10 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu bożonarodzeniowego pt. „Aniołek na choinkę”.
Zadaniem uczestników konkursu było własnoręczne wykonanie aniołka na choinkę. Wpłynęło mnóstwo pięknych prac, które dzieci wykonały samodzielnie lub z pomocą rodziców.
Każdy Aniołek miał swój urok i zachwycał organizatorów pomysłowością i kreatywnością.
Zwycięzców konkursu wyłoniono w dwóch kategoriach:
DZIECI MŁODSZE (3-5 lat)
I miejsce - Antonina Kalinowska gr III
II miejsce - Klara Kamińska gr V
III miejsce - Emilia Majczyna gr I
DZIECI STARSZE (6 lat)
I miejsce - Bartosz Rozwadowaski gr VII
II miejsce - Inez Kubik gr VIII
III miejsce - Leon Idzikowski gr IX
Przyznano również WYRÓŻNIENIA:
Lena Nurzyńska gr VIII
Oskar Hukaluk gr VII
Szymon Korniluk gr VII
Wiktor Szupiluk gr VII
Szymon Tomczuk gr VI
Nikodem Swórski gr V
Szymon Kulik gr V
Milena Chwedoruk gr V
Karolina Lipińska gr IV
Franciszek Stępniewski gr II
Wszystkie prace przyniesione na konkurs przyozdobiły choinkę w naszym świątecznym kąciku
a każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodki upominek.
GRATULUJEMY!
Dorota Marciniuk Anna Wolińska
To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz tych mam, których maluchy już pojawiły się na świecie.
Młodzież należąca do Szkolnego Koła Caritas włączyło się w tą akcję. Każdy drobiazg jest na wagę przysłowiowego złota.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WZIĘCIA UDZIAŁU ! AKCJA POTRWA DO 18 grudnia 2024r.
Składać można następujące rzeczy:
pieluszki, szampon, żel, mydła, chusteczki higieniczne mokre, pastę do zębów, szczotki, patyczki do uszu. Grzechotki, gryzaki, butelki smoczki, wszystko dla noworodków, kaszki, mleka, ubranka tylko nowe!!!
Uczniowie SKC wraz z opiekunami
8 grudnia 2024 roku odbyła się gala finałowa XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ireny Golec „Czerwona Róża dla Niej” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Uczennica naszej szkoły Michalina Gąsior kl.7a zajęła I miejsce w dziedzinie prozy za niebanalne przedstawienie hrabiny Potockiej w opowiadaniu Charlie i hrabina.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.
Beata Pietruk
Dnia 6 grudnia w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs pt. „Każdy inny, wszyscy równi – Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej ukazującej wzajemne relacje między dziećmi i młodzieżą sprawną a osobami z niepełnosprawnościami. Celem konkursu było m.in. uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy osób z niepełnosprawnościami, kształtowanie pełnych tolerancji, szacunku, równości, integracji postaw i zachowań wobec niepełnosprawności oraz burzenie barier i wzmacnianie pozytywnych więzi społecznych. W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Prace oceniane były w następujących kategoriach:
Kategoria 1: klasy I-III
Kategoria 2: klasy IV-V
Oto wyniki konkursu:
Klasy I-III
1 miejsce Lilia Dąbrowska kl. 3B
2 miejsce Szymon Cabaj kl. 3B
3 miejsce Jan Błaszkiewicz kl. 1A
Klasy IV-V
1 miejsce Stefan Sorgowicki kl. 4B
2 miejsce Jakub Wysokiński kl. 5B
Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy a za 1,2 i 3 miejsce zostały wręczone nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
M. Oksejuk
Przedszkolaki z grup IV, V, VI, VII, VIII i IX w dniach 2, 5 i 6 grudnia udały się na wycieczki do „Wioski Świętego Mikołaja” na Farmę Iluzji w Mościskach. Główną częścią pobytu w tym wyjątkowym miejscu była wyprawa z Elfem – Przewodnikiem, który wprowadził dzieci w magiczny świąteczny nastrój i oprowadził po wielu niezwykłych atrakcjach. Podczas tego wyjątkowego czasu dzieci m.in. szukały w wiklinowym labiryncie zaginionego renifera Rudolfa, poznały historię Ciastka w Piernikowym Pałacu, odwiedziły sortownię listów do Świętego Mikołaja, Krainę Bałwanków, oglądały Elfy szykujące prezenty a także rozpoznawały bajki w Świątecznej Komnacie. Niezapomnianą atrakcją była wizyta w Gabinecie Świętego Mikołaja, w którym magia Świąt stała się rzeczywistością i dzieci spotkały samego Świętego Mikołaja! Podczas tego niezwykłego spotkania przedszkolaki mogły zapoznać się z jego pracą, porozmawiać, zrobić pamiątkowe zdjęcia a nawet posiedzieć w jego fotelu. Wielką radość sprawiły dzieciom prezenty, którymi zostały obdarowane przez Świętego Mikołaja.
Podczas pobytu w Wiosce dzieci zapoznały się również ze świątecznymi tradycjami, oglądały Bożonarodzeniową Szopkę a także odwiedziły niezwykłe miejsca związane z iluzją m.in. Dom Złudzeń, Strefę Wyobraźni czy Muzeum Iluzji. Przedszkolaki uczestniczyły również w kreatywnych Warsztatach ze zdobienia pierników, podczas których dekorowały pierniczki według własnych pomysłów. Nie obyło się bez wspólnego posiłku przy ciepłej herbacie. Wycieczki do tego niezwykłego miejsca były czasem wspaniałej przygody pełnej magii, niezapomnianych wrażeń i dziecięcej radości.
Justyna Czyżewska
To już 3 edycja projektu "Szkoły pełne talentów", w którym wzięliśmy udział!
Wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom naszej szkoły, a przede wszystkim naszym wspaniałym uczniom serdecznie dziękujemy, że zechcieli włączyć się w ten projekt i wspólnie rozwijać dziecięce talenty naszych podopiecznych, poprzez zdobywanie talenciaków, które po zakończonym projekcie wymieniamy na nagrody.
Nasza Szkoła otrzymała już pierwsze nagrody - drukarkę kolorową Epson oraz dysk zewnętrzny.
Drukarka razem z laptopem, który otrzymaliśmy w pierwszej edycji talenciaków, jako uzupełnienie wyposażenia pracowni matematycznej z pewnością będzie wykorzystywana do drukowania wielu kolorowych pomocy dydaktycznych i kart pracy. Natomiast dysk zewnętrzny będzie nam wszystkim służył do przechowywania i archiwizowania prac naszych uczniów, relacji z uroczystości szkolnych i innych osiągnięć naszych wszechstronnie utalentowanych uczniów.
Dziękujemy za Waszą energię i wysiłek włożony w zbieranie TALENCIAKÓW!
Koordynator projektu:
Wioletta Wanecka
W dniu 04.12.2024 uczniowie naszej szkoły ustrzelili drugie miejsce w IX Mikołajkowych Zawodach Strzeleckich o Puchar Starosty. Podopiecznym Piotra Sakowicza gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Piotr Sakowicz
3 grudnia 2024 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Czesława Miłosza. Komisja konkursowa w składzie : p. wicedyrektor K. Miłaszewska, p. B. Pietruk i p. U. Sobczak wyłoniła laureatów.
W kategorii klas 4-6
I miejsce – Alexandra Gadacsi kl.5a, opiekun p. I. Szczęch
II miejsce – Mikołaj Goś kl.5p, opiekun p. U. Sobczak
wyróżnienie - Alicja Kozłowska kl.6c, opiekun p. K. Kamasa
W kategorii klas 7-8
I miejsce – Iga Romowska kl.8s, opiekun p. U. Sobczak
II miejsce – Pola Pocztarska kl.7p, opiekun p. U. Sobczak
wyróżnienie - Gabriela Wilczyńska kl.8c, opiekun p. B. Pietruk
Uczestnicy pięknie się zaprezentowali. Dobrze dobrany repertuar, ciekawa interpretacja, wskazująca na rozumienie tekstu, to atuty naszych recytatorów.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z poezją.
Beata Pietruk
„Dla osób z niepełnosprawnościami ważne jest, że ktoś jest obok. Uczą nas one tego, że drugi człowiek to największy skarb. Pokazują nam, że dzięki miłości i obecności drugiego człowieka, można poradzić sobie z różnymi przeciwnościami.” Anna Dymna
3 grudnia odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Klasy 1d i 3b uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez Monikę Oksejuk oraz Annę Rychlik. Swoją obecnością zaszczyciły nas: Pani Dyrektor Ewa Włodarczyk, Pani Dorota Kapłan, Pani Ewa Bednarczyk, s. Leonarda oraz Pani Karolina Wysokińska. Uczniowie dowiedzieli się co to niepełnosprawność i jakie są jej rodzaje, próbowali porozumiewać się bez użycia mowy oraz mogli przekonać się na własnej skórze z jakimi problemami borykają się na co dzień osoby z niepełnosprawnością ruchową. Młodzi ludzie wykazali się olbrzymią wiedzą oraz zaangażowaniem podczas zajęć. Ich podejście do osób z niepełnosprawnością oraz wiedza, którą się wykazali zachwyciły wszystkich zaproszonych gości. Dzień pod hasłem ,,Każdy inny, wszyscy równy" przebiegł w życzliwej i radosnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia solidaryzowali się z osobami z niepełnosprawnością poprzez noszenie emblematów przygotowanych na tę okazję.
6 grudnia odbędzie się również ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. ,,Każdy inny, wszyscy równi" organizowanego przez zespół specjalistów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wzięcia udziału w konkursie i trzymamy kciuki za wyniki.
A. Rychlik
Dnia 05 grudnia br. w godz. 16:30 – 17:30 zapraszamy Rodziców uczniów na spotkania z nauczycielami w ramach „Otwartego czwartku”. Odbędą się również zebrania rodziców z wychowawcami klas 4-8 godziny spotkań zostaną ustalone z wychowawcą.
29 listopada w naszej szkole odbyła się akcja Samorządu Uczniowskiego pod nazwą „Dzień bez plecaka”. Tego dnia uczniowie mieli za zadanie przynieść swoje podręczniki, zeszyty i przybory w nietypowy sposób – bez użycia tradycyjnych plecaków.
Uczniowie wykazli się niebywałą pomysłowością. Na korytarzach szkolnych można było zobaczyć książki przewożone w walizkach, koszach na pranie, wózkach zakupowych, kocach na kiju, skrzynkach na narzędzia, podełkach na butyn, a nawet... na suszarce do prania :) Akcja dostarczyła wszystkim mnóstwa radości i śmiechu, a także pokazała kreatywność naszych uczniów. Był to świetny sposób na urozmaicenie codziennej szkolnej rutyny i integrację społeczności szkolnej.
Opiekun SU Artur Domański
W dniach 28-29 listopada uczniowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali i przeprowadzili zabawy „Wróżby andrzejkowe” dla młodszych kolegów i koleżanek z klas 1-3.
Podczas spotkań dzieci mogły wziąć udział w tradycyjnych andrzejkowych wróżbach, a w role wróżbitów wcielili się uczniowie z SU (Alexia Gmur, Lena Piwowar, Magda Sitarczuk, Ola Morgunowicz i Adam Kamiński), dbając o dobrą zabawę i niezwykłą atmosferę. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i pozwoliły im lepiej poznać tradycje związane z Andrzejkami.
Opiekun SU Artur Domański
W dniu 28 listopada 2024 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas 4-8. Dyskotekę zorganizowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. Wydarzenie było doskonałą okazją do integracji i wspólnej zabawy.
Dziękujemy Dyrekcji i wszystkim wychowawcom, którzy sprawowali opiekę podczas dyskoteki andrzejkowej. Dzięki Państwa zaangażowaniu i czujności mogliśmy bawić się w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze.
Opiekun SU Artur Domański
W dniu 29 listopada delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w uczczeniu 194 Rocznicy Wybuchu Postania Listopadowego. We wsi Manie znajduje się cmentarz z okresu powstania listopadowego, przy którym w rocznicę wybuchu powstania uczniowie międzyrzeckich szkół złożyli wieńce, zapalili znicze i odmówili modlitwę.
Powstanie listopadowe wybuchło w nocy z 29 na 30 listopada 1830 r., a zakończyło się 21 października 1831 r. Było jednym z dwóch największych polskich zrywów niepodległościowych w XIX wieku. Jedna z bitew tego powstania rozegrała się pod Międzyrzecem. 29 sierpnia 1831 r. na polach wsi Manie, Rogoźnica i na przedpolu Międzyrzeca Podlaskiego rozegrała się bitwa pomiędzy wojskami polskimi, a wojskami rosyjskimi. Bitwa zakończyła się zwycięstwem wojsk polskich.
Artur Domański
29 listopada uczniowie z klas 1b i 1c wyruszyli do miejscowości Strzakły, by spotkać się ze św. Mikołajem.
Na miejscu przywitały nas pomocnice Mikołaja. Poczęstowały nas gorącą czekoladą z piankami. Gdy się rozgrzaliśmy przystąpiliśmy do robienia świątecznych lampionów. Po pracy przyszedł czas na posiłek - rosół z makaronem. Po obiedzie dostaliśmy zabawne okulary w których pozowaliśmy do zdjęć na tle pięknej dekoracji. Po tym przystąpiliśmy do konkursów - rzutu pluszowymi śnieżkami do celu oraz ubierania choinek. Pracowaliśmy w grupach. Po zakończeniu zadań przyszedł czas na projekcję filmu animowanego o przygodzie św. Mikołaja. Oglądając film jedliśmy popcorn. Ostatnim punktem wycieczki było spotkanie w domku św. Mikołaja. Na powitanie zaśpiewaliśmy mu piosenkę.Po tym miły staruszek wręczył nam prezenty. Na pożegnanie stanęliśmy do pamiątkowych zdjęć z Mikołajem. Wróciliśmy do domu w wesołym nastroju
Iwona Kowalczuk
W środę 27.11.2024 na pływalni AQUA w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Szkół Województwa Lubelskiego w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. Zawody Szkół podstawowych były rozgrywane w dwóch kategoriach Igrzysk Dzieci (kl. VI i młodsi) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII).
Po udanym Finale Rejonu do Finałów Wojewódzkich awansowały wszystkie 4 sztafety.
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ( KL. 7-8 )
W rywalizacji Igrzysk Młodzieży szkolnej świetnie spisały się obie sztafety: dziewczęta zajmując
4 miejsce. Sztafeta startowała w składzie: Magdalena Kaniuch , Nadia Młynarczyk, Wiktoria Wysokińska Lena Piwowar, Zuzanna Stefaniuk , Anna Nestorowicz, Michalina Malinowska
Chłopcy w tej samej kat. wiekowej zajęli 4 miejsce. Chłopcy startowali w składzie: Maksymilian Cap, Aleks Waszczuk, Aleksander Wysokiński, Szpura Szymon, Aleksander Kasianiuk, Filip Lubiejewski, Bartłomiej Oleksiuk.
Trenerami sztafet są: Patrycja Karwowska i Rafał Mironiuk
W startach indywidualnych najlepiej popłynęła Lena Piwowar, który w wyścigu na dystansie 50m st. klasycznym zajął IV miejsce. W pierwszej 10 Mistrzostw uplasował się jeszcze: Maksymilian Cap.
IGRZYSKA DZIECI (KL. 6 i młodsi )
Podobnie jak starsi uczniowie popłynęły zawodniczki i zawodnicy z klas IV-VI, Sztafeta dziewcząt zajęła 4 miejsce ,a chłopcy 7 miejsce w Województwie.
Dziewczęta płynęły w składzie: Klaudia Kocińska, Julia Babicka , Pola Pocztarska , Natasza Suchodolska, Maja Petruczenko, Diana Tymchuk
W rywalizacji chłopców sztafeta SP 3 zajęła VII miejsce startując w składzie:
Marcel Łosicki, Hubert Terlikowski, Bartosz Brzozowski, Kacper Lubański, Jakub Idzikowski, Szymon Palec, Max Musiejuk
Trenerem obu sztafet jest Wojciech Lubański.
W pierwszej 10 Mistrzostw miejsca zajęli Julia Babicka, Pola Pocztarska.
GRATULACJE ZAWODNIKOM I TRENEROM !!!
Patrycja Karwowska
W dniu 28.11.2024 w naszym ogólniaku odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego rozgrywek sportowych w ramach Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego za rok 2023/2024. Dwanaście miesięcy ciężkiej pracy naszych uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego dało nam II miejsce w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci. W ramach rozgrywek Młodzieży Szkolnej nasza szkoła wywalczyła brązowy medal. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, których praca została doceniona tymi wyróżnieniami.
Piotr Sakowicz
25 listopada 2024 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia! Dzieci miały okazję odwiedzić przedszkole wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.
Przedszkolaki tego dnia wzięły udział w teatrzyku kukiełkowym pt. "Złotowłosa i trzy misie”, a po spektaklu zatańczyły do popularnych misiowych piosenek. Świętowanie zakończyło się mini sesją zdjęciową. To był wesoły dzień!
Justyna Kokoszkiewicz