miejsce – Julia Parafiniuk kl. 5a
III miejsce – Kacper Celiński kl. 5p
Klasy VI
I miejsce – Dominik Stańczuk kl.6p
II miejsce – Rita Kokoszkiewicz kl.6s
III miejsce – Aleksandra Wierzchowska kl. 6p, Ewelina Romaniuk kl.6s, Miłosz Kobyłka kl. 6
Klasy VII
I miejsce - Dominik Ptaszek kl. 7p, Maria Domańska kl.7b
II miejsce - Karol Kasianiuk kl. 7s
III miejsce - Bartosz Marciniuk kl. 7s
Klasy II gimnazjum
I miejsce - Eliza Lesiuk kl. 2A, Grzegorz Radzikowski kl. 2A
II miejsce- Miłosz Telega kl. 2A
III miejsce - Mikołaj Puszkarski kl. 2A
Klasy III gimnazjum
I miejsce - Julia Łaskawiec kl. 3B
II miejsce - Norbert Jaroszuk kl. 3B
III miejsce - Julia Skólimowska kl.3C
Gratulujemy!!!
Nasz patron Jan Paweł II był nieustannym pielgrzymem. Każdy z nas jest człowiekiem drogi, każdy z nas przemierza życiowy szlak. Trud drogi jest już modlitwą, a każda modlitwa jest drogą prowadzącą nas do Domu Ojca. Świadomi tych prawd, po raz kolejny wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak do Sanktuarium św. Onufrego w Horodku 30 maja. Tym razem nie wśród jesiennej słoty, lecz poprzez zlane letnim upałem leśne ścieżyny i polne drogi. Ponad 60 osób z klas szóstych i ich opiekunowie i wychowawcy. Czternaście kilometrów uporu, pragnienia, modlitwy, pieśni, otartych nóg, spowiedzi, wesołych rozmów i zadumy nad sensem krzyża i poświęcenia w naszym życiu. A na końcu, jak zwykle, pogodna polana i msza w małej kaplicy pamiętającej jeszcze modlitwy naszych przodków. Ksiądz Marcin Dąbrowski przypomniał nam heroizm tych, którzy ponieśli tutaj trud większy niż my i oddali swe życie, by obronić wiarę. Ten dzień poniesiemy w naszych wspomnieniach bardzo długo.
W finale VII Konkursu Recytatorskiego Poezji ks. Jana Twardowskiego organizowanego 04.06.2018r. w Dołdze naszą szkołę reprezentowało troje uczniów. Wszyscy zostali laureatami! Jury doceniło piękną interpretację wybranych przez nich utworów i przyznało czołowe lokaty w dwóch kategoriach.
W klasach 1-3
Amelia Modrzewska, kl.2a – II miejsce.
W klasach 4-6
Daria Koleśnicka, kl.4lp – I miejsce
Jakub Chalimoniuk, kl.4lp – II miejsce.
Takie wyniki konkursu przyniosły uczniom i przygotowującym ich nauczycielom wiele satysfakcji. Życzymy kolejnych sukcesów!
Z okazji Dnia Dziecka, 30 maja 2018r. grupa VIII i IX wybrały się na wycieczkę autokarem do Mościsk, krainy czarów i magii. Celem naszej wyprawy była Farma Iluzji - Park Edukacji i Rozrywki, w której dzieci aktywnie poznawały magiczny świat.
Pierwszym dziwnym zjawiskiem, które udało nam się dostrzec, był lewitujący kran. Ileż było pomysłów na racjonalne wytłumaczenie tego, co widzieliśmy. :) Dużym wyzwaniem był Tunel Zapomnienia, w którym już po chwili zapomina się o całym świecie. Ogromne emocje towarzyszyły nam również w Latającej Chacie Tajemnic, gdzie trzeba było wykazać się znakomitą równowagą. Gigantyczne owoce i warzywa w ogródku Olbrzyma, Labirynt Luster, Pokój Amesa, Zakręcony Domek, Bajkowy Pałac Cieni, Wiklinowy Labirynt to tylko niektóre z licznych atrakcji w tym niezwykłym miejscu. Później nadszedł czas na lekcję Iluzji na Wesoło, podczas której żaba zamieniła się w konia, słoń zgubił nogi, a pobrudzona koszulka naszego kolegi, nagle sama się wyczyściła. Po dwugodzinnej przechadzce, zjedliśmy pyszny obiadek i wyruszyliśmy w stronę ogromnego placu zabaw, w którym wszystkie dzieci mogły korzystać z wyjątkowych atrakcji Farmy. Największym zainteresowaniem cieszyło się Pole Dmuchańców, Drzewo Spadania i Karuzela Łańcuchowa.
Wycieczka do Parku Edukacji i Rozrywki Farmy Iluzji, dostarczyła wszystkim przedszkolakom niesamowitych wrażeń. Świetna zabawa oraz nauka pod hasłem magii, iluzji i złudzeń optycznych, kilkuhektarowy, ogrodzony Park, sprawił iż był to udany dzień i wspaniała podróż z wieloma atrakcjami i edukacją podaną w ciekawy sposób.
Katarzyna Zdunek długą
24 maja 2018r w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 odbył się I Festiwal Piosenki Przedszkolnej pod hasłem „ Kolorowe nutki”. Organizatorem festiwalu było Samorządowe Przedszkole nr 3, osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie konkursu były Panie Kinga Koźluk, Dorota Głowniak oraz Katarzyna Zdunek. Głównym założeniem konkursu było rozbudzanie u dzieci w wieku przedszkolnym zamiłowania do śpiewu oraz integrowanie środowisk przedszkolnych.
W konkursie udział wzięły dzieci reprezentujące przedszkola z miasta Międzyrzec Podlaski- Samorządowe Przedszkole nr 2, Niepubliczne Przedszkole „ Akademia Uśmiechu”, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy oraz Samorządowe Przedszkole nr 3.
Jurorami konkursu piosenki byli nasi znakomici goście Pani Wioletta Trochonowicz Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Emilia Korolczuk nauczyciel z przedszkola nr 2, Pan Krzysztof Nowosielski przedstawiciel rodziców oraz Pan Jacek Nestoruk (przewodniczący komisji) pedagog ze Szkoły Muzycznej.
Wszystkich uczestników oraz przybyłych gości serdecznie powitała Pani wicedyrektor Bożena Nowosielska, otwierając tym samym I Festiwal Piosenki Przedszkolnej.
Występujące dzieci zaprezentowały wspaniały repertuar, który większość przedszkolaków doskonale zna i lubi śpiewać, wykazały się dużym talentem wokalnym oraz profesjonalnym podejściem do występów przed publicznością. Ciekawe interpretacje muzyczne w interesujących aranżacjach sprawiły, że piosenki zaśpiewane przez przedszkolaków odbierane były żywo przez publiczność.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów konkursu:
- w kategorii 3-4 lata
I. miejsce Adam Modrzewski z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Uśmiechu”
II. miejsce Zuzanna Andrzejczuk z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Uśmiechu”
III. Miejsce Nina Klara Paszko z Samorządowego Przedszkola nr 3
- w kategorii 5-6 lat
I. miejsce Małgorzata Kaczor z Samorządowego Przedszkola nr 2
II. miejsce Mikołaj Chmielewski z Samorządowego Przedszkola nr 3
III. Miejsce Ewa Puszkarska z Samorządowego Przedszkola nr 3
Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczestnicy konkursu ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, którzy wykazali się niezwykłą osobowością sceniczną, a są to: Dominik Goławski, Kacper Ponklak oraz Adam Nestorowicz.
Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy oraz statuetki z podziękowaniami za udział. Serdeczne podziękowania oraz gratulacje wszystkim występującym dzieciom, organizatorom, jurorom, nauczycielom którzy przygotowali dzieci do konkursu oraz publiczności złożyła Pani dyrektor Jolanta Wolanin. Na zakończenie mogliśmy jeszcze raz wysłuchać piosenek „ Jestem przedszkolakiem” oraz „W teatrze” w wykonaniu laureatów I miejsca. Dziękujemy raz jeszcze i zapraszamy za rok na II edycję Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Kolorowe Nutki".
Kinga Koźluk
WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2018 odbył się w dniu 15 marca 2018.
W naszej szkole do konkursu przystąpiło 63 uczniów.
W kategorii "Żaczek" wynik bardzo dobry zdobył:
W kategorii "Maluch" wynik bardzo dobry uzyskali:
W kategorii "Maluch" wyróżnienie zdobyli:
W kategorii "Beniamin" wyróżnienie uzyskała:
W kategorii "Kadet" wyróżnienie zdobył:
Otrzymają oni dyplomy oraz nagrody książkowe.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Ogromnym sukcesem naszych uczniów zakończył się konkurs "Międzyrzecka Liga Matematyczna".
Konkurs podzielony był na trzy etapy.
I etap – zadania do samodzielnego rozwiązania pobrane ze strony internetowej ZPO2,
II etap w szkołach macierzystych,
III etap w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim.
Do pierwszego etapu przystąpiło 123 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Pomyślnie przez dwa etapy konkursu przeszło 64 uczniów , 60 z nich 9 kwietnia 2018r w ZPO2 przystąpiło do rozwiązywania zadań III etapu.
ZPO1 reprezentowało – 19 uczniów, ZPO2 – 24, a ZPO3 - 17 uczniów.
I miejsce na poziomie klas VII w naszym mieście, zajął uczeń kl. 7a naszej szkoły- Aleksander Karwowski, zdobywając w trzech etapach 81 punktów na 85 możliwych
III miejsce zdobył Maciej Lubański- uczeń kl. 7p , uzyskując 76 pkt
Na poziomie klas szóstych, pierwsze dwa miejsca należały do uczniów klasy 6p naszej szkoły: Wiktora Kukawskiego (80 pkt.) oraz Natalii Dołęgi (77 pkt.). Szóstoklasiści mogli uzyskać max. 92 pkt.
III miejsce na poziomie klas piątych zdobył Maciej Puszkarski- uczeń klasy 5p naszej szkoły, który uzyskał 70 pkt. na 80 możliwych do zdobycia.
Podsumowanie Ligi Matematycznej odbędzie się w Urzędzie Miasta Międzyrzec Podlaski. Termin zostanie podany przez organizatorów. Wszyscy uczestnicy, którzy uzyskali 70% punktów otrzymają dyplomy. Laureaci Ligi Matematycznej otrzymają nagrody rzeczowe.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorem Ligi Matematycznej są nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim.
Dnia 24 maja odbył się w naszej szkole MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS III.
Celem konkursu było:
Rozwijanie zainteresowań ortograficznych u dzieci w młodszym wieku szkolnym.
Kształtowanie uzdolnień i umiejętności samodzielnej pracy uczniów.
Rozwijanie logicznego myślenia, umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Przestrzeganie poprawności ortograficznej w zakresie poznanych zasad
i opracowanego słownictwa.
Podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych na szczeblu edukacji wczesnoszkolnej.
W konkursie wzięli udział laureaci konkursów szkolnych z klas III, (SP1, SP2 i SP3)
Trzynastu uczniów zmierzyło się z dyktandem pt. "Marzenia Gucia", w którym czyhały na dzieci różne ortograficzne pułapki. Kilkoro z nich poradziło sobie z nimi bardzo dobrze. Kolejnymi zadaniami konkursowymi były wyrazy zawierające luki, rozsypanki sylabowe, wyrazowe, ortograficzne zagadki, krzyżówki, rebusy. Należało też uporządkować wyrazy według określonych kryteriów, czy też umiejętnie uzasadnić pisownię wyrazów.
Wyniki konkursu:
I miejsce i tytuł MISTRZA ORTOGRAFII zdobyła LENA ŻEBROWSKA (SP1)
II miejsce Daria Makaruk (SP3)
III miejsce Dorota Kuźmiuk (SP2)
Zwyciężczyni otrzymała z rąk pani Dyrektor Statuetkę, książkę i pamiątkowy dyplom. Pozostali zdobywcy II i III miejsca również książki i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i słodkie nagrody pocieszenia. Konkurs przebiegał w miłej, przyjaznej atmosferze.
Serdecznie Gratulujemy!!!
Organizatorzy konkursu Agata Marciniak i Grażyna Podgajna.