Gorąco zapraszamy uczniów klas I - VIII do udziału w Miejskim konkursie "Młodość - Trzeźwość 2025" pod hasłem "PROMUJ ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ"
Prosimy o zapoznanie się z załączonym Regulaminem konkursu.
Regulamin_konkursu_Mlodosc_-Trzezwosc_2025.doc
Osobą kontaktową w szkole w sprawie konkursu jest pedagog szkolny.
Dorota Kapłan
Kochana babciu, kochany dziadku!
Ja wiem co od Was dostanę w spadku,
Piękne wspomnienia ,cudowne zapachy
I ten wspaniały ubaw po pachy!
Dzień Babci i Dziadka już na stałe wpisany jest w kalendarz uroczystości przedszkolnych. Dni poprzedzające to ważne święto obfitowały w liczne próby oraz pracę nad prezentami dla dziadków. W tym roku uroczystość Dnia Babci i Dziadka odbywała się od 21 stycznia do 6 lutego, ponieważ każda grupa obchodziła to święto w innym dniu. Na zaproszenie dzieci do każdej grupy przybyli licznie babcie i dziadkowie, aby obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów. Przedszkolaki przygotowały piękne wiersze, piosenki i tańce. Po części artystycznej ukochane wnuczęta w dowód pamięci i miłości, wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Dużą radością dla dzieci jak i dziadków była możliwość wspólnych tańców i zabawy. Następnie był czas na poczęstunek, o który zatroszczyły się mamy, za co serdecznie dziękujemy. To były naprawdę wyjątkowe dni. Babcie i dziadkowie z dumą i uśmiechem opuszczali nasze przedszkolne mury.
Dorota Głowniak
,,Obok sukcesywnie postępującej od lat ewolucji myśli technologicznej jako globalne społeczeństwo zostaliśmy doświadczeni traumą pandemii, która nie tylko wystawiła na próbę odporność naszego zdrowia i systemów zarządzania, ale doprowadziła do gwałtownego przeskoku rewolucyjnego, dosłownie wymuszając na jednostkach i grupach przeniesienie większości aktywności do przestrzeni wirtualnej. Wraz z tą zmianą powstała potrzeba błyskawicznego dostosowania infrastruktury zawodowej, edukacyjnej, produkcyjnej i usługowej, oraz natychmiastowego wzrostu kompetencji cyfrowych wśród dzieci, młodzieży i niemal wszystkich grup zawodowych osób dorosłych. Współczesne dzieci, nastolatkowie i młodzi dorośli to cyfrowi tubylcy (nazywani też generacją i-Gen). Urodzeni w XXI wieku czasy pozbawione stałego dostępu do Internetu znają bardziej z opowieści niż własnych doświadczeń. Ich mózgi od początku okresu postnatalnego rozwijały się nieco inaczej, doświadczając zwiększającej się stymulacji bodźcami cyfrowymi coraz bardziej obecnymi w codziennym środowisku. Rodzice młodej generacji, jak i większość specjalistów z zakresu pracy z dziećmi i młodzieżą, to ostatnie pokolenia „cyfrowych imigrantów”. Wywodząc się z epoki analogowej, byli świadkami przejścia globalnego społeczeństwa w epokę cyfrową, a następnie jej dynamicznego rozwoju, który do dnia dzisiejszego osiągnął ledwie ułamek swoich możliwości. Tak głęboko zakorzenione różnice między generacjami stanowią istotną barierę profilaktyczną – młode pokolenie znacznie lepiej odnajduje się w cyfrowej rzeczywistości, do której jest bardziej przyzwyczajone niż rodzice, edukatorzy czy terapeuci, którzy pod tym względem pozostają o krok w tyle, mogąc mieć problem z rozpoznawaniem nowych zagrożeń, zanim te dosięgną ich dziecko.”
Poniższe nagranie ma na celu przybliżenie Państwu głównych zasad profilaktyki na poszczególnych etapach życia dziecka w celu zapobiegania rozwojowi e- uzależnienia.
Zapraszam do obejrzenia 😊
Profilaktyka_e-uzaleznien_w_poszczegolnych_etapach_zycia_dziecka_(1)(1).pdf
23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Został on ustanowiony w 2001 roku przez Ministerstwo Zdrowia i ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat depresji (zespołu zaburzeń psychicznych), jej objawów i zachęcenie do podejmowania leczenia (bo nie jest to stan, który samoistnie minie).
Depresja – to choroba cywilizacyjna, złożona i trudna do konkretnego zdiagnozowania. To grupa różnych zaburzeń zarówno psychicznych jak i fizycznych. Obniżony nastrój: smutek, przygnębienie, niska samoocena, niezdolność do przeżywania przyjemności, to tylko niektóre z nich. Osoby z objawami depresji mogą odczuwać brak zrozumienia, akceptacji wśród bliskich. Słyszą często dobre rady: weź się w garść, pobiegaj, idź na spacer, itp. W Polsce 8 mln ludzi cierpi na depresję lub stany depresyjne z czego tylko 1,5 mln jest zdiagnozowanych i leczonych.
Bądźmy uważni, bądźmy wrażliwi na zmiany w zachowaniu młodych ludzi
Depresja u dzieci, podobnie jak u dorosłych, wiąże się z długotrwałym obniżeniem nastroju, jednak przypadku dzieci i młodzieży depresja ma niestereotypowy przebieg. W przeciwieństwie do osób dorosłych u dzieci mogą nasilić się zachowania agresywne, destrukcyjne, autodestrukcyjne (na przykład samookaleczanie) i buntownicze, a także może wzrosnąć drażliwość. Takie objawy nie są typowe dla depresji. W związku z tym zdarza się, że u dzieci cierpiących na to schorzenie stwierdza się inne zaburzenia (np. zaburzenia zachowania lub nadpobudliwość psychoruchową).
Depresja to nie gorszy dzień, nie lenistwo, nie słabsze samopoczucie, ale poważna choroba. Leczy się ją farmakologicznie oraz psychoterapią. Zajmuje się tym lekarz psychiatra i psychoterapeuta. Czas leczenia dla każdego jest indywidualny.
Rodzicu, jeśli zauważysz u dziecka poniższe objawy skonsultuj się z psychologiem, psychoterapeutą, psychiatrą:
Dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o potrzebach nastolatków, doskonalić komunikację z młodymi ludźmi oraz dowiedzieć się, jak rozpoznawać i reagować na kryzysy emocjonalne, udostępniamy nagranie z pierwszego warsztatu cyklu szkoleniowego AKADEMIA UWAŻNEGO RODZICA. Warsztaty realizowane były w ramach Forum Przeciw Depresji we współpracy ze specjalistami platformy Życie Warte Jest Rozmowy, a ich celem jest wsparcie rodziców i opiekunów w budowaniu relacji z nastolatkami oraz reagowaniu na ich potrzeby emocjonalne.
Wiemy, że obecnie wielu uczniów doświadcza obniżenia nastroju. W razie potrzeby zapraszamy na konsultacje z psychologiem i pedagogiem specjalnym w naszej szkole. W klasach 6-8 zostaną przeprowadzone warsztaty przybliżające temat depresji.
Poniżej kilka linków, w których znajdą Państwo pogłębione informacje na temat depresji u dzieci i nastolatków.
- dla rodziców: jak rozpoznać depresję u dziecka i jak wspierać dziecko w depresji:
https://forumprzeciwdepresji.pl/nastoletnia-depresja/strefa-rodzica
- dla nastolatków: jak rozpoznać depresję u siebie czy innych, jak radzić sobie i pomóc innym w depresji:
https://forumprzeciwdepresji.pl/nastoletnia-depresja/strefa-nastolatka
- dla nauczycieli: Poradnik jak wspierać ucznia, scenariusz zajęć:
https://forumprzeciwdepresji.pl/nastoletnia-depresja/strefa-nauczyciela
- inne, warto przeczytać, zobaczyć:
https://biblioteczka-apteczka.pl/2020/02/23/moj-czarny-pies-depresja/
Polecamy publikacje ORE:
Nie każdy problem to dramat − nastolatek w klasie [pdf. 382.47 kB]
Dzieci i młodzież w kryzysie [pdf. 2.65 MB]
Dorastanie – kryzys i powtórna szansa na rozwój [pdf. 653.76 kB]
pedagog specjalny Monika Melaniuk
Informujemy, że 4 lutego 2025 r. rusza postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2025/2026 do klas pierwszych.
Wnioski o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy składać w sekretariacie naszej szkoły od 4 lutego 2025 r. od godz. 8.00 do 17 lutego 2025 r. do godz. 15.00.
Potrzebne druki można pobrać osobiście z sekretariatu szkoły lub ze strony internetowej szkoły z zakładki „Nabór do szkoły lub przedszkola”.
Zapraszamy.
Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas I - VIII na zebrania klasowe, które odbędą się w dniach 3 - 5 lutego 2025r. zgodnie z załączonym terminarzem
Terminarz spotkań z rodzicami --> TERMINARZ_ZEBRAN_Z_RODZICAMI_uczniow_klas_I_-_VIII.pdf
Małymi krokami zbliżają się ferie zimowe, aby były one bezpieczne, radosne i szczęśliwe 30 stycznia 2025 r. w klasie 1b i 1c przeprowadzono bardzo ciekawą i wartościową prelekcję. Zajęcia przeprowadzone były przez ratownika wodnego pana Rafała Mironiuka oraz ratownika medycznego Jakuba Cioka. Uczniowie wzięli udział w interesujących zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. Ratownicy przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach, stawach, ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Zapoznali ze specyfiką pracy ratownika wodnego i medycznego, zaprezentowali sprzęt niezbędny w ich pracy, przypomnieli też ważne numery telefonów.
Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym podczas tych zajęć mamy nadzieję, że tegoroczne ferie zimowe będą udane, zdrowe i bezpieczne.
Anna Nikołajew
W dniu 24 stycznia 2025 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 odbył się kiermasz ciast zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli okazję spróbować pysznych, domowych wypieków, a całkowity dochód z wydarzenia został przekazany na rzecz 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać pokaźną kwotę, która wsparła tegoroczny cel WOŚP. Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom, którzy przynieśli domowe wypieki oraz wszystkim, którzy włączyli się w akcję, zarówno jako piekący, jak i kupujący!
Opiekun SU Artur Domański
Dzień dobry Drodzy Rodzice !
Nazywam się Olga Brydzińska i pracuję jako psycholog w Zespole Placówek Oświatowych nr 3. W swojej pracy mam okazję obserwować sposób funkcjonowania Państwa dzieci w środowisku szkolnym, zauważam ich zasoby , mocne strony oraz obszary problemowe. Nasi uczniowie często doświadczają wyzwań w zakresie radzenia sobie z regulacją uwagi, impulsywnością i nadruchliwością, które przejawiają się na różny sposób. W związku z tym przygotowałam dla Państwa krótkie szkolenie, którego celem jest wyjaśnienie kilku kwestii związanych z nadpobudliwością psychoruchową (ADHD) . Mam nadzieję, że będzie to dla Państwa wnoszący i pomocny materiał .
Miłego oglądania:)
18 grudnia 2024r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczno - techniczny pt:
„SZOPKA LUB OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”
Głównym celem konkursu było:
- kultywowanie wśród uczniów tradycji świątecznych,
- stworzenie okazji do indywidualnej lub rodzinnej działalności artystycznej,
- rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów,
- stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.
- wzbudzanie emocji, radości i ożywienia ze względu na Święta Bożego Narodzenia.
- pomoc dzieciom potrzebującym w radośniejszym przezywaniu świąt
Uczestnikami konkursu byli uczniowie naszej szkoły. W ramach konkursu wpłynęło 76 prac. Wszystkie prace wzbudziły uznanie wśród jurorów, którzy mieli trudne zadanie do wykonania. Ozdoby świąteczne były piękne.
Podczas oceny komisja konkursowa zwróciła uwagę na aktywność twórczą, umiejętność łączenia różnych technik, oryginalne ujęcie tematu oraz estetykę wykonania pracy.
Komisja konkursowa wyróżniła i nagrodziła następujących autorów prac:
Kategoria kl. I – III
I miejsce: Wojtasze Weronika k kl. 3 b
II miejsce: Nestorowicz Julia kl. 2d
III miejsce: Olszak Jagna kl. 1a
Wyróżnienie:
1. Nurzyńska Maja, kl. 2e
2. Nieroda Jakub, kl. 3a
3. Ostapiuk Helena, kl. 1a
Kategoria kl. IV – VII
I miejsce: Łuciuk Zuzanna kl. 6a
II miejsce: Grzeszyk Adrian kl. 4c
III miejsce: Tusz Ignacy kl. 5p
Wyróżnienie:
1. Jakubowicz Piotr kl. 7a;
2. Zdańkowska Wiktoria kl. 5a
3. Bołba Julia kl. 6b
Po rozstrzygnięciu konkursu ozdoby zostały przekazane na kiermasz przedświąteczny, z którego dochód przeznaczono na cele charytatywne.
Dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i udział w konkursie oraz życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą.
Nauczyciele religii we współpracy z opiekunami SKC
U Boga liczy się tylko MIŁOŚĆ – to jest prawda, ZGADZACIE SIĘ?
Jednak dla MIŁOŚCI, żeby stawała się PIĘKNA, SILNA i TRWAŁA NA ZAWSZE
trzeba mieć czas.
W NAS RODZI SIĘ MIŁOŚĆ!
Pod takim tytułem w pięknie udekorowanej świątyni, parafii Chrystusa Króla wśród blasku świec i choinek, młodzi aktorzy z naszej szkoły ZPO3 odtworzyli wydarzenia sprzed 2000 lat. Ta szczególna noc, noc narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa została nam przybliżona m. in. przez Aniołków, skromnych pastuszków, potężnego i okrutnego króla Heroda, Mędrców ze Wschodu. Tamte wydarzenia zostały porównane do współczesnego świata. Do zabieganych ludzi szukających szczęścia tam gdzie go nie ma.
Przedstawienie zgromadziło w świątyni wielu parafian gorąco oklaskujących młodych wykonawców. Wagę artystycznego wydarzenia podkreślił, w słowach uznania i podziękowania Ks. Proboszcz Roman Banasiewicz nagradzając młodych wykonawców słodkim upominkiem. Dziękujemy uczniom naszej szkoły za piękne reprezentowanie naszej szkoły wśród społeczności międzyrzeckiej. Życzymy kolejnych twórczych pomysłów i odwagi w przedstawianiu ich.
Program przygotowały Małgorzata Rumowska oraz S. Leonarda Klim z kl. 3 C oraz szkolno – parafialną scholą Promienie Opatrzności.
W piątek 17 stycznia uczniowie klasy 1d i 2e postanowili na jedną noc zostawić swoje przytulne łóżeczka i spać w szkole na trzeszczących materacach. Tematem przewodnim nocnych przygód były bajki i baśnie. Wieczór rozpoczęliśmy od zagadek i zabaw integracyjnych w grupach. Następnie przyszedł czas na wspólną kolację. Dobry humor nie opuszcał nas nawet na chwilę. Wszędzie było słychać chichot. Najbardziej oczekiwaną atrakcją wieczoru było szukanie kopert z zadaniami ukrytych w ciemnych zakamarkach szkolnych korytarzy. Zabawie towarzyszył dreszczyk emocji. Około północy usiedliśmy do zespołowych gier planszowych. Później wspólne, piżamowe tańce oraz kwadrans z ulubioną książką na wyciszenie. Gdy posłania były już gotowe, nadszedł czas na ostatni punkt programu, czyli projekcje filmów. Tej nocy atrakcjom nie było końca. Świt przyszedł zdecydowanie za wcześnie.
Karolina Wysokińska
Wspólnie z organizatorami serdecznie Państwa zachęcamy do udziału w spotkaniu z Dobromirem Makowskim, które odbędzie się 20.01.2025 o godzinie 17:00 w kinie ,,Sława".
Pan Dobromir jest pedagogiem, założycielem ośrodka dla uzależnionych oraz inicjatorem spotkań z zakresu profilaktyki. Ponadto, jest założycielem fundacji ,,Rampa" , która prowadzi szereg zadań o charakterze profilaktycznym, które są skierowane szczególnie do młodzieży.
Spotkanie skierowane jest do osób dorosłych.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wartościowym wydarzeniu !
29 grudnia 2024 roku o godzinie 18:00 w kinie „Sława” w Międzyrzecu Podl. odbył się Opłatek Miejski połączony ze wspólnym kolędowaniem. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Burmistrza Miasta
Tego dnia na scenie sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury przed publicznością wystąpiły:
– Schola parafii Chrystusa Króla do której należą uczniowie szkoły ZPO 3 pod kierunkiem s. Leonardy Klim
– Szkoła Muzyczna I st. im. K. Kurpińskiego pod kierunkiem Ewy i Jacka Nestoruków
– Schola dziecięco-młodzieżowa, chóry i Big Band z parafii św. Mikołaja
pod batutą Zdzisława Frydrychowskiego
– Soliści: Maria Kossak, Karolina Śledź, Jakub Lawenda
Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, a sala widowiskowa była wypełniona po brzegi co ucieszyło artystów. Wieczór wypełniły piękne aranżacje kolęd i pastorałek, a publiczność mogła uczestniczyć w chwili świątecznej refleksji i radości.
Naszym uczniom dziękuję za piękne reprezentowanie nie tylko parafii Chrystusa Króla ale również naszej szkoły ZPO3 . Na ten Nowy Rok życzmy sobie wzajemnie dalszych sukcesów i rozwijania talentów.
Opiekun scholii S. Leonarda Anna Klim
Od kilku lat, pięknym i wartościowym zwyczajem w okresie świątecznym w naszej szkole jest organizowanie kiermaszu bożonarodzeniowego przez uczniów należących do Szkolnego Koła Caritas. W dniach 19-20 grudnia 2024r. odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Prace zostały wykonane przez uczniów, rodziców i krewnych czy nauczyciel. Bardzo długo przygotowaliśmy się do tego wydarzenia. W weekend 11- 12 grudnia 2024r. młodzież ze SKC wiele ozdób i pierników przygotowała na spotkaniu formacyjno – integracyjnym w Siedlanowie. Na kiermaszu można było nabyć ręcznie wykonane szopki, świeczniki, bombki, naturalne ozdoby wiszące, dekoracje z filcu, renifery, wieńce, stroiki czy własne wypiekane i pięknie ozdobione pierniki.
Celem organizowania kiermaszu jest niesienie pomoc dzieciom z rodzin potrzebujących. Ta akcja charytatywna wspierana jest przez naszą społeczność szkolną już przez wiele lat. Chętnych do zakupu i tym razem nie zabrakło. Mamy nadzieję, że nasze ozdoby stały się miłym elementem świątecznego wystroju w domach.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
Członkowie SKC z opiekunami
Wolontariusze wraz z opiekunami składają całej społeczności szkolnej serdeczne podziękowanie za włączenie się w świąteczną bożonarodzeniową akcję: Paczuszka dla Maluszka.
Dary zostały przekazane do następujących placówek:
Dom dla Dzieci i Młodzieży Łąca/k Rzeszowa
Dom Pomocy Społecznej Radzyń Podlaski
Dom Dziecka Bielsko – Biała
Fundacja Małe Stópki Szczecin
Jeszcze raz z serca dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom za hojność serca.
Wolontariusze SKC wraz z opiekunami
W grudniu 2024 uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie z języka angielskiego o tematyce świątecznej. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim oraz poszerzenie słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia. Zadaniem uczniów klas 1-3 było przygotowanie plakatu świątczenego, wykonanego dowolną techniką, zawierającego obrazy oraz nazwy angielskie prezentowanych przedmiotów. Uczniowie klas 4-6 oprócz części obrazowej musieli zamieścić opis tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, podczas gdy uczestnicy z klas 7-8 mieli za zadanie napisać opowiadanie pt. „My Christmas” . Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe. Spośród kilkudziesięciu prac, komisja konkursowa, w skład której wchodziły anglistki naszego szkoły, nagrodziły następujących uczniów:
Klasy 1-3:
I miejsce: Szymon Cabaj kl. 3c , Sandra Wyrzykowska kl.1a
II miejsce: Zofia Kur kl. 1b, Kalina Wawdysz kl. 1d
III miejsce: Antonina Drygiel kl. 1d, Karina Biernacka kl.1a
Wyróżnienie: Izabela Hryciuk kl. 2b, Niekola Szamaluk 1b, Kacper Ircha kl. 1b, Maria Domańska kl.1 d, Natalia Tymoszuk kl. 3c
Kasy 4-6
I miejsce : Oliwia Podgajna kl.5p
II miejsce: Oliwia Cep kl.5p
III miejsce: Adrian Grzeszyk kl. 4c
Wyróżnienie: Julia Lipińska kl. 6a, Michał Kukawski kl. 5p, Wiktoria Tymoszuk kl. 5p, Wiktoria Chruściel i Adrianna Marciniak kl. 6c, Mikołaj Korzeniewski kl. 5a
Klasy 7-8
I miejsce: Pola Pocztarska kl. 7p, Aleksandra Morgunowicz kl. 8c
II miejsce: Natalia Lipnicka kl. 8a, Maksymilian Cap kl.7p
III miejsce: Magdalena Kaniuch kl. 8s, Bartłomiej Oleksiuk kl. 8s
Wyróżnienie: Wiktoria Ebert kl.7b, Lena Piwowar kl.7p, Małgorzata Kaczor kl.7b
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy!!!!
I.Bernatowicz
Miło nam poinformować, że w naszej szkole w damskich toaletach zawisły różowe skrzyneczki wypełnione środkami higienicznymi dostępnymi nieodpłatnie dla każdej uczennicy. W dwóch toaletach damskich dla klas 4-8, w nowym skrzydle na I i II piętrze, różowe skrzyneczki czekać będą na osoby potrzebujące skorzystać z podpasek, tamponów, chusteczek higienicznych itp. Planujemy sukcesywne uzupełnianie środków higienicznych, jednakże, jeśli ktoś będzie chciał się nimi podzielić, wspomóc szkołę w ich zakupie, zachęcamy do samodzielnego wkładania (uczennice) ich do skrzyneczek lub dostarczania do szkoły (rodzice) i pozostawiania w sekretariacie. Skrzyneczkami będzie opiekował się pedagog specjalny Monika Melaniuk i uczennice z Samorządu Uczniowskiego.
Różowa skrzyneczka to ogólnopolski program przeciwdziałający tak zwanemu wykluczeniu menstruacyjnemu. Już ponad 3.000 skrzyneczek znalazło się w szkołach, bursach, placówkach edukacyjnych, szpitalach, kinach, bibliotekach, teatrach.
Celem programu Różowa skrzyneczka jest również zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania.
Czy wiesz, że: *
Blisko 500 000 osób w Polsce nie stać na zakup podpasek, tamponów.
21% uczennic jest zmuszonych wyjść z zajęć szkolnych z powodu braku podpaski, a 10%
w ogóle nie wychodzi z tego powodu z domu.
42% rodzin nie rozmawia w domu o miesiączce, 43% nastolatek unika tematu okresu z ojcem.
* Dane pochodzą z raportu przygotowanego przez firmę badawczą Difference dla Kulczyk Foundation (do pobrania: Raport_Kulczyk_Fundation.pdf).
Polecamy stronę:
Pedagog specjalny Monika Melaniuk