• Jasełka Bożonarodzeniowe w Przedszkolu

    Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, które odbyły się w naszym przedszkolu 20 i 21 grudnia. Dzieci z grupy VI i VIII pod czujnym okiem wychowawców pani Kingi Franczuk i pani Doroty Marciniuk, uczyły się kolęd i pastorałek kilka tygodni aby móc przed swoimi bliskimi wystąpić. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, zwierzęta leśne, osiołki i wołki, owieczki i wiele innych postaci, które przybyły do Betlejem. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami. Przedstawienia obu grup były wyjątkowe, ponieważ pomogły wszystkim zgromadzonym poczuć magię zbliżających się świąt.

                   Kinga Franczuk, Dorota Marciniuk

  • „W świątecznym nastroju – warsztaty dla Rodziców i Dzieci”

    Boże Narodzenie to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które kultywowane są także w naszym przedszkolu. Należą do nich min. przedświąteczne spotkania rodzinne. Jest to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z najbliższymi.

    W tym roku w grupach II i III odbyły się takie spotkania w postaci warsztatów dla Rodziców. Dzieci chętnie śpiewały piosenki, przeliczały ozdoby świąteczne, ubierały zakodowaną choinkę, odgadywały zagadki oraz uczestniczyły w ćwiczeniach oddechowych. Przedszkolaki wraz z Rodzicami aktywnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Wspólnie z najbliższymi, przy słuchaniu kolęd wykonały również świąteczne ozdoby. Nie zabrakło różnorodnych choinek, kolorowych bombek, wspaniałych stroików oraz kartek świątecznych. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i wyjątkowe. Zarówno Dzieci jak i Rodzice wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Przedszkolaki były bardzo zadowolone, że mogą bawić się i tworzyć wspólnie z Rodzicami.

              Przedświąteczne spotkania były doskonałą okazją do obejrzenia swoich pociech podczas zajęć, wspólnego spędzenia czasu oraz dobrej zabawy. Przebiegały one w miłej, serdecznej atmosferze i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

                                     Katarzyna Leks, Justyna Czyżewska

  • KONKURS OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

    KATEGORIA KLAS I – III

    I miejsce: Flis Natalia kl. IC

    II miejsce: Nestorowicz Julia kl. ID

    III miejsce: Marciniak Anastazja kl. 1B

                        Marciniak Adrianna kl. 5C

    Wyróżnienie:

    1.           Duda Oliwier kl. 1C

    2.           Stefaniuk Lilianna  kl. 2B

    3.           Oszmian Artiom  kl. 3C

    4.           Korniluk Zofia kl. 3D

    5.           Szamaluk Laura kl. 2C

    6.           Słonecka Antoni kl. 3C

    7.           Babicki Szymon kl. 2C    

    KATEGORIA KLAS IV – VIII

    I miejsce: Harczuk Eryk kl. 5P

    II miejsce: Wasiluk Alicja kl. 4A  

    III miejsce: Petruczeńko Maja kl. 4P

    Wyróżnienie:

    1.  Lewkowicz Maja kl. 7A  

    2.  Rosińska Maja kl. 6B

    3.  Gąsior Michalina kl. 6A

    4.  Babicka Julia kl. 6P     

    5.  Markowska Martyna kl. 5B

    6.  Rosińska Amelia kl. 5A

    7.  Bunia Marcel  kl. 4P

    PRZEDSZKOLE

    I miejsce: Pingwarska Maria Gr. VI

    II miejsce: Prochera Inez.  Gr. VI

    III miejsce: Jakubiuk Aleksander. Gr. VI

    Wyróżnienie:

    Szamaluk Nikola. Gr. VIII

    Oponowicz Nikola Gr. VI

    Węgrzyniak Zofia  Gr. VI

  • Spotkanie wigilijne

    Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny. To czas pełen zadumy, refleksji i rodzinnych spotkań. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Świąteczny nastrój zapanował  również w naszej szkole 19 grudnia. Tego dnia odbyło się wigilijne spotkanie nauczycieli i pracowników szkoły, którego podniosłym momentem był krótki montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów klas drugich przygotowany pod opieką wychowawców: Agaty Marciniak, Marzanny Puszkarskiej i Małgorzaty Rumowskiej. Recytatorzy przybliżyli znaczenie głównych symboli, tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Dzieci z zaangażowaniem śpiewały utwory o tematyce świątecznej, zaprosiły także przybyłych gości do wspólnej kolędy. Bożonarodzeniowy klimat dopełniały lampki, choinka oraz okolicznościowa dekoracja przygotowana przez koleżanki z przedszkola pod wodzą Kingi Franczuk.

    Pani dyrektor Ewa Włodarczyk skierowała do uczestników spotkania wiele ciepłych słów i serdecznych życzeń. Podczas dzielenia się opłatkiem na wielu twarzach widać było ogromne wzruszenie. Dużo pozytywnych emocji wywołały też  drobne upominki przygotowane przez świętego Mikołaja.

    Spotkanie wigilijne upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, na długo pozostanie w naszej pamięci. Takie szczególne momenty wzmacniają  wzajemne relacje oraz integrują współpracowników.

                                                         Marzanna Puszkarska

  • Konkurs recytatorski „UŚMIECH PANA BOGA 2023”

    Dnia 19 grudnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim ks. Jana Twardowskiego „UŚMIECH PANA BOGA 2023” zorganizowanym przez Łukowski Ośrodek Kultury - podczas którego prezentowali wiersze oraz prozę znanego i lubianego poety młodego pokolenia. Celem konkursu była popularyzacja dorobku tego wybitnego artysty. Uczniowie chętnie sięgają po jego utwory - napisane zrozumiałym językiem, z których emanuje „mądrość i dobroć” – wartości, niezwykle ważne dla naszego człowieczeństwa, łączące ludzi, wyznaczające kierunek wychowania i drogę życia.

    Spotkanie z poezją Jana Twardowskiego to czas spędzony przyjemnie i pożytecznie. To czas odkrywania talentów aktorskich dzieci i młodzieży, ich zainteresowań, jak również chwila zadumy przed świętami Bożego Narodzenia, nad wartościami, które łączą i budują ludzi.

    Słuchając młodych artystów, mogliśmy odkrywać i podziwiać ich talent, zainteresowania literackie, piękno i wartość słów, które dają siłę, poczucie własnej wartości i pozwalają wyrazić siebie.

    Nasi uczniowie reprezentowali nas w dwóch kategoriach wiekowych:

    Z klas I- III – Laura Szamaluk i Kornelia Wedziuk – z kl. 2 c – opiekun – p.  Małgorzata Rumowska.

    Z klas IV – VI Roksana Prochera – z kl. 5 b - opiekun p. Iwona Szczęch oraz Amelia Chwedoruk z kl. 5 c - opiekun p. Ewa Holeszczuk

    Wszyscy uczestnicy wspaniale poradzili sobie z interpretacją wierszy i prozy ks. Jana Twardowskiego. Jedna z naszych uczennic – Roksana Prochera z klasy 5 B – otrzymała wyróżnienie, co było dużym sukcesem. Aby zabłysnąć na scenie w bardzo dużej grupie uczestników, trzeba mieć talent. I Roksana na pewno go ma – odkryła przed publicznością artystyczną wrażliwość na słowo poezji.

    Iwona Szczęch   

  • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE „MIĘDZYRZEC – HISTORIA – DZIEŃ DZISIEJSZY”

    W dniu 19 grudnia 2023 r. odbył się finał miejsko-gminnego konkursu „Międzyrzec - Historia - Dzień Dzisiejszy”. Konkurs, jak co roku, organizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim pod patronatem Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski i odbywa się w trzech kategoriach wiekowych (uczniowie szkół podstawowych klasy IV - VI, uczniowie szkół podstawowych klasy VII – VIII i uczniowie szkół średnich). Tematyka XXV edycji konkursu dotyczyła: „Baśni i legend Międzyrzecczyzny - Czarna róża”, „Duchownych związanych z Międzyrzecem i regionem w roku Biskupa Adama Naruszewicza w Powiecie Bialskim” oraz „Lat II wojny światowej na terenie Międzyrzecczyzny”.

    Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych, wytypowano najlepszych uczniów, którzy reprezentowali szkoły w poszczególnych kategoriach w finale miejsko-gminnym. Finał XXV edycji konkursu odbył się w Sali Konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Uczniowie naszej szkoły okazali się najlepsi w obu kategoriach wiekowych przeznaczonych dla szkół podstawowych zdobywając łącznie aż 5 nagród.

    W kategorii uczniów szkół podstawowych klasy IV - VI pierwsze miejsce zdobył Patryk Dymitruk (klasa 5a), a wyróżnienie otrzymała Klaudia Kocińska (klasa 5p).

    W kategorii uczniów szkół podstawowych klasy VII - VIII uczniowie z ZPO Nr 3 zajęli całe podium.

    I miejsce - Martyna Janczuk (klasa 7c)

    II miejsce - Irmina Jasińska (klasa 7s)

    III miejsce - Gabriela Wilczyńska (klasa 7c)

    W finale konkursu naszą szkołę reprezentowali jeszcze Natalia Słonecka (klasa 4a) i Anna Nestorowicz (klasa 6p).

    Młodszych uczniów do konkursu przygotowywali p. Beata Pietruk, p.Urszula Sobczak, p. Iwona Szczech i p. Wioleta Kołtun. Starszych uczniów przygotowywał p. Artur Domański.

    Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników!

                                                       Artur Domański

  • Kurs szlachetności

    Ostatnie przedświąteczne tygodnie  obfitowały w liczne okazje, by sprawdzić swoją dobroć i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

    Jedną z nich była akcja Szlachetna Paczka. Nasza szkoła angażuje się w nią niemal nieprzerwanie od ponad dziesięciu lat i co roku zdaje na 6 egzamin ze szlachetności.

    Tak było również w tym roku.

    Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkoły i przedszkola, zarówno pracowników, jak i dzieci oraz rodziców, udało się zebrać naprawdę bardzo wiele potrzebnych rzeczy dla wybranej przez nas rodziny.

    Żywność, chemia, kosmetyki, słodycze, artykuły papiernicze, ubrania, naczynia, stolik, lampki, używany ale wspaniały laptop, telefon komórkowy i wiele wiele innych rzeczy. Jako koordynatorzy mieliśmy dużo pracy, ale też olbrzymią radość i satysfakcję.

    Niejednokrotnie też byliśmy wzruszeni niesamowitą ofiarnością darczyńców, przekraczającą wszelkie nasze oczekiwania. Przekonaliśmy się ponownie, że na dźwięk hasła "szlachetna paczka" dzieją się wielkie cuda, a ludzkie serca otwierają się na oścież.

    Dziękujemy Wam wszystkim, bo jesteście wspaniali❤️❤️❤️

    W Waszym imieniu wszystkie dary spakowaliśmy w prawdziwą górę prezentów i w sobotę 16 grudnia dostarczyliśmy do rejonowego magazynu Szlachetnej Paczki. Jeszcze tego samego dnia paczka dotarła do naszej "rodzinki". Jak przekazała nam wolontariuszka - nie obyło się bez łez wzruszenia i okrzyków szczęścia przy rozpakowywaniu podarunków. To była ogromnie wzruszająca chwila, gdy ich mały domek wypełnił się podarunkami.

    Czy można piękniej przygotować swoje serce do świąt Narodzenia Miłości niż podarować trochę dobra potrzebującym?

    Znowu zdaliście egzamin na szóstkę.

    Możecie być z siebie dumni.

    Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy szlachetnie włączyli się w przygotowanie paczki❤️

    Koordynatorzy akcji: Marta Wysokińska, Katarzyna Kowal, Monika Melaniuk, Olga Brydzińska.

  • Konkurs "Mój Anioł"

     12 grudnia 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie odbyło się podsumowanie kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk i Starosty Krasnostawskiego Pana Andrzeja Leńczuka. Tegoroczna odsłona konkursu to już XII edycja, która tym razem odbyła się pod hasłem „Rozmowa z Aniołem”. Tematyka prac związana była z aniołami, z ich działalnością w życiu człowieka oraz z różnymi zadaniami jakie mają do spełnienia.
       W kategorii literackiej na konkurs zgłosiło się 162 uczestników z 58 placówek. Komisja w składzie: Marzena Mariola Podkościelna (poetka i animator kultury), Janina Młynek (nauczyciel recytacji, teatru), Konrad Grochecki (archeolog, historyk, poeta), przyznała szereg nagród i wyróżnień.

    Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymali:

    Paula Mikos z klasy II c opiekun p. Małgorzata Rumowska/ p. Ewa Holeszczuk

    Antoni Holeszczuk z klasy IV a opiekun s. Leonarda Klim

    Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                  Ewa Holeszczuk

  • Wielki dobroczynny kiermasz świąteczny

    Następnego ranka, po dniu świętego Mikołaja, największy korytarz naszej szkoły, zwany przez całą społeczność "łącznikiem", zalśnił od świątecznych ozdób. A to za sprawą wielkiego kiermaszu zorganizowanego przez SK Caritas.

    Przepiękne i pomysłowe ozdoby zostały zrobione przez uczniów ( przy wydatnej pomocy rodziców, dziadków, cioć, wujków i nauczycieli) i zgłoszone na "Szkolny konkurs ozdób bożonarodzeniowych".

    Do konkursu zgłoszonych zostało aż 136 prac!!! Ozdób jednak było o wiele więcej, gdyż niektórzy twórcy przynieśli swoje prace poza konkursem.

    Gdy wolontariusze z Caritas rozstawiali swój kiermaszowy kramik, po całej szkole rozniósł się zapach pierników, cynamonu, choinkowych gałązek i zapachowych świec. Bombki kręciły się na choineczkach, aniołki i bałwanki uśmiechały się do kupujących, kartki świąteczne kusiły swymi barwami, a wieńce lśniły od brokatu.

    Nic dziwnego, że barwny straganik przyciągał tłumy kupujących. Uczniowie, pracownicy, nauczyciele i rodzice przez wiele godzin oglądali wszystkie piękne cudeńka i kupili niemal wszystko, co mieli do zaoferowania wolontariusze:)

    Dzięki kiermaszowi udało się nam zebrać sporą sumkę, dzięki której można było zakupić przybory dla potrzebujących dzieci oraz mnóstwo jedzenia i innych artykułów dla osób szczególnie potrzebujących.

    To właśnie jest najpiękniejszy prezent, jaki mogliśmy sobie wymarzyć tuż przed świętami - wykorzystując własne talenty, zdolności i pracę, pomóc tym, którzy są w trudnej sytuacji.

    Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę piękną akcję dobroczynną.

    Wszyscy możecie czuć się świętymi Mikołajami:)

    I artystami, bo tak pięknych ozdób już dawno nie widzieliśmy.

    I do zobaczenia przed Wielkanocą. Już możecie zacząć wymyślać nowe projekty;)

                                               Katarzyna Kowal

  • Pamiętamy o Wisławie Szymborskiej

    Rok 2023 został ogłoszony "Rokiem Wisławy Szymborskiej". W ramach obchodów tego wydarzenia Zespół Humanistyczny zorganizował konkurs na najciekawszą gazetkę klasową dotyczącą Wisławy Szymborskiej. Komisja w składzie: p. Marta Grochowska, p. Andrzej Koza, p. Ewa Holeszczuk, biorąc pod uwagę zgodność projektu  z tematem, pomysłowość, oryginalność, estetykę wykonania oraz widoczny wkład pracy uczniów, wyłoniła następujących zwycięzców:

    I miejsce klasa 7a

    II miejsce klasa 8b

    III miejsce klasa 5c

    Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom!

  • Wycieczka do Warszawy

    W grudniu 2023r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Przedszkolaki z grupy VI, VII, VIII i IX odwiedziły Fabrykę Bombek. Mogły tam obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych i zobaczyły jak powstają bombki.  Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek w pierwszym etapie dzieci zostały zapoznane z procesem dmuchania bombek, a następnie  z etapem „srebrzenia” , gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem nadszedł czas na najciekawsze zajęcie czyli - dekorowanie. Tam przedszkolaki mogły same udekorować sobie własne bombki, które później zawieszą na własnych choinkach. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój. Po warsztatach dzieci udały się do sali zabaw Fun Park Digilloo, gdzie najpierw zjadły pyszny obiad. A później przyszedł czas na upragnioną zabawę. W tym wyjątkowym  miejscu dzieci miały do dyspozycji  konstrukcję zabawową, a w niej labirynty, zjeżdżalnie, baseny z piłkami. W sali przedszkolaki mogłyskorzystać z licznych atrakcji. Zabawy przebiegły w bardzo wesołej i radosnej atmosferze. Największym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie i baseny z piłeczkami. Zadowolone, trochę zmęczone, ale pełne radości i uśmiechów przedszkolaki wracały z wycieczki. To była naprawdę udana wyprawa!

                                                                    Dorota Marciniuk

  • Konkurs rodzinny " Ubieramy choinkę "

    Konkurs na ozdoby choinkowe już na stałe wpisał się w kalendarz przedszkola. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Ubieramy choinkę”, a prace konkursowe wykonane zostały z rolek papierowych. Do konkursu przystąpiło 88 Dzieci wraz z Rodzicami. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością. Prace były bardzo ciekawe i wyjątkowe. Znalazły się wśród nich m.in.: gwiazdki, Mikołaje, bałwanki, aniołki... Mamy nadzieję, że wspólne wykonanie prac konkursowych było dla Dzieci i Rodziców okazją do dobrej zabawy i miłego, kreatywnego spędzania czasu.

    Prace konkursowe oceniało jury w składzie: Renata Kowalczyk, Justyna Czyżewska i Paulina Sidorczuk. I miejsce w konkursie przyznano Marcelinie Rostek z grupy VIII, która wykonała postać dziadka do orzechów. II miejsce zajęła Inez Prochera z grupy VI za łańcuch choinkowy z postaciami z bożonarodzeniowej stajenki. III miejsce przypadło Wiktorowi Szupilukowi z grupy IV za samochód z choinką na dachu. 

    Ponadto przyznano dziesięć równorzędnych wyróżnień, które otrzymali:

    - Paweł Mikiciuk z grupy I

    - Sara Tarcz z grupy II

    - Izabela Kiryluk z grupy III

    - Aleksander Maksymiuk z grupy III

    - Antonina Tusz z grupy IV

    - Malwina Jasińska z grupy V

    - Dawid Piskorski z grupy VI

    - Adam Zwolak z grupy VII

    - Maria Domańska z grupy VIII

    - Aleksander Sidorczuk z grupy IX.

                Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali nagrody, dyplomy i podziękowania. Liczymy na to, że będą one dla dzieci zachętą do samodzielnego tworzenia i rozwijania zdolności plastycznych. Prace zgłoszone do konkursu można oglądać na choince w holu przedszkola.

    Do zobaczenia w kolejnym konkursie!

                                            R. Kowalczyk, J. Czyżewska, P. Sidorczuk

  • SPORTOWE PODSUMOWANIE

    W dniu 12 grudnia 2023r. w hali Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2022/2023.

    W uroczystości wzięli udział: dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego, najlepsi sportowcy oraz zaproszeni goście: p. Janusz Skólimowski – Wicestarosta Bialski, p. Jarosław Gajewski – Sekretarz Rady Powiatu Bialskiego, p. Maciej Kosik – Przewodniczący Bialskiego SZS w Białej Podlaskiej, p. Sławomir Adach – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Bialskiego SZS w Białej Podlaskiej, p. Stanisław Polaczuk – Wiceprzewodniczący Bialskiego SZS w Białej Podlaskiej.

    Oto wyniki współzawodnictwa sportowego:

    Igrzyska Dzieci:

    I miejsce Szkoła Podstawowa w Łomazach – 1130 pkt
    II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 w Terespolu – 760 pkt
    III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim – 680 pkt
    IV miejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim – 630 pkt
    IV miejsce Szkoła Podstawowa w Sworach – 630 pkt
    VI miejsce Szkoła Podstawowa w Wisznicach – 490 pk

     

    Igrzyska Młodzieży Szkolnej

    I miejsce Szkoła Podstawowa Wisznicach – 800 pkt
    II miejsce Szkoła Podstawowa w Janowie Podlaskim – 690 pkt
    III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim – 620 pkt
    IV miejsce Szkoła Podstawowa w Piszczacu – 570 pkt
    V miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim – 540 pkt
    VI miejsce Szkoła Podstawowa w Sworach – 420 pkt

    Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentowali: p. Ewa Włodarczyk -  dyrektor szkoły, p. Jarosław Mikołajczuk – nauczyciel wychowania fizycznego oraz uczniowie klasy 5p – Róża Goławska i Piotr Matysiuk.

    Gratulujemy uczniom i nauczycielom wychowania fizycznego oraz życzy dalszych sukcesów sportowych.

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY

    14 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 2b i 3a wraz z nauczycielami wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem na mapie naszej podróży był spacer po świątecznie ozdobionym Starym Mieście. Następnie udaliśmy się na „lekcję pod gwiazdami“ do Centrum Nauki Kopernika, gdzie również obejrzeliśmy film pt. „ 3-2-1 Start!“. Kolejnym elementem programu było „Smart Kids Planet“. To miejsce, w którym dzieci są inspirowane do odkrywania świata i rozwijania kompetencji przyszłości poprzez ideę mądrej zabawy. Mieliśmy także okazję wziąć udział w warsztatach tworzenia skarpet św. Mikołaja. Ostatnim punktem naszego wyjazdu był Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie. Liczne iluminacje były prawdziwą ucztą dla oka! Zapraszamy do naszej fotorelcji.

                                                                 Karolina Wysokińska

  • ZNAKOMITE WYSTĘPY PŁYWAKÓW SP3 W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA SZKÓŁ

    We wtorek 12.12.2023 na pływalni AQUA w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Szkół Województwa Lubelskiego w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. Zawody Szkół podstawowych były rozgrywane w dwóch kategoriach Igrzysk Dzieci (kl. VI i młodsi) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII). 

    Po udanym Finale Rejonu do Finałów Wojewódzkich awansowały wszystkie 4 sztafety i 18 uczniów w wyścigach indywidualnych.

    IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ( KL. 7-8 )

    W rywalizacji Igrzysk Młodzieży szkolnej świetnie spisały się obie sztafety: dziewczęta zajmując 5 miejsce. Sztafeta startowała w składzie: Natalia Dymitruk, Babych Nina, Zuzanna Parafiniuk, Magdalena Kaniuch, Alicja Domańska, Aleksandra Morgunowicz i Maja Rocka.

    Chłopcy w tej samej kat. wiekowej zajęli 4 miejsce, do 3 miejsca zabrakło im zaledwie 12 setnych. Chłopcy startowali w składzie: Kociński Krystian, Szpura Szymon, Maksymilian Wysokiński, Aleksander Kasianiuk, Filip Lubiejewski, Kamil Ebert, Bartłomiej Oleksiuk.

    Trenerką uczestników sztafet jest: Patrycja Karwowska.

    W startach indywidualnych najlepiej popłynął Krystian Kociński, który w wyścigu na dystansie 50m st. grzbietowym zajął IV miejsce. W pierwszej 10 Mistrzostw uplasowali się jeszcze: Nina Babych, Maksymilian Wysokiński, Aleksander Kasianiuk, Filip Lubiejewski.

    IGRZYSKA DZIECI (KL. 6 i młodsi )

    Jeszcze lepiej niż starsi uczniowie popłynęły zawodniczki i zawodnicy z klas V-VI, Sztafeta dziewcząt uległa tylko pływaczkom z SP 23 Lublin i w kat. Igrzyska Dzieci po zaciętej walce zajęła II miejsce w Województwie.

    Dziewczęta  płynęły w składzie: Lena Piwowar, Anna Nestorowicz, Zuzanna Stefaniuk, Klaudia Kocińska, Julia Babicka i Pola Pocztarska , Natasza Suchodolska i Maja Petruczzenko.

    Wyniki wyścigów sztafet dziewcząt Igrzyska Dzieci

    2. SP 3 Międzyrzec Podl.                 1;34,00

    W rywalizacji chłopców sztafeta SP 3 zajęła III miejsce startując w składzie:

    Maksymilian Cap, Karol Syryjczyk, Aleks Waszczuk, Aleksander Wysokiński, Marcel Łosicki, Hubert Terlikowski i Marcel Sobiczewski.

    Trenerem obu sztafet był Wojciech Lubański.

    Wyniki wyścigów sztafet chłopców Igrzyska Dzieci

    3. SP 3 Międzyrzec Podl.                 1;32,09

    Bardzo dobrze popłynęli również w startach indywidualnych podopieczni W. Lubańskiego.

    Maksymilian Cap był najszybszy i zajął I miejsce na dystansie 50m st. klasycznym z czasem 38,04

    W wyścigu na tym samym dystansie Lena Piwowar zajęła II miejsce z czasem 39,39.

    W pierwszej 10 Mistrzostw miejsca zajęli jeszcze; Karol Syryjczyk, Aleks Waszczuk, Anna Nestorowicz, Pola Pocztarska.

    GRATULACJE ZAWODNIKOM I TRENEROM !!!

  • Trójka na szóstkę w konkursie literackim!

    10 grudnia 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy podczas uroczystej gali podsumowano wyniki XVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ireny Golec organizowanego rokrocznie pod hasłem „Czerwona Róża dla Niej”.

                      Prace uczniów oceniano w dwóch kategoriach – proza i poezja.
    Jury w składzie:  
    Urszula Gierszon – poetka, prozaik, krytyk literacki
    Elżbieta Kancik – nauczyciel języka polskiego
    Zofia Goławska – wieloletni pedagog
    dokonało analizy 169 utworów poetyckich i prozatorskich.

    Z naszej szkoły nagrodzeni zostali:
    – w kategorii klas I–IV: Oliwia Podgajna, kl.4p – 2 miejsce za opowiadanie pt. „Śnieżka”
                                         Mikołaj Goś, kl.4p – 3 miejsce za opowiadanie pt. „A jednak….. udało się!”
    – w kategorii klas V–VIII: Maksymilian Cap, kl.6p – 1 miejsce za opowiadanie pt. „W stronę szczytu”.
               
                       Komisja doceniła w napisanych przez nich utworach m.in.: umiejętność stosowania napięcia, ciekawe podejście do tematu, dowcip jak też ogólną sprawność literacką.
    Wyróżnione prace opublikowano w okolicznościowym tomiku poświęconym pamięci p. Ryszarda
    Kornackiego i wręczono go wszystkim laureatom.

                       Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem p. Urszuli Sobczak.
    Serdecznie gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i ich rodzicom, którzy także uczestniczyli w gali.

                                                                                                 Urszula Sobczak

  • I etap MMLM

      W dniu 07 grudnia 2023 r. odbył się pierwszy etap 5 edycji Międzyrzeckiej Małej Ligi Matematycznej klas II pod hasłem „Z matematyką za pan brat” (dodawanie i odejmowanie w zakresie 40) i klas III „Gimnastyka liczb” – mnożenie i dzielenie w zakresie 50, dodawanie i odejmowanie w zakresie 100.

      Konkurs cieszył się dużym powodzeniem. Zgłosiło się 46 uczniów klas drugich i 58 uczniów klas trzecich z międzyrzeckich szkół . W I etapie rozwiązywali testy w swoich szkołach. Na kolejne etapy MMLM  uczestników, którzy zdobyli minimum 10 punktów zapraszamy do ZPO 3. Wyniki opublikowane zostały na stronie naszej szkoły https://sp3miedzyrzec.edupage.org w zakładce MMLM.

                                                                                                  Małgorzata Okrasa

  • Paczuszka dla maluszka

    To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz tych mam, których maluchy już pojawiły się na świecie.
    Młodzież należąca do Szkolnego Koła Caritas włączyło się w tą akcję. Zbiórka ta została przeprowadzona na terenie naszej Szkoły oraz Przedszkola nr 3, którego koordynatorem była pani Anna Izdebska. Zebrano bardzo dużo potrzebnych rzeczy dla najmniejszych. Dary te zostały w całości przekazane na potrzeby Domu Opatrzności dla dzieci i młodzieży w Łące /k. Rzeszowa.
    Dziękujemy Wam Kochane Dzieci oraz Wam Drodzy Rodzice za tak wielkie zaangażowanie. Niech Wasza hojność zostanie wynagrodzona. Niech wasze serce przepełnia radość.

    Za współpracę dziękują uczniowie SKC wraz z opiekunami.

  • Gadka o Centrum Młodzieżowym

    Dnia 7 grudnia 2023 r. uczniowie z Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w debacie na temat Centrum Młodzieżowego w naszym mieście. Wydarzenie miało miejsce w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury i było częścią projektu MRM - Dobry Start! Głównym celem spotkania była debata o miejscu dla młodzieży w Międzyrzecu Podlaskim. W debacie wzięli udział uczniowie z różnych klas, reprezentujący szkoły podstawowe i średnie naszego miasta oraz zaproszeni goście. Władze miasta reprezentował Zastępca Burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego Paweł Łysańczuk. Moderatorami byli uczestnicy projektu MRM - Dobry Start!, którzy zapewnili profesjonalną i sprawną organizację. Moderatorzy przedstawili cel debaty i omówili znaczenie Centrum Młodzieżowego dla społeczności uczniowskiej, a uczniowie przedstawili swoje perspektywy i pomysły dotyczące takiego miejsca dla młodzieży w Międzyrzecu oraz ewentualne zmiany czy rozbudowy, które mogłyby zwiększyć atrakcyjność tego miejsca. Nasi uczniowie prezentowali swoje pomysły z entuzjazmem i aktywnie uczestniczyli w dyskusji.                                                                                                                                                                         Opiekun SU - Artur Domański

  • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych po raz drugi w naszej szkole

    Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest na całym świecie corocznie 3 grudnia. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych.
    W naszej szkole obchody tego święta rozpoczęły się 5 grudnia, miały one na celu przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością oraz upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności. Podjęliśmy wiele działań, by przybliżyć uczniom, z jakimi problemami borykają się na co dzień ich niepełnosprawni koledzy.
    Na korytarzu szkolnym przygotowano gazetkę tematyczną, na której zaprezentowano hasła promujące właściwe kontakty osób zdrowych z niepełnosprawnymi, sławne osoby z niepełnosprawnościami oraz prace plastyczne dzieci przedstawiające wspólne zabawy z dziećmi niepełnosprawnymi.

    Zorganizowaliśmy zajęcia warsztatowe w klasie III a, podczas których uczniowie doświadczali, w jaki sposób poznają i odbierają świat osoby z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową oraz słuchową. Gościem specjalnym była uczennica naszej szkoły, Patrycja. Opowiedziała, jak jako osoba słabosłysząca, radzi sobie w szkole, z jakimi trudnościami musi się zmierzyć ale również o swoich zainteresowaniach. Dzieci z opaskami na oczach pokonywały tor przeszkód, próbowały z gestów odczytać czynności, malowały ustami oraz próbowały usłyszeć odgłosy ulicy z zatyczkami w uszach.

    Na koniec, uczestnicy warsztatów wykonali kolorowankę w wersji XXL

    Marta Wysokińska, Monika Melaniuk, Olga Brydzińska, Karolina Wysokińska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć