W turnieju wzięło udział 209 uczestników z całego województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowało 18 szachistów w tym 10- ciu to uczniowie klasy Ib ,którzy uczą się królewskiej gry od paru miesięcy. Wszyscy uczestnicy grali w drużynach 4 osobowych .Sklasyfikowano 63 drużyny.
Nasza szkoła z pierwszą drużyną w składzie;
Kukawski Wiktor kl. IIIb
Waszczuk Patrycja kl.IVp
Majczyna Patrycja kl. IIIb
Węgrzyniak Paweł kl.VIp
Zajęła I miejsce w turnieju zdobywając 25 punktów, zaś druga drużyna w składzie;
Rzeńca Jerzy kl.IIb
Szyszko Aleksandra kl.IIIa
Czopińska Lilianna kl.Vb
Kołodziej Paweł kl.Vb zajęła III miejsce zdobywając 21 punktow.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Indywidualnie wśród chłopców zwyciężył –Wiktor Kukawski,
a wśród dziewcząt –Patrycja Waszczuk.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Niektóre zajęcia w ramach SKU opierają się o zagadnienia z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.
16 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z okazji „Dnia Życia”. Uczniowie obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Dar życia”.
W trakcie tego spotkania odbyło się również wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie „Młodość – Trzeźwość 2015”. Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom:
W kategorii POEZJA I PROZA:
Eliza Lesiuk – 5p – III miejsce
Piotr Pepa – 5s – wyróżnienie
Julia Tokarska – 5a – wyróżnienie
W kategorii PRACE PLASTYCZNE kl. IV - VI:
I miejsce – Tomasz Kowalczuk – 6b
II miejsce – Emanuela Turska – 4p
III miejsce – Patrycja Waszczuk – 5p
Wyróżnienia:
Aleksander Mikołajczuk – 5p
Kinga Świderska – 4a
W kategorii PRACE PLASTYCZNE kl. I - III:
III miejsce – Aleksandra Wróblewska – kl. 3c
Natalia Dołęga – 3b
Wyróżnienia otrzymali:
Anna Filipek i Aleksandra Oklińska z klasy 1b
Anna Siłka – 3c
Zofia Oponowicz – 3b
Weronika Nakaziuk i Pola Lesiuk – 2a
Hanna Kowal oraz Weronika Myszka – 3a
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy, słodycze i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W dniach 28-29.03. w Kraśniku odbyła się I Runda Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 12 i 13 lat.
Do końca marca we wszystkich województwach odbyły się takie zawody, a w czerwcu będzie II Runda Finałowa. Zawodnicy 12 letni będą rywalizować z województwem ościennym a później wyniki ze wszystkich zawodów idą do rankingu Ogólnopolskiego i wyłania się najlepszych 12-latków w Polsce. Nam przypadła rywalizacja z województwem Podlaskim, Finał odbędzie się w Suwałkach.
13-latkowie natomiast mają II Rundę finałową w 2 miejscach w Polsce - Szczecin i Ostrowiec Świętokrzyski. (są to jedne z największych i najpiękniejszych basenów Olimpijskich w Polsce). Nasi zawodnicy będą rywalizować w Ostrowcu. Podobnie jak w przypadku 12-latków wyniki z finałów spływają do centrali i ustala się zwycięzców ogólnopolskich.
Bardzo dobrze w I rundzie w Kraśniku wypadli podopieczni trenera Wojciecha Lubańskiego.
Wśród 12-latków bezkonkurencyjny okazał sie Jakub Jakimiak, który został najlepszy zawodnikiem Mistrzostw. Zajął on I miejsce na dystansie 100m st. motylkowym z czasem 1;11,47, najlepszy był również na 400m st. dow. - 4;57,34 i 100m st. dow. - 1;03,34. W wyścigu na 100m st. grzb. zajął II pozycję z czasem 1;15,78.
Medale wśród 12-latków zdobywały również: Eliza Lesiuk i Aleksandra Węgrzyniak.
Ola była II na 100m st. klas. z czasem 1;26,69. Eliza natomiast zajęła II miejsce na dystansie 200m st. klas - 3;08,34.
Bardzo dobrze wypadły również sztafety Huraganu w kat. 12-latków. Sztafety pływały bez podziału na dziewczęta i chłopców.
Na dystansie 4x 50m st. zmiennym nasza sztafeta okazała się bezkonkurencyjna i z przewagą 2 sekund wygrała rywalizacje przed Lublinianką Lublin. Skład sztafety: Bartek Przychodzki, Ola Węgrzyniak, Kuba Jakimiak i Eliza Lesiuk.
W sztafecie 4x 50m st. dow. również stliśmy na podium, tym razem na miejscu 3 za Lublinianką i Olimpijczykiem 23 Lublin. Sztafeta popłynęła w składzie: Kuba Jakimiak, Bartek Przychodzki, Eliza Lesiuk i Mikołaj Puszkarski.
Wśród zawodników 13-letnich na podium stawał Jakub Celiński. Kuba był tradycyjnie najlepszy na dystansie 100 i 200m st. klasycznym, a czasy jakie uzyskał są najlepsze w Polsce wśród 13-latków. Na 100m zanotował czas 1;13,78 i na dwukrotnie dłuższym dystansie 2,39,78. Był również 2 razy na II miejscu, na dystansie 100m st. mot. 1;07,00 i 200m st. zm. 2;27,56. Na tych dystansach Kuba przegrał tylko z Nikodemem Sobkiem z Olimpijczyka 23 Lublin, który jest najlepszym zawodnikiem w Polsce na tych dystansach.
Kuba Celiński zajął w klasyfikacji generalnej za sumę punktów za 4 starty 2 miejsce w Województwie.
Po I Rundzie Najlepsze miejsca w Rankingu Ogólnopolskim zajmują:
Jakub Jakimiak - 12 lat - 4 miejsce na 100m st. dow., 5 miejsce na 100m st. mot. i 8 miejsce na 400m st. dow.
Jakub Celiński - 13 lat - 1 miejsce na 100 i 200m st. klas. 5 miejsce na dystansie 200m st. zm. i 6 na 100m st. mot.
Jest to bardzo dobry prognostyk przed II Rundą która odbędzie się w czerwcu.
W dniu 14 kwietnia 2015r. Szkoła Podstawowa nr3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim zorganizowała Dzień Otwarty Szkoły.
Oferta spotkania spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem dzieci i wychowawców przedszkoli, gościliśmy około stu osób - podopiecznych Zespołu Placówek Oświatowych nr1 oraz Zespołu Placówek Oświatowych nr3 z Międzyrzeca Podlaskiego.
Harmonogram Dnia Otwartego Szkoły był bardzo atrakcyjny i bogaty w wiele niespodzianek. Naszych małych gości powitał dyrektor - Pan Mirosław Kot, a prezentacją szkoły i czuwaniem nad całością zajęła się wicedyrektor Marzanna Puszkarska.
Przedszkolaki uczestniczyły aktywnie w lekcjach otwartych, które zostały przeprowadzone w klasach pierwszych przez wychowawców: Małgorzatę Matejek, Katarzynę Mikołajczuk, Małgorzatę Okrasę i Agatę Marciniak. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zadowolone z uczestnictwa w zajęciach, towarzyszyły im uśmiechy i podarki przygotowane przez starszych kolegów.
Kolejną atrakcją było obejrzenie montażu słowno – muzycznego opartego na znanej dzieciom baśni Andersena pt. „Calineczka”, przygotowanym przez uczniów klasy 2b pod kierunkiem p. Grażyny Podgajnej.
Zwieńczeniem przygotowanych niespodzianek było obdarowanie naszych gości słodyczami oraz ołówkami i kolorowymi kredkami, które mają zachęcić dzieci do nauki w szkole. Tak zaopatrzeni wyruszyliśmy na zwiedzanie szkoły i jej pomieszczeń: biblioteki szkolnej, klasopracowni, windy, gabinetu stomatologa, sklepiku szkolnego, gabinetu dyrektora, placu zabaw czy hali gimnastycznej, na której dzieci pokazały swoje niewyczerpane zasoby energii.
Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji fotograficznej.
Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...
Samorząd Uczniowski
2 kwietnia 2005 roku, w 9666 dniu pontyfikatu, zmarł papież Jan Paweł II. Dziesięć lat temu wiadomość o śmierci OjcaŚwiętego podał uczestnikom czuwania na placu Świętego Piotra w Watykanie, arcybiskup Leonardo Sandri. Ogłosił, że o godzinie 21.37 "Nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca". W Polsce odejściu papieża towarzyszył dźwięk dzwonu Zygmunta na Wawelu, ten sam, który 16 października 1978 roku ogłosił wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. 1 maja 2011 roku w Rzymie odbyła się uroczystość beatyfikacji Ojca Świętego, 27 kwietnia 2014 roku w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Jan Paweł II został ogłoszony Świętym. Jego pontyfikat miał wielki wpływ na losy Kościoła i świata, a postawa w obliczu cierpienia i choroby stała się wzorem do naśladowania dla milionów ludzi. Rok 2015 uchwałą polskiego sejmu został ogłoszony rokiem Jana Pawła II. Posłowie ustanowili go "w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata".
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, noszącej imię Jana Pawła II wraz z Dyrekcją i nauczycielami uczcili rocznicę śmierci Patrona swojej szkoły. Delegacja szkoły na czele z dyrektorem Mirosławem Kotem złożyła kwiaty przy popiersiu św. Jana Pawła II, które znajduje się w holu głównym szkoły oraz przy pomniku Ojca Świętego na placu Jana Pawła II w centrum miasta. Zgromadzeni odśpiewali ulubioną pieśń Papieża pt. "Barka".
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Wiesława Kalinka
Dokładnie 27 III 2015r., w dniu święta teatru na scenie widowiskowej MOK w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Festiwal Teatrzyków Dziecięcych o laur Czarnej Róży. W tegorocznym przeglądzie udział wzięły trzy zespoły. Jako pierwsi wystąpili uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w pantomimie „ Stworzenie Świata”. Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola nr 2 w przedstawieniu „ Jarzębinka”. Trzecim zespołem była grupa teatralna „ Iskierka” z naszej szkoły, którą tworzą uczniowie klasy II b. Drugoklasiści zaprezentowali spektakl muzyczny „ Calineczka” oparty na motywach baśni H. Ch. Andersena „ Dziecię Elfów”. Festiwal uświetniła swoim występem Grupa Teatralna „ 13” z MOK, która wystąpiła w spektaklu „Krótka historia bez fabuły”. Wspaniała atmosfera festiwalu, który był pozbawiony rywalizacji, bowiem każdy zespół otrzymał w tym roku pamiątkową statuetkę „ Czarnej Róży” wpłynęła nie tylko na młodych aktorów, ale również wpłynęła entuzjastycznie na licznie zgromadzoną widownię. Sala widowiskowa MOK w tym dniu dosłownie pękała w szwach. Wśród widzów gościli rodzice, młodsze rodzeństwo, dziadkowie, uczniowie międzyrzeckich szkół i przedszkoli. Honorowymi gośćmi festiwalu byli Państwo Krystyna i Ryszard Kornaccy – autorzy książki „ Czarna róża” oraz znany satyryk Pan Leszek Sokołowski.Festiwal Teatrzyków Dziecięcych był nie tylko okazją do prezentacji pracy zespołów teatralnych z międzyrzeckich szkół i przedszkoli, ale przede wszystkim promocją teatru jako sposobu na wyrażenie przez dzieci i młodzież własnych emocji.
Opiekun grupy „ Iskierka” Grażyna Podgajna
serdecznie dziękuje rodzicom uczniów za zaangażowanie
i pomoc w przygotowaniu przedstawienia
Papieros to wróg nasz, zdrowie zabiera.
Nie wolno! To szkodzi!
Dość tego palenia!
W dniu 23 marca 2015r. uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej nr3 w Międzyrzecu Podlaskim w sposób innowacyjny obchodzili powitanie wiosny, które połączone zostało z realizacją Programu „Nie pal przy mnie, proszę”.
Program ten ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.
W tym dniu wszystkie klasy były podzielone na grupy, w ramach których
realizowane były zadania z wykorzystaniem bardzo nowatorskich metod pracy.
W ramach zajęć w tym dniu każda grupa uczestniczyła w konkursie plastycznym o tematyce antynikotynowej – prace uczniów, wykonane różnymi technikami plastycznymi, zostały zaprezentowane na szkolnych korytarzach i wystawkach, jak również obejrzała prezentację multimedialną związaną z Programem. Dzieci aktywnie odpowiadały na pytania dotyczące ich odczuć związanych z biernym paleniem papierosów, dowiedziały się o jego szkodliwości i nauczyły się w sposób taktowny ale stanowczy reagować na sytuacje, w których dorośli palą przy dzieciach. Na koniec każdy wykonał własnoręcznie znaczek z prośbą „Nie pal przy mnie, proszę”,
W ramach edukacji zdrowotnej każda klasa pod fachowym okiem wychowawców wykonała zdrowe, kolorowe i smaczne przekąski. Uczniowie przygotowali się profesjonalnie do wykonania tych posiłków: zgromadzili odpowiednie produkty, akcesoria dekoracyjne, jak również potrzebny sprzęt. Nie zabrakło soków i przecierów owocowo – warzywnych, szaszłyków i koreczków, babeczek z owocami, koktajli, surówek i „słodziutkich owocowych” kanapek. Podsumowaniem tej części była degustacja, która dostarczyła uczniom wielu pozytywnych i zaskakujących wrażeń smakowych.
Wyedukowani i posileni uczniowie zakończyli ten dzień rywalizacją sportową. Dopingowani przez kolegów i koleżanki z wielkim zaangażowaniem pokonywali tory przeszkód, wykonywali trudne zadania sprawnościowe, śpiewali piosenki i recytowali wymyślone przez klasy rymowanki.
Ten dzień tak bardzo podobał się uczniom, iż zaproponowali aby w taki sposób i w takiej atmosferze uczyć się częściej.
Organizatorzy: wychowawcy klas 0-III
Zapraszamy do obejrzenia licznych zdjęć zamieszczonych w albumie fotograficznym.
W turnieju open wzięło udział 70 zawodników i zawodniczek z Polski i Ukrainy.
Uczennica naszej szkoły Patrycja Waszczuk z dorobkiem 5 pkt. zwyciężyła w klasyfikacji juniorek do lat 14. Paweł Węgrzyniak z tym samym dorobkiem punktowym zwyciężył w klasyfikacji juniorów do lat 14.
Równolegle został rozegrany turniej juniorów do lat, 10 w którym wzięło udział 24 najmłodszych zawodników i zawodniczek. Rywalizacja była bardzo zacięta, o czym świadczy fakt, iż pierwszych trzech zawodników uzyskało tę samą liczbę punktów. Znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły. Turniej wygrał Wiktor Kukawski z dorobkiem 7,5 pkt. Lepszą wartościowością pomocniczą wyprzedził lublinianina Wojciecha Borowika i kolegę klubowego Jerzego Rzeńcę.
Zwycięzcy klasyfikacji otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy.
21 marca 2015 roku nasza szkoła gościła młodych szachistów, którzy rozegrali trzeci turniej z cyklu Bialska Liga Szachowa. W tym roku jest to już piąta edycja Ligi.
W turnieju wzięło udział 65 szachistów i szachistek ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów bialskiego i włodawskiego.
W turnieju zwyciężył Paweł Węgrzyniak z dorobkiem 6,5 pkt., przed Jakubem Niczyporukiem z Gimnazjum w Konstantynowie – 6 pkt., Jerzym Rzeńcą i Jakubem Chudzikiem z Włodawy – 5,5 pkt.
Jakub Niczyporuk został jednocześnie zwycięzcą klasyfikacji gimnazjalistów i wyprzedził uczniów Gimnazjum Katolickiego w Białej Podlaskiej Grzegorza Olichwirowicza i Mariusza Kuźmicza.
Wśród licealistów, pod nieobecność Michała Uścińskiego dominowali bialczanie. W tej klasyfikacji zwyciężył Mateusz Prokopiuk – I LO, przed uczniami IV LO Marcinem Dudkiem i Patrykiem Ustymowiczem.
Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji zostali nagrodzeni książkami szachowymi i profesjonalnymi programami szachowymi „Fritz” Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Klasa 1d jest objęta programem „Szkoły kreatywnych umysłów” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Czas realizacji projektu: od 1.10.2014 do 30.09.2015 roku.
Innowacyjność programu polega na spójnym ujęciu treści z edukacji matematycznej, przyrodniczej, technicznej, komputerowej i elementów przedsiębiorczości. Dodatkowo wdrażane są dwa programy zajęć pozalekcyjnych zwiększające szanse edukacyjne uczniów zdolnych oraz mających trudności w nauce. Na zajęciach z uczniami głównie eksponuje się metody aktywizujące, jak np. metoda projektów, doświadczenia, eksperymenty i mapy myśli.
Program SKU wskazuje nauczycielowi czego uczyć i w jaki sposób, akceptując samodzielne działanie uczniów, potrzebę kształtowania postawy badawczej i przedsiębiorczej. Dziecko występuje tu w roli ucznia, dziecka, kolegi, rówieśnika, ale także w roli osoby prowadzącej małą firmę, zawierającej umowy, kalkulującej wydatki, organizującej różnego rodzaju przedsięwzięcia np. targi, kiermasze, projekty, biblioteczki klasowe. Program „Szkoły kreatywnych umysłów” ma charakter otwarty i elastyczny, ukierunkowany na pełny rozwój ucznia, uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji i uzdolnień.
Gratulujemy serdecznie uczniom naszej szkoły, którzy zostali nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim pt. „ Zima jak w bajce”. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 20 marca 2015r. w Galerii ES.
Oto nasi zwycięzcy:
II miejsce - Alicja Świerżewska – kl. 1b
III miejsce - Karol Kasianiuk – kl. 4s
III miejsce (ex aequo) - Paweł Kołodziej – kl. 5a
Wyróżnienia:
Magdalena Maciejewska – kl. 0a
Bartosz Lecyk – kl. 2b
Paulina Radecka – kl. 6b
Wiktoria Leszczyńska – kl. 2b
W związku z akcją ukwiecania korytarzy szkolnych- prosimy o przynoszenie do szkoły kwiatów doniczkowych (najlepiej w ładnych doniczkach) i ustawianie ich na parapetach. Wszyscy darczyńcy zostaną nagrodzeni punktami "+" za pracę na rzecz szkoły.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Wiesława Kalinka
W pierwszym tygodniu marca młodzi twórcy z Grupy Poetyckiej „Zefirek” spotkali się na warsztatach twórczych w Krzymoszycach. Gościł nas (już po raz czwarty!) „Tęczowy Folwark” pana Leszka Sokołowskiego. Przez trzy dni młodzi adepci pióra gimnastykowali wyobraźnię, ćwiczyli umiejętności poetyckiego obrazowania i poznawali różnorodne techniki tworzenia wiersza. Zajęcia podzielone były na kilka części . Pierwszego dnia warsztatowicze "rozgrzewali" umysły poprzez twórcze zabawy integracyjne, szybkie wprawki poetyckie na zadany temat, a także tworzenie tekstu poetyckiego w grupach, inspirowanego wierszami znanych poetów. W międzyczasie, na konkretnych przykładach, odkrywali tajniki warsztatu poetyckiego, poznawali zasady konstrukcji wiersza oraz zastanawiali się, jak te zasady... łamać! :)
Kolejnego dnia uczestnicy pleneru spotkali się z międzyrzeckim poetą, Panem Ryszardem Kornackim, który barwnie opowiedział plenerowiczom o swoich własnych „randkach z Erato”. Rozmowy o „innym świecie”, świecie poezji, zaowocowały weną twórczą-młodzi podjęli próbę przelania na papier własnych doznań i emocji. Efekty ich wysiłku można było ocenić na wieczornym SLAMIE POETYCKIM, czyli publicznej rywalizacji o tytuł najlepszego wiersza.
Rolę jury pełnili Rodzice uczestników warsztatów, a laur zwycięstwa przypadł w tym roku Julii Łaskawiec z klasy VI „s”.
Oprócz lekcji z „poetyckiego pisania” wszyscy uczestnicy pleneru mieli też kilkugodzinne zajęcia plastyczne. Zadaniem młodych było m.in. stworzenie i zrealizowanie projektu wykorzystania motywów sztuki ludowej jako elementów zdobniczych. Tutaj najciekawszą pracę zaprezentowała Ola Szabaciuk- również z klasy VI „s”.
W tegorocznym Plenerze poetycko-malarskim , który odbył się w dniach 5.03-7.03.15 uczestniczyło ogółem 27 uzdolnionych uczniów - 24 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz 3 osoby z Gimnazjum Sportowego . Warsztaty prowadzili nauczyciele: Jolanta Adamczyk, Izabela Włodarczyk oraz Andrzej Koza.
(jot-a)
Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie przeżyli wiele emocji, radości, zabawy, ale przede wszystkim zdobyli nową wiedzę z zakresu Zdrowego Stylu Życia.
Dzień ten zapowiadał się w 4 etapach:
1). Prezentacja na temat „Nie pal przy mnie proszę”
2). Sportowe rozgrywki i zabawy między klasami
3). Konkurs plastyczny pod hasłem „Nie pal przy mnie proszę”
4). Wykonanie przez dzieci pożywnego koktajlu owocowego
Dodatkowo klasa 1d, wyruszyła na spacer nad rzekę niosąc Marzannę symbolizującą odchodzącą już zimę. Dzieci podziękowały zimie za: śnieg, ślizgawki, lodowisko, narty, łyżwy, choinkę i święta... Wysłały Marzannę daleko rzeką, żeby popłynęła do morza, a za rok powróciła do nas.
Kwiatami zaś i piosenką powitały ciepłą Wiosnę.
w Szkole Podstawowej nr 3
z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim .
Rok szkolny 2014/2015
Cele:
· edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród uczniów
· wdrażanie do aktywnego stylu życiu
· zapoznanie z zasadami stosowania zbilansowanej diety
W ramach realizacji programu „Trzymaj formę” będą wykorzystane następujące formy pracy:
Przeprowadzenie pogadanki z uczniami klas IV -VI na godzinach do dyspozycji wychowawcy oraz lekcjach przyrody na następujące tematy:
- „ Jak się odżywiam?”,
- „ Od czego zależą potrzeby pokarmowe człowieka?”,
- „Czy wiesz, co jesz?”,
- „ Żywność i zdrowie”,
- „Etykieta źródłem informacji”,- Sprawdź czy wiesz, co kupujesz?
Przeprowadzenie zajęć informacyjnych – „Bądź aktywny”.
Opracowanie broszury na temat : ,,Odżywianie a zdrowie”.
Opracowanie zestawu ćwiczeń na różne grupy mięśni.
Zamieszczenie informacji na tablicy informacyjnej dotyczącej zasad zdrowego żywienia z hasłem „Trzymaj formę” .
Wykonanie gazetki ściennej dotyczącej zdrowego żywienia.
Przeprowadzenie wśród uczniów klas V i VI szkolnego etapu konkursu plastycznego pod hasłem „Zdrowo się odżywiam”, „Mleko dla zdrowia”.
Przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat „Promocja zdrowego stylu życia”, „Zdrowe żywienie”.
Harmonogram działań
Cele:
· edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród uczniów
· wdrażanie do aktywnego stylu życiu
· zapoznanie z zasadami stosowania zbilansowanej diety
Lp. |
Zagadnienia - temat |
Rodzaj zajęć |
Odpowiedzialny |
1. |
„ Jak się odżywiam?” "Od czego zależą potrzeby pokarmowe człowieka?” |
Godzina do dyspozycji wychowawcy |
Wychowawcy klas IV-VI |
2. |
„Czy wiesz, co jesz?”„ Żywność i zdrowie” |
Godzina do dyspozycji wychowawcy . |
Wychowawcy klas IV-VI |
3. |
„Etykieta źródłem informacji” Sprawdź czy wiesz, co kupujesz? |
Przyroda kl. IV-VI |
Nauczyciele przyrody |
4. |
Opracowanie broszury ,,Odżywianie a zdrowie” |
Przyroda kl.IV- VI |
Nauczyciel przyrody |
5. |
Opracowanie zestawu ćwiczeń na różne grupy mięśni. |
Wychowanie fizyczne kl. IV i VI |
Nauczyciele wf |
6. |
Zamieszczenie na tablicy informacyjnej materiałów dotyczących programu „Trzymaj formę” . |
Koordynator |
|
7. |
„Promocja zdrowego stylu życia”, „Zdrowe żywienie” -prezentacja multimedialna. |
Informatyka kl. VI |
Nauczyciel informatyki |
8. |
Konkurs plastyczny – „Zdrowo się odżywiam”, „Mleko dla zdrowia” |
Plastyka kl.IV-VI |
Nauczyciel plastyki |
9. |
„Zdrowa żywność” – gazetka ścienna. |
Wychowawcy klas IV-VI |
|
10. |
Aktywne spędzanie wolnego czasu: rajdy, wycieczki rowerowe i piesze. |
Godzina do dyspozycji wychowawcy |
Wychowawcy klas IV-VI |
Koordynator Grażyna Mikołajczuk
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów, nauczycieli oraz rodziców na KIERMASZ WIELKANOCNY od 20 do 27 marca 2015 r w świetlicy szkolnej. Na kiermaszu prezentowane są ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, takie jak: palmy, kartki, stroiki, świeczniki, koszyczki i wiele innych. Wszystkie ozdoby zostały wykonane podczas zajęć świetlicowych przez uczniów ZPO 3 oraz wychowawców świetlicy.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!