Uroczystość zakończenia przedszkola rozpoczęła się dnia 24 czerwca o godz. 10 Mszą Świętą w kościele Chrystusa Króla, na którą zaprosił ks. Proboszcz Roman Banasiuk. W intencji dzieci, nauczycieli i rodziców została odprawiona Eucharystia.
Następnego dnia odbyła się uroczystość zakończenia roku 2024/2025 czterech grup starszaków. Przedszkolaki wspólnie z wychowawcami przygotowały pożegnalny program artystyczny. Dzieci przejęte i rozumiejące powagę sytuacji pięknie śpiewały piosenki i tańczyły przygotowane wcześniej układy taneczne z wykorzystaniem chust, wstążek i szarf. Wzruszenie udzieliło się wszystkim obecnym. Po części artystycznej Pani Dyrektor Ewa Włodarczyk wręczyła dyplomy. Wychowawcy podarowali książki na pamiątkę wspólnych dni. Wicedyrektor pani Bożena Nowosielska podziękowała rodzicom, a zaangażowanym w działania na rzecz naszej placówki wręczyła listy gratulacyjne.
Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas i mnóstwo wspaniałych, wyjątkowych chwil oraz rodzicom za owocną współpracę, zaangażowanie w życie grupy i całego przedszkola. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile będziecie wspominać z uśmiechem na twarzy.
25 czerwca 2025r. – dwa dni przed końcem roku szkolnego – uczniowie z klasy 5 A pod opieką wychowawcy – p. Iwony Szczęch odwiedzili urocze miejsce naszego miasta - Pałac Potockich. Historię tego obiektu historycznego przybliżyła nam pani Arleta – przewodnik muzeum.
Z zainteresowaniem i podziwem oglądaliśmy pałacowe wnętrza. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem świetności, wielkości i atrakcyjności zabytku; pięknej oranżerii z fontanną, biblioteki z imponującym księgozbiorem, sypialni, biblioteki z imponującym księgozbiorem, wytwornością salonu z kominkiem.
Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była zabawa w sali SOWA wyposażonej w interaktywne eksponaty z Centrum Nauki Kopernik. Czas spędzony tu - w miejscu kreatywności i innowacji technicznych - dał dzieciom możliwość samodzielnego eksperymentowania. Uczniowie z zachwytem i ciekawością próbowali zmierzyć się z trudnością wszystkich zabaw edukacyjnych, wynalazków technicznych.
Po opuszczeniu pałacowych salonów, udaliśmy się na „piknik” w Parku Potockich. Dzieci bezpiecznie i swobodnie mogły zrelaksować się na świeżym powietrzu. Możliwości i pomysłów do zabaw ruchowych nie brakowało; była siłownia, plac zbaw, skakanka, śpiew, taniec, a nawet piłka można, gry planszowe na kocyku.
Przed nami wakacje! Czas zabawy i wypoczynku dla dzieci. Ale uczniowie „trójki’ będą tu wracać po wakacyjną przygodę. Wiedzą już, że w ich mieście jest miejsce, które tętni życiem, Zespół Pałacowo – Parkowy . Tu czeka na nich moc wrażeń i nowych możliwości odkrywania.
Iwona Szczęch
Tegoroczna, piąta edycja szkolnego programu „SZKOLNE TALENTY” odbyła się tym razem z okazji powitania lata. Słowa - będące mottem programu: „CZAS ROZWINĄĆ SKRZYDŁA”-miały inspirować uczniów do odkrywania siebie, swoich pasji na wakacyjnych szlakach.
18 czerwca 2025 - społeczność szkolna mogła się przekonać, że uczniów z pasją w „TRÓJCE” nie brakuje. W klimacie wakacyjnym 28 uczniów - pod kierunkiem organizatorów programu – p. Iwony Szczęch i p. Anny Grzeszyk - zaprezentowało swoje różnorodne zdolności: wokalne, taneczne, instrumentalne, sportowe, recytatorskie, aktorskie. Na szkolnej scenie pojawili się wokaliści, instrumentaliści grający na gitarze, akordeonie, skrzypcach, tancerze solo i grupy klasowe, jak również sportowcy. W klimat lata wprowadziła nas Pani Lato, czyli uczennica z klasy 5 B – Marysia. Swoją piękną piosenką i letnią kreacją – „wyczarowała” kolorowy świat dziecięcych marzeń i wyobraźni.
Dawkę humoru zapewniała widowni grupa kabaretowa, czyli prowadzący Wakacyjną Galę Szkolnych Talentów – uczniowie z klasy 8 B – Wiktoria K., Laura L., Pola K. i Jakub Sz.
Na zakończenie spotkania uskrzydleni mocą swoich pasji młodzi artyści z Trójki otrzymali gromkie brawa od społeczności szkolnej i podziękowania od Pani wice dyrektor – Katarzyny Miłaszewskiej. Jesteśmy dumni, że do naszej szkoły uczęszczają uczniowie o wyjątkowych zdolnościach, którzy z pomocą Dyrekcji, Nauczycieli i Rodziców rozwijają swoje pasje.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udanych występów i życzymy wytrwałości w dążeniu do celu. Dzięki Wam zrozumieliśmy, że w życiu warto i trzeba sięgać po nowe wyzwania, kierując się słowami: „PER ASPERA AD ASTRA”..
Ci młodzi ludzie z pasją - sprawili, że ostatnie dni roku szkolnego 2024/ 2025 przeżyliśmy w TRÓJCE na WESOŁO!!!
Iwona Szczęch
Wraz z końcem roku zakończyły się kolejne edycje projektów „Gramy zmysłami” oraz „Uczymy dzieci programować”. Te pomysłowe, zaskakujące w swojej formie projekty były realizowane na zajęciach z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu i szkole klasach 1-3 przez panią Monikę Melaniuk.
Z dumą informujemy, że Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Kreatywna Matematyka“ kolejny raz został zrealizowany w naszej placówce. Głównym jego celem było innowacyjne i pomysłowe podejście do edukacji matematycznej poprzez wielozmysłowe poznawanie świata liczb, figur czy działań. W projekcie brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych w ramach zajęć z pomocy psychologiczno – pedagogicznej prowadzonych przez panią Monikę Melaniuk. Jednocześnie w realizację wszystkich zadań włączyli się uczniowie klasy 1d pod opieką pani Karoliny Wysokińskiej i pani Anny Rychlik. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili, a przede wszystkim integrowali i rozbudzali twórcze myślenie w realizacji poszczególnych zadań i modułów.
Karolina Wysokińska
Dn. 16.06.2026 odbył się konkurs z języka niemieckiego, w którym wzięło udział 23 uczniów, w tym: 15 uczniów klas 8 i 8 uczniów klas 7.
Celem konkursu było:
-rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim wśród uczniów,
-motywowanie do nauki i samodzielnego poszerzania wiedzy,
-sprawdzenie umiejętności językowych w warunkach rywalizacji,
-promowanie kultury krajów niemieckojęzycznych,
-kształtowanie podejścia do nauki języków obcych.
Wyniki konkursu:
Klasy 7
1. Antonina Szyszko kl. 7a
2. Anna Nestoruk kl.7a i Aleksander Wysokiński 7p
3. Wojciech Parafiniuk kl. 7a
Klasy 8
1. Emilia Zajda kl. 8c i Iga Struk kl. 8c
2. Kamil Kołodziej i Laura Kowal kl. 8c
3. Magdalena Kaniuch kl.8s
GRATULUJEMY!!!
Agnieszka Gromadzka
Dnia 23 czerwca odbył się przegląd wierszyków logopedycznych pt. "Krótkie, dłuższe, lecz praktyczne RYMOWANKI LOGOPEDYCZNE". Udział w nim wzięły przedszkolaki, które uczęszczały w bieżącym roku szkolnym na terapię logopedyczną. Gratulujemy wszystkim recytatorom odwagi oraz życzymy bezpiecznych wakacji.
Marta Wysokińska
Na zajęciach z logopedą w okresie marzec- czerwiec realizowana była innowacja pedagogiczna pt. "Alfabet słuchowy- raz, dwa, trzy...słyszysz Ty!", której głównym założeniem było usprawnianie funkcji słuchowych oraz komunikacyjnych. Adresatami byli uczniowie klas pierwszych uczęszczający na terapię logopedyczną oraz grupa dzieci 6-letnich.
Marta Wysokińska
Co to było za spotkanie!
Uczniowie z klasy IIe odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną, a tam wcielili się w rolę pisarzy, tworząc bohatera literackiego na podstawie własnych supermocy i słabości.
Po wysłuchaniu fragmentu: " Cukierku, Ty łobuzie!" W. Cichonia przyszedł czas na zapisanie szkicu bohatera. Kiedy z notatek zaczęła się wyłaniać postać, dzieci zobrazowały ją plastycznie. Było wycinanie, rysowanie, klejenie, wiązanie....jednym słowem: WSZYSTKIE CHWYTY DOZWOLONE!
Powstały genialne prace. Wyobraźnia uczniów ma gdzieś granice. Za dowód może nam posłużyć pomysł na pracę p.t. „Dzik w Teksasie”.
Magdalena Matejek
18 czerwca najstarsze grupy przedszkolne odwiedził specjalny gość - sierżant sztabowy Grzegorz Szymański z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim, który w interesujący sposób opowiedział dzieciom jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wakacji. Przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, w górach, na drodze, na placu zabaw. Dowiedziały się również dlaczego nie należy rozmawiać z nieznajomymi oraz jak ważne jest pilnowanie się rodziców podczas wakacyjnych wyjazdów. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Przedszkolaki chętnie zadawały pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami.
Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi za wizytę. Wszystkim uczniom i przedszkolakom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!
Katarzyna Zdunek
18 czerwca uczniowie klasy IIe wybrali się na ognisko do „Leśnego Zakątka” w miejscowości Zahajki. Wycieczka była świetną okazją do oderwania się od codzienności i spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz integracji naszego zespołu klasowego. W tych przepięknych okolicznościach przyrody dzieci wesoło spędziły czas. Mogły skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez właścicieli: kuchnia błotna, tyrolka, ścieżka sensoryczna, różnego rodzaju stacje z zadaniami sprawnościowymi, do tego huśtawki, hamaki i miejsce na ognisko, na którym upiekliśmy przepyszne kiełbaski. Dzieci mogły również obserwować oraz nakarmić króliki. Dzięki pomocy rodziców było to niezapomniane przeżycie dla całej klasy.
Magdalena Matejek
Dnia 4 czerwca 2025 r. podczas uroczystej gali w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej poznaliśmy laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2024/2025 z terenu Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej.
Podczas wydarzenia nagrodzono uczniów ze szkół z powiatów: bialskiego, parczewskiego, radzyńskiego oraz z Miasta Biała Podlaska. W sumie 29 uczniów szkół podstawowych uzyskało tytuł laureata.
Z ogromną dumą informujemy, że wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły – Maksymilian Wysokiński, który zdobył tytuł laureata z fizyki. Jest on jedynym laureatem wśród uczniów szkół z Międzyrzeca Podlaskiego oraz okolicznych szkół gminnych. Ponadto Maksymilian uzyskał również tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z chemii i matematyki. Te znakomite osiągnięcia są wynikiem jego systematycznej pracy, konsekwencji, zaangażowania oraz pasji do nauki.
Symboliczne dyplomy oraz pamiątkowe pióra wręczyli nagrodzonym: Piotr Mackiewicz – wicekurator oświaty Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Michał Litwiniuk – prezydent Miasta Biała Podlaska. W imieniu naszego laureata nagrodę odebrał jego tata p. Adrian Wysokiński.
Jesteśmy dumni, że w gronie naszych uczniów znajduje się laureat tak prestiżowego konkursu. Wierzymy, że przed Maksymilianem kolejne sukcesy i wspaniała przyszłość.
6 czerwca w naszej szkole, zgodnie z coroczną tradycją, obchodziliśmy Dzień Europejski – wydarzenie, które łączy naukę z zabawą i pozwala uczniom lepiej poznać kulturę oraz zwyczaje krajów europejskich.
Z tej okazji klasy przygotowały stoiska tematyczne, które prezentowały wybrane państwa. Na uczniów i nauczycieli czekały kolorowe plakaty, ciekawostki kulturowe, quizy oraz regionalne przysmaki. Każde stoisko wyróżniało się pomysłowością i dbałością o szczegóły, a zaangażowanie uczniów było naprawdę imponujące.
Jednym z głównych punktów programu był jak zawsze English Song Festival – konkurs piosenki anglojęzycznej, który dostarczył wielu emocji i wrażeń. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i językowe, wykonując znane utwory w języku angielskim. Publiczność nagradzała występy gromkimi brawami, a jury miało trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Julia Babicka z klasy 7p, która zachwyciła wszystkich wzruszającym wykonaniem utworu "My Heart Will Go On" Celine Dion.
II miejsce – duet Michalina Włodarczyk i Hanna Dziadura z klasy 5p, które zaprezentowały energetyczną wersję piosenki "Pink Pony Club".
III miejsce – duet Julia Pietrosiuk i Kornelia Szczerba z klasy 5p z piękną interpretacją utworu "Diamonds".
Gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu, odwagi i wspaniałych występów!
Małgorzata Goś
Uczennica klasy 2 e Oliwia Majczyna oraz uczeń klasy 3 b Oliwier Kamiński w roku szkolnym 2024/2025 wzięli udział w projekcie edukacyjnym "Kreatywne Prace Plastyczne" rozwijając samodzielność, poczucie sprawczości i wiary we własne możliwości.
Barbara Laszuk
https://drive.google.com/drive/folders/1Lx1BfE_6sFlhR1nXXeAR7eSmVbV-s055?usp=drive_link
Zapraszamy do oglądania :)
5 czerwca 2025r. w Przedszkolu Nr3 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się konkurs rowerowy pt. „Rowerowy zawrót głowy”. Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy o ruchu drogowym oraz praktycznych umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze.
Do konkursu zgłosiło się 29 dzieci i 29 rodziców. Konkurs składał się z dwóch części, teoretycznej w której uczestnicy rozwiązywali testy dotyczące przepisów ruchu drogowego i części praktycznej podczas której rodzice i dzieci na rowerach pokonywali zręcznościowe tory przeszkód. Przed przystąpieniem do konkursu Pan policjant z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podl. sprawdził stan techniczny rowerów i kaski rowerowe, które były obowiązkowym elementem stroju małego rowerzysty.
Po konkursowych zmaganiach nadszedł miły moment nagrodzenia uczestników. Jury konkursowe przyznało:
I miejsce- Inez Kubik z tatą i Ignacy Hryciuk z tatą,
II miejsce- Marysia Pingwarska z tatą i Szymon Śniatkowski z tatą,
III miejsce- Bartek Kulikowski z tatą i Mikołaj Wujek z tatą.
Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i medale.
Podczas spotkania dzieci pod czujnym okiem Pana policjanta, miały też możliwość szlifowania swoich rowerowych umiejętności na makiecie miasteczka rowerowego udostępnionego nam przez Urząd Miasta Międzyrzec Podlaskim. Dzięki kompleksowi jezdni, w tym skrzyżowań, znaków drogowych pionowych i poziomych dzieci poczuły się jak na prawdziwej ulicy, gdzie toczy się ruch uliczny, a my musimy zwracać uwagę na znaki, innych uczestników ruchu, a także znać przepisy drogowe i prawidłowo je stosować.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za mila zabawę.
M. Kopińska
Dni 2 – 4 czerwca dla czwartaków były niezwykle intensywne z uwagi na odległości, które pokonaliśmy w południowej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej i moc atrakcji, które były naszym udziałem.
W drodze do Krakowa zwiedziliśmy Ojców ze słynną Maczugą Herkulesa i Zamkiem w Pieskowej Skale, następnie w mieście Kraka podziwialiśmy Wawel i wspaniałą zabudowę historycznego grodu. W Sukiennicach nie mogliśmy się oprzeć zakupom czerwonych korali i „La Bubu”…
Na nocleg dotarliśmy do Western Camp Resort w Zatorze, wcielając się na tę jedną noc w prawdziwych Indian ze względu na nocleg w klasycznym indiańskim namiocie – tipi.
Rankiem „blade twarze” zjadły śniadanie i ruszyły na poszukiwanie wrażeń w Energylandii. Krople z nieba chłodziły nasze emocje i nie zdominowały czaru rollercoasterów i innych atrakcji rozłożonych na 74 ha parku rozrywki.
Kolejny nocleg spędziliśmy w eleganckim Hotelu Lenart w Wieliczce, odpoczywając przed ciężką pracą w kopalni. Nazajutrz, przebrani w strój górniczy (kombinezon, kask z lampą, czujnik czadu) staliśmy się początkującymi górnikami – zw. śleprami, którzy pod wodzą Przodowego wyruszyli na swoją pierwsza szychtę. Uczniowie poruszali się po kopalni z mapą, w pocie czoła rozdrabniali kamienne bryły soli, napędzali koło czerpakowe, skręcali linę za pomocą maszyny ręcznej. Niektórzy używając łopat ładowali sól do wagoników. Po dwóch godzinach pracy i wędrówki (czasami nawet czołgania się) w ciemnych korytarzach otrzymaliśmy – kilka bryłek soli i certyfikat pasowania na górnika.
Powrotna droga do Międzyrzeca Podlaskiego przebiegła niespodziewanie szybko, a my zmęczeni, pełni nowych wrażeń i doświadczeń wróciliśmy do stęsknionych rodziców.
Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Katarzyna Nowik, p. Artur Domański, p. Anna Kasianiuk, a o realizację programu zadbała p. Beata Rusek z Centrum Usług Turystycznych Voyager.
Anna Kasianiuk
11 kwietnia 2025 odbyła się kolejna edycja konkursu FORGET-ME-NOT pod patronatem czasopisma ‘Języki obce w szkole’. W tegorocznej edycji wzięło udział 35 uczniów klas 4-8. Udział w konkursie ma na celu podniesienie umiejętności językowych uczniów i rozbudzenie zainteresowania językiem angielskim, jak również promowanie czytelnictwa i podniesienie samooceny uczniów. Podobnie jak w ubiegłych latach uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami uzyskując wysokie wyniki.
Dyplomy z wyróznieniem (wynik 86-99%) otrzymali:
Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania uzyskując wyniki w przedziale 50%-85%.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
I.Bernatowicz