07 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się apel z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzięli nim udział uczniowie klas 0-III. Apel przygotowali koledzy i koleżanki z klasy III B pod kierunkiem wychowawczyni mgr Krystyny Paluszkiewicz. Mali patrioci uczcili piosenką i wierszem wydarzenia sprzed wielu lat.
Turniej został rozegrany 30.04.2013r. wzięło w nim udział dziesięciu chłopców.
Klasyfikacja miejsc:
I miejsce - Trzebnio Kajtek
II miejsce - Małachwiejczyk Piotrek
III miejsce - Żuk Szymon
IV miejsce - Lecyk Jasiek
V miejsce - Kalinowski Michał
VI miejsce - Męczyński Piotr
Wieczorek Kuba
Krasuski Wiktor
Pepa Piotrek
Węgrzyniak Bartosz
Chłopcy rywalizowali ze sobą po raz drugi, kolejność miejsc na podium była inna. Chłopcy uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez Zbigniewa Bernata i z na każdym kolejnym turnieju ich umiejętności są coraz większe.
W dniu 24.04.2013 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim zostały przeprowadzone zawody klas II-gich dziewcząt.
I miejsce – Łopacka Weronika
II miejsce – Byczuk Julia
III miejsce –Staska Wanessa
IV miejsce - Woch Sandra
V miejsce - Jarzębowska Maja
VI miejsce- Piwowar Zuzia
W w/w rywalizacji brały również udział Giersz Dobrusia, Turska Emanuela, Dragun Ola, Oksiejuk Patrycja, Weka Gabrysia, Parafiniuk Julia.
Wszystkie zawodniczki walczyły o zdobycie czołowych miejsc, ale na podium stanęły tylko trzy najlepsze, które systematycznie uczestniczyły w zajęciach pozalekcyjnych.
27 kwietnia w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie zmagały się pary taneczne w różnych kategoriach. Ponad 250 osób wzięło udział w dwunastych Amatorskich Spotkaniach Tanecznych zorganizowanych przez Lubartowski Ośrodek Kultury. Na parkiecie zaprezentowały się pary z Janowa Lubelskiego, Garwolina, Chełma, Lublina, Białej Podlaskiej, Bełżyc, Zamościa, Międzyrzeca Podlaskiego oraz Lubartowa. Oceniała ich komisja sędziowska w składzie: Magdalena Gronowska – Lublin, Elżbieta Juszczyńska – Biała Podlaska, Magdalena Demucha – Lublin, Jolanta Grabowska – Lubartów, Piotr Woźniak – Międzyrzec Podlaski oraz Radosław Buczma- Chełm. Wszystkie pary, które wzięły udział w turnieju, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary. W turnieju uczestniczył między innymi uczeń klasy VA Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi Bartłomiej Marczuk. Wraz ze swoją partnerką Karoliną Grzeszyk wytańczyli pierwsze miejsce w grupie początkującej 10- 11 lat.
W związku z obchodami Dnia Ziemi uczniowie klasy Ia i Ic pod kierunkiem wychowawczyń – Doroty Kuźmiuk i Iwony Kowalczuk przygotowali w dniu 26.04.2013 apel ekologiczny pod hasłem KOCHAMY CIĘ ZIEMIO. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0-III. Pierwszoklasiści wystawili dwie inscenizacje nawołujące do ochrony lasów oraz różnych zakątków naszej planety. Całość uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej oraz ciekawa scenografia.
Na zakończenie występu, na ręce gospodarzy poszczególnych klas, wręczono przybyłym uczniom rozsypanki wyrazowe (hasła), które w klasach uczniowie wkleili do zeszytu.
Młodych artystów widownia nagrodziła gromkimi brawami.
Marzec i kwiecień obfitowały w turnieje szachowe. Tydzień przed świętami w Lublinie rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Lublina Dzieci do lat 7. Mistrzem Lublina został zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim – Jerzy Rzeńca, który wygrał wszystkie partie i zdobył 6 pkt. W turnieju wzięło udział 28 chłopców.
20 kwietnia 2013 roku w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Przedszkolaków. W tym turnieju również zwyciężył Jerzy Rzeńca. Podobnie, jak w Lublinie wygrał wszystkie partie i zdobył 7 pkt.
Na początku maja Jurek wyjeżdża do Poronina, aby walczyć w Mistrzostwach Polski Przedszkolaków.
Na starcie stanęło 114 zawodników i zawodniczek z 27 szkół podstawowych lubelszczyzny.
Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składach:
I.
Paweł Węgrzyniak kl. IV
Piotr Rzeńca kl. V a,
Patrycja Waszczuk kl. III a,
Dominika Węgrzyniak kl. VIs,
Robert Tymoszuk kl. Ia.
II.
Paweł Kołodziej kl. IIIb,
Lilianna Czopińska kl. IIIb,
Wiktor Kukawski kl. Ib,
Amelia Mikołajczuk kl. Ib
Patrycja Majczyna kl. Ib.
W turnieju zwyciężył Paweł Węgrzyniak, który wygrał wszystkie partie i zdobył 7 pkt. Tuż za nim z 6 pkt uplasował się Piotr Rzeńca. Na czwartym miejscy, również z 6 pkt ukończyła turniej Patrycja Waszczuk, która zajęła I miejsce w klasyfikacji dziewcząt. Drugie miejsce w klasyfikacji dziewcząt zajęła Dominika Węgrzyniak.
Drużyna zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej z dorobkiem 24 pkt i wyprzedziła, aż o 3,5 pkt faworyzowaną Szkołę Nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego. Trzecie miejsce zajęli gospodarze turnieju – szkoła z Fajsławic.
Druga drużyna zajęła wysokie 12 miejsce.
20 kwietnia 2013 w Zamościu w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w szachach przedszkolaków. Startowały dzieci z rocznika 2006 i młodsze. W mistrzostwach wzięło udział 25 chłopaków i 12 dziewczynek z całego województwa. Międzyrzec Podlaski reprezentował 7 letni Jerzy Rzeńca wychowanek Przedszkola nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Turniej odbywał się na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim. Wielotygodniowe przygotowania z trenerem Łukaszem Dymkiem do Mistrzostw Przedszkolaków przyniosły efekt. Jerzy Rzeńca wygrał wszystkie 7 rund i z kompletem punktów zajął 1 miejsce. Jerzy wywalczył tytuł Mistrza Województwa przedszkolaków.
W dniu 15.03.2013 r. odbył się pierwszy etap konkursu historycznego „Mój region” organizowanego przez Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.
Do etapu II zakwalifikowało się dwoje uczniów reprezentujących naszą szkołę:
Marta Tchórzewska z klasy 5 S i Piotr Rzeńca z klasy 5 B.
Przed II etapem konkursu uczniowie wezmą udział w wycieczce, która odbędzie się 10 maja 2013 r. na trasie Biała Podlaska – Łomazy – Wisznice – Horodyszcze – Jabłoń – Kolano – Parczew – Milanów – Czemierniki – Żabików – Radzyń Podlaski – Międzyrzec Podlaski.
Gratulujemy uczniom i życzymy powodzenia kolejnych etapach konkursu .
Artur Domański
Zawody zorganizował Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim.
Mistrzostwa rozegrano w 2 grupach turniejowych: open oraz juniorów do lat 8. W turnieju głównym na starcie stanęło 79 zawodników i zawodniczek z dwóch federacji: Polskiej i Białoruskiej. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund z tempem 10 mim + 5” na zawodnika na partię. W turnieju juniorów do lat 8 zagrało 16 zawodników i zawodniczek. Dzieci grały na dystansie 7 rund z tempem 30 min. na partię na zawodnika. Sędzią głównym turnieju open był Prezes Lubelskiego Związku Szachowego Krzysztof Góra. Turniej dzieci przeprowadził Tadeusz Węgrzyniak.
Rywalizacja przebiegała w atmosferze fair play. Zawodnicy, którym się nie powiodło godnie przyjmowali porażki.
Mistrzem Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach Szybkich w 2012 roku został zawodnik MTSz Mińsk Mazowiecki - FM Piotr Delekta, który zdobył 7,5 pkt. Drugie miejsce zajął k Łukasz Dymek z Radzynia Podlaskiego, który również uzyskał 7,5 pkt. Trzecie miejsce również zajął radzynianin - Piotr Turowski. W klasyfikacji juniorek i juniorów do lat 18 zwyciężyli: Antonina Góra z UKS GIM dwójka Tomaszów Lubelski i Filip Delekta – zawodnik KSz Stilon Gorzów. Wśród czternastolatków tytuły mistrzowskie zdobyli: Paulina Golwiej z GOK Sarnaki i Paweł Węgrzyniak z MUKS Gambit w Międzyrzecu Podlaskim. Mistrzynią Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach Szybkich juniorek do lat 10 została Patrycja Waszczuk z MUKS Gambit w Międzyrzecu Podlaskim, która jednocześnie została wyróżniona jako najwyżej sklasyfikowany w turnieju mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Wśród juniorów do lat 10 najlepszym szachista okazał się Piotr Delekta Junior.
Najsympatyczniejszą grupą szachistów były dzieci do lat 8, które jeszcze dość nieporadnie, ale bardzo dzielnie walczyły na szachownicach. Wśród dziewcząt zwyciężyła Justyna Lisiecka przed Oliwią Golwiej – obydwie z GOG Sarnaki. Trzecie Miejsce zajęła zawodniczka MUKS Gambit w Międzyrzecu Podlaskim – Amelka Mikołajczuk. Wśród juniorów zwyciężyli zawodnicy MUKS Gambit: Robert Tymoszuk – 7 pkt., przed Jerzym Rzeńcą – 6 pkt. Trzecie miejsce z dorobkiem 5 pkt zajął zawodnik ULKS Niwka Łomazy – Czarek Sobechowicz. Najmłodszą uczestniczką turnieju była Karolinka Tymoszuk, która 11 kwietnia 2013 roku skończyła 5 lat.
Puchary i nagrody dla zwycięzców wręczali: Burmistrz Miasta Międzyrzeca Podlaskiego Pan Artur Grzyb i Prezes Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim Pan Wiesław Kozaczuk.
Serdeczne podziękowania składamy Prezesowi Banku Spółdzielczego Panu Wiesławowi Kozaczukowi i Dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 im. Jana Pawła II Panu Mirosławowi Kotowi za wspieranie rozwoju szachów w Międzyrzecu Podlaskim.
W dniu 10 kwietnia 2013 r. Szkoła Podstawowa nr 3 gościła w swoich murach 130 dzieci 6 i 7 letnich z międzyrzeckich przedszkoli:
z Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 3, Przedszkola „Jaś i Małgosia” oraz z oddziałów przedszkolnych z ZPO nr 3. Dzieciom towarzyszyli wychowawcy oraz rodzice.
W progach szkoły przy popiersiu patrona Jana Pawła II gości powitała wicedyrektor Marzanna Puszkarska. Na dzieci oczekiwał również wielki baner „Witajcie w szkole”.
Dyrektor Szkoły Pan Mirosław Kot przywitał pięknie wszystkich przybyłych gości w świetlicy szkolnej, życząc dzieciom wielu wspaniałych atrakcji przygotowanych w tym dniu specjalnie dla nich.
Nasi goście wzięli udział w zajęciach otwartych prowadzonych przez: mgr Dorotę Kuźmiuk, mgr Bożenę Węgrzyniak, mgr Katarzynę Mikołajczuk, mgr Iwonę Kowalczuk. Dzieci były zaangażowane w proces lekcyjny, korzystały z tablicy interaktywnej, pracowały na komputerze, wykonywały prace plastyczne, korzystały z wielu nowoczesnych pomocy dydaktycznych będących na wyposażeniu naszych klasopracowni. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wielu wrażeń i atrakcji, z twarzy uczniów nie znikał uśmiech i zaskoczenie.
Po lekcji dzieci uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Czystość to zdrowie” przygotowanym przez mgr Małgorzatę Rumowską i mgr Małgorzatę Matejek. Dodatkową atrakcją był udział dzieci w zabawach i piosenkach ruchowych przygotowanych przez siostrę Lilianę.
Po zwiedzeniu szkoły, „zajrzeniu” do gabinetu pani dentystki czy biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali pamiątkowe podarunki ufundowane przez sponsora i jedno z wydawnictw oraz – jako, że szkoła uczestniczy w akcji „Szklanka mleka na co dzień” – po kartoniku zdrowego mleka.
Nasi goście byli bardzo zadowoleni z wizyty w Szkole Podstawowej nr 3.
W związku z obchodami Roku Tuwima nauczyciele języka polskiego w ZPO nr 3 zorganizowali
10 kwietnia 2013r. Międzyszkolny Turniej Recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich międzyrzeckich szkół.
Konkurs uświetniło swoją obecnością profesjonalne jury w składzie:
p. Krystyna Kornacka – wieloletni pedagog i autorka m.in. „Czarnej Róży”
p. Leszek Sokołowski – satyryk, poeta, kabareciarz
p. Janusz Jastrzębski – warszawski poeta i dziennikarz.
Oceniali oni recytatorów w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum.
Nagrody sponsorowała Podlaska Fundacja Wspierania Talentów.
Wśród prezentowanych tekstów pojawiły się mało znane, satyryczne utwory, które mimo upływu lat, nie straciły nic na swojej aktualności. Młodzi recytatorzy wykazali się dużym zaangażowaniem i umiejętnością trafnego i twórczego doboru repertuaru. Warto podkreślić, że nagrodzone wystąpienia wzbudziły uznanie nie tylko jury, ale też publiczności.
Laureatami konkursu zostali:
Szkoła podstawowa:
I miejsce – Konrad Sawczuk ZPO nr3
II miejsce – Wiktoria Zacharjasz ZPOnr2
III miejsce – Julia Świerżewska ZPO nr3
wyróżnienie – Natalia Filimon ZPO nr3
Gimnazjum:
I miejsce – Izabela Okrasa – ZPO nr3
II miejsce – Aleksandra Kaczmarczyk ZPO nr2
III miejsce – Adrianna Janusiewicz ZPO nr 2
wyróżnienie –Anna Biernacka ZPO nr3
Nagrodę specjalną dla najlepszego recytatora konkursu otrzymał Konrad Sawczuk.
W dniach 1 -25 marca 2013 r. świetlica szkolna organizowała konkurs na najładniejszą pisankę wielkanocną. Prace zgłaszane przez uczniów wyróżniały się oryginalnością i różnorodnością technik wykonania. W konkursie udział brali uczniowie Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum Sportowego. Spośród zgłoszonych prac wychowawcy świetlicy (p. B. Czubaszek, p. M. Łosicka, p. A. Grzesiak) przyznali 3 nagrody główne w postaci lektur szkolnych i 3 wyróżnienia.
Nagrody główne otrzymali:
Piotr Sapiecha kl. III a SP
Natalia Łosicka kl. III a SP
Aleksandra Panasiuk kl. I c SP
Wyróżnienia:
Julia Rodak kl. IV a SP
Oksana Kondraciuk kl. III a SP
Tomasz Ćwiek kl. II i GS
5 kwietnia 2013 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mokobodach odbył się finał III Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego „Pamięci Jana Pawła II”. Patronat medialny nad konkursem sprawowały Katolickie Radio Podlasie oraz portal podlasie24.pl. W konkursie wzięło udział 74 uczniów z 14 szkół z Diecezji Siedleckiej oraz reprezentanci Szkoły Podstawowej w Węgrowie. Przesłuchania konkursowe odbyły się w trzech kategoriach wiekowych - kl. 0-I, kl. II-III, kl. IV-VI. Recytacje oceniało jury w składzie p. Barbara Przesmycka, p. Justyna Fic, p. Hanna Dębska oraz p. Joanna Symanowicz.Uczniowie naszej szkoły sięgnęli po najcenniejsze laury, zdobywając pierwsze miejsca. Piotr Pepa w kategorii klas II-III, a Marta Tchórzewska w kategorii klas IV-VI. Wyróżnienie w kategorii klas IV-VI. otrzymała Julia Świerżewska.
Gratulujemy!
Bank Spółdzielczy - Otwarte Mistrzostwa
Międzyrzeca Podlaskiego Juniorów do lat 8
w Szachach Szybkich
ORGANIZATORZY:
MUKS Gambit w Międzyrzecu Podlaskim.
Lubelski Związek Szachowy.
Urząd Miasta w Międzyrzecu Podlaskim
Zespół Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.
SPONSOR STRATEGICZNY
SPONSORZY
Spółdzielnia Mleczarska w Rykach,
PATRONAT MEDIALNY:
Katolickie Radio Podlasia.
Wspólnota Międzyrzecka.
Międzyrzecka.pl – Portal informacyjny.
MIEJSCE:
Zespół Placówek Oświatowych Nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
TERMIN:
14 kwietnia 2013 r. (niedziela)
- godz. 9.00 – 9.45 – potwierdzenie udziału
- godz. 9.45 – odprawa techniczna
- godz.10.00 – rozpoczęcie I rundy
SYSTEM ROZGRYWEK:
- szwajcarski – 7 rund,
- tempo 30 min. na posunięcie, na partię na zawodnika,
- możliwość uzyskania V i IV kategorii
Kryteria ustalania klasyfikacji indywidualnej:
- liczba punktów
- średni Buchholz
- pełny Buchholz
- progresja
ZAPISY, UCZESTNICTWO:
- na stronie www.chessarbiter.com - do 13.04.2013 r.
- telefonicznie pod nr tel. 533986858 – Tadeusz Węgrzyniak – do 13.04.2013 r.
- opłata startowa - 10 zł.
NAGRODY
– puchary (medale) + dyplomy + nagrody rzeczowe dla pierwszych trzech zawodników (z podziałem na chłopców i dziewczęta). Dyplomy dla wszystkich uczestników.
SĘDZIA
- Tadeusz Węgrzyniak – tel. 605232084, e-mail: twegrzyniak@op.p
SPRAWY RÓŻNE:
- w turnieju obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego dla szachów szybkich
- zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie,
- zawodnicy przyjeżdżają na własny koszt.
Bank Spółdzielczy - Otwarte Mistrzostwa
Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach Szybkich
w ramach cyklu „Grand Prix Lubelszczyzny 2013” - zgłoszone do FIDE
ORGANIZATORZY:
MUKS Gambit w Międzyrzecu Podlaskim.
Lubelski Związek Szachowy.
Urząd Miasta w Międzyrzecu Podlaskim
Zespół Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.
SPONSORZY
Spółdzielnia Mleczarska w Rykach,
PATRONAT MEDIALNY:
Katolickie Radio Podlasia.
Wspólnota Międzyrzecka.
Międzyrzecka.pl – Portal informacyjny.
MIEJSCE:
Zespół Placówek Oświatowych Nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim, ul. Leśna 3 (świetlica)
TERMIN:
14 kwietnia 2013 r. (niedziela)
- godz. 9.00 – 9.45 – potwierdzenie udziału
- godz. 9.45 – odprawa techniczna
- godz.10.00 – rozpoczęcie I rundy
SYSTEM ROZGRYWEK:
- szwajcarski – 9 rund,
- tempo 10 min. + 10” na posunięcie, na partię na zawodnika.
Kryteria ustalania klasyfikacji indywidualnej:
- liczba punktów
- średni Buchholz
- pełny Buchholz
- progresja
W turnieju obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego dla szachów szybkich oraz Regulamin GRAND PRIX Lubelszczyzny.
ZAPISY, UCZESTNICTWO:
- na stronie www.chessarbiter.com - do 13.04.2013 r.
- telefonicznie pod nr tel. 533986858 – Tadeusz Węgrzyniak – do 13.04.2013 r.
W zawodach może wziąć udział każdy po uiszczeniu opłaty startowej w wysokości:
SENIORZY i JUNIORZY powyżej 14 lat – 25 zł (ur. w 1998 r i starsi)
JUNIORZY do lat 14 lat– 15 zł (ur. w latach 2002 – 1999)
JUNIORZY do 10 lat – 10 zł (ur. w 2003 r i młodsi)
Z opłaty startowej zwolnieni są zawodnicy posiadający tytuły WGM i GM.
Uwaga!
Osoby zgłaszające się do turnieju w dniu 14.04.2013 r. wpłacają opłatę startową podwyższoną o 10 zł.
W przypadku, gdy w turnieju startuje więcej niż dwoje juniorów do lat 14 z jednej rodziny stosuje się obniżoną opłatę startową w wysokości 10 zł.
NAGRODY GWARANTOWANE:
a) OPEN
1 miejsce 350,00 PLN ( dyplom+ puchar)
2 miejsce 250,00 PLN ( dyplom)
3 miejsce 150,00 PLN ( dyplom)
4 miejsce 100,00 PLN ( dyplom)
5 miejsce 100,00 PLN ( dyplom)
6 miejsce 50,00 PLN ( dyplom)
7 miejsce 50,00 PLN ( dyplom)
8 miejsce 50,00 PLN ( dyplom)
b) NAJWYŻEJ SKLASYFIKOWANA KOBIETA:- 50,00 PLN + dyplom,
- najwyżej sklasyfikowany mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego – 50 zł.
c) JUNIORZY I JUNIORKI:
- juniorzy i juniorki do lat 18 – puchar + dyplom + nagroda rzeczowa dla zwycięzcy klasyfikacji
- juniorzy i juniorki do lat 14 – puchar + dyplom + nagroda rzeczowa dla zwycięzcy klasyfikacji
- juniorzy i juniorki do lat 10 – puchary + dyplomy + nagrody rzeczowe dla pierwszych trzech zawodników (z podziałem na chłopców i dziewczęta)
SĘDZIA GŁÓWNY:
Krzysztof Góra tel. 792 02 33 96, 533 98 66 57; e-mail: goraniwa@wp.pl
SPRAWY RÓŻNE:
- w turnieju obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego dla szachów szybkich oraz Regulamin GRAND PRIX Lubelszczyzny,
- zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie,
- zawodnicy przyjeżdżają na własny koszt.
W dniu 22 marca 2013 r. przy okazji obchodów "Dnia Życia" odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Młodość - Trzeźwość 2013" zorganizowanego przez Miejską Komisję Rozwiązywania 'Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, osiągnęli szczególnie wysokie wyniki w konkursie, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Dom i szkoła - bezpieczne miejsca bez przemocy i używek" i obejmował twórczość plastyczną oraz literacką. To właśnie nasi uczniowie, wspierani przez nauczycieli i rodziców, zdobyli najwięcej spośród innych szkół, nagród i wyróżnień. Należą się im wyrazy uznania i szczere gratulacje. Udział w uroczystości był też okazją do wysłuchania programu profilaktycznego z cyklu "Używki", z uwzględnieniem problemu przemocy i agresji, zaprezentowanego przez psychoterapeutę z Pedagogii z Krakowa. Słowa zachęcające dzieci i młodzież do przestrzegania zdrowego stylu życia skierował do uczestników uroczystości jej gość honorowy Burmistrz Miasta P. Artur Grzyb. Już teraz zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie w kolejnym roku szkolnym.
21 marca 2013 roku w Pierwszym Dniu Wiosny 48 uczniów Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim wraz z opiekunami udało się na wycieczkę turystyczną do stolicy naszego województwa Lublina. Główną atrakcją wycieczki miała być rewia na lodzie, ale, niestety, organizatorzy w ostatniej chwili odwołali występ. W zamian za to w programie znalazło się kino trójwymiarowe, gdzie dzieci obejrzały film „Oz Wielki i Potężny” oraz zabawa w parku rozrywki, gdzie starsi uczestnicy wycieczki grali w kręgle, a młodsi bawili się w centrum zabawy. Był czas na zakupy oraz posiłek w KFC. Wycieczka była udana i wszystkim dopisywały humory. Zmęczeni, ale szczęśliwi późnym wieczorem wróciliśmy do domu.
Samorząd Uczniowski, jak tradycja stara nakazuje, zorganizował uczniom Dzień Wagarowicza - bo tak przecież mówi się na Pierwszy Dzień Wiosny ;)
Impreza przygotowana była dla uczniów klas IV - VI, a odbywała się w świetlicy szkolnej. Przygotowano różne konkurencje, z którymi zmagali się ochotnicy - zespołowo i solo. Był wiosenny quiz, karaoke, zgadywanka - Jaka to melodia?, malowanie twarzy, konkurencje sportowe: sprawnościowe i taneczne. Zwycięzcy otrzymywali nagrody, zaś uczestnicy słodkie "pocieszajki" ufundowane przez Panią Dyrektor. Zabawa była przednia, co wiernie oddają zdjęcia w szkolnej galerii :)
W finale podjęto próbę pozbycia się Pani Zimy... Nam się udało, gorzej z tą za oknem :(
Od 18 do 25 marca 2013 r w świetlicy szkolnej trwa Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez wychowawców świetlicy. Na kiermaszu prezentowane są ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, takie jak: pisanki, kartki, stroiki, świeczniki i koszyczki. Ozdoby zostały wykonane przez dzieci i nauczycieli podczas zajęć świetlicowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli codziennie w godz. 7.30 - 16.00.