Menu

  • MISTRZOWIE REJONU W DRUŻYNOWYM PŁYWANIU

    MISTRZOWIE REJONU W DRUŻYNOWYM PŁYWANIU

    30. 11. 2018 w  RADZYNIU PODLASKIM odbył się Finał Rejonu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. W zawodach wzięli udział uczniowie z Białej Podlaskiej, Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Parczewa i Międzyrzeca Podlaskiego.

    Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafeta 6x25m stylem dowolnym  z SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Podopieczni  P. Karwowskiej  i W. Lubańskiego zajęli I miejsce w kategorii chłopców ,a IV miejsce zajęły dziewczynki.   Sztafeta chłopców  awansowała do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 5 grudnia w Lublinie.

    Do Finałów w Lublinie awans uzyskali również zawodnicy płynący w wyścigach indywidualnych.

    Dominika Lubańska –  II miejsce 50m st. Klasycznym

    Maciej Puszkarski  – II miejsce 50m st. klas.

    Skład  sztafet  SP3

    Dziewczęta

        Dominika Lubańska, Weronika Nakaziuk,  Karolina Orłowska, Aleksandra Oklińska, Daria Makaruk, Zasadzińska Adrianna

    MISTRZOWIE REJONU W SZTAFECIE 6x25 m stylem dowlnym Chłopcy

     Kacper Celiński -Jakubowicz, Franciszek Korulczyk. Maciej Puszkarski, Jerzy Rzeńca, Cezary Cap, Wiktor Mironiuk , Filip Pocztarski

                                                          Gratulujemy !!!!! i życzymy dalszych sukcesów.

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    DZIEŃ  PLUSZOWEGO MISIA

    23 listopada maluchy z grupy I obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia, najmilszej i niezastąpionej przytulanki przy zasypianiu. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Maluszki chętnie opowiadały o swoich maskotkach, z zaciekawieniem słuchały historii powstania pluszowej zabawki, oglądały książeczki, których bohaterami są misie. Wspólnie z paniami przygotowały papierowy tort urodzinowy i odśpiewały tradycyjne, urodzinowe ,,Sto lat”. Pięknie recytowały wiersz o misiu, bawiły się ,,W starego niedźwiedzia” oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Jadą, jadą misie". Wykonały ładne i estetyczne prace plastyczne. Miś towarzyszył także na leżakowaniu i opowiadał ciekawe bajeczki.  Uwieńczeniem tego dnia była sesja fotograficzna z ulubieńcem. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

    AN

  • Finały Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Szachach

    Finały Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Szachach

    22 listopada 2018 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim przeprowadzono Finały Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Szachach Drużynowych Powiatu Bialskiego. Równolegle rozegrano dwa turnieje z tempem 15 min. na partię na zawodnika. W Powiatowych Igrzyskach Dzieci zwyciężyła drużyna naszej szkoły w składzie: Aleksander Nakaziuk, Mariusz Kurczyński, Karol Petruczenko, Aleksandra Marciniuk, Karolina Wysokińska. W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży również zwyciężyła drużyna naszej szkoły w składzie: Patrycja Waszczuk, Wiktor Kukawski, Robert Tymoszuk, Lilianna Czopińska. Puchary ufundowane ze środków Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej wręczył Wiceprzewodniczący Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego Stanisław Polaczuk.

  • Czy to magia...??? Nie to czysta nauka!!!

    Czy to magia...??? Nie to czysta nauka!!!

    W dniu 19 listopada 2018 roku w naszej szkole gościła grupa animatorów "Zaelektryzowani". Jest to grupa, która specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a jednocześnie wesoły i zabawny animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczno -chemiczne.  Nie zabrakło ognia, piany i wybuchów. 

    W ramach lekcji uczniowie mogli zaobserwować proste eksperymenty takie jak:

    - rura Bernoullego

    - zabawy z kondensacją

    - efekt działania fali uderzeniowej

    - powstawanie wodoru i dwutlenku węgla,

    - zabawy z helem i ciekłym azotem i wiele innych doświadczeń

     

    Najciekawszym elementem lekcji była możliwość aktywnego uczestnictwa uczniów w pokazie. Prowadzący zagwarantowali swoim widzom nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale przede wszystkim rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

     

    Zapraszamy do galerii.

  • Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

    Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

                   Przedostatni, piąty turniej Pucharu Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych rozegrano 18 listopada 2018 roku. Na starcie stanęło 51 szachistów z woj. lubelskiego i mazowieckiego.

                Klasyfikację open wygrał Ignat Bogdanov z dorobkiem 8,5 pkt. Ignat stracił pół punktu remisując partię z Patrycją Waszczuk, która zajęła drugie miejsce z takim samym wynikiem punktowym. Trzecie miejsce po raz kolejny wywalczył Michał Łosicki z dorobkiem 6,5 pkt.

                W klasyfikacjach juniorskich zwyciężyli: juniorzy do lat 14 - Wojtek Kakowski K. Sz. Skoczek Siedlce, juniorki do lat 14 - Hania Nurzyńska MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podl., juniorzy do lat 10 - Andrzej Pietkiewicz MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podl., juniorki do lat 10 - Ania Oleksiuk MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podl., juniorzy do lat 8 - Szymek Suska S. Sz. Szachpol Łuków, juniorki do lat 8 - Julka Golec MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podl.

                Najmłodszą uczestniczką zawodów była  sześcioletnia Julka Wójcik.

    Wyniki turnieju dostępne są na: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3281/.

                Turniej upłynął w sympatycznej atmosferze. Nagrody i medale w grupach juniorskich ufundowane zostały ze środków Sponsora, Firmę ciastkarską "Dr Gerard"

                Organizator w imieniu Patrona, Sponsora, i swoim zaprasza na turniej finałowy, który zaplanowano na             9 grudnia 2018 roku.

  • XI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ireny Golec pt. „Czerwona róża dla Niej” rozstrzygnięty!

    XI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ireny Golec pt. „Czerwona róża dla Niej” rozstrzygnięty!

    W niedzielę 18 listopada 2018 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy odbyła się gala wręczenia nagród XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ireny Golec „Czerwona Róża dla Niej”. Na uroczystość przybyła rodzina pani Ireny Golec, laureaci konkursu, mieszkańcy Kąkolewnicy i zaproszeni goście. Wśród laureatów konkursu, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody licznie wystąpili uczniowie ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Aż dwanaścioro dzieci z „Trójki”  zostało laureatami Konkursu!
    W dziedzinie poezji:
    II miejsce Paulina Anna Sobczak - za poetycką wrażliwość wyrażoną w wierszach „Moja cisza”, „Bez powtórki” i „Na targu” – opiekun p. Urszula Sobczak
    III miejsce Kinga Stadnik z Grupy Poetyckiej „Zefirek”- za wiersz nostalgiczny wiersz „Na Podlasiu” – opiekun p. Izabela Włodarczyk
    Wyróżnienia: 
    Anna Siłka
     z Grupy Poetyckiej „Zefirek” -za wyrównany zestaw wierszy „Wyobraźnia”, „Wakacje”
    i „W rocznicę”

    Oliwia Ciechanowicz z Grupy Poetyckiej „Zefirek”- za wzruszającą „Balladę o mamie”
    Maria Stefaniuk z Grupy Poetyckiej „Zefirek”- za wiersz „Przepis na lato”
    Aleksandra Marciniuk z Grupy Poetyckiej „Zefirek”- za wiersz „Czerwcowa burza”
    Weronika Myszka z Grupy Poetyckiej „Zefirek” - za wiersz „Mój Międzyrzec”
    Julia Hryciuk z Grupy Poetyckiej „Zefirek” - „Wiersz dla Niepodległej”.

    W dziedzinie prozy:
    I miejsce Marcel Domański, za zestaw opowiadań „Droga do muzeum”, „Asia i skrzaty” oraz „Gwiazdka” – opiekun p. Izabela Włodarczyk
    III miejsce Weronika Łopacka, za opowiadanie „Tylko noc” – opiekun p. Beata Pietruk
    Wyróżnienia: 
    Wiktoria Leszczyńska
    , za opowiadanie „Spełnione marzenie” – opiekun p. Izabela Włodarczyk
    Michał Chodyka, za fantastyczną opowieść „Strażnik herbu” – opiekun p. Urszula Sobczak

    W krótkim podsumowaniu, Przewodniczący jury, pana Ryszard Kornacki, podkreślił , że na Konkurs wpłynęły wiersze z całej Polski, jego poziom był bardzo wysoki i wyrównany, a szczególnie pięknie prezentowały się dzieci ze szkół podstawowych. Jurorzy podziękowali nauczycielom, którzy zdopingowali swoich uczniów do udziału w konkursie, a także zachęcali do posługiwania się ciekawymi formami literackimi. Prace najmłodszych ukazywały wrażliwość autorów na piękno otaczającego świata i na drugiego człowieka. 

  • XI edycja Bialskiej Ligi Szachowej -Turniej w Międzyrzecu Podlaskim

    XI edycja Bialskiej Ligi Szachowej -Turniej w Międzyrzecu Podlaskim

    17 listopada 2018 roku turniejami w Międzyrzecu Podlaskim rozpoczęła się IX edycja Bialskiej Ligi Szachowej pod honorowym patronatem Starosty Bialskiego i Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej. Turniej w Międzyrzecu Podlaskim honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski. Natomiast patronat medialny nad wydarzeniem objęły: tygodnik Słowo Podlasia, Radio Biper, Portal Informacyjny podlasie24, tygodnik Wspólnota Bialska i portal Miedzyrzec.Info - Lokalny portal informacyjny. Głównym sponsorem Bialskiej Ligi Szachowej jest Fundacja Santander Bank Polska, która przekazała środki finansowe w ramach programu "Bank Młodych Mistrzów Sportu".

                W Międzyrzecu Podlaskim rozegrano równolegle trzy turnieje szachowe w kategoriach; uczniów oddziałów 0 - 2 szkół podstawowych; uczniów klas 3 - 8 szkół podstawowych + ostatnia klasa gimnazjum z dodatkowym podziałem dzieci (uczniowie klas 3 - 6) i młodzież (uczniowie klas starszych); uczniów szkół ponadpodstawowych.    W każdej z grup turniejowych prowadzono dodatkowo klasyfikację dziewcząt i chłopców.

                W turniejach wzięło łącznie udział 63 uczniów z powiatów: bialskiego, łosickiego i radzyńskiego.  Prawie dziesięcioro dzieci po raz pierwszy uczestniczyło w turnieju szachowym. 

                Wśród najmłodszych dziewczynek zwyciężyła Magdalena Kaniuch, uczennica 2 klasy SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Drugie miejsce zajęła Julia Golec z SP nr 2 w Międzyrzecu Podl. i trzecie Joanna Wedziuk z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Najlepszym szachistą wśród chłopców został Jakub Prokopiuk z SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim i wyprzedził Macieja Waszczuka z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim  oraz Krzysztofa Gołębiowskiego z SP nr 1 w Terespolu.

                W grupie uczennic klas 3 - szkół podstawowych zwyciężyła Hanna Nurzyńska z SP w Kąkolewnicy. Natomiast wśród jej rówieśników najlepszym szachistą był Piotr Gołębiowski z SP nr 1 w Terespolu.

                Uczennica Gimnazjum nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, Patrycja Waszczuk zajęła pierwsze miejsce w turnieju i oczywiście była najlepsza w grupie dziewcząt.  Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Robert Tymoszuk - uczeń 7 klasy SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

                Turniej licealistów wygrał Grzegorz Olichwirowicz z LO im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Najlepszą licealistką została Julia Litwiniec z LO nr 1 w Radzyniu Podlaskim.

                W trakcie turnieju wszyscy zawodnicy i opiekunowie mogli posilić się pyszną, grochówką, przygotowaną w szkolnej kuchni.

                Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięzcy klasyfikacji medale.  

                Następne zawody rozegrane zostaną 1 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół w Łomazach, na które organizatorzy serdecznie zapraszają.        

  • JESTEM SOBIE PRZEDSZKOLACZEK…

    JESTEM  SOBIE  PRZEDSZKOLACZEK…

    Najmłodsze dzieci z grupy I i II w dniach 14 i 15 listopada 2018r.zostały przyjęte w poczet Przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 3  w Międzyrzecu Podlaskim. W tych dniach maluchy debiutowały na scenie, był to ich pierwszy publiczny występ.

    W obecności rodziców i zaproszonych gości: Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski p. Zbigniewa Kota, Naczelnika Wydziału Edukacji p. Andrzeja Mironiuka, Prezydium Rady Rodziców na czele z p. Elżbietą Syryjczyk i p. Jarosławem Jaworskim, Przedstawicieli Wydawnictwa Mac Edukacja-  Menagerem Regionu p. Pawłem Bronisiem i p. Elżbietą  Barycką,  dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Prezentując  bogaty program maluszki udowodniły , że są już gotowe na to, aby stać się prawdziwym przedszkolakiem. Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci oraz ślubowania przez rodziców, pani dyrektor ZPO nr 3 Jolanta Wolanin dokonała uroczystego Pasowania na Przedszkolaka. Niezwykły Pan Ołówek wywołał wielką radość na twarzach dzieci, ale i odrobinę strachu.

    Na pamiątkę tego wydarzenia maluchy otrzymały dyplomy, maskotki, książki oraz niespodzianki od zaproszonych gości.

    W podziękowaniu za przybycie przedszkolaki wraz z rodzicami obdarowali gości upominkami i kwiatami.

    Miłą niespodziankę dla maluszków przygotowały dzieci z grupy V wraz ze swoimi paniami. Pięciolatki zaprezentowały inscenizację ,, Pod grzybem”.

    Ostatnim akcentem tych uroczystych dni był wspólny słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

    Pasowanie na Przedszkolaka na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców. Były to piękne dni pełne pozytywnych wrażeń i emocji.

    Maluszki! Witajcie w naszym przedszkolu

  • JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

     JESIENNY  KONKURS  RECYTATORSKI

    W Bialskim Centrum Kultury,  15 listopada, przeprowadzono  eliminacje powiatowe 22. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez WOK w Lublinie. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Fantastyka w literaturze”. O zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego walczyli także nasi uczniowie :

    Daria Koleśnicka – kl.5lp
    Jakub Chalimoniuk – kl.5lp
    Daria Myszka– kl.5lp
    Paulina Sobczak– kl.6s
    Weronika Myszka– kl.7p     

    Nominację do występu w eliminacjach wojewódzkich otrzymał Jakub Chalimoniuk.

    Jury  nagrodziło ponadto wyróżnieniem recytację Darii Koleśnickiej i Weroniki Myszki.

    Gratulujemy nagrodzonym, a Kubie życzymy powodzenia podczas występu w Lublinie.

  • PIERWSZA WYCIECZKA MALUCHÓW

    PIERWSZA WYCIECZKA MALUCHÓW

    14 listopada 2018 r. maluchy z grupy I po raz pierwszy udały się na autokarową wycieczkę do miejscowej sali zabaw. Było to wielkie wydarzenie i niesamowite przeżycie, ponieważ większość maluszków pierwszy raz podróżowało autobusem. Po dotarciu na miejsce bardzo miło i serdecznie powitał nas pan Marek, który udzielił kilku cennych rad i wskazówek dotyczących bezpiecznej zabawy. Po krótkim instruktarzu dzieci chętnie skorzystały z wszelkich atrakcji jakie zapewniała im sala zabaw. Baseny z kulkami, labirynty, olbrzymie klocki i puzzle, pojazdy, domki i inne zabawki przypadły dzieciom do gustu , a  z ich twarzy nie znikał uśmiech. W przerwie na odpoczynek właściciel zadbał o to, aby każdy maluszek mógł ugasić swoje pragnienie.

    Wycieczka i wesołe harce w sali zabaw na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.       

                                                                                                    Anna Nikołajew

     

  • Szkolenie wolontariuszy Caritas

    Szkolenie wolontariuszy Caritas

    Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pod opieką pani Barbary Petruk uczestniczyli w szkoleniu w Zespole Placówek Oświatowych nr  1 w Międzyrzecu Podlaskim. Szkolenie, w którym uczestniczyli wolontariusze z 5 szkół przeprowadziła pani Monika Rybaczewska – wolontariusz Caritas Diecezji Siedleckiej. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania, które miały na celu uświadomić na czym polega ich działalność, że wolontariat, to dobrowolna, bezpłatna i świadoma praca na rzecz innych, lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno – koleżeńsko – przyjacielskie. Wymieniali się swoimi doświadczeniami. Integrowali  we wspólnym działaniu. Poznali jakie cechy powinien reprezentować wolontariusz, czym kierować się w swojej pracy na rzecz innych.

  • I etap Międzyrzeckiej Małej Ligi Matematycznej już za nami

    I etap Międzyrzeckiej Małej Ligi Matematycznej już za nami

    13 listopada 2018 r. odbył się I etap Międzyrzeckiej Małej Ligi Matematycznej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III. Jego celem jest. popularyzacja zainteresowań matematycznych oraz umożliwienie uczniom wykazania się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu wcale niełatwych zadań matematycznych.

     I etap pod hasłem „ Z matematyką za pan brat” -  klasa II i „Gimnastyka liczb”  - klasa III, odbył się w szkołach uczestników. Ogółem wzięło udział w nim 122  chętnych ze szkół miejskich i gminnych ,  w tym z klas II – 83 osoby , a z klas III –  39 osób.

    Wyniki opublikujemy wkrótce na stronie naszej szkoły https://sp3miedzyrzec.edupage.org w zakładce konkursy.

  • Uczniowie Trójki recytowali dla Niepodległej

    Uczniowie Trójki recytowali dla Niepodległej

    10 listopada uczniowie naszej szkoły po raz kolejny oddali hołd Ojczyźnie, uczestnicząc w VI Wojewódzkim  Przeglądzie Recytatorskim Poezji i Prozy Patriotycznej im. gen. F. Kleeberga organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Adamowie.

    Każdy z uczestników konkursu przygotował dwa utwory o tematyce patriotycznej. Repertuar był zróżnicowany i budził zainteresowanie widowni. Występom uczniów towarzyszył podniosły nastrój, który wpisywał się w atmosferę obchodów 100 - lecia niepodległości Polski.

    Z naszej szkoły przepiękne wiersze dla Niepodległej recytowali:

    Daria Myszka, kl.5lp Nasza pieśń” Marek Gajowniczek
                                            „Tu wszędzie Polska” Tadeusz Kubiak


    Jakub Chalimoniuk, kl.5lp – „Polskość to nienormalność” Lech Makowiecki

                                                     „Pieśń spod Giewontu” Marek Gajowniczek

    Daria Koleśnicka, kl.5lp – „Jest taki kraj” Jan Pietrzak

                                                  „Z piersi matek” Marek Gajowniczek

     

    Paulina Sobczak, kl.6s –  „Polskość to nienormalność” Lech Makowiecki

                                               „Moja Ojczyzna” Stanisława Burda

    Weronika Myszka, kl.7p – „Trzeci Maja” Artur Oppman

                                                  „Testament poległych” Ryszard Kiersnowski
    Julia Węgrzyniak, kl.3B – „ Modlitwa” Marian Hemar
                                                 „Hymn do miłości ojczyzny” Ignacy Krasicki

    Poziom recytacji był bardzo wysoki. Wielu uczestników do konkursu przygotowywało się
    pod kierunkiem instruktorów żywego słowa.

    Spośród naszych uczniów jury nagrodziło wyróżnieniem recytację Darii Koleśnickiej.

    Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy rodzicom, którzy zapewniając transport, umożliwili uczniom udział w przeglądzie.

  • Śniadanie daje moc!

    Śniadanie daje moc!

    Zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna to główne czynniki, które wpływają na prawidłowy rozwój dzieci. Wiedzą o tym uczniowie klas I -III, dlatego wzięły udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Zdrowe przekąski, kolorowe kanapki i koktajle owocowo-jogurtowe – to tylko część pysznych potraw, które 8 XI pojawiły się na stołach .Dzieci przygotowały je  z pomocą swoich pań i rodziców. Pokazały, że ten najważniejszy posiłek dnia, jakim jest śniadanie, dający dużo energii na cały dzień, może być naprawdę różnorodny, . Przypomniały sobie ”12 zasad zdrowego odżywiania”. Zanim przystąpiły do konsumpcji przygotowanych pokarmów, wesoło bawiły się podczas  prezentacji ciekawych powiedzonek o zdrowym żywieniu. Zaproszeni goście  byli zachwyceni różnorodnością przygotowanych pokarmów.  Dzisiejszy dzień był dla wszystkich kolejną ciekawą i „smaczną” prozdrowotną lekcją.

  • UCZNIOWIE W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ

    UCZNIOWIE W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ

    9 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert galowy  „Uczniowie w hołdzie Niepodległej”, zorganizowany przez Zespół Placówek Oświatowych nr3.  Uroczystość zamykała cykl działań związanych z obchodami 100 - lecia niepodległości w miejskich placówkach oświatowych.

    Laureatom, przeprowadzonych wcześniej tematycznych konkursów, Burmistrz Miasta wręczył nagrody. Na scenie wystąpili najlepsi recytatorzy, wykonawcy pieśni patriotycznych i grupy teatralne ze wszystkich międzyrzeckich szkół podstawowych i  klas gimnazjalnych. W holu sali MOK zaprezentowane zostały prace plastyczne konkursu „ Symbole narodowe”, organizowanego przez SOSW.

    W tej formie uczniowie i nauczyciele oddali hołd swojej wolnej Ojczyźnie.

  • Zaproszenie

    „Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,

    ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości,

    ani nie ma prawa do przyszłości …”

     

                                                                                      Józef Piłsudski

     

    Burmistrz Miasta

    Międzyrzec Podlaski

    oraz

    Dyrektorzy Placówek Oświatowych

    zapraszają

    na GALĘ z okazji

    100 – lecia Odzyskania

    Niepodległości

    sala kina „SŁAWA”

    dnia 9 listopada 2018r. godz. 9.00

  • Wycieczka do Warszawy

    Wycieczka do Warszawy

    Dnia 9 listopada 2018 r. dzieci z klas 1A i 2C uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Pierwszym celem była wizyta w Hangarze 646. Łącząc sport z zabawą dzieci wzięły udział w nietypowej lekcji WF. Zajęcia składały się z szeregu aktywności dostosowanych do wieku i sprawności fizycznej grupy. Po godzinie intensywnych ćwiczeń dzieci chciały tylko jednego - zejść z trampolin, odpocząć... i wrócić.

    Następnym punktem programu była wizyta w Studiu Pozytywnej Wibracji, która również  niosła za sobą wiele atrakcji. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością, sprytem i umiejętnością pracy w grupie, aby zwyciężyć we wszystkich przewidzianych dla nich konkurencjach.

    Na początku dzieci miały okazję poznać pracę telewizji „od kuchni”. Następnie zapewniły wszystkim dużo śmiechu poprzez kolorowe przebrania i wczucie się w role znanych i sławnych osób, gdzie mogły przy okazji zaprezentować swoje zdolności aktorskie.

    W kolejnej konkurencji musiały wykazać się dużym wyczuciem, dopasowując usłyszane ścieżki dźwiękowe do gatunków filmowych. Swoje umiejętności pokazały także podczas pracy w grupach, w których szukały najbardziej trafnych odpowiedzi na pytania prowadzącego.

    Wyzwaniem dla dzieci były kalambury, odbywające się na telebimie, ponieważ okazało, że to zadanie nie takie łatwe jak mogło by się zdawać. Wszyscy jednak dzielnie ukończyli przewidziane konkurencje, a uhonorowaniem tej wizyty były wspólne zdjęcia  oraz dyplom za udział w teleturniejach, warsztatach i zabawach w studiu telewizyjnym.

  • Uwaga Rodzice!

    Uwaga Rodzice!

    Numery kont bankowych znajdują się na stronie głównej w zakładkach: Kontakt i Dla rodziców.

  • Konkurs Literacki "Nosimy Cię w sercach, Ojczyzno" rozstrzygnięty!

    Konkurs Literacki "Nosimy Cię w sercach, Ojczyzno" odbył się z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Do pierwszego etapu prace zgłosiło 59 uczniów w wieku 11 –15 lat. Do finału dopuszczono 32 uczestników, zdecydowana większość z nich jako formę przekazu wybrała poezję. Przy ocenie prac brano pod uwagę: zgodność z tematem, kreatywność, piękno
    i bogactwo języka ojczystego. Jury powołane przez organizatorów wyłoniło laureatów:

    Kategoria POEZJA – grupa starsza:

    I miejsceKinga Stadnik klasa VII „b” za zestaw dwóch wierszy bez tytułów

    II miejsceNatalia Gąsior klasa VII „p”  za wiersz "Podnieś się, Polsko"

    III miejsce Weronika Myszka klasa VII „p” za wiersz "Dom"
     

    Wyróżnienie:
     

    Anna Siłka klasa VII „p” – za wiersz *** (Nareszcie po 123 latach)

    Kategoria POEZJA – grupa młodsza:

    I miejsceWiktoria Kamińska klasa V „a” za wiersz "MOJA NIEPODLEGŁOŚĆ"

    II miejsceMaria Stefaniuk klasa V „s” za wiersz "Mgiełka nad Krzną"

    III miejsce Igor Mikołajczuk  klasa V „s” za wiersz "Ojczyzna"

    Wyróżnienia:
     

    Marcel Domański klasa V „s” za wiersze „Oblicza Polski” i „ Jak pachnie Polska?” 

    Oliwia Ciechanowicz klasa VI „a” za wiersz „Moja Polska”                                                     

    Aleksandra Marciniuk klasa V „s” za wiersz  „Przepis na Ojczyznę ”

    Kategoria PROZA:

    I miejsceWeronika Łopacka klasa VIII p za przemówienie o patriotyzmie

    II miejsceEryk Waszczuk klasa VI a z rozważanie "Czym jest dla mnie ojczyzna?"
     

    III miejsce Paulina Sobczak klasa VI s za tekst "Moja Ojczyzna - Polska"
     

    Wyróżnienia:
     

    Kinga Janicka – uczennica klasy VIII b Zespołu Placówek Oświatowych nr 2
     

    Mateusz Chwedoruk – uczeń Zespołu Placówek Oświatowych nr 2
     

    Nagrody członków Grupy Poetyckiej „Zefirek” – za najpiękniejszy wiersz patriotyczny napisany przez rówieśników – otrzymały:

    • w kategorii młodszej - Julia Hryciuk klasa V „s” za wiersz „Biały Orzeł”
    • w kategorii starszej – Wanessa Staska klasa VIII „s” za wiersz *** (Związane ręce, zakryte oczy…)

    Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród nastąpi 09.11.18 r. Początek uroczystości o godzinie 10:45 – hala sportowa ZPO nr 3.

    Prosimy o potwierdzenie obecności.

                Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za liczny udział w konkursie.                                                                                                                     Organizatorzy

     

  • Najładniejsza zakładka do książki

    Najładniejsza zakładka do książki

    W październiku odbył się konkurs plastyczny n.t  „Najładniejsza zakładka do książki” organizowany przez bibliotekę szkolną. Do Biblioteki wpłynęło  9 prac konkursowych. Nauczyciele bibliotekarze wybrali trzech laureatów:

    1.miejcse – Brajan Kulikowski kl.II c

    2.miejsce- Martyna Charczuk kl.III b

    3.miejsce – Maja Lewkowicz kl.II a

    Wybrani uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

    Nauczyciele bibliotekarze: Renata Prokopiuk, Barbara Petruk

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć