W zakładce DOKUMENTY dodano: Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów.
W dniu 06.12.2017 r. uczniowie klas 4-7 wzięli udział w lekcji filmowej, która odbyła się w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Profesjonalny aktor, w interesujący i przystępny sposób, przedstawił jak w znanych produkcjach filmowych powstają efekty specjalne. Na przykładach, prezentując fragmenty głośnych filmów, omówił ich rodzaje. Trudno uwierzyć jak wielu specjalistów z różnych dziedzin musi pracować, żeby powstała jedna scena.
Dzieci miały też okazję sprawdzić zdobytą wiedzę odpowiadając na kilka pytań. Następnie uczniowie obejrzeli wzruszający film pt. „Wicher”. Na zakończenie jego emisji zabrzmiały gromkie brawa. Zarówno lekcja jak i film wszystkim się podobały. To był efektywnie spędzony czas.
Mikołajkowy dzień, 6 grudnia 2017 roku okazał się szczęśliwy dla szachistów. Tego dnia w Zamościu rozegrany został Finał Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych.
W zawodach wzięło udział 15 drużyn, które zwyciężyły w finałach powiatowych. Wśród nich była oczywiście drużyna Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim, w składzie: I szachownica - Wiktor Kukawski, II szachownica - Jerzy Rzeńca, III szachownica - Robert Tymoszuk, IV szachownica - Aleksandra Szyszko.
Zacięta walka toczyła się już od pierwszej rundy, w której drużyna z Zamościa niespodziewanie zremisowała z drużyną naszej szkoły. Kolejne mecze kończyły się zwycięstwami naszej drużyny. Walkę o pierwsze miejsce rozstrzygnął mecz z drużyną Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, który zakończył się naszym zwycięstwem 2:0 (2,5 do 1,5 w małych punktach).
Drużyna naszej szkoły z dorobkiem 13pkt. meczowych zajęła pierwsze miejsce. SP nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego zdobyła 12 punktów i zajęła miejsce drugie. Trzeci miejsce wywalczyła drużyna SP nr 3 w Lubartowie - 9 pkt. meczowych.
Najlepsze wyniki na szachownicach osiągnęli: Wiktor Kukawski - 7pkt. i Aleksandra Szyszko - 6,5 pkt.
Pełne wyniki turnieju dostępne są na stronie internetowej:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_7522/.
Serdecznie zapraszamy Rodziców
na zebrania, które odbędą się:
w środę - 6 grudnia o godz. 17.00 - klasy 4 - 6
w czwartek - 7 grudnia o godz. 17.00 - klasy 7
oraz II i III Gimnazjum
5 grudnia 2017r. uczniowie klasy 4lp i 4s wraz z wychowawcami i panią Anną Izdebską odwiedzili stolicę. Wyjazd miał przede wszystkim charakter edukacyjny.
Na początku to, co lubimy najbardziej, a więc teatr. Tym razem wybraliśmy „6 Piętro”, jeszcze tam nie byliśmy. Dodatkową atrakcją była dla nas lokalizacja teatru, mieści się on bowiem w Pałacu Kultury i Nauki. To bardzo charakterystyczny obiekt w architekturze Warszawy. Niektórzy pierwszy raz znaleźli się we wnętrzu tego gmachu. Znacznie wcześniej z zaproponowanego repertuaru wybraliśmy widowisko „Święta z innej planety” i z przyjemnością je obejrzeliśmy. Wraz z czterema muzycznymi gwiazdami - Palmeriankami udaliśmy się w międzyplanetarną podróż
i przeżyliśmy przedświąteczną przygodę. Śpiewając świąteczne piosenki i uczestnicząc w zabawie, mogliśmy się poczuć współtwórcami widowiska.
Kolejnym miejscem pozaszkolnej edukacji było dla nas Centrum Nauki Kopernika. Tu mieszają się różne dziedziny nauki, a mnogość i różnorakość eksponatów pozwala poznawać w przystępny sposób zjawiska zachodzące
w otaczającym nas świecie. Każdy z nas w swoim tempie i według własnych upodobań wybrał ścieżkę zwiedzania i podążając nią, obserwował, eksperymentował i podziwiał. Nikt z nas się nie nudził. Czas pobytu w Koperniku minął bardzo szybko. Szkoda, że nie możemy bywać tu częściej.
Atrakcją, na którą wszyscy czekaliśmy, był pobyt w Pijalni Czekolady E.Wedel. Uczestnicząc w wyjątkowych warsztatach, poznaliśmy historię najbardziej znanej w Polsce wytwórni czekolady. Potem mogliśmy degustować wedlowskie łakocie, pijąc gorącą czekoladę, podaną z bitą śmietaną. Prawdziwa niebiańska rozkosz :) Ale to nie wszystko! Każdy z uczestników warsztatów otrzymał torcik wedlowski i miał za zadanie ozdobić go białą, płynną czekoladą według własnego pomysłu. Powstały naprawdę piękne czekoladowe kompozycje ( warto obejrzeć je
w galerii). Udekorowane torciki w oryginalnych opakowaniach zabraliśmy do domu, w upominku otrzymaliśmy też firmowe czekolady. Aż żal było opuszczać tę czekoladową krainę. By przedłużyć przyjemność, udaliśmy się do znajdującego sięw tym samym budynku sklepu Wedel. To, co zobaczyliśmy, mogło przyprawić o zawrót głowy. Wnętrze przepięknego, stylowo urządzonego sklepu wypełnione było przeróżnymi niesamowitymi wyrobami z czekolady. W powietrzu unosił się jej cudowny zapach. Nie sposób było oprzeć się tym słodkim pokusom, toteż większość z nas zrobiła sprawunki sobie i swoim najbliższym. Jakby tego było mało, po wyjściu z Wedla natknęliśmy się na ekipę pracujących na ulicy Mikołajów, którzy ochoczo obdarowywali nas kolejnymi frykasami. Były to oryginalne chipsy, popcorn, ciastka i inne łakocie. Obładowani upominkami dotarliśmy do autokaru.
Nie tylko odmieniana w tym dniu przez wszystkie przypadki czekolada i otrzymane prezenty wprowadziły nas w doskonały nastrój. Poddaliśmy się także urokowi chwili. Stolica w świątecznej szacie mieniła się tysiącem lśniących światełek. To był naprawdę udany wyjazd, integrujący dwie sportowe klasy.
W dniu 05 grudnia br. w odbył się pierwszy etap Miedzyrzeckiej Małej Ligi Matematycznej klas II pod hasłem „Z matematyką za pan brat” (dodawanie i odejmowanie w zakresie 40) i klas III „Gimnastyka liczb” – mnożenie i dzielenie w zakresie 50, dodawanie i odejmowanie w zakresie 100.
Konkurs cieszył się dużym powodzeniem. Zgłosiło się 43 uczniów klas drugich i 96 uczniów klas trzecich ze szkół miejskich i gminnych. Uczniowie w I etapie rozwiązywali testy w swoich szkołach. Na kolejne etapy MMLM wszystkich uczestników zapraszamy do ZPO 3.
Wyniki I etapu będą opublikowane w ciągu 10 dni na stronie ZPO 3 sp3miedzyrzec.edupage.org w zakładce Międzyrzecka Mała Liga Matematyczna.
4 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 3 a udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie uczestniczyli w lekcji pt. „Książka jako stymulator wyobraźni i kreatywności”.
Zajęcia rozpoczęły się od wykonania pracy plastycznej. Uczniowie wycięli kolorowe plamy i nakleili na białej kartce. Następnie każdy miał dorysować jakiś element, tak aby z plamy powstało coś ciekawego. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością. I tak na kartkach można było zobaczyć m.in. zająca, kota, owieczkę, rybę, teatr, komin – liść, itd.
W czasie pogadanki dzieci udzieliły odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego czytamy książki?”. Olbrzymie zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła książka pt. „Kłopot”, z której dowiedzieliśmy się co można zrobić z plamy, która powstała na ulubionym obrusie mamy.
Trzecioklasiści mieli także możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą biblioteki, książkami rozwijającymi wyobraźnię i kreatywność, np. „Pora na potwora”, „Figle – migle”, „Naciśnij mnie”, „Kolory”, „W podróży czas się nie dłuży”. Zajęcia te pokazały jak ogromną wyobraźnią wykazują się najmłodsi uczniowie, a także zachęciła do odwiedzania biblioteki.
2 grudnia 2017 roku w sali kolumnowej Książnicy Płockiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury”. Laureatami zostali uczniowie naszej szkoły – rodzeństwo Michał i Małgosia Chodyka. Obydwoje zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych – Michał w grupie 8-10 lat, Małgosia 11-12 lat. Temat tegorocznego konkursu – SKRZYDŁA MI ROSNĄ U RAMION – pochodził
z utworu Wandy Chotomskiej, wybitnej autorki wierszy, opowiadań i piosenek.
Jury w składzie:
Ewa Nowak, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz Martyna Chuderska, dziennikarka radiowa, przyznało nagrody i wyróżnienia we wszystkich grupach wiekowych.
Młodzi twórcy pisali o tym, co ich fascynuje w otaczającej rzeczywistości. Prace uczestników konkursu przybrały różne formy. Były to wiersze, komiksy, opowiadania fantastyczne a nawet scenariusze.
Jurorki omówiły każdą nagrodzoną pracę, udzieliły cennych wskazówek dotyczących warsztatu pisarskiego. Doceniono humor, oryginalność i samodzielność w niełatwym procesie twórczości.
Martyna Chuderska zaprosiła laureatów do POLSKIEGO RADIA, gdzie zostanie nagrana audycja poświęcona ich twórczości. W nagraniu wezmą udział także Michał
i Małgosia. Bliższe informacje podamy w późniejszym terminie, kiedy nasi zwycięzcy udzielą już wywiadu : )
Cieszymy się niezmiernie z sukcesu Michała i Małgosi. To dość zaskakująca sytuacja, nieczęsto się zdarza, by w jednym konkursie czołowe lokaty zajęło rodzeństwo.
Tego nikt nie mógł przewidzieć, gdyż prace konkursowe podpisane są przyjętym przez autora godłem.
Na szczęście to rodzeństwo to uczniowie naszej Trójki. : )
Gratulujemy serdecznie rodzicom – pani Katarzynie i Bogdanowi Chodykom tak uzdolnionych dzieci, życzymy dalszych sukcesów oraz wielu powodów do radości
i dumy.
1 grudnia 2017r. klasy: 2b i 3a pod opieką wychowawców p. M. Puszkarskiej i D. Kuźmiuk oraz p. K. Zień wybrały się na wycieczkę do Siedlec. Data nieprzypadkowa, gdyż w tym dniu miała miejsce premiera w Polsce filmu „Pierwsza gwiazdka”. A że coraz bliżej Święta, film ten skutecznie wprowadził uczniów w bożonarodzeniowy klimat. Głównymi bohaterami opowieści – prócz Maryi, Józefa i ich dzieciątka oczywiście – są zwierzęta, które stały się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia. Dzieci bez trudu odgadły kryjące się w przygodach zwierząt nauki oraz zapamiętały to, co w ich wieku w tradycji świętowania Gwiazdki najważniejsze – okoliczności narodzin Jezusa i powód wręczania sobie z tej okazji prezentów.
Następnym punktem programu były warsztaty kulinarne, których głównym celem było upowszechnianie wiedzy na temat zdrowego odżywiania oraz rozwijanie zainteresowań sztuką kulinarną. Uczniowie mieli okazję poznać z bliska proces tworzenia uwielbianego przez miliony rarytasu, uczyli się samodzielnie przygotować placki na pizzę i fachowo je „ubrać” w ulubione dodatki, tak jak to robią mistrzowie. Warsztaty zakończyły się degustacją zrobionej przez uczniów (z małą pomocą szefa kuchni) pizzy. Smakowała wyśmienicie! I wreszcie „gwóźdź” wycieczki - poznanie nowej, dotychczas nieznanej większości dzieci, alternatywnej formy spędzania czasu wolnego - gra w kręgle. Mając do dyspozycji kilka torów uczestnicy wyjazdu mogli zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Niektórzy z uczniów mogą pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami, dzięki czemu wzmocnili swoje poczucie wartości i zaszczepili w sobie chęć powrotu na kręgielnię.
Całej wycieczce towarzyszyła atmosfera radości i zadowolenia oraz snucie planów kolejnych podróży.
W czwartek 30 listopada 2017 w naszej szkole świętowaliśmy Andrzejki. Z tej okazji odbyła się dyskoteka dla uczniówkl. IV-VI szkoły podstawowej. Wszyscy doskonale się bawili. Dzięki przygotowanym przez uczniów wróżbom- dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, a chłopcy wybranki. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci. Tegoroczne Andrzejki można uznać za udane.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Wiesława Kalinka
Andrzejki obchodzone są zwykle w wigilię św. Andrzeja, ale w naszej gromadzie zuchowej obchodziliśmy je dopiero 1 XII, gdyż wtedy właśnie przypadła nam zbiórka. Podczas gawędy przy świecach zuchy poznały tradycje i zwyczaje ludowe związane z Andrzejkami. Później zbiórka przybrała formę andrzejkowych wróżb. Główną atrakcją było lanie wosku, przez dziurkę od klucza wykonanego z kartonu i folii aluminiowej. Równie ekscytujące były dla zuchów wróżby z kubeczkami, sercami czy butami. Jak na każdej zbiórce nie mogło zabraknąć zabaw i pląsów. Brat zuszki Ali, który po raz pierwszy uczestniczył w naszej zbiórce, nauczył nas zabawy „ Pif- Paf, która wszystkim zuchom bardzo się spodobała. Czas zbiórki upłynął jak zwykle bardzo szybko. Dzieci wracały do domu zadowolone i uśmiechnięte oraz bogatsze o nowe doświadczenia.
Zobacz fotorelację ze zbiórki, w szkolnym albumie fotograficznym.
30 listopada 2017 r. uczniowie klas 1- 3 Szkoły Podstawowej nr3 w Międzyrzecu Podlaskim mogli uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu autorskim z Państwem Krystyną i Ryszardem Kornackimi.
Spotkanie przygotowane przez Marzannę Puszkarską i Małgorzatę Rumowską odbyło się w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", a miało na celu nauczenie najmłodszych czerpania przyjemności z literackich podróży, upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci, jak również zapoznanie z opowieściami i baśniami związanymi z naszym miastem i okolicą.
Państwo Kornaccy to znani autorzy książek o tematyce związanej z naszym regionem oraz licznych zbiorów wierszy. Podczas spotkania goście opowiadali dzieciom o tym, jak zaczęła się ich przygoda z książką. Mówili o swoich zainteresowaniach i sposobach zdobywania pomysłów na nowe książki czy wiersze. Ujawnili kilka tajemnic, związanych z opowieściami i baśniami z Podlasia zawartymi w ich wspólnej pozycji „Czarna róża”. Podczas spotkania nie zabrakło także słów refleksji na temat miejsca książki w życiu młodych ludzi.
Wcześniej w świat baśni i legend wprowadziły wychowawczynie klas I-III prezentując uczniom opowieści z książki pt. „Czarna róża”, na bazie której przeprowadzono konkursy: plastyczny oraz czytelniczy, których rozstrzygnięcie nastąpiło podczas tego wydarzenia. Nagrody wręczali sami goście oraz Pani wicedyrektor Ewa Włodarczyk.
W konkursie plastycznym klas pierwszych nagrodzono:
I miejsce: Gabriela Wilczyńska z kl. 1c, II miejsce: Ola Morgunowicz – kl. 1c i Kacper Tutka – kl. 1d, III miejsce: Nikola Jezierska i Alicja Kijaczko z kl.1a, Martyna Janczuk – kl. 1c, Antoni Czapliński i Martyna Małachwiejczyk z kl.1d,
W konkursie czytelniczym klas drugich:
I miejsce: Izabela Czopińska z kl.2a, II miejsce ex aequo: Karolina Maksymiuk i Aleksander Nakaziuk z kl.2a oraz Zuzanna Parafiniuk i Marcel Kiereczyński z kl.2b, III miejsce: Krystian Kociński – 2a.
W konkursie czytelniczym klas trzecich:
I miejsce: Rafał Łaskawiec z kl.3a, II miejsce ex aequo: Ewa Złotkowska i Maciej Kijaczko z 3d, III miejsce ex aequo: Aleksandra Nowosielska, Lena Andrzejewicz i Dawid Wawryniuk z kl.3a, Karol Charczuk i Bartek Pietruk – kl.3b oraz Zofia Karwowska – 3c i Casandra Borowiec – 3d.
Nagrodzeni uczniowie ciepło przyjęli komentarze Państwa Kornackich oceniające ich zdolności plastyczne oraz wiedzę zaprezentowaną podczas konkursów.
W podziękowaniu za mile spędzony czas, dzieci wręczyły naszym gościom kwiaty.
W dniu 27 listopada 2017r.w klasie 3c odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne poświęcone największej polskiej rzece-Wiśle. W 550 rocznicę pierwszego wolnego flisu Sejm RP oddaje hołd Polakom i ustanawia rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z największą rzeką Polski począwszy od źródeł aż do ujścia oraz z niektórymi leżącymi nad nią miastami. Uczniowie po wysłuchaniu najważniejszych informacji dotyczących rzeki Wisły wykonali techniką łączoną prace plastyczne-rzeka Wisła płynąca przez miasta, lasy, wpadająca do morza. Efektem zajęć jest wystawa prac uczniów znajdująca się przy wejściu do biblioteki szkolnej. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze, uczniowie pracowali parami i wspólnie sobie pomagali Nauczyciel bibliotekarz: Renata Prokopiuk
26 listopada 2017 roku Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Miedzyrzecu Podlaskim gościł szachistów, którzy zdecydowali się wesprzeć dzieci z polskich rodzin zamieszkujących na terenie Litwy, Białorusi i Ukrainy. Turniej zorganizował Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim działający przy tej szkole w ramach VII edycji akcji społecznej „Szachiści grają dla Polonii", organizowanej przez Polski Związek Szachowy pod Patronatem Marszałka Senatu RP. Międzyrzecki turniej Patronatem objął również Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski. Turniej zgromadził ponad 60 szachistów i osób towarzyszących. Na szachownicach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki w wieku od 5 do 74 lat. Juniorzy, którzy nie ukończyli 12 lat walczyli o 4 miejsca uprawniające do wzięcia udziału w turnieju finałowym, który odbędzie się w Senacie w drugim kwartale 2018 roku. Walczono także o trofea i pamiątkowe nagrody rzeczowe zakupione ze środków przekazanych przez Sponsora, którym była firma cukiernicza dr Gerard sp. z.o.o Sponsor zapewnił też słodkości dla uczestników zawodów, które produkuje zakład usytuowany w naszym mieście. Opłatę startową stanowiły dobrowolne wpłaty zawodników, które zostaną przeznaczone na sfinansowanie pobyty dzieci z rodzin polonijnych, na kolonii "Wakacje z Szachami". Zebrane środki finansowe w kwocie 345 zł zostaną niebawem przekazane na konto wspomnianej wyżej akcji społecznej.
Prawo uczestnictwa w turnieju finałowym wywalczyli: młodzi szachiści zrzeszeni w MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podlaskim, Aleksandra Szyszko, Hanna Nurzyńska, Wiktor Kukawski oraz ośmioletni szachista z miejscowości Sosnowe (pow. siedlecki) Dawid Dobosiewicz.
Pierwsze miejsce w turnieju z dorobkiem 8 pkt. zajął Andrzej Litwiniec z Radzynia Podlaskiego i wyprzedził Patrycję Waszczuk - 7,5 pkt. oraz Michała Łosickiego - 7 pkt.
W kategoriach wiekowych zwyciężyli: do lat 12 - Wiktor Kukawski i Aleksandra Szyszko; do lat 10 - Andrzej Pietkiewicz i Aleksandra Marciniuk; do lat 8 - Dawid Dobosiewicz i Anna Oleksiuk.
Najmłodszymi uczestnikiem turnieju byli: Maciej Waszczuk i Joanna Wedziuk uczęszczający do Samorządowego Przedszkola nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.
Turniej rozegrano w sympatycznej atmosferze, w gościnnych progach Zespołu Placówek Oświatowych nr 3.
Wyniki turnieju dostępne są na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6714/
W listopadzie w pobliżu naszej szkoły zakończyła się budowa aktywnego przejścia dla pieszych. Dzięki pieniądzom pozyskanym przez miasto z MSWiA w ramach Rządowego Programu „Razem Bezpieczniej” zainstalowano nad jezdnią aktywny znak ostrzegawczy, a także pojawiła się nowa „zebra", wykonana ze specjalnej masy. 17 listopada uczniowie klas młodszych (1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 3b i 3d) oraz przedszkolaki z grupy VI, VII, VIII i IX uczestniczyły w pokazowych lekcjach. Przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Na zakończenie pokazu maluchy otrzymały odblaskowe gadżety – kamizelki, naklejki i zawieszki.
22 listopada 2017 r. klasa 3 d uczestniczyła spotkaniu integracyjnym zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w ramach projektu BEZPIECZNA+. Uczniowie obydwu szkół brali udział we wspólnych zabawach przygotowanych przez wychowawców Ośrodka. Razem spędzony czas dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości. Gospodarze imprezy zadbali o dobry nastrój oraz ugościli nas słodkim poczęstunkiem. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę kolorowy balonik oraz miły upominek. Klasa 3 d dostała w prezencie dwie gry edukacyjne, a wychowawczyni pani Krystyna Paluszkiewicz – podziękowanie za wkład włożony w organizację tego spotkania.
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej okazji dzieci z klasy 1d przyniosły w piątek do szkoły swoich pluszowych przyjaciół. Na początku zajęć dzieci odśpiewały misiom tradycyjne, urodzinowe „sto lat”. Następnie z zaciekawieniem wysłuchały historii powstania pluszowej zabawki, obejrzały książeczki, których bohaterami są misie oraz krótki filmik z serii „Troskliwe Misie”.
Na kolejnej lekcji dzieci malowały swoje przytulanki, oraz przeprowadzony został konkurs na najmniejszego i największego misia.
Wielką frajdę sprawiły wszystkim ćwiczenia gimnastyczne w towarzystwie pluszaków oraz matematyczne łamigłówki z misiem w roli głównej.
Nauka z pluszowym misiem była pożyteczna i bardzo przyjemna. Uwieńczeniem zajęć była sesja zdjęciowa z ulubieńcami.
25.11.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Wojewódzkim Przeglądzie Recytatorskim Poezji i Prozy Patriotycznej im. gen. F. Kleeberga. Prezentacje odbywały się w Domu Kultury w Woli Gułowskiej.
Organizatorzy zadbali o artystyczną oprawę. Recytatorzy występowali na scenie w tematycznej – patriotycznej scenografii. W oczekiwaniu na werdykt jury uczestnicy konkursu, ich opiekunowie artystyczni i rodzice mogli zwiedzić mieszczące się w tym samym budynku Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków. Podziwialiśmy, jak jest nowocześnie urządzone i bogato wyposażone. Z zainteresowaniem oglądaliśmy wystawy i cenne eksponaty. Dzięki zastosowanym multimediom mogliśmy poczuć atmosferę tragicznych wydarzeń w dziejach naszego narodu – ostatniej na tych terenach bitwy, stoczonej w pierwszych dniach października 1939r. przez samodzielną Grupę Operacyjną „Polesie” gen. Franciszka Kleeberga.
Ta wyjątkowa i nieplanowana skądinąd przez nas lekcja historii była miłą niespodzianką i cennym doświadczeniem. Podkreśliła podniosły nastrój konkursu, którego ideą przewodnią był szeroko rozumiany przez współczesne pokolenie patriotyzm.
Z przyjemnością wysłuchaliśmy recytacji aż w pięciu kategoriach wiekowych, tym bardziej, że jak podkreślił przewodniczący jury Patryk Pawelec, instruktor ds. literatury i recytacji, poziom konkursu był wysoki. Po zakończonych występach uczestnicy mogli skorzystać z warsztatowych wskazówek udzielonych przez pracownika WOK-u.
W konkursie w kategorii klas 0-1 międzyrzecką Trójkę reprezentowali uczniowie klasy 1d przygotowani przez panią Grażynę Podgajną. Byli to:
Szymon Cep
Anastazja Wierzejska
Tymoteusz Halczuk
Alicja Brodawka
Karol Bartoszuk
Strój galowy i przypięte do niego biało - czerwone kotyliony robiły wrażenie! Maluchy z ogromnym przejęciem wygłaszały patriotyczne utwory.
W kategorii klas 4-6 wystąpili:
Weronika Myszka – kl. 6p. Uczennica zgłoszona do konkursu przez panią Beatę Pietruk.
Jakub Chalimoniuk – kl. 4lp
Daria Koleśnicka – kl. 4lp
Daria Myszka – kl. 4lp
Paulina Sobczak – kl.5s
Uczniowie ci przygotowywali się pod kierunkiem pani Urszuli Sobczak.
Starsza grupa zaprezentowała się bardzo dobrze, jednak konkurencja była duża.
Jury nagrodziło wyróżnieniem recytację Darii Koleśnickiej.
Gratulujemy Darii, ale słowa uznania należą się wszystkim naszym recytatorom. Pokazali nie tylko swoje umiejętności, ale też zaangażowanie i wytrwałość w pracy, tym bardziej że konkurs odbywał się w czasie wolnym od zajęć- w sobotę.
Serdeczne podziękowania składamy rodzicom, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w Przeglądzie.
Są to państwo Agnieszka i Arkadiusz Myszka, pani Agata Chalimoniuk, pan Leszek Halczuk, pan Leszek Bartoszuk, pani Joanna Marczuk oraz pani E. Cep. Zapewnili nam nie tylko bezpieczny i komfortowy dojazd, ale też wsparcie duchowe . : )
23 listopada 2017 roku dzieci z klasy I c i III b uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu była "Manufaktura Czekolady". Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje czekolada, spróbowały ziarna kakaowca i wypili gorącą czekoladę. Każdy uczestnik zrobił własną tabliczkę czekolady, którą ozdobił suszonymi ziarnami i owocami. Po wyjściu z manufaktury dzieci spotkały ekipę TVN z gospodarzem programu "Mali Giganci" - Filipem Chajzerem. Prezenter poprosił o recytację wiersza "Kto ty jesteś". Wszyscy uczestnicy wycieczki, chórem wyrecytowały wiersz i pozowali do wspólnego zdjęcia. Następnym etapem była wizyta w Centrum Nauki "Kopernik". Uczniowie mieli okazję przeprowadzić samodzielnie ciekawe eksperymenty i doświadczenia. Po świetnej zabawie wycieczkowicze udali się na Stadion Narodowy. Był to niezwykle ważny punkt programu, ponieważ wśród uczniów było wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na stadionie była spełnieniem ich marzeń. Pani przewodnik pokazała dzieciom trybuny, szatnie piłkarzy i pomieszczenia do odnowy biologicznej.
Wycieczka była bardzo udana. Pomimo zmęczenia i oszołomienia natłokiem wrażeń wszyscy byli zadowoleni. Z niecierpliwością czekają na kolejną podobną wyprawę.