10 czerwca przedszkolaki z gr II i V Samorządowego Przedszkola nr 3 pod opieką p. Katarzyny Filimon i p. Katarzyny Leks wybrały się na wycieczkę do zakładu cukierniczego dr. Gerard w Międzyrzecu Podlaskim. Dzieci przebrane w odpowiednie stroje ochronne mogły rozpocząć zwiedzanie zakładu. Poznały kolejne etapy produkcji ich ulubionych ciastek. Miały okazję zobaczyć również halę produkcyjną, pracę taśmową, magazyn, a także przyjrzeć się pracy przy wytwarzaniu, pakowaniu i magazynowaniu ciastek. Miłym akcentem była możliwość degustacji świeżych i pachnących ciastek. Na koniec wizyty wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkimi prezentami.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i możliwość odwiedzenia Zakładu Produkcyjnego dr. Gerard w Międzyrzecu Podlaskim.
21 czerwca 2017 roku w Samorządowym Przedszkolu Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Starszaki, z wypiekami na twarzy, z grupy VII, VIII i IX, które idą po wakacjach do szkoły, żegnały przedszkole. Uroczysta chwila rozpoczęła się od przywitania gości oraz staropolskim polonezem zaprezentowanym w obecności dyrektor ZPO 3 pani Jolanty Wolanin, wicedyrektor pani Ewy Włodarczyk, wicedyrektor przedszkola pani Bożeny Nowosielskiej i rodziców naszych dzieci. Następnie grupa pięciolatków pod opieką pani Marzanny Kopińskiej pożegnały wierszami dzieci odchodzące do klasy I. Kolejną częścią spotkania była prezentacja umiejętności wokalnych i recytatorskich w inscenizacji pt. „Lato” przez naszych młodych absolwentów. Dzieci zademonstrowały także swoje zdolności taneczne przy „Owczareczku”, „Koziorajce”, „Poszło dziewcze po ziele”. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami przez naszych szanownych gości. Na zakończenie tej podniosłej chwili dyrekcja wręczyła starszakom dyplomy, pamiątkowe książki, tablo oraz życzyła udanych i bezpiecznych wakacji, a także samych sukcesów na ścieżce edukacyjnej. Za pracę wychowawczą panie i personel przedszkola otrzymały w podzięce bukiety kwiatów. Po skończonej części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek - pizza i tort przygotowany przez rodziców. Przy takich smakołykach dzieci, rodzice i panie wspominały miłe chwile spędzone w przedszkolu.
7 czerwca 2017 roku w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie spotkali się finaliści XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego z całej Lubelszczyzny . Wśród setki młodych recytatorów znalazła się reprezentantka naszej szkoły – Weronika Myszka. Uczennica klasy V „p” zaprezentowała na turnieju oraz podczas koncertu finałowego wiersz Adama Mickiewicza „Komar” . Recytacja została wyróżniona przez jury oceniające dobór repertuaru (jego wartość artystyczną, oryginalność i dostosowanie do możliwości wykonawczych recytatora), dykcję wykonawcy, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny. W podsumowaniu MKR komisja podkreśliła niezwykle wysoki poziom tegorocznego Konkursu oraz ogromną wrażliwość młodych recytatorów.
Gratulujemy Weronice i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
W gronie laureatów tegorocznego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka znalazły się uczennice klasy V „p” - Anna Siłka (II miejsce) i Natalia Gąsior (wyróżnienie). Nasze reprezentantki pokonały 140 uczestników Konkursu z różnych stron Polski. Obie dziewczynki drugi rok pracują w Grupie Poetyckiej „Zefirek” i na swoim koncie mają już kilka laurów w kategorii poezji. Młode poetki niedawno otrzymały dyplomy i nagrody książkowe przyznane laureatom prestiżowego płockiego Konkursu. Wiersze zaprezentowane przez dziewczynki w turnieju ukazały się w tomiku poezji „Randka z Erato” wydanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia I w Płocku.
Aniu, Natalko, gratulujemy sukcesu! Jesteśmy z Was dumni!
8.00 - Msza Święta w Kościele p.w. Chrystusa Króla
9:00 - Zakończenie roku szkolnego dla klas I-III SP 3 - hala sportowa
10:00 - Zakończenie roku szkolnego dla klas IV-VI SP 3 - hala sportowa
12:00 - Zakończenie roku szkolnego dla klas I-III Gimnazjum nr 3 - hala sportowa
W drugim semestrze, kontynuując współpracę ze Stowarzyszeniem „Wołyński Rajd Motocyklowy”, prowadziliśmy zbiórkę książek Polakom na Wołyniu. Akcja odbiła się szerokim echem, nie liczyliśmy na taką hojność uczniów i mieszkańców. Zebraliśmy książki z różnych dziedzin, które mamy nadzieję, że umilą czas naszym rodakom na wschodzie.
Opiekunowie SKC Caritas: Barbara Petruk, Ewa Holeszczuk, Ks. Marcin Dąbrowski
Przez cały rok szkolny wolontariusze SK Caritas prowadzili akcję zbierania korków. Dzięki społeczności szkolnej udało nam się zebrać ich ogromne ilości. Nasz dobry gest zostanie zamieniony na złotówki, które pomogą w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego dla Marty. Wdzięczni za okazaną pomoc rodzice przekazali naszym wolontariuszom dyplom podziękowania za całe dobro, które uczyniliśmy Marcie.
Opiekunowie SKC Caritas:Barbara Petruk, Ewa Holeszczuk, Ks. Marcin Dąbrowski
W tym roku kolej na wyjazd nad morze...
5 czerwca 2017 r. roku z samego rana wyruszyliśmy w podróż. Nasza grupa składała się z 54 uczniów z klas 2a,2b i 3b oraz pięciu osób opieki pedagogicznej. Już na początku, przy pożegnaniu nie obyło się oczywiście bez łez, bo część uczestników, po raz pierwszy w swoim życiu opuszczała swoich ukochanych rodziców na tak długo.
Nasze miejsce zakwaterowania to pensjonat " Ambasador". Czekały tam na nas nie tylko ładne pokoje, a przede wszystkim smakowite posiłki. Pogoda była może trochę kapryśna, ale słońce pojawiało się często. Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Czas minął bardzo szybko i choć niektórzy nie raz uronili łzę z tęsknoty za rodzicami, ciężko było nam wyjeżdżać i wracać do Międzyrzeca. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem pamiątek i miłych wspomnień.
M. Okrasa
Dnia 20 czerwca 2017r. w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka kultury odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom I Międzyrzeckiej Ligii Języka Angielskiego, Międzyrzeckiej Ligii Matematycznej oraz Międzyrzeckiego Turnieju Przyrodniczego.
Liga Języka Angielskiego oraz Liga Matematyczna skierowane były do uczniów z klas 5 i 6 szkoły podstawowej oraz uczniów z klas 1-3 gimnazjum. Natomiast w Międzyrzeckim Turnieju uczestniczyli uczniowie klas trzecich gimnazjum. Udział wzięli uczniowie z poszczególnych szkół międzyrzeckich: ZPO1, ZPO2 i ZPO3
Liga Języka Angielskiego składała się z IV etapów. Trzy pierwsze etapy polegały na rozwiązaniu zadań samodzielnie w domu publikowanych na stronie internetowej ZPO1. Etap IV odbył się w ZPO 1 i polegał na rozwiązaniu zestawu zadań pod nadzorem Komisji Konkursowej.
Nasi uczniowie ZPO3 wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wiedzą zdobywając czołowe miejsca i wyróżnienia. W szkole podstawowej z klas 5 - I miejsce zajął Stańczuk Dominik z kl 5b ZPO3, natomiast II miejsce zajęła Weronika Myszka z kl. 5p ZPO3, III miejsce Borowik Szymon z ZPO2. W klasach 6, I miejsce zajął Jan Domański z ZPO1, II miejsce Mateusz Mitera z klasy 6a ZPO3, miejsce III Jakub Kalinka z ZPO1.
W gimnazjum w klasach pierwszych – I miejsce zajął Grzegorz Radzikowski z kl. 1A ZPO3, II miejsce Biadun Daria z ZPO1, miejsce III Kiryluk Bartłomiej z ZPO2.
W gimnazjum zostały również przyznane wyróżnienia osobom, które otrzymały wynik minimum 85%. Wyróżnienia klas 1 gimnazjum otrzymali: Puszkarski Mikołaj oraz Telega Miłosz z kl. 1A ZPO3, Bobruk Alicja oraz Kochańska Oliwia z ZPO2.
W klasach drugich gimnazjum – I miejsce zdobyła Julia Łaskawiec z kl. 2B ZPO3, II miejsce Kutczyńska Aleksandra z ZPO2, III miejsce Jaroszuk Norbert z kl. 2B ZPO3. Wyróżnienia otrzymali: Kowalczuk Tomasz z kl. 2B ZPO3 oraz Piesta Julia z ZPO2.
W klasach trzecich – I miejsce Borkowska Karolina z ZPO1, II miejsce Stepulak Rafał z ZPO1, miejsce III Sierhej Daria z kl. 3C ZPO3. Wyróżnienie otrzymała Julia Włodarczyk z kl. 3A ZPO3.
Dodatkowo zostały również wręczone nagrody zwycięzcom, którzy wzięli udział w Międzyrzeckiej Lidze Matematycznej.
Konkurs podzielony został na pięć etapów. Trzy pierwsze etapy polegały na rozwiązaniu zadań samodzielnie w domu publikowanych na stronie internetowej ZPO2. Oprócz etapów internetowych odbyły się dwa spotkania konkursowe w ZPO 2. Punkty uzyskane w tych etapach liczone były podwójnie. W konkursie wzięło udział 125 uczniów międzyrzeckich szkół. Naszą szkołę reprezentowało 38 uczniów, pięciu z nich stanęło na podium.
W klasach piątych szkoły podstawowej I miejsce zajął Koczkodaj Piotr z ZPO1, II miejsce – Dołęga Natalia – ZPO3, miejsce III – Kukawski Wiktor – ZPO3.
W klasach szóstych I miejsce zdobył – Lawenada Jakub ZPO1, II – Łukasik Mateusz ZPO2, miejsce III – Karwowski Aleksander z ZPO3.
W Gimnazjum w klasach pierwszych: miejsce I - Mazurek Julia - ZPO2, II – Karwowski Piotr - ZPO2, III miejsce – Sowa Aleksandra ZPO1
W klasach drugich: I – Gawryluk Mateusz - ZPO2, miejsce II – Jaroszuk Norbert z ZPO3, a III – Prządka Oskar z ZPO2.
W klasach trzecich gimnazjum – I miejsce zajęła Borkowska Karolina z ZPO1, II- Stepulak Rafał z ZPO1, a miejsce III – Sokólska Klaudia z ZPO3
Zostały również wręczone nagrody uczniom którzy wzięli udział w Międzyrzeckim Turnieju Przyrodniczym. Konkurs składał się z czterech etapów i trwał od grudnia 2016 r. do maja 2017 r.
Osoby nagrodzone to: I miejsce Borkowska Karolina – ZPO1, II - Wawryniuk Jakub – ZPO1, a miejsce III Kiryluk Jakub z ZPO2. Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia. Są to: Wiktor Kępiński oraz Wasąg Katarzyna. Dodatkowo Wiktor Kępiński został Najlepszym Przyrodnikiem Szkoły – tytuł został przyznany przez Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski.
Nagrody oraz wyróżnienia zostały wręczone przez Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski – Zbigniewa Kota, który objął patronat nad całym przedsięwzięciem. Na zakończenie Burmistrz Miasta wręczył podziękowania dyrektorom poszczególnych szkół oraz nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów.
W niedzielę 18 czerwca 2017 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 rozegrany został piaty turniej szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.
Głównym sponsorem całego, cyklu złożonego z 6 turniejów, jest firma produkująca ciastka dr Gerard sp. z o. o., natomiast sponsorem wspierającym Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim, który wspiera MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podlaskim od początku jego istnienia.
Tym razem rozegrano jedenastorundowy turniej Blitza z tempem 6 min + 4 sek. za posunięcie, na partię dla zawodnika. Do rywalizacji przystąpiło 41 szachistów z Radzynia Podlaskiego, Lubartowa, Lublina, Siedlec, Warszawy i Międzyrzeca Podlaskiego.
Po raz kolejny, pierwsze miejsce w turnieju zajął Sławomir Kurpiewski, szachista K. Sz. Skoczek Siedlce, który zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji długofalowej. Drugie miejsce zajął zawodnik LUKS Lubartów Andrzej Rogoza, a trzecie radzynianin Hubert Goławski.
W grupach juniorskich do lat 14 triumfowali: Patrycja Waszczuk z TS Wisła Kraków, która w klasyfikacji open zajęła czwarte miejsce i Wiktor Kukawski z MUKS Gambit, który w klasyfikacji open zajął 6 miejsce. Wiktor wyprzedził Jerzego Rzeńcę i Cezarego Goławskiego. Natomiast Patrycja wyprzedziła dziewczęta z MUKS "Gambit": Olę Szyszko i Hanię Nurzyńską.
Najlepszym szachistą w grupie dziesięciolatków okazał się junior z naszego klubu Karol Petruczenko, który wyprzedził kolegów klubowych: Mariusza Kurczyńskiego i Marcela Domańskiego. Tym razem, klasyfikację dziewcząt do lat 10 wygrała juniorka z międzyrzeckiego klubu, Karolina Tymoszuk. Kolejne miejsca zajęły koleżanki Karoliny: Ola Marciniuk i Karolina Wysokińska.
Wśród najmłodszych uczestników turnieju triumfował ośmiolatek z MUKS Gambit w Międzyrzecu Podlaskim - Olek Nakaziuk. Kolejne miejsca zajęli: Michał Drozd z Lubartowa i kolega klubowy Olka - Szymon Stefaniak.
Tradycyjnie zacięta walka na szachownicach przebiegała w duchu Fair play.
W imieniu Patrona, Sponsora i organizatorów zapraszamy na kolejny, finałowy turniej cyklu, który zaplanowany jest na 3 września 2017 r.
Pełne wyniki turnieju dostępne są na stronie internetowej:
W sobotę 17 czerwca 2017 roku dzieci z klas I - III uczestniczące w Ogólnopolskim Projekcie Polskiego Związku Szachowego "Edukacja przez Szachy w Szkole" uczestniczyły w turniejach szachowych zorganizowanych przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim i Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim.
W jednym turnieju uczestniczyły dzieci w klas I i II, natomiast w drugim uczniowie i uczennice klas III. Obydwa turnieje rozegrano tempem 15 min. na zawodnika, na partię.
Przy szachownicach usiadło do rywalizacji 43 młodych szachistów ze szkół podstawowych w Międzyrzecu Podlaskim, Misiach, Rogoźnicy, Konstantynowa, Radzynia Podlaskiego i Lubartowa, którym kibicowali rodzice i szkoleniowcy prowadzący zajęcia w szkołach.
Wśród uczniów klas III zwyciężył Filip Sienkiewicz z SP w Konstantynowie, przed Erykiem Trąbką z SP nr 3 w Lubartowie i Jakubem Sikorą z SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Wśród dziewcząt triumfowała uczennica z klasy III "b" naszej szkoły - Aleksandra Marciniuk.
Pierwsze miejsce w turnieju dla klas I i II zajął uczeń klasy I "a" naszej szkoły - Aleksander Nakaziuk, który jednocześnie zwyciężył w klasyfikacji chłopców klas I. Drugie miejsce w tej grupie zajął Michał Drozd z SP 3 w Lubartowie, a trzecie Krystian Kociński, również uczeń klasy I "a" naszej szkoły.
Najlepszym szachistą z klas II został Karol Majczyna z klasy II "b" naszej szkoły. Karol wyprzedził Nikodema Boretę z SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim i swojego brata Bartosza.
Najlepszą szachistką z klas II została Aleksandra Szczerba z SP nr 3 w Lubartowie. Drugie miejsce zajęła Karolina Tymoszuk z klasy II "b" naszej szkoły, a trzecie Nikola Adamowicz z SP w Misiach.
Jedyną reprezentantką najmłodszych dziewcząt była Joasia Wedziuk uczęszczająca do Samorządowego Przedszkola nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Joasia walczyła bardzo dzielnie ze starszymi koleżankami i kolegami wygrywając dwie z sześciu partii.
Wszystkim uczestnikom turnieju gratulacje złożyła wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 Pani Ewa Włodarczyk.
14 maja 2017 r. przedszkolaki z grupy VI i VIII wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Międzyrzecu Podlaskim. Dzięki życzliwości strażaków dzieci zwiedziły budynek straży, obejrzały sprzęt pożarniczy, jeździły wozami strażackimi. Maluchy wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać straż. Dzieci dowiedziały się, że strażacy służą pomocą także podczas wypadkówi klęsk żywiołowych. Niebywałą atrakcją dla dzieci były pokazy strażackie: próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru gaśnicą pianową i proszkową, lanie wody z armatki wodnej, obserwacja otoczenia z góry z podnośnika strażackiego, obsługa i polewanie wodą z węża strażackiego. Wizyta w Straży Pożarnej naszym przedszkolakom bardzo się spodobała, a niektórzy chłopcy i dziewczynki już zaczęli snuć marzenia, jak dzielnymi strażakami będą w przyszłości.
Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Straży Pożarnej za szczególne zaangażowanie w zorganizowanie dzieciom bardzo ciekawych pokazów strażackich i umożliwienie naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka.
Marzanna Kopińska.
Tradycyjnie, pod koniec roku szkolnego uczniowie kl . 3c, 1a i 1b wyjechali na zieloną szkołę. Teraz przyszła kolej na Bieszczady.
W czasie naszego czterodniowego pobytu mieliśmy mnóstwo atrakcji. Oto niektóre z nich:
1. „wiatr w żagle”, tj. rejs na pokładzie żaglówek po Jeziorze Solińskim;
2. spacer koroną największej zapory w Polsce w Solinie;
3. zajęcia na ścianie wspinaczkowej;
4. przejazd malowniczą Doliną Solinki;
5. piesza wędrówka po Bieszczadzkim PN - Wyżniański Wierch;
6. „szkolenie Bieszczadnika”, czyli test sprawności, wytrzymałości, koordynacji, siły, itp.;
7. przejażdżki na Segwayach;
8. wizyta w wypalarni węgla drzewnego w Mucznym;
9. zwiedzanie rezerwatu żubrów w Mucznym;
10. „BIESZCZADY CHALLENGE”, czyli wycieczka w nieznane. Celem wyprawy była opuszczona łemkowska wioska Bereżnica Niżna, do której mogliśmy dotrzeć tylko przy pomocy map oraz ukrytych w lesie wskazówek. Na szlaku musieliśmy odnaleźć wszystkie punkty orientacyjne – cmentarz, stary sad, pasiekę, piwnicę, a także zmagać się z naturą: pokonać w bród 3 potoki , błoto oraz tarasujące drogę różne przeszkody. Przy okazji poznaliśmy niesamowitą historię tego pięknego miejsca;
11. wyprawa „wilczym tropem”, czyli zwiedzanie bieszczadzkich bezdroży na pokładzie samochodów terenowych;
12. zwiedzanie siedziby GOPR - Stacji Regionalnej Grupy Bieszczadzkiej;
13. relaks na basenie w sekcji SPA naszego hotelu.
Kolejny wyjazd należy zaliczyć do udanych, pomimo tego, że wieczorami odbywały się zajęcia lekcyjne, aby nie było zaległości po powrocie do szkoły.
W dniach 10-11.06.2017 w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Szachach Szybkich Juniorów, w których uczeń naszej szkoły Wiktor Kukawski oraz zawodnik Szkolnego Klubu Szachowego MUKS "Gambit" zajął I miejsce w kategorii juniorów do lat 14. W klasyfikacji generalnej mistrzostw Wiktor uplasował się na 5 miejscu, najwyższym wśród juniorów reprezentującym naszą szkołę.
9 czerwca 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Szachach Błyskawicznych w Łukowie z tempem 5 min na zawodnika. Uczeń naszej szkoły - Jerzy Rzeńca zajął 1 miejsce w grupie chłopców do lat 11. Również w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Szachach Szybkich z tempem 30 min na zawodnika (10-11 czerwca br.) Jurek zajął 1 miejsce w grupie chłopców do lat 11.
Serdecznie Gratulujemy!
Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców, to obrazki, które można było zauważyć podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się 8 czerwca na terenie ogrodu Samorządowego Przedszkola nr 3. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Jolanta Wolanin, witając przybyłych rodziców, gości oraz dzieci i życząc wszystkim wesołej zabawy. Następnie przedszkolaki zaprezentowały przygotowane wiersze, piosenki i własnoręcznie wykonane upominki, które wręczyły Kochanym Rodzicom. Same zaś otrzymały od wychowawców słodką niespodziankę. Dużą atrakcją nie tylko dla przedszkolaków okazał się występ Grupy Cyrkowej ,,Focus” z Zamościa. Wszyscy z zainteresowaniem i uśmiechem oglądali popisy artystów.
Po przedstawieniu goście przeszli na teren ogródka przedszkolnego, gdzie każda z grup w wyznaczonym miejscu miała swój poczęstunek (smakołyki z grilla, owoce, ciasto). Rodzice mogli również zakupić za dowolną kwotę prace swoich dzieci, które były wyeksponowane na parawanach. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup tablicy interaktywnej.
Dużo radości i uśmiechu sprawiły dzieciom zabawy i konkursy, które prowadził wodzirej – pan Jacek oraz konkurencje sportowe przygotowane przez pana Sylwestra. Można było wykazać się umiejętnością tańca, sprawnością, szybkością i umiejętnością współdziałania w grupie.
Ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyło się malowanie twarzy oraz kreatywne malowanie na dużej folii malarskiej. Dużym powodzeniem cieszyły się również stoiska z watą cukrową, popcornem i balonami.
Niewątpliwie takie uroczystości i spotkania stwarzają okazję do wspólnych zabaw ze swim dzieckiem, spędzenia czasu miło i aktywnie, a także wzmacniają więzi emocjonalne rodziny.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i uświetnienie Festynu Rodzinnego.
W dniu 12.06.2017 po raz kolejny odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Anglojęzycznej – ENGLISH SONG FESTIVAL połączony z Dniem Europejskim.
W pierwszej części uczniowie klas IV, V szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum śpiewali piosenki w języku angielskim. Kandydaci zachwycili pięknymi głosami i osobowością nie tylko jury, w skład którego weszły: p. Katarzyna Nowik, p. Agnieszka Gromadzka i s. Stella, ale również publiczność, dlatego też wyłonienie zwycięzców wyborów nie było łatwe.
W szkole podstawowej I miejsce zajął Eryk Waszczuk z klasy 4a, natomiast wyróżnienie otrzymały: Weronika Myszka i Barbara Stefaniuk z kl. 5p. W gimnazjum I miejsce zajęła Maja Rynn z klasy 3A, II miejsce Alicja Daniluk z kl. 2B, a miejsce III Łucja Niestoruk z kl. 1B. Całą imprezę uświetnił zespół KARTEL.
W drugiej części poszczególne klasy prezentowały kraje europejskie. Każda z klas przygotowała informacje na temat danego kraju, potrawy regionalne, ciekawostki, a także quizy. Klasa 5p zaprezentowała Niemcy, klasa 1A Francję, klasa 3A Włochy, Grecję zaprezentowała klasa 2B, Wielką Brytanię klasa 3C, a Hiszpanię klasa 3B. Widzowie mieli możliwość skosztowania smacznych przekąsek pochodzących z danych państw oraz pogłębić swoją wiedzę.
Konkurs Piosenki Anglojęzycznej oraz Dzień Europejski zorganizowali: p. Izabela Bernatowicz-Kowalczyk p. Małgorzata Goś-Marciniak, p. Maria Koc-Tymoszuk, p. Artur Domański oraz p. Tomasz Kaniuch, a całą imprezę poprowadziły: Julia Plewka i Oliwia Szymona z klasy 3C.
9 czerwca na obiektach sportowych Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się event lekkoatletyczny zorganizowany przez trenera LDK Marcina Hołoweńko.
W imprezie udział wzięli uczniowie klas I-III szkół podstawowych w podziale na grupy wiekowe. Gościliśmy ponad 500 uczniów z czterech szkół biorących udział w programie „Lekkoatletyka dla Każdego” : SP nr 1 w ZPO1, SP nr 2 w ZPO 2, SP nr 3 w ZPO3 i SP w Rzeczycy. Każdy uczestnik rywalizacji wziął udział w zabawach sportowych (płotki, skos dodawany, oszczep vortex, Formuła 1, rzut piłką lekarska, skok wyznaczony punkt i inne). Wiele radości wszystkim dzieciom przysporzyła zabawa z animatorem sportu p. Patrycją Prudaczuk. Część edukacyjną – warsztaty żywieniowe przeprowadziła dr Joanna Baj-Korpak,
Radość i uśmiech na twarzach uczestników biorących udział w dzisiejszym wydarzeniu jest największą nagrodą oraz motywacją do dalszej pracy na rzecz „królowej sportu”.
02.06.2017r. w Zespole Szkół w Dołdze odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Zdziwienia” poświęcony twórczości ks. Jana Twardowskiego. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.
Naszą szkołę reprezentowały:
- dwie uczennice szkoły podstawowej - Pola Lesiuk i Paulina Sobczak
- dwie gimnazjalistki – Julia Plewka i Oliwia Szymona
Jury doceniło występ Pauliny, przyznając jej drugie miejsce.
Gratulujemy Paulinie i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Dzień Dziecka, to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Z tej okazji przedszkolaki z grupy II, III, IV i V z Samorządowego Przedszkola nr 3 wybrały się na autokarową wycieczkę do Siedlec. Dla młodszych dzieci był to pierwszy wyjazd bez rodziców, więc emocji było wiele. Na szczęście dominowały tylko te pozytywne.
Grupa III i IV odwiedziła Siedleckie Centrum Kultury i Sztuki, gdzie obejrzała widowisko taneczno – aktorskie pt.,,Pchła Szachrajka” z udziałem tancerzy ze Szkoły Tańca Caro Dance oraz Teatru Tańca Caro Dance. Spektakl urzekł ciekawą choreografią, bogactwem ruchu, barw, mnóstwem tańczących dzieci w bajecznych strojach. To była doskonała zabawa dla wszystkich.
Natomiast dzieci z grupy II i V wybrały się do kina ,,Nove” na film pt.,,Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem śledziły losy głównej bohaterki – Smerfetki i jej przyjaciół. Bajka bardzo podobała się dzieciom, liczne sceny wywołały dużo śmiechu. Kolejną atrakcją wycieczki był pobyt w sali zabaw ,,Maluch”. Przedszkolaki mogły do woli korzystać z różnych atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie, basen z piłeczkami oraz trampolina. Szczęśliwe i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.