15 czerwca uczniowie kl.1b wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Mikołajczuk i Panią Renatą Prokopiuk wybrali się po raz pierwszy do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani bibliotekarka przeczytała uczniom pierwszy rozdział książki "Poczet psujów polskich" autorstwa Pawła Beręsewicza. Książka bardzo zaciekawiła pierwszaków zwłaszcza, że Pani Natalia przeniosła dzieci w czasy pra, pradziadków za pomocą rekwizytów takich jak; miecz, kusza czy lampa naftowa. Spotkanie z książką było okazją do poznania realiów życia naszych przodków, jak również do rozmowy ,że zawsze należy postępować rozważnie. Uczniowie kl.1 b zapoznali się z zasadami obowiązującymi w Miejskiej Bibliotece, wiedzą jak należy się zachować w wypożyczalni oraz obiecali zapisać się do Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Renata Prokopiuk
Kultywując wartości rodzinne Przedszkole nr3 po raz kolejny zorganizowało „Festyn Rodzinny”. Imprezę rozpoczęły dzieci występami dla swoich najbliższych, a w dowód wdzięczności za trud włożony w ich wychowanie, podarowały rodzicom laurki i upominki. Czas gościom uatrakcyjniali aktorzy z teatru „Forma” z Białegostoku. Animatorzy przygotowali dzieciom liczne atrakcje, takie jak: „mega bańki mydlane”, malowanie twarzy, tańce i zabawy z postaciami bajkowymi. Dużą popularnością cieszyła się „Loteria fantowa”. Dochód z loterii przeznaczony będzie na potrzeby przedszkola. Po wyczerpującej zabawie, każdy mógł posilić się smaczną kiełbaską z grilla, dla dzieci była także wata cukrowa i popcorn.
Pogoda jak i dobre humory dopisały, wspólna zabawa sprawił wszystkim dużo radości, a z pikniku każdy wyszedł z uśmiechem na twarzy.
XXII OGÓLNOPOLSKI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI O ZŁOTE PIÓRO PRZEZYDENATA JAWORZNA
15 czerwca o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 22. Edycji Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach obchodów Dni Jaworzna. Do tegorocznej odsłony rywalizacji zgłoszono 219 prac młodych literatów z całej Polski. Podczas gali finałowej laureatom wręczono nagrody - pióra i kałamarze, ufundowane przez Prezydenta Miasta – Patrona Honorowego Konkursu, jak również pamiątkowe medale, dyplomy oraz egzemplarze publikacji ze zwycięskimi i wyróżnionymi utworami. Oprawę muzyczną spotkania zapewniły Marlena Budak i Kamila Kurzeja z Teatru Sztuk w Jaworznie. Konkurs zorganizowany został pod patronatem: Biblioteki Śląskiej, Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.
Organizatorzy wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Wydział Edukacji Kultury i Sportu oraz Biuro Promocji i Informacji UM w Jaworznie.
Wśród 24 laureatów docenionych i nagrodzonych zostało troje uczniów naszej szkoły:
I miejsce - Oliwka Ciechanowicz klasa Va – wiersz „ CISZA”
III miejsce – Weronika Myszka klasa VIp – wiersz „LATO”
Wyróżnienie - Marcel Domański klasa IVs – opowiadanie „OKNO”
Uczniowie swoją twórczość poetycką rozwijają pod opieką pani Izabeli Włodarczyk.
Nagrodzeni uczniowie osobiście odebrali nagrody i pomimo dużego zmęczenia wielogodzinną podróżą z ogromną radością zwiedzili Zamek w Chęcinach.
Laureatom i opiekunowi GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów literackich.
"Dzięki pisaniu czujemy się inteligentniejsi, mądrzejsi i bardziej znaczący." Orhan Pamuk
Link do relacji filmowej lokalnej telewizji
https://www.youtube.com/watch?v=oKxfusGmB_Q
„Książki są lekarstwem dla umysłu”– z takim hasłem uczniowie klasy II D, pod opieką pani Barbary Petruk, 8 czerwca wyruszyli na ulice naszego miasta promować czytelnictwo. Promocja w przestrzeni miejskiej pozwala dotrzeć do tych użytkowników, którzy być może nie są stałymi bywalcami biblioteki lub nie poszukują informacji o książkach. Popularyzowanie czytelnictwa w miejscach publicznych, uczęszczanych przez przedstawicieli różnych grup, pozwala poszerzyć zakres oddziaływania biblioteki i pozyskać nowych miłośników literatury.
Akcję poprzedziły przygotowania do przeprowadzenia wywiadów z mieszkańcami, a także ułożenie 10 powodów, dla których warto czytać książki:
1. Czytelnictwo kształtuje charakter.
2. Czytanie poszerza zasób słownictwa.
3. Czytanie poprawia pamięć.
4. Czytelnicy są bardziej skłonni do wypowiadania się i uczestnictwa w życiu społecznym.
5. Czytanie książki redukuje stres i wprawia w lepszy nastrój.
6. Czytanie pomaga myśleć w sposób analityczny.
7. Fikcja literacka zwiększa zdolność empatii.
8. Czytanie poprawia atrakcyjność.
9. Mole książkowe szybciej zapamiętują i uczą się nowych rzeczy.
10. Czytanie może uchronić przed Alzheimerem.
Przygotowano również plakaty oraz małe upominki z hasłami motywującymi do sięgnięcia po książkę.
W tym roku po raz pierwszy uczestniczyliśmy w jednej z form bookcrossingu –przekazaliśmy książkę E.-E. Schmitt „Oskar i pani Róża” jednej z mieszkanek naszego miasta, która po przeczytaniu przekaże ją dalej, wpisując się na listę osób, które ją przeczytały. Tym sposobem ta ciekawa pozycja dotrze do szerokiego grona odbiorców. Na liście, jako pierwsze osoby pojawiły się: pani dyrektor Ewa Włodarczyk i pani Barbara Petruk. Lista pozostała otwarta.
Uczniowie spotkali również wiele osób, które nie czytają książek, tłumacząc to brakiem czasu oraz tym, że nie sprawia im to przyjemności. To sprawiło, że wyzwanie promocji czytelnictwa wymagało włożenia więcej pracy. Ulotki propagujące sięganie po lekturę młodzież przekazywała przechodnim na ulicy.
W nagrodę za przygotowanie i pomyślne przeprowadzenie akcji promocyjnej wszyscy udali się na lody.
II edycja Międzyrzeckiego Turnieju Przyrodniczego dobiegła końca. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas trzecich gimnazjum i klas siódmych szkół podstawowych położonych na terenie naszego miasta. Konkurs składał się z czterech etapów dla klas trzecich i dwóch dla klas siódmych i trwał od grudnia 2017 r. do maja 2018 r. Uczestnicy mogli zdobyć maksymalnie 100 punktów w klasach trzecich i 20 punktów w klasach siódmych. Uczniowie naszej szkoły wypadli bardzo dobrze, a ich wyniki prezentują się następująco:
Gimnazjum:
Norbert Jaroszuk kl. III B – I miejsce
Mikołaj Nieroda kl. III A – IV miejsce
Wyróżnienia: Szabaciuk Aleksandra kl. III B
Daniluk Alicja kl. III B
Klasy VII SP:
Mateusz Mitera kl. VII b – I miejsce
Karwowski Aleksander kl. VII a – II miejsce
Lubański Maciej kl. VII p – III miejsce
Muszyński Igor kl. VII b – III miejsce
Wyróżnienia: Staska Wanessa kl. VII s
Karwowska Wiktoria kl. VII p
Jabłoński Igor kl. VII a
Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów w nauce przedmiotów przyrodniczych.
Koordynator szkolny: Teresa Półtorak
30 maja 2018 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Warszawie, odbyło się rozstrzygnięcie Konkursów Kalendarzowych Państwowej Straży Pożarnej 2018 „JA TEŻ BĘDĘ STRAŻAKIEM!”.
W tym roku uczniowie z całej Polski mogli wziąć udział w czterech konkursach:
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczennica naszej szkoły – Paula Brodawka z klasy 7b została laureatką konkursu plastycznego. Na ten konkurs wpłynęło aż 2665 prac. Spośród nich wybrano 5 najpiękniejszych, w tym rysunek Pauli.
Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień 13 czerwca 2018r. był dla uczniów klasy 1d kolejnym ciekawym dniem spędzonym w szkole. Tego bowiem dnia uczestniczyli w niecodziennej lekcji przyrody, którą poprowadzili dziadkowie, ich kolegi Kacpra, Państwo Wanda i Józef Tutka. Pan Józef Tutka jest pasjonatem i hodowcą pszczół. W prowadzeniu pasieki pomaga mu żona i oczywiście Kacper. Goście w bardzo ciekawy sposób opowiadali dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Podczas spotkania dzieci obejrzały z bliska produkty wytworzone przez pszczoły takie jak: wosk, kit pszczeli, pyłek kwiatowy oraz miód, którego mogły zasmakować pod koniec zajęć.
Dzięki nagranym przez mamę Kacpra filmikom, mogły zobaczyć pszczelarza przy pracy, która jest niebezpieczna i wymaga wiele trudu oraz niezbędnych narzędzi.
Pierwszaki z dużym zainteresowaniem oglądały przyniesione przez pszczelarza narzędzia i akcesoria pszczelarskie takie jak: podkurzacz, zwany dymiarką, służący do odymiania i uspokajania pszczół, odsklepiacz widelcowy – do zdejmowania wosku pokrywającego wypełnione miodem komórki plastra oraz wiele innych. Największe zainteresowanie uczniów wzbudziła miodarka – urządzenie, którym dzieci odwirowywały miód z plastrów oraz kombinezon pszczelarski chroniący przed ukąszeniami pszczół, którego użyczył Kacper.
Spotkanie było niezwykle ciekawe i uświadomiło nam, że pszczoły spełniają w naszym środowisku bardzo ważną rolę, a my powinniśmy o to środowisko dbać. Zrozumieliśmy też, że praca w pasiece jest czasochłonna, wymaga również ogromnej wiedzy, cierpliwości oraz doświadczenia.
Serdecznie dziękujemy Panu Józefowi i Pani Wandzie Tutka za przekazanie nam wszystkim cennych informacji oraz ciekawostek na temat pszczół i pszczelarstwa, za smaczny i zdrowy miodek oraz poświęcony czas. Dziękujemy również mamie Kacpra - Pani Iwonie Tutka za zorganizowanie spotkania i nagranie fimików „ Z życia w pasiece”.
Uczniowie klasy 1d z wychowawczynią Grażyną Podgajną
oraz nauczycielem wspomagającym Panią Elżbietą Stefaniuk.
W poniedziałek 28.05.2018r. wybraliśmy się na zieloną szkołę w okolice Zakopanego do Białego Dunajca. Wzięło w niej udział 49 uczniów i 5 opiekunów.
W czasie 6 dniowego pobytu w górach mieliśmy następujący program:
Wycieczka do Zakopanego - spacer po Krupówkach, podziwianie architektury stylu zakopiańskiego następnie kolejką linową wjechaliśmy na Gubałówkę, ale zejście było już nie lada wyzwaniem.
W środę zwiedzaliśmy Kraków m.in. Wzgórze Wawelskie, Katedrę, Rynek i Sukiennice. Popołudnie spędziliśmy w Parku Wodnym.
W czwartek odbyła się wycieczka z przewodnikiem Doliną Kościeliską, jedną z najpiękniejszych dolin tatrzańskich, obfitującą w piękne krajobrazy, ciekawostki przyrodnicze i interesujące formy skalne.
W piątek Dzień Dziecka spędziliśmy w termach w Szaflarach gdzie bawiliśmy się na zjeżdżalniach i basenach wyposażonych w wiele urządzeń do hydromasażu takich jak bicze wodne, ławki do masażu, jeżyki, gejzery, urządzenia do masażu szerokimi i wąskimi strumieniami wody, następnie pojechaliśmy na słynne lody Żarneckich do Nowego Targu.
Wieczorem grillowaliśmy kiełbaski słuchając opowieści górala na zakończenie tego uroczystego dnia odbyła się dyskoteka.
Z przyjemnością wspominamy górskie wycieczki oraz zabytki, które zobaczyliśmy po raz pierwszy
6 czerwca 2018r. przeprowadzony został konkurs matematyczny dla uczniów klas czwartych naszej szkoły. Wzięło w nim udział 17 uczniów. Mieli do rozwiązania cztery skomplikowane zadania, za które mogli zdobyć maksymalnie 20 punktów.
Wyniki konkursu matematycznego „Mistrz Rachunków”
dla uczniów klas czwartych:
Cezary Cap klasa 4pl – 20 pkt.
Hubert Oponowicz klasa 4pl – 20 pkt.
Jan Matejuk klasa 4s – 17 pkt.
Wiktor Daniluk klasa 4s – 16 pkt.
Komisja Konkursowa:
Wiesława Kalinka
Aneta Frydrychewicz – Nowosz
Anna Grzeszyk
GRATULUJEMY!!!
rzeci, finałowy etap konkursu dla uczniów klas szóstych odbył się szóstego czerwca. Uczniowie mieli do rozwiązania cztery zadania dotyczące zakupów, każde za cztery punkty. Najlepsi okazali się:
1. Dominik Stańczuk kl. VI b 16 pkt.
2. Weronika Myszka kl. VI p 15 pkt.
2. Antonina Jędruchniewicz kl. VI a 15 pkt.
3. Wiktor Kukawski kl. VI p 12,5 pkt.
Komisja Konkursowa:
Wiesława Kalinka
Aneta Frydrychewicz – Nowosz
Anna Grzeszyk
GRATULUJEMY!
8 czerwca 2018 r. odbył się finał powiatowego konkursu historycznego „Mój region” 2018 organizowanego przez Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jak co roku wysokie lokaty zajęli uczniowie naszej szkoły.
Kategoria- szkoły podstawowe:
I miejsce zajęła Natalia Dołęga z klasy 6 p
II miejsce zajął Wiktor Kukawski z klasy 6 p
Kategoria - szkoły gimnazjalne:
I miejsce - Mikołaj Nieroda z klasy 3 A
Dobrze zaprezentowali się również uczniowie z klasy 6p: Aleksandra Gąsior, Patrycja Majczyna, Weronika Myszka i Basia Stefaniuk - finaliści konkursu.
Uczniów przygotowywał p. Artur Domański, opiekę nad uczniami podczas finału objęła p. Anna Kasianiuk
Serdecznie Gratulujemy Sukcesu!!
V TURNIEJ FINAŁOWY OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO
8 czerwca 2017 roku w hali Torwar, w Warszawie spotkało się 840 szachistów i szachistek, uczniów klas I - III uczestniczących w ogólnopolskim projekcie "Edukacja Przez Szachy w Szkole". Wśród nich znalazła się dziewięcioosobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Bartłomiej Gruszczyński, Tymoteusz Halczuk, Krystian Kociński, Kamil Kołodziej, Aleksander Nakaziuk, Bartłomiej Oleksiuk, Szymon Stefaniak, Wojciech Trochonowicz i Bartłomiej Wróbel.
Zawodnicy i zawodniczki zostali podzieleni na grupy uczniów klas I, II i III. Wszystkie grupy turniejowe rozegrały 6 rund z tempem 15 min. na zawodnika, na partię.
Drużyna naszej szkoły ostatecznie zajęła 22 miejsce wśród 106 sklasyfikowanych szkół.
Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął uczeń klasy Ib Bartek Oleksiuk, który z kompletem 18 pkt. zajął 1 miejsce w grupie pierwszoklasistów liczącej 95 chłopców. Bartek otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i nagrodę rzeczową. W tej grupie wystąpił również Wojtek Trochonowicz, który zgromadził 12 pkt. i zajął 47 lokatę.
W drugiej grupie uczniów klas pierwszych rywalizowało 108 szachistów, a wśród nich Kamil Kołodziej i Tymoteusz Halczuk. Kamil zdobył 14 pkt. i zajął 33 miejsce, natomiast Tymek z dorobkiem 13 pkt. zajął miejsce 40.
W pierwszej grupie uczniów klas II, która liczyła 64 chłopców, wystąpił Krystian Kociński. Krystian zdobył 16 pkt. i w końcowej klasyfikacji zajął 6 miejsce.
Olek Nakaziuk i Szymek Stefaniak wystąpili w drugiej grupie uczniów klas II, która liczyła 56 szachistów. Ostatecznie Olek zdobył 15 pkt. i zajął 5 miejsce, natomiast Szymek z dorobkiem 14 pkt. ukończył turniej na 10 miejscu.
Bartek Wróbel, jedyny nasz trzecioklasista grał w grupie liczącej 129 zawodników, zdobył 12 pkt. i zajął 76 miejsce.
Bartek Oleksiuk, Olek Nakaziuk i Krystian Kociński uzyskali prawo do nieodpłatnego uczestnictwa w Igrzyskach Szkolnych, które zostaną zorganizowane w drugiej połowie 2018 roku.
Wyniki turniejów dostępne są na stronie www.chessarbiter.com
Wszystkim członkom drużyny gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w tej trudnej, ale jakże pięknej dyscyplinie sportu.
W dniu 07.06.2018 na pływalni Aqua Lublin odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w pływaniu Drużynowym i Indywidualnym. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły po zaciętej walce dziewczęta w sztafecie 6x25 m stylem dowolnym zajęły III miejsce, a chłopcy VI.
Skład sztafet SP3
Dziewczęta;
Iga Borkowicz, Patrycja Majczyna, Aleksandra Szyszko, Anna Siłka, Natalia Dołęga, Karolina Orłowska, Natalia Gąsior
Chłopcy;
Ryszard Łukomski, Kacper Celiński -Jakubowicz, Franciszek Korulczyk. Maciej Puszkarski, Jerzy Rzeńca, Wiktor Mironiuk, Filip Pocztarski
WYNIKI SZTAFET Dziewczęta:
1. SP 23 Lublin SP 23 Lublin 1:34.08
2. SP 7 Świdnik SP 7 Świdnik 1:35.10
3. SP 3 Międzyrzec Podlaski SP 3 Międzyrzec Podlaski 1:38.42
4. SP 1 Biłgoraj SP 1 Biłgoraj 1:39.08
5. SP 9 Zamość SP 9 Zamość 1:39.55
6. SP 5 Biłgoraj SP 5 Biłgoraj 1:39.75
7. SP 4 Zamość SP 4 Zamość 1:44.44
8. SP 2 Radzyń Podlaski SP 2 Radzyń Podlaski 1:45.95
9. SP 3 Lubartów SP 3 Lubartów 1:47.60
10. SP Poniatowa SP Poniatowa 1:55.54
11. SP 8 Chełm SP 8 Chełm 1:56.66
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!!!!!!!!
Uczniowie trenują pod opieką Patrycji Karwowskiej i Wojciecha Lubańskiego
W dniu 7 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyła się akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży „Jak nie czytam, jak czytam”. W tym roku po raz pierwszy została połączona z wydarzeniem „Parada bohaterów z książek”. Klasy, które zgłosiły udział w akcji wybierały tytuł książki, który był tematem przewodnim przebrania. Uczniowie i wychowawcy wykazali się niezwykłą pomysłowością przy kreowaniu bohaterów z ulubionych książek i tak mogliśmy obejrzeć: postaci z baśni Andersena, Qvo vadis, Mitów Greckich, Zemsty, Pinokia, Akademii Pana Kleksa, Opowieści z Narnii, Harrego Pottera, Królewny Śnieżki.
Uroczystość rozpoczęła Dobra wróżka, za którą przebrała się pani dyrektor Jolanta Wolanin. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali wiersza p.t „Dobra wróżka”, który wprowadził nas w nastrój uroczystości.
Spotkanie było też okazją do nagrodzenia najlepszych czytelników w roku szkolnym 2017/2018- wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe:
Jakub Siłuszyk kl.I a
Sylwia Leszczynska kl.Va
Klaudia Granasiuk kl.II.C Gimnazjum
Natalia Mironiuk KL.II.D Gimnazjum
Kolejnym punktem spotkania było wspólne czytanie wiersza z panią wicedyrektor Ewą Włodarczyk – wiersz „Książka czeka” na długo zostanie w naszej pamięci.
Wszystkie klasy miały możliwość obejrzenia swoich kreacji i pomysłów podczas prezentacji na boisku szkolnym. Każda klasa otrzymała gromkie brawa i pochwałę ze strony dyrekcji szkoły oraz organizatora akcji Renaty Prokopiuk. Po prezentacji przyszedł wyczekiwany czas na Paradę bohaterów z książek – wszyscy udaliśmy się ulicami naszego osiedla na długi spacer. Było barwnie i kolorowo, uśmiech gościł na naszych twarzach.
Wszystkich zapraszam na fotorelację do albumu fotograficznego.
Organizator akcji: Renata Prokopiuk
W dniu 6 czerwca 2018r., w ramach trwającej od 2-10 czerwca akcji, organizowanej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”, uczniowie klasy 1d, udali się wspólnie z bibliotekarką szkolną Panią Renatą Prokopiuk oraz wychowawczynią Grażyną Podgajną i Panią Elżbietą Stefaniuk na spotkanie czytelnicze do Biblioteki Publicznej w naszym mieście. Była to kolejna w roku szkolnym wizyta pierwszoklasistów w tej placówce. Tym razem spotkanie było nietypowe. Najpierw dzieci odwiedziły Burmistrza Miasta – Pana Zbigniewa Kota, który przeczytał im pierwszy rozdział książki „Poczet psujów polskich” autorstwa Pawła Beręsewicza. Wszyscy z dużym zaciekawieniem wysłuchali opowieści o Maćku, który popsuł telefon taty wrzucając go do garnka z gotującym się krupnikiem. Treść lektury przypadła słuchającym do gustu. Niektórzy nawet przyznali, że przydarzyły im się sytuacje, kiedy coś popsuli, połamali i że ich rodzice z tego powodu byli bardzo niezadowoleni. Przeczytany rozdział skłonił także Pana burmistrza do wspomnień z lat dzieciństwa. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci zadawały pytania nie tyko związane z książką. Pan burmistrz z anielską cierpliwością odpowiadał na każde pytanie, a na zakończenie poczęstował dzieci cukierkami. Następna część wizyty odbyła się na terenie biblioteki, gdzie dzieci wysłuchały drugiego rozdziału książki, historii popsucia telewizora, która przydarzyła się tym razem tacie Maćka – Panu Jurkowi, gdy był w wieku swojego syna. Po krótkiej rozmowie na temat książki, pani bibliotekarka Natalia Sykterz przeniosła dzieci w czasy pra, -prapra, - praprapradziadków. A stało się to za sprawą rekwizytów, które przygotowała. Dzieci odgadywały z jakich czasów mogły pochodzić wynalazki takie jak: kusza, miecz, lampa naftowa, lalki matrioszki, kryształowy zegar i wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Spotkanie z książką „ Poczet psujów polskich” było okazją do poznania realiów życia naszych przodków, jak również do rozmowy o tym, że zawsze należy postępować rozważnie.
Panu Burmistrzowi oraz Paniom Bibliotekarkom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim serdecznie dziękujemy za niecodzienne spotkanie i poświęcony nam czas.
Opiekunowie oraz uczniowie klasy 1 d
ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim
Zielona szkoła - to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce. Dlatego w tym roku szkolnym uczniowie klasy 1 c, 3a i 3b wyjechali pod hasłem „Doświadczyć samemu, by zrozumieć lepiej” Dzięki „zielonej szkole” uczniowie mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody i pięknych zakątków naszego kraju, a jednocześnie możliwość bezpośredniego przeżywania i działania.
3 czerwca 2018r. punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęła się długo oczekiwana podróż. Grupa składała się z 53uczniów i 5 opiekunów.
Atrakcji było wiele. Do najważniejszych należały; zwiedzanie i pobyt nocny w Kopali soli w Bochni, zabawa w Parku Rozrywki Energylandia, Kasprowy Wierch , Morskie Oko, Termy w Bukowinie Tatrzańskiej , Gubałówka, Krupówki, multimedialne Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego, Muzeum Figur Woskowych, Skocznia narciarska, Kraków –Wawel. Nie sposób ich wszystkich wymienić i opisać.
Ten tygodniowy pobyt nauczył dzieci bardzo dużo.
To co widziały, to co zrozumiały i tego czego doświadczyły nie da się nauczyć z żadnej książki, ani podręcznika. Tam trzeba było być i samemu to przeżyć. Samemu doświadczyć, by zrozumieć lepiej.
D. Kuźmiuk, M. Okrasa, B. Węgrzyniak
Dzień Działacza Kultury Powiatu Bialskiego był okazją do wyłonienia laureatów „Bialskich Talentów” za rok 2017.
Uroczystość, miała miejsce 6 czerwca br. w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie , gdzie na zaproszenie Starosty Bialskiego – Pana Mariusza Filipiuka, przybyli zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych, działacze kultury oraz laureaci „ Bialskich Talentów” wraz z rodzicami. Wśród laureatów znalazło się troje uczniów naszej szkoły:
Jakub Jakimiak – uczeń klasy 2A Gimnazjum - NAGRODA
Patrycja Waszczuk - uczennica klasy 2 D Gimnazjum –WYRÓŻNIENIE
Eryk Waszczuk – uczeń klasy 5a - WYRÓŻNIENIE
oraz były uczeń naszej szkoły Jakub Celiński – WYRÓŻNIENIE
Uczniowie, rodzice oraz trenerzy otrzymali gratulacje, statuetki, dyplom i nagrody rzeczowe z rąk Starosty i Wicestarosty Bialskiego.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Panu Staroście Bialskiemu – Mariuszowi Filipiukowi dziękujemy za zaproszenie na przepiękną uroczystość. Dziękujemy gospodarzom Gminnego Centrum Kultury w Drelowie za gościnność i miłe przyjęcie.
Na fotorelację zapraszamy do zakładki „ Album”.
W maju 2018 odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy z języka angielskiego, podczas którego uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w zakresie leksykalno-gramatycznym. W konkursie wzięło udział 94 uczniów szkoły podstawowej i 33 gimnazjalistów.
Wyniki :
Klasy IV
I miejsce – Nina Hawryluk kl.4 lp
II miejsce – Wiktoria Kamińska kl.4a
III miejsce – Jakub Oleksiuk kl. 4 lp
Klasy V
I miejsce – Pola Lesiuk kl. 5p
II miejsce – Julia Parafiniuk kl. 5a
III miejsce – Kacper Celiński kl. 5p
Klasy VI
I miejsce – Dominik Stańczuk kl.6p
II miejsce – Rita Kokoszkiewicz kl.6s
III miejsce – Aleksandra Wierzchowska kl. 6p, Ewelina Romaniuk kl.6s, Miłosz Kobyłka kl. 6
Klasy VII
I miejsce - Dominik Ptaszek kl. 7p, Maria Domańska kl.7b
II miejsce - Karol Kasianiuk kl. 7s
III miejsce - Bartosz Marciniuk kl. 7s
Klasy II gimnazjum
I miejsce - Eliza Lesiuk kl. 2A, Grzegorz Radzikowski kl. 2A
II miejsce- Miłosz Telega kl. 2A
III miejsce - Mikołaj Puszkarski kl. 2A
Klasy III gimnazjum
I miejsce - Julia Łaskawiec kl. 3B
II miejsce - Norbert Jaroszuk kl. 3B
III miejsce - Julia Skólimowska kl.3C
Gratulujemy!!!
Nasz patron Jan Paweł II był nieustannym pielgrzymem. Każdy z nas jest człowiekiem drogi, każdy z nas przemierza życiowy szlak. Trud drogi jest już modlitwą, a każda modlitwa jest drogą prowadzącą nas do Domu Ojca. Świadomi tych prawd, po raz kolejny wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak do Sanktuarium św. Onufrego w Horodku 30 maja. Tym razem nie wśród jesiennej słoty, lecz poprzez zlane letnim upałem leśne ścieżyny i polne drogi. Ponad 60 osób z klas szóstych i ich opiekunowie i wychowawcy. Czternaście kilometrów uporu, pragnienia, modlitwy, pieśni, otartych nóg, spowiedzi, wesołych rozmów i zadumy nad sensem krzyża i poświęcenia w naszym życiu. A na końcu, jak zwykle, pogodna polana i msza w małej kaplicy pamiętającej jeszcze modlitwy naszych przodków. Ksiądz Marcin Dąbrowski przypomniał nam heroizm tych, którzy ponieśli tutaj trud większy niż my i oddali swe życie, by obronić wiarę. Ten dzień poniesiemy w naszych wspomnieniach bardzo długo.