25 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Drelowie odbył się konkurs recytatorski – powiatowy etap 28. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Prochera z klasy 6b i Miłosz Jasiński z klasy 5p.
Z 30 wykonawców jury konkursowe wyłoniło laureatów, którzy będą reprezentować nasz powiat podczas etapu wojewódzkiego w Lublinie. Wśród nich znalazła się Roksana, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI. Miłosz również został nagrodzony za zajęcie 3 miejsca.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
23 października w przedszkolu odbyły się warsztaty dla rodziców z p. Małgorzatą Poniatowską- neurologopedą, pracownikiem PPP w Międzyrzecu Podlaskim. Tematem spotkania był ogólny rozwój dziecka, ale w głównej mierze prowadząca skupiła się na rozwoju mowy i jego wpływie na funkcjonowanie dziecka w dalszym procesie wychowawczo-dydaktycznym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie oraz czynny udział w spotkaniu.
M. Wysokińska
„Naukę czas zacząć…
Szkoła cichutko drzwi uchyliła,
dzieci do siebie zaprosiła.”
Dnia 22 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.
Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, stanęli przed nie lada wyzwaniem. Zła Wróżka wypowiedziała tajemnicze zaklęcie i zaczarowała wszystkie pierwszaki w leniwe dzieci. W tej sytuacji uroczystość postanowiono odwołać… Na szczęście zjawiła się też Dobra Wróżka i znalazła radę na złe zaklęcie. Zaprosiła dzieci w podróż do różnych krain. Nie bojąc się trudów podróży dzieci wyruszyły na spotkanie z przygodą. Wspierani przez wychowawców, gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do prezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Wszyscy stwierdzili, że egzamin na uczniów zdali wręcz śpiewająco, a ich życie w naszej szkole zapowiada się obiecująco!
Dostali minutkę na przygotowanie, po czym rozpoczęło się uroczyste ślubowanie.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.” Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią dyrektor Ewę Włodarczyk. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone. Pięknie się prezentowały. Po ceremonii pierwszoklasiści pozowali do fotografii grupowych i indywidualnych. Po czym wszyscy udali się do swoich sal na słodki poczęstunek. Życzymy Wam wielu sukcesów! Powodzenia!
Karolina Wysokińska
W dniach 14-18.10.2024 r., 20 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w wycieczce na Maltę zorganizowanej przez nauczycielki języka angielskiego, p. Izabelę Bernatowicz i Marię Koc-Tymoszuk.
Po Wielkiej Brytanii i Irlandii wybraliśmy piękną słoneczną wyspę, która przez ponad 150 lat była kolonią brytyjską, a język angielski jest jednym z języków urzędowych. Wyprawa nasza była więc nie tylko okazją do poznania historii i kultury Malty, ale również do sprawdzenia i rozwijania umiejętności językowych.
Naszą maltańską przygodę rozpoczęliśmy lądując na Międzynarodowym Lotnisku Malty, skąd udaliśmy się do Zatoki Św. Pawła (St Paul’s Bay), gdzie znajdował się nasz hotel. Pierwszym punktem zwiedzania była wyspa Gozo, druga co do wielkości wyspa archipelagu maltańskiego, na którą popłynęliśmy promem. Tam odwiedziliśmy Victorię – stolicę wyspy, Bazylikę Św. Jerzego, Katedrę Wniebowzięcia NMP, słynną Cytadelę oraz zobaczyliśmy pozostałości po naturalnym łuku zwanym Lazurowe Oko (Azure Window). Maltański krajobraz usiany jest licznymi fortecami, kościołami, malowniczymi miasteczkami, kolorowymi wioskami rybackimi, spokojnymi portami morskimi i niezwykłymi atrakcjami przyrodniczymi, wśród których dominują turkusowe zatoczki i dramatyczne klify. To wszystko mogliśmy zobaczyć zwiedzając stolicę Malty – Valettę, Mdinę, miejscowości Vittoriosa (Birgu), Cospicua (Bormla) oraz pełną uroku wioskę Marsaxlokk. W pamięci naszej pozostał również widok klifów oraz jaskini Blue Grotto.
Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni, z głową pełną nowej wiedzy i przede wszystkim zmotywowani do nauki języka angielskiego.
I.Bernatowicz
Zapraszamy na fotorelację do Albumu fotograficznego
10 października 2024r. w pięknym, słonecznym dniu jesiennym zebrała się na Jasnej Górze społeczność szkół noszących imię papieża Polaka. Młodzi pielgrzymi przybyli na XXIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Tegoroczne spotkanie zgromadziło blisko siedem tysięcy dzieci, młodzieży, dyrektorów szkół, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Każdą szkołę reprezentował poczet sztandarowy. Było ich ponad 160, dumnie stojących na Wałach Jasnogórskich podczas Eucharystii. Hasłem przewodnim spotkania były słowa zaczerpnięte z tegorocznego Dnia Papieskiego: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”.
Naszą szkołę reprezentowała delegacja 26 uczniów należących do Szkolnego Koła Caritas, ministranci – lektorzy oraz młodzież odpowiedzialna za poczet sztandarowy. Opiekunami reprezentującymi naszą społeczność szkolną i lokalna byli pani wice dyrektor Marzena Siłuch, rodzic Anna Rosińska oraz nauczyciele Barbara Laszuk, ks. Daniel Koryciński i S. Leonarda Klim.
Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. odprawiana na Jasnogórskim Szczycie.
Uczniowie naszej szkoły należący do Służby Liturgicznej Ołtarza przy parafii pw. Chrystusa Króla mieli zaszczyt służyć przy ołtarzu.
Eucharystii przewodniczył bp Marek Solarczyk, duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Biskup podkreślił, że pielgrzymka jest też przypomnieniem, jak ważną postacią jest dla nas Jan Paweł II. O tym, że wciąż jest wzorem do naśladowania dla nauczycieli, rodziców i uczniów. Szkoła, to jest społeczność, w której zawierają się wszyscy skupieni przy dzieciach i młodzieży uczącej się. Każda kolejna pielgrzymka Rodziny Szkół Świętego Jana Pawła II jest okazją do tego, by te społeczności się spotkały, pobyły ze sobą, by się poznały. Jest też okazją do przypomnienia, że nasz patron to znak, przykład i zachęta do tego, byśmy i my przeżywali tą wspólnotę.
Wyjechaliśmy ubogaceni wewnętrznie z motywacją do działania szczególnie w kierunku pomocy ludziom starszym i chorym.
S. Leonarda Klim opiekun SKC
22 października 2024 dzieci z grupy VI, VII, VIII, IX z Przedszkola nr3 wybrały się do teatru w Siedlcach na spektakl pt „Teatr baniek mydlanych”. Bajeczny karnawał baniek mydlanych, interaktywne show oraz niesamowita dawka humoru i dobrej energii zabrały dzieci w zachwycającą podróż do krainy magii i kolorów. Wizyta w teatrze sprawiła dzieciom radość i dostarczyła wielu nowych i pozytywnych wrażeń. Przedszkolaki były także w sali zabaw i parku trampolin. Podczas takich zajęć dzieci mały możliwość rozwijania i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej i integracji z innymi dziećmi w grupach.
Ten dzień pełen wrażeń i atrakcji wypełniony był dobrą zabawą. Przedszkolaki bardzo miło spędziły czas z kolegami i koleżankami , dlatego wesołe i zadowolone wróciły do przedszkola.
Marzanna Kopińska
Samorządowe Przedszkole nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim włączyło się w akcję „Pomoc dla powodzian” zorganizowaną przez Akademię Kids Team w Białej Podlaskiej.
Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami pokazali, że los osób potrzebujących nie jest im obojętny. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki dla poszkodowanych dzieci z obszarów dotkniętych powodzią. Wasza solidarność i wsparcie w tym trudnym czasie pokazuje, jak silna i zjednoczona jest nasza społeczność.
Bardzo dziękujemy także organizatorom zbiórki za odebranie i przekazanie darów potrzebującym!
Po raz kolejny pokazaliśmy, że razem możemy więcej!
Dziękujemy!
Stefaniuk Magdalena
Marciniuk Dorota
W dniu 17 października 2024 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogli zagłosować w tajnych wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego na kadencję 2024-2025. Wybory odbyły się na przerwach międzylekcyjnych, a nad ich przebiegiem czuwała Uczniowska Komisja Wyborcza w składzie: Jakub Jurkowski, Alicja Kijaczko, Brajan Kulikowski, Liwia Pietruk, Julia Rosińska, Daria Sidorczuk.
Kandydaci już 2 tygodnie wcześniej zgłaszali się do UKW, przedstawiając swoje kandydatury z listą poparcia i podpisami uczniów oraz rozwieszali swoje plakaty z programami i rozmawiali z uczniami zachęcając ich do głosowania.
Ostatecznie do wyborów zgłosiło się 11 kandydatów z klas VI-VIII.
Amelia Chwedoruk - 6c,
Alexia Gmur - 7p
Marta Idzikowska - 6a
Aleksander Kasianiuk - 8s
Alicja Kozłowska - 6c
Pola Kiwatkowska - 8b
Aleksandra Morgunowicz - 8c
Lena Piwowar - 7p
Amelia Rosińska - 6a
Magda Sitarczuk - 7p
Wojciech Trochonowicz - 8c
Po zakończeniu głosowania członkowie UKW przeliczyli głosy i sporządzili oficjalny protokół, który potwierdził wyniki wyborów. Zwycięzcą okazał się Aleksander Kasianiuk z klasy 8s, który zdobył 103 na 239 wszystkich oddanych głosów, co zapewniło mu stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Dwa kolejne miejsca zajęły: Pola Kwiatkowska z 8b i Aleksandra Morgunowicz z 8c.
Gratulacje !!!
Szczegółowe wyniki wyborów na stronie SU.
Opiekun SU
Artur Domański
W dniu 21.10.2024 w Chełmie odbyła się konferencje szkoleniowa w ramach programu „Mały Mistrz”, która miała na celu przedstawienie ogólnych założeń i celów programu.
W trakcie konferencji omówiono kluczowe zagadnienia związane z aktywnością fizyczną dzieci. Tematyka obejmowała m.in. wykłady na temat roli aktywności ruchowej jako kluczowego czynnika w rozwoju dzieci oraz prezentację koncepcji „złotego wieku motoryczności”, który jest uważany za kluczowy okres w rozwoju fizycznym dziecka.
Program „Mały Mistrz” jest wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, umożliwia prowadzenie zajęć wychowania fizycznego w klasach 1-3 w szkole. W naszej szkole w programie biorą udział klasy: 1c, 1d, 2a, 2b, 2d, 3b.
P.Karwowska
Przedszkolaki z grup I, III, IV, V i VIII wzięły udział w Ogólnopolskiej kampanii „PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA” , która miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczulenie na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Dzięki przeprowadzonym zajęciom edukacyjnym przedszkolaki wiedzą, co nam daje las, jak zachować się w lesie, czego nie należy tam robić oraz jak dbać o dom leśnych zwierząt. Znają i wykazują mądre postawy zachowań w lesie oraz są świadome tego, że lasy należy chronić.
Katarzyna Leks
Drużyna dziewcząt starowała w Mistrzostwach Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Adamowie. Pomimo osłabionego chorobami składu nasze dziewczyny wywalczyły tam szóste miejsce. Gratulujemy i życzymy podium w następnych startach.
Piotr Sakowicz
3.10.2024 uczniowie naszej szkoły wywalczyli brązowy medal w Powiatowych Biegach Przełajowych w Sworach.
I miejsce Anastazja Marciniak ,
IX miejsce Hanna Michaluk,
IV miejsce Adam Celiński,
IX miejsce Oliwier Dymianiuk,
II miejsce Adam Chruściel,
IV miejsce Diana Tymechuk,
X miejsce Michalina Włodarczyk,
XI miejsce Kacper Lubański,
IX miejsce Roksana Prochera,
XI miejsce Pola Makaruk
Wszystkim, którzy tego dnia reprezentowali naszą szkołę, dziękujemy i życzymy kolejnych udanych startów.
Piotr Sakowicz
Uczniowie klasy II „e” w dniu 3 października pojechali na wycieczkę do rodzinnego parku rozrywki Mandoria pełnego unikatowych i niepowtarzalnych atrakcji, gdzie czekały na nich wspaniałe karuzele i emocjonujące przejażdżki familijnymi roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, szalupy, karuzela i wiele innych. Wyjazd był w części sfinansowany ze środków przeznaczonych w ramach wygranej nagrody w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez firmę Wipasz p.t. „ WIPASZ jest nasz”. Prezes firmy pan Józef Wiśniewski nagrodził wygraną klasę wraz z wychowawcą Magdaleną Matejek z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim czekiem w wysokości 2000 złotych.
16 października przyszedł czas na podziękowania. Pani dyrektor Ewa Włodarczyk zaprosiła przedstawiciela firmy Wipasz Panią Martę Oksiutę, która odwiedziła zwycięską klasę. Dzieci w ramach wdzięczności wykonały wraz z wychowawcą upominek upamiętniający wygraną i wręczyły podczas spotkania. Podzieliły się również wrażeniami z wyjazdu, które do dnia dzisiejszego wywołują uśmiech na ich twarzach.
Magdalena Matejek
Zapraszamy na fotorelację do Albumu Fotograficznego
11 października 2024 roku w szkolnej hali sportowej odbyła się debata przedwyborcza kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W wydarzeniu wzięli udział kandydaci do SU oraz uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z opiekunami.
Debatę prowadzili uczniowie ze Szkolnej Komisji Wyborczej, którzy dbali o przebieg spotkania, zadawali pytania kandydatom oraz moderowali dyskusję, a nad całością czuwał opiekun SU - Artur Domański. Kandydaci mieli okazję zaprezentować swoje programy wyborcze, przedstawić pomysły na przyszłość szkoły oraz odpowiedzieć na pytania od publiczności. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji, zadając liczne pytania i dzieląc się swoimi oczekiwaniami wobec przyszłego przewodniczącego. Debata była ważnym elementem procesu wyborczego, pozwalającym uczniom lepiej poznać kandydatów przed oddaniem głosu.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego zaplanowane są na 17 października 2024 r.
Artur Domański
W dniu 09.10.2024r w ZST im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się zawody Finał Powiatu Bialskiego w Indywidualnym Strzelectwie Sportowym .Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.
Klasyfikacja zawodów:
III m Marcel Wróblewski
IV m Krzysztof Siłka
IV m Iga Romowska- Żuk
V m Nadia Młynarczyk
IX m Magdalena Kaniuch
Szkołę reprezentowali uczniowie kl 8a i 8s :Kamil Ebert, Filipiuk Marcel, Lubiejewski Filip, Matacz Karolina, Oleksiuk Bartłomiej, Szpura Szymon, Wysokiński Maksymilian.
Gratulujemy i Życzymy dalszych Sukcesów !!!!!!
P. Karwowska
Dnia 07.10.2024 obchodzimy w naszej szkole Dzień Uśmiechu połączony z Dniem Zdrowia Psychicznego
Uśmiech to nie tylko uniwersalna oznaka radości, uśmiech wpływa na różne aspekty naszego zdrowia, także na zdrowie jamy ustnej.
W związku z powyższym przygotowałyśmy dla klas 2b i 3c spotkanie ze szkolną dentystką, która wprowadzi nas w świat profilaktyki jamy ustnej
Zerówki oraz klasy 1-3 będą miały okazję rozkodować ukryte na kartce emocje, jednocześnie trenując inteligencję emocjonalną poprzez rozpoznawanie i nazywanie tych emocji
Zachęcamy do zapoznania się z gazetką znajdującą się obok pokoju nauczycielskiego
Dodatkowo mamy dla Was bonus w postaci viralowego filmiku, dotyczącego naszej szkolnej społeczności. Głównymi bohaterkami są uczennice klasy 8c: Gabrysia Wilczyńska oraz Iga Struk
Pomysłodawcami przedsięwzięcia są: psycholog szkolny Olga Brydzińska oraz pedagog specjalny Monika Melaniuk.
Link do filmu:
Zapraszamy do galerii zdjęć z obchodów tego dnia w przedszkolu i szkole
W dniach 30.09.2024 – 04.10.2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Bez Przemocy . W związku z tym zorganizowano dla klas siódmych pogadankę z sierżantem sztabowym Grzegorzem Szymańskim na temat zjawiska przemocy oraz ewentualnych prawnych konsekwencji.Nasi uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji oraz wykazali się kreatywnością podczas prac w grupach. Ponadto, zorganizowano spotkanie dla klas ósmych z członkami Zespołu Interdyscyplinarnego: przewodniczącą ZI Anitą Sanecką , Agnieszką Dołęgą oraz Olgą Brydzińską. Spotkanie miało na celu przybliżenie zjawiska przemocy, rozróżnienie jej form oraz omówienie procedury Niebieskiej Karty.
Bardzo dziękujemy naszym Gościom za zaszczycenie nas swoją obecnością i podzielenie się wiedzą i doświadczeniem !
Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa 2E, pod opieką Pani Magdaleny Matejek, która wykonała pomysłowy plakat propagujący pokój, który zawierał hasła na temat szkodliwości przemocy.
Dodatkowo specjaliści przeprowadzili szereg spotkań z różnymi klasami, których tematyka obejmowała sposoby reagowania na sytuacje przemocowe.
02.10.2024 r. wszyscy przyszli do szkoły ubrani na biało, a o 10:00 zadzwonił dodatkowy dzwonek, który zwołał całą społeczność na minutę ciszy, w celu okazania wsparcia ofiarom przemocy na całym świecie.
Zespół specjalistów
W piątkowy poranek, 4 października 2024 r., uczniowie klasy Ib i Ic wraz z wychowawczyniami wyruszyli na wycieczkę autokarową do Siedlec. Na początku, grupa obejrzała film „Akademia magii,” opowiadający o przygodach 13-letniej Betty, która w obliczu zagrożenia dla swoich bliskich wyrusza na pełną wyzwań misję. Historia ta pokazała dzieciom, że odwaga, determinacja i siła charakteru nie zależą od wieku, a prawdziwym bohaterem może być każdy, kto ma serce gotowe do walki o to, co ważne.
Po wizycie w kinie, wycieczkowicze udali się do Kulinarnego Poddasza, gdzie uczestniczyli w prelekcji na temat odpowiedzialnej i trudnej pracy strażaków. Następnie dzieci, korzystając z miniaturowych gaśnic, rozpoznawały smaki egzotycznych owoców. Kolejnym zadaniem wycieczkowiczów było przygotowanie słodkich bułeczek - nadzianie ich sosami i udekorowanie masą cukierniczą. Na zakończenie warsztatów dzieci zrobiły sałatki, dobierając składniki według własnych upodobań.
Po degustacji każdy uczestnik wycieczki otrzymał pamiątkowy plecak, który mógł ozdobić kolorowymi markerami według własnego pomysłu.
Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń, łącząc naukę z zabawą i kreatywnymi zajęciami. Nowe doświadczenia i miłe przeżycia z pewnością zostaną długo w pamięci uczestników.
Iwona Kowalczyk