Menu

  • W krainie baśni

    W krainie baśni

    31.03.2017 r. odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego „W krainie baśni”. Wzięli w nim udział uczniowie klas III i IV wyłonieni w eliminacjach klasowych. Recytacje na chwilę przeniosły nas w fantastyczny i zaczarowany świat baśni. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom.

    Laureatami zostali:

    Pola Lesiuk kl. IVp – I miejsce

    Daria Koleśnicka kl. IIId – II miejsce

    Jerzy Rzeńca kl. IVp – III miejsce

    Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                         

                                                                                                Beata Pietruk

                                                                                                Ewa Holeszczuk

  • "Jesteśmy widoczni - jesteśmy bezpieczni"

    "Jesteśmy widoczni - jesteśmy bezpieczni"

    W dniu 30 marca nasze przedszkole otrzymało 90 sztuk kamizelek odblaskowych przekazanych przez Straż Miejską. Sponsorem było Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe GAZOL (Spółka jawna) Wincenty  i Mirosław Wysokińscy. Serdecznie dziękujemy. Kamizelki zapewnią lepszą widoczność dzieci podczas spacerów  i wycieczek, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa przedszkolaków.

     

  • Wycieczka do Siedleckiego Centrum Kultury

    Wycieczka do Siedleckiego Centrum Kultury

    Uczniowie klasy 3d w dniu 30 marca udali się na wycieczkę do Siedleckiego Centrum Kultury. Założyliśmy trzy główne punkty naszej wyprawy: teatr, park wodny i Mc Donald's. Większość uczniów z klasy uczęszcza na kółko teatralne, które prowadzę już trzeci rok w tej klasie. W trakcie spotkań dzieci sprawdzają swoje umiejętności autorskie, literackie, wokalne czy plastyczne. Robimy krótkie dramy, inscenizacje i przedstawienia. Na przykład gry dramowe uczą współpracy w zespole, odpowiedzialności, tolerancji i kształtują ogromne więzi emocjonalne między członkami zespołu. Szkolna edukacja teatralna poprzez pracę w zespole, umożliwia dzieciom zrozumienie znaczenia współpracy i konieczności liczenia się z innymi ludźmi. To nauka współodpowiedzialności, szacunku dla pracy drugiego człowieka. Aby w pełni to rozwijać należy umożliwić uczniom kontakt ze sztuką, uwrażliwiać na piękno. Aktywne uczestnictwo w sztuce teatralnej wpływa na krzewienie kultury i estetyki żywego słowa. Podnosi kompetencje uczniów w zakresie odbioru sztuki i właściwego zachowania w teatrze. Tego dnia byliśmy widzami i odbiorcami wspaniałej sztuki granej przez dzieci i młodzież pt. Wielkanoc u Smerfów. Uczniowie byli zachwyceni grą młodych aktorów, kunsztem tańca baletowego i zdolnościami wokalnymi. Po zakończeniu spektaklu mieliśmy okazję osobistego kontaktu z aktorami, wspólnego zdjęcia i prowadziliśmy z nimi krótką rozmowę. Pełni pozytywnych wrażeń ruszyliśmy w dalszą drogę do pobliskiego Parku Wodnego gdzie mieliśmy warunki do tego aby rozładować aktywność fizyczną. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na posiłek do Mc Donald's. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do domu.

  • Konkurs czytelniczy "Opowieści z Narnii"

    Konkurs czytelniczy "Opowieści z Narnii"

    29 marca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy na podstawie książki "Opowieści z Narnii". W konkursie wzięło udział czworo uczniów:
    I miejsce-Weronika Myszka kl.V p
    II miejsce -Patrycja Majczyna kl.V p
    III miejsce -Barbara Stefaniuk kl.V p , Paweł Stasiewicz kl.II d.
    Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
                    
                         

     Renata Prokopiuk

  • TURNIEJ FINAŁOWY "SZACHIŚCI GRAJĄ DLA POLONII”.

    TURNIEJ FINAŁOWY "SZACHIŚCI GRAJĄ DLA POLONII”.

    28 marca 2017 roku w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej rozegrany został finałowy turniej akcji społecznej "Szachiści grają dla Polonii". Przypomnijmy, że akcja polegała na organizowaniu turniejów szachowych, podczas których zbierano fundusze na zorganizowanie wakacji   w Polsce  dzieciom z polskich rodzin zamieszkałych na Białorusi i Ukrainie. W turnieju wystąpiło troje szachistów MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podlaskim: Ola Szyszko, Patrycja Majczyna i Wiktor Kukawski, którzy wywalczyli prawo gry podczas turnieju zorganizowanym w Międzyrzecu Podlaskim, w listopadzie ubiegłego roku. Młodzi zawodnicy mogli zmierzyć się w bezpośrednich pojedynkach na szachownicach m. in. z wicemarszałkami Senatu: Grzegorzem Celejem i Markiem Borowskim oraz Prezesem PZSZach - Tomaszem Delegą.  Młodzi szachiści zwiedzili również budynek Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej.

  • Spotkanie autorskie

    Spotkanie autorskie

    28 marca uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią, panią Katarzyną Mikołajczuk i bibliotekarka, panią Renatą Prokopiuk wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią  Lilianą Fabisińską -  autorką książek dla dzieci i dla dorosłych. Uczniowie  klas III ze wszystkich miejskich szkół podstawowych  uczestniczyli w lekcji bibliotecznej  dotyczącej  praw dziecka, w ramach której  wykonali pracę plastyczną inspirowaną opowiadaniem autorki o prawie do odpoczynku. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów i książek autorom najlepszych prac. To było bardzo miłe i radosne spotkanie, pytaniom i autografom nie było końca. Miejscem spotkania był  Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

    Renata Prokopiuk

  • „Nie pal przy mnie, proszę”

     „Nie pal przy mnie, proszę”

          27 marca 2017 r.  w świetlicy szkolnej odbył się apel dla uczniów klas drugich i trzecich pod hasłem „Nie pal przy mnie, proszę”. Uczestnicy spotkania profilaktycznego obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą szkodliwości różnych rodzajów dymów, a w szczególności dymu papierosowego. Uczniowie dowiedzieli się również, jak należy się przed nim bronić. Przybyli goście zobaczyli przedstawienie edukacyjne: „Mamo, tato nie pal”  w wykonaniu młodych artystów z klasy 2 d pod kierunkiem wychowawczyni  p. Krystyny Paluszkiewicz. W dalszej części spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Palenie szkodzi zdrowiu”. Pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom. Najlepsze prace nagrodzone zostały w dwóch kategoriach: w  kategorii klas drugich:  I miejsce zajęła Amelia Giersz  kl. 2 b; II miejsce Hanna Goławska 2 b; III miejsce  Maciej Kijaczko  kl. 2 d; w kategorii klas trzecich: I miejsce zajęła  Aleksandra Oklińska  kl. 3 b; II miejsce Alicja  Świerżewska  kl. 3 b; III miejsce Amelia  Sidorczuk  kl. 3 b. Przyznano  także wyróżnienia:  Bartosz Izdebski kl. 2 a, Daria Makaruk  kl. 2 a, Emil Sosnowski kl. 2 b, Aleksandra Smolińska kl. 3 a, Karol Petruczenko kl. 3 b, Maria Stefaniuk kl. 3 c. Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

  • Wycieczka Przedszkolaków do Białej Podlaskiej

    Wycieczka Przedszkolaków do Białej Podlaskiej

    Wycieczka Przedszkolaków do Białej Podlaskiej 27 marca 2017 r. dzieci z grupy II i V Samorządowego Przedszkola nr 3 wybrały się na wycieczkę do Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, gdzie obejrzały niezwykle ciekawe i barwne przedstawienie pt.,, Zajączkowe niespodzianki”, w wykonaniu aktorów Teatru Banasiów z Warszawy. Przygody zajączka Kicusia i stracha na wróble bardzo rozbawiły wszystkich oglądających, a niesforne, świąteczne Jajo wprowadziło widzów w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Efekty świetlne i dźwiękowe wzbogaciły wyobraźnię naszych przedszkolaków. Dodatkową atrakcją była możliwość zaśpiewania kilku piosenek wspólnie z bohaterami spektaklu.

    Wycieczkę zakończyła wizyta w restauracji. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń. Był to dzień, który na długo pozostanie w ich pamięci.

                                                                                                 K. Filimon, K. Leks

     

  • Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

    Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

               Drugi turniej szachowy z cyklu Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec w Szachach Szybkich i Błyskawicznych przeprowadzony został w ubiegłą niedzielę 26 marca 2017 roku. W gościnne progi Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim zawitało 64 szachistów, mieszkańców województw: mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego.

                Głównym sponsorem turnieju, jak również całego cyklu, jest firma produkująca ciastka dr Gerard sp. z o. o., natomiast sponsorem wspierającym Bank Spółdzielczy Międzyrzecu Podlaskim, wspierający szachy w Międzyrzecu Podlaskim od 2010 r.

                Juniorzy rywalizowali w trzech grupach wiekowych do lat 8, 10 i 14.  

                Tym razem turniej wygrał radzyński szachista Andrzej Litwiniec, który zdobył   8 pkt. Tuż za nim, z dorobkiem 7,5 pkt. uplasowali się: międzyrzeczanin - Łukasz Chomiuk i szachista K Sz. Skoczek Siedlce Adam Łukasik.

                 W grupach juniorskich do lat 14 triumfowali: Patrycja Waszczuk reprezentująca TS Wisłą Kraków, przed Hanną Nurzyńską reprezentującą międzyrzecki klub szachowy i Wiktor Kukawski z MUKS Gambit W Miedzyrzecu Podlaskim, który wyprzedził Roberta Górskiego TS Korona Gdańsk.      

                Najlepszym szachistą w grupie dziesięciolatków okazał się zawodnik LKSZ Lublin  - Igor Zasadziński. Drugie miejsce zajął Mariusz Kurczyński z MUKS "Gambit" i trzecie Artur Gryzio z LUKS Lubartów.

                Wśród dziesięciolatek najlepszą zawodniczką została Maja Górska reprezentująca UKS Koronę Gdańsk przed międzyrzeczankami: Karoliną Wysokińską i Aleksandrą Marciniuk.

                W grupie chłopców do lat 8 wygrał Szymon Suska, reprezentant S Sz. Szachpol Łuków. Kolejne miejsca zajęli: Michał Drozd z LUKS Lubartów i Aleksander Nakaziuk z MUKS Gambit w Międzyrzecu Podlaskim.

                Jedynaczką w grupie juniorek do lat 8 była mieszkanka Rogoźnicy - Anna Oleksiuk, która dzielnie stawiała czoła starszym koleżankom i kolegom i zakończyła turniej z dorobkiem 3 punktów.

    Wyniki turnieju dostępne są na stronie http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_607/.

                W imieniu Patrona, Sponsora i organizatorów zapraszamy na kolejny turniej cyklu, który odbędzie się 30 kwietnia 2017 roku.

  • XVII Wiosenne Mistrzostwa klas I-III w pływaniu

    XVII Wiosenne Mistrzostwa klas I-III w pływaniu

    XVII Wiosenne Mistrzostwa klas I-III w pływaniuW Dniu 24. O3. 2017 MOSiR, KS Huragan i Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim zorganizowała XVII WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE KLAS I-III.  Głównym celem zawodów było sprawdzenie umiejętności pływackich uczniów klas  I-III . Gorący doping licznie przybyłej  publiczności wzmagał współzawodnictwo uczestników. Każdy z nich miał do pokonania dystans 25m kl. I 25 m z deską, na plecach i  stylem dowolnym, kl.  II i III 25 m stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym. Najlepsze III miejsca w każdej kategorii wiekowej otrzymały dyplomy i medale, miejsca IV  -VI dyplomy. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali cukierki .

    UCZESTNIKOM ZAWODÓW  GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW .

    Wyniki z zawodów:

    Klasy I

    Dziewczęta

    25m st. dowolnym

    1. Iga Karwowska                     27,30
    2. Zuzanna Parafiniuk             32,51
    3. Aleksandra Antoniuk           34,38
    4. Iga Sawczuk                          35,50
    5. Gabriela Barczuk                 37,37
    6. Paulina Chmielewska          39,96
    7. Aleksandra Śliwa                  42,08

    25m st. grzbietowym

    1. Iga Karwowska                     30,18
    2. Zuzanna Parafiniuk             30,61
    3. Gabriela Barczuk                 32,27
    4. Aleksandra Antoniuk           33,24
    5. Iga Sawczuk                          33,25
    6. Aleksandra Śliwa                 33,67
    7. Paulina Chmielewska          36,72

    25m z deską

    1. Iga Karwowska                      26,00
    2. Zuzanna Parafiniuk              31,75
    3. Aleksandra Antoniuk            32,47
    4. Gabriela Barczuk                  35,38
    5. Paulina Chmielewska           35,69
    6. Iga Sawczuk                          36,41
    7. Aleksandra Śliwa                   47,44

    Chłopcy

    25m st. dowolnym

    1. Krystian Kociński                  25,96
    2. Aleksander Nakaziuk           28,02
    3. Kornel Domański                   33,50
    4. Kacper Chilicki                      39,96
    5. Marcel Kiereczyński             42,61
    6. Kacper Chmielewski             47,72
    7. Wojciech Kuśmierczyk         49,00
    8. Gabriel Pióro                          52,25
    9. Aleksander Kasianiuk          1;00,34

    25m st. grzbietowym

    1. Aleksander Nakaziuk            26,86
    2. Krystian Kociński                   26,94
    3. Kornel Domański                   28,85
    4. Marcel Kiereczyński              37,66
    5. Kacper Chmielewski              43,14
    6. Wojciech Kuśmierczyk          43,22
    7. Aleksander Kasianiuk           48,41
    8. Kacper Chilicki                       52,13
    9. Igor Szyndler                         1;07,42
    10. Gabriel Pióro                         1;34,70

    25m z deską

    1. Marcel Kiereczyński              28,01
    2. Aleksander Nakaziuk            28,55
    3. Kornel Domański                    29,14
    4. Krystian Kociński                   30,73
    5. Kacper Chilicki                       33,47
    6. Wojciech Kuśmierczyk          44,76
    7. Gabriel Pióro                          49,76
    8. Aleksander Kasianiuk           51,89
    9. Kacper Chmielewski              54,94
    10. Igor Szyndler                         1;02,86

     

    Klasy II

    Dziewczęta

    25m st. dowolnym

    1. Daria Makaruk                      20,92
    2. Nikola Maksymiuk                23,14
    3. Ada Zasadzińska                 24,48
    4. Maja Banachewicz              29,17
    5. Eliza Mazurek                       31,12
    6. Lena Koc                               31,86
    7. Lwena Andrzejewicz            32,59
    8. Oliwia Stolarczyk                  53,26

    25m st. grzbietowym

    1. Nikola Maksymiuk                22,17
    2. Daria Makaruk                      24,71
    3. Ada Zasadzińska                 25,84
    4. Lena Andrzejewicz              29,58
    5. Adrianna Antończuk            31,02
    6. Lena Koc                               33,02
    7. Eliza Mazurek                       33,80
    8. Maja Banachewicz               38,70
    9. Oliwia Stolarczyk                  39,90

    25m st. klasycznym

    1. Daria Makaruk                       27,77
    2. Ada Zasadzińska                  32,92
    3. Nikola Maksymiuk                34,18
    4. Lena Andrzejewicz               37,43
    5. Maja Banachewicz               40,55
    6. Eliza Mazurek                        41,23
    7. Lena Koc                                45,63
    8. Oliwia Stolarczyk                   56,48

    Chłopcy

    25m st. dowolnym

    1. Piotr Morgunowicz                20,27
    2. Staś Marciniuk                       24,59
    3. Karol Majczyna                     26,07
    4. Bartek Majczyna                   29,79
    5. Bartosz Osiej                         1;10,52
    6. Bartłomiej Wróbel                 1;15,82

    25m st. grzbietowym

    1. Piotr Morgunowicz                23,83
    2. Karol Majczyna                     24,64
    3. Bartek Majczyna                    26,46
    4. Staś Marciniuk                       26,98
    5. Bartłomiej Wróbel                 1;02,54
    6. Bartosz Osiej                         1;04,42

    25m st. klasycznym

    1. Piotr Morgunowicz                27,11
    2. Staś Marciniuk                       31,84
    3. Karol Majczyna                     34,87
    4. Bartek Majczyna                   36,68
    5. Bartłomiej Wróbel                 1;05,47
    6. Bartosz Osiej                         1;15,19

    Klasy III

    Dziewczęta

    25m st. dowolnym

    1. Karolina Orłowska                 18,01
    2. Aleksandra Oklińska             21,30
    3. Klaudia Szyndler                   21,36
    4. Daria Myszka                         22,59
    5. Zuzanna Mróz                        24,35
    6. Julia Sowa                              25,52
    7. Daria Koleśnicka                   28,87
    8. Aleksandra Marciniuk           29,16
    9. Anastazja Ptaszek                 30,07
    10. Karolina Wysokińska             35,67
    11. Maja Olszewska                     35,86
    12. Agnieszka Rosińska              38,58

    25m st. grzbietowym

    1. Karolina Orłowska                 23,84
    2. Daria Myszka                          24,53
    3. Klaudia Szyndler                   25,11
    4. Aleksandra Oklińska             26,73
    5. Aleksandra Marciniuk           27,99
    6. Zuzanna Mróz                        28,47
    7. Julia Sowa                              29,01
    8. Anastazja Ptaszek                 29,63
    9. Maja Olszewska                     32,31
    10. Daria Koleśnicka                   34,06
    11. Agnieszka Rosińska             34,73
    12. Karolina Wysokińska            35,52

    25m st. klasycznym

    1. Karolina Orłowska                 23,05
    2. Daria Myszka                         24,71
    3. Zuzanna Mróz                        28,17
    4. Klaudia Szyndler                   31,96
    5. Aleksandra Marciniuk           33,10
    6. Aleksandra Oklińska             34,80
    7. Julia Sowa                              35,56
    8. Anastazja Ptaszek                39,16
    9. Maja Olszewska                    43,57
    10. Karolina Wysokińska            1;02,29

    Chłopcy

    25m st. dowolnym

    1. Cezary Cap                            18,37
    2. Filip Pocztarski                      18,74
    3. Wiktor Mironiuk                      21,11
    4. Karol Petruczenko                 24,21
    5. Krzysztof Michaluk                24,60
    6. Adam Wójcik                          27,83
    7. Hubert Giergun                      28,40
    8. Igor Zasadziński                    34,82

    25m st. grzbietowym

    1. Filip Pocztarski                      22,46
    2. Cezary Cap                            22,80
    3. Wiktor Mironiuk                     24,54
    4. Karol Petruczenko               27,52
    5. Hubert Giergun                     29,98
    6. Krzysztof Michaluk               32,30
    7. Igor Zasadziński                   33,11
    8. Adam Wójcik                         33,39

    25m st. klasycznym

    1. Filip Pocztarski                      25,59
    2. Cezary Cap                            25,97
    3. Wiktor Mironiuk                     27,46
    4. Krzysztof Michaluk               33,89
    5. Igor Zasadziński                   37,02
    6. Karol Petruczenko               37,92
    7. Stanisław Karwowski           50,70
  • KONKURS „MŁODOŚĆ - TRZEŹWOŚĆ 2017”

    KONKURS „MŁODOŚĆ - TRZEŹWOŚĆ 2017”

    23 marca 2017 r.  podczas miejskich obchodów „Dnia Życia” odbyło  się uroczyste podsumowanie konkursu „Młodość - Trzeźwość 2017”.

     W tym roku przebiegał on pod hasłem „Miłość w mojej rodzinie” (klasy I – III szkoły podstawowej) oraz „Wartość w moim życiu” (pozostałe klasy) i obejmował, jak co roku, konkursy plastyczne oraz literackie.

    Oto lista osób nagrodzonych i wyróżnionych:

    Szkoła podstawowa nr 3 - Twórczość literacka

    Klasa

    Imię i nazwisko

    Miejsce/wyróż

    Kategoria

    VI s

    Zuzanna Piwowar

    II

    Proza

    VI s

    Wanessa Staska

    III

    Proza

    VI p

    Weronika Łopacka

    III

    Proza

     

     

     

     

    V p

    Weronika Myszka

    Wyróżnienie

    Proza

    V p

    Wiktor Kukawski

    Wyróżnienie

    Poezja

    VI s

    Patrycja Oksiejuk

    Wyróżnienie

    Proza

    IVs

    Michał Strep

    Wyróżnienie

    Poezja

     

     

     

     

    III b

    Stanisław Karwowski

    Wyróżnienie

    Poezja

    III b

    Marcel Domański

    Wyróżnienie

    Poezja

    III d

    Michał Chodyka

    Wyróżnienie

    Poezja

     

    Szkoła podstawowa nr 3 - Twórczość plastyczna

    Klasa

    Imię i nazwisko

    Miejsce/wyróż

     

     

     

    III b

    Aleksandra Oklińska

    III

    III b

    Bartosz Kowalik

    Wyróżnienie

    III b

    Amelia Pingwarska

    Wyróżnienie

    III b

    Maja Koźluk

    Wyróżnienie

    III c

    Daria Myszka

    Wyróżnienie

     

     

     

    VI p

    Wiktoria Karwowska

    I

    VI s

    Karol Kasianiuk

    III

    VI a

    Marta Nestorowicz

    Wyróżnienie

    IV s

    Gabriel Wieczorek

    Wyróżnienie

    V p

    Weronika Myszka

    Wyróżnienie

     

     

    Gimnazjum nr 3 - Twórczość literacka

    Klasa

    Imię i nazwisko

    Miejsce/wyróż

    Kategoria

    IA

    Eliza Lesiuk

    I

    Poezja

    III A

    Julia Włodarczyk

    III

    Poezja

    ID

    Julia Tokarska

    II

    Proza

    I D

    Paweł Kołodziej

    III

    Proza

    I D

    Amelia Lewczuk

    Wyróżnienie

    Proza

     

    Gimnazjum nr 3 - Twórczość plastyczna

    Klasa

    Imię i nazwisko

    Miejsce/wyróż

    III C

    Julia Juchimiuk

    Wyróżnienie

    II B

    Kamil Kurek

    Wyróżnienie

     

    „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

    Podniosły charakter tej uroczystości stanowił też świetną okazję do uroczystego  wręczenia nagród uczniom Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, którzy zostali laureatami ogólnopolskiej kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł” pod patronatem honorowym Ministra Edukacji oraz Ministra Sportu i Turystyki, a hasło konkursu literackiego brzmiało „Pod dobrą opieką”.

    Oto laureaci konkursu „Zachowaj Trzeźwy Umysł”:

    1. Amelia Kozłowska – klasa V s

    2. Eliza Lesiuk – klasa I A

    3. Michal Nowosz – klasa VI s

    4. Wanessa Staska – klasa VI s

    GRATULUJEMY!!!

    ZAKOŃCZENIE:

    WSZYSCY - osoby nagrodzone, wyróżnione, zaproszone klasy i ich opiekunowie, odbierając w tym dniu nagrody, wyróżnienia, podziękowania - obejrzeli spektakl profilaktyczny „KTO, JAK NIE JA” w wykonaniu artystów Teatru Kurtyna z Krakowa.

    Spektakl „Kto, jak nie ja” to teatralny przewodnik po żmudnej drodze budowania swojej wartości i wyjątkowości, drodze obficie wyposażonej w drogowskazy, ukierunkowujące młodego widza w poszerzaniu kompetencji i wiedzy o kreowaniu relacji z otoczeniem”.

    W przedstawieniu realizowane były podstawowe zagadnienia związane z realizowanym w Naszej szkole programem profilaktycznym:

    • profilaktyka inicjacji i negatywnych skutków, związanych z papierosami i e-papierosami
    • profilaktyka przemocy fizycznej, psychicznej i emocjonalnej w relacjach rówieśniczych i rodzinnych
    • podejmowanie wyborów i odpowiedzialność za decyzje
    • kształcenie poczucia asertywności i umiejętności budowania relacji w oparciu o komunikat werbalny/ kultura słowa/
    • rozpoznawanie i kontrola nad emocjami
    • szacunek dla opiekunów i nauczycieli
    • szczególne przywiązanie do kultywowania i rozwijania indywidualnych pasji, jako element budujący poczucie pewności i autoakceptacji

    pedagog szkolny

  • Apel z okazji Dnia Kobiet

    Apel z okazji Dnia Kobiet

    W tym roku Międzynarodowy Dzień Kobiet uczciliśmy apelem-niespodzianką. Przybliżyliśmy w nim sylwetki kobiet, które swą postawą i zaangażowaniem w życie naukowe, artystyczne i społeczne przyczyniły się do rozsławienia naszego kraju i regionu. W galerii sławnych Polek zaprezentowane zostały: Jadwiga Królowa, Nawojka, Emilia Plater, Maria Konopnicka, Helena Modrzejewska, Maria Skłodowska-Curie, Helena Marusarzówna, Wanda Rutkiewicz-Błaszkiewicz, Krystyna Chojnowska-Listkiewicz, Wisława Szymborska  i Sława Przybylska.
    Uczniowie gimnazjum szarmancko i z humorem poprowadzili akademię, informując o dokonaniach oraz dziękując za dzieła i czyny tych niezwykłych pań.
    W rolę sławnych Polek wcieliły się uczennice klas V p i VI . Oprawę muzyczną przygotowali: Marta Tchórzewska, Mikołaj Korpysz, Eryk Waszczuk i  - gościnnie – Szymon Domański z Gimnazjum nr 1.  Piosenkę przebojowych polskich  kobiet „ Ale chłopem rządzi baba” wykonały piątoklasistki z grupy poetyckiej „Zefirek”. Na koniec wszystkim kobietom zgromadzonym na sali odśpiewano "Sto lat".
    Scenariusz przedstawienia „Portrety sławnych Polek”, który powstał na zajęciach pozalekcyjnych, zawdzięczamy p. Izabeli Włodarczyk i  starszym „Zefirkom”.

     

  • Uwaga drodzy Rodzice!

    Uwaga drodzy Rodzice!

    W związku z niepokojącymi  doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie, zwracam się z prośbą o zapoznanie się z poniższym materiałem w celu podniesienia bezpieczeństwa  dzieci i młodzieży w Internecie. Tekst został opracowany na podstawie informacji pochodzących z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

    Gry komputerowe

    Gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. 60% dzieci w wieku   4-14 lat używa komputera do grania, a 94% nastolatków w wieku 12-17 lat gra  w gry wideo.

    Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.

    Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

    Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły. A w przypadku opisanym poniżej, mogą prowadzić do samookaleczenia, a nawet śmierci.

    Wskazówki dla Rodziców

    Poniżej zamieszczono kilka wskazówek dla rodziców, dotyczących zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:

    • Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
    • Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np.  w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.
    • Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.
    • Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
    • Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
    • Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
    • Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
    • Pamiętaj, że istnieją mini gry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
    • Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.

    Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt  z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

    Wskazówki pochodzą z broszury pt.: „Zagrożenia w Internecie. Zapobieganie-reagowanie. Gry komputerowe”. Broszura dostępna jest pod adresem: https://www.ore.edu.pl/materialy-do-pobrania/category/55-profilaktyka-agresji-i-przemocy

    Gdzie można uzyskać pomoc

    W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod numerem telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).

    Więcej o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w internecie: www.dyżurnet.pl, www.ore.edu.pl, www.akademia.nask.pl, www.kursor.edukator.pl, www.saferinternet.pl, www.plikifolder.pl

     

    Z wyrazami szacunku

    Jolanta Wolanin

    Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3

    w Międzyrzecu Podlaskim

     

  • "Nie pal przy mnie, proszę"

    "Nie pal przy mnie, proszę"

    Dnia 23 marca uczniowie klasy 2 d zaprosili do szkoły  rodziców na spotkanie w ramach realizacji programu profilaktycznego "Nie pal przy mnie, proszę". Wychowawczyni, Krystyna Paluszkiewicz, odczytała list skierowany do rodziców dotyczący skutków palenia tytoniu. Goście obejrzeli film, w którym lekarze - specjaliści w leczeniu uzależnień - naświetlili problem od strony medycznej. Największe zainteresowanie wzbudził program artystyczny, na którym nasze pociechy przedstawiły problem palenia papierosów widziany oczami dziecka.

     Krystyna Paluszkiewicz

  • Rewizyta w Straży Miejskiej klas 3b i 3c

     Rewizyta w Straży Miejskiej klas 3b i 3c

     Dnia 23.03.2017 r. udaliśmy się z rewizytą do Straży Miejskiej. Chcieliśmy w ten sposób podziękować za upominki, które otrzymaliśmy kilka dni wcześniej. Kamizelki i gadżety odblaskowe wpłyną na pewno na zwiększenie naszego bezpieczeństwa. Na ręce Pana komendanta płk Tadeusza Steć złożyliśmy pismo, w którym Pani dyrektor Jolanta Wolanin podziękowała strażnikom za troskę o nasze bezpieczeństwo i wyraziła nadzieję na dalszą współpracę.

  • Powitanie wiosny w klasach I-III

    Powitanie wiosny w klasach I-III

    „I cóż na to powiecie, że wiosna jest na świecie?”- pod takim hasłem witały wiosnę dzieci z klas I – III. Nie zrobiły tego w sposób tradycyjny – z Marzanną,  lecz podczas apelu  przygotowanego przez kl. III c i III b.  Trzecioklasiści w sposób niekonwencjonalny zaprezentowali zebranym swoje umiejętności taneczne, wokalne, instrumentalne i recytatorskie. Do wspólnego śpiewania oraz quizu przyrodniczego zaangażowani byli wszyscy widzowie. W tym dniu  w strojach obowiązywały wiosenne barwy - przede wszystkim kolor zielony,  żółty i błękitny oraz kwiatowo – motylkowe dodatki.

    Na zakończenie spotkania miłą niespodziankę sprawili nam przedstawiciele Straży Miejskiej na czele z komendantem płk Tadeuszem Steć obdarowując wszystkich zebranych kamizelkami i gadżetami odblaskowymi.

     

  • Otwarty czwartek

    Otwarty czwartek

    Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 klas IV – VI i Gimnazjum nr 3 klas I - III

    zapraszamy na spotkanie z nauczycielami,

    które odbędzie się 23 marca - czwartek, godz. 17.00 – 18.00.

  • Prawa dziecka

    Prawa dziecka

    W dniu 22.03.2017r. w klasie III c odbyło się spotkanie z panią Natalią Kowalską-Sykterz na temat praw dziecka. Spotkanie to poprzedza spotkanie autorskie z autorką książek dla dzieci panią Lilianą Fabisińską. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji o Konwencji Praw Dziecka, w ten sposób zostali przygotowani do spotkania, które odbędzie się 28.III.2017r w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
                                       

    Renata Prokopiuk

  • Nadejście wiosny!

    Nadejście wiosny!

    Przyszła wiosenka, z kwiatów wonią miłą,
    Przeprosiła zimę, że jej rok nie było.
    Błękitnymi oczy spojrzała do góry,
    Przeprosiła słonko za zimowe chmury.
    Przeprosiła pola za zimowe śniegi,
    Wypełniła sobą cały świat po brzegi.

  • Zacznij przygodę z lekkoatletyką

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć