Menu

  • ZIELONA SZKOŁA W POLAŃCZYKU 11-14.06.2017

    ZIELONA SZKOŁA W POLAŃCZYKU 11-14.06.2017

    Tradycyjnie, pod koniec roku szkolnego uczniowie kl . 3c, 1a i 1b  wyjechali na zieloną szkołę. Teraz przyszła kolej na Bieszczady.

    W czasie naszego czterodniowego pobytu mieliśmy mnóstwo atrakcji.  Oto niektóre z nich:

    1. „wiatr w żagle”, tj. rejs na pokładzie żaglówek po Jeziorze Solińskim;

    2. spacer koroną największej zapory w Polsce w Solinie;

    3. zajęcia na ścianie wspinaczkowej;

    4. przejazd malowniczą Doliną Solinki;

    5. piesza wędrówka po Bieszczadzkim PN -  Wyżniański  Wierch;

    6. „szkolenie Bieszczadnika”, czyli test sprawności, wytrzymałości, koordynacji, siły, itp.;

    7. przejażdżki na Segwayach;

    8. wizyta w wypalarni węgla drzewnego w Mucznym;

    9. zwiedzanie rezerwatu żubrów w Mucznym;

    10. „BIESZCZADY  CHALLENGE”, czyli wycieczka w nieznane. Celem wyprawy była opuszczona łemkowska wioska Bereżnica Niżna, do której mogliśmy dotrzeć tylko przy pomocy map oraz ukrytych w lesie wskazówek. Na szlaku musieliśmy odnaleźć wszystkie punkty orientacyjne – cmentarz, stary sad, pasiekę, piwnicę, a także zmagać się z naturą: pokonać  w bród  3 potoki , błoto oraz tarasujące drogę  różne przeszkody.  Przy okazji poznaliśmy niesamowitą historię tego pięknego miejsca;

    11. wyprawa „wilczym tropem”, czyli zwiedzanie bieszczadzkich bezdroży na pokładzie samochodów terenowych;

    12. zwiedzanie siedziby GOPR - Stacji Regionalnej Grupy Bieszczadzkiej;

    13. relaks na basenie w sekcji SPA naszego hotelu.

    Kolejny wyjazd należy zaliczyć do udanych, pomimo tego, że wieczorami odbywały się zajęcia lekcyjne,  aby  nie było zaległości po powrocie do szkoły.

  • Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Szachach Szybkich

    Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Szachach Szybkich

    W dniach 10-11.06.2017 w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Szachach Szybkich Juniorów, w których uczeń naszej szkoły Wiktor Kukawski oraz zawodnik Szkolnego Klubu Szachowego MUKS "Gambit" zajął I miejsce w kategorii juniorów do lat 14. W klasyfikacji generalnej mistrzostw Wiktor uplasował się na 5 miejscu, najwyższym wśród juniorów reprezentującym naszą szkołę.

  • Sukcesy szachowe.

    Sukcesy szachowe.

    9 czerwca 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Szachach Błyskawicznych w Łukowie z tempem 5 min na zawodnika. Uczeń  naszej szkoły - Jerzy Rzeńca zajął 1 miejsce w grupie chłopców do lat 11. Również  w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Szachach Szybkich z tempem 30 min na zawodnika (10-11 czerwca br.) Jurek zajął 1 miejsce w grupie chłopców do lat 11.

    Serdecznie Gratulujemy!

  • ,,Mama, Tata i Ja" - Festyn Rodzinny w Przedszkolu nr 3

    ,,Mama, Tata i Ja" - Festyn Rodzinny w Przedszkolu nr 3

    Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców, to obrazki, które można było zauważyć podczas Festynu  Rodzinnego, który odbył się 8 czerwca na terenie ogrodu Samorządowego Przedszkola nr 3. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Jolanta Wolanin, witając przybyłych rodziców, gości oraz dzieci i życząc wszystkim wesołej zabawy. Następnie przedszkolaki zaprezentowały przygotowane wiersze, piosenki i własnoręcznie wykonane upominki, które  wręczyły Kochanym Rodzicom.  Same zaś otrzymały od wychowawców słodką niespodziankę. Dużą atrakcją nie tylko dla przedszkolaków okazał się występ Grupy Cyrkowej ,,Focus” z Zamościa. Wszyscy z zainteresowaniem i uśmiechem oglądali popisy artystów.

    Po przedstawieniu goście przeszli na teren ogródka przedszkolnego, gdzie każda z grup w wyznaczonym miejscu miała swój poczęstunek (smakołyki z grilla, owoce, ciasto). Rodzice mogli również zakupić za dowolną kwotę prace swoich dzieci, które były wyeksponowane na parawanach. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup tablicy interaktywnej.

    Dużo radości i uśmiechu sprawiły dzieciom zabawy i konkursy, które prowadził wodzirej – pan Jacek oraz konkurencje sportowe przygotowane przez pana Sylwestra. Można było wykazać się umiejętnością tańca, sprawnością, szybkością i umiejętnością współdziałania w grupie.

    Ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyło się malowanie twarzy oraz kreatywne malowanie na dużej folii malarskiej. Dużym powodzeniem cieszyły się również stoiska z watą cukrową, popcornem i balonami.

    Niewątpliwie takie uroczystości i spotkania stwarzają okazję do wspólnych zabaw ze swim dzieckiem, spędzenia czasu miło i aktywnie, a także wzmacniają więzi emocjonalne rodziny.

    Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i uświetnienie Festynu Rodzinnego.

  • ENGLISH SONG FESTIVAL

     ENGLISH SONG FESTIVAL

    W dniu 12.06.2017 po raz kolejny odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Anglojęzycznej – ENGLISH SONG FESTIVAL połączony z Dniem Europejskim.

    W pierwszej części uczniowie klas IV, V szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum śpiewali piosenki w języku angielskim. Kandydaci zachwycili pięknymi głosami i osobowością nie tylko jury, w skład którego weszły: p. Katarzyna Nowik, p.  Agnieszka Gromadzka i s. Stella, ale również publiczność, dlatego też wyłonienie zwycięzców wyborów nie było łatwe.

    W szkole podstawowej I miejsce zajął Eryk Waszczuk z klasy 4a, natomiast wyróżnienie otrzymały: Weronika Myszka i Barbara Stefaniuk z kl. 5p. W gimnazjum I miejsce zajęła Maja Rynn z klasy 3A, II miejsce Alicja Daniluk z kl. 2B, a miejsce III Łucja Niestoruk z kl. 1B. Całą imprezę uświetnił zespół KARTEL.

    W drugiej części poszczególne klasy prezentowały kraje europejskie. Każda z klas przygotowała informacje na temat danego kraju, potrawy regionalne, ciekawostki, a także quizy. Klasa 5p zaprezentowała Niemcy, klasa 1A Francję, klasa 3A Włochy, Grecję zaprezentowała klasa 2B, Wielką Brytanię klasa 3C, a Hiszpanię klasa 3B. Widzowie mieli możliwość skosztowania smacznych przekąsek pochodzących z danych państw oraz pogłębić swoją wiedzę.

    Konkurs Piosenki Anglojęzycznej oraz Dzień Europejski zorganizowali: p. Izabela Bernatowicz-Kowalczyk p. Małgorzata Goś-Marciniak, p. Maria Koc-Tymoszuk, p. Artur Domański oraz p. Tomasz Kaniuch, a całą imprezę poprowadziły: Julia Plewka i Oliwia Szymona z klasy 3C.

  • Sport, zabawa, nauka!

    Sport, zabawa, nauka!

    9 czerwca na obiektach sportowych Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się event lekkoatletyczny zorganizowany przez trenera LDK Marcina Hołoweńko.

    W imprezie udział wzięli uczniowie  klas I-III  szkół podstawowych w podziale na grupy wiekowe. Gościliśmy ponad 500 uczniów z czterech  szkół biorących udział w programie „Lekkoatletyka dla Każdego” : SP nr 1 w ZPO1, SP nr 2 w  ZPO 2, SP nr 3 w ZPO3 i SP  w Rzeczycy. Każdy uczestnik rywalizacji wziął udział w zabawach sportowych (płotki, skos dodawany, oszczep vortex, Formuła 1, rzut piłką lekarska, skok wyznaczony punkt i inne). Wiele radości wszystkim dzieciom przysporzyła  zabawa z animatorem sportu p. Patrycją Prudaczuk. Część edukacyjną – warsztaty  żywieniowe przeprowadziła dr Joanna Baj-Korpak,

    Radość i uśmiech na twarzach uczestników biorących udział w dzisiejszym wydarzeniu jest największą nagrodą oraz motywacją do dalszej pracy na rzecz „królowej sportu”.

  • VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Zdziwienia”

    VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Zdziwienia”

    02.06.2017r. w Zespole Szkół w Dołdze odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Zdziwienia”  poświęcony twórczości ks. Jana Twardowskiego. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

    Naszą szkołę reprezentowały:                                                                                                                                                        

    - dwie uczennice szkoły podstawowej - Pola Lesiuk  i Paulina Sobczak

    - dwie gimnazjalistki – Julia Plewka i Oliwia Szymona

    Jury  doceniło występ Pauliny, przyznając jej drugie miejsce.

    Gratulujemy Paulinie i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

  • Przedszkolaki na wycieczce w Siedlcach.

    Przedszkolaki na wycieczce w Siedlcach.

             Dzień Dziecka, to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Z tej okazji przedszkolaki z grupy II, III, IV i V z Samorządowego Przedszkola nr 3 wybrały się na autokarową wycieczkę do Siedlec. Dla młodszych dzieci był to pierwszy wyjazd bez rodziców, więc emocji było wiele. Na szczęście dominowały tylko te pozytywne.

           Grupa III i IV odwiedziła Siedleckie Centrum Kultury i Sztuki, gdzie obejrzała widowisko taneczno – aktorskie pt.,,Pchła Szachrajka” z udziałem tancerzy ze Szkoły Tańca Caro Dance oraz Teatru Tańca Caro Dance. Spektakl urzekł ciekawą choreografią, bogactwem ruchu, barw, mnóstwem tańczących dzieci w bajecznych strojach. To była doskonała zabawa dla wszystkich.

            Natomiast dzieci z grupy II i V wybrały się do kina ,,Nove” na film pt.,,Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem śledziły losy głównej bohaterki – Smerfetki i jej przyjaciół. Bajka bardzo podobała się dzieciom, liczne sceny wywołały dużo śmiechu. Kolejną atrakcją wycieczki był pobyt w sali zabaw ,,Maluch”. Przedszkolaki mogły do woli korzystać z różnych atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie, basen z piłeczkami oraz trampolina. Szczęśliwe i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.

  • Laur Czarnej Róży - zdobyty!!!

    Laur Czarnej Róży - zdobyty!!!

    Grupa Teatralna klasy 3d brała udział w Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych o Laur Czarnej Róży. Konkurs odbył się dnia 6 czerwca w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury.

    Zaprezentowaliśmy przedstawienie teatralne pt. „Oto jest Kasia”, na podstawie lektury Miry Jaworczakowej pt. „Oto jest Kasia.” Jest to historia pewnej ośmioletniej dziewczynki, która do pewnego momentu była najmłodszym dzieckiem w rodzinie i zarazem oczkiem w głowie rodziców i dziadków. Jednak pewnego dnia w życiu Kasi pojawia się młodsza siostrzyczka Agnieszka i wszystko się zmienia...

    Spore fragmenty tej wspaniałej lektury zostały opowiedziane i odegrane przez uczniów klasy 3d. Dzieci znakomicie wcieliły się w postać mamy, taty, cioci Kloci, dziadka Hilarego i wreszcie Kasi – głównej bohaterki. Prezentowały wysoki poziom recytacji, mówienia  prozy literackiej, bardzo dobrą dykcję i swobodę poruszania się po scenie. Umiejętnie gestykulowały i  pięknie wyrażały emocje. Na uwagę zasługuje fakt, że mali aktorzy przyswoili pamięciowo w sumie dziewiętnasto stronicowy scenariusz!!! Sztuka trwała prawie godzinę zegarową.

    Zdobyliśmy Laur Czarnej Róży :)

    W trakcie konkursu wyłoniono też najlepszą aktorkę. Tę indywidualną nagrodę odebrała główna bohaterka Daria Koleśnicka. Wszystkim moim aktorom z kółka teatralnego Serdecznie Gratuluję i bardzo dziękuję za  wielką pracę i wspaniałą postawę.

    Wychowawczyni – Agata Marciniak.

  • W dniu 2 czerwca 2017 r. klasy 1a, 5a, i 3B gimnazjum wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Veolię Wschód w Międzyrzecu Podlaskim, pod hasłem „Niska Emisja – Wielka Sprawa”. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zakładem i sposobem przekazywania ciepła i ciepłej wody do naszych mieszkań, szkół itp. oraz jak ograniczyć ilość szkodliwych spalin i pyłu do atmosfery. Czas spędzony w zakładzie minął bardzo szybko i sprawnie. Zwiedzanie zakładu przebiegało w grupach i składało się z 3 części. Był czas na prezentację multimedialną, którą zaprezentował p. dyrektor Adam Włodarczyk. Następnie po zakładzie oprowadził nas p. Jacek  Potiopa, a pierwszą pomoc przedmedyczną przeprowadziły p. Magdalena Antończak i p. Agnieszka Krzesińska. W spotkaniu uczestniczyły też p. dyrektor szkoły Jolanta Wolanin i vice dyrektor p. Ewa Włodarczyk. Aby uatrakcyjnić wizytę przygotowano uczestnikom pokazy strażackie, które sprawiły dzieciom ogromną radość. Wielką niespodzianką dla każdego było robienie zdjęć w fotobudce. Był też czas na poczęstunek składający się z owoców, soków i słodkiego rogalika. Klasy 5b i 3B gimnazjum uczestniczył w konkursie przeciągania liny i quizach przygotowanych przez p. Dominikę Rumowską na temat niskiej emisji i zdobytych wiadomości w czasie prezentacji i zwiedzania zakładu. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Na zakończenie spotkania każdy uczeń i wychowawca otrzymali upominki. Wszyscy na długo w pamięci zachowają miłe wspomnienia ze spotkania, a zdobytą wiedzę będą przekazywać swoim bliskim i kolegom ze szkoły. 

  • Miejski Dzień Profilaktyki i Sportu

    Miejski Dzień Profilaktyki i Sportu

    07 czerwca 2017 r. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, tradycyjnie już, bo po raz XXII, uczestniczyli w festynie „Miejski Dzień Profilaktyki i Sportu”. Rangę imprezy podniósł swoją obecnością Burmistrz Miasta Pan Zbigniew Kot i Pani Dyrektor Jolanta Wolanin.

    Tym razem, ku radości wszystkich, pogoda dopisała – można było więc do woli korzystać ze wszystkich propozycji przygotowanych przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim, a było ich wiele.

    Festyn przebiegał dwutorowo: część rekreacyjno – sportowa na boisku ZSP przy ul. Warszawskiej, zaś część profilaktyczna – w sali widowiskowej MOK.

    Uczniowie bawili się uczestnicząc w zabawach i konkurencjach sportowych, skacząc po dmuchanych zamkach, poprawiając swoje fryzury, itp.  a hasło przewodnie brzmiało                – „ Mogę się świetnie bawić bez wspomagaczy, bez używek, bez telefonów, komputerów,  Internetu. Mogę spotkać się z innymi, porozmawiać, poobserwować, miło spędzić czas”. Były też smaczne  pączki dla każdego i picie, jakie i ile chcemy. Tak upływał czas na boisku, przy wsparciu Fantomasza.

    Część profilaktyczna – w sali kinowej - niosła również przesłania o dążeniu do szczęśliwego         i zdrowego życia w rodzinie, w klasie,  zawarte spektaklach profilaktycznych, w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa:

    Klasy I – III szkoły podstawowej – „Awantura o żabę”

    Klasy IV – VI – „Światełko w tunelu”

    Klasy I – III gimnazjum – „Zamknięty rozdział”

    Jeżeli interesuje Cię treść spektakli, poczytaj poniżej:

    „AWANTURA O ŻABĘ”

    Żabka Klementynka ma marzenie. Chciałaby, aby spotkał ją los opisywany we wszystkich bajkach dla dzieci. Stać się sławną, podziwianą, wielbioną, mądrą i wyjątkową za sprawą tylko jednego, małego pocałunku. Żabka Klementynka chce być po prostu księżniczką i chce, aby stało się to w ten sposób, aby nie trzeba było nad tym pracować i poświęcać temu czasu. Klementynka nie chce nic dać od siebie, chce za to otrzymać jeden magiczny pocałunek od bajkowego księcia, który sprawi, że jej życie zmieni się w bajkę. Ale wokół klementynki są tylko inne żabki, z pozoru takie same jak ona, ale księcia- „jak na lekarstwo”.

    Dlatego, bohaterka spektaklu „Awantura o żabę” udaje się do lekarza, by tam znaleźć lekarstwo na swoje rozterki. Jednak mądre rady medyka nie podobają się Klementynce. „Trzeba dbać o zdrowie, dobrze się odżywiać, regularnie ćwiczyć, unikać picia brudnej wody?- kiedy do czystego źródełka trzeba skakać prawie 5 minut?”. To nie dla naszej żabki,, bo trzeba włożyć w to za dużo pracy.

    Może więc w szkole, żabka znajdzie sposób na stanie się kimś wyjątkowym, kimś takim            u którego stóp cały świat oniemieje z zachwytu? Ale cóż to? Szkolny kolega nie jest księciem, nie chce dać buziaka i jeszcze jej radzi, że najlepszą drogą do spełnienia marzeń jest radość     z nauki, systematyczność, szacunek do innych i że trzeba się dzielić swoim szczęściem, bo wtedy otrzymuje się go jeszcze więcej…?

    Czy Klementynka zagubi się w swojej próżności i lenistwie szukając księcia z bajki, czy być może posłucha mądrych i pożytecznych rad tych, dla których ważne jest jej dobro?  

    Spektakl to urocza opowieść o pożytkach płynących z pracowitości, dobrego zachowania, akceptacji i szacunku do innych. To też wyraźna przestroga przed tym, aby unikać lenistwa, próżności, samolubstwa, agresji, kłótliwości, a przede wszystkim rzeczy, których spotkanie byłoby tak niebezpieczne jak mówią o tym nasi opiekunowie. To zabawna, a zarazem wzruszająca opowieść o stawaniu się dobrym i mądrym. O poszukiwaniu swojego miejsca pośród innych, tak aby być szanowanym, podziwianym i akceptowanym.                          

    „ŚWIATEŁKO W TUNELU”        

    Spektakl poruszał problem przemocy i agresji wśród dzieci i młodzieży. Opowiadał historię chłopca, który doświadczył przemocy w życiu codziennym, w domu, na ulicy. Sfrustrowany ciągłymi upokorzeniami przenosi swoją złość i agresję na kolegów, bije ich, wyłudza pieniądze, jest niegrzeczny w stosunku do nauczycieli. Pojawiają się u niego problemy            z nauką, sięga po papierosy i alkohol. Jego kłopoty i zmianę zachowania zauważył jeden         z uczniów, który poinformował o problemach kolegi wychowawcę. Wychowawca przełamał nieufność chłopca i starał się mu pomóc. Zadaniem przedstawienia było uświadomienie młodym ludziom, że ilekroć mają problemy, których sami nie są w stanie rozwiązać, to zawsze mogą liczyć na pomoc dorosłych.

    „ZAMKNIĘTY ROZDZIAŁ”

    Otrzymane prawo jazdy to dla 18-letniego Tomka ważny znak, świadczący o początku przynależności do tej grupy ludzi, którzy mogą być w pełni niezależni i odpowiedzialni za swoje życie. Już nie musi błagać starszego brata o pożyczenie samochodu, obwarowane ciężkimi wymaganiami, by nie dać się skontrolować policji. To również moment, kiedy Tomek będzie mógł bez przeszkód budować swoją pozycję w grupie rówieśniczej, gdzie status człowieka mocnego i dojrzałego mierzony jest jego skutecznością w omijaniu krępujących przepisów prawa. Tak, jak jego starszy brat Tomek wreszcie będzie mógł bez obaw zasiąść za kierownicą, by podjąć rywalizację w osiedlowych wyścigach samochodowych. Udokumentowany efekt tych zmagań z pewnością podniesie jego pozycję na koncie facebookowym, filmiki i zdjęcia muszą dostać zadowalającą młodego człowieka liczbę laików i polubień. Ale teraz dla Tomka najważniejsze jest zorganizowanie spotkania z przyjaciółmi, którzy wspólnie z nim będą świętować otrzymanie „prawka”. Alkohol i środki psychoaktywne to menu, które uatrakcyjni ten świąteczny czas. A gdy trzeba będzie po imprezie wrócić do domu, to przecież Tomek bez kłopotu, jako pełnoprawny kierowca, zabawi się                          w „taksówkarza”.

    Kilkunastoletnia Marysia otrzymała upragnione powołanie na obóz treningowy kadry narodowej w gimnastyce artystycznej. Dla dziewczyny i jej rodziny to moment, który szczęśliwie pieczętuje wieloletni wysiłek, aby w tej trudnej dziedzinie sportu osiągnąć sukces. Treningi od najmłodszych lat, potrzeba pogodzenia wymagań szkolnych z czasem przeznaczonym na sport, wyrzeczenie się wielu rozrywek, które właściwe są okresowi dorastania. Poświęcenie, upór, samozaparcie, pokora wobec bólu i zmęczenia, samoorganizacja życia całej rodziny dla realizacji pasji Marysi przynoszą efekt – młoda gimnastyczka będzie reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych.

    Rozpędzony samochód, kierowany przez Tomka, uderza na przejściu dla pieszych śpieszącą się na ostatni trening w macierzystym klubie Marysię. Obie ofiary wypadku trafiają do tego samego szpitala. W życiu tych dwojga młodych ludzi zostaje nieodwołalnie zamknięty pewien rozdział. Czy otworzy się następny?

    Elementy profilaktyczno – edukacyjne spektaklu:

    Spektakl „Zamknięty rozdział” to sceniczna realizacja kilku najważniejszych zagadnień, związanych z programem profilaktyki, skierowanym do uczniów Gimnazjum:

    - profilaktyka antyalkoholowa i antynarkotykowa /moment inicjacji, skutki zdrowotne, społeczne i prawne/

    - zarządzanie i kontrola nad sferą emocjonalną /dokonywanie wyborów, samorealizacja, budowanie poczucia własnej wartości, agresja i autoagresja jako konsekwencje niezaspokojonych potrzeb/

    - profilaktyka związana z zagrożeniami, związanymi z wykorzystaniem cyberprzestrzeni

    - przemoc emocjonalna i psychiczna w relacjach rodzinnych

    D.K.

  • 07.06.2017 – ten dzień uczniowie klasy 6a i 6b wraz z opiekunami spędzili na wycieczce  w Woskrzenicach. Czekało na nich mnóstwo atrakcji. Na początku zjazd tyrolką, potem ścianka wspinaczkowa, park linowy i jazda konna.    

           Zabawa była wyśmienita, a dzieci wykazały się niesamowitą odwagą i sprawnością fizyczną.Na zakończenie wspólny posiłek – kiełbaska z grilla i chwila relaksu na trampolinach i huśtawkach. Wszyscy wrócili do domu w dobrych humorach i z masą wspomnień. To był fajny dzień.

  • Wybory Miss i Mistera SP nr 3.

    Wybory Miss i Mistera SP nr 3.

    W dniu 02.06.2017 z okazji Dnia Dziecka odbyły się po raz piąty w naszej szkole wybory Miss i Mistera Szkoły Podstawowej nr 3. Uczniowie klas IV, V i VI prezentowali się kolejno w trzech strojach: szkolnym, sportowym i wieczorowym. Kandydaci zachwycili pięknymi strojami i osobowością nie tylko jury, w skład którego weszły: p. Patrycja Karwowska, p.  Elżbieta Stefaniuk i s. Stella, ale również publiczność, dlatego też wyłonienie zwycięzców wyborów sprawiło nielada problem.

    Do finału weszli: Nadia Czempińska z kl. IV a, Wiktoria Leszczyńska z kl. IV a, Anastazja Litwiniuk z kl. IVs, Stanisław Słonecki z kl. IV p, Wiktor Daniluk z kl. V p oraz Michał Michalec z kl. V p. Ostatecznego wyboru dokonała publiczność oklaskując swoich faworytów. To siła ich owacji zadecydowała o losach finalistów. Największe brawa otrzymali: ANASTAZJA LITWINIUK zdobywając tym samym tytuł MISS SP3 2017 oraz STANISŁAW SŁONECKI zdobywając tytuł MISTERA SP3 2017.

    Wybory Miss i Mistera SP3 2017 zorganizowały: p. Małgorzata Goś-Marciniak i p. Maria Koc-Tymoszuk, a całą imprezę poprowadziły: Aleksandra Semeniuk i Kinga Paluszkiewicz z kl. I D.

  • Dzieci z Przedszkola nr 3 na wycieczce w „Magicznych ogrodach”

    Dzieci z Przedszkola nr 3 na wycieczce w  „Magicznych ogrodach”

    Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z grupy VI i VIII wybrały się w wycieczce do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” - parku tematycznego w Janowcu k. Kazimierza Dolnego.

    Na teren ogrodów przedszkolaków  powitał  Krasnoludów , który oprowadzał dzieci po bajkowej krainie, opowiadał fantastyczne i magiczne historię, prowadził zabawy ruchowe, terenowe i zajęcia edukacyjne.  Uczestnicy brali udział w różnorodnych konkurencjach, podczas których musieli wykazać się zręcznością i sprawnością fizyczną. Po zajęciach edukacyjnych dzieci zwiedzały teren Magicznych Ogrodów. Wśród atrakcji  dzieci mogły poznać m.in. Gród Krasnoludów, Smocze Gniazdo, Marchewkowe Pole, Wodny Świat, Bulwiaki,  Kwiatową Dolinę i Jezioro z Tajemniczą Wyspą.

    Wszyscy byli zachwyceni krainami utrzymanymi w klimacie baśni, wędrując wśród wodospadów, strumieni i kwitnących róż. Wszystkim  uczestnikom przypadły do gustu niecodzienne place zabaw zaplanowane i wyposażone  w urządzenia sprzyjające zdobywaniu nowych umiejętności,  wzbogacające  wyobraźnię dziecka i pobudzające zmysły. Nauka przez zabawę jest jedną z najbardziej skutecznych form edukacji dzieci w wieku przedszkolnym.

    Marzanna Kopińska

  • „EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE”

    „EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE”

    IV  TURNIEJ FINAŁOWY OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO

                2 czerwca 2017 roku w hali Torwar, w Warszawie  spotkało się 707 szachistów  i szachistek, uczniów klas I - III uczestniczących w projekcie "Edukacja Przez Szachy  w Szkole". Wśród nich walkę na szachownicach podjęło dziesięcioro uczniów z naszej Szkoły. Wystąpiła drużyna sześcioosobowa z klasy III "b" w składzie: Aleksandra Marciniuk, Karolina Wysokińska, Marcel Domański, Karol Petruczenko, Mariusz Kurczyński i Igor Zasadziński oraz drużyna czteroosobowa z klasy II "b"  w składzie: Karolina Tymoszuk, Piotr Morgunowicz, Wiktor Czopiński i Bartosz Majczyna.

                W turnieju sklasyfikowano 137 drużyn. Bardzo dobrze wypadła drużyna z klasy III, która w łącznej klasyfikacji zajęła 10 miejsce gromadząc na swoim koncie 86 pkt. (suma wszystkich punktów zdobytych przez wszystkich zawodników z drużyny w turnieju).

                Odrębną klasyfikację prowadzono dla drużyn czteroosobowych, które z oczywistych przyczyn nie mogły rywalizować z drużynami sześcioosobowymi.  W tej grupie 3 miejsce zajęła drużyna uczniów z klasy II "b". Dzieci otrzymały puchar, pamiątkowy dyplom oraz medale.

     

  • KANGUR 2017

    KANGUR 2017

    WYNIKI  KONKURSU MATEMATYCZNEGO

    Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2017 odbył się w dniu 16 marca 2017.

    W naszej szkole do konkursu przystąpiło 87 uczniów.

    Wynik bardzo dobry uzyskało dwóch uczniów: Maciej Lubański kl. 6p oraz Wiktor Daniluk kl. 3c.

    Wyróżnienia uzyskało 6 uczestników:

    1.      Igor Zasadziński kl. III b

    2.      Marcel Domański kl. III b

    3.      Hubert Oponowicz  kl. III a

    4.      Aleksandra Marciniuk kl. III b

    5.      Dominika Lubańska kl. IV p

    6.      Maciej Kijaczko kl. II d

    Otrzymają oni dyplomy oraz nagrody książkowe.

    Gratulujemy sukcesu!

  • ,,Jak nie czytam, jak czytam,,

    ,,Jak nie czytam, jak czytam,,

    "Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki.
    Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia.
    Młodzież czyta znacznie więcej, więc stwierdziliśmy, że może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne €"czytanie."- źródło: czytamy.org

    1 czerwca 2017 r. również uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej.

    Barwny pochód uczniów z książkami, plakatami i transparentami  wyruszył ze szkoły o godz. 9.40. Pod czujnym nadzorem  Straży Miejskiej bezpiecznie dotarliśmy na Plac im. Jana Pawła II w centrum naszego miasta.

    Imprezę rozpoczął dyrektor ZPO nr 2 pan G.Kowalczyk wraz z Burmistrzem Miasta panem Zbigniewem Kotem. Było wspólne czytanie wiersza o książce. W dalszej części wręczono nagrody dla najlepszych czytelników.

    Z naszej szkoły wyróżniono:

     kl. I-III    Antoni Kudzio kl. 1 a

     kl IV-VI   Wiktoria Leszczyńska kl. 4a

     Gimnazjum  Dorota Marciniuk kl 3 C

    Po powrocie do szkoły uczniowie klas I-III zgromadzili  się na patio szkoły, gdzie był czas na czytanie przyniesionej ulubionej książki. Dzieci rozwiązywały zagadki o książkach, słuchały fragmentów lektur czytanych przez panią dyrektor Jolantę Wolanin i  wicedyrektor Ewę Włodarczyk oraz uczniów klas III. Na koniec spotkania była słodka niespodzianka od dyrekcji.

    Czy udało nam się pobić ubiegłoroczny rekord Polski w jednoczesnym czytaniu (432 608 osób) dowiemy się gdy spłyną wszystkie sprawozdania.

    M.Matejek

  • Mistrz ortografii

    Mistrz ortografii

     Dzieci już od wczesnych klas poznają zasady polskiej pisowni. Tradycją SP nr 3  jest coroczna organizacja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „MISTRZ ORTOGRAFII” dla uczniów klas  trzecich. Dnia 30 maja 2017 r. w ZPO nr 3 p. Dorota Kuźmiuk i p. Krystyna Paluszkiewicz zorganizowały kolejną  jego edycję. Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów, którzy mieli za zadanie rozwiązać 7 łamigłówek ortograficznych. Na początku  pisali dyktando, potem uzupełniali rymowanki, rozwiązywali rebusy, odgadywali zagadki  i przysłowia. W przerwie czekał na nich słodki poczęstunek. Podczas rozwiązywania kolejnych zadań komisja ( w składzie: p. Jadwiga Zasadzińska, p. Izabela Barczuk, p. Krystyna Paluszkiewicz i p. Dorota Kuźmiuk)  sprawdzała wykonane prace. W konkursie wyłoniono zwycięzcę, zaś dwoje dzieci uczestniczyło w dogrywce o II miejsce. W wyniku zaciętej rywalizacji rozstrzygnięto konkurs.

    MISTRZEM ORTOGRAFII 2017 została

    Aleksandra  Marciniuk - SP nr 3 (przygotowywana przez p. Małgorzatę Okrasę), która z rąk p. dyrektor Jolanty Wolanin odebrała statuetkę;

    -  II miejsce zajęła  Nina Hawryluk - SP nr 3 ( opiekun p. Katarzyna Mikołajczuk);

    - III miejsce zdobył Mikołaj Węgrzyniak (wychowawca p. Elżbieta Ostojska). 

    Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Pozostałym uczniom p. dyrektor Ewa Włodarczyk wręczyła pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy konkursu nie zapomnieli o nauczycielach, którzy przygotowali swoich uczniów do tego konkursu. Dyrekcja wręczyła  podziękowania na ręce przedstawicieli szkół. Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

  • Dzień Dziecka w 2 „c”

    Dzień Dziecka w 2 „c”

    1 czerwca upłynął uczniom z klasy 2 „c” w radosnej atmosferze. Tego dnia dzieci wraz z wychowawczynią i rodzicami pojechały do „ZACISZA”. Na początku odbyły się zabawy i konkurencje sportowe. Drugoklasiści grali m.in. w berka, ciuciubabkę, piłkę nożną, w zbijaka. Po sportowych rozgrywkach przyszedł czas na pyszny obiad . Po skończonym posiłku odbył się konkurs przyrodniczy. Dzieci zwiedzając małe zoo miały rozpoznać i wymienić jak najwięcej znajdujących się tam zwierząt. Później popłynęliśmy statkiem po jeziorze. To również była ciekawa lekcja przyrody. Uczniowie mieli możliwość ujrzenia roślin i zwierząt wodnych, o których pod koniec maja uczyły się w szkole. Gdy zeszły na ląd, ponownie wesoło bawiły się na placu zabaw. Na koniec imprezy czekała na nas jeszcze jedna, tym razem słodka niespodzianka – lody. Po 5 godzinach wyśmienitej zabawy, nieco zmęczeni  wróciliśmy  do domów.

    Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji Dnia Dziecka. Było wspaniale!

  • Jak nie czytam jak czytam

    Jak nie czytam jak czytam

    "Jak nie czytam jak czytam" - zapraszamy do zakładki Album na cz.I fotorelacji.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć