Menu

  • Zaproszenie

  • Lekcja biblioteczna i zajęcia plastyczne

    19 maja uczniowie klasy III a odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną - w ramach wyjścia zorganizowanego z okazji Tygodnia Bibliotek przez bibliotekę szkolną. Podczas spotkania dzieci miały okazję zanurzyć się w niezwykły świat lektury "Tajemniczy ogród", słuchając wybranych fragmentów książki.

    Następnie, zainspirowani historią Mary i jej zaczarowanego kwiatowego raju, stworzyli własne ogrody – pełne zieleni, kwiatów, magii i radości.

    To była piękna podróż - przez królestwo książek do świata wyobraźni!

  • Dzień Patrona Szkoły

    Dzień 16 maja był wyjątkowym dniem dla całej naszej społeczności szkolnej. Tego dnia bowiem świętowaliśmy w tym roku dzień naszego patrona - św. Jana Pawła II.

    Wszyscy w eleganckich strojach, w podniosłym nastroju rozpoczęliśmy uroczystości od mszy świętej, którą ks. proboszcz Roman Banasiewicz odprawił w intencji nas wszystkich: uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, dyrekcji i wszystkich pracowników. Jak zawsze w naszych modlitwach prosiliśmy o wszystkie potrzebne nam łaski i przypominaliśmy sobie z wdzięcznością tych, którzy już od nas odeszli.

    Dalsza część uroczystości odbyła się już na hali sportowej. Powitaliśmy tam również naszych gości, a wśród nich Pana Burmistrza Pawła Łysańczuka, Panią Dyrektor Polityki Społecznej Annę Kaliszuk oraz ks. proboszcza Romana Banasiewicza, Panią Wicedrektor Bożenę Nowosielską i Panią Dyrektor Jolantę Modrzewską.

    Pierwsza część naszego spotkania upłynęła pod znakiem przemówień i powinszowań z okazji tak pięknej rocznicy. Pani Dyrektor Ewa Włodarczyk powitała wszystkich przybyłych i w krótkim przemówieniu podkreśliła jak ważnym wzorem jest dla nas święty papież.

    Następnie delegacja szkoły zaniosła pod pomnik Jana Pawła II wiązankę kwiatów, przypominającą o naszej nieustannej wdzięczności za tak wielkiego patrona.

    W części oficjalnej zostali wyczytani i uhonorowani uczniowie nagrodzeni w następujących kategoriach i konkursach:

    Pochwały Dyrektora Szkoły

    Konkurs literacki "List do Patrona szkoły"

    Konkurs czytelniczy "Recepta na czytanie"

    Konkurs poetycki na wiersz o wiośnie

    Konkurs na fotografię promującą czytanie książek i czytelnictwo

    Konkurs matematyczny

    Konkurs ortograficzny klas drugich

    Ogólnopolski Konkurs Olimpus z języka angielskiego

    Ogólnopolski Konkurs Olimpus z matematyki

    Konkurs " Namaluj swojego zwierzaka"

    Konkurs kaligraficzny " Mistrz kaligrafii"

    Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Czesława Miłosza

    Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

    W drugiej części, już mniej oficjalnej, w przedstawieniu pt. " Klisze z życia świętego" w reżyserii p. Katarzyny Kowal i s. Leonardy, wracając do starej tradycji naszej szkoły, wystąpiła razem młodzież młodsza i...nieco starsza, czyli nasi uczniowie i nauczyciele. Zarówno jedni, jak i drudzy są wybitnie uzdolnieni aktorsko:)

    W dziesięciu przejmujących scenach pantonimy, piosenkach i układach tanecznych nasi artyści ukazali całe życie Jana Pawła II, pozostawiając na koniec w sercach widzów pytanie: "Jak realizujemy posłannictwo słów i życia naszego patrona"?, a na wielu twarzach - ślady łez.

    Z tym pytaniem powróciliśmy do naszej szkolnej codzienności: dzwonków, lekcji, przerw, tablic... Lecz w niezwykły sposób ta "codzienność" do końca dnia była już rozświetlona radością i osnuta mgiełką zadumy i refleksji.

    Obyśmy umieli tak każdego dnia spoglądać na świętego Jana Pawła II i uczyć się od niego trudnej sztuki życia oraz służby Bogu i ludziom.

    Katarzyna Kowal

  • Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady „OLIMPUS”- sesja zimowa 2025

    Olimpiada „Olimpus” promuje uczniów wykazujących zainteresowanie różnymi dziedzinami i posiadających wszechstronną wiedzę.

     20 uczniów klas szóstych, siódmych, ósmych  chcąc sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności przystąpiło do olimpiady  w sesji zimowej z matematyki, chemii, fizyki, biologii, geografii, historii i języka angielskiego.

    Olimpiada z języka angielskiego

    Troje uczniów uzyskało tytuł laureata

    Puszkarska Ewa - klasa 6b

    Leszczyńska Laura - klasa 8b

    Żak Antoni - klasa 8b

    Olimpiada z matematyki

    Dwóch uczniów  uzyskało tytuł laureata

    Cap Maksymilian - klasa 7p

    Wysokiński Maksymilian - klasa 8s

    Uczniowie otrzymali dyplomy laureata i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami uznania.

    Gratulujemy wszystkim świetnych wyników.

    Szkolny koordynator – Sylwia Pióro

  • ENERGYLANDIA - KRAKÓW

    5 maja uczniowie klas 5p, 6b, 7b i 8b pod opieką p. E. Bednarczyk, p. B. Petruk i p. W. Waneckiej wyruszyli na 4 dniową wycieczkę do Krakowa i Energylandii. Pierwszego dnia odkryliśmy magiczny świat Kopalni Soli w Bochni. Podziwialiśmy solne komory i zwiedzaliśmy kopalnię z Podziemną Ekspozycją Multimedialną, która przeniosła nas w historię kopalni i Polski. Drugiego dnia korzystaliśmy z atrakcji w Parku Rozrywki w ENERGYLANDII największym w Polsce i jednym z największych w Europie parków rozrywki. Do naszej dyspozycji była ogromna liczba atrakcji, w tym między innymi rollercoastery, karuzele oraz water park przypominający tropikalną wyspę. Nie jeden z nas przełamał tu swoje obawy np. przed lękiem wysokości. Dzień trzeci to zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego, które rozpoczęliśmy od wędrówki do Jaskini Łokietka  wyżłobionej przez wodę w wapiennych skałach jury. Jest to największa na terenie Parku jaskinia, która urzekła nas korytarzami i dużymi salami: Rycerskiej i Sypialni. OPN- muzeum. Zwiedzanie muzeum rozpoczęliśmy w Sali projekcyjnej od pokazu filmów zrealizowanych w technice 3D, z których jeden przedstawiał tworzenie się Doliny Prądnika od czasów jury po współczesne, a drugi pokazuje Ojcowski Park Narodowy. Po projekcji zwiedzaliśmy sale wystawowe po których oprowadzał nas lektor. Największe zainteresowanie wzbudziła DIORAMA. Na początku na stanowiskach 3D mogliśmy obejrzeć prawie 400 gatunków fotografii grzybów, roślin, drzew, krzewów oraz owadów występujących na terenie Parku. Następnie lektor poprowadził nas do głównej dioramy pokazującej charakterystyczne dla Parku środowiska wraz z wybranymi przedstawicielami roślin i zwierząt. Na koniec naszej wędrówki podziwialiśmy majestatyczne skałki - Maczugę Herkulesa.

    Ostatniego dnia naszej wycieczki pojechaliśmy do Krakowa. Zwiedzaliśmy Wzgórze Wawelskie - dziedziniec zewnętrzny i wewnętrzny, Katedrę (wnętrze, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie), Rynek Główny: Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki.

    Popołudnia także spędzaliśmy bardzo aktywnie. W naszym wyjątkowym, urokliwym miejscu zakwaterowania - Western Camp Resort – dopasowanym do aktywnego wypoczynku rozegraliśmy wiele meczów w piłkę nożną oraz badmintona.

    Pełni wrażeń, nowych doświadczeń,  ubogaceni w wiedzę historyczną i geograficzną wróciliśmy do domu. Barbara Petruk

  • Dzień Patrona Szkoły

  • FINAŁ POWIATU I REJONU BIALSKIGO W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

    W dniu 14.05.2025 na stadionie AWF w Białej Podlaskiej odbył się  Finał Powiatu i Rejonu  w czwórboju lekkoatletycznym .Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły i w finale powiatu dziewczynki zajęły III miejsce skład drużyny : Pola Pocztarska, Klaudia Kocińska, Diana Tymchuk , Alicja Kiereczyńska, Chruściel Wiktoria .Opiekun : Iwona Zaniewicz

       Chłopcy wywalczyli   II miejsce skład drużyny :Brzozowski Bartosz, Chruściel Adam ,Podgajny Marcel, Lubański Kacper, Łosicki Marcel , Olesiejuk Maciej. Opiekun : Patrycja Karwowska

      Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach : biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczka palantową oraz biegu na 600/1000m .Zawody przebiegły w miłej atmosferze ,a młodzi lekkoatleci wykazali się dużym zaangażowaniem i duchem walki. Wydarzenie dostarczyło wielu sportowych emocji i było doskonałą integracją poprzez sport.

                    Gratulujemy wszystkim uczestnikom świetnych wyników i sportowej postawy !!!!!!!!

    Patrycja Karwowska

  • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2025

    Zapraszamy na fotorelację do Albumu Fotograficznego

  • Szkolny Konkurs Ekologiczny

       Na początku kwietnia 2025 r. odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny w klasach I - III powiązany z „Dniem Ziemi”.                                                                                                         

    Klasy pierwsze wykonywały prace plastyczne na temat „Ziemia nasza planetą”. Komisja po analizie prac wyłoniła zwycięzców:

    1. miejsce - Aron Gmur             klasa 1a
    2. miejsce - Anastazja Kostka   klasa 1d
    3. miejsce - Lena Lesiuk           klasa 1a

          3.   miejsce - Amelia Szkuta       klasa 1c

          3.   miejsce -  Zofia Kur              klasa 1b

          3.   miejsce - Emilia Kawecka    klasa 1c

    W klasach drugich zwycięzcami II etapu konkursu wiedzy przyrodniczej zostali:

    1. miejsce - Miłosz Tarcz         klasa 2c
    2. miejsce - Oliwier Duda        klasa 2c
    3. miejsce - Sara Wujek           klasa 2b

    Uczniowie klas trzecich wzięli udział w turnieju wiedzy ekologicznej. Po I etapie wyłoniono po dwa zespoły trzyosobowe z każdej klasy. 11 kwietnia komisja przeprowadziła finał turnieju a zwycięzcami zostali:

         1. miejsce zespół klasy 3b - Szymon Cabaj

                                                      Julia Dymianiuk

                                                      Maria Homziuk

         1. miejsce zespół klasy 3b - Maksymilian Antoniuk

                                                      Liliana Dąbrowska

                                                      Wojciech Sawczuk

         1. miejsce zespół klasy 3c - Lena Hryciuk

                                                      Natalia Tymoszuk

                                                      Kornelia Wedziuk

    Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorami konkursów  z okazji „Dnia Ziemi” były p: Elżbieta Oleksiuk i p. Małgorzata Rumowska.

    W miesiącu marcu odbył się II etap Szkolnego Konkursu Kaligraficznego klas pierwszych - „Mistrz Kaligrafii” Do I - go etapu przystąpili wszyscy uczniowie klas pierwszych. W dniu 21 marca komisja przeprowadziła II (końcowy etap konkursu). Zadaniem biorących udział w konkursie było przepisanie tekstu „Kino”. Po dokonaniu oceny prac, wyłoniono zwycięzców: 

    1. miejsce - Jagoda Charczuk                   klasa 1c
    2. miejsce - Victoria Pacheko Marquez     klasa 1a
    3. miejsce - Lena Lesiuk                           klasa 1a

          3.   miejsce - Olszak Jagna                       klasa 1a

          3.   miejsce Julia Rarak                             klasa 1d

    Komisja w składzie: p. Elzbieta Oleksiuk i p. Małgorzata Rumowska

  • Wycieczka do Warszawy

    Dnia 8 maja uczniowie klas 1b i 1c wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyli na pełną wrażeń wycieczkę do Warszawy. 

    Pierwszym przystankiem była Manufaktura Cukierków – miejsce pełne kolorów, zapachów i słodyczy. Uczniowie nie tylko zobaczyli na własne oczy, jak powstają ręcznie robione cukierki i lizaki według tradycyjnej receptury z XVII wieku, ale także mieli okazję samodzielnie stworzyć własne lizaki pod czujnym okiem doświadczonych cukierników. Po warsztatach dzieci mogły kupić słodkie upominki dla swoich bliskich.

    Kolejnym punktem programu była wizyta w Teatrze Guliwer, gdzie uczniowie obejrzeli spektakl „Trzy piórka”. Ta magiczna opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i odkrywaniu siły w tym, co zwyczajne, zabrała młodych widzów w podróż po baśniowym świecie pełnym urzekających historii i morałów. Autorka sztuki, Zuzanna Bojda, zainspirowana baśnią braci Grimm, poruszyła ważne tematy – potrzebę autentyczności, pragnienie bycia sobą i odwagę w podążaniu własną drogą.

    Po emocjonującym spektaklu przyszedł czas na wspólny obiad w restauracji, a następnie spacer po warszawskiej Starówce. Była okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć przy Zamku Królewskim, Syrence Warszawskiej i wśród urokliwych, zabytkowych kamienic.

    Zwieńczeniem dnia była wizyta w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym - domu ponad 12 000 zwierząt. Dzieci miały okazje zobaczyć gatunki zagrożone wyginięciem, a także obejrzeć wiele egzoytycznych zwierząt i stworzeń z morskich głębin. Warszawskie ZOO to zielona oaza w sercu stolicy, pełna pięknej natury czekającej na małych odkrywców. Ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała spacerom – a smak pysznych lodów tylko umilił te wesołe chwile.

    Do domu wróciliśmy około godziny 20:30 – zmęczeni, ale w doskonałych humorach. Był to niesamowity dzień, który z pewnością na długo zapisał się w pamięci pierwszaków.

    Iwona Kowalczuk

  • ‘’NASI MALI PATRIOCI”

    30 kwietnia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w uroczystym apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Przedszkolaki prezentowały się  niezwykle uroczyście w galowych strojach, ozdobionych kotylionami w barwach narodowych. W tym ważnym dniu dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o naszej Ojczyźnie. Z wielką powagą i dumą odśpiewały Hymn Polski ‘’Mazurek Dąbrowskiego”.

    Wszyscy przeżyli lekcje patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych ‘’Małych Polaków”.

    Paulina Sidorczuk

  • Gala stypendystów programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego

    28 i 29 kwietnia 2025r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta Gala Stypendystów programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego.

    W Sali Operowej spotkali się stypendyści dwóch projektów realizowanych przez Województwo Lubelskie: „Lubelska kuźnia talentów 2024-2025” oraz „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2024-2025”. Łącznie 1087 uczniów z całego województwa lubelskiego otrzymało stypendia.

    We wtorek 29 kwietnia stypendia odebrało 551 uczniów z łącznie 163 szkół znajdujących się w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu oraz w powiatach: bialskim, biłgorajskim, chełmskim, hrubieszowskim, janowskim, krasnostawskim, lubartowskim, łukowskim, parczewskim, radzyńskim, ryckim, tomaszowskim, włodawskim i zamojskim.

    Z dumą informujemy, że wśród stypendystów znaleźli się uczniowie naszej szkoły Magdalena Kaniuch i Bartłomiej Oleksiuk , którzy otrzymali stypendia w ramach programu stypendialnego „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2024-2025”.

    Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesu, życząc wytrwałości i wielu inspiracji w kolejnych latach nauki.

    Nabór wniosków o przyznanie stypendiów za rok szkolny 2024/2025 zaplanowany jest od 27 czerwca, czyli od dnia zakończenia roku szkolnego. 

  • Lekcja chemii i fizyki z grupą „Zaelektryzowani”

    W dniu 30 kwietnia 2025 r. naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani” z widowiskiem pt. „Zaelektryzowani – Sposobem na nudę!”. Animator w interesujący i jednocześnie humorystyczny sposób przedstawił różnorodne eksperymenty z dziedziny fizyki i chemii. Po każdym pokazie prowadzący szczegółowo objaśniał zasady działania zaprezentowanych doświadczeń.

    Wśród zaprezentowanych eksperymentów znalazły się m.in.:

    • zabawy z ciekłym azotem, pokazujące jego właściwości i wpływ na różne materiały
    • magiczne butelki, które zmieniały zawartość w sposób zaskakujący i efektowny
    • demonstracja działania sił grawitacji
    • jazda na krześle żyroskopowym – pokazująca działanie zasady zachowania momentu pędu
    • eksperymenty z powietrzem
    • oraz zabawy z gazem butanem

    Pokaz dostarczył uczniom wielu emocji i pozytywnych wrażeń, a przy tym był doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę. Dzięki profesjonalizmowi prowadzących oraz atrakcyjnej formie przekazu, wiedza została podana w sposób inspirujący i angażujący. Uczniowie świetnie się bawili, miło i pożytecznie spędzili czas. 

    Spektakl bez wątpienia pokazał, że nauka nie musi być nudna!

    Sylwia Pióro

  • Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

    W naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Tysiąclecie Królestwa Polskiego. Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu, która połączyła tradycję z nowoczesną formą przekazu. Na scenie wystąpili uczniowie klas VI b, Va, VI c oraz schola szkolna pod kierunkiem siostry Leonardy. Rolę konferansjerów z pełnym profesjonalizmem odegrali uczniowie klasy 8 s. Szczególnym momentem uroczystości było symboliczne przekazanie Dyrekcji replik królewskiego Szczerbca oraz Korony Królów Polskich. Wzruszenie i duma towarzyszyły zarówno wykonawcom, jak i publiczności. Program artystyczny przygotowany został we współpracy nauczycieli biblioteki, świetlicy, muzyki oraz wychowawcy klasy VI b.

    Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i piękne uczczenie tych ważnych dla Polski rocznic!

    Pamiętajmy: Wolność, Naród, Ojczyzna, Polskie Symbole - to wartości, które budują naszą tożsamość.

    Izabela Włodarczyk

  • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "ALFABET LOGOPEDYCZNY" II edycja 2024/2025

    W bieżącym roku szkolnym na zajęciach z logopedą realizowany jest Ogólnopolski Projekt Edukacyjny  „ Alfabet  logopedyczny”. Głównym celem  projektu jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej szczególnie:

     - podniesienie sprawności aparatu artykulacyjnego,

    - usprawnianie aparatu oddechowego,

    - poszerzanie słownictwa czynnego i biernego,

    - ćwiczenie umiejętności rozumienia, uwagi słuchowej oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu,

    - rozwijanie słuchu fonematycznego, poczucia rytmu,

    - podnoszenie sprawności w zakresie motoryki,

    -doskonalenie percepcji i pamięci słuchowej, kształcenie wrażliwości słuchowej.

     M. Wysokińska

  • Młodzi Chemicy – wyróżnienia

    Bracia Wysokińscy – Maksymilian i Aleksander to pasjonaci nauk ścisłych. Zostali  zakwalifikowani do II etapu  Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej „Młodzi Chemicy”, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Jest to dwuetapowy konkurs chemiczny dla uczniów szkół podstawowych, który ma na celu wspieranie uczniów uzdolnionych, zachęcanie  do samokształcenia oraz wyrabianie umiejętności twórczego myślenia i samodzielnego rozwiązywania zadań problemowych o tematyce chemicznej. Na finał, który odbył się 29 kwietnia  w Lublinie zostało zaproszonych 68 uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego. Chociaż konkurencja była silna, nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze z trudnymi chemicznymi zadaniami i  znaleźli się wśród dziewięciu nagrodzonych uczniów. Serdeczne gratulacje!!!

    Sylwia Pióro

  • Międzynarodowy Dzień Ziemi 2025

    W tym roku klasy 4-8 rozpoczęły obchody Dni Ziemi od wykonania i rozwieszenia plakatów, aby rozpropagować ten dzień wśród uczniów. Chętni uczniowie z klas 7-8 wzięli udział w konkursie przyrodniczo – ekologicznym , najlepsze wyniki osiągnęli :

    1. Zofia Michaluk

    2. Maksymilian Cap

    3. Zuzann Sikorska

    Największym wydarzeniem był jednak koncert piosenki ekologicznej z udziałem chętnych uczniów z klas 4-6, wystąpili:

    Kl. 4 s – Anastazja Cep, Basia Gruszczyńska, Helena Oponowicz, Pola Mazu, Marcela Kołodziejczyk, Wiktoria Oklińska,  Nina Paszko, Antek Słonecki, Paweł Kułak, Domink Olek, Alan Daniluk, Franek Goławski

    Kl. 5a – Natalia Kurowska i Alicja Wasiluk,

    Kl. 5b – Marysia Grzeszyk i Marta Domańska

    Kl. 5p – Hania Dziadura i Zuzia Marciuniuk

    Kl. 6c – Amelka Chwedoruk

    Kl. 7p – Julia Babicka

    Wszyscy doskonale się bawili przy piosenkach o Ziemi a występ Julii w piosence Jacksona z teledyskiem poruszył nasze serca . Bardzo się cieszymy, że tyle osób chciało wystąpić przed publicznością.

     Beata Ługowska, Sylwia Pióro i Teresa Półtorak

  • Obchody Dnia Ziemi w klasach 1-3

    22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, czyli święto mające na celu zwiększenie świadomości o ochronie środowiska i o tym czym są zmiany klimatyczne oraz promowanie działań mających na celu ochronę naszej planety. Jest to dzień, w którym ludzie na całym świecie angażują się w różnorodne, praktyczne działania na rzecz środowiska, takie jak sadzenie drzew, czyszczenie parków czy lokalne inicjatywy edukacyjne. Ten dzień służy także podkreśleniu, jak ważne jest codzienne dbanie o środowisko, poprzez takie działania jak recykling, oszczędzanie wody. Dzień Ziemi to przypomnienie, że każdy z nas ma wpływ na stan środowiska i że nasze codzienne wybory mogą przyczynić się do budowania zdrowszego otoczenia dla każdego z nas.

    W czwartek 24 kwietnia 2025r.  Nauczyciele i uczniowie klas trzecich zorganizowali apel z okazji obchodów Dnia Ziemi. W dramie „SOS dla Ziemi” dzieci z klasy 3A zaprezentowały scenkę, w której planeta Ziemia jest chora od nadmiaru spalin i dymów, a także od zanieczyszczeń i nagromadzonego plastiku. Kontrolę nad kondycją Ziemi przejmują dzieci, które prezentują czysto ekologiczne postawy i składają obietnicę, że będą zawsze dbały o Ziemie. Dzieci wcieliły się w postaci lekarza, pielęgniarki, członków klubu ekologa. 

    Przedstawienie zyskało wśród uczniów zaciekawienie i zainteresowanie. Klasy 3 a,b,c wykonały wiele pięknych piosenek o tematyce ekologicznej pobudzając w ten sposób wyobraźnię uczniów jak i oddziaływując na wrażliwość proekologiczną.

    W związku z obchodami Święta Ziemi w klasach 1-3 zorganizowane były konkursy przyrodnicze, quizy, konkursy plastyczne.

    Uczniowie klas trzecich pisali konkurs w dwóch etapach: klasowym i między klasowym. Uczniowie klas drugich zmagali się z quizem o tematyce przyrodniczo – ekologicznej, a pierwszaki prezentowały swoje umiejętności w konkursie plastycznym.

    W osobnej notatce o konkursach podane zostaną wyniki uczniów w w/w konkursach.

    Agata Marciniak

  • Finał Ligi Przedmiotowej z Języka Polskiego

    24 kwietnia 2025r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 odbył się finał I edycji Ligi Przedmiotowej z Języka Polskiego, której organizatorem jest nasza szkoła. Wzięli w nim udział uczniowie z trzech międzyrzeckich podstawówek, którzy w pierwszym etapie konkursu uzyskali najwyższe wyniki. Zgromadzonych w świetlicy uroczyście powitała dyrektor szkoły, pani Ewa Włodarczyk. Podkreśliła, iż zmagania z językiem polskim, z uwagi na jego trudność, nie są wcale proste. Wyraziła tym samym uznanie dla dotychczasowych osiągnięć uczniów i życzyła powodzenia w finale.

    Po czynnościach organizacyjnych i zakodowaniu arkuszy przystąpiono do rozwiązywania zadań. Wszyscy uczniowie skończyli pracę przed wyznaczonym czasem.

    Wyniki finałowych zmagań zamieszczone zostaną na stronie ZPO3 w zakładce Liga Przedmiotowa z Języka Polskiego do wtorku tj. do 29 kwietnia 2025r.

    Dziękujemy nauczycielom języka polskiego z ZPO1 i ZPO2 oraz dyrektorom tych placówek za współpracę. Liczymy na jej kontynuację w kolejnych edycjach Ligi.

    Urszula Sobczak                                                                                                                                                                                                                                             

  • „Łączy nas pamięć…“

    „Odwaga to przede wszystkim wierność sobie,

    wierność własnym przekonaniom.“

    Dzięki uprzejmości biblioteki miejskiej uczniowie klasy 1d dołączyli w tym roku do akcji  społeczno – edukacyjnej Żonkile, która organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Wspólnie wykonaliśmy przypinki w kształcie żonkili, które są symbolem pamięci o tym wydarzeniu. Była to wspaniała okazja do zwiedzenia biblioteki i wysłuchania opowieści o różnych przejawach odwagi ówczesnych bohaterów oraz rozmowy o tym co to jest solidarność czy empatia. Pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość.

    Karolina Wysokińska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć