W kwietniu nasze przedszkole zorganizowało akcję charytatywną dla dzieci z Domu Dziecka w Komarnie. Zainteresowanie akcją wśród rodziców i dzieci było bardzo duże. Przedszkolaki cały miesiąc gromadziły w przedszkolu zabawki, puzzle, gry planszowe, kosmetyki, słodycze, owoce, przybory szkolne i wiele innych rzeczy, po to, aby podarować je dzieciom z Domu Dziecka. 25 kwietnia 2017r. dzieci z grupy II i VI wraz z opiekunami złożyły wizytę podopiecznym Domu Dziecka w Komarnie. Radość dzieci była ogromna! Bardzo miło i serdecznie przywitały nas panie wychowawczynie, pan dyrektor oraz wychowankowie. Przedszkolaki z grupy VI zaprezentowały ciekawą inscenizację pt. ,,Pomylona wiosna” a następnie w ramach integracji mogły wspólnie pobawić się i porozmawiać.
Wizyta była prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.
Z całego serca dziękujemy RODZICOM NASZYCH WSPANIAŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW za zainteresowanie akcją charytatywną. Okazaliście Państwo swoje dobre serca, dzięki którym wywołaliśmy uśmiech na twarzach dzieci.
K. Filimon
W dniu 26.04.2017 odbyły się IX Katyńskie Powiatowe Biegi Przełajowe w Terespolu. Ogółem do mety dobiegło 378 osób w 15 biegach. Przy dość chłodnej, a momentami nawet deszczowej pogodzie naszą szkołę reprezentowała silna grupa biegaczy z klas I-III ( był to ich pierwszy start w tak dużej imprezie biegowej) i klas V-VI. Na mecie brawami nagradzani byli wszyscy, bez względu na zajęte miejsce, a najlepsi otrzymali z rąk olimpijczyka Olgierda Stańskiego dyplomy, nagrody i medale.
Najlepsze miejsca naszych uczniów:
I miejsce- Magdalena Olesiejuk klasa VI p
II miejsce – Wiktoria Karwowska klasa VI p
V miejsce – Emil Sosnowski klasa II b
IX miejsce- Amelia Mikołajczuk klasa V s
IX miejsce – Anna Halczuk klasa VI s
X miejsce- Kornelia Kowalewska klasa Va
Dziękujemy wychowawcom klas I a, II a, II b, II d, III c, III b za pomoc w wytypowaniu i przygotowaniu młodych biegaczy. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY !
NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Dlatego też nasze Przedszkole przyłączyło się do akcji społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Nauczycielki we wszystkich grupach codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytają dzieciom bajki, opowiadania oraz wiersze. Do akcji włączają się również rodzice oraz babcie i dziadkowie. Zapraszamy również wyjątkowych gości do głośnego czytania przedszkolakom. Dzieci miały już okazję posłuchać bajek, wierszy czytanych przez Przewodniczącego Rady Miasta Pana Roberta Matejka, policjantów - sierz. szt. p.Tomasza Djakona i p. Elwirę Pietrosiuk oraz panią z biblioteki szkolnej Renatę Prokopiuk. Grupę I odwiedziła mama Mai i Marysi, w II grupie czytał tato Huberta i Bartosza, w grupie III mama Maćka, Darii, Olka, Jakuba i Marcela, natomiast w grupie V czytała babcia Julii, Marysi i mama Wojtka, zaś grupę IX odwiedziła mama Marcela. Wszystkie dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje.
Bardzo dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas i zachęcamy do głośnego czytania dzieciom przez cały rok.
We wtorek, 25 kwietnia 2017 r. w naszej szkole przeprowadzony został Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Sprawdzian ten ma na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji uczniów w III klasie szkoły podstawowej. Dzięki niemu szkoła otrzyma informację na temat umiejętności uczniów w zakresie: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej, praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz wiedzy przyrodniczej. Z każdego testu uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 20 pkt.
"Żyj z przyrodą w zgodzie " - pod takim hasłem klasy 2a i 3a zaprezentowały swoim kolegom apel z okazji Dnia Ziemi. W tematykę ochrony środowiska wprowadziła uczniów krótka prezentacja multimedialna. Potem scenę ,, opanowały" różne zwierzęta, wspaniale zagrane przez młodych artystów. Tak ważna sprawa, jaką jest troska o nasze środowisko została przedstawiona poprzez piosenki, wiersze, scenki momentami humorystyczne. Na koniec widzowie swoimi wypowiedziami o tym, co każdy z nas może zrobić, aby uchronić przyrodę sprawili, że ,, Ziemia,, zrzuciła swój brudny płaszcz foliowy i pokazała swoje piękno.Piosenka finałowa ,,Ziemia - wyspa zielona,, zabrzmiała szczególnie uroczyście , bowiem do jej zaśpiewania włączyli się chętnie wszyscy obecni na sali.
Dorota Kuźmiuk, Małgorzata Matejek
22 kwietnia 2017 roku warszawska Agrykola ugościła młodych sportowców, adeptów lekkiej atletyki z całej Polski. W przededniu wielkich zmagań w biegu maratońskim rywalizację rozpoczęły dzieci i młodzież objęta programem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - Lekkoatletyka dla każdego! W ramach Orlen Warsaw Games rywalizowało blisko trzy tysiące dzieci z programu LDK! Na terenie parku dzieci ze szkół podstawowych biegały na dystansie 500 metrów, natomiast gimnazjaliści na dystansie 1000 metrów. Mimo niezbyt sprzyjającej aury – w Warszawie w sobotę było pochmurno i wiał chłodny wiatr – wszyscy uczestnicy byli rozgrzani sportowymi emocjami. Atmosferę podgrzewał również fakt, że uczestników dopingowały gwiazdy sportu m.in. Artur Partyka, Oktawia Nowacka, Paweł Zagumny, Maria Andrejczyk, Monika Pyrek czy Marek Plawgo. Historycznego smaku zawodom dodał fakt iż rozegrano je w miejscu dawnego stadionu w Parku Sobieskiego, który przed II wojną światową był m.in. świadkiem rekordów świata Stanisławy Walasiewicz oraz kilku edycji lekkoatletycznych mistrzostw Polski.
Zawodniczki z Międzyrzeca Podlaskiego, trenowane przez Marcina Hołoweńko, osiągnęły fenomenalne wyniki:
Gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy podczas letnich zawodów.
Trener zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia z LEKKOATLETYKI w każdy poniedziałek, wtorek i środę od godziny 16.00 w ZPO3 ul. Leśna 2.
DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3
IM. JANA PAWŁA II W MIĘDZYRZECU PODLASKIM
SERDECZNIE ZAPRASZA
NA ZEBRANIE INFORMACYJNE RODZICÓW DZIECI, KTÓRE ROZPOCZNĄ NAUKĘ W KLASIE PIERWSZEJ
NASZEJ SZKOŁY OD PIERWSZEGO WRZEŚNIA 2017 ROKU.
SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ WE WTOREK 25 KWIETNIA 2017 ROKU
O GODZINIE 16.30 W ŚWIETLICY SZKOLNEJ.
PODCZAS ZEBRANIA:
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!
W sekretariacie szkoły prowadzone są zapisy dzieci do klas I na rok szkolny 2017/2018.
W celu zapisania dziecka do szkoły należy dostarczyć do sekretariatu
wypełniony wniosek lub zgłoszenie do 24 kwietnia 2017r.
Wnioski można pobierać ze strony internetowej szkoły https://sp3miedzyrzec.edupage.org lub w sekretariacie.
Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły zostaną przyjęte po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, zgodnie z określonymi kryteriami, jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.
Harmonogram czynności
w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych szkół podstawowych W postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Międzyrzec Podlaski określono następujące terminy:
L.p. |
Rodzaj czynności |
Termin w postępowaniu rekrutacyjnym |
Termin w postępowaniu uzupełniającym |
1. |
Złożenie przez rodzica wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły.
|
6 - 24 kwietnia 2017r. |
29 - 31 maja 2017r. |
2. |
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej.
|
25 – 28 kwietnia 2017r.
|
1 - 2 czerwca 2017r. |
3. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
|
4 maja 2017r. do godz. 15.00 |
6 czerwca 2017r. do godz. 15.00 |
4. |
Potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia do klasy pierwszej w postaci pisemnego oświadczenia.
|
5 – 9 maja 2017r. |
7 – 8 czerwca 2017r. |
5. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
|
10 maja 2017r. do godz. 15.00 |
9 czerwca 2017r. do godz. 15.00 |
Wniosek - Wniosek_do_kl.1.doc
Zgłoszenie - Zgloszenie_do_kl.1.doc
Załączniki
Podanie Zalacznik_nr_1.docx
Oświadczenie Zalacznik_nr_2.docx
Regulamin naboru znajduje się w zakładce Nabór do Szkoły
W sobotę, 22 kwietnia 2017 roku zakończyła się Bialska Liga Szachowa VII edycji. Turniej finałowy rozegrany został w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej. W turnieju wzięło udział 97 uczniów i uczennic szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Pierwsze miejsce w turnieju zajął Wiktor Kukawski, który wyprzedził starszych kolegów: Mateusza Prokopiuka reprezentującego I LO w Białej Podlaskiej i Grzegorza Olichwirowicza uczęszczającego do Katolickiego Gimnazjum w Białej Podlaskiej.
Tradycją Bialskiej Ligi Szachowej stały się już dobre występy szachistów naszej szkoły w grupie do lat 10. Wśród dziewcząt zwyciężyła Ola Marciniuk, która zgromadziła 5,5 z 7 punktów. Drugie miejsce zajęła Ola Korowajczuk z Sarnak i wyprzedziła dwie Karolinki z naszej szkoły: Tymoszuk i Wysokińską.
Tym razem najwyżej sklasyfikowanym szachistą do lat 10 został Szymon Szamuk z SP nr 9 w Białej Podlaskiej. Wyprzedził on dwóch uczniów SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim: Karola Petruczenko i Igora Zasadzińskiego.
Miejsca medalowe w klasyfikacjach gimnazjalistów padły "łupem" szachistów z Białej Podlaskiej, Terespola i Sarnak.
Jeszcze lepiej wypadli uczniowie naszej szkoły w klasyfikacji całego cyklu. W klasyfikacji dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Ola Marciniuk z dorobkiem 505 pkt, przed Karolinką Tymoszuk - 440 pkt. i Karolinką Wysokińską - 420 pkt.
Wśród chłopców uczęszczających do klas I - III zwyciężył Mariusz Kurczyński - 429 pkt., przed Karolem Petruczenko - 392 pkt i bialczaninem Andrzejem Pietkiewiczem - 375 pkt. Tuż za podium, z dorobkiem 302 pkt. zawody zakończył Igor Zasadziński.
Pierwsze miejsce w kategorii uczniów klas IV - VI zajął Wiktor Kukawski - 532 pkt., przed Robertem Tymoszukiem - 370 pkt. i Piotrem Pytką, uczniem szkoły podstawowej w Terespolu - 311 pkt.
Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.
Gratulacje zwycięzcom i życzenia wytrwałości w rozwijaniu swoich umiejętności szachowych wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w turniejach ligowych, złożył pomysłodawca i główny organizator Pan Marek Uściński.
20.04. 2017r. przedszkolaki z grupy 3- latków oraz 4-latków wzięły udział w wycieczce autokarowej do „MINI ZOO”, która była sponsorowana ze środków sklepu Majster. Naszym przewodnikiem była przesympatyczna p. Aleksandra Biernacka, która na co dzień zajmuje się tymi niezwykłymi zwierzakami. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o zwierzęta oraz czym można je karmić. Miały okazję zobaczyć: ryby zamieszkujące wody słodkie, węża Boa Dusiciela a także jaszczurki: agamę brodatą czy iguanę. Dużo emocji wzbudził żółw lądowy oraz wiele gatunków ptaków, np. papużki nierozłączki, bażant złoty, zeberki czy papuga nimfa. Największą atrakcją wycieczki była nagroda: mogliśmy pogłaskać agamę brodatą czy żółwia oraz nakarmić królika. Ponadto otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy za udział w lekcji majsterkowania. Dzieciaki były zachwycone i z uśmiechami na buziach powróciły do Przedszkola.
Serdecznie dziękujemy pracownikom sklepu “Majster” za życzliwe przyjęcie.
W ramach Międzynarodowego Dnia Książki klasa 3a wraz z wychowawczynią Małgorzatą Matejek oraz bibliotekarką panią Renatą Prokopiuk została zaproszona w dniu 12.04.17 r. na lekcję do Biblioteki Miejskiej. Uczniowie z zainteresowaniem prześledzili kolejne etapy powstawania książki prezentowane w ciekawy sposób przez prowadzącą zajęcia. Żywe zaciekawienie wzbudziła demonstracja egzemplarzy książek sprzed prawie 100 lat. Liczne komentarze wywołał zwłaszcza dawny elementarz. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali zakładki do książek. Było mnóstwo emocji, dociekliwych pytań, ciekawych spostrzeżeń. Na pewno takie lekcje skłonią dzieci do częstszego sięgania po książki.
Małgorzata Matejek
10 kwietnia 2017 r. odbył się IV Bieg Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Pomysłodawcą biegu jest wicestarosta powiatu bialskiego p. Janusz Skólimowski. Wyniki biegu są zaliczane do rywalizacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta i chłopcy z całego powiatu biegli na dystansie 600 m. Zwycięzcy biegu otrzymali w nagrodę upominki i dyplomy.
Wyniki uczniów naszej szkoły :
I miejsce - Wiktoria Karwowska
II miejsce - Magdalena Olesiejuk
VIII miejsce - Anna Halczuk
IX miejsce - Dragun Aleksandra
X miejsce - Staska Wanessa
XII miejsce - Piwowar Zuzanna
Wszystkim uczestnikom Biegu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Zainteresowanych uczniów i nauczycieli zapraszamy do biblioteki szkolnej. Wykaz przygotowały uczennice należące do Koła Bibliotecznegoz klasy Vp pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza: Renaty Prokopiuk.
W dniach 19 – 21 kwietnia 2017 roku ze względu na egzamin gimnazjalny klas III
zmianie ulega organizacja pracy szkoły.
19 i 20 kwietnia uczniowie uczą się wg informacji podanej przez wychowawców.
21 kwietnia dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
Wielkanoc, to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...
Samorząd Uczniowski
W ramach podziękowania za otrzymane kamizelki odblaskowe, dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 odwiedziły siedzibę Straży Miejskiej. Podczas spotkania z panem komendantem przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i zapoznały się z pracą strażników.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci złożyły życzenia panu komendantowi i wręczyły świąteczną pisankę.
W dniach 3 - 12 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się ,,Kiermasz ozdób wielkanocnych”. Celem kiermaszu było promowanie efektów dziecięcej twórczości manualnej oraz przypomnienie i utrwalenie tradycji oraz zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi. Dzieci z każdej grupy wraz ze swoimi paniami i rodzicami wykonywały różnego rodzaju ozdoby świąteczne palmy, pisanki, stroiki, baranki świąteczne, kurczaczki oraz kartki wielkanocne. Kolorowe ozdoby świąteczne wyjątkowe, niepowtarzalne i robione ręcznie cieszyły się dużym powodzeniem wśród rodziców, pracowników przedszkola i gości. Zebrane pieniądze w kwocie 700zł , zostaną przeznaczone na zakup tablicy interaktywnej do przedszkola. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie, pomoc i udział w kiermaszu.
Wielkanoc tuż tuż! Dlatego 12 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście - małe, śliczne, urocze kurczaczki, które wprowadziły w zachwyt wszystkie dzieci i pracowników przedszkola. Dla dzieci dużą radością był osobisty kontakt z ptakami domowymi. Dotykały je, przenosiły, karmiły i głaskały. Mogły zobaczyć jak się poruszają i zachowują. Zajęcia te wyzwoliły w dzieciach dużo pozytywnych emocji. Zainteresowane były przede wszystkim małymi żywymi kurczakami, które są głównym symbolem zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
11 kwietnia uczniowie z klasy 3d, razem z wychowawczynią i rodzicami, przygotowali uroczystą akademię z okazji Świąt Wielkiej Nocy, podczas której zaprezentowano program artystyczny opowiadający o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Tradycje są bardzo ważne w życiu każdego narodu. Najbardziej rozpowszechnione w polskiej kulturze są tradycje związane z Bożym Narodzeniem i Świętami Wielkanocnymi. Mają one wiele cech wspólnych, gdyż podkreślają nasz narodowy charakter, naszą polską gościnność, serdeczność i głęboką pobożność.
Dzieci opowiadały o wielkanocnych tradycjach i zwyczajach poprzez recytację wierszy, wygłaszanie przysłów, czytanie tekstów. Na ekranie eksponowano krótkie filmy, pieśni, obrazy i zdjęcia nawiązujące do tematyki tradycji Świąt Wielkanocnych. Całe spotkanie miało charakter ludowy. Przemawiały za tym stroje uczniów, wystrój sali i muzyka. Na koniec dzieci zaprezentowały cztery tańce: walczyka, polkę ludową i dwa tańce do muzyki Mozarta „Przybywaj piękna wiosno” i „Muzyka gra”.
Mamy nadzieję, że to spotkanie zostało w pamięci dzieci i będzie przypominało o polskich wielkanocnych zwyczajach i tradycjach.
Notatkę sporządziła: Agata Marciniak- wych. kl. 3d