Menu

  • Zgłoszenie na wyżywienie dziecka w ZPO3

    Wniosek - Zgłoszenie na wyżywienie dziecka w ZPO3 znajduje się w zakładce DOKUMENTY.

     Zgłoszenia na obiady można składać w sekretariacie szkoły od 26.08.2019 r.

  • Konkurs fotograficzny Młodzieżowej Rady Miasta Międzyrzec Podlaski

    Konkurs fotograficzny Młodzieżowej Rady Miasta Międzyrzec Podlaski
  • Wykaz podręczników 2019-2020

  • Wakacyjne życzenia

  • Zakończenie roku - klasy VII, VIII i gimnazjum

    Laureat konkursu przedmiotowego z jęz. niemieckiego i finaliści konkursu przedmiotowego z matematyki

     

    Złote, Srebrne i Brązowe Pióra

    Złote, Srebrne i Brązowe Wawrzyny

    Na całą fotorelację z akademii zakończenia roku zapraszamy do Albumu fotograficznego

  • Nagroda Burmistrza

    Termin składania wniosków w sekretariacie szkoły – do 1 lipca 2019r.          

    REGULAMIN PRZYZNAWANIA UZDOLNIONYM DZIECIOM I MŁODZIEŻY NAGRÓD BURMISTRZA MIASTA

    §1.

    1. Nagrody mogą otrzymywać wybitnie uzdolnione dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół podstawowych, gimnazjalnych i klas gimnazjalnych oraz reprezentująca kluby sportowe i stowarzyszenia na terenie Miasta Międzyrzec Podlaski, których wiedza i umiejętności wykraczają poza wymagania programowe tych szkół i posiadają udokumentowane osiągnięcia w dziedzinach:
    2. nauki - którzy spełnili jedno z następujących kryteriów:
    3. uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej uzyskali średnią roczną ocen co najmniej 5,0 z następujących przedmiotów:  język obcy, język polski, historia (w przypadku klasy IV i V), historia i społeczeństwo (w przypadku klasy VI), matematyka, przyroda (w przypadku klasy IV i VI), biologia i geografia (w przypadku klasy V), informatyka (w przypadku klasy IV i V), zajęcia komputerowe (w przypadku klasy VI) oraz reprezentowali szkołę w konkursach i olimpiadach przedmiotowych  i uzyskali wzorową ocenę zachowania;
    4. uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej uzyskali średnią roczną ocen co najmniej 4,75 z następujących przedmiotów:  język obcy, język polski, historia, wiedza o społeczeństwie (w przypadku klasy VIII), geografia, biologia, chemia, fizyka, matematyka, informatyka oraz reprezentowali szkołę w konkursach olimpiadach przedmiotowych i uzyskali wzorową ocenę zachowania;
    5. uczniowie klas dotychczasowego gimnazjum uzyskali średnią roczną ocen co najmniej 4,75 z następujących przedmiotów:  język obcy, język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, biologia, chemia, fizyka, matematyka, informatyka oraz reprezentowali szkołę w konkursach i olimpiadach przedmiotowych i uzyskali wzorową ocenę zachowania;
    6. uzyskali  wybitne indywidualne osiągnięcia w wybranej dziedzinie naukowej -  tytuł  laureata lub finalisty w konkursach i olimpiadach przedmiotowych  lub w innych konkursach interdyscyplinarnych na szczeblu wojewódzkim, krajowym  lub międzynarodowym organizowanych przez lub pod patronatem Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa, Wojewody oraz Ministrów poszczególnych resortów;
    7. uzyskali łączny wynik z egzaminu gimnazjalnego  co najmniej 90 % punktów możliwych do zdobycia (język obcy – poziom podstawowy)”.
    8. artystyczne obejmujące dziedziny: muzyka, plastyka, taniec, teatr
    9. uczniowie, którzy uzyskali miejsca I, II, III  podczas konkursów, festiwali, przeglądów, turniejów o charakterze artystycznym organizowanych przez lub pod patronatem Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa, Wojewody, Ministrów poszczególnych resortów  na szczeblu wojewódzkim, krajowym, międzynarodowym  i uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania;
    10. uczniowie, którzy uzyskali miejsca I, II, III  podczas konkursów, festiwali, przeglądów, turniejów o charakterze artystycznym organizowanych przez lub pod patronatem innych instytucji, nie wymienionych w pkt. a na szczeblu wojewódzkim, krajowym, międzynarodowym i uzyskali średnią ocen co najmniej 4,5 oraz wzorową ocenę z zachowania;
    11. sportu i kultury fizycznej - którzy spełnili jedno z następujących kryteriów:
    12. uczniowie, którzy legitymują się szczególnymi osiągnięciami sportowymi w danej dyscyplinie indywidualnej we wszystkich kategoriach uczniowskich, uzyskali miejsca I, II, III w zawodach na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym organizowanych przez związki sportowe i uzyskali co najmniej dobrą ocen z zachowania;
    13. uczniowie, którzy legitymują się szczególnymi osiągnięciami sportowymi w danej dyscyplinie indywidualnej we wszystkich kategoriach uczniowskich, uzyskali miejsca I, II, III w zawodach na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym organizowanych przez inne organizacje nie wymienione w pkt. a i uzyskali średnią ocen co najmniej 4,0 oraz  bardzo dobrą ocenę z zachowania;
    14. uczniowie, którzy legitymują się szczególnymi osiągnięciami sportowymi w danej dyscyplinie zespołowej we wszystkich kategoriach uczniowskich, uzyskali miejsca    I, II, III, IV, V w zawodach na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym organizowanych przez związki sportowe i uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania;
    15. uczniowie, którzy legitymują się szczególnymi osiągnięciami sportowymi w danej dyscyplinie zespołowej we wszystkich kategoriach uczniowskich, uzyskali miejsca I, II, III, IV, V w zawodach na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym organizowanych przez inne organizacje nie wymienione w pkt. c i uzyskali średnią ocen co najmniej 4,0 oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania;

    § 2

    1. Nagroda Burmistrza Miasta jest przyznawana wyłącznie na podstawie udokumentowanych osiągnięć ucznia i spełnionych kryteriów zawartych  w §
    2. Jeżeli z przedłożonych dokumentów nie wynika ranga imprezy/zawodów sportowych może zostać przedłożone zaświadczenie z instytucji/klubu sportowego którego uczestnikiem/zawodnikiem jest uczeń o udziale, randze oraz zdobytym osiągnięciu.
    3. Obowiązkowe jest wyrażenie zgody ucznia i jego rodziców na zbieranie, przetwarzanie danych  i  podanie do publicznej wiadomości informacji o przyznaniu nagrody.

    § 3

    1. Wniosek o przyznanie nagrody uczniowi zgłasza dyrektor szkoły z inicjatywy:
    2. własnej,
    3. opiekuna/nauczyciela/trenera,/instruktora,
    4. wychowawcy,
    5. rodziców,
    6. przedstawiciela instytucji oświatowej, kultury, sportowej, organizacji lub stowarzyszenia.

    § 4.

    1. Wniosek o przyznanie uzdolnionym dzieciom i młodzieży nagrody Burmistrza Miasta stanowi załącznik do niniejszego regulaminu.

    § 5.

    1. Uzasadniony wniosek o przyznanie uzdolnionym dzieciom i młodzieży nagrody Burmistrza Miasta składa dyrektor szkoły w sekretariacie Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski  w terminie do dnia 07 lipca danego roku szkolnego.

    § 6

    1. Nagroda przyznawana jest w ramach środków zaplanowanych w budżecie miasta na dany rok budżetowy w wysokości od 100 zł do 1 000 zł.
    2. Uczniowi może być przyznana tylko jedna nagroda w danym roku szkolnym za osiągnięcia o najwyższej randze.
    3. Oprócz nagrody pieniężnej może być przyznawana nagroda rzeczowa w postaci statuetki lub dyplomu.

    § 7

    1. W celu rozpatrzenia wniosków o przyznanie nagrody Burmistrz Miasta zarządzeniem powołuje komisję opiniującą wnioski przyznania uzdolnionym dzieciom i młodzieży nagród Burmistrza Miasta.
    2. Komisja Opiniująca rozpatruje zgłoszone wnioski do 15 sierpnia danego roku kalendarzowego.
    3. Liczbę nagród oraz proponowaną wysokość kwot przyznanych stypendiów każdorazowo ustala Komisja, biorąc pod uwagę wysokość środków zaplanowanych na ten cel w budżecie Miasta Międzyrzec Podlaski.
    4. Komisja przedstawia na piśmie uczniów – kandydatów do nagrody Burmistrzowi Miasta wraz z uzasadnieniem.
    5. Komisja może przedstawić więcej niż jedną kandydaturę w danej kategorii lub nie przedstawić żadnej. 

    § 8

    1. Ostateczną decyzję w sprawie przyznania nagrody podejmuje Burmistrz Miasta.
    2. Nagrody przyznawane są raz w roku i wręczane na miejskiej inauguracji nowego roku szkolnego.
    3. Informację o przyznaniu nagrody podaje się do publicznej wiadomości.

    Wniosek_do_nagrody_Burmistrza.docx

  • Zakończenie roku szkolnego - 19 czerwca 2019 r.

    8.00 - Msza Święta w Kościele pw. Chrystusa Króla

    9:00 - klasy I-III SP 3 - hala sportowa

    10:30 -  klasy IV-VI SP 3 - hala sportowa

    12:30 -  klasy VII-VIII SP 3 i III Gimnazjum nr 3 - hala sportowa

  • Wizyta wolontariuszy w domu dziecka

    Pod koniec roku szkolnego wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami p. Barbarą Petruk, p. Ewą Holeszczuk i p. Marią Koc-Tymoszuk złożyli wizytę wychowankom Domu Dziecka w Maniach. Od kwietnia zbieraliśmy artykuły biurowe, kredki, mazaki, bloki, a także książki, które pięknie zapakowaliśmy i wręczyliśmy dzieciom. Na ręce wychowawców przekazaliśmy również bon do sklepu z artykułami papierniczymi na kwotę 100 zł, który otrzymaliśmy od Jakuba Romaniuka jednego z naszych wolontariuszy. Nie zapomnieliśmy też o słodkich przysmakach, które bardzo ucieszyły podopiecznych placówki. Odwiedziny przebiegały w bardzo ciepłej i koleżeńskiej atmosferze. Wizyta w Domu Dziecka była bardzo cenną lekcją dla uczniów naszej szkoły. Spotkanie z rówieśnikami, wspólne rozmowy i zabawy sprawiły, że stali się oni wrażliwsi na trudną sytuację innych dzieci i bardziej doceniają to, co mają.

    Uśmiech dzieci i to jak bardzo miło zostaliśmy przyjęci był najlepszym podziękowaniem i potwierdzeniem, że takie spotkania są potrzebne. Czas minął bardzo szybko i trudno było się rozstać.

    Wolontariusze obiecali, że chętnie będą odwiedzać koleżanki i kolegów z Domu Dziecka.

  • XXV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Korczaka

              Trzy uczennice z Grupy Poetyckiej „Zefirek” znalazły się wśród laureatów tegorocznego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka. Organizatorem tej imprezy jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego
    w Płocku.
    Składające się z poetów i dziennikarzy  jury Konkursu przyznało:
     

    •  II miejsce - Julii Parafiniuk z klasy VI a

      wyróżnienia:
    • Oliwii Ciechanowicz z klasy VI a
      oraz
    • Aleksandrze Marciniuk  z klasy V s

            Konkurs Poetycki im. Janusza Korczaka to jeden z najbardziej renomowanych w kraju turniejów, adresowanych do najmłodszych adeptów pióra. Organizatorzy nagradzają i publikują najpiękniejsze teksty laureatów w pokonkursowym tomiku zatytułowanym „Randka z Erato”.
    Gratulujemy naszym uczennicom kolejnego sukcesu i kolejnych publikacji książkowych.

  • Rodzinny turniej szachowy

              19 czerwca 2019 roku, tuż po zakończeniu roku szkolnego, Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim i działający przy szkole klub szachowy MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podlaskim - laureat programu grantowego "Tu mieszkam, tu zmieniam", finansowanego przez Fundację Santander Bank Polska im. I. J. Paderewskiego, zorganizowały trzecią imprezę integracyjną w ramach projektu "Szkoła i Rodzina, jedna drużyna". Tym razem był to rodzinny turniej szachowy. Zawody zgromadziły czterdzieści dwie osoby, chociaż w turnieju wzięło udział czternaście dwuosobowych drużyn. Pozostali uczestnicy to dziadkowie i rodzice towarzyszący swoim pociechom, które stanęły do walki o medale i dyplomy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna juniorów z Międzyrzeca Podlaskiego Patrycja Waszczuk i Maciej Waszczuk. Drugie miejsce przypadło drużynie Zbigniewa Litwińca, który wystąpił w parze z wnukiem Kacprem. Trzecie miejsce zdobyli Konstanty i Aleksander Nakaziuk. Tuż za podium uplasowała się drużyna Ryszarda Borowicza z Lubartowa, który wystąpił z wnukiem Kacprem Czuchrytą. Różnica wiekowa w tej drużynie wyniosła ponad 60 lat. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Franio Marzel, który 7 lat skończy w listopadzie. Zwycięzcy turnieju otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. W trakcie turnieju zawodnicy i osoby towarzyszące posilili się pizzą i napojami ufundowanymi ze środków darczyńcy.

  • Uroczyste pożegnanie przedszkola

    "Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i widzieć  lepszy świat...”

    Tą mądrą sentencją w dniu 17.06.2019 r. wychowankowie najstarszych grup przedszkolnych   z samorządowego Przedszkola nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim zakończyli swój pierwszy etap edukacyjny i wkroczyli w życie szkolne. Z tej okazji dzieci wraz z wychowawcami przygotowały krótki montaż słowno- muzyczny pt. ,,Długa podróż przedszkolaka - od malucha do starszaka”, który zobrazował poszczególne etapy z życia dzieci w przedszkolu. Były wiersze, tańce i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola, książki oraz pamiątkowe tablo. Były także życzenia, łzy wzruszenia i podziękowania ze strony pani  Dyrektor Jolanty Wolanin, pani Wicedyrektor Bożeny Nowosielskiej, oraz przedstawiciela rodziców  pani Moniki Nowosielskiej.

                Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycieli. Skończył się bowiem 4 – letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań. Dzieci, z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Skończył się beztroski okres i nadszedł czas na przyjęcie innych obowiązków. Ale tak to już jest, coś musi się skończyć,  aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia. Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.  

  •  „Młodzież pisze wiersze”

    Są już wyniki VII Międzynarodowego Konkursu Literackiego Berlin 2019.
    Kolejny raz uczniowie ZPO3 znaleźli się na liście laureatów konkursu literackiego organizowanego przez Stowarzyszenie POLin  Polnische Frauen in Wirtschaft und Kultur e.V. i Polskie Towarzystwo Szkolne „Oświata” t.z.
    W tegorocznej edycji  jury nagrodziło dwie uczennice naszej szkoły, w dwóch różnych kategoriach wiekowych:

    Małgosię Chodykę, kl.7p3 miejsce, ex aequo z równolatkiem z Warszawy, za wiersz autorski napisany w języku polskim przez młodzież (do lat 14) mieszkającą w Polsce

    Izę Kużmiuk, kl.3B (gimnazjum)2 miejsce za wiersz autorski napisany w języku polskim przez młodzież do lat 19

    Jak podaje organizator konkursu,  w tym roku zgłosiło się 192 uczniów z Niemiec, Polski, Danii, Islandii i Luksemburga, „posiedzenia jury były pełne emocji i wzruszeń, szczerego uśmiechu
    i poważnej zadumy”.

    Gala finałowa z udziałem laureatów odbędzie się  po wakacjach w Berlinie.

    GRATULACJE!!!!!

  • Sukces naszych małych matematyków

    W dniu 17.06. 2019 r. w Millenium Plaza w Warszawie dwóch naszych uczniów: Maksymilian Cap kl. z 1a oraz Maksymilian Wysokiński z kl. 2b wzięli udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”. Szkoła nasza do tego konkursu przystąpiła po raz pierwszy. Chłopcy, aby dojść do finału musieli przejść 2 etapy; szkolny i międzyszkolny. Etap szkolny odbył się 02.04.2019 r. w naszej szkole. Do tego etapu przystąpiło 26 uczniów klas pierwszych, 30 uczniów z klas drugich i 7 uczniów z klas trzecich. Do II etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się;

    Maksymilian Cap kl. 1a -37 pkt.

    Aleksander Wysokiński kl.1a- 37 pkt.

    Paweł  Brodawka kl.1c – 36,5 pkt.

    Krystian Pióro kl.1c – 36 pkt.

    Maksymilian Wysokiński kl.2b – 50 pkt.

    Filip Dąbrowski kl.2b – 45,5 pkt.

    Maciej Kalisz kl.2b – 45 pkt.

    Aleksandra Morgunowicz kl. 2c – 44 pkt.

    Kornel Domański kl. 3a – 47 pkt.

    Etap II odbył się 14.05.2019 r. , do III, a zarazem finałowego etapu  przeszli:

    Maksymilian Cap kl. 1a – 42 pkt.

    Maksymilian Wysokiński kl. 2b – 41 pkt.

                Dzisiaj w Warszawie chłopcy zmierzyli się z najlepszymi matematykami z całej Polski. W każdej kategorii było po ok. 50 uczestników. Nasi chłopcy chociaż nie zajęli miejsc na podium, spisali się bardzo dobrze, każdy z nich uzyskał wynik powyżej 80 % ogólnej punktacji.

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom, bez waszego zaangażowania nie byłoby tego sukcesu.

  • Wycieczka przedszkolaków do Farmy Iluzji.

         Dnia 27 maja 2019 r. dzieci z grupy IV i V Samorządowego Przedszkola nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim  wybrały się na fascynującą wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki ,,Farma Iluzji” w Mościskach. Pogoda dopisała i dzieci mogły w pełni skorzystać z wielu atrakcji, które zostały dla nich przygotowane. Latająca Chata Tajemnic, Labirynt Luster, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek oraz zaczarowany ogród pełen magicznych przedmiotów i złudzeń optycznych - to tylko niektóre z atrakcji tworzących Park Edukacji i Rozrywki ,,Farma Iluzji". Jest to piękny teren zachęcający do aktywnego wypoczynku. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się Meble Olbrzyma, Lewitujący Kran oraz Pole Dmuchańców. Dzieci zmierzyły się również z wiklinowym labiryntem pełnym nieoczekiwanych zakamarków. Niesamowitą atrakcją okazało się przepłynięcie tratwą przez jezioro. 

           Wycieczka do Farmy Iluzji dostarczyła dzieciom wielu wspaniałychi niezapomnianych wrażeń.

  • „Bezpieczny rowerzysta”- konkurs rowerowy w mobilnym miasteczku ruchu drogowego

    11 czerwca 2019 r. w Przedszkolu nr 3 odbył się konkurs rowerowy pt. „ Bezpieczny rowerzysta”.  Przed rozpoczęciem  konkursu odbyła się rozmowa z policjantem mł. asp. Markiem Szczepaniukiem na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Pan policjant przypomniał dzieciom o bezpiecznej zabawie nad wodą, bezpiecznym poruszaniu się po ulicach i chodnikach, zwrócił uwagę na nierozmawianie z osobami nieznajomymi. Konkurs rowerowy składał się w dwóch etapów  w pierwszym dzieci musiały wykazać się wiedzą dotyczącą zasad ruchu drogowego ze  szczególnym uwzględnieniem ruchu rowerów, drugi etap dotyczył umiejętności jazdy na rowerze. Zadaniem dzieci był bezpieczny przejazd  w mobilnym miasteczku ruchu drogowego, uwzględniając i stosując się do znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej i przejazdu kolejowego. Dzieci przystępowały do zadań entuzjastycznie, z energią  i zaciekawieniem. Dopingowały brawami i okrzykami kolejnych zawodników nie mogąc doczekać się momentu własnego startu.Po zaliczeniu  obu etapów  dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.

    Mamy nadzieję, że wiedzę i umiejętności jakie posiadły dzieci przyczynią się do poprawy ich bezpieczeństwa na drogach, a wakacyjny okres minie wesoło i bezpiecznie.

  • Medale dla przedszkolaków!!!

    Już po raz XVI dzieci ze wszystkich przedszkoli uczestniczyły w Sportowej Olimpiadzie Przedszkolaka, która odbyła się 6 czerwca na Stadionie Miejskim w Międzyrzecu Podlaskim. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz – Zbigniew Kot życząc zawodnikom świetnej zabawy i sportowej rywalizacji w duchu fair play. Przedszkolaki pełne zapału i werwy głośnym okrzykiem rozpoczęły olimpiadę. Przy ogromnym aplauzie rodziców i licznie zgromadzonych sympatyków sportu młodzi zawodnicy zmagali się w wielu konkurencjach zawierających ćwiczenia stymulujące równomierny rozwój dziecka. Rodzice i nauczyciele dzielnie sekundowali swoim podopiecznym. Wszystkie przedszkolaki bardzo dzielnie się spisały radząc sobie we wszystkich dyscyplinach. Każdy przedszkolak otrzymał złoty medal! Zawody zostały urozmaicone niespodziankami w postaci: balonów, dmuchanych placów zabaw, zimnych napoi i lodów oraz smacznego poczęstunku. Na pewno wielu z nich wyrośnie w przyszłości na wspaniałych sportowców i będą przynosić chlubę swoim rodzicom, szkołom i naszej gminie.

  • UCZNIOWIE ZPO Nr 3 NAJLEPSI W FINALE KONKURSU HISTORYCZNEGO „MÓJ REGION” 2019

    14 czerwca 2019 r. odbył się finał powiatowego konkursu historycznego „Mój region” 2019 organizowanego przez Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie naszej szkoły okazali się najlepsi zdobywając 2 pierwsze, 1 drugie i 2 trzecie miejsca.

    I miejsce zajęli:  Natalia Dołęga i Wiktor Kukawski z klasy 7 p

    II miejsce zajął Aleksander Karwowski z klasy 8 a

    III miejsce zajęły: Natalia Gąsior i Basia Stefaniuk z klasy 7 p

    W finale konkursu naszą szkołę reprezentowali również: Cezary Cap i Jakub Chalimoniuk (klasa 5 lp), Aleksandra Wierzchowska (klasa 7 b) oraz Patrycja Majczyna i Weronika Myszka (klasa 7 p).

    GRATULACJE!!!

    Uczniów przygotowywali p. Artur Domański i p. Anna Kasianiuk

  • Uczniowie ZPO Nr 3 ponownie najlepsi w dwuboju nowoczesnym

                Drugi rok z rzędu uczniowie ZPO Nr 3 zostają Mistrzami Województwa szkół w dwuboju nowoczesnym. Finał odbył się 12 czerwca na obiektach MOSiR w Kraśniku. Pomimo tropikalnych upałów drużyna składająca się z 2 dziewcząt i 2 chłopców z ogromną przewagą zwyciężyła w tych zmaganiach. W dwuboju każdy z zawodników ma do przepłynięcia 100m st. dowolnym i do przebiegnięcia 1000 m. Drużyna ZPO 3 startowała w składzie: Wiktoria Karwowska, Eliza Lesiuk, Jakub Jakimiak i Mikołaj Puszkarski.

    Wiktoria została najlepszą zawodniczką Mistrzostw uzyskując 2222 pkt., a Kuba był bezkonkurencyjny wśród chłopców 2216 pkt.

    Wyniki pierwszej trójki w klasyfikacji drużynowej:

    1. ZPO Nr 3 w Międzyrzecu Podl.                   8201 pkt.
    2. SP Nr 8 z Chełma                                          7001 pkt.
    3. Publiczna SP z Janowa Lubelskiego             6959 pkt.

    Opiekunem i trenerem drużyny był Wojciech Lubański.

  • Patrycja na podium

    Podsumowano wyniki Bialskich Lig Przedmiotowych. Wysokie – drugie miejsce w Lidze Biologiczno - Chemicznej w kategorii szkół podstawowych zajęła uczennica naszej szkoły – Patrycja Majczyna. Serdecznie Gratulujemy.

  • Bialskie Talenty

    Dzień Działacza Kultury Powiatu Bialskiego był okazją do wyłonienia laureatów  „Bialskich Talentów” za rok 2018. Uroczystość,  miała miejsce 11 czerwca br. w Gospodarstwie Agroturystycznym „Tęczowy Folwark” w Krzymoszycach, gdzie na zaproszenie Starosty Bialskiego – Pana Mariusza Filipiuka, przybyli zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych, działacze kultury oraz laureaci „ Bialskich Talentów” wraz z rodzicami. Wśród laureatów znalazło się troje uczniów naszej szkoły:

    Oliwia Ciechanowicz z klasy VI a - NAGRODA

    Eryk Waszczuk z klasy VI a - WYRÓŻNIENIE

    Michał Chodyka z klasy V b - WYRÓŻNIENIE

    Uczniowie, rodzice oraz trenerzy/ nauczyciele otrzymali gratulacje, statuetki, dyplom  i nagrody rzeczowe  z rąk Starosty  i Wicestarosty Bialskiego.

    Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

    Panu Staroście Bialskiemu – Mariuszowi Filipiukowi dziękujemy za zaproszenie na przepiękną uroczystość. Dziękujemy gospodarzom " Tęczowego Folwarku"  za gościnność i miłe przyjęcie.

    Na fotorelację zapraszamy do zakładki „ Album”.

    Oliwia Ciechanowicz - wśród osiągnięć Oliwii należy wymienić przede wszystkim
    II miejsce w dwuetapowym Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim i Recytatorskim „Myśmy wciąż do Niepodległej szli” zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej z okazji roku niepodległości. Trzynastolatka reprezentowała wówczas SP nr 3 podczas dwudniowej gali finałowej w Bałtowie, na którą została zaproszona jako jedna z dziesięciorga finalistów w swojej grupie wiekowej (klasy IV –VIII i gimnazjum).
    Inne osiągnięcia Oliwii w minionym roku to: III miejsce Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka w Płocku,  I miejsce w Międzyszkolnym Ogólnopolskim Konkursie Literackim  „O Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”, wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Okno” w Katowicach, w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Czerwona róża dla Niej” oraz  w Międzyszkolnym konkursie Literackim „Nosimy Cię w sercach, Ojczyzno”, organizowanym przez naszą placówkę. Oliwia otrzymała nagrodę w kategorii nauka.

    W kategorii artystycznej wyróżniono Michała Chodykę, m.in. za zajęcie III miejsca w VI Międzynarodowym Konkursie Literackim „Młodzież pisze wiersze” w Berlinie, zdobycie nagrody w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Lipa 2018” w Bielsku – Białęj oraz wyróżnień w: Międzynarodowym Konkursie Literackim Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej, X Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Przecież każdy pisze wiersze” oraz XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Ireny Golec.

    Drugim talentem wyróżnionym w kategorii kultury został Eryk Waszczuk – utalentowany młody wokalista, który z powodzeniem nagrywa kolejne single, a jego piosenki od kilkudziesięciu tygodni utrzymują się na podium Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, były uczestnik programu „The Voice Kids”.
     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć