Zawody zostały rozegrane wyjątkowo w trzech dyscyplinach( bez skoku w dal ze względu na warunki atmosferyczne).
W zawodach naszą szkołę reprezentowały:
I miejsce- Szkoła Podstawowa nr3 w Międzyrzecu Podlaskim- 736 pkt.
II miejsce -SP Konstantynów 669pkt.
III miejsce- SP Janów Podlaski 643pkt.
IV miejsce –SPnr1 w Międzyrzecu Podlaskim 495pkt.
V miejsce- SPnr2 w Międzyrzecu Podlaskim 427pkt.
VI miejsce - SPnr1 w Terespolu 424pkt.
VII miejsce -SP Cicibór Duży 400pkt.
Puchar Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego otrzymała drużyna dziewcząt z SPnr3 w Miedzyrzecu Podlaskim i dziewczęta awansowały do Finału Rejonu Biała Podlaska, który odbył się 10.05.2017r. w Białej Podlaskiej.
Dziewczęta zajęły IV miejsce zdobywając 1107pkt.
WIKTORIA KARWOWSKA zdobyła 100 pkt. za bieg na dystansie 600m w czasie 1,48,40 i została powtórnie rekordzistką szkoły na w/w dystansie pobijając swój poprzedni rekord.
23.05.2017r., w Przedszkolu nr 3 zorganizowano konkursu pt.„Rowerowe wakacje” z udziałem dzieci i rodziców. Celem konkursu, było sprawdzenia umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze jak również zapoznanie rodziców ze zmianami w przepisach ruchu rowerzystów na drogach i podkreślenie ich roli w bezpieczeństwie dziecka w ruchu drogowym.
Na imprezę licznie przybyły dzieci z przedszkola, ich rodzice, rodzeństwo oraz zaproszeni goście: dyrektor WORD w Białej Podlaskie Pan Krzysztof Tymoszuk i Policjanci z Komisariatu w Miedzyrzecu Podlaskim.
Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali testy z znajomości zasad ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem przepisów dotyczących ruchu rowerów. Natomiast druga część polegała na pokonaniu rowerowego toru przeszkód przez dzieci i rodziców.
Przed przystąpieniem do konkursu pan policjant sprawdził stan techniczny rowerów ich wyposażenie i sprawność. Wygłosił także pogawędką na temat konieczności zakładania odblasków podczas jazdy rowerem i rozdał dzieciom odblaski i kamizelki odblaskowe.
Przedszkolaki wykazały się bardzo dużą wiedzą związaną z znajomości znaków drogowych, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i doskonałą umiejętnością jazdy na rowerze.
Po konkursowych zmaganiach nadszedł miły moment nagrodzenia uczestników . W wyniku konkursu wyłoniono cztery I miejsca, które otrzymali Mikołaj i Maja Drygiel z mamą i tatą, Artur Samociuk z mamą, Patrycja Czopińska z mamą. Po ekscytującej dogrywce II i III miejsce zajęli kolejno: Klaudia Kocińska z mamą i Marysia Byczyk z mamą Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczył dyrektor WORD Krzysztof Tymoszuk.
Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:
- WORD w Białej Podlaskiej, który ufundował nagrody
- mł. asp. Jarosławowi Jaworskiemu, który z dużym zaangażowaniem uczestniczył w konkursie
- Ośrodkowi Szkolenia Kierowców AUTO- TRANS Justyny Nużyńskiego z Międzyrzeca Podlaskim, która już od kilku lat udostępnia nam swój plac manewrowy i zaplecze socjalne przy ul. Stodolnej 6.
Marzanna Kopińska
Matematyka naprawdę nie jest trudna, jest bardzo ciekawa. Dowód tego twierdzenia przeprowadziły dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3, które wzięły udział w II edycji Konkursu Matematycznego "Żyrafka", którego organizatorem byli: Pracownia Wychowania Przedszkolnego oraz Instytut Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach. Nasze przedszkole reprezentowali wychowankowie z grupy VIII Jakub Jurkowski i Jakub Szyndler, którzy przygotowywali się do tego konkursu pod czujnym okiem p. Magdaleny Matejek. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 19 Maja 2017r w auli siedleckiej uczelni. Chłopcy byli tuż za podium, zdobyli 18 punktów na 22 możliwe. To ogromny sukces biorąc pod uwagę, że to pierwszy, prawdziwy egzamin. GRATULUJEMY CHŁOPAKOM!!!
Gala Finałowa odbyła się 20 maja 2017r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Otworzył ją i prowadził pan Leszek Sokołowski. Przybyli na nią laureaci konkursu, ich rodzice, nauczyciele, dyrektorzy międzyrzeckich placówek oświatowych oraz zaproszeni goście honorowi – poseł Marcin Duszek i wicestarosta Janusz Skólimowski. Burmistrza Miasta, który obejmuje konkurs swoim patronatem, reprezentowała sekretarz Urzędu – pani Elżbieta Dedelis.
W pierwszej części spotkania studenci Szkoły Aktorsko - Wokalnej "Qurtyna” z Lublina zaprezentowali spektakl w formie trzech monodramów. Po czym przystąpiono do odczytania pokonkursowego protokołu i przedstawienia członków jury. Jego skład tworzą:
Waldemar Michalski- przewodniczący jury, poeta, prozaik, krytyk literacki Grzegorz Michałowski- redaktor Kwartalnika Podlaskiego, wydawca, animator kultury Jolanta Adamczyk – emerytowany nauczyciel, polonista ZPO3, prezes Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Teatralnego
Prace uczniów oceniano w dwóch gatunkach – poezja i proza, z uwzględnieniem trzech kategorii wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna). Przewodniczący jury poinformował zebranych, iż do nagród i wyróżnień wytypowano utwory najciekawsze i literacko oryginalne.
Wśród laureatów znalazło się 7 uczennic Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim – 5 uczennic szkoły podstawowej i dwie gimnazjalistki.
SZKOŁA PODSTAWOWA
Nadia Czempińska - Jankiewicz – ucz.kl.4a – nagroda specjalna za utwór literacki o historii Miedzyrzeca Podlaskiego
Kategoria poezja:
Małgorzata Chodyka – ucz.kl.5 p – I nagroda za zestaw wierszy
Paulina Sobczak – ucz.kl.4s – III nagroda za wiersz „Bezpieczna czuję się tylko w brązie”
Weronika Myszka– ucz. kl.5p – wyróżnienie za wiersz „Huśtawka”
Kategoria proza:
Weronika Łopacka – ucz.kl.6p – II nagroda za opowiadanie „Zapach krwi”
Małgorzata Chodyka – ucz.kl.5p – III nagroda za opowiadanie „Bajka o Tęczusiu, który marzy o wielobarwnym świecie”
GIMNAZJUM
Aleksandra Semeniuk – ucz.kl.1D – I nagroda za opowiadanie „W pogoni za marzeniem”
Dorota Marciniuk – ucz.kl.3C – wyróżnienie za opowiadanie „W poszukiwaniu miłości”
Obecna na Gali Finałowej wicedyrektor szkoły pani Aneta Strep z radością gratulowała nagrodzonym uczniom. A było czego gratulować! : )
Do prac laureatów z Trójki kilkakrotnie nawiązywał w podsumowaniu konkursu pan Waldemar Michalski, podkreślając ich artystyczną wartość.
Fragmenty niektórych nagrodzonych prac konkursowych zostały opublikowane w jednodniówce MST „Pióro Wyobraźni” i zaprezentowane uczestnikom Gali przez studentów z Lublina.
Życzymy zwycięzcom konkursu, by rozwijali swe talenty i nadal czerpali radość z pisania. Dziękujemy nauczycielom, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie i zapewnili im merytoryczną opiekę. Gratulujemy sukcesów!
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II obchodziła podwójny jubileusz. W bieżącym roku szkolnym mija 25 lat od chwili jej powstania, a także 20 lat od nadania imienia. Uroczystości Jubileuszowe zorganizowano w Dniu Patrona – 18 maja 2017r. O godz. 10.00, w kościele p.w. Chrystusa Króla, rozpoczęła się msza święta, której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. Biskup Piotr Sawczuk.
Następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz goście przemaszerowali do Zespołu Placówek Oświatowych nr 3. Obecność Pocztów Sztandarowych międzyrzeckich szkół podstawowych oraz Publicznego Gimnazjum nr 6 w Białej Podlaskiej im. Jana Pawła II, nadały uroczystego charakteru przemarszowi.
W hali sportowej ZPO 3 uczestnicy uroczystości obejrzeli część artystyczną oraz wysłuchali wystąpień gości, które niejednokrotnie przywoływały osobiste wspomnienia związane z naszą szkołą . „ Jubilatka” przyjęła szereg serdecznych życzeń i atrakcyjnych upominków z okazji swojego święta, a uczniowie wyróżnieni w konkursach o tematyce papieskiej odebrali nagrody z rąk gości i dyrektora szkoły.
O godz. 14.00, na obiektach sportowych ZPO 3, rozpoczął się festyn rodzinny.
Społeczność szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy swoją obecnością
uświetnili naszą uroczystość.
Część artystyczną przygotowali:
prezentacje multimedialne i muzyka - p. Artur Domański
dekoracja - p. Anna Kasianiuk, p. Małgorzata Rumowska, p. Małgorzata Okrasa,p. Dorota Kuźmiuk,
p. Małgorzata Matejek , pracownicy niepedagogiczni ZPO3
nagłośnienie – p. Andrzej Koza, Dawid Wysokiński kl. 3A, Bartłomiej Marczuk kl. 3B
śpiew solowy – Marta Tchórzewska kl. 3 C, Eryk Waszczuk kl. 4a
przygotowanie uczniów- p. Izabela Włodarczyk, p. Beata Pietruk, p. Ewa Holeszczuk p. Urszula Sobczak
występ uczniów klas 1-3 – p. Małgorzata Matejek, p. Małgorzata Rumowska, p. Katarzyna Mikołajczuk, p. Bożena Węrzyniak
taniec polonez – uczniowie klas III gimnazjum pod kierownictwem p. Izabeli Bernatowicz – Kowalczyk
scenka rodzajowa- Jerzy Rzeńca kl.4p p. Izabela Bernatowicz Kowalczyk, p. Sylwester Oksiejuk
prowadzenie – p. Kinga Koźluk, Mikołaj Syryczyk kl. 3 B
Gościnnie wystąpił zespół „ Sezamki”.
Koordynator – pani Katarzyna Miłaszewska
Organizacja festynu:
Rada Rodziców, nauczyciele Przedszkola Samorządowego nr 3, nauczyciele wychowania fizycznego ZPO 3. Prowadzenie –p. Anna Sawczuk, p. Monika Trzpil.
Składamy serdeczne podziękowania instytucjom oraz firmom , które wsparły finansowo lub rzeczowo naszą uroczystość:
Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski, Veolia, Wipasz, Rada Rodziców ZPO3, sklep papierniczy GRAFIT, GAZOL, ARTMAR, DELTA, Spółdzielnia Mieszkaniowa, SEDAR, Bank Spółdzielczy, Bank BGŻ BNP Paribas S.A., Centrum Ogrodnicze Dakol Piotr.
Na foto relację z wydarzenia zapraszamy do Albumu.
17 maja 2017 roku przedszkolaki z grupy VII i IX wraz z opiekunami udały się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano dzieci zjadły śniadanie, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarem do naszej stolicy.
Celem wycieczki było zwiedzanie ciekawych miejsc na Stadionie Narodowym, wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym, kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz integracja dzieci.
Przygoda w Warszawie zaczęła się od krótkiego spaceru w pobliżu Wisły. Następnie udaliśmy się do niezwykle ważnego obiektu dla wszystkich miłośników sportu- Stadion Narodowy. Przedszkolaków po obiekcie oprowadzała pani przewodnik trasą juniora. Mogliśmy wejść do szatni znanych zawodników, w której do meczów przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Dzieci mogły też zagrać w piłkę i zobaczyć niesamowitą panoramę- punkt widokowy stadionu oraz usłyszeć kilka ciekawostek z życia piłkarzy.
Kolejnym punktem wycieczki była egzotyczna wyprawa do ZOO. Dzieci z fascynacją oglądały niespotykane gatunki różnych zwierząt. Widok małych małpek wprawił wszystkich w jeszcze lepszy humor, natomiast olbrzymie pająki i lwy wywołały ogromną ciekawość.
Po długim spacerze pojechaliśmy spędzić radośnie czas w sali zabaw „Psotek”. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni, huśtawki i basenów z piłeczkami.
W drodze powrotnej z Warszawy grupa zatrzymała się na smaczny poczęstunek w restauracji. Wycieczka do stolicy bardzo się udała. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń na twarzach wszystkich dzieci malowało się zadowolenie. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy szczęśliwie do domu.
Tematy naszych ostatnich zajęć z przyrody, techniki, języka polskiego wprowadzały dzieci w fascynujący i nowoczesny świat techniki. Dzieci na lekcjach poznały nazwiska wybitnych Polaków, dawnych odkrywców i wynalazców, laureatów Nagrody Nobla. Oglądały zdjęcia wynalazków i poznały ich nazwy takie jak: koło drewniane, ruchome czcionki, lampa naftowa, radio, telefon, szczepionki, pierwiastki radioaktywne, witaminy, antybiotyki, nowe planety aż po nowoczesny komputer. Uczniowie byli zafascynowani dokonaniami wybitnych ludzi, ich wspaniałymi zainteresowaniami, niebanalnymi cechami charakteru jak: ciekawość, wytrwałość, pracowitość, uparte dążenie do celu itp. Dzieci ucząc się o wielkich Polakach dostrzegły jak wiele im zawdzięczamy i jak wielki wpływ miały ich wynalazki i odkrycia na życie i rozwój ludzkości. Chętnie rozmawiały na temat przydatności wynalazków w dzisiejszym świecie. Powyższa tematyka naszych zajęć była wielką inspiracją do tego, aby samemu dokonać czegoś nowego, wielkiego na miarę epoki.... Cóż to by mogło być...? Oczywiście ROBOTY!!!
Jak widać na poniżej zamieszczonych zdjęciach, według dzieci – to robotyka będzie przyszłością świata!!! Skonstruowane z ekologicznych materiałów roboty, na zajęciach z techniki oraz w wolnym czasie, to dopiero wstęp do wspaniałej cyberrobotyki w przyszłości. Dzieci wykazały się niesamowitą pomysłowością, kreatywnością i zdolnościami manualnymi. Każdy zbudowany robot jest inny, ma swoją nazwę i olbrzymi zakres swoich możliwości.
Cóż, jak widać – DO MŁODYCH ŚWIAT NALEŻY :))
W ramach przygotowań do Dnia Patrona, w tym roku wyjątkowego, bo połączonego z jubileuszem powstania szkoły oraz nadania jej imienia, 28.04.2017 r. w klasach 2 - 3 szkoły podstawowej odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II. 23 uczestników zmagało się z różnymi zadaniami dotyczącymi życia, działalności i podróży naszego papieża. Pytania, krzyżówki nie należały do najłatwiejszych jednak uczniowie poradzili sobie z nimi bardzo dobrze, co świadczy z pewnością o dużym zaangażowaniu w przygotowanie do testu.
Klasy drugie:
1 m. Piotr Matejuk kl. 2a
2 m. Hubert Wedziuk kl. 2a
3 m. Julia Wysokinska kl.2b
Karolina Tymoszuk kl. 2b
Klasy trzecie:
1 m. Daria Myszka kl. 3 c
2 m. Marcel Domański kl. 3b
3 m. Hubert Oponowicz kl. 3 a
Marysia Stefaniuk kl. 3 c
M.Matejek M.Okrasa
W dniu 09.05.17 roku odbyły się eliminacje miejskie XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego. Jest to konkurs organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz Międzyrzeckie Stowarzyszenie Teatralne.
Naszą szkołę reprezentowali : klasy I-III - Daria Koleśnicka 3D, Izabela Omelańczuk 3D, Aleksandra Marciniak 3B zajmując odpowiednio I, II i III miejsce; klasy IV-VI - Weronika Myszka VA-II miejsce, Wanessa Staska VIS- III m., Paulina Sobczak IVS- wyróżnienie oraz Norbert Koźluk VIA i Pola Lesiuk IVP , które dostali dyplomy za udział w konkursie.
Już w kolejnym dniu odbyły się eliminacje powiatowe. Uczestnikami były osoby, które zajęły I i II miejsca w dniu poprzednim. Na tym etapie sukces osiągnęła Weronika Myszka przechodząc z II miejsca do kolejnego etapu już w Lublinie.
Wszystkim uczniom naszej szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W marcu 2017 roku Biblioteka Szkolna ogłosiła zbiórkę książek dla chorych dzieci, które przebywają w szpitalu w Międzyrzecu Podlaskim. Zbieraliśmy książeczki dla najmłodszych i starszych dzieci, z ilustracjami i przyjemną treścią-takie, które pomogą przetrwać trudny czas leczenia. Wspólnie z uczennicami kl.Vp i IVs, które należą do Koła Bibliotecznego, wybrano 46 najładniejszych książek. Książki zostały przekazane małym pacjentom z życzeniami zdrowia od uczniów Zespołu Placówek Oświatowych nr3 w Międzyrzecu Podlaskim.
Nauczyciel bibliotekarz: Renata Prokopiuk
Miasto Międzyrzec Podlaski po raz pierwszy dołączyło do grupy samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową w Polsce poprzez sfinansowanie szczepienia dla dziewczynek urodzonych w 2004 roku uczęszczających do placówek oświatowych w Międzyrzecu Podlaskim. Koszt szczepień w całości zostanie pokryty z budżetu Miasta Międzyrzec Podlaski.
Realizatorem programu jest jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Praktyka Medycyny Rodzinnej ul. Wiejska, Międzyrzec Podlaski, tel. 83 371 56 59. Zgody na szczepienie można składać do 15 maja 2017 r.
W naszej szkole odbyły się na ten temat spotkania lekarza z uczniami klas VI. Więcej informacji w ulotce.
Aby pobrać ulotkę, kliknij TUTAJ
W DNIU 05.05.2017 ODBYŁ SIĘ VIII BIEG KONSTYTUCJI 3 MAJA POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA MIĘDZYRZEC PODLASKI.
Organizatorem biegów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim.
W Zespole Pałacowo Parkowym w Międzyrzecu Podlaskim do biegu stanęło 120 biegaczy ze szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowali w X biegach.
Szkołę Podstawową reprezentowała silna 20 osobowa grupa biegaczy z klas I-III, IV-VI.
Podium zdominowała „trójka” , oto wyniki:
SP. kl.I-II dziewczęta
III miejsce- Makaruk Daria klasa II a
VI miejsce- Chmielewska Paulina klasa I a
SP. kl.I-II chłopcy
I miejsce- Sosnowski Emil klasa II b
II miejsce- Petruk Miłosz klasa II b
III miejsce- Charczuk Karol klasa II b
VI miejsce- Morgunowicz Piotr klasa II b
SP. kl.III- IV dziewczęta
III miejsce – Rosińska Agnieszka klasa III c
SP.kl.V-VI dziewczęta
I miejsce- Koleśnicka Aleksandra klasa VI a
II miejsce- Kowalewska Kornelia klasa V a
IV miejsce- Cydejko Wiktoria klasa VI a
SP.kl.V-VI chłopcy
I miejsce- Karwowski Aleksander klasa Via
Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych tak udanych starów.
Nauczyciele Wychowania Fizycznego.
Organizatorzy VII Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego „Pamięci Jana Pawła II” w Mokobodach doskonale przygotowali się do przyjęcia bardzo dużej grupy uczestników ze szkół im. Jana Pawła II. Pomiędzy prezentacją recytatorów z różnych kategorii wiekowych zaplanowano słodki poczęstunek, gorący posiłek i koncert muzyczny uczniów ze szkoły w Mokobodach. W każdej kategorii prezentowało swoje wiersze ponad dwudziestu uczestników w wyniku rywalizacji nasi uczniowie zdobyli: Amelia Modrzewska II miejsce w kategorii kl. 0-I,Jerzy Rzeńca i Paulina Sobczak wyróżnienia w kategorii kl. IV-VI. Na zakończenie jury wręczyło przedstawicielom każdej placówki podziękowanie, a każdy z uczestników otrzymał dyplom. Jesteśmy dumni z wszystkich, którzy reprezentowali naszą szkołę w Mokobodach.
Za nami szkolne eliminacje do VII Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego „Pamięci Jana Pawła II’. Do konkursu w kategorii klas 0-I i II-III Szkoły Podstawowej przystąpiło 17 uczestników. Poziom konkursu był wysoki i trudno było wyłonić laureatów. Po długich obradach jury w składzie vice dyrektor szkoły Ewa Włodarczyk i nauczyciele: Ewa Holeszczuk, Katarzyna Mikołajczuk, Małgorzata Rumowska i Agata Marciniak wyłoniły następujących uczestników: z klas 0-I Amelię Modrzewską i Aleksandra Nakaziuka. Z klas II-III Izabelę Omelańczuk i Jakuba Chalimoniuka.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w Mokobodach.
Najmłodsi uczniowie międzyrzeckich szkół gościli w naszej placówce. Festyn z okazji, obchodzonego 2 maja, Dnia Flagi zorganizował Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski. Na barwną fotorelację z żywej lekcji historii zapraszamy do zakładki " Album fotograficzny".
Mszą Świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęły się obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Eucharystię koncelebrowali proboszczowie wszystkich czterech międzyrzeckich parafii. Po Mszy Św., w asyście orkiestry dętej, nastąpił przemarsz na Plac Jana Pawła II pod Pomnik Bohaterów Miasta, gdzie zostały złożone kwiaty.
Wzorem lat ubiegłych, podczas rocznicowych obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Burmistrz i Przewodniczący Rady Miasta wręczyli nagrody: Międzyrzeckie Muzy i Międzyrzecki Wawrzyn. W tym roku Międzyrzecką Muzę przyznawaną dla działaczy kultury otrzymali: Elżbieta Teleszko i Radosław Małachwiejczyk. Międzyrzecki Wawrzyn 2016 za szczególne wyniki sportowe oraz działalność sportową na terenie miasta Międzyrzec Podlaski otrzymali Jakub Jakimiak – uczeń naszej szkoły i Paweł Tusz.
Uroczystości uświetnił montaż słowno - muzyczny uczniów Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 oraz występ chóru Wiarus i Orkiestry Dętej OSP Łomazy.
27 kwietnia 2017 r. mija 3. rocznica kanonizacji Patrona naszej szkoły - św. Jana Pawła II. 5 lipca 2013 r. wydano dekret w sprawie cudu za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Za cud uznano, niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia uzdrowienie Kostarykanki, cierpiącej na nieoperacyjnego tętniaka mózgu. Jako cud opisano sytuację, w której kobieta, oglądając beatyfikację Jana Pawła II, zaczęła się do niego modlić, po czym miała doznać nagłego uzdrowienia. Jan Paweł II został kanonizowany dziewięć lat po śmierci i trzy lata po beatyfikacji. W kanonizacji Jana Pawła II na placu Świętego Piotra uczestniczyło 800 tys. wiernych. Uroczysta kanonizacja Jana Pawła II rozpoczęła się o godz. 10:00 na Placu św. Piotra i rozpoczął ją śpiew Litanii do Wszystkich Świętych oraz procesja ze 100 kardynałami i 1000 biskupami. Podczas homilii Papież Franciszek ogłosił św. Jana Pawła II Patronem Rodzin. Obrzędem zamykającym obchody kanonizacji była wizyta papieża Franciszka w polskiej parafii pod wezwaniem świętego Stanisława w Rzymie, gdzie 4 maja 2014 odprawił dziękczynną Mszę Świętą za dar świętości Jana Pawła II.
Od dłuższego czasu dzieci z Przedszkola nr 3 przygotowywały się do obchodów Dnia Ziemi. Odbyły szereg zajęć i wycieczek, które przybliżyły im tematykę związaną z ekologią. Podsumowaniem tych działań były konkursy: recytatorski oraz przyrodniczy „Co wiemy o lesie?” , podczas których dzieci 5-6 letnie wykazały się dużą wiedzą na temat lasu , jego mieszkańców oraz ochrony środowiska, a także zaprezentowały wiersze znanych autorów: J. Brzechwy, D. Gellnerowej, B. Szelągowskiej, J. Tuwima, G. Świerczyńskiej. Na początku wystąpiła grupa V z wierszem „ Dbamy o środowisko” oraz piosenką inscenizowaną „ Krasnale sprzątają las”.Wśród licznych zadań do odgadnięcia znalazły się: zagadki, rebusy, układanki, rozpoznawanie głosów lasu i okazów przyrodniczych. Nie zabrakło także działań twórczych polegających na stworzeniu „wesołego drzewka” różnymi technikami plastycznymi.Działania dzieci oceniała komisja w skład której weszli: pani wicedyrektor Bożena Nowosielska i pan Łukasz Rumiński- pracownik Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaskiego oraz przedstawiciele Rady Pedagogicznej. Rozwiązując zadania uczestnicy nie mieli problemów z podaniem prawidłowych odpowiedzi, co potwierdziło duży zasób ich umiejętności i wiadomości przyrodniczych.
Jury po przeliczeniu zdobytych punktów przez dzieci wysoko oceniło ich wiedzę i działania twórcze przyznając wszystkim zespołom pierwsze miejsca. Wyróżniono też małych artystów, recytujących piękne wiersze.Uczestnicy otrzymali dyplomy , nagrody książkowe i odznaki „ Przyjaciel przyrody”.Kolejnym punktem obchodów Święta Ziemi było posadzenie drzewek i krzewów w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci wraz z Panem Łukaszem posadziły drzewka na placu, aby dawały cień w upalne dni oraz dostarczały czystego powietrza i cieszyły swoim wyglądem oraz dostarczały materiału przyrodniczego jesienią ( jarzębina, kasztany, żołędzie, kolorowe liście). Przedszkolaki obiecały troszczyć się o nowe rośliny.
Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Międzyrzec Podlaski za udział w naszym przedsięwzięciu, ufundowanie nagród w konkursach i sadzonek drzewek.