Z okazji Mikołajek 6 grudnia w naszej szkole odbył się mikołajkowy konkurs chemiczny dla ósmoklasistów – „Chemia na wesoło”.
16 uczniów zmagało się z rozwiązaniem testu od Mikołaja. Zadania wywoływały uśmiech i pokazywały, że chemia może być ciekawa i zabawna. Była to podróż po niesamowitym chemicznym świecie jakim jest codzienność - chemia w kuchni, łazience, powietrzu… Jest ona przecież wszechobecna.
Najlepszymi okazali się Hubert Oponowicz z klasy 8lp i Dominik Wasiluk z klasy 8s uzyskując jednakową liczbę punktów.
Każdy z uczestników został obdarowany słodkim upominkiem od Św. Mikołaja. W końcu to też chemia...w bardzo przyjemnej postaci:-) Oprócz smakowitych nagród uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami oraz ocenami z chemii. Każdy uczestnik otrzymał dyplom. Serdecznie gratuluję zwycięzcom. Życzę dalszych sukcesów.
Święty Mikołaj
Kochani!
Za nami zakończenie piernikowego konkursu, który miał na celu podkreślenie roli tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz ukazanie waszych talentów kulinarnych i plastycznych.Liczba stworzonych i złożonych wypieków była ogromna!
Komisja konkursowa oceniająca prace nie miała łatwego zdania.Mieliśmy bardzo duży problem z wyborem tych najpiękniejszych, bo każdy z nich był tak pięknie pachnący i wyjątkowy! Otrzymane piernikowe ozdoby zachwycały swoim pięknem, oryginalnością oraz pomysłowością. Otrzymaliśmy przepiękne bombki oblane lukrem, choinki różnej wielkości ozdobione jak prawdziwe, ludziki piernikowe, chatki czy łańcuchy.
Wierzymy, że czas spędzony na wspólnych wypiekach jeszcze bardziej zacieśnił wasze rodzinne więzi, a piernikowy zapach przypomniał o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.
W związku z tym, że był to jednak konkurs należało wybrać najpiękniejsze prace. Wybór był bardzo ciężki dlatego postanowiliśmy nagrodzić :
I MIEJSCE
II MIEJSCE
III MIEJSCE
WYRÓŻNIENIA
Antoni i Stanisław Panasiuk Hodun, Julia Nestorowicz, Zofia Kur, Zofia Gaworska, Lena Nurzyńska.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!
„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
wszystkie dzieci na niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każde dziecko z prezentów się cieszy….”
Wizyta Św. Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 6 grudnia Św. Mikołaj odwiedził nasze przedszkole, rozdał dzieciom prezenty, a przedszkolaki zaśpiewały mu piosenki i recytowały wiersze. Ten dzień pozostanie na długo w ich pamięci . Żegnając się z Mikołajem, dzieci zaprosiły go za rok.
29.11.2021 w Międzyrzecu Podlaskim na pływalni ‘’Oceanik‘’odbyły się Finały Rejonu Biała Podlaska Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. W zawodach wzięli udział uczniowie z Białej Podlaskiej, Łukowa, Parczewa i Międzyrzeca Podlaskiego.
IGRZYSKA DZIECI
Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety 6x25m stylem dowolnym z SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Podopieczni P. Karwowskiej i W. Lubańskiego zajęli I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców . Sztafety awansowała do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 13 grudnia w Lublinie.
Do Finałów Igrzysk Dzieci w Lublinie awans uzyskali również zawodnicy płynący w wyścigach indywidualnych.
Nina Babicz – I miejsce 50m st. grzbietowym
Lena Piwowar – III miejsce 50m st. dowolnym
Maksymilian Cap – II miejsce 50m st. klasycznym
Cezary Pawłowski –III miejsce 50 m st. grzbietowym
Krystian Kociński – III miejsce 50 m st.dowolnym
Skład sztafet SP3
MISTRZYNIE REJONU IGRZYSKA DZIECI W SZTAFECIE 6x25 m stylem dowolnym
Natalia Dymitruk, Babicz Nina, Babicka Julia, Zuzanna Parafiniuk, Piwowar Lena, Anna Nestorowicz, Pola Pocztarska
MISTRZOWIE REJONU IGRZYSKA DZIECI W SZTAFECIE 6x25 m stylem dowolnym
Dąbrowski Filip, Cap Maksymilian, Kociński Krystian, Lubiejewski Filip, Szpura Szymon, Maksymilian Wysokiński
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety 6x25m stylem dowolnym z SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Podopieczni W. Lubańskiego i J. Mikołajczuka zajęli I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców . Sztafety awansowała do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 13 grudnia w Lublinie
Do Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lublinie awans uzyskali również zawodnicy płynący w wyścigach indywidualnych.
Adrianna Antończuk I miejsce 50 m stylem motylkowym
Aleksandra Oklińska I miejsce 50m stylem grzbietowym
Jakub Chalimoniuk I miejsce50m stylem klasycznym
Karol Petruczenko II miejsce 50m stylem klasycznym
Wiktor Mironiuki I miejsce 50 m stylem grzbietowym
Filip Pocztarski I miejsce 50 m stylem dowolnym
Cezary Cap II miejsce 50 m stylem dowolnym
MISTRZYNIE REJONU w sztafecie 6x25 m stylem dowolnym
Aleksandra Oklińska, Daria Myszka, Antończuk Adrianna,Babicz Olena, Daria Koleśnicka, Daria Makaruk, Lena Andrzejewicz
MISTRZOWIE REJONU I W SZTAFECIE 6x25 m stylem dowolnym
Cezary Cap, Wiktor Mironiuk, Filip Pocztarski, Jakub Chalimoniuk, Piotr Morgunowicz, Karol Petruczenko, Jakub Oleksiuk
Gratulujemy !!!!! i życzymy dalszych sukcesów
W dniu 17 listopada klasa 4b uczestniczyła w niecodziennej lekcji, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie poznali magiczny teatrzyk Kamishibai.
Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) oznacza dosłownie teatr obrazkowy lub teatr ilustracji. Jest to technika czytania/opowiadania, wywodząca się z Japonii, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty bajki.
Jest to technika czytania/opowiadania, wywodząca się z Japonii, która wykorzystuje książki w formie kart (37×27 cm) oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Mimo swoich dalekowschodnich źródeł teatr Kamishibai jest obecnie coraz popularniejszy w wielu krajach Europy Zachodniej, a w Polsce dotąd nieznany.
Kamishibai można porównać do swego rodzaju dużej książki obrazkowej, która wymaga dodatkowej obsługi poza samym czytaniem. Ilustrowane karty książki wślizguje się do drewnianego teatrzyku, który staje się oknem z ilustracją. Gdy rozpoczynamy seans głośnego czytania, otwiera się na widza okno, a wraz z nim historia, która wypełnia przestrzeń tu i teraz… rozpoczynamy magiczny seans Kamishibai!
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowiadania pt.: „Cykl rozwojowy żaby”, zapoznali się z kolorowymi kartami przedstawiającymi różne fazy rozwoju żaby, poznali też wiele ciekawych gatunków tych płazów. Odpowiadali na pytania zadawane przez bibliotekarza prowadzącego zajęcia- panią Natalię Sykterz. Na zakończenie tych bardzo ciekawych zajęć rozwiązali indywidualnie krzyżówkę.
Renata Prokopiuk, Ewa Holeszczuk
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Mariana Mikołajczuka – wieloletniego pracownika naszej szkoły.
Odszedł świetny nauczyciel, oddany wychowawca, doskonały trener, mądry dyrektor.
Odszedł dobry człowiek, lubiany i szanowany przez uczniów i współpracowników.
Odszedł nasz kolega…
Już 25 listopada odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa lubelskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obsze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 24 listopada (środa) do godziny 12:00.
- Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względy na poglądy – mówi inicjator konsultacji, Piotr Mazurek - Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.
Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na siedem obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport”, „ekologia i klimat” oraz "Polska w Unii Europejskiej".
Konsultacje dla woj. lubelskiego rozpoczną się 25 listopada br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiamlodych16.webankieta.pl/.
Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 24 listopada (środa) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.
Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”.
Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.
Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane w stroje biało-czerwone i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Polaków dzień. Starszaki z grupy IX zaprezentowały program artystyczny podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej oraz zatańczyły krakowiaka. W każdej grupie odśpiewano hymn państwowy. Nie zabrakło również prac plastycznych w barwach ojczystych. "Mali Patrioci" z powagą i wielkim zaangażowaniem uczcili Święto Narodowe.
Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie na najładniejszą zakładkę do książki.
REGULAMIN KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI
1. ORGANIZATOR
· Biblioteka szkolna
2. CELE KONKURSU
· Rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.
· Kształtowanie poczucia estetyki.
· Doskonalenie sprawności manualnych.
3. UCZESTNICY:
· Uczniowie klas II- VIII
4. WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE:
· Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie jednostronnej zakładki do książki w dowolnej, płaskiej technice plastycznej (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane itp.) Kształt pracy dowolny. Ważne, żeby zakładka nie brudziła kart książki- odpada brokat i plastelina.
· Na odwrocie każdej pracy należy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko autora projektu, klasę.
5. CZAS TRWANIA KONKURSU – 10.11.2021r. – 03.12.2021
Prace należy dostarczyć do biblioteki.
6. KRYTERIA OCENY PRAC:
Przy ocenie prac komisja będzie brała pod uwagę: pomysłowość, różnorodność materiałów wykorzystanych do wykonania zakładki, oryginalność i estetykę.
Dla laureatów Konkursu Organizator przygotował nagrody.
Renata Prokopiuk
W dniach 8 -14 listopada przypadał Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.
Z tej okazji uczniowie klasy 8a i 8b uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Pracy w Międzyrzecu Podlaskim.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 180 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki.
Uczniowie podczas zajęć dokonali podsumowania wiedzy na temat swoich predyspozycji zawodowych zdobytych na zajęciach z doradztwa zawodowego. Dowiedzieli się jakie zawody deficytowe są w naszym regionie, oraz jaka jest aktualnie sytuacja na rynku pracy. Uzyskali informację o zadaniach realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy i jaką pomoc można w nim uzyskać.
11 listopada 1918 roku był bardzo radosnym dniem dla wszystkich Polaków. To właśnie tego dnia Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W całym kraju wspominamy bohaterów narodowych i żołnierzy, którzy wywalczyli dla nas wolny kraj. Aby uczcić to wydarzenie, uczniowie klasy 3c i 3d wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Rumowską i p. Marzanną Puszkarską, przygotowali uroczysty apel.
Zapraszamy do obejrzenia montażu słowno – muzycznego „Kiedy myślę Ojczyzna…”. https://youtu.be/U5Rl0Gjed6Y.
M. P.
W niedzielę 24 października 2021r. podczas Mszy Świętej w kościele przy parafii Chrystusa Króla nasza szkoła uczestniczyła w oficjalnym powitaniu nowych członków Szkolnego Koła Caritas. Do SKC przystąpiło 42 uczniów.
W imieniu wszystkich wolontariuszy pragniemy podziękować Pani Dyrektor Jolancie Wolanin za obecność w tak ważnym dla nas dniu oraz wręczenie nam legitymacji, pani Barbarze Petruk, pani Ewie Holeszczuk i pani Małgorzacie Rumowskiej za trud włożony w przygotowania oraz niezastąpionej i oddanej s. Leonardzie, opiekunce Szkolnego Koła Caritas. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Eucharystii, dzięki którym ta wielka uroczystość duchowa była jeszcze piękniejsza. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby nieść bezinteresowną pomoc każdego dnia i wspierać tych najbardziej potrzebujących.
Jako dowód naszej gotowości do różnych zadań, podążając za słowami naszego Patrona Szkoły Św. Jana Pawła II „Warto być dobrym” pod koniec października przeprowadziliśmy akcje: pt. PODAJ DALEJ – TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW. Akcja ta miała na celu otwarcie się uczniów i nauczycieli oraz wszystkich pracowników naszej szkoły na siebie nawzajem. Na co dzień myślimy o sobie, swoich sprawach, to zrozumiałe. Patron szkoły przypomina nam, że jeśli tylko się trochę zatrzymamy to w życiu każdego z nas znajdzie się miejsce na drobne, dobre uczynki, które w mniejszym lub w większym stopniu zmienią świat na lepsze. Efektem końcowym tej akcji było zebranie 287 serc z wypisanymi dobrymi uczynkami i stworzenie z nich dekoracji umieszczonej przy głównym wejściu do naszej szkoły. Do akcji dołączyły się również dzieci z naszego przedszkola. Wszystkim dziękujemy i życzymy by powtarzać te dobre praktyki nie tylko podczas akcji ale tak zwyczajnie, każdego dnia.
Wiktoria K. oraz Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu!
W dniach od 18- 22.X. 2021 r nasza placówka dołączyła do tej akcji pod hasłem "Kodowanie na ekranie”. Udział wzięły zarówno starsze grupy przedszkolne jak i klasy 1-3. Wszystkie zajęcia zostały przeprowadzone przy użyciu TIK. Nasi wychowankowie: kolorowali według kodu, odnajdywali ukryte słowa, symbole czy kolory, odzwierciedlali podane wzory. Starsze dzieci pracowały w programie Scratch i pisały oraz projektowały własne dyktanda graficzne. Dzięki nauce kodowania dzieci doskonaliły umiejętność logicznego myślenia, analizowania i precyzyjnego formułowania poleceń. Co więcej, pobudziło ono naszą kreatywność i wyobraźnię, nauczyło współpracy z innymi, a przede wszystkim – sprawiło dzieciom ogromną frajdę!
Karolina Wysokińska
Dorota Głowniak
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., są inicjatorem kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”. W ramach tych cyklicznych działań uczniowie klas I -III spotkali się 12 oraz 19 października z pracownikami kolei. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały animacje edukacyjne, których celem jest budowanie świadomości dotyczącej zagrożeń wynikających z niewłaściwego zachowania zarówno na przejściach jak i przejazdach kolejowo-drogowych. Uczyły się m.in. podstawowych zasad przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, poznały znaki znajdujące się przy różnych kategoriach przejazdów oraz ich znaczenie, czym jest zapora lub szlaban oraz żółta naklejka, a także dowiedziały się dlaczego nie wolno bawić się na torach. Na koniec dzieci otrzymały książeczki "Podróżuj z ambasadorką bezpieczeństwa", które na pewno pomogą utrwalić wiadomości z prelekcji oraz zakładki i plany lekcji .
M.Matejek
Kochane Pierwszaki!
Cieszymy się, że jesteście już uczniami
i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
6 października 2021 r. pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostali pasowani na uczniów. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. W tym wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście:
Pierwszoklasiści recytując wiersze, rozwiązując zagadki, prezentując zasady obowiązujące w szkole, wykazując się wiedzą o Ojczyźnie udowodnili, że mogą zostać pełnoprawnymi uczniami. Niezwykle podniosłym momentem uroczystości był akt ślubowania. Nie zabrakło również tradycyjnego pasowania każdego ucznia wielkim ołówkiem przez dyrektora szkoły p. Jolantę Wolanin.
Na pamiątkę tego niezwykłego dnia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz upominki od Burmistrza Miasta oraz dyrekcji szkoły. Dopełnieniem uroczystości były życzenia i ciepłe słowa skierowane do uczniów i rodziców przez Panią Dyrektor, Wiceburmistrza oraz przedstawiciela Rady Rodziców.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tej uroczystości.