We wrześniu 2018 r. uczniowie klasy VI s mieli możliwość uczestniczyć w akcji z udziałem Policji „Przeciw pijanym kierowcom”. Celem tych działań była troska o bezpieczeństwo zarówno uczestników ruchu drogowego, jak też wszystkich ludzi. Uczniowie zostali przeszkoleni przez Policjantów na temat zasad trzeźwego kierowania pojazdami i konsekwencji prawnych związanych z jazdą pod wpływem alkoholu oraz innych środków odurzających.
Uczniowie współpracowali z Policją, która dokonywała zatrzymania pojazdów i za zgodą kierujących badała urządzeniem stan ich trzeźwości. Następnie do akcji włączali się uczniowie wręczając kierowcom ulotki wraz z apelem profilaktycznym o każdorazowe włączenie myślenia zanim wsiądziemy do samochodu po użyciu alkoholu.
Dzień 27 września 2018 r., w klasie 2d obfitował w szereg atrakcji. Na pierwszej lekcji dzieci uczestniczyły w półmaratonie zorganizowanym w ramach akcji BeActive. Później wybrały się pieszo do Stajni Quantana, przy ul. Piwnej w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie przyjemnie i pożytecznie spędziły czas na nauce i zabawie. Dzięki miłym gospodarzom, dzieci poznały tajniki życia koni, dowiedziały się co jedzą konie, na czym polega ich podstawowa pielęgnacja, jakie mają zwyczaje, co lubią, a czego się boją? Każdy mógł doświadczyć bliskości ze zwierzętami przebywającymi w zagrodzie. Był też czas na czyszczenie kucyków oraz możliwość jazdy w siodle na Kasi i Mewie. Dużo przyjemności sprawiło wszystkim wspólne biesiadowanie przy ogromnym stole i spożywanie pieczonych na grilu kiełbasek. Spotkaniu na świeżym powietrzu towarzyszyły zabawy i gry rodem z Dzikiego Zachodu, takie jak: rzucanie lassem i podkową ( fajerką) oraz przeciąganie liny. Nowym doświadczeniem dla wszystkich był taniec kowbojski, którego nauczyła nas Kowbojka-pani Ola.
Spotkanie w stajni Quantana, zorganizowane z okazji nadchodzącego Dnia Chłopaków dostarczyło niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w naszej pamięci.
Notatkę przygotowała Grażyna Podgajna
Dnia 28.09.2018 r. w naszej szkole został zorganizowany VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zostały powołane komisje egzaminacyjne (egzaminatorzy - uczniowie i nauczyciel nadzorujący pracę komisji), których zadaniem było egzaminowanie chętnych uczniów, nauczycieli oraz rodziców pod kątem znajomości tabliczki mnożenia.W czasie kolejnych lekcji do komisji zgłaszali się chętni do odpowiedzi kandydaci. W zabawie wzięło udział ok 200 osób, większość z nich pokonała towarzyszący stres i pomyślnie zaliczyła egzamin z tabliczki. Chętni nauczyciele oraz pani pedagog Dorota Kapłan również spróbowali swoich sił w konkursie, oczywiście z pozytywnym wynikiem. Dzień z tabliczką mnożenia przebiegł w bardzo miłej atmosferze.Wszyscy którym udało się zdać otrzymali certyfikat eksperta tabliczki mnożenia.
Dziękujemy wszystkim chętnym za udział w konkursie.
Szkoła Podstawowa nr 3 już po raz drugi włączyła się w ogólnoeuropejską kampanię realizowaną pod hasłem #BeActive . 27 września 2018r w ramach tego wydarzenia zorganizowaliśmy „Półmaraton ", pod hasłem „RUSZ SIĘ CZŁOWIEKU”.
Zadaniem Europejskiego Tygodnia Sportu jest zachęcenie wszystkich do całorocznej aktywności fizycznej i inspirowanie do szerzenia idei #BeActive wokół nas. Po rozgrzewce do radosnego biegania 76 okrążeń dookoła „Orlika” stanęło 100 biegaczy z klas II b, II d, IV b, VIII s. „Półmaraton” pokonaliśmy w czasie 1:25: 36
Każdy uczestnik biegu otrzymał nagrodę.
W dniu 26.09.2018r. dzieci ze starszych grup przedszkolnych wyjechały autokarem na wycieczkę do lasu w Żerocinie. Celem wycieczki w lesie, było szukanie śladów jesieni, zapoznanie się z pracą leśnika oraz wizyta w „ leśnym przedszkolu”, czyli szkółce młodych drzewek leśnych.
Na miejscu przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie poszukiwać śladów jesieni. Naszym przewodnikiem i nauczycielem była pani Małgosia Chmura z Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, podziwianie poszczególnych gatunków drzew oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Ponadto dzieci obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic, poznawały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście , szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.
Bardzo ważną lekcją była nauka prawidłowego zachowania się w lesie oraz zrozumienie znaczenia lasu dla ludzi i zwierząt. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. Wyprawa skończyła się wspólnym ogniskiem przy którym wszyscy piekli kiełbaski.
Nasze przedszkolaki pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami wróciły do przedszkola.
Dorota Głowniak
W dniu 26.09.2018 odbyły się VI Powiatowe Biegi Przełajowe w Rokitnie. Dzieci i młodzież ścigała się w 15 biegach w poszczególnych rocznikach i dystansach. Przy dość chłodnej, ale słonecznej pogodzie naszą szkołę reprezentowała silna grupa biegaczy z klas I-III, klas IV- VIII i III Gimnazjum. Na mecie brawami nagradzani byli wszyscy, bez względu na zajęte miejsce, a najlepsi otrzymali medale, dyplomy.
Najlepsze miejsca naszych uczniów:
Rocznik 2010 i młodsi klasa I-II dziewczęta
6 miejsce – Alicja Brodawka
8 miejsce- Martyna Małachwiejczyk
Rocznik 2010 i młodsi klasa I-II chłopcy
3 miejsce- Maksymilian Wysokiński
5 miejsce- Maciej Kalisz
8 miejsce- Antoni Żak
9 miejsce- Aleksander Wysokiński
Rocznik 2008-2009 klasa III-IV dziewczęta
1 miejsce – Klaudia Szyndler
8 miejsce- Karolina Tymoszuk
Rocznik 2008-2009 klasa III-IV chłopcy
5 miejsce- Emil Sosnowski
Rocznik 2007 klasa V dziewczęta
2 miejsce- Daria Koleśnicka
3 miejsce – Agnieszka Rosińska
Rocznik 2005 klasa VII dziewczęta
2 miejsce- Dagmara Lubina
6 miejsce- Klaudia Nieroda
Rocznik 2003-2004 klasa VIII dziewczęta
1 miejsce – Magdalena Olesiejuk
2 miejsce- Wiktoria Karwowska
8 miejsce- Julia Bożedajek
KLASYFIKACJA PUNKTOWA SZKÓŁ
SZKOŁY PODSTAWOWE
1 miejsce – SP3 Międzyrzec Podlaski – 77 pkt
2 miejsce- Janów Podlaski – 55 pkt
3 miejsce- Terespol – 43 pkt
GIMNAZJUM
1 miejsce- Łomazy 26 pkt
2 miejsce- Międzyrzec Podlaski- 22 pkt
3 miejsce- Swory 19 pkt
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.
NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Klasa 5lp, wykorzystując wyjątkowo korzystną aurę, wybrała się wraz z wychowawcą i jednym z rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym ognisko integracyjne. Zorganizowano je 21.09.2018r. na terenie stadionu MOSiR .
Z założenia miał to być aktywnie i przyjemnie spędzony czas poza murami szkoły. I tak było!
Dzięki uprzejmości dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - pana Arkadiusza Myszki mogliśmy korzystać z płyty boiska. Tam urządziliśmy różnorodne konkurencje sprawnościowe – grupowe i indywidualne. Świetnie się bawiliśmy, wymyślając wyzwania, którym mieli sprostać wybrani uczniowie. Do zabawy włączyliśmy także nauczycieli i uczniów z innych szkół, którzy w tym czasie odbywali na stadionie zajęcia wychowania fizycznego.
Wykorzystaliśmy te kilka godzin na grę w piłkę nożną, tenisa ziemnego, badbintona, a nawet biegi wokół boiska przygotowujące grupę lekkoatletyczną do mających się odbyć zawodów. Każdy mógł się sprawdzić i wykazać w wybranej dyscyplinie. Swoją obecność na stadionie zaznaczyliśmy, układając na trawie duży napis „5 lp” , wykonany z odpowiednio ułożonych naszych ciał.
Ruch, świeże powietrze pobudziły apetyty. Kiedy my szarżowaliśmy po boisku, pan Grzegorz Orłowski przygotował ognisko i zadbał o inne nasze potrzeby. Mimo upału, dzielnie staliśmy przy ognisku, by upiec kiełbaski. Smakowały wybornie!
W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze na lody, by tym miłym akcentem zakończyć udany dzień i pożegnać kończące się lato.
Dnia 17 września uczniowie klasy 8p i 8s w ramach zajęć rozwijających kreatywność uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Lublina.
Głównym punktem programu wycieczki był udział młodzieży w pokazach fizycznych i chemicznych organizowanych przez Wydział Chemii i Wydział Fizyki UMCS. Przez dwie godziny uczniowie oglądali ciekawe doświadczenia z fizyki prezentowane w humorystyczny sposób przez wykładowców tej uczelni oraz współuczestniczyli w ich wykonywaniu. W programie tegorocznych doświadczeń z fizyki ujęte były takie działy fizyki jak: fizyka zabawek, światło i oko, błękitna planeta, fizyka latania. Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących i fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu.
Podczas pokazu z chemii byliśmy świadkami bardzo efektownych i ciekawych reakcji chemicznych. Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć ciekawe i nietypowe eksperymenty, ale również wziąć udział w niektórych z nich. Najwięcej emocji wzbudziły wybuchy i prezentacje niecodziennych dźwięków. Bo któż mógłby wiedzieć, że wodór szczeka jak pies albo udaje lecącego komara???
Największe wrażenie wywarło na nas doświadczenie o ekstrawaganckiej nazwie „pasta dla słonia”.
Pokazy prowadzone były przez pracowników naukowych UMCS, którzy z wielką pasją zarażali wszystkich zgromadzonych swoją miłością do chemii.
Te niecodzienne przeżycia z pewnością przyczynią się do wzbogacenia wiedzy z chemii i fizyki, czy wzrostu zainteresowania tymi dziedzinami nauki. Na pewno wpłyną na wyobraźnię uczniów i zrozumienie tych niełatwych przecież przedmiotów.
Do Międzyrzeca wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Był to dzień wielu wrażeń, rozwijania kreatywności i aktywności poznawczej uczniów.
Opiekę sprawowały p. Alicja Bernat, p. Patrycja Karwowska, p. Sylwia Pióro i p. Jolanta Wolanin.
Sylwia Pióro
28. Powiatowe Biegi Uliczne im. Wincentego Kozłowskiego w Terespolu doskonale wpisały się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Otwarcie odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim: była flaga, hymn i znicz olimpijski.
Przy pięknej, słonecznej pogodzie ruszyło radosne bieganie pod hasłem „Dla Niepodległej”. Odbyło się 15 biegów w różnych kategoriach wiekowych. Biegi ukończyło 453 osoby. Na najlepszych na mecie czekały medale, dyplomy i nagrody. Tradycyjnie przybyli olimpijczycy: Urszula Kielan – srebrna medalistka IO z Moskwy w skoku w wzwyż i Dariusz Goździak – złoty medalista IO z Barcelony w pięcioboju nowoczesnym.
Naszą SZKOŁĘ reprezentowała liczna grupa biegaczy – 50 zawodników klas I-III, IV-VII, VIII-III gimn.
Wyniki:
Chłopcy rocznik 2010-2011
2 miejsce – Maksymilian Wysokiński
5 miejsce – Maciej Kalisz
10 miejsce – Szymon Głuchowski
Dziewczęta rocznik 2010-2011
10 miejsce – Alicja Brodawka
Dziewczęta rocznik 2008-2009
2 miejsce- Klaudia Szyndler
9 miejsce – Karolina Tymoszuk
Chłopcy rocznik 2008-2009
8 miejsce- Emil Sosnowski
Dziewczęta rocznik 2007
10 miejsce- Agnieszka Rosińska
Dziewczęta rocznik 2005
3 miejsce- Dagmara Lubina
6 miejsce- Klaudia Nieroda
Dziewczęta rocznik 2003-2004
3 miejsce- Wiktoria Karwowska
Chłopcy rocznik 2003-2004
2 miejsce- Kuba Jakimiak
9 miejsce- Michał Kalinowski
Punktacja drużynowa:
Igrzyska dzieci:
1m- Kobylany – 42pkt
2m- nr 3 Międzyrzec – 41pkt
3m – Swory- 40pkt
Igrzyska młodzieży szkolnej:
1m –Łomazy- 38pkt
2m –nr 3 Międzyrzec – 32pkt
3m –Janów Podlaski- 23pkt
Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych tak dobrych startów.
NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Międzynarodowy Dzień Kropki to jedno z najpiękniejszych szkolnych świąt. Inspiracją do powstania takiego święta stała się napisana i zilustrowana przez Petera H.Reynoldsa książeczka „ The Dot”. Opowiada historię małej Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości i jest przekonana, że nie potrafi rysować. Dzięki wsparciu swojej nauczycielki, dziewczynka odkrywa w sobie moc kreatywności, a także pomaga odnaleźć talent swojemu przyjacielowi. Obchodzone na świecie od 2009r., zaś w Polsce od 2012r. święto odkrywania talentów, w tym roku przypadło na sobotę ( 15 września). Z tego powodu uczniowie klasy 2d obchodzili Dzień Kropki 17 września. Specjalnie na tę uroczystość dzieci przyszły do szkoły w kropkowanych strojach. Niektórzy sami wycięli kropki z kolorowego papieru i przykleili na koszulki. Najważniejszym wydarzeniem Dnia Kropki było oczywiście spotkanie z Vashti. Po przeczytaniu książeczki był czas na rozmowę, głębsze refleksje na temat mocnych stron, pokonywania słabości, wzajemnej pomocy, odkrywania talentów. Później dzieci zaśpiewały piosenkę o Vashti i rysowały na kole z kartonu swoje talenty, które zawiesiły na Drzewku Talentów. Na edukacji matematycznej grały w gry: „Oblicz i obrysuj kropki, „ Polowanie na kropkę” oraz kodowały drogę kropki do bramki. Na zajęciach rozwijających kreatywność wykonywały „ Kropkowane obrazki”. Nie obyło się też bez sesji zdjęciowej z kolorową kropką w tle.
Zdjęcia z obchodów święta znajdziecie w albumie fotograficznym.
Notatkę przygotowała: G. Podgajna
Jury ogłosiło już wyniki XXII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA ‘ 2018. Wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły nagrodzeni w dwóch kategoriach – poezja i proza .
Marcel Domański – kl.5s – opowiadanie „Okrutny Czerwony Kapturek”
Kinga Stadnik – kl. 7p – wiersz *** (Na łące…)
Michał Chodyka – kl.5lp – opowiadanie „Życie to nie gra”
Barbara Siłka – kl.5lp – wiersz *** (O smutku trudno pisać…)
Laureatkami zostały także nasze gimnazjalistki – obecnie absolwentki.
Julia Łaskawiec – kl. 3B – opowiadanie „Wolność”
Katarzyna Oleksiuk – kl. 3A – wiersz *** ( Zastrzegli, że to dla naszego dobra…)
Swoje teksty konkursowe uczniowie przygotowali pod opieką nauczycieli języka polskiego –
p. Izabeli Włodarczyk, p. Iwony Szczęch i p. Urszuli Sobczak.
Gratulujemy uczniom i ich opiekunom!
ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI, ODWAGI I ZABAWY
Uczniowie klasy II d wspólnie z wychowawczynią Grażyną Podgajną
zapraszają wszystkich uczniów naszej szkoły,
do wspólnego świętowania, w dniu 17 września 2018r.
MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KROPKI
● Wszystkich, którzy przyjmą zaproszenie, prosimy o wypisanie lub narysowanie swojego talentu -na kole wyciętym z papieru kolorowego i zawieszenie liścia – koła (przyczepienie za pomocą szpileczki) na gałązkach SZKOLNEGO DRZEWKA TALENTÓW, które znajdziecie na korytarzu szkolnym, obok pokoju nauczycielskiego.
● Ponadto zachęcamy wszystkich , aby tego dnia włożyli na siebie ubranie w kropki. Jeśli takiego nie posiadacie proponujemy, wyciąć kolorowe kropki z papieru samoprzylepnego i przykleić je na ubranie.
● Świętujmy Dzień Kropki i bawmy się razem !
W organizowanym w Berlinie Międzynarodowym Konkursie Literackim „Młodzież pisze wiersze” ponownie wzięli udział uczniowie naszej szkoły – Cezary Cap (5lp), Michał Chodyka (5lp) i Paulina Sobczak (6s).
Uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież z Niemiec, Polski, Ukrainy, Belgii i Luksemburga.
Wśród nagrodzonych utworów znalazł się wiersz Michała Chodyki zatytułowany „W moim domu”.
Jury w ogłoszonym werdykcie zamieszcza do niego następujący komentarz :
„Michał (opisując dom rodzinny) buduje obraz spokoju, miłej atmosfery, ciepła i bezpieczeństwa. Wiersz (…), zawiera rytmikę, która harmonizuje z treścią”.
Tekst został zatem doceniony nie tylko za treść, ale i formę. W gronie laureatów – w swojej kategorii wiekowej – Michał zajął III miejsce.
To duże osiągnięcie, tym bardziej że konkurs organizowany jest poza granicami naszego kraju.
Międzynarodowy Konkurs Literacki realizowany jest we współpracy z Ambasadą Rzeczpospolitej Polskiej w Berlinie i Pełnomocnikiem Rządu Federalnego RFN ds. Kultury i Mediów.
Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów!
W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.
W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjantów, którzy spotkali się z uczniami klas I i II. Tematem spotkania było bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź plecaku oraz jak należy zachować się w sytuacji, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
Trwa głosowanie na projekty w tegorocznym Budżecie Obywatelskim.
Zachęcamy do głosowania wszystkich mieszkańców Miasta Międzyrzec Podlaski, którzy ukończyli 16 lat.
Na głosowanie poświęcisz tylko chwilę, a z efektów będziesz cieszyć się przez kolejne kilka lat.
Bardzo serdecznie zachęcamy do głosowania na "Mobilne miasteczko ruchu drogowego".
Celem mobilnego miasteczka ruchu drogowego jest nauka dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym przepisów i zasad poruszania się rowerem po drogach publicznych. Zadanie bezpośrednio związane jest z problemem nieznajomości przepisów i zasad ruchu drogowego przez dzieci, które poruszając się po drogach publicznych. Dzięki instruktarzom przeprowadzanym na mobilnym miasteczku ruchu drogowego, każde dziecko będzie mogło poćwiczyć w praktyce pod okiem instruktora poruszanie się po drogach. Instruktarze zasad poruszania się po drogach publicznych będą prowadzone systematycznie i zakończą się egzaminem na kartę rowerową.
8 września odbyło się ogólnopolskie Narodowe Czytanie. Akcja propaguje czytelnictwo poprzez rozpowszechnianie skarbów literatury polskiej. Wzięli w niej udział także uczniowie klasy III D gimnazjum pod opieką pani Barbary Petruk.
Tego dnia uczniowie, wraz z innymi uczestnikami Czytania, zebrali się na placu Jana Pawła II, gdzie znani mieszkańcy Międzyrzeca odczytywali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Tegoroczna edycja zbiegła się ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego wybór lektury nie był przypadkowy. Przedstawia ona losy Cezarego Baryki – młodego chłopca, który, wychowywany zagranicą, wraca do Polski. Jest to kraj jego zmarłych rodziców, odradzający się po I wojnie światowej.
„Przedwiośnie” to lektura znacząca, szczególnie dla młodego pokolenia. Ukazuje zmiany tożsamościowe, jakie zachodzą w chłopcu, na tle przemian rozgrywających się w kraju, który po wielu latach w końcu odzyskał niepodległość. Skłania do refleksji na temat wspólnej odbudowy społeczeństwa i narodu polskiego.
Dnia 11 – 12.09.2018 kl. I-III.
Dnia 11.09.2018 godz. 17:00 - kl. IV, V, VI.
Dnia 12.09.2018 godz. 17:00 - kl. VII, VIII, IIIGM.
Dnia 12.09.2018 około godz. 18:00 zebranie przedstawicieli do Rady Rodziców w świetlicy szkolnej.
Zbiórki szkolnej gromady zuchowej w roku szkolnym 2018/2019
będą się odbywały we wtorki w godzinach: od 16.30 do godz.18.00, w sali nr 5.
Pierwsze w tym roku spotkanie - w najbliższy wtorek, tj. 11 września.
Zapraszamy – dh Grażyna i dh Sylwia
Jak dołączyć do naszej gromady? – Wystarczy przyjść na zbiórkę!
Na fotorelację z rozpoczęcia roku szkolnego zapraszamy do Albumu fotograficznego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 3 września
9:00 - msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla
10:00 - rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - hala sportowa