W środę (11.10) w Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Swoją obecnością uświetnili ją Burmistrz naszego miasta – Pan Zbigniew Kot, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu – Pan Andrzej Mironiuk oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Magdalena Biaduń.
Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny, którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Piosenki o „Witaj szkoło” i „ Moja Ojczyzna” w ich wykonaniu zachwyciły zgromadzonych gości, którzy zgodnie stwierdzili, że dzieci pięknie zdały egzamin i mogą już zostać przyjęte do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły.
Pani dyrektor Jolanta Wolanin nie kryła dumy dotykając ramion dzieci symbolicznym ołówkiem z radością przyjmując je do grona uczniów naszej szkoły. Reprezentanci każdej klasy złożyli odbicie pieczęci ze swoich paluszków w Kronice Szkolnej.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dopełnieniem uroczystości była wspólna zabawa z animatorką w świetlicy szkolnej.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
9 października 2017 r. uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w spotkaniu z panem policjantem. Przypomniał on dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a w szczególności zwrócił uwagę na bezpieczną drogę do szkoły. Podkreślił znaczenie noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe. Policjant mówił też o bezpiecznym zachowaniu się w szkole i poza nią. Przybliżył dzieciom zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się opowiadania o codziennej pracy policji. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań.
Dnia 29.09.2017 w naszej szkole został zorganizowany VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zostały powołane komisje egzaminacyjne (egzaminatorzy - uczniowie i nauczyciel nadzorujący pracę komisji), których zadaniem było egzaminowanie chętnych uczniów, nauczycieli oraz rodziców pod kątem znajomości tabliczki mnożenia.W czasie kolejnych lekcji do komisji zgłaszali się chętni do odpowiedzi kandydaci. W zabawie wzięło udział 181 osób, większość z nich pokonała towarzyszący stres i pomyślnie zaliczyła egzamin z tabliczki. Dyrekcja szkoły również spróbowała swoich sił w konkursie , oczywiście z pozytywnym wynikiem. Dzień z tabliczką mnożenia przebiegł w bardzo miłej atmosferze.Wszyscy którym udało się zdać otrzymali certyfikat eksperta tabliczki mnożenia.
Dziękujemy wszystkim chętnym za udział w konkursie.
Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Kiedy jesteśmy bezpieczni, możemy się rozwijać. Tak, jak dbamy o swoje bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu: w domu, w miejscu pracy, na ulicy, tak samo musimy zadbać o bezpieczeństwo w internecie, który stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Większość z nas korzysta z sieci codziennie, choć spędza w nim różną ilość czasu. Korzystają z niej osoby dorosłe, ale w równej mierze, albo i częściej także dzieci i młodzież. Bezpieczeństwo w sieci dotyczy wszystkich korzystających z niej osób.
Zadbanie o bezpieczeństwo w Internecie jest wspólnym zadaniem całych społeczności szkolnych i właśnie dlatego nasza szkoła włączyła się w realizację projektu „Cybernauci”. Projekt, realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ma na celu wzmocnienie kompetencji bezpiecznego korzystania z internetu i TIK. W ramach projektu przygotowani przez fundację trenerzy – Emisariusze poprowadzą, także w naszej szkole zajęcia z uczniami, nauczycielami i uczniami.
Dzieci i młodzież wezmą udział w kilkugodzinnych warsztatach, w trakcie których wzmocnią swoje kompetencje w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Odkryją też, jak wiele korzyści wynika z korzystania z Internetu.
Nauczyciele spotkają się z trenerem, żeby wzmocnić swoje kompetencje w tym zakresie, zainspirować się w zakresie pracy z użyciem nowych technologi, poznać miejsca, gdzie mogą szukać nowych informacji.
Chcemy także bardzo serdecznie zaprosić Państwa na krótkie spotkanie z Emisariuszem Bezpiecznego Internetu, w trakcie którego dowiecie się, w jaki sposób możecie wykorzystać Internet jako narzędzie rozwoju swojego dziecka, jakie korzyści wynikają z jego używania, oraz co robić, aby nie spotkać się z niebezpieczeństwami.
Emisariusze Bezpiecznego Internetu. Emisariusze to grupa 40 osób, wybranych spośród ponad 230 kandydatów. Są to osoby profesjonalnie przygotowane do pełnienia swojej roli. Poza codzienną praktyką w prowadzeniu zajęć warsztatowych z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, przeszli szereg dodatkowych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa w sieci oraz pogłębiających ich umiejętności trenerskie.
Projekt Cybernauci jest skierowany do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów. Jego celem jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia. Więcej o projekcie: www.cybernauci.edu.pl.
Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna+” i finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej. Patronat honorowy nad projektem objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Terminarz
Październik |
16X |
5s |
8.00 |
Listopad |
6 XI |
6s |
8.00 |
17 XI |
4pl |
9.45 |
|
20 XI |
nauczyciele SP |
15.10 |
|
Grudzień |
4 XII |
2B |
9.45 |
6 XII |
rodzice SP |
18.00 |
|
7 XII |
rodzice GIM |
18.00 |
|
7 XII |
2D |
12.30 |
|
11 XII |
3B |
10.35 |
|
11 XII |
nauczyciele GIM |
15.10 |
Nauka nie musi być nudna! Przekonaliśmy się o tym po raz kolejny, biorąc udział w wycieczce do Romanowa. Niektórzy z nas wcześniej nic nie wiedzieli o tym miejscu, chociaż nie jest ono zbytnio oddalone od naszego miasta. Leży bowiem na terenie rodzimego Podlasia.
4 października 2017r. klasy 4lp i 4s pod opieką p. Anety Frydrychewicz- Nowosz, p. Urszuli Sobczak i p. Ewy Holeszczuk wyruszyły na pierwszą wspólną wyprawę. Odbyła się ona w ramach obchodów Roku Kraszewskiego.
Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej „Kartki z podróży Ignacego Kraszewskiego”. Ciekawa opowieść pracownika muzeum przybliżyła nam sylwetkę nieznanego dotychczas pisarza. Dowiedzieliśmy się, że I.I. Kraszewski nie tylko pisał, ale i malował. Zachowało się wiele jego dzieł wykonanych różnymi technikami
Zwiedzanie romanowskiego dworu różniło się od tradycyjnych form. Podziwiając eksponaty, mogliśmy je fotografować. Zainteresowanie budziły zwłaszcza pamiątki związane z wczesnym dzieciństwem pisarza. Zdjęcie przy biurku Kraszewskiego czy przy jego fortepianie było zatem obowiązkowe : )
Dodatkową atrakcją okazał się mini koncert wykonany przez ucznia kl.4s Wiktora Daniluka, zagrany na fortepianie Kraszewskiego. Tego nikt się nie spodziewał!
Byliśmy pod wrażeniem! Przepięknie zabrzmiały nuty starego instrumentu w murach zabytkowego dworu.
Na zakończenie zajęć uczestniczyliśmy w grze edukacyjnej. Podzieleni na grupy rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy, szukaliśmy wyznaczonych eksponatów. Współzawodnicząc ze sobą, korzystaliśmy ze zdobytej wiedzy. Wszystkie grupy poprawnie wykonały przydzielone zadania.
Pobyt w Romanowie służył także integracji. Było to możliwe podczas ogniska zorganizowanego w przepięknym parku otaczającym dwór. Pieczenie kiełbasek, wspólne zabawy na świeżym powietrzu, swobodne rozmowy pozwoliły nam się lepiej poznać.
3 października 2017r. klasa Ic i IIIb była na wycieczce w Siedlcach. Celem wyjazdu było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku. Pierwszym punktem programu była lekcja na kręgielni. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas. Zajęcia zakończyły się wspólnym posiłkiem w postaci pysznej pizzy-na dodatek własnoręcznie zrobionej. Było super! Na zakończenie wycieczki dzieci udały się do kina ,aby obejrzeć film pt. ,,Gang Wiewióra 2’’.
3 października 2017r. dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3, z grupy VII i VIII wybrały się na wycieczkę do Teatru Andersena w Lublinie, na spektakl pt. ,,Baśń o zaklętym kaczorze". Bohaterką przedstawienia jest Weronika, która ratuje ciężko chorego ojca wodą z zaczarowanej studni. By zdobyć cenne lekarstwo, musi oddać rękę Złotnikowi zaklętemu w kaczora. Weronika musi wyruszyć do zamku złej czarownicy, aby unieważnić zaklęcie. W pokonaniu ciężkiej drogi pomagają jej Księżyc, Słońce i Wiatr. Podczas przedstawienia pojawiały się również momenty strachu, kiedy na scenie pojawiała się zła czarownica. Ale jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze. Po spektaklu sześciolatki zwiedziły największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego. Podziwiały architekturę zabytkową oraz współczesną. Jednak największe wrażenie na wszystkich wywarł samolot wykonany z miliona klocków. Po obejrzeniu wystawy dzieci spędziły przyjemnie czas w strefie zabawy, gdzie mogły tworzyć własne konstrukcje. Niespodzianką dla przedszkolaków była także wizyta w McDonald's. Dzieci wróciły do domu bardzo zadowolone, pełne niezapomnianych wrażeń i emocji.
22 i 28 września dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim gościły policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Międzyrzecu Podl. Pani i Pan policjant przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Żaden z przedszkolaków nie miał problemu z określeniem, jak należy prawidłowo odczytywać sygnalizację świetlną. Wszyscy wiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej. Policjanci uświadomili również dzieciom, jak ważne jest podróżowanie dziecka w foteliku samochodowym oraz noszenie przy odzieży elementów odblaskowych. Duże zainteresowanie wśród dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, policyjny lizak i kamizelka kuloodporna. Następnie przedszkolaki wspólnie z policjantami rozwiązywały filmowe zagadki SpongeBoba (bohatera kreskówek), dotyczące prawidłowego poruszania się po drogach pieszo i na rowerze oraz bezpiecznego poruszania się samochodem z rodzicami. Dzieci nie miały kłopotów ze wskazaniem prawidłowych odpowiedzi. Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja samochodu policyjnego i możliwość wejścia do środka auta. Policjanci zademonstrowali różne sygnały ostrzegawcze oraz podstawowe wyposażenie samochodu.
Na koniec spotkania, każdy przedszkolak otrzymał od naszych gości drobny, ale istotny upominek w postaci odblasku lub kamizelki. Dzieci odwdzięczyły się recytując wiersze i śpiewając piosenki o tematyce bezpieczeństwa, a także wręczyły policjantom pamiątkowy dyplom.
No i wystartowaliśmy… 29 września odbyła się zbiórka inauguracyjna zawiązującej się Gromady Zuchowej. Na spotkanie stawili się rodzice ze swoimi pociechami, które chcą wkroczyć na harcerską ścieżkę.
W pierwszej zbiórce uczestniczyło dziewięcioro dzieci z naszej szkoły oraz zaproszeni goście – zuchy i harcerze z II Bialskiego Szczepu „ Genus”. Zbiórka miała charakter zapoznawczy i integracyjny. Rozpoczęliśmy ją zuchowym pozdrowieniem: Czuj! Po wzajemnym poznaniu się, które przebiegało w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, kto to jest zuch?, zobaczyły Znaczek Zucha, poznały jego symbolikę oraz kolorowały rysunek przedstawiający znaczek. Następnie zuszki - Diana i Kornelia prezentując swoje sprawności, zachęcały do ich zdobywania. Podczas zbiórki dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na pytanie: „ Jak być przyjacielem?, a w czasie gry „ Pomóż swemu przyjacielowi”, wykazać się umiejętnościami i chęcią niesienia pomocy innym. Oczywiście w czasie zbiórki nie zabrakło piosenek, pląsów i zabaw, które serwowała druhna Michasia ze Szczepu Genus. Największą furorę zrobił pląs „ My idziemy na lwy”. Pod koniec zbiórki dzieci zawiązały krąg rady i trzymając w ręku Pacholik opowiadały, co najbardziej podobało im się na zbiórce.
Fotorelacje z przebiegu zbiórki możecie zobaczyć w albumie.
30 września 2017 roku w naszej szkole, w ramach projektu Bezpieczna +, odbył się Rodzinny Festyn Prozdrowotny „Zdrowie moje, twoje, nasze”.
W festynie wzięli udział uczniowie ZPO nr 3 wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, a nawet dziadkami oraz mieszkańcy osiedla i miasta.
Uroczystego otwarcia festynu dokonała pani Jolanta Wolanin - dyrektor ZPO nr 3 .
Festyn miał na celu kształtowanie i propagowanie wśród społeczności lokalnej pozytywnych wzorców zachowań związanych z zagadnieniami naszego zdrowia i bezpieczeństwa.
Uczestnicy festynu korzystali ze specjalnych stanowisk tematycznych:
Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie ze strażakami, policjantami i ratownikami medycznymi. Była możliwość zapoznania się z wyposażeniem samochodów służb ratowniczych.
W czasie festynu nie zabrakło licznych konkurencji sportowych oraz konkursów. Wśród najmłodszych uczestników największą popularnością cieszył się plac zabaw. Organizatorzy festynu zadbali również o smaczne posiłki.
„Bezpieczna +” to Rządowy program współfinansowany przez Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski , którego celem jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią. Szkolnymi koordynatorkami Programu są panie Monika Trzpil i Anna Sawczuk.
Organizatorami festynu byli nauczyciele, pracownicy i Rada Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.
Fotorelacja z festynu znajduje się w Albumie fotograficznym. Zapraszamy.
27 września 2017 roku odbyły się 27. Powiatowe Biegi Uliczne im. Wincentego Kozłowskiego w Terespolu. Otwarcie zawodów odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim, była flaga, hymn i znicz olimpijski. Przy pięknej, słonecznej pogodzie ruszyło radosne bieganie.
Odbyło się 15 biegów w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Startowali uczniowie niemal ze wszystkich szkół powiatu bialskiego. Zawody ukończyło 391 osób.
Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody, dyplomy i medale. Wszyscy mogli liczyć na oklaski i doping zgromadzonych kibiców. Gościem zawodów była Lidia Chojecka, lekkoatletka, medalistka Mistrzostw Europy i Świata, trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Pani Lidia nagradzała najlepszych, rozdawała mnóstwo autografów, pozowała do zdjęć.
SUKCESY NASZEJ SZKOŁY:
Rocznik 2010-2009 DZIEWCZĘTA
4. Ewa Stefaniuk
Rocznik 2010-2009 CHŁOPCY
1.Emil Sosnowski
3. Karol Charczuk
5. Kacper Chilicki
Rocznik 2005 DZIEWCZĘTA
5. Dagmara Lubina
Rocznik 2004 DZIEWCZĘTA
7. Julia Norwa
NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
W związku ze zbliżającym się Dniem Głośnego Czytania -29 września, bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z Przedszkola "Jaś i Małgosia". Z dużym zainteresowaniem wysłuchali książek czytanych przez panią z biblioteki szkolnej: Małe Zoo Lucy, Mała Syrenka.
Nauczyciel bibliotekarz: Renata Prokopiuk
Sposób żywienia, stan odżywienia i sprawność fizyczna uczestników programu edukacyjnego
Lekkoatletyka dla każdego!
W dniu 19.09.2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim przeprowadzono badania dotyczące oceny zachowań zdrowotnych młodzieży trenującej.
Celem badań była ocena sposobu żywienia, stanu odżywienia i sprawności fizycznej 10 -13 latków biorących udział w programie edukacyjnym Lekkoatletyka dla każdego! na tle nastolatków w tej grupie wieku nieuczestniczących w tym programie.
Były to jedyne badania przeprowadzone na terenie województwa lubelskiego.
Zakres badań obejmował:
W realizację badań zaangażowani byli przedstawiciele NESTLE, SGGW oraz PZLA - Lekkoatletyka dla każdego!
Ogromny wkład w przeprowadzenie badań wnieśli nauczyciele wychowania fizycznego pracujący w ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim oraz wolontariusze - uczniowie starszych klas.
Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za życzliwość okazywaną dla działań w ramach programu LDK!
Zajęcia programu „Lekkoatletyka dla każdego” odbywają się w poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 15.05 – 16.05 na obiektach Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim ul. Leśna 2 pod okiem trenera LDK Marcina Hołoweńko. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych z terenu Międzyrzeca Podlaskiego i okolic. Wstęp wolny.
W dniach 26 - 27 września 2017 r. postanowiliśmy przyjąć do naszej społeczności świetlicowej nowych 46 uczniów z klas pierwszych. Podczas tej uroczystości pierwszoklasiści brali udział w różnych zabawach zręcznościowych, zgadywankach, z których rozwiązaniem nie mieli żadnych problemów. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i zasłużyli na miano ŚWIETLICZAKA Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie UROCZYŚCIE ŚLUBUJĘ i byli pasowani symboliczną różą. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom.
Życzymy naszym nowym ŚWIETLICZAKOM dużo sukcesów w nauce i radości w codziennym życiu.
Pragniemy, aby w naszej szkole powstało harcerstwo. ZHP to organizacja, której głównym celem jest kształtowanie postaw i charakteru młodego człowieka zgodnie z wartościami takimi jak: patriotyzm, braterstwo, przyjaźń, służba innym.
Najmłodszą grupą w ZHP jest gromada zuchowa.
Zapraszamy chętne dzieci, w wieku od 7 do 10 lat, które chcą ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas, zdobyć niecodzienne umiejętności, poznać ciekawe miejsca i przeżyć wiele niezapomnianych przygód - do wstąpienia w szeregi powstającej gromady zuchowej, którą poprowadzi druhna Grażyna Podgajna, wychowawca klasy 1d.
Pierwsze spotkanie już w najbliższy piątek, tj. 29 września, o godz. 16.00 w sali nr 5.
Spotkanie będzie miało charakter organizacyjny i poznawczy. Potrwa do około godziny 17.30 . Na spotkaniu z zuchami mile widziani rodzice przyszłych zuchów.
W dniu 20.09.2017 odbyły się V Powiatowe Biegi Przełajowe w Rokitnie. Dzieci i młodzież ścigała się w 15 biegach w poszczególnych rocznikach i dystansach. Przy dość chłodnej, a momentami nawet deszczowej pogodzie naszą szkołę reprezentowała silna grupa biegaczy z klas I-III i klas IV-VII. Na mecie brawami nagradzani byli wszyscy, bez względu na zajęte miejsce, a najlepsi otrzymali medale, dyplomy.
Najlepsze miejsca naszych uczniów:
Rocznik 2009 chłopcy
1. Emil Sosnowski
2. Karol Charczuk
Rocznik 2009 dziewczęta
9. Paulina Chmielewska
Rocznik 2005 dziewczęta
3. Amelia Mikołajczuk
8. Klaudia Nieroda
Rocznik 2004 dziewczęta
1. Magdalena Olesiejuk
2. Wiktoria Karwowska
5. Julia Norwa
Dziękujemy wychowawcom klas I -III za pomoc w wytypowaniu młodych biegaczy.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Tegoroczną edycję konkursu „Młodzież pisze wiersze” / „Jugend schreibt Gedichte“ ogłoszono wiosną 2017. Uczestniczyli w nim uczniowie z Polski, Niemiec i Luksemburga. Z nadesłanych wierszy i tłumaczeń, 12-osobowe jury pod przewodnictwem pisarki Doroty Danielewicz-Kerski, wyłoniło 32 laureatów. II miejsce w kategorii „ wiersz autorski w języku polskim nadesłany przez młodzież mieszkającą w Polsce, do lat 14” zdobyła Paulina Sobczak (obecnie uczennica klasy V s) za utwór „Przepis na dobrego człowieka”. Opiekunem literackim Pauliny była p. Izabela Włodarczyk. Publiczna prezentacja nagrodzonych prac odbędzie się 18 listopada w Berlinie.
Młodej poetce gratulujemy ogromnego sukcesu.
W tegorocznym XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2017 pod patronatem Prezydenta Bielska–Białej, Jury (Tomasz Jastrun, Jan Picheta, Juliusz Wątroba i Irena Edelman) doceniło młodziutkich twórców grupy poetyckiej „Zefirek” z klas czwartych i piątych naszej szkoły.
W kategorii prozy nagrodzeni zostali:
W kategorii poezji już po raz drugi w tym konkursie dostrzeżono i nagrodzono utwory dziewcząt z klasy Vp - Anny Siłki (wiersz „Wakacje”) i Małgorzaty Chodyki (wiersz „Zieleń”).
Po raz pierwszy w Lipie uhonorowana została Oliwia Ciechanowicz z klasy IVs (wiersz „Moja mała odwaga”).
Prace laureatów znajdą się w lipowej antologii - jako przykłady utworów, które wyróżniają się oryginalnością, świeżością wypowiedzi oraz bardzo ciekawym warsztatem poetyckim lub prozatorskim.
Nagrodzonym uczniom i opiekunce grupy „ZEFIREK” – p. Izabeli Włodarczyk serdecznie gratulujemy!