Menu

  • Finał Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych

    Finał Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych

     

    Zespół Szkół w Łomazach po raz kolejny zorganizował Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Bialskiego o Puchar Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego. W tym roku wystartowało w turnieju tylko 5  drużyn ze szkół podstawowych. Międzyrzec Podlaski reprezentowany był przez dwie szkoły,  Nr 3 i Nr 1. Drużyna Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II wystąpiła w  składzie: I szachownica – Paweł Węgrzyniak z kl. IV „p”, II szachownica – Patrycja Waszczuk z kl. III „a”, III szachownica  - Piotr Rzeńca z klasy V i na IV szachownicy Dominika Wegrzyniak z klasy VI „s”.Wszyscy zawodnicy są członkami Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim, który działa przy Zespole Placówek Oświatowych Nr 3.Zgodnie z oczekiwaniami zwyciężyła drużyna SP Nr 3, która pokonała wszystkich rywali i zdobyła komplet punktów. Paweł Węgrzyniak, Patrycja Waszczuk i Dominika Wegrzyniak odnieśli zwycięstwa we wszystkich rozegranych partiach. Drugie miejsce w powiecie zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim, której trzon stanowili również zawodnicy MUKS Gambit w Międzyrzecu Podlaskim – Daniel Łosicki i Sebastian Szczesniak. W gimnazjadzie wystąpiła również drużyna Gimnazjum Sportowego Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Rafał Węgrzyniak, Hubert Gutowski, Paulina Jakimiak – wszyscy z  klasy III „s” i Iga Węgrzyniak z klasy I „b”, która zajęła doskonałe III miejsce. Końcowe wyniki dostępne są na stronie: www.chessarbiter.com i www.szachy-gambit.pl.

    W dniu 12 grudnia 2012 roku Mistrzowie Powiatu Bialskiego Ziemskiego wyjeżdżają do Tomaszowa Lubelskiego gdzie będą walczyć w Finale Drużynowych Mistrzostw Województwa.

     

     

             

             

              

  • II Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Prezesa MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim

    II Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Prezesa MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim

     

    8 grudnia 2012 roku w świetlicy Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3  w Międzyrzecu Podlaskim rozegrany został II Mikołajkowy Turniej Szachowy   o Puchar Prezesa MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim

    W turnieju wzięły udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych   i gimnazjaliści. Turniej zorganizowany został przez MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim i Szkołę Podstawową Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im Jana Pawła II przy wsparciu sponsorów, którymi byli: Urząd Miasta w Międzyrzecu Podlaskim, Spółdzielnia Mleczarska Ryki i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim. Turniej zorganizował po raz pierwszy Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim przy wsparciu sponsorów Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim.

    W zawodach wzięło udział 22 szachistów i szachistek.  Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem 15 min na zawodnika.

    Podobnie jak w roku ubiegłym pierwsze trzy miejsca w turnieju wywalczyli zawodnicy MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim. Zwyciężył Paweł Węgrzyniak, przed Patrycją  Waszczuk i Danielem Łosickim. Czwarte miejsce zajął szachista z Łukowa - Mariusz Goławski.

    Ozdobą turnieju była czteroletnia Karolina Tymoszuk, która na szachownicy dowodziła „drewnianym wojskiem” i dzielnie stawiała czoła starszym kolegom i koleżankom. Karolinka ukończyła turniej z dorobkiem 2 punktów z 7 partii.

    Pod koniec turnieju nieoczekiwanie pojawił się „Święty Mikołaj”, który wręczył wszystkim uczestnikom turnieju paczki.

    Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji otrzymali puchary, medale, dyplomy  i nagrody rzeczowe. 

  • GÓRA GROSZA

    GÓRA GROSZA

     


    Na przełomie listopada i grudnia (26.11. -  07.12.) trwała w naszej szkole zbiórka pieniędzy na "Górę Grosza". Akcję tę już po raz 13 organizowało Towarzystwo "NASZ DOM" . Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych i rodzin zastępczych.
    W ciągu 2 tygodni połączone samorządy szkolne podstawówki i gimnazjum zbierały pieniądze. 
    Specjalnie oznakowane puszki przygotowały uczennice klasy VIP -  Julia Barczuk, Agnieszka Telega i Ola Gadzicka.
     Sfinalizowanie akcji należało już do gimnazjalistów - wiadomo starsi, to i w matmie lepsi ;) W komisji przeliczającej pod "dowództwem" pani Ewy Bednarczyk pracowały: Michalina Osiej, Agata Matejek i Iza Okrasa. 
    Zebraliśmy - 414 złotych i 28 groszy.
    Pamiętajcie: Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie.

  • Lekcja biblioteczna

    Lekcja biblioteczna

    Dnia 6 grudnia,nauczyciel bibliotekarz Renata Prokopiuk przeprowadziła niecodzienną lekcję biblioteczną z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych z klas integracyjnych.W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I-III gimnazjum i IV-V szkoły podstawowej łącznie 8 dzieci.Lekcja rozpoczęła się od krótkiej rozmowy na temat zbliżąjących się Świąt Bożego Narodzenia.Uczniowie chętnie włączali się do rozmowy,następnie każdy uczeń otrzymał materiały z których powstała nowa kartka
    świąteczna.Wszyscy z zaangażowaniem tworzyli swoje prace,oraz układali świąteczne życzenia.

  • IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

    IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

     

     04.12.2012 odbył się w Zamościu finał województwa w pływaniu indywidualnym i drużynowym  - IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ. V miejsce w sztafecie 8 x 25 m stylem dowolnym z czasem  2 : 17, 10 wywalczyły dziewczynki w składzie ( Izabella Turska, Agnieszka Telega, Julia Barczuk, Oliwia Stefaniuk, Zuzanna Włodarczyk, Zuzanna Celińska,  Klaudia Gomółka, Natalia Hryciuk).

    VI miejsce w sztafecie 8 x 25  m stylem dowolnym z czasem 2:08,42 wywalczyli chłopcy w składzie (Jakub Buziak,Kacper Bernat, Norbert Gromadzki, Jakub Topczewski, Jan Szymoniuk, Konrad Sawczuk, Jakub Celiński ,Jakub Ciok).

    II miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym zajęła OLIWIA STEFANIUK

                                                Opiekunowie: Patrycja Karwowska

                                                                                 Jarosław Mikołajczuk

  • Akcja mikołajkowa 2012

    Akcja mikołajkowa 2012

     

    Prawie cały miesiąc listopad trwała w naszej szkole akcja zbierania słodyczy dla podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.Organizując te akcję – mówi jej inicjatorka p. Katarzyna Kowal – chcieliśmy, by Mikołajki nie kojarzyły się dzieciom tylko z oczekiwaniem na prezenty, ale również z chęcią podzielenia się czymś z innymi, bardziej potrzebującymi. Tym razem – z ponad pięćdziesięciorgiem ciężko chorych i umierających dzieci objętych opieką lubelskiego hospicjum.Akcja spotkała się z wielkim zaangażowaniem ze strony uczniów i nauczycieli. Dzieci samodzielnie wykonały plakaty informujące o zbiórce i przygotowały specjalne pudełka na słodycze. W akcję charytatywną włączyły się Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Sportowego, jak również Szkolne Koło Caritas.Ofiarność dzieci była wielka. Zebrano 159 czekolad, 582 batoniki, 118 sztuk innych słodyczy oraz prawie 30 maskotek. Wzruszające były reakcje dzieci, które przynosiły słodycze po kilka czy kilkanaście na raz. Najmłodsze – mimo ograniczenia akcji tylko do słodyczy – przynosiły również zabawki.Wśród darów znalazła się figurka małego aniołka z dołączoną karteczką, na której mały ofiarodawca napisał: „to twój aniołek, pomódl się do niego”.Tylko to jedno zdanie przekonuje, że takie akcje mają głęboki sens.

     

     

     

  • Dzień Integracji

    Dzień Integracji

    Dnia 3 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbył się Dzień Integracji. Uczniowie klas integracyjnych Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z wychowawcami i nauczycielami wspomagajacymi przygotowali montaż słowno – muzyczny „Integracja łączy”. Na spotkanie zaproszono dyrekcję szkoły, uczniów ze szkoły podstawowej, dzieci i młodzież z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Międzyrzecu Podlaskim oraz ich opiekunów. Wszyscy wspólnie wesoło bawili się oraz śpiewali piosenki znanych wykonawców. Radości było wiele. Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

  • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

    KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

     

    29 listopada 2012 roku w naszej szkole, w holu przed świetlicą, odbył się kiermasz świąteczny zaorganizowany przez wychowawców świetlicy. Na kiermaszu sprzedawane były ręcznie wykonane ozdoby: bombki, choinki, wieńce, stroiki, łańcuchy, aniołki gipsowe oraz kartki. Przedmioty te wykonali nauczyciele pracujący w świetlicy ( p. Bożena Czubaszek, p. Aleksandra Grzesiak i p. Monika Parafiniuk) oraz dzieci na zajęciach świetlicowych. Piękne przedmioty cieszyły oko, pomysłowość twórców zachwycała zgromadzonych gości. 

  • REJONOWE ZAWODY PŁYWACKIE

    REJONOWE ZAWODY PŁYWACKIE

     

    28.11.2012 ODBYŁ SIĘ FINAŁ REJONU BIAŁA PODLASKA W  PŁYWANIU  INDYWIDUALNYM I DRUŻYNOWYM IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

    I miejsce w sztafecie 8 x 25 m stylem dowolnym z czasem 2:16,19 wywalczyły dziewczynki w składzie ( Izabella Turska, Agnieszka Telega, Julia Barczuk, Oliwia Stefaniuk, ZuzannaWłodarczyk,Zuzanna Celińska,  Klaudia Gomółka, Natalia Hryciuk).

    I miejsce w sztafecie 8 x 25  m stylem dowolnym z czasem 2:12,42 wywalczyli chłopcy w składzie (Jakub Buziak,Kacper Bernat, Norbert Gromadzki, Jakub Topczewski, Jan Szymoniuk,Jakub Siłuszyk, Jakub Celiński ,Jakub Ciok).

    I miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym zajęła OLIWIA STEFANIUK

    I miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym zajął JAKUB BUZIAK

    III miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym zajął JAKUB Topczewski

    III miejsce na  dystansie 50 m stylem klasycznym zajął  JAKUB CIOK

    Wszystkie wyżej wymienione osoby przeszły do Finału Województwa w pływaniu indywidualnym i drużynowym, który odbędzie się w Zamościu dnia 4. 12. 2012

                                                          Opiekunowie: Patrycja Karwowska Jarosław Mikołajczuk

  • Dyskoteka Andrzejkowa

    Dyskoteka Andrzejkowa

     Dnia 28 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Andrzejek. Opiekę nad imprezą sprawowali wychowawcy klas 4-6. Niekwestionowanym hitem tego wieczoru okazał się utwór „Gangnam style”, który kilkakrotnie porywał wszystkich uczniów na parkiet. Oprócz tańców dzieci spotykały się w swoich klasach przy drobnym poczęstunku oraz chętnie uczestniczyły we wróżbach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Po za wróżeniem z kart i z ręki, każdy miał okazję przebić serce szpilką i poznać imię przyszłego ukochanego/ukochanej, bądź też dowiedzieć się, jaki zawód będzie wykonywać w przyszłości. Dyskoteka zakończyła się utworzeniem pociągu przemieszczającego się po sali w rytm muzyki, po czym wszyscy udali się do swoich domów.

  • Akcja "Ołówek"

    Akcja "Ołówek"

     

             W połowie października bieżącego roku Szkolne Koło Caritas we współpracy z Samorządami Szkolnymi rozpoczęło akcję „Ołówek” czyli prosty sposób na to by dzieciom w Kenii życie odmienić. W zbiórkę ołówków i temperówek, która trwała do 10 listopada zaangażowały się całe klasy.

     20 listopada 2012r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Siostrą Orionistką Amabilis Gliniecką, która była na misjach w Kenii. Siostra opowiedziała o swojej pracy na placówce w Kenii, zwłaszcza o pracy z dziećmi. Wiele zdjęć i prezentacja multimedialna przybliżyły dzieciom z klas I – IV warunki życia kenijskich dzieci, warunki w jakich mieszkają i uczą się. Podczas tego spotkania Przewodniczący Szkolnego Koła Caritas i Samorządów Szkolnych przekazali Siostrze Amabilis Glinieckiej zebrane ołówki i temperówki, które w najbliższym czasie trafią do kenijskich dzieci.

    Wyrażamy wielkie uznanie dla Siostry Amabilis za podjęcie pracy w wiosce LAARE w Kenii,  a wszystkim, którzy ofiarowali swój Dar Serca bardzo dziękujemy. Cieszymy się , że nasza szkoła mogła pomóc dzieciom w Kenii. Podsumowując – zebraliśmy 685 ołówków i 145 temperówek oraz liczne kredki, flamastry, plasteliny, bloki, zeszyty, linijki, wycinanki i pędzelki.

    Klasy: 3b, 6a i 6p, które zebrały najwięcej otrzymają nagrody.  

     Opracował: ks. P. Smarz

  • 16 Jesienny Konkurs Recytatorski "Świat w krzywym zwierciadle - w poszukiwaniu dystansu i rozumu"!

    16 Jesienny Konkurs Recytatorski "Świat w krzywym zwierciadle - w poszukiwaniu dystansu i rozumu"!

     

    15 listopada w Bialskim Centrum Kultury "Scena" odbył się 16 Jesienny Konkurs Recytatorski "Świat w krzywym zwierciadle - w poszukiwaniu dystansu i rozumu". Wzięła w nim udział uczennica klasy 5s - Marta Tchórzewska i zdobyła wyróżnienie. W konkursie wzięło udział 36 recytatorów ze wszystkich kategorii wiekowych - szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, a nawet osoby dorosłe. Cieszy więc fakt, że piątoklasistka została wyróżniona rywalizując między innymi z licealistami... Gratulacje!

  • Marsz-patrol

    Marsz-patrol

     

     Dyrekcja, nauczyciele i  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  17 Marszu- patrolu szlakiem Krwawych Dni Międzyrzeca, który odbył się w piątek 16 listopada 2012 r.  Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Nauk, Miejski Ośrodek Kultury i międzyrzeckie szkoły zgodnie z kilkunastoletnią tradycją przygotowali trasę Marszu.

    Pod dawnym pałacem Potockich zebrały się poczty sztandarowe szkół międzyrzeckich i szkół z okolic miasta, Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji pod dowództwem komendanta Andrzeja Nowaka wystawiła patrol kawalerii, OSP Stołpno wystawiło poczet flagowy. Słowo wiążące, historię walk i budowy i odbudowy Pomnika przygotował i przedstawił pomysłodawca i koordynator Marszu – Roman Sidorowicz.

    Przybyli: Przewodniczący Rady i Burmistrz Miasta, radni, Nadleśniczy z delegacją Nadleśnictwa, dyrektorzy szkół, przedstawiciele organizacji działających w mieście, strażacy.

    Zgromadzeni, młodzież, dorośli, nauczyciele i przechodnie na początku wysłuchali krótkiego koncertu w wykonaniu chóru „Wiarus” a potem obejrzeli film rekonstruujący przebieg walk 16 listopada 1918r. w naszym mieście. W dalszej części uroczystości zebrani przeszli z pochodniami i zapalonymi zniczami, ulicą Lubelską na Plac Jana Pawła II pod Pomnik Bohaterów Miasta. Poczty sztandarowe w asyście kawalerii ustawiły się przed Pomnikiem, pozostali widzowie wypełnili zachodnia część płyty rynku.

    Patrole złożone z uczniów klas pierwszych, trzech międzyrzeckich Gimnazjów, które wyruszyły z 7 miejsc gdzie przed 94 laty toczyły się walki, złożyły meldunek. W nastrój zadumy wprowadziły słuchaczy werble, a głos trąbki wezwał do wysłuchania Apelu Poległych. Nazwiska bohaterów i przypadkowych ofiar niemieckiego pogromu rozległy się pod pomnikiem poświęconym Ich ofierze. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów a młodzież zapaliła znicze.

    „ Z trudu i znoju powstała Polska by żyć”. Tymi słowami rozpoczyna się książka wydana staraniem Komitetu Budowy Pomnika w Międzyrzecu w 1930 roku. Dalej w tekście sprzed 82 lat czytamy: „… wielu z nas i to bardzo wielu, nawet spośród miejscowego społeczeństwa, nie zna dokładnie przebiegu wydarzeń listopadowych w Międzyrzecu…” W innym zaś: „…śpią bohaterowie znani i bezimienni snem głębokim… Często nie znamy ich nazwisk-, ale znamy ich czyny. Z ich ofiary powstała Niepodległa Polska…”

    Aby poznać historię i utrwalić w pomięci potomnych Ich dokonania organizujemy ten Marsz.

  • Ogólnopolski Przegląd Literacki Twórczości Dzieci i Młodzieży w Bielsku - Białej

    Ogólnopolski Przegląd Literacki Twórczości Dzieci i Młodzieży w Bielsku - Białej

     

     

     

    Już po raz szósty uczniowie naszej szkoły zostali uhonorowani w prestiżowym Ogólnopolskim Przeglądzie Literackim Twórczości Dzieci i Młodzieży odbywającym się rokrocznie w Bielsku –Białej. Laureatkami „Lipy 2012” zostały: Alicja Kowal z klasy VI „a”, Dominika Węgrzyniak z klasy VI „s” oraz Julia Włodarczyk z klasy V „ lp”.
    Ich wiersze zostały wybrane spośród 1149 tekstów z całej Polski, „Lipa” jest to bowiem konkurs, w którym rywalizują ze sobą zwycięzcy różnych, organizowanych w kraju konkursów literackich o zasięgu ogólnopolskim – z podstawówek, gimnazjów i szkół średnich. Składające się ze znanych literatów jury nagradza w każdym roku autorów stu najlepszych tekstów.
    Udział dziewcząt w finałowej gali w/w Przeglądu był nie tylko możliwością odwiedzenia pięknej stolicy Podbeskidzia oraz własnoręcznego odbioru przyznanych im nagród czy obejrzenia atrakcyjnego koncertu muzycznego
    w wykonaniu Czesława Mozila . Uczennice przede wszystkim skorzystały
    z profesjonalnych warsztatów literackich prowadzonych przez znanych twórców, m. in. przez poetów: Tomasza Jastruna, Jana Pichetę i Juliusza Wątrobę.
    Dominika Węgrzyniak została wyróżniona podwójnie – Mozil wykorzystał
    tekst jej pięknego wiersza - w oparciu o niego wykonał jeden z prezentowanych podczas koncertu utworów.

     

  • Apel o okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w wykonaniu uczniów klas 4 -6 Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Sportowego

    Apel o okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w wykonaniu uczniów klas  4 -6  Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Sportowego

     

    Dnia 12 listopada 2012 roku odbył się apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas 5pl i 4 oraz Gimnazjum Sportowego w swoim montażu zastanawiali się, jak zorganizować taki apel i przekazać jak najwięcej treści o tamtych czasach. Uczniowie gimnazjum śpiewali pieśni patriotyczne i żołnierskie, a młodsi (w symboliczny sposób)zerwali kajdany niewoli z udręczonej Rzeczpospolitej. Nad organizacją uroczystości czuwała p, Beata Pietruk oraz p. Anna Kasianiuk.

  • Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów klas 2c i 2d

    Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów klas 2c i 2d

       Dnia 9 listopada 2012 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, przygotowany przez uczniów klas 2c i2d pod kierunkiem wychowawczyń  Katarzyny Mikołajczuk i Małgorzaty Okrasa.

    W udekorowanej symbolami narodowymi salce panował wyjątkowo uroczysty nastrój. Na odświętnych strojach dzieci widniały biało - czerwone kotyliony wykonane przez uczniów klas trzecich.

    Podczas tej niecodziennej lekcji historii mali artyści w prostych słowach przybliżyli swoim koleżankom i kolegom  krótki rys historyczny, jak Polacy utracili niepodległość oraz w jaki sposób doszło do jej odzyskania. Podczas recytacji patriotycznych utworów oraz śpiewu polskich pieśni uczestnicy mogli obejrzeć filmy z epoki i multimedialny pokaz slajdów.

    Całość uświetniły występy uczniów grających na instrumentach Mateusza Mitery (akordeon guzikowy), Jasia Domańskiego (skrzypce).

    Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Marzanna Puszkarska, która pogratulowała uczniom pięknego występu. 

  • 11 listopada 2012 roku

    11 listopada 2012 roku

     

    11 listopada  2012 r. centralne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości na ziemi międzyrzeckiej rozpoczęły  się uroczystą Mszą Św. w Kościele św. Mikołaja. Eucharystii koncelebrowanej przez czterech proboszczów międzyrzeckich parafii przewodniczył proboszcz parafii św. Józefa ks. prałat Tadeusz Karwowski.

    W homilii dziekan międzyrzecki, proboszcz parafii św. Mikołaja ks. kan. Józef Brzozowski mówił o miłości do Ojczyzny. Naród nie może rozwijać się bez własnego państwa.  Każdy z nas ma inne możliwości . Nawet te najmniejsze budują wspólne dobro jeśli są odpowiedzialnie realizowane. Trzeba przekroczyć granicę własnej miłości i objąć troską drugiego.

    Po mszy św. uczestnicy uroczystości w asyście konnej straży, pocztów sztandarowych oraz orkiestry dętej udali się na Plac Jana Pawła II pod pomnik Bohaterów Miasta, gdzie zostały złożone wieńce i kwiaty.

    Następnie uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz parafialny przy ul. Brzeskiej,gdzie przy zbiorowej mogile żołnierzy POW odbył się apel poległych. W uroczystości wzięli też udział uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoły, którzy złożyli wieńce i zapalili znicze.

     

  • WARSZTATY W RAMACH PROGRAMU „SZKOŁA DIALOGU”

    WARSZTATY W RAMACH PROGRAMU „SZKOŁA DIALOGU”

     

              W dniach od 5 do 25 października 2012 r. uczniowie z klasy II s naszego gimnazjum pod opieką p. Artura Domańskiego brali udział w warsztatach w ramach programu „Szkoła Dialogu”.

              „Szkoła Dialogu" to program edukacyjny przygotowany i realizowany przez Fundację Forum Dialogu Między Narodami, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. W ramach programu młodzież pod kierunkiem trenerów Forum odkrywa historię przedwojennej ludności żydowskiej w swojej miejscowości oraz samodzielnie przygotowuje projekt, który ma na celu jej upamiętnienie.

              Warsztaty składały się z czterech spotkań, które prowadzili trenerzy Forum Dialogu p. Anna Witek i p. Marysia Pawlak. Celem tych spotkań było zapoznanie uczniów z żydowską przeszłością ich miejscowości, a w rezultacie przygotowanie przez nich wycieczki po jej żydowskich zabytkach przy wsparciu trenerów Forum. Wycieczka ta, którą można nazwać „Śladami międzyrzeckich Żydów” odbyła się 22 października i pomimo kilku niedociągnięć trenerzy Forum byli zadowoleni z jej przebiegu.

              Teraz przed nami kolejny etap programu. Uczniowie muszą zrealizować własny projekt, czyli przeprowadzić kolejną wycieczkę (tym razem już samodzielnie), na którą zaproszą wybranych przez siebie gości. Udokumentowane sprawozdanie z wycieczki weźmie udział w konkursie w ramach programu „Szkoła Dialogu”.

     

     

     

     

  • ZAPROSZENIE NA SEMINARIUM

    ZAPROSZENIE NA SEMINARIUM

    Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 serdecznie zaprasza Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum Sportowego nr 3 na seminarium pt.”MASS MEDIA – SZANSA CZY ZAGROŻENIE DLA DZIECKA”, które odbędzie się  dnia  25 października 2012 roku o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej (po tym – „otwarty czwartek”- 18.00 – 19.00)

    Liczymy na zainteresowanie i chęć współpracy z nami.

    Wiedzmy więcej od naszych dzieci.

  • Bialskie Talenty 2011 rozdane

    Bialskie Talenty 2011 rozdane

     

    W Janowie Podlaskim 23 października 2012 r. po raz dwunasty zostały przyznane nagrody Starosty Bialskiego Bialskie Talenty. Wśród laureatów i wyróżnionych znalazła  się aż czwórka uczniów naszej szkoły: Marta Tchórzewska i  Magdalena Suchota (laureatki) oraz Karol Karczewski i Patrycja Waszczuk. Ponadto wyróżnienie otrzymała Kinga Włodarczyk absolwentka naszej szkoły, obecnie uczennica klasy  I LO w Międzyrzecu Podlaskim.  Nagrody,  statuetki i dyplomy odebrali z rąk starosty bialskiego pana  Tadeusza Łazowskiego. Organizatorem uroczystości był Zespół Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Dyrektor  pan Jarosław Dubisz bardzo miło przywitał jak i również pożegnał wszystkich gości. . Przed wyjazdem wszyscy zostali zaproszeni na obiad oraz kawę i ciasto. GRATULACJE !!!

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć