Menu

  • Wycieczka do Warszawy

    Wycieczka do Warszawy

          10 stycznia 2018 roku klasy 7a, 7b i 7p,  pod opieką Katarzyny Miłaszewskiej, Beaty Pietruk, Urszuli Sobczak, wzięły udział w wycieczce do Warszawy.

           Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy wizytą w Hangarze 646. Zajęcia sportowe na trampolinach okazały się wspaniałą zabawą. Po wysiłku fizycznym odpoczywaliśmy w Złotych Tarasach, a następnie udaliśmy się na niezapomnianą lekcję historii do Muzeum Powstania Warszawskiego. Mimo dwugodzinnego zwiedzania uczniowie z uwagą słuchali przewodnika i  odpowiadali na pytania wykazując się wiedzą historyczną. Ta niecodzienna lekcja na pewno pozostanie w naszej pamięci. Ostatnim punktem programu był najnowszy musical „Piloci”, który obejrzeliśmy w teatrze Roma. Widowisko przybliżające historię bitwy o Anglię, okazało się strzałem w dziesiątkę. Piękna scenografia, różne gatunki muzyki, a przede wszystkim gra aktorska i efekty specjalne, dostarczyły nam mnóstwa wrażeń. Wróciliśmy zadowoleni i pełni samych pozytywnych emocji.

                                                                                                                                                                                      Beata Pietruk

  • Graliśmy dla WOŚP

    Graliśmy dla WOŚP
  • Konkurs - Młodość Trzeźwość „Życie to nie gra”

    Konkurs - Młodość Trzeźwość „Życie to nie gra”

    Organizator:    Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

    Adresaci: uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych

     

    Cel konkursu:

    • promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży
    • ukazanie pozytywnych wartości, którymi należy kierować się w życiu
    • bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w tym z uwzględnieniem zagrożeń „w sieci”

     

    Temat konkursu: „Życie to nie gra”

     

    Konkurs obejmuje następujące konkurencje:

     

    1. Twórczość plastyczna (technika dowolna)
    2. Twórczość literacka (wyłącznie wiersze)

     

    Prace plastyczne uczniów klas I - III szkół podstawowych mogą być wykonane  w formacie A4, zaś w przypadku starszych uczniów – wskazany jest większy/duży format.

     

    Prace konkursowe (wyłącznie indywidualne) wraz z oświadczeniami rodziców lub opiekunów prawnych dotyczącymi zgody na publikacje prac (druki oświadczeń dostępne w szkole)  należy złożyć do swoich nauczycieli – opiekunów konkursu lub u pedagoga szkolnego  - najpóźniej do dnia 01.03.2018 r. (czwartek).

     

    Za najlepsze prace przewidywane są nagrody, które zostaną wręczone podczas uroczystości „Dnia Życia”, planowanej w dniu 27 marca 2018 r. o godz. 10 w sali widowiskowej MOK.

     

     

    Liczymy, że nasi uczniowie bardzo chętnie i licznie przystąpią do  konkursu!!!

    Nagrody czekają!!!

    Pokażmy, że jesteśmy najlepsi!!!

  • Kultura nie jedno ma imię…

    Kultura nie jedno ma imię…

    Dnia 23 stycznia 2018 r. w sali widowiskowej MOK odbył się spektakl edukacyjny „Czy ktoś widział kulturę?” w wykonaniu aktorów z Teatru Form. Art z Łodzi, którzy przybyli do Międzyrzeca Podlaskiego na  zaproszenie  Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

    Spektakl to przeprowadzona w konwencji komediowo-dramatycznej narracja o nastoletnim Alku, przykładzie klasycznego, szkolnego urwisa, który nie przestrzega zasad dobrego zachowania. Buntuje się dosłownie względem wszystkiego, nie zważając na uczucia, reakcje swoich nauczycieli czy rówieśników. Jest krnąbrny, nikomu nie okazuje szacunku. Dopiero poznanie Basi powoduje, że Alek zaczyna zastanawiać się nad swoim postępowaniem.  Pewnego razu Basia zaprasza chłopaka do swojego domu. Ten, będąc pewnym siebie i przekonanym o własnej wartości, nie zakłada, że może nie spodobać się rodzicom dziewczyny. Czy Alek ma szanse na dalszą przyjaźń z koleżanką?

    Spektakl skłania do refleksji – Czym są dobre maniery?  Dlaczego warto znać zasady dobrego zachowania? Jaki wpływ na  życie ma kultura osobista? Czy potrzebne są w życiu wzorce do naśladowania, autorytety? Kto jest odpowiedzialny za kształtowanie właściwych postaw w życiu, za przekazywanie wartości kulturalnych?

    Niestety, tylko nieliczni reprezentanci naszej szkoły mogli uczestniczyć w tym widowisku - klasa VI a, VI p, VII a i II D, a szkoda. Było warto.

     

    Czy dla Was, drodzy uczniowie ZPO3, zasady savoir - vivre liczą się w życiu?

  • Zebrania z rodzicami

  • Poeci dzieciom

    Poeci dzieciom

    XVI Konkurs Recytatorski im. Jana Brzechwy „Poeci dzieciom”

    uczniów klas I-III

     

     

    23 stycznia 2018 roku odbył się etap szkolny  XVI Konkursu Recytatorskiego im. Jana Brzechwy „Poeci dzieciom”. Celem konkursu jest popularyzowanie poezji, rozbudzanie wrażliwości na jej piękno, a także promowanie dziecięcych talentów scenicznych.

    W przesłuchaniu udział wzięło 19 uczniów naszej szkoły, w tym: 12 osób z klas pierwszych, 3 osoby z klas drugich oraz 4 – z klas trzecich.

    Uczestnicy zaprezentowali bardzo szeroki repertuar poezji dziecięcej polskich autorów, w którym znalazły się m.in. wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej czy Doroty Gellner.

    Jurorzy po wysłuchaniu recytacji dwóch wierszy w wykonaniu każdego uczestnika  oraz ocenie doboru tekstu i interpretacji, kultury słowa i ogólnego wyrazu artystycznego zadecydowali o przyznaniu nagród i wyróżnień:

     

    I miejsce – Zuzanna Parafiniuk, klasa 2b

    II miejsce – Alicja Kijaczko – klasa 1a

    III miejsce – Amelia Modrzewska – klasa 2b

     

    wyróżnienia:   Mikołaj Olszewski oraz Daria Makaruk z klasy 3a

     

    Nagrodzonym uczniom składamy gorące gratulacje a wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości i sukcesów w kolejnych konkursach.

    Dziękujemy również nauczycielom przygotowującym swoich podopiecznych do zmagań recytatorskich.

  • Poeci dzieciom

    Poeci dzieciom

    23 stycznia 2018 r. – wtorek – o godz. 13.30
    odbędzie się I etap konkursu recytatorskiego
    im. Jana Brzechwy „Poeci dzieciom” uczniów klas I-III.

    Zbiórka uczniów przed pokojem nauczycielskim.

    1. Każdy z uczestników zobowiązany jest przygotować oraz zaprezentować dwa wiersze lub wiersz i fragment prozy.
    2. Łączny czas prezentacji – 5 minut.
    3. Tematyka tekstów dowolna.
    4. Do finału kwalifikują się maksymalnie 3 osoby.

    Finał odbędzie się 15 lutego 2018r. o godz. 10.00 
    w Sali Kameralnej MOK w Międzyrzecu Podlaskim. 


    Osoby odpowiedzialne:
    M. Rumowska
    M. Puszkarska

  • Dzień Babci i Dziadka

    Dzień Babci i Dziadka

    Dnia 20.01.2018 r. o godzinie 11.00 w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

     Dla kochanych gości  uczniowie klasy II „a” i  III „b” przygotowali program artystyczny.  Uroczystość rozpoczęły „Jasełka”, gdzie nie zabrakło pięknie zaśpiewanych kolęd i pastorałek. Następnie dzieci wyrecytowały wiersze  o dziadkach. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne oraz aktorskie. Każda Babcia i Dziadek otrzymali piękny upominek wykonany własnoręcznie przez  dzieci.  W niejednych oczach widać było radość i wzruszenie. Gorące słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale również okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Dziękujemy  pani wicedyrektor Ewie Włodarczyk, która przyjęła nasze zaproszenie i przybyła na  uroczystość.

     

    B. Węgrzyniak

    M. Rumowska

  • Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka

    Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka

    Starszaki z grupy VI, VII i VIII z Samorządowego Przedszkola nr 3 w sposób nietypowy uczciły Dzień Babci i Dziadka. Pod okiem swoich pań przygotowały współczesne jasełka, które odbyły się 19 stycznia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury. Uroczystość rozpoczęła Pani wicedyrektor Bożena Nowosielska, która powitała zebranych gości i złożyła życzenia wszystkim seniorom z okazji Ich święta. Mali aktorzy przebrani w barwne stroje wcielili się w role Maryi, Józefa, pasterzy, królów, aniołów, a także burmistrza, policjantów, lekarza, budowniczych, szewca oraz różnych zwierząt przybyłych do stajenki. W pięknych strojach na scenie tańczyli także krakowiacy, górale, śnieżynki i aniołki. Ponad 65 dzieci prezentowało swoje muzyczne i aktorskie zdolności przed bardzo licznie zgromadzoną  publicznością. Uroku dodawała nastrojowo udekorowana sala oraz piękna aranżacja muzyczna przygotowanych kolęd i innych utworów muzycznych. Występ starszaków wywołał aplauz zgromadzonej i licznie przybyłej publiczności. Niejedna babcia i dziadek ukradkiem ocierali łezkę wzruszenia, wywołaną widokiem przebranych wnucząt. W drugiej części występu przedszkolaki zadedykowały wiersz i piosenkę przygotowaną specjalnie dla babć i dziadków. Podsumowaniem tej pięknej uroczystości było wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów i laurek.

    Niezmiernie nam miło, że nasze spotkanie uświetnili zaproszeni Goście: Pani wicedyrektor Bożena Nowosielska, Pan wiceburmistrz Grzegorz Łubik, Pan Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Andrzej Mironiuk, Dyrektor MOK Pan Andrzej Marciniuk oraz siostra Stella. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Rodziców, którzy aktywnie włączyli się w pomoc podczas przygotowywania strojów dla dzieci.


                                                                    Katarzyna Filimon, Katarzyna Leks

  • Zuchowe jasełka

    Zuchowe jasełka

    19 stycznia 2018r, Gromada Zuchowa „Wesołe Tygryski” zaprezentowała swoim kochanym rodzicom jasełkowe przedstawienie, oparte na podstawie sztuki Adama Szafrańca pt. „ Jasełkowa łezka - humoreska”. Zuchy z humorem przypomniały wydarzenia sprzed ponad 2000 lat. W scenerii szopki, obok Józefa i Maryi pojawiły się myszki, betlejemski kot, który się nawrócił, uparty osiołek, pasterze, królowie, oraz dzieci bawiące się w jasełka. Jak w każdych jasełkach przystało, nie mogło również zabraknąć aniołków, które wielbiły Nowonarodzonego słowami oraz muzyką pięknych kolęd i pastorałek.                                   

    Spotkanie było okazją do wspólnego kolędowania oraz do złożenia sobie nawzajem - życzeń na nowy, 2018 r. Piękne życzenia skierowała do wszystkich Pani wicedyrektor Ewa Włodarczyk. Pani wicedyrektor podziękowała także zuchom oraz drużynowej Pani Grażynie Podgajnej, za wspaniały występ. Po uczcie duchowej dostarczonej w zabawnym przedstawieniu, przyszedł czas na ucztę, przy pięknie przystrojonym stole, na którym znalazły się słodkości przygotowane przez mamy naszych zuchów. Podczas poczęstunku zuchy wręczyły rodzicom przygotowane na zbiórce laurki z życzeniami. Później przyszedł czas na  pląsy i zabawy zuchowe, przy których wspólnie wszyscy świetnie się bawili.

  • II etap MMLM już za nami

    II etap MMLM już za nami

                 Dnia 16 stycznia 2018 r. odbył się II etap Międzyrzeckiej Małej Ligi Matematycznej. Tym razem nasza szkoła gościła wszystkich uczestników  konkursu, czyli 114 miłośników matematyki.

                Zanim uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań odbyło się uroczyste podsumowanie I etapu, poprzedzone krótkim programem artystycznym w wykonaniu uczniów klas 2a i 3b. Następnie Pani dyrektor Jolanta Wolanin wraz z pomysłodawcą Ligi Matematycznej – Panem Andrzejem Pawlikiem, wręczyli pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe najlepszym uczestnikom I etapu. Byli to:

    W klasach trzecich

    1. Biernacki Michał (21pkt.) z ZPO 1
    2. Majczyna Karol (21pkt.) z ZPO 3
    3. Matejuk Piotr (20pkt) z ZPO 3
    4. Jaszczuk Maksymilian (19pkt.) z ZPO 1
    5. Siejka Kinga (19pkt.) z SP w Kożuszkach
    6. Zasadzińska Ada (19pkt.) z ZOP 3

     

     W klasach drugich

    1. Węgrzyniak Piotr (25pkt.) z SP w Rudnikach
    2. Pietruszka Karolina (22pkt.) z SP w Rzeczycy
    3. Antoniuk Aleksandra (20pkt.) SP w Rzeczycy.

     

    Wyniki drugiego etapu dostępne będą już wkrótce na stronie naszej szkoły, w zakładce konkursy.

  • Bal karnawałowy

    Bal karnawałowy

    15 i 16 stycznia w Samorządowym Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Międzyrzecu Podlaskim, jak co roku o tej porze, odbył się bal karnawałowy, na który czekaliśmy już wiele tygodni. W tym roku nasze dzieci i goście bawili się w sali zamienionej w bajkowy podwodny świat. Na bal przybyli rycerze, królewny, policjanci, wróżki, motyle, pszczółki, Spider- Man, Batmany...trudno było zliczyć i wymienić wszystkie postacie. Po serdecznym przywitaniu i prezentacji kolorowych strojów zaczęła się wielka zabawa. Były tańce, konkursy, przy których wszystkie dzieci bawiły się świetnie razem ze swoimi rodzicami, paniami oraz wicedyrektorką przedszkola panią Bożeną Nowosielską. Do zabawy przyłączyła się również dyrektor ZPO 3 pani Jolanta Wolanin. Po wspólnych tańcach była chwila relaksu i odpoczynku przy smakowitych przekąskach. Piękne dekoracje, skoczna muzyka i znakomici prowadzący sprawili, iż zabawa przebiegła w miłej i wesołej atmosferze. Te wydarzenie na długo zostanie w naszej pamięci. Bal zapamiętamy jako bardzo udany. Z utęsknieniem czekamy na kolejny. 

    Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz słodkiego poczęstunku.                                                                                                                     

  • Konkurs matematyczny

  • "Trójka" grała dla WOŚP

    "Trójka" grała dla WOŚP

    Na fotorelację z wydarzenia zapraszamy do Albumu fotograficznego.

  • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”

    Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”

    Konkurs organizowany jest pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a honorowy patronat sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

    Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX" pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter - co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych - zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.
    Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach:
    .       kategoria KITTENS dla klas III i IV szkół podstawowych,
    .       kategoria BUNNIES dla klas V i VI szkół podstawowych,
    .       kategoria DUCKS dla klas VII szkół podstawowych i II gimnazjów,
    .       kategoria LIONS dla klas III gimnazjów i I szkół ponadgimnazjalnych,
    .       kategoria EAGLES dla klas II-IV szkół ponadgimnazjalnych.

    Główną nagrodą w konkursie jest udział w obozie językowym dla najlepszych uczestników z kategorii Kittens II - Eagles I. Dla uczestników z wynikami bardzo dobrymi i dobrymi przewidziane są nagrody rzeczowe.
    Regulamin konkursu oraz wszelkie istotne informacje znajdują się na stronie internetowej konkursu https://fox.bielsko.pl 

    Konkurs odbędzie się 27.02.2018r.
    Zgłoszenia do nauczycieli języka angielskiego do 11.01.2018 r.
    Opłata za udział w konkursie wynosi 9 zł od uczestnika.

  • „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę” w schronisku

    „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę” w schronisku

    W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w charytatywnej akcji „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”. Przez cały miesiąc zbierali karmę, koce i miski dla psów i kotów ze schroniska „Azyl” w Białej Podlaskiej. Można było także przekazać datki pieniężne. W akcję włączyli się również nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Wszyscy razem zebraliśmy ogromną ilość paczek, które potem chętni uczniowie wraz z opiekunami zawieźli do schroniska, by osobiście wręczyć je pracownikom i zobaczyć radość obdarowanych zwierzaków. Ten najbardziej przez wszystkich wyczekiwany finał akcji miał miejsce 18 grudnia 2017r. Autobus z uczniami i nauczycielami wyruszył spod szkoły z samego rana. Na miejscu uczniowie wypakowali paczki i spotkali się z pracownikami schroniska, którzy opowiedzieli im o swojej codziennej, niełatwej pracy. Potem przyszedł czas na zapoznanie się z mieszkającymi w schronisku psami i kotami. Wszystkie zwierzaki łaknęły kontaktu i były bardzo zainteresowane gośćmi. Uczniowie mogli nawet wybrać się na krótki spacer z psiakami. Okazało się, że niektóre z nich mają dość niesforne charaktery. Wszystko jednak dobrze się skończyło i cała wycieczka po miło spędzonym z podopiecznymi schroniska czasie mogła w doskonałych nastrojach wrócić do szkoły. Zaś zwierzaki z „Azylu” dzięki akcji będą mogły godnie przeżyć zimę.

    Teresa Półtorak

  • Pomysłowy rok

    Pomysłowy rok

    W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy 1d zostali zgłoszeni przez wychowawcę klasy, p. Grażynę Podgajną do udziału w ogólnopolskim, pilotażowym programie edukacyjnym „Pomysłowy rok”, przygotowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Ideą programu jest świętowanie z uczniami różnych okoliczności  (jak np. Boże Narodzenie, Wielkanoc), a także podkreślenie wagi różnych dni (np. Dzień Chorego, Walentynki i in.). W ramach programu dzieci uczestniczą w comiesięcznych zajęciach, prowadzonych zgodnie z proponowanymi scenariuszami lekcji, które napisane we współpracy z naukowcami i specjalistami różnych dziedzin, wyposażone są w instrukcje, filmy, prezentacje, karty pracy ucznia i porcje specjalistycznej wiedzy dla nauczyciela.                                                                            

    Zrealizowany w listopadzie 2017r. scenariusz: „Jak mówią postaci z bajek?”, był okazją do rozwijania dziecięcej kreatywności i niezapomnianej zabawy. Podczas zajęć, dzieci obejrzały film instruktażowy, gdzie w profesjonalny sposób, zapoznane zostały przez aktora Teatru Lalek w Olsztynie, Pana Tomasza Czaplarskiego - ze znaczeniem nowego dla nich słowa- dubbing. Dowiedziały się, że dobierając głos do postaci należy zwrócić uwagę na charakter, cechy zewnętrze oraz indywidualne danej postaci. Poznały miejsce pracy aktorów zajmujących się dubbingiem. Przed tworzeniem postaci za pomocą swojego głosu, wykonały szereg ćwiczeń rozgrzewających całe ciało i aparat mowy. Pracując w grupkach, tworzyły scenki z udziałem ulubionych postaci z bajek – maskotek i pacynek, które przyniosły na lekcje.  

    „ Dlaczego świętujemy rodzinnie?” to temat kolejnego scenariusza zrealizowanego w ramach programu, w dniu 18 grudnia 2017r. Tym razem dzieci przeżyły wyjątkową lekcję, w obecności zaproszonych gości : wicedyrektor szkoły, Pani Ewy Włodarczyk,  oraz rodziców. Podczas zajęć uczniowie wcielili się w rolę badaczy. Porównywali rodzinne tradycje wigilijne w swoich domach, na podstawie wywiadów przeprowadzonych z rodziną. Doświadczyli, jak można poznać zbliżające się święta za pomocą zmysłów, zgadując jakie zapachy ukryte zostały w przygotowanych przez nauczyciela słoiczkach. Zastanawiały się co to znaczy” święta czuć w powietrzu” oraz czy święta można usłyszeć? Obejrzały film o tradycjach ubierania choinki i podłaźniczki oraz tradycyjnych ozdobach świątecznych. Rozmawiały o tym, czym różni się czas świąteczny od czasu zwykłego i że należy go spędzić w gronie rodzinnym. Na koniec zajęć dzieci złożyły życzenia świąteczne i wręczyły przygotowane własnoręcznie aniołki. Wspólnie zaśpiewano kolędę i podzielono się opłatkiem.  Zobacz fotorelacje z zajęć w albumie fotograficznym.

    Udział w programie „Pomysłowy rok” dostarcza moim uczniom mnóstwo kreatywnej zabawy, rozbudza i zaspokaja ich naturalną ciekawość poznawczą, uczy rozumowania, argumentowania i wnioskowania, zapewniając wszechstronny rozwój. Dla nauczyciela jest bankiem ciekawych pomysłów oraz inspiracją do tworzenia nowych, ciekawych zajęć.

    Grażyna Podgajna

               

  • Jasełka

    Jasełka

    Fotorelacja z Jasełek znajduje się w zakładce Album fotograficzny.

    Zapraszamy

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć