Wniosek - Zgłoszenie na wyżywienie dziecka w ZPO3 znajduje się w zakładce DOKUMENTY.
Zgłoszenia na obiady można składać w sekretariacie szkoły od 26.08.2019 r.
Laureat konkursu przedmiotowego z jęz. niemieckiego i finaliści konkursu przedmiotowego z matematyki
Złote, Srebrne i Brązowe Pióra
Złote, Srebrne i Brązowe Wawrzyny
Na całą fotorelację z akademii zakończenia roku zapraszamy do Albumu fotograficznego
REGULAMIN PRZYZNAWANIA UZDOLNIONYM DZIECIOM I MŁODZIEŻY NAGRÓD BURMISTRZA MIASTA
§1.
§ 2
§ 3
§ 4.
§ 5.
§ 6
§ 7
§ 8
8.00 - Msza Święta w Kościele pw. Chrystusa Króla
9:00 - klasy I-III SP 3 - hala sportowa
10:30 - klasy IV-VI SP 3 - hala sportowa
12:30 - klasy VII-VIII SP 3 i III Gimnazjum nr 3 - hala sportowa
Pod koniec roku szkolnego wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami p. Barbarą Petruk, p. Ewą Holeszczuk i p. Marią Koc-Tymoszuk złożyli wizytę wychowankom Domu Dziecka w Maniach. Od kwietnia zbieraliśmy artykuły biurowe, kredki, mazaki, bloki, a także książki, które pięknie zapakowaliśmy i wręczyliśmy dzieciom. Na ręce wychowawców przekazaliśmy również bon do sklepu z artykułami papierniczymi na kwotę 100 zł, który otrzymaliśmy od Jakuba Romaniuka jednego z naszych wolontariuszy. Nie zapomnieliśmy też o słodkich przysmakach, które bardzo ucieszyły podopiecznych placówki. Odwiedziny przebiegały w bardzo ciepłej i koleżeńskiej atmosferze. Wizyta w Domu Dziecka była bardzo cenną lekcją dla uczniów naszej szkoły. Spotkanie z rówieśnikami, wspólne rozmowy i zabawy sprawiły, że stali się oni wrażliwsi na trudną sytuację innych dzieci i bardziej doceniają to, co mają.
Uśmiech dzieci i to jak bardzo miło zostaliśmy przyjęci był najlepszym podziękowaniem i potwierdzeniem, że takie spotkania są potrzebne. Czas minął bardzo szybko i trudno było się rozstać.
Wolontariusze obiecali, że chętnie będą odwiedzać koleżanki i kolegów z Domu Dziecka.
Trzy uczennice z Grupy Poetyckiej „Zefirek” znalazły się wśród laureatów tegorocznego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka. Organizatorem tej imprezy jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego
w Płocku.
Składające się z poetów i dziennikarzy jury Konkursu przyznało:
Konkurs Poetycki im. Janusza Korczaka to jeden z najbardziej renomowanych w kraju turniejów, adresowanych do najmłodszych adeptów pióra. Organizatorzy nagradzają i publikują najpiękniejsze teksty laureatów w pokonkursowym tomiku zatytułowanym „Randka z Erato”.
Gratulujemy naszym uczennicom kolejnego sukcesu i kolejnych publikacji książkowych.
19 czerwca 2019 roku, tuż po zakończeniu roku szkolnego, Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim i działający przy szkole klub szachowy MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podlaskim - laureat programu grantowego "Tu mieszkam, tu zmieniam", finansowanego przez Fundację Santander Bank Polska im. I. J. Paderewskiego, zorganizowały trzecią imprezę integracyjną w ramach projektu "Szkoła i Rodzina, jedna drużyna". Tym razem był to rodzinny turniej szachowy. Zawody zgromadziły czterdzieści dwie osoby, chociaż w turnieju wzięło udział czternaście dwuosobowych drużyn. Pozostali uczestnicy to dziadkowie i rodzice towarzyszący swoim pociechom, które stanęły do walki o medale i dyplomy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna juniorów z Międzyrzeca Podlaskiego Patrycja Waszczuk i Maciej Waszczuk. Drugie miejsce przypadło drużynie Zbigniewa Litwińca, który wystąpił w parze z wnukiem Kacprem. Trzecie miejsce zdobyli Konstanty i Aleksander Nakaziuk. Tuż za podium uplasowała się drużyna Ryszarda Borowicza z Lubartowa, który wystąpił z wnukiem Kacprem Czuchrytą. Różnica wiekowa w tej drużynie wyniosła ponad 60 lat. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Franio Marzel, który 7 lat skończy w listopadzie. Zwycięzcy turnieju otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. W trakcie turnieju zawodnicy i osoby towarzyszące posilili się pizzą i napojami ufundowanymi ze środków darczyńcy.
"Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i widzieć lepszy świat...”
Tą mądrą sentencją w dniu 17.06.2019 r. wychowankowie najstarszych grup przedszkolnych z samorządowego Przedszkola nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim zakończyli swój pierwszy etap edukacyjny i wkroczyli w życie szkolne. Z tej okazji dzieci wraz z wychowawcami przygotowały krótki montaż słowno- muzyczny pt. ,,Długa podróż przedszkolaka - od malucha do starszaka”, który zobrazował poszczególne etapy z życia dzieci w przedszkolu. Były wiersze, tańce i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola, książki oraz pamiątkowe tablo. Były także życzenia, łzy wzruszenia i podziękowania ze strony pani Dyrektor Jolanty Wolanin, pani Wicedyrektor Bożeny Nowosielskiej, oraz przedstawiciela rodziców pani Moniki Nowosielskiej.
Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycieli. Skończył się bowiem 4 – letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań. Dzieci, z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Skończył się beztroski okres i nadszedł czas na przyjęcie innych obowiązków. Ale tak to już jest, coś musi się skończyć, aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia. Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.
Są już wyniki VII Międzynarodowego Konkursu Literackiego – Berlin 2019.
Kolejny raz uczniowie ZPO3 znaleźli się na liście laureatów konkursu literackiego organizowanego przez Stowarzyszenie POLin Polnische Frauen in Wirtschaft und Kultur e.V. i Polskie Towarzystwo Szkolne „Oświata” t.z.
W tegorocznej edycji jury nagrodziło dwie uczennice naszej szkoły, w dwóch różnych kategoriach wiekowych:
Małgosię Chodykę, kl.7p – 3 miejsce, ex aequo z równolatkiem z Warszawy, za wiersz autorski napisany w języku polskim przez młodzież (do lat 14) mieszkającą w Polsce
Izę Kużmiuk, kl.3B (gimnazjum) – 2 miejsce za wiersz autorski napisany w języku polskim przez młodzież do lat 19
Jak podaje organizator konkursu, w tym roku zgłosiło się 192 uczniów z Niemiec, Polski, Danii, Islandii i Luksemburga, „posiedzenia jury były pełne emocji i wzruszeń, szczerego uśmiechu
i poważnej zadumy”.
Gala finałowa z udziałem laureatów odbędzie się po wakacjach w Berlinie.
GRATULACJE!!!!!
W dniu 17.06. 2019 r. w Millenium Plaza w Warszawie dwóch naszych uczniów: Maksymilian Cap kl. z 1a oraz Maksymilian Wysokiński z kl. 2b wzięli udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”. Szkoła nasza do tego konkursu przystąpiła po raz pierwszy. Chłopcy, aby dojść do finału musieli przejść 2 etapy; szkolny i międzyszkolny. Etap szkolny odbył się 02.04.2019 r. w naszej szkole. Do tego etapu przystąpiło 26 uczniów klas pierwszych, 30 uczniów z klas drugich i 7 uczniów z klas trzecich. Do II etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się;
Maksymilian Cap kl. 1a -37 pkt.
Aleksander Wysokiński kl.1a- 37 pkt.
Paweł Brodawka kl.1c – 36,5 pkt.
Krystian Pióro kl.1c – 36 pkt.
Maksymilian Wysokiński kl.2b – 50 pkt.
Filip Dąbrowski kl.2b – 45,5 pkt.
Maciej Kalisz kl.2b – 45 pkt.
Aleksandra Morgunowicz kl. 2c – 44 pkt.
Kornel Domański kl. 3a – 47 pkt.
Etap II odbył się 14.05.2019 r. , do III, a zarazem finałowego etapu przeszli:
Maksymilian Cap kl. 1a – 42 pkt.
Maksymilian Wysokiński kl. 2b – 41 pkt.
Dzisiaj w Warszawie chłopcy zmierzyli się z najlepszymi matematykami z całej Polski. W każdej kategorii było po ok. 50 uczestników. Nasi chłopcy chociaż nie zajęli miejsc na podium, spisali się bardzo dobrze, każdy z nich uzyskał wynik powyżej 80 % ogólnej punktacji.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom, bez waszego zaangażowania nie byłoby tego sukcesu.
Dnia 27 maja 2019 r. dzieci z grupy IV i V Samorządowego Przedszkola nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim wybrały się na fascynującą wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki ,,Farma Iluzji” w Mościskach. Pogoda dopisała i dzieci mogły w pełni skorzystać z wielu atrakcji, które zostały dla nich przygotowane. Latająca Chata Tajemnic, Labirynt Luster, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek oraz zaczarowany ogród pełen magicznych przedmiotów i złudzeń optycznych - to tylko niektóre z atrakcji tworzących Park Edukacji i Rozrywki ,,Farma Iluzji". Jest to piękny teren zachęcający do aktywnego wypoczynku. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się Meble Olbrzyma, Lewitujący Kran oraz Pole Dmuchańców. Dzieci zmierzyły się również z wiklinowym labiryntem pełnym nieoczekiwanych zakamarków. Niesamowitą atrakcją okazało się przepłynięcie tratwą przez jezioro.
Wycieczka do Farmy Iluzji dostarczyła dzieciom wielu wspaniałychi niezapomnianych wrażeń.
11 czerwca 2019 r. w Przedszkolu nr 3 odbył się konkurs rowerowy pt. „ Bezpieczny rowerzysta”. Przed rozpoczęciem konkursu odbyła się rozmowa z policjantem mł. asp. Markiem Szczepaniukiem na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Pan policjant przypomniał dzieciom o bezpiecznej zabawie nad wodą, bezpiecznym poruszaniu się po ulicach i chodnikach, zwrócił uwagę na nierozmawianie z osobami nieznajomymi. Konkurs rowerowy składał się w dwóch etapów w pierwszym dzieci musiały wykazać się wiedzą dotyczącą zasad ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem ruchu rowerów, drugi etap dotyczył umiejętności jazdy na rowerze. Zadaniem dzieci był bezpieczny przejazd w mobilnym miasteczku ruchu drogowego, uwzględniając i stosując się do znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej i przejazdu kolejowego. Dzieci przystępowały do zadań entuzjastycznie, z energią i zaciekawieniem. Dopingowały brawami i okrzykami kolejnych zawodników nie mogąc doczekać się momentu własnego startu.Po zaliczeniu obu etapów dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.
Mamy nadzieję, że wiedzę i umiejętności jakie posiadły dzieci przyczynią się do poprawy ich bezpieczeństwa na drogach, a wakacyjny okres minie wesoło i bezpiecznie.
Już po raz XVI dzieci ze wszystkich przedszkoli uczestniczyły w Sportowej Olimpiadzie Przedszkolaka, która odbyła się 6 czerwca na Stadionie Miejskim w Międzyrzecu Podlaskim. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz – Zbigniew Kot życząc zawodnikom świetnej zabawy i sportowej rywalizacji w duchu fair play. Przedszkolaki pełne zapału i werwy głośnym okrzykiem rozpoczęły olimpiadę. Przy ogromnym aplauzie rodziców i licznie zgromadzonych sympatyków sportu młodzi zawodnicy zmagali się w wielu konkurencjach zawierających ćwiczenia stymulujące równomierny rozwój dziecka. Rodzice i nauczyciele dzielnie sekundowali swoim podopiecznym. Wszystkie przedszkolaki bardzo dzielnie się spisały radząc sobie we wszystkich dyscyplinach. Każdy przedszkolak otrzymał złoty medal! Zawody zostały urozmaicone niespodziankami w postaci: balonów, dmuchanych placów zabaw, zimnych napoi i lodów oraz smacznego poczęstunku. Na pewno wielu z nich wyrośnie w przyszłości na wspaniałych sportowców i będą przynosić chlubę swoim rodzicom, szkołom i naszej gminie.
14 czerwca 2019 r. odbył się finał powiatowego konkursu historycznego „Mój region” 2019 organizowanego przez Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie naszej szkoły okazali się najlepsi zdobywając 2 pierwsze, 1 drugie i 2 trzecie miejsca.
I miejsce zajęli: Natalia Dołęga i Wiktor Kukawski z klasy 7 p
II miejsce zajął Aleksander Karwowski z klasy 8 a
III miejsce zajęły: Natalia Gąsior i Basia Stefaniuk z klasy 7 p
W finale konkursu naszą szkołę reprezentowali również: Cezary Cap i Jakub Chalimoniuk (klasa 5 lp), Aleksandra Wierzchowska (klasa 7 b) oraz Patrycja Majczyna i Weronika Myszka (klasa 7 p).
GRATULACJE!!!
Uczniów przygotowywali p. Artur Domański i p. Anna Kasianiuk
Drugi rok z rzędu uczniowie ZPO Nr 3 zostają Mistrzami Województwa szkół w dwuboju nowoczesnym. Finał odbył się 12 czerwca na obiektach MOSiR w Kraśniku. Pomimo tropikalnych upałów drużyna składająca się z 2 dziewcząt i 2 chłopców z ogromną przewagą zwyciężyła w tych zmaganiach. W dwuboju każdy z zawodników ma do przepłynięcia 100m st. dowolnym i do przebiegnięcia 1000 m. Drużyna ZPO 3 startowała w składzie: Wiktoria Karwowska, Eliza Lesiuk, Jakub Jakimiak i Mikołaj Puszkarski.
Wiktoria została najlepszą zawodniczką Mistrzostw uzyskując 2222 pkt., a Kuba był bezkonkurencyjny wśród chłopców 2216 pkt.
Wyniki pierwszej trójki w klasyfikacji drużynowej:
Opiekunem i trenerem drużyny był Wojciech Lubański.
Podsumowano wyniki Bialskich Lig Przedmiotowych. Wysokie – drugie miejsce w Lidze Biologiczno - Chemicznej w kategorii szkół podstawowych zajęła uczennica naszej szkoły – Patrycja Majczyna. Serdecznie Gratulujemy.
Dzień Działacza Kultury Powiatu Bialskiego był okazją do wyłonienia laureatów „Bialskich Talentów” za rok 2018. Uroczystość, miała miejsce 11 czerwca br. w Gospodarstwie Agroturystycznym „Tęczowy Folwark” w Krzymoszycach, gdzie na zaproszenie Starosty Bialskiego – Pana Mariusza Filipiuka, przybyli zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych, działacze kultury oraz laureaci „ Bialskich Talentów” wraz z rodzicami. Wśród laureatów znalazło się troje uczniów naszej szkoły:
Oliwia Ciechanowicz z klasy VI a - NAGRODA
Eryk Waszczuk z klasy VI a - WYRÓŻNIENIE
Michał Chodyka z klasy V b - WYRÓŻNIENIE
Uczniowie, rodzice oraz trenerzy/ nauczyciele otrzymali gratulacje, statuetki, dyplom i nagrody rzeczowe z rąk Starosty i Wicestarosty Bialskiego.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Panu Staroście Bialskiemu – Mariuszowi Filipiukowi dziękujemy za zaproszenie na przepiękną uroczystość. Dziękujemy gospodarzom " Tęczowego Folwarku" za gościnność i miłe przyjęcie.
Na fotorelację zapraszamy do zakładki „ Album”.
Oliwia Ciechanowicz - wśród osiągnięć Oliwii należy wymienić przede wszystkim
II miejsce w dwuetapowym Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim i Recytatorskim „Myśmy wciąż do Niepodległej szli” zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej z okazji roku niepodległości. Trzynastolatka reprezentowała wówczas SP nr 3 podczas dwudniowej gali finałowej w Bałtowie, na którą została zaproszona jako jedna z dziesięciorga finalistów w swojej grupie wiekowej (klasy IV –VIII i gimnazjum).
Inne osiągnięcia Oliwii w minionym roku to: III miejsce Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka w Płocku, I miejsce w Międzyszkolnym Ogólnopolskim Konkursie Literackim „O Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”, wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Okno” w Katowicach, w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Czerwona róża dla Niej” oraz w Międzyszkolnym konkursie Literackim „Nosimy Cię w sercach, Ojczyzno”, organizowanym przez naszą placówkę. Oliwia otrzymała nagrodę w kategorii nauka.
W kategorii artystycznej wyróżniono Michała Chodykę, m.in. za zajęcie III miejsca w VI Międzynarodowym Konkursie Literackim „Młodzież pisze wiersze” w Berlinie, zdobycie nagrody w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Lipa 2018” w Bielsku – Białęj oraz wyróżnień w: Międzynarodowym Konkursie Literackim Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej, X Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Przecież każdy pisze wiersze” oraz XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Ireny Golec.
Drugim talentem wyróżnionym w kategorii kultury został Eryk Waszczuk – utalentowany młody wokalista, który z powodzeniem nagrywa kolejne single, a jego piosenki od kilkudziesięciu tygodni utrzymują się na podium Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, były uczestnik programu „The Voice Kids”.