W DNIU 05.05.2017 ODBYŁ SIĘ VIII BIEG KONSTYTUCJI 3 MAJA POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA MIĘDZYRZEC PODLASKI.
Organizatorem biegów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim.
W Zespole Pałacowo Parkowym w Międzyrzecu Podlaskim do biegu stanęło 120 biegaczy ze szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowali w X biegach.
Szkołę Podstawową reprezentowała silna 20 osobowa grupa biegaczy z klas I-III, IV-VI.
Podium zdominowała „trójka” , oto wyniki:
SP. kl.I-II dziewczęta
III miejsce- Makaruk Daria klasa II a
VI miejsce- Chmielewska Paulina klasa I a
SP. kl.I-II chłopcy
I miejsce- Sosnowski Emil klasa II b
II miejsce- Petruk Miłosz klasa II b
III miejsce- Charczuk Karol klasa II b
VI miejsce- Morgunowicz Piotr klasa II b
SP. kl.III- IV dziewczęta
III miejsce – Rosińska Agnieszka klasa III c
SP.kl.V-VI dziewczęta
I miejsce- Koleśnicka Aleksandra klasa VI a
II miejsce- Kowalewska Kornelia klasa V a
IV miejsce- Cydejko Wiktoria klasa VI a
SP.kl.V-VI chłopcy
I miejsce- Karwowski Aleksander klasa Via
Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych tak udanych starów.
Nauczyciele Wychowania Fizycznego.
Organizatorzy VII Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego „Pamięci Jana Pawła II” w Mokobodach doskonale przygotowali się do przyjęcia bardzo dużej grupy uczestników ze szkół im. Jana Pawła II. Pomiędzy prezentacją recytatorów z różnych kategorii wiekowych zaplanowano słodki poczęstunek, gorący posiłek i koncert muzyczny uczniów ze szkoły w Mokobodach. W każdej kategorii prezentowało swoje wiersze ponad dwudziestu uczestników w wyniku rywalizacji nasi uczniowie zdobyli: Amelia Modrzewska II miejsce w kategorii kl. 0-I,Jerzy Rzeńca i Paulina Sobczak wyróżnienia w kategorii kl. IV-VI. Na zakończenie jury wręczyło przedstawicielom każdej placówki podziękowanie, a każdy z uczestników otrzymał dyplom. Jesteśmy dumni z wszystkich, którzy reprezentowali naszą szkołę w Mokobodach.
Za nami szkolne eliminacje do VII Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego „Pamięci Jana Pawła II’. Do konkursu w kategorii klas 0-I i II-III Szkoły Podstawowej przystąpiło 17 uczestników. Poziom konkursu był wysoki i trudno było wyłonić laureatów. Po długich obradach jury w składzie vice dyrektor szkoły Ewa Włodarczyk i nauczyciele: Ewa Holeszczuk, Katarzyna Mikołajczuk, Małgorzata Rumowska i Agata Marciniak wyłoniły następujących uczestników: z klas 0-I Amelię Modrzewską i Aleksandra Nakaziuka. Z klas II-III Izabelę Omelańczuk i Jakuba Chalimoniuka.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w Mokobodach.
Najmłodsi uczniowie międzyrzeckich szkół gościli w naszej placówce. Festyn z okazji, obchodzonego 2 maja, Dnia Flagi zorganizował Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski. Na barwną fotorelację z żywej lekcji historii zapraszamy do zakładki " Album fotograficzny".
Mszą Świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęły się obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Eucharystię koncelebrowali proboszczowie wszystkich czterech międzyrzeckich parafii. Po Mszy Św., w asyście orkiestry dętej, nastąpił przemarsz na Plac Jana Pawła II pod Pomnik Bohaterów Miasta, gdzie zostały złożone kwiaty.
Wzorem lat ubiegłych, podczas rocznicowych obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Burmistrz i Przewodniczący Rady Miasta wręczyli nagrody: Międzyrzeckie Muzy i Międzyrzecki Wawrzyn. W tym roku Międzyrzecką Muzę przyznawaną dla działaczy kultury otrzymali: Elżbieta Teleszko i Radosław Małachwiejczyk. Międzyrzecki Wawrzyn 2016 za szczególne wyniki sportowe oraz działalność sportową na terenie miasta Międzyrzec Podlaski otrzymali Jakub Jakimiak – uczeń naszej szkoły i Paweł Tusz.
Uroczystości uświetnił montaż słowno - muzyczny uczniów Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 oraz występ chóru Wiarus i Orkiestry Dętej OSP Łomazy.
27 kwietnia 2017 r. mija 3. rocznica kanonizacji Patrona naszej szkoły - św. Jana Pawła II. 5 lipca 2013 r. wydano dekret w sprawie cudu za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Za cud uznano, niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia uzdrowienie Kostarykanki, cierpiącej na nieoperacyjnego tętniaka mózgu. Jako cud opisano sytuację, w której kobieta, oglądając beatyfikację Jana Pawła II, zaczęła się do niego modlić, po czym miała doznać nagłego uzdrowienia. Jan Paweł II został kanonizowany dziewięć lat po śmierci i trzy lata po beatyfikacji. W kanonizacji Jana Pawła II na placu Świętego Piotra uczestniczyło 800 tys. wiernych. Uroczysta kanonizacja Jana Pawła II rozpoczęła się o godz. 10:00 na Placu św. Piotra i rozpoczął ją śpiew Litanii do Wszystkich Świętych oraz procesja ze 100 kardynałami i 1000 biskupami. Podczas homilii Papież Franciszek ogłosił św. Jana Pawła II Patronem Rodzin. Obrzędem zamykającym obchody kanonizacji była wizyta papieża Franciszka w polskiej parafii pod wezwaniem świętego Stanisława w Rzymie, gdzie 4 maja 2014 odprawił dziękczynną Mszę Świętą za dar świętości Jana Pawła II.
Od dłuższego czasu dzieci z Przedszkola nr 3 przygotowywały się do obchodów Dnia Ziemi. Odbyły szereg zajęć i wycieczek, które przybliżyły im tematykę związaną z ekologią. Podsumowaniem tych działań były konkursy: recytatorski oraz przyrodniczy „Co wiemy o lesie?” , podczas których dzieci 5-6 letnie wykazały się dużą wiedzą na temat lasu , jego mieszkańców oraz ochrony środowiska, a także zaprezentowały wiersze znanych autorów: J. Brzechwy, D. Gellnerowej, B. Szelągowskiej, J. Tuwima, G. Świerczyńskiej. Na początku wystąpiła grupa V z wierszem „ Dbamy o środowisko” oraz piosenką inscenizowaną „ Krasnale sprzątają las”.Wśród licznych zadań do odgadnięcia znalazły się: zagadki, rebusy, układanki, rozpoznawanie głosów lasu i okazów przyrodniczych. Nie zabrakło także działań twórczych polegających na stworzeniu „wesołego drzewka” różnymi technikami plastycznymi.Działania dzieci oceniała komisja w skład której weszli: pani wicedyrektor Bożena Nowosielska i pan Łukasz Rumiński- pracownik Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaskiego oraz przedstawiciele Rady Pedagogicznej. Rozwiązując zadania uczestnicy nie mieli problemów z podaniem prawidłowych odpowiedzi, co potwierdziło duży zasób ich umiejętności i wiadomości przyrodniczych.
Jury po przeliczeniu zdobytych punktów przez dzieci wysoko oceniło ich wiedzę i działania twórcze przyznając wszystkim zespołom pierwsze miejsca. Wyróżniono też małych artystów, recytujących piękne wiersze.Uczestnicy otrzymali dyplomy , nagrody książkowe i odznaki „ Przyjaciel przyrody”.Kolejnym punktem obchodów Święta Ziemi było posadzenie drzewek i krzewów w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci wraz z Panem Łukaszem posadziły drzewka na placu, aby dawały cień w upalne dni oraz dostarczały czystego powietrza i cieszyły swoim wyglądem oraz dostarczały materiału przyrodniczego jesienią ( jarzębina, kasztany, żołędzie, kolorowe liście). Przedszkolaki obiecały troszczyć się o nowe rośliny.
Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Międzyrzec Podlaski za udział w naszym przedsięwzięciu, ufundowanie nagród w konkursach i sadzonek drzewek.
W kwietniu nasze przedszkole zorganizowało akcję charytatywną dla dzieci z Domu Dziecka w Komarnie. Zainteresowanie akcją wśród rodziców i dzieci było bardzo duże. Przedszkolaki cały miesiąc gromadziły w przedszkolu zabawki, puzzle, gry planszowe, kosmetyki, słodycze, owoce, przybory szkolne i wiele innych rzeczy, po to, aby podarować je dzieciom z Domu Dziecka. 25 kwietnia 2017r. dzieci z grupy II i VI wraz z opiekunami złożyły wizytę podopiecznym Domu Dziecka w Komarnie. Radość dzieci była ogromna! Bardzo miło i serdecznie przywitały nas panie wychowawczynie, pan dyrektor oraz wychowankowie. Przedszkolaki z grupy VI zaprezentowały ciekawą inscenizację pt. ,,Pomylona wiosna” a następnie w ramach integracji mogły wspólnie pobawić się i porozmawiać.
Wizyta była prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.
Z całego serca dziękujemy RODZICOM NASZYCH WSPANIAŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW za zainteresowanie akcją charytatywną. Okazaliście Państwo swoje dobre serca, dzięki którym wywołaliśmy uśmiech na twarzach dzieci.
K. Filimon
W dniu 26.04.2017 odbyły się IX Katyńskie Powiatowe Biegi Przełajowe w Terespolu. Ogółem do mety dobiegło 378 osób w 15 biegach. Przy dość chłodnej, a momentami nawet deszczowej pogodzie naszą szkołę reprezentowała silna grupa biegaczy z klas I-III ( był to ich pierwszy start w tak dużej imprezie biegowej) i klas V-VI. Na mecie brawami nagradzani byli wszyscy, bez względu na zajęte miejsce, a najlepsi otrzymali z rąk olimpijczyka Olgierda Stańskiego dyplomy, nagrody i medale.
Najlepsze miejsca naszych uczniów:
I miejsce- Magdalena Olesiejuk klasa VI p
II miejsce – Wiktoria Karwowska klasa VI p
V miejsce – Emil Sosnowski klasa II b
IX miejsce- Amelia Mikołajczuk klasa V s
IX miejsce – Anna Halczuk klasa VI s
X miejsce- Kornelia Kowalewska klasa Va
Dziękujemy wychowawcom klas I a, II a, II b, II d, III c, III b za pomoc w wytypowaniu i przygotowaniu młodych biegaczy. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY !
NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Dlatego też nasze Przedszkole przyłączyło się do akcji społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Nauczycielki we wszystkich grupach codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytają dzieciom bajki, opowiadania oraz wiersze. Do akcji włączają się również rodzice oraz babcie i dziadkowie. Zapraszamy również wyjątkowych gości do głośnego czytania przedszkolakom. Dzieci miały już okazję posłuchać bajek, wierszy czytanych przez Przewodniczącego Rady Miasta Pana Roberta Matejka, policjantów - sierz. szt. p.Tomasza Djakona i p. Elwirę Pietrosiuk oraz panią z biblioteki szkolnej Renatę Prokopiuk. Grupę I odwiedziła mama Mai i Marysi, w II grupie czytał tato Huberta i Bartosza, w grupie III mama Maćka, Darii, Olka, Jakuba i Marcela, natomiast w grupie V czytała babcia Julii, Marysi i mama Wojtka, zaś grupę IX odwiedziła mama Marcela. Wszystkie dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje.
Bardzo dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas i zachęcamy do głośnego czytania dzieciom przez cały rok.
We wtorek, 25 kwietnia 2017 r. w naszej szkole przeprowadzony został Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Sprawdzian ten ma na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji uczniów w III klasie szkoły podstawowej. Dzięki niemu szkoła otrzyma informację na temat umiejętności uczniów w zakresie: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej, praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz wiedzy przyrodniczej. Z każdego testu uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 20 pkt.
"Żyj z przyrodą w zgodzie " - pod takim hasłem klasy 2a i 3a zaprezentowały swoim kolegom apel z okazji Dnia Ziemi. W tematykę ochrony środowiska wprowadziła uczniów krótka prezentacja multimedialna. Potem scenę ,, opanowały" różne zwierzęta, wspaniale zagrane przez młodych artystów. Tak ważna sprawa, jaką jest troska o nasze środowisko została przedstawiona poprzez piosenki, wiersze, scenki momentami humorystyczne. Na koniec widzowie swoimi wypowiedziami o tym, co każdy z nas może zrobić, aby uchronić przyrodę sprawili, że ,, Ziemia,, zrzuciła swój brudny płaszcz foliowy i pokazała swoje piękno.Piosenka finałowa ,,Ziemia - wyspa zielona,, zabrzmiała szczególnie uroczyście , bowiem do jej zaśpiewania włączyli się chętnie wszyscy obecni na sali.
Dorota Kuźmiuk, Małgorzata Matejek
22 kwietnia 2017 roku warszawska Agrykola ugościła młodych sportowców, adeptów lekkiej atletyki z całej Polski. W przededniu wielkich zmagań w biegu maratońskim rywalizację rozpoczęły dzieci i młodzież objęta programem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - Lekkoatletyka dla każdego! W ramach Orlen Warsaw Games rywalizowało blisko trzy tysiące dzieci z programu LDK! Na terenie parku dzieci ze szkół podstawowych biegały na dystansie 500 metrów, natomiast gimnazjaliści na dystansie 1000 metrów. Mimo niezbyt sprzyjającej aury – w Warszawie w sobotę było pochmurno i wiał chłodny wiatr – wszyscy uczestnicy byli rozgrzani sportowymi emocjami. Atmosferę podgrzewał również fakt, że uczestników dopingowały gwiazdy sportu m.in. Artur Partyka, Oktawia Nowacka, Paweł Zagumny, Maria Andrejczyk, Monika Pyrek czy Marek Plawgo. Historycznego smaku zawodom dodał fakt iż rozegrano je w miejscu dawnego stadionu w Parku Sobieskiego, który przed II wojną światową był m.in. świadkiem rekordów świata Stanisławy Walasiewicz oraz kilku edycji lekkoatletycznych mistrzostw Polski.
Zawodniczki z Międzyrzeca Podlaskiego, trenowane przez Marcina Hołoweńko, osiągnęły fenomenalne wyniki:
Gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy podczas letnich zawodów.
Trener zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia z LEKKOATLETYKI w każdy poniedziałek, wtorek i środę od godziny 16.00 w ZPO3 ul. Leśna 2.
DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3
IM. JANA PAWŁA II W MIĘDZYRZECU PODLASKIM
SERDECZNIE ZAPRASZA
NA ZEBRANIE INFORMACYJNE RODZICÓW DZIECI, KTÓRE ROZPOCZNĄ NAUKĘ W KLASIE PIERWSZEJ
NASZEJ SZKOŁY OD PIERWSZEGO WRZEŚNIA 2017 ROKU.
SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ WE WTOREK 25 KWIETNIA 2017 ROKU
O GODZINIE 16.30 W ŚWIETLICY SZKOLNEJ.
PODCZAS ZEBRANIA:
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!
W sekretariacie szkoły prowadzone są zapisy dzieci do klas I na rok szkolny 2017/2018.
W celu zapisania dziecka do szkoły należy dostarczyć do sekretariatu
wypełniony wniosek lub zgłoszenie do 24 kwietnia 2017r.
Wnioski można pobierać ze strony internetowej szkoły https://sp3miedzyrzec.edupage.org lub w sekretariacie.
Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły zostaną przyjęte po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, zgodnie z określonymi kryteriami, jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.
Harmonogram czynności
w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych szkół podstawowych W postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Międzyrzec Podlaski określono następujące terminy:
L.p. |
Rodzaj czynności |
Termin w postępowaniu rekrutacyjnym |
Termin w postępowaniu uzupełniającym |
1. |
Złożenie przez rodzica wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły.
|
6 - 24 kwietnia 2017r. |
29 - 31 maja 2017r. |
2. |
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej.
|
25 – 28 kwietnia 2017r.
|
1 - 2 czerwca 2017r. |
3. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
|
4 maja 2017r. do godz. 15.00 |
6 czerwca 2017r. do godz. 15.00 |
4. |
Potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia do klasy pierwszej w postaci pisemnego oświadczenia.
|
5 – 9 maja 2017r. |
7 – 8 czerwca 2017r. |
5. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
|
10 maja 2017r. do godz. 15.00 |
9 czerwca 2017r. do godz. 15.00 |
Wniosek - Wniosek_do_kl.1.doc
Zgłoszenie - Zgloszenie_do_kl.1.doc
Załączniki
Podanie Zalacznik_nr_1.docx
Oświadczenie Zalacznik_nr_2.docx
Regulamin naboru znajduje się w zakładce Nabór do Szkoły
W sobotę, 22 kwietnia 2017 roku zakończyła się Bialska Liga Szachowa VII edycji. Turniej finałowy rozegrany został w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej. W turnieju wzięło udział 97 uczniów i uczennic szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Pierwsze miejsce w turnieju zajął Wiktor Kukawski, który wyprzedził starszych kolegów: Mateusza Prokopiuka reprezentującego I LO w Białej Podlaskiej i Grzegorza Olichwirowicza uczęszczającego do Katolickiego Gimnazjum w Białej Podlaskiej.
Tradycją Bialskiej Ligi Szachowej stały się już dobre występy szachistów naszej szkoły w grupie do lat 10. Wśród dziewcząt zwyciężyła Ola Marciniuk, która zgromadziła 5,5 z 7 punktów. Drugie miejsce zajęła Ola Korowajczuk z Sarnak i wyprzedziła dwie Karolinki z naszej szkoły: Tymoszuk i Wysokińską.
Tym razem najwyżej sklasyfikowanym szachistą do lat 10 został Szymon Szamuk z SP nr 9 w Białej Podlaskiej. Wyprzedził on dwóch uczniów SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim: Karola Petruczenko i Igora Zasadzińskiego.
Miejsca medalowe w klasyfikacjach gimnazjalistów padły "łupem" szachistów z Białej Podlaskiej, Terespola i Sarnak.
Jeszcze lepiej wypadli uczniowie naszej szkoły w klasyfikacji całego cyklu. W klasyfikacji dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Ola Marciniuk z dorobkiem 505 pkt, przed Karolinką Tymoszuk - 440 pkt. i Karolinką Wysokińską - 420 pkt.
Wśród chłopców uczęszczających do klas I - III zwyciężył Mariusz Kurczyński - 429 pkt., przed Karolem Petruczenko - 392 pkt i bialczaninem Andrzejem Pietkiewiczem - 375 pkt. Tuż za podium, z dorobkiem 302 pkt. zawody zakończył Igor Zasadziński.
Pierwsze miejsce w kategorii uczniów klas IV - VI zajął Wiktor Kukawski - 532 pkt., przed Robertem Tymoszukiem - 370 pkt. i Piotrem Pytką, uczniem szkoły podstawowej w Terespolu - 311 pkt.
Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.
Gratulacje zwycięzcom i życzenia wytrwałości w rozwijaniu swoich umiejętności szachowych wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w turniejach ligowych, złożył pomysłodawca i główny organizator Pan Marek Uściński.
20.04. 2017r. przedszkolaki z grupy 3- latków oraz 4-latków wzięły udział w wycieczce autokarowej do „MINI ZOO”, która była sponsorowana ze środków sklepu Majster. Naszym przewodnikiem była przesympatyczna p. Aleksandra Biernacka, która na co dzień zajmuje się tymi niezwykłymi zwierzakami. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o zwierzęta oraz czym można je karmić. Miały okazję zobaczyć: ryby zamieszkujące wody słodkie, węża Boa Dusiciela a także jaszczurki: agamę brodatą czy iguanę. Dużo emocji wzbudził żółw lądowy oraz wiele gatunków ptaków, np. papużki nierozłączki, bażant złoty, zeberki czy papuga nimfa. Największą atrakcją wycieczki była nagroda: mogliśmy pogłaskać agamę brodatą czy żółwia oraz nakarmić królika. Ponadto otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy za udział w lekcji majsterkowania. Dzieciaki były zachwycone i z uśmiechami na buziach powróciły do Przedszkola.
Serdecznie dziękujemy pracownikom sklepu “Majster” za życzliwe przyjęcie.
W ramach Międzynarodowego Dnia Książki klasa 3a wraz z wychowawczynią Małgorzatą Matejek oraz bibliotekarką panią Renatą Prokopiuk została zaproszona w dniu 12.04.17 r. na lekcję do Biblioteki Miejskiej. Uczniowie z zainteresowaniem prześledzili kolejne etapy powstawania książki prezentowane w ciekawy sposób przez prowadzącą zajęcia. Żywe zaciekawienie wzbudziła demonstracja egzemplarzy książek sprzed prawie 100 lat. Liczne komentarze wywołał zwłaszcza dawny elementarz. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali zakładki do książek. Było mnóstwo emocji, dociekliwych pytań, ciekawych spostrzeżeń. Na pewno takie lekcje skłonią dzieci do częstszego sięgania po książki.
Małgorzata Matejek