• Dzień Tolerancji i Życzliwości

    "Życzliwość to nie jest akt - to styl życia."

    16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji a 21 listopada Dzień Życzliwości. Z okazji tych świąt korytarz szkolny przyozdobiła gazetka tematyczna a szkolne listonoszki w postaci uczennic z klasy 8c rozdawały liście, na których można było umieścić własne miłe słowo skierowane do kogoś konkretnego. Zawisły one potem na szkolnym Drzewie Życzliwości. Miłe słowa można było również znaleźć na szkolnym korytarzu ukryte pod kodami QR lub zerwać z tablicy i podarować wybranej osobie. Powodzeniem cieszyła się tematyczna fotobudka. Ważnym akcentem tolerancji w tym dniu miała być ciekawa fryzura a niektórzy uczniowie rzeczywiście wykazali się niezwykłą pomysłowością. Ponadto nauczyciele mogli wraz ze swoja klasą wykonać życzliwe i tolerancyjne zadania na godzinach wychowawczych.  

    W klasie 1b odbyła się ważna lekcja o tolerancji z udziałem Pani Dyrektor Ewy Włodarczyk oraz szkolnych specjalistów psychologa Olgi Brydzińskiej i pedagoga specjalnego Moniki Melaniuk, poprowadzona przez nauczycielkę Katarzynę Sawczuk i Iwonę Kowalczuk.

    Cała społeczność Trójki udowodniła, że ZAWSZE jesteśmy życzliwą i tolerancyjną szkołą

    Organizatorzy: Monika Melaniuk, Agata Sławińska i Olga Brydzińska

  • Wycieczka do Białej Podlaskiej

    15 listopada 2024 r. dzieci z grupy III i V z Przedszkola nr 3 wybrały się na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Pierwszym punktem było kino „Merkury” gdzie obejrzeliśmy bajkę pt. „Katak – podwodna przygoda”. Wizyta w kinie kształtowała u dzieci wrażliwość estetyczną poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, a także wdrożyła do właściwych w kinie podczas seansu. Sprawiła przedszkolakom wielką radość i dostarczyła wielu nowych i pozytywnych wrażeń. Kolejnym punktem naszej wycieczki było odwiedzenie schroniska „Azyl”, gdzie dostarczyliśmy i przekazaliśmy karmę dla zwierząt oraz inne potrzebne rzeczy zebrane podczas zbiórki zorganizowanej w naszym przedszkolu. Spacer po obiekcie dostarczył dzieciom wielu wrażeń i emocji. Uwrażliwił dzieci na los bezdomnych zwierząt.

    Po miło spędzonym dniu z kolegami i koleżankami pełnym wrażeń, pozytywnych emocji i atrakcji poza przedszkolem, wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

    Stefaniuk Magdalena

  • Tydzień o tematyce zdrowotnej „Śniadanie daje moc”

    Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do programu pn. "ŚNIADANIE DAJE MOC" który ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i uświadomienie dzieciom jak ważną rolę pełni spożywanie śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Realizując założenia programu uczniowie uczyli się o wartościach odżywczych produktów żywnościowych. Następnie przygotowali zdrowe śniadania w klasach, które wspólnie spożywali. Dodatkowo wykonali w salach lekcyjnych gazetki tematyczne o zdrowej żywności oraz plakaty propagujące prawidłowe odżywianie. Zostały również ogłoszone konkursy literackie „Rymowanka o zdrowiu” dla klas 1-2 oraz „Przepis kulinarny na zdrową przekąskę” dla klas 3.

    W dniu 15 listopada nastąpiło podsumowanie tygodnia o tematyce zdrowotnej. W tym celu klasy 1 b z wychowawcą p. Iwoną Kowalczuk, 1 c z wychowawcą p. Anną Nikołajew oraz 2 e z wychowawcą Magdaleną Matejek oraz nauczycielem współorganizującym kształcenie p. Barbarą Laszuk przygotowały dla dzieci i nauczycieli wszystkich klas 1-3 spotkanie, na którym przedstawiły montaż słowno-muzyczny „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Następnie krótki trening oraz pogadankę na temat prawidłowego odżywiania poprowadził dietetyk i trener personalny p. Daniel Kowalik. Podczas spotkania zostały również rozstrzygnięte konkursy literackie:

    „Rymowanka o zdrowiu” dla klas 1-2 :

    I miejsce Oskar Staska kl. IIe

    II miejsce Zuzanna Śniatkowska kl. II d

    III miejsce Alan Dymianiuk kl. II c

    oraz na „Przepis kulinarny na zdrową przekąskę” dla klas 3:

    I miejsce Julian Domański kl. III :

    Wyróżnienia otrzymali:

    Mikołaj Swórski kl. II b

    Urszula Jakubowicz kl. I d

    Zofia Niemiec kl. I c

    Julia Dymitruk kl. II d

    Hanna Michaluk kl. II b

    Adam Zajda kl. I b

    Na koniec spotkania dzieci wzięły udział w degustacji przepysznych zdrowych przekąsek, które przygotowali Rodzice z poszczególnych klas w formie kolorowych bufetów. Stoły uginały się pod ciężarem zdrowych przekąsek od kanapek poprzez przekąski słone, owoce w różnej formie, kolorowe galaretki, ciasteczka owsiane, ciasto marchewkowe.

    Magdalena Matejek

  • MISTRZOWIE POWIATU W DRUŻYNOWYM PŁYWANIU

    14. 11. 2024 w  Międzyrzecu Podlaskim na pływalni ‘’Oceanik ‘’odbyły  się Finały Powiatu Biała Podlaska  Igrzyska Dzieci w pływaniu sztafetowym i indywidualnym

    Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety 6x25m stylem dowolnym  z SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Podopieczni  Wojciecha Lubańskiego zajęli I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców. Sztafety  awansowała do Finału Rejonu, który odbędzie się 22 listopada w Białej Podlaskiej

    Do Finału Rejonu Igrzyska Dzieci   awans uzyskali również zawodnicy płynący w wyścigach indywidualnych.

    Michalina Włodarczyk  –  I miejsce 50m st. grzbietowym

    Natasza Suchodolska –II miejsce 50m st. grzbietowym

    Maja Petruczenko –III miejsce 50m st. grzbietowym

    Max Musiejuk – I miejsce 50 m st grzbietowym

    Ignacy Tusz – III miejsce 50 m stylem grzbietowym

    Kocińska Klaudia–I m st. dowolnym

    Oliwia Podgajna –III m st .Dowolnym

    Bartosz Brzozowski- I m 50m st. dowolnym

    Szymon Palec –II m 50m st. dowolnym

    Jakub Idzikowski –III m 50 m st dowolnym

    Pola Pocztarska– I miejsce 50m st. klasycznym

    Diana Tymuch –II miejsce 50m st Klasycznym

    Kacper Lubański  – I miejsce 50 m st. klasycznym

    Marcel Sobiczewski  – II miejsce 50 m st. klasycznym

    Mikołaj Goś –I miejsce 50 m st. motylkowym

    Marcel Łosicki  – III miejsce 50 m st motylkowym

    Skład  sztafet  SP3

    MISTRZYNIE POWIATU IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZTAFECIE 6x25 m stylem dowolnym

        Babicka Julia, Kocińska Klaudia, Pocztarska Pola, Podgajna Oliwia, Suchodolska Natasza, Tymuch Diana

    MISTRZOWIE REJONU IGRZYSKA MŁODZIEDZY SZKOLNEJ W SZTAFECIE 6x25 m stylem dowolnym

    Brzozowski Bartosz, Idzikowski Jakub, Lubański Kacper, Musiejuk Max ,Palec Szymon, Sobiczewski Marcel

                                                 Gratulujemy !!!!! i życzymy dalszych sukcesów.

        P.Karwowska

  • MISTRZOWIE POWIATU W DRUŻYNOWYM PŁYWANIU

    14. 11. 2024 w  Międzyrzecu Podlaskim na pływalni ‘’Oceanik‘’odbyły się Finały Powiatu Biała Podlaska  Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym i indywidualnym.

    Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety 6x25m stylem dowolnym  z SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Podopieczni  Patrycji Karwowskiej  i Rafała Mironiukazajęli I miejsce w kategorii dziewcząti chłopców. Sztafety  awansowała do Finału Rejonu, który odbędzie się 20 listopada w Białej Podlaskiej

    Do Finału Rejonu Igrzysk Młodzieży Szkolnej  awans uzyskali również zawodnicy płynący w wyścigach indywidualnych.

    Zuzanna Stefaniuk  –  I miejsce 50m st. grzbietowym

    Aleksandr Kasianiuk –I miejsce 50m st. grzbietowym

    Szymon Szpura –IImiejsce 50m st. grzbietowym

    Krzysztof Siłka–III m 50m st .grzbietowym

    Anna Nestorowicz –Im st. dowolnym

    Maksymilian Wysokiński- I m 50m st. dowolnym

    Aleks Waszczuk –II m 50m st. dowolnym

    Lena Piwowar  – I miejsce 50m st. klasycznym

     Maksymilian Cap– I miejsce 50 m st. klasycznym

    Filip Lubiejewski – IImiejsce 50 m st. klasycznym

    Bartłomiej Oleksiuk –III  miejsce 50 m st. klasycznym

    Bartłomiej Miłosz –I miejsce 50 m st. motylkowym

    Aleksander Wysokiński –II miejsce 50 m st motylkowym

    Skład sztafet SP3

    MISTRZYNIE POWIATU IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZTAFECIE 6x25 m stylem dowolnym

    Lena Piwowar ,Zuzanna Stefaniuk , Anna Nestorowicz,  Michalina Malinowska ,Magdalena Kaniuch ,Iga Romowska-Żuk

    MISTRZOWIE REJONU IGRZYSKA MŁODZIEDZY SZKOLNEJ W SZTAFECIE 6x25 m stylem dowolnym

    Lubiejewski Filip, Szpura Szymon ,Maksymilian Wysokiński, Aleksander Kasianiuk, Bartłomiej Oleksiuk, Maksymilian Cap, Aleks Waszczuk

    Gratulujemy !!!!! i życzymy dalszych sukcesów.

    P.Karwowska

  • Spotkanie z policjantem

    W ramach „Rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań - Razem bezpieczniej im. W. Stasiaka na lata 2022-2024” w dniu 6 listopada br. odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim mł. aspirantem Barbara Krupską i pracownikiem UM. Tytuł projektu to: „Bezpieczna przestrzeń publiczna – bezpieczni ludzie”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas trzecich. Spotkanie miało na celu przypomnienie wiadomości dotyczącej bezpieczeństwa dzieci na drodze,prawidłowych zachowań i postaw uczestników ruchu drogowego. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny o zachowaniu się dzieci w czasie nieobecności rodziców w domu. Omówiono podstawowe znaki drogowe, 5 zasad przechodzenia przez jezdnię, numery telefonów alarmowych.

    Był również czas na pytania i dyskusję.

  • Święto piosenki patriotycznej - 11 listopada

    Dn.13. listopada 2024r. w Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości, połączona  z prezentacją piosenki patriotycznej. W spotkaniu wzięły udział wszystkie grupy wiekowe a słowo przewodnie należało do grupy VI, która pięknie recytowała wiersze o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy wystąpili w barwach narodowych, wkładając w występ wielkie serce, wzruszając tym obecnych gości. Uroczystość zakończyła się zbiorowym odśpiewaniem ,,Mazurka Dąbrowskiego”, wzbudzając dreszczyk emocji i wzruszenia.

    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

    Renata Kowalczyk

    Bogumiła Panasiuk

  • W barwach wolności …

    8 listopada 2024 roku, w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem „Historia uczy, że wolność trzeba pielęgnować”. Wydarzenie to stanowiło wyjątkową okazję do uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przypomnienia, jak ważna jest dbałość o naszą wolność i tożsamość narodową.

    Program artystyczny przygotowany przez uczniów pod opieką nauczycieli ( p. Urszuli Sobczak, p. A. Izdebskiej i p. T. Półtorak) wzbudził duże zainteresowanie i dostarczył widzom wzruszających chwil. Młodzi artyści zaprezentowali choreografię, która w symboliczny sposób nawiązywała do burzliwych dziejów naszego narodu, oddając dramatyzm i poświęcenie tych, którzy walczyli o wolność. Na scenie można było usłyszeć także przejmujące utwory poetyckie przypominające o trudnych latach walki o suwerenność.

    Uroczystość wzbogacił występ szkolnej scholii, która wykonała piękne, patriotyczne pieśni, wprawiając wszystkich obecnych w nastrój zadumy i refleksji. Tę grupę uczniów przygotowała  z dużym zaangażowaniem siostra Leonarda.
    Całość dopełniały stroje uczniów w barwach narodowych, co w sposób wymowny podkreślało charakter tego szczególnego święta.

    Podczas akademii głos zabrała pani dyrektor Ewa Włodarczyk, wyrażając słowa uznania i podziękowania za przygotowanie tego wydarzenia i żywą lekcję patriotyzmu. Przypomniała, jak istotne jest pielęgnowanie wartości, które stanowią fundament naszej tożsamości narodowej.
    Podkreśliła, iż godne zachowanie społeczności szkolnej podczas trwania uroczystości jest wyrazem dojrzałości i szeroko rozumianego patriotyzmu.

    Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za oprawę plastyczną i muzyczną tej uroczystości – nauczycielskiej sekcji dekoracyjnej i p. Arturowi Domańskiemu – za poświęcony czas w godzinach popołudniowych oraz uczniom odpowiadającym za nagłośnienie.

    Zapraszamy do obejrzenia filmu

    https://youtu.be/JdbqR3J0TN8

                                                                                                          Urszula Sobczak

  • Kolejny sukces

    Kolejny sukces

    5 listopada nasza uczennica Roksana Prochera zdobyła wyróżnienie w Turnieju Wojewódzkim 28. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego w Lublinie. W ramach nagrody otrzymała możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach teatralnych oraz seansie filmowym w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Katarzyna Miłaszewska

  • Magia teatru i nie tylko – wyjątkowa wycieczka do stolicy

         5 listopada 2024 roku uczniowie klasy 6a i 6p oraz grupa uczniów z klasy 7b, 7p, 6b, 6c i 5a udali się na całodniową wycieczkę do Warszawy. To niecodzienne wydarzenie obfitowało w kulturalne i edukacyjne atrakcje, dając uczestnikom możliwość kontaktu z prawdziwą sztuką, rozwijania wyobraźni oraz czerpania radości ze wspólnych przeżyć.

          Jednym z punktów programu była wizyta w Muzeum Iluzji – miejscu, które zafascynowało uczniów swoją niezwykłą ekspozycją. Mogli doświadczyć  tam iluzji optycznych, które wprowadziły ich w świat zaskakujących efektów wizualnych. Obcowanie z tak nietypowymi eksponatami rozwija wyobraźnię, a także pobudza do myślenia i uważnego patrzenia na rzeczywistość z różnych perspektyw.
    Znaleźliśmy też czas na spacer po warszawskiej Starówce, w słonecznej jesiennej aurze podziwialiśmy historyczną architekturę stolicy.

         Głównym celem wycieczki był jednak musical „Metro” w Teatrze Buffo. Uczniowie mieli okazję obejrzeć jedną z najważniejszych polskich produkcji teatralnych w profesjonalnej oprawie artystycznej. To niezwykłe widowisko pozwoliło młodzieży dostrzec piękno teatru, usłyszeć na żywo utalentowanych artystów. Spektakl stał się nie tylko okazją do czerpania przyjemności z muzyki i tańca, ale także wprowadził w świat prawdziwej sztuki.

           W swoich planach uwzględniliśmy także  aktywny wypoczynek – pobyt w parku rozrywki z trampolinami, czyli Hangar 646, gdzie uczniowie mogli rozładować energię, świetnie się bawiąc w bezpiecznych warunkach. Tego rodzaju aktywność fizyczna pozwoliła nie tylko na integrację grupy, ale także na promowanie zdrowego stylu życia.

         Wyjazd do Warszawy dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń, wzbogacając ich wiedzę o teatrze, historii oraz sposobach aktywnego spędzania czasu. Dzięki takim wycieczkom uczniowie zyskują nie tylko wiedzę i nowe doświadczenia, ale także inspiracje do poszukiwania własnych zainteresowań.

    Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klasy 6a (p. Urszula Sobczak) i klasy 6p (p. Teresa Półtorak). Opiekę nad uczniami sprawowała również p. Anna Izdebska.

                                                                                              Urszula Sobczak

  • Garncarstwo - poznajemy tajniki rzemiosła i sztuki

    W październiku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty garncarskie, które poprowadził  Pan Krystian Nowak-artysta i rzemieślnik garncarstwa. Podczas spotkania, Pan Krystian przybliżył dzieciom historię tego rzemiosła, które jest jednym z najstarszych, a także opowiadał o glinie jako podstawowym surowcu wykorzystywanym dawniej w garncarstwie. Najważniejszą częścią warsztatów było samodzielne ugniatanie przez przedszkolaków gliny – oczywiście przy pomocy naszych pań. W trakcie zajęć praktycznych każde dziecko mogło samodzielnie doświadczyć na czym polega praca garncarza, która nie należy do łatwych – wymaga bowiem precyzyjnych ruchów dłoni. Dzięki pomocy mistrza powstało wiele cudnych wyrobów z gliny- wazoników oraz miseczek. Przedszkolaki były zachwycone efektem końcowym! Gdy tylko wszystkie ,,wytwory” wyschną – dzieci będą mogły je pomalować według własnych pomysłów. Panu Krystianowi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałe warsztaty, które stanowią niepowtarzalną okazję do wprowadzenia przedszkolaków do świata lokalnych tradycji.

                                                                                                                     D.G.

  • Dzień Dyni

    31 października w naszym przedszkolu odbył się ,,Dzień Dyni”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały walory warzyw z rodziny dyniowatych. Wszyscy przynieśli do przedszkola dynie o różnych kształtach i wielkościach co pozwoliło poznać niezwykłą różnorodność tych warzyw i wzbogacił wiedzę dzieci na ten temat. Dzieci wzięły udział w licznych zabawach z udziałem dyni:  kręgle, slalom, zawody, eksperymenty, kodowanie na dywanie. Wielką atrakcją były warsztaty kulinarne, na których zrobione zostały ciasteczka dyniowe. Przedszkolaki wykonały również pracę plastyczną, która wymagała od nich skupienia i dokładności.  Na koniec zajęć dzieci otrzymały medale, dyplomy oraz wspólnie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

    Dorota Głowniak

  • PROMOCJA CZYTELNICTWA W SZKOLE

    W tym tygodniu uczniowie z VI p i VI c promowali czytanie książek w wesołym Punkcie Opieki Czytelniczej.

    Prowadzili "badania medyczne" dotyczące stanu czytelnictwa w naszej Szkole w dziewięciu klasach oraz podczas długiej przerwy. Wypisywali kolegom i koleżankom recepty na intensywniejsze czytanie, a nauczycielom na odstresowanie przy dobrej lekturze.

    Celem akcji była oczywiście:

    📚📚popularyzacja czytelnictwa

    a także

    🎨🎭pobudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej dzieci i młodzieży.

    Młodzi "medycy" proponowali skuteczne "lekarstwa" na zainteresowanie czytaniem.
    Ich przygotowanie zajęło im sporo czasu. Były to "antybiotyki" : Lekturex "pobudzający apetyt na czytanie lektur szkolnych", Bibliofix - pastylki na "miłe czytanie", Czytomix, Książkowax - na "skuteczne zainteresowanie książkami" oraz syropy: Bibliotekol na "wzbudzenie miłości do książek", Siropus czytelnikus i Czytanikan - na "odczuwanie przyjemności z czytania".

    Tych, którzy już sporo czytają, nakłaniali do systematycznego korzystania z Multiczytaminy oraz Powieściominy A-Z w celu "uodpornienia" na negatywny wpływ smarfonów. Szczególnie niechętni czytaniu otrzymali leczniczo dużo dobrych chęci w "zastrzykach".

    Uczniowie otrzymywali również skierowania do biblioteki szkolnej.

    Promocja czytelnictwa na wesoło przyniosła efekty już w tym samym dniu - padł tegoroczny rekord wypożyczeń.

    Izabela Włodarczyk

  • PLACÓWKA ODKRYWCÓW SUPERMOCY

  • Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku Szkolnego 2024/2025

    Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku Szkolnego 2024/2025

    Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
      jaką sobie ludzkość wymyśliła
                                  Wisława Szymborska

     

    Biblioteka Szkolna zaprasza Uczniów do udziału w Konkursie na Najlepszego Czytelnika Roku Szkolnego 2024/2025. Konkurs jest skierowany do czytelników z klas I – VIII, którzy kochają książki i czytanie.
     

    Cele konkursu to:

    • Promocja czytelnictwa.
    • Utrwalanie nawyku obcowania z książką.
    • Podnoszenie kultury czytelniczej.
    • Zachęcanie do czytania książek spoza kanonu lektur obowiązkowych.

    Ocenie podlegać będzie aktywność czytelnicza wyrażona liczbą książek wypożyczonych w poszczególnych miesiącach.

    Tytuł Najlepszego Czytelnika Roku Szkolnego 2024/2025 zostanie przyznany
    w czerwcu 2025 r.

    Świat ukryty w książkach bywa naprawdę fascynujący –  warto go poznawać. Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie!

     

  • KONKURS NA NAJLEPIEJ CZYTAJĄCĄ KLASĘ!

       Biblioteka Szkolna zachęca w roku szkolnym 2024/2025 do współzawodnictwa klas w czytelnictwie.

    OGŁASZAMY KONKURS NA NAJLEPIEJ CZYTAJĄCĄ KLASĘ!

       Na początku każdego miesiąca podamy najlepszą trójkę „Trójki” 😊 -  poinformujemy, które klasy znalazły się na „podium” oraz wręczymy nagrody przechodnie najbardziej zaczytanym klasom.
    Wyniki konkursu pojawią się pod hasłem „Jak czytamy?” umieszczonym
    na drzwiach biblioteki - co miesiąc zawiśnie tutaj nowa informacja o wynikach rywalizacji w czytelnictwie.
    Celem konkursu jest promocja czytelnictwa.
     

    Z pełnym wykazem wyników za czytelnictwo klas w poszczególnych miesiącach można będzie zapoznać się na facebookowej stronie Biblioteki Szkolnej, a także u łączników z Aktywu Bibliotecznego i nauczycieli - bibliotekarzy.

  • Konkurs rodzinny „Warzywno-owocowe inspiracje”

    Konkurs rodzinny „Warzywno-owocowe inspiracje” zorganizowany dla przedszkolaków i ich rodziców został rozstrzygnięty!

    Celem Konkursu było kształtowanie postaw prozdrowotnych, popularyzacja wiedzy o warzywach i owocach, rozwój kreatywności i wrażliwości estetycznej wśród najmłodszych inspirowanej pięknem przyrody oraz promowanie twórczego i aktywnego spędzania czasu wolnego z rodziną.

    Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy np. stworka, zwierzątka lub innej wymyślonej inspiracji z warzyw i/lub owoców. Do dekoracji można było wykorzystać dodatkowo inne materiały takie jak np.: koraliki, guziki.

    Komisja konkursowa miała trudne zadanie, bowiem wszystkie prace cechowała pomysłowość i oryginalność. Główne kryteria brane pod uwagę przy ocenie to inwencja twórcza, wkład pracy dziecka, oryginalność i pomysłowość oraz estetyka wykonanej pracy.

    W związku z tak wieloma ciekawymi inspiracjami, głównych zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach - młodszych i starszych przedszkolaków:

    I miejsce - Jeremi Franczuk, grupa V

    II miejsce - Zofia Modrzewska, grupa II

    III miejsce - Nikodem Swórski, grupa V

     

    I miejsce - Ignacy Stefaniuk, grupa IX

    II miejsce - Amelia Harasimuk, grupa VII

    III  miejsce - Feliks Świąntek, grupa VIII.

     

    Ponadto przyznano dziesięć równorzędnych wyróżnień, które otrzymali:

    - Szymon Kalenik, grupa I

    - Kornelia Kamińska, grupa I

    - Piotr Kalenik, grupa II

    - Zuzanna Podstawka, grupa II

    - Aleksander Grzeszyk, grupa III

    - Adrianna Matejek, grupa IV

    - Gabriel Charczuk, grupa IV

    - Zofia Węgrzyniak, grupa VIII

    - Adrianna Stefaniuk, grupa IX

    - Szymon Śniatkowski, grupa IX.

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Liczymy na to, że będą one dla dzieci motywacją do samodzielnego tworzenia, co przyczyni się do rozwoju ich kreatywności, aktywności twórczej i zainteresowań.

    Do zobaczenia w kolejnym konkursie!

    Organizatorzy:

    Justyna Czyżewska

    Dorota Marciniuk

    Magdalena Stefaniuk

    Paulina Sidorczuk

  • Wycieczka do Lublina

    W dniu 23 października 2024  roku odbyła się szkolna wycieczka  uczniów klasy 7a i 8c do Lublina. Była to wycieczka integracyjna, gdyż dołączyli do nas uczniowie z Halas. Głównym celem wyjazdu był udział w pokazach chemicznych prowadzonych przez pracowników wydziału chemii UMCS. Uczniowie mogli obejrzeć ciekawe doświadczenia, między innymi takie, których nie można przeprowadzić w szkolnej pracowni chemicznej. Pokazy wywarły na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Najciekawsze okazały się te, podczas których używany był ciekły azot i oczywiście najgłośniejsze, czyli wybuchy. Uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale również wzbogacili swoją wiedzę chemiczną, a zdobyte doświadczenia będą mieli okazję wykorzystywać na lekcjach chemii.

    Następnie udaliśmy się na krótki spacer po Starym Mieście, aby podziwiać piękne budynki oraz widoki. Kolejnym punktem naszego wyjazdu był Escape Room. Zabawa polegała na wizycie w specjalnie zaaranżowanych pokojach, pełnych zagadek, szyfrów, kłódek i wskazówek. Uczniowie przenieśli się w zupełnie inny świat – zwiedzali Krainę Czarów, próbowali opuścić celę więzienną, główkowali  w starożytnej Świątyni Majów albo pomagali Sherlockowi Holmesowi w śledztwie. Rozwiązywanie zagadek pozwoliło rozwinąć wyobraźnię, kreatywność i spostrzegawczość. Na szczęście wszystkim grupom udało się opuścić pokoje na czas, więc mogliśmy udać się do kolejnego punktu wycieczki, bez którego wyjazd nie może się udać, bowiem odwiedziliśmy uwielbianą przez wszystkich restaurację McDonald's.

    Najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki były gokarty. Ostre zakręty, bandy, silnik na wysokich obrotach, to nie tylko dobra zabawa, ale również sportowe emocje i smak adrenaliny. Wyczekiwana  jazda gokartem sprawiła wszystkim ogromną frajdę!

    W drodze powrotnej dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami z wyjazdu. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni i ubogaceni w wiedzę. Wycieczka dostarczyła nam mnóstwo nowych wrażeń i pozytywnych emocji.

    Sylwia Pióro

  • TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY

    W ubiegłym tygodniu 21-25 października br. w naszej szkole odbyła się po raz trzeci edycja ogólnopolskiej akcji – Tydzień Uczniowskiej SuperMocy pod hasłem „Sukces jest jak wspinanie po drabinie". Uczniowie nie zawsze zdają sobie sprawę ze swoich umiejętności, projekt miał na celu uświadomienie uczniom ich mocnych stron, poczucia własnej wartości i wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku. Dzięki naszej akcji uczniowie zrozumieli, że warto rozwijać swoje zdolności, poszerzać zainteresowania, a przede wszystkim wierzyć w siebie i swoje możliwości a także dostrzegli, dlaczego ważne jest ich własne zaangażowanie w proces uczenia się.

    Tydzień przebiegał według harmonogramu:

    Poniedziałek: „Drabina do sukcesu” - klasy 1-3 wykonywały drabinę sukcesu- szczególne podziękowania klasie 2e

    Wtorek: „Ubierz się na kolorowo”

    Środa: „Fotobudka Supermocy”

    Czwartek: „Zadania w klasach” - poznanie ciekawych życiorysów ludzi, którzy osiągnęli sukces.

    Piątek: „Dzień z pozytywnym cytatem-motywatorem” - znajdź cytat dla siebie- ukryte pod kodami QR cytaty motywacyjne dla każdego.

    To był fantastyczny czas, spędzony razem, na poszukiwaniu Mocy własnych i rówieśników!

    Dziękujemy!                                                                                                                                     

    Monika Melaniuk, Agata Sławińska i Olga Brydzińska

  • Wirtualna rzeczywistość stała się faktem za sprawą gogli VR

    Uczniowie klas ósmych w ramach zajęć z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, przeszli szkolenie w wirtualnej rzeczywistości. Ćwiczenia te były zbliżone do ćwiczeń praktycznych dotyczących gaszenia pożarów oraz udzielania pierwszej pomocy, osadzone w prawdziwych realiach zagrożenia. Ćwiczenia z wykorzystaniem gogli okazały się bardzo ciekawe i dostarczyły uczniom wielu wrażeń. 

    M. Wysokińska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć