Menu

  • Finał Rejonu w pływaniu

     Finał Rejonu w pływaniu

    23. 11. 2017 w Łukowie odbył się Finał Rejonu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. W zawodach wzięli udział uczniowie z Białej Podlaskiej, Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Parczewa i Międzyrzeca Podlaskiego.

     Dobrze zaprezentowały się sztafety 6x25m stylem dowolnym  z SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Podopieczni  P. Karwowskiej  i W. Lubańskiego zajęli II miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców. Tuż przed naszymi sztafetami uplasowała się ekipa z SP Nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Obie te sztafety awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 7 grudnia w Lublinie.

    Do Finałów w Lublinie awans uzyskali również zawodnicy płynący w wyścigach indywidualnych.

    Anna Siłka – 3 miejsce 50m st. grzb.

    Aleksandra Szyszko  – 2 miejsce 50m st. klas.

    Patrycja Majczyna – 3 miejsce 50m st. dow.

    Skład  sztafet  SP3

    Dziewczęta

        Iga Borkowicz, Patrycja Majczyna, Aleksandra Szyszko, Anna Siłka, Natalia Dołęga, Karolina Orłowska

    Chłopcy

    Ryszard Łukomski, Kacper Celiński -Jakubowicz, Franciszek Korulczyk. Maciej Puszkarski, Jerzy Rzeńca, Cezary Cap

                                                          Gratulujemy !!!!! i życzymy dalszych sukcesów.

  • Spotkanie integracyjne

    Spotkanie integracyjne

    22 listopada 2017 r. klasa 3 d uczestniczyła spotkaniu integracyjnym zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w ramach projektu BEZPIECZNA+. Uczniowie obydwu szkół brali udział we wspólnych zabawach przygotowanych przez wychowawców Ośrodka. Razem spędzony czas dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości. Gospodarze imprezy zadbali o dobry nastrój oraz ugościli nas słodkim poczęstunkiem. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę kolorowy balonik oraz miły upominek. Klasa 3 d dostała w prezencie dwie gry edukacyjne, a wychowawczyni pani Krystyna Paluszkiewicz – podziękowanie za wkład włożony w organizację tego spotkania.

  • Wycieczka do Warszawy

    Wycieczka do Warszawy

    21 listopada klasy 4 a i 4 b pod opieką p. Anny Kasianiuk, p. Ewy Holeszczuk i p. Sylwii Mazurek wybrały się do Warszawy. Stolica przywitała nas piękną pogodą i wieloma atrakcjami. Tego dnia obejrzeliśmy podczas seansu w planetarium „Słoneczną podróż”. Jej przewodnim motywem był ruch Ziemi, z którego wynikają pewne zjawiska astronomiczne oraz przyrodnicze. Prezenterzy wyjaśnili sezonową zmienność wyglądu nocnego nieba, wytłumaczyli przyczyny występowania pór roku, zmiany długości oświetlenia różnych stref naszej planety, pokazali zjawisko dni polarnych i nocy na biegunach.

    Następnie zwiedziliśmy budynek Telewizji Polskiej i mogliśmy zobaczyć plan Pytania na śniadanie oraz Dzień dobry, Polsko! Podczas spaceru korytarzami TVP spotkaliśmy pana Rafała Brzozowskiego, piosenkarza i prowadzącego Koło Fortuny.

    Kolejnym punktem programu była lekcja muzealna w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie pt.: "Wizyta u króla". Niektórzy mogli przez chwilę poczuć się jak XVII-wieczny szlachcic, wkładając żupan i kontusz. Stamtąd, na przekór jesienno-zimowej monotonii, udaliśmy się do Magicznego Ogrodu Króla, który zachwycił nas światłem, kolorami i różnorodnością. Znajdujące się w nim obiekty powiększone są do takich rozmiarów, że nawet dorośli przez chwilę mogą poczuć się jak małe dzieci. Najmłodsi mogli wejść do środka niektórych dekoracji, np. do wnętrza krokusa, aby zrobić sobie tam zdjęcie.

    Wycieczka była udana, o czym świadczyły zadowolone buzie wszystkich jej uczestników.

  • Przedszkolaki kochają zwierzaki

     Przedszkolaki kochają zwierzaki

    Dzieci z grupy IV i V odbyły wycieczkę do schroniska ,,Azyl'' w Białej Podlaskiej przedszkolaki zawiozły zgromadzony pokarm, koce oraz zabawki dla zwierzaków. Zapoznały się z funkcjonowaniem schroniska ucząc się wrażliwości i opieki nad zwierzętami w trudnym okresie jesienno - zimowym.

            Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu zbiórki. Dzięki niej przedszkolaki nauczyły się dostrzegania, że zwierzęta posiadają zdolność odczuwania.  

     B. Panasiuk i A. Wolińska

  • Pyszne ciacho od wolontariuszy SKC

    Pyszne ciacho od wolontariuszy SKC

    22 listopada w naszej szkole odbył się kiermasz ciast zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas. Wolontariusze działali na pełnych obrotach już od samego rana, zmieniając się co jakiś czas na stoisku. Uczniowie wraz z rodzicami upiekli pyszności, które nasza społeczność szkolna miała przyjemność zakupić podczas kiermaszu. Tego wyjątkowego dnia, na korytarzu szkolnym, poza pięknymi zapachami wypieków, mogliśmy spotkać zarówno wielu żądnych słodyczy uczniów, jak i nauczycieli, którzy skusili się na nasze ciacha, jednocześnie wspomagając szczytny cel. Akcja zdecydowanie zakończyła się powodzeniem. Jesteśmy bardzo wdzięczni i liczymy, że kolejne działania prężnie działającego Szkolnego Koła Caritas, również będą kończyć się sukcesem.  Zachęcamy uczniów, aby także zostali wolontariuszami i mogli wraz z nami organizować akcje, które w końcowym efekcie niosą pomoc potrzebującym.

    Opiekunowie SKC: Barbara Petruk i Ewa Holeszczuk

  • 21. Jesienny Konkurs Recytatorski

    21. Jesienny Konkurs Recytatorski

    16.11.2017r. w Bialskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorzy tegorocznej edycji  założyli, iż uczestnicy zaprezentują teksty uruchamiające wyobraźnię słuchaczy, zawierające piękne metafory i literackie niespodzianki. Inspiracją do wyboru repertuaru miała być twórczość Bolesława Leśmiana, w tym roku  przypada bowiem 140. rocznica urodzin poety, „który w posługiwaniu się polszczyzną osiągnął mistrzostwo”.

    Naszą szkołę reprezentowali :

    Paulina Sobczak, kl. 5s – „Jawa” Wisława Szymborska

    Jakub Chalimoniuk , kl.4lp –  „Wędrówka" Danuta Wawiłow

    Martyna Hryciuk, kl.4lp – „Ławka wyobraźni" Julian Tuwim

    Daria Myszka, kl.4lp – „W leśniczówce" K.I. Gałczyński

    Daria Koleśnicka, kl.4 lp – „Szewczyk” Bolesław Leśmian

    W konkursie brało udział 39 uczestników z różnych grup wiekowych. Do kolejnego etapu zakwalifikowano 5 osób.Dwoje naszych uczniów otrzymało wyróżnienie. Są to Daria Koleśnicka i Jakub Chalimoniuk z klasy 4lp. Serdecznie im gratulujemy! Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się na scenie bardzo dobrze, udało im się pokonać tremę i przekazać widzom emocje zawarte w recytowanych przez siebie utworach.

  • Mam trzy latka, trzy i pół

    Mam trzy latka, trzy i pół

    Trzylatki z Samorządowego Przedszkola Nr 3 mają już za sobą  najważniejszą  uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Do ślubowania przystąpiło 50 dzieci z dwóch grup maluszków w dniach 10.11.2017 i 13.11.2017. Był to pierwszy występ przed licznie zgromadzoną publicznością.
    W uroczystości wzięli udział Rodzice i zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski – Pan Zbigniew Kot, Dyrektor ZPO Nr 3 – Pani Jolanta Wolanin , Wicedyrektor – Pani Bożena Nowosielska oraz Przedstawiciel Wydawnictwa MAC Edukacja- Pani Elżbieta Barycka.
    Dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierownictwem wychowawców: Pani Magdaleny Matejek w grupie I i Pani Marty Grochowskiej w grupie II. Wesołą i miłą atmosferę podkreślały stroje dzieci oraz dekoracje. Maluchy występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również nie lada odwagą. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Za występy były nagradzane wielkimi brawami.
    Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci i ślubowaniu rodziców Pani Dyrektor  Jolanta Wolanin dokonała uroczystego pasowania używając wielkiego ołówka. Nowe przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i odznaki „Jestem przedszkolakiem” oraz niespodzianki przygotowane przez zaproszonych gości.
    Rodzice również podziękowali wszystkim biorącym udział w uroczystości i zaprosili na wspólny, słodki poczęstunek. Miłą niespodziankę dla młodszych kolegów przygotowały starszaki z grupy V z wychowawczynią Panią Bogumiłą Panasiuk. Wystawiły inscenizację „Łupiskórka”.
    Czas szybko upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. Na pewno był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń.

  • 99. Rocznica Krwawych Dni Międzyrzeca

    99. Rocznica Krwawych Dni Międzyrzeca

    Fotorelacja w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

    Zapraszamy.

  • Jesienne inspiracje w świetlicy szkolnej

    Jesienne inspiracje w świetlicy szkolnej

    Jesień to czas, kiedy w przyrodzie zachodzi wiele ciekawych i fascynujących zjawisk. Ta pora roku dostarcza nam wiele pomysłów i stanowi źródło inspiracji. Mając na uwadze ogromny potencjał możliwości tkwiący w naszych dzieciach, zorganizowałyśmy  w naszej świetlicy zajęcia plastyczne inspirowane kolorowymi liśćmi, darami jesieni.

  • Noc Poetów w Trójce

    Noc Poetów w Trójce

    W dniach 17 - 18 listopada br. roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się „NOC POETÓW” - warsztaty poetycko - malarskie dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Jesienna cisza w zgiełku”.
    Trzydzieścioro uczniów naszej szkoły z klas  VI p, VI b, V a, V s, IV a i IV s, spędziło piątkowe popołudnie, wieczór i noc na „bliższym spotkaniu z poezją”.

    Organizatorzy imprezy, pani Izabela Włodarczyk i pan Andrzej Koza, głównym celem przedsięwzięcia uczynili zainteresowanie dzieci sztuką, szczególnie poezją i malarstwem oraz zainspirowanie ich do podjęcia własnej twórczości.

    Młodzi adepci wiele nauczyli się podczas nocnego spotkania. Nauczyciel przedmiotów artystycznych poprowadził zajęcia z historii sztuki oraz warsztaty dotyczące techniki malowania, natomiast polonista - lekcje z teorii literatury. Zajęcia stały się podstawą do wykorzystania nowo zdobytych, niełatwych wiadomości w praktyce. W efekcie powstały zabawne limeryki, wzruszające anafory i epifory, ciekawe akrostychy. Ponadto dzieci układały słowa znanych wierszy według własnej, poetyckiej wyobraźni, tworząc utwory inne niż pierwowzór, co także było ciekawym doświadczeniem. Przeprowadzane metodami aktywizującymi zajęcia motywowały wszystkich uczestników do wytężonej pracy. Każdy z uczniów mógł poczuć się jak poeta, bo stworzył co najmniej jeden utwór. Zajęcia warsztatowe poszerzyły także wiedzę ogólną uczestników o poetyckich sposobach obrazowania, środkach stylistycznych, planach malarskich, barwach i plamach. Uczestnicy tworzyli prace plastyczne indywidualne i grupowe. Specjalne certyfikaty, wręczone uczniom na zakończenie spotkania, poświadczają zdobycie nowych umiejętności.

             Forma zajęć spodobała się dzieciom, czego dowodzą ich pozytywne wypowiedzi na  kartach ewaluacji. Uczniowie zainteresowani są udziałem w kolejnych warsztatach poetycko – plastycznych.
            Szczególnym momentem podczas „Nocy Poetów” było wręczenie nagród członkom Grupy Poetyckiej „Zefirek” – laureatom Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Lipa 2017”.  Otrzymali oni również książkowe publikacje własnych tekstów, a od szacownego gremium jury konkursu (Tomasz Jastrun, Jan Picheta, Juliusz Wątroba, Irena Edelman) - piękne, indywidualne dedykacje dotyczące nagrodzonych utworów.
    Klimat szkoły nocą, tak różny od doświadczanego na co dzień zgiełku, pozwolił uczestnikom warsztatów na prawdziwe wyciszenie, wsłuchanie  we własne emocje. Na tę jedną noc „Trójka” stała się dla nas bramą do magicznego „innego świata” – świata poezji.

  • Narodowe Święto Niepodległości

    Narodowe Święto Niepodległości

    11 listopada delegacja naszej szkoły na czele z panią dyrektor Jolantą Wolanin uczestniczyła w miejskich obchodach 99. rocznicy odzyskania niepodległości.

    Fotorelacja w Albumie fotograficznym.

  • Apel z okazji 11 Listopada

    Apel z okazji 11 Listopada

    Dnia 10 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.
    Scenariusz montażu słowno - muzycznego, łącznie z projekcją multimedialną obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.
    Apel przygotowali uczniowie klas VI p i VII b. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.
    Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

  • Co słychać u Zuchów?

    Co słychać u Zuchów?

    Cieszy  fakt, że coraz więcej dzieci przychodzi  na zbiórki naszej Szkolnej Gromady Zuchowej. Podczas kolejnych spotkań zuchy  uczyły się bycia zuchem - poznawały zwyczaje i obrzędy zuchowe oraz kolejne punkty Prawa Zucha. Dzisiaj zuchy wiedzą już, że bycie zuchem wymaga wysiłku i pracy nad swoim charakterem. Wiedzą również, że na zbiórkach jest wesoło i można ciekawie spędzić czas. Na ostatniej zbiórce, która odbyła się 10 listopada, w wigilię święta Niepodległości  zuchy dowiedziały się co oznaczają słowa  niepodległość, patriotyzm oraz w jaki sposób zuch może wykazać miłość do swojej ojczyzny. Podczas majsterki wykonały w zastępach, techniką orgiami – godło naszego kraju, które możecie zobaczyć na szkolnym korytarzu, przy sali nr 5.

    Fotorelacja ze zbiórek w albumie fotograficznym – zapraszam.

                                                                                  Z zuchowym pozdrowieniem  - Czuj!

    Drużynowa - G. Podgajna

  • Spotkanie MDP OSP „Stołpno” z młodzieżą naszej szkoły

    Spotkanie MDP OSP „Stołpno” z młodzieżą naszej szkoły

    Dnia 9.11.2017r odbyło się spotkanie MDP OSP „Stołpno” z młodzieżą naszej szkoły w ramach programu Bezpieczna „+”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4lp, 5a, 5s, 6a, 6s, 6p, 7a, 7p wraz z opiekunami.

     Na spotkaniu młodzież poznała zasady udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku, osobie chorej lub w przypadku nagłego ataku choroby lub utraty przytomności. Młodzież poznała zasady zabezpieczania osoby rannej. Strażak przedstawił schemat prawidłowej rozmowy telefonicznej z dyspozytorem, aby ten mógł otrzymać najważniejsze informacje o poszkodowanym.

     Uczniowie mieli okazję obejrzeć krótki instruktarz z pierwszej pomocy i spróbować jej udzielić na fantomie.

  • Dzień Zdrowego Śniadania

    Dzień Zdrowego Śniadania

    8 listopada w Polsce obchodzony jest Dzień Zdrowego Śniadania.  Z tej okazji dzieci z klasy 1 d wspólnie z wychowawczynią przygotowywały samodzielnie  najważniejszy posiłek dnia - w postaci zdrowych, kolorowych i pomysłowych kanapek.  Podczas zajęć dzieci rozmawiały o tym, jaką rolę pełni żywność oraz dlaczego śniadanie jest tak ważnym posiłkiem i należy je zawsze zjeść przed wyjściem do szkoły. Ponadto poznały 12 zasad zdrowego odżywiania, nauczyły się nakrywać stół, samodzielnie przygotowywać posiłek, jak również sprzątać po jedzeniu. Wspólne spożywanie śniadania było także okazją do nauki dobrych manier i wspólnego przebywania ze sobą.

  • Powiatowe Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych

    Powiatowe Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych

    8 listopada 2017 roku w Zespole Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim rozegrano Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych.

    W turnieju wzięło udział 6 drużyn ze szkół w: Terespolu, Konstantynowie, Grabanowie, Łomazach, Misiach i oczywiście reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Turniej rozegrano systemem kołowym na dystansie 5 rund z tempem 15 minut na partię, na zawodnika.

    Zwyciężyła z kompletem zwycięstw Szkoła Podstawowa nr 3z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Wiktor Kukawski - kl. 6p, Jerzy Rzeńca - kl. 5p, Robert Tymoszuk - kl. 6a, Aleksandra Szyszko - kl. 5p. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach i trzecie Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi w Terespolu.

    Do półfinału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych, który odbędzie się 24 listopada 2017 roku w Parczewie awansowała drużyna naszej szkoły.

  • Laureatki X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ireny Golec pt. „Czerwona róża dla Niej”!

    Laureatki X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ireny Golec pt. „Czerwona róża dla Niej”!

    5 listopada br. w Kąkolewnicy wręczono nagrody najlepszym uczestnikom X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ireny Golec pt. „Czerwona róża dla Niej” organizowanego pod honorowym patronatem Tadeusza Sławeckiego, Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

    Laureatami zostało aż siedem uczennic z naszej placówki, w tym pięć ze szkoły podstawowej. Nagrody otrzymały:
    W dziedzinie poezji:
    Kat. I (szkoła podstawowa)
    III miejsce Martyna Stadnik - za wiersz „Zachwyt” (opiekun – p. Ewa Holeszczuk)
    Wyróżnienia:  
    Małgorzata Chodyka - za wiersze „Pani Noc” i „Wiosna” (opiekun – p. B. Pietruk)
    Oliwia Ciechanowicz - za wiersz „Karuzela” (opiekun – p. Izabela Włodarczyk)
    W dziedzinie prozy:
    Kat. I  (szkoła podstawowa)
     I miejsce   Weronika Łopacka – za doskonałe literacko i frapujące treścią „Cienie grzesznych” i „List do Wojny” (opiekun – p. B. Pietruk)

    Wyróżnienie: Zuzanna Piwowar – za ciekawie opowiedzianą historię przemiany ludzkiego życia w opowiadaniu „Wolność” (opiekun – p. Ewa Holeszczuk) Komisja konkursowa podkreśliła bardzo dobry, wyrównany poziom konkursu. W tym roku szczególnie pięknie prezentowali się najmłodsi autorzy – ze szkół podstawowych. Podziękowano nauczycielom, którzy zdopingowali swoich uczniów do udziału w konkursie,  a także zachęcali do posługiwania się ciekawymi formami literackimi. 

  • Sprzątanie cmentarza

    Sprzątanie cmentarza

    31 października 2017 r. przed Dniem Wszystkich Świętych wolontariusze SK Caritas pod opieką pani Ewy Holeszczuk zorganizowali akcję sprzątania cmentarza.

    Po przybyciu na cmentarz została odmówiona modlitwa za zmarłych, którzy polegli podczas wojny, a ich groby znajdują się na miejscowym cmentarzu. Zostały wygrabione liście z alei głównej jak i poszczególnych grobów, oczyszczone  płyty nagrobków. Po pracach porządkowych zostały zapalone znicze na każdym grobie, jako symbol naszej pamięci o zmarłych.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć