Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3
serdecznie zaprasza Wszystkich Rodziców na szkolenie
„Trening skutecznego rodzica”
prowadzone przez psychologa Pracowni Profilaktycznej „Krokus” z Krakowa.
Spotkanie odbędzie się: 15 grudnia 2016 r. w godz. 16.00 -17.00 w świetlicy szkolnej
SPODZIEWANE EFEKTY SZKOLENIA:
Bardzo liczymy na zainteresowanie Rodziców proponowaną tematyką. Przyjdźmy na spotkanie z myślą o swoich dzieciach. Powiedzmy im o tym!
Przygotowania do świątecznego kiermaszu w grupie VII trwają już od kilku dni. Dzieci pod czujnym okiem swoich pań przygotowują własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, karty świąteczne, choinki a także smakowite pierniki. Przedszkolaki już dzisiaj zapraszają do swojej sali nr 10 na wyjątkowy kiermasz.
Kiermasz odbędzie się już 15 grudnia ok. godz. 13 w sali nr 10. Zapraszamy dzieci oraz panie :)
Anna Nikołajew
W minionym tygodniu obchodziliśmy w naszej placówce DZIEŃ INTEGRACJI, którego motywem przewodnim była „przyjaźń”. Akcję zainicjowała wystawa plakatów i haseł na łączniku szkolnym. Dominowały wśród nich cytaty Janusza Korczaka cenionego pedagoga i prekursora działań na rzecz praw dziecka – człowieka. W ramach podsumowania w piątek 09. 12. 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia integracyjne dla uczniów klasy IC gimnazjum i szkoły podstawowej przygotowane we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas. Uczniowie wysłuchali bajki terapeutycznej pt.: „Bajka o żółwiu i ziarenkach piasku”, następnie w grupach wypisali cechy głównych bohaterów utworu: żółwia, skorpiona i jaszczurki. W końcowej fazie spotkania wskazali rady dla osób poszukujących przyjaciela. Młodzież z zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach i wyciągnęła wiele ciekawych wniosków wynikających z treści bajki. Całości towarzyszyła muzyka relaksacyjna, wprowadzająca nastrój zadumy i zachęcająca do refleksji. Każdy uczestnik zajęć otrzymał podziękowanie za udział w formie dyplomu oraz słodki poczęstunek ufundowany przez SK Caritas.
Organizatorzy: Iwona Nieroda, Barbara Petruk, Ewa Holeszczuk oraz Szkolne Koło Caritas
Czas oczekiwania na święta jest radosnym i miłym okresem w życiu dziecka jak i osoby dorosłej, aby był on jeszcze przyjemniejszy w grupie VII zorganizowano zajęcia otwarte. Zaproszeni rodzice bardzo licznie przybyli, nie zabrakło też naszej pani dyrektor. Poprzez wspólne zabawy, śpiewy, konkursy, quizy dzieciom przybliżono zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Zaplanowane działania przyczyniły się do integracji dzieci i rodziców oraz do lepszego poznania się . Rodzice z wielkim zaangażowaniem i z ogromną ochotą uczestniczyli we wszystkich zadaniach. Na wszystkich twarzach gościła radość i zadowolenie. Dzieciom najwięcej frajdy dostarczyło wspólne tworzenie bombki, która zapoczątkowała wykonywanie ozdób świątecznych na kiermasz świąteczny grupy VII. Ostatnim akcentem zajęć było składanie życzeń , którym towarzyszyły momenty wzruszeń. Rodzicom, pani dyrektor , dzieciom dziękuję za wspólnie i miło spędzony czas życząc wszystkiego najlepszego na Święta oraz na cały NOWY ROK :)
Anna Nikołajew
Dnia 02. XII. 2016 r. wychowawcy świetlicy szkolnej ZPO nr 3, ogłosili konkurs plastyczny „Kartka Świąteczna” z okazji świąt Bożego Narodzenia. Prace wykonane techniką dowolną uczniowie składali do 08. XII. 2016 r. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów SP, spośród których wyłoniono zwycięzców.
Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce – Piotr Matwiejuk kl. II „a’’
Szymon Jaworski kl. II „a”
Dominika Prejbisz kl. III „c”
II miejsce – Lena Andrzejewicz kl. II „a”
Maciej Grzeszyk kl. III „c”
Michał Matwiejuk kl. IV „p”
III miejsce – Martyna Charczuk kl. I „b”
Marcel Kiereczyński kl. I „b”
Marcin Kiereczyński kl. I „b”
Wszyscy zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody.
Zawody odbyły się 8.12.2016 na pływalni olimpijskiej w Lublinie. Po wygraniu Finałów Rejonu uczniowie SP3 wybrali się na finały z nadziejami na wysokie miejsce.
Wyniki przeszły wszelkie oczekiwania i sztafety 8x25m st. dow. zaprezentowały się rewelacyjnie. Podopieczni Wojciecha Lubańskiego i Patrycji Karwowskiej po bardzo zaciętej walce zwyciężyli w kategorii chłopców. Dziewczęta zaś stanęły na trzecim stopniu podium.
W wyścigach indywidualnych bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Karwowska, która zwyciężyła na dystansie 50m st. grzb. z czasem 33,36. Pozostałe miejsca w wyścigach indywidualnych: Magdalena Olesiejuk – 7 miejsce 50m st. klas. – 41,70 , Maciej Lubański – 8 miejsce 50m st. klas. – 42,59 , Czopiński Cezary – 11 miejsce 50m st. dow. , Sandra Woch – 15 miejsce 50m st. dow.
Skład zwycięskich sztafet SP3
Chłopcy - I miejsce w Województwie
Maciek Lubański, Czarek Czopiński, Dominik Ptaszek, Konrad Górecki, Szymon Marczuk, Patryk Hubica, Ryszard, Łukomski, Kacper Celiński.
Dziewczeta – III miejsce w Województwie
Wiktoria Karwowska, Magdalena Olesiejuk, Eliza Stasiewicz, Weronika Łopacka, Sandra Woch, Patrycja Majczyna, Aleksandra Szyszko, Natalia Dołęga, Anna Siłka.
Dziewczęta 8 x 25m dowolny Szkoła Podstawowa
1. SP 23 Lublin - 2:00.81
2. SP 30 Lublin - 2:02.50
3. SP 3 Międzyrzec Podl. - 2:10.48
4. SP 10 Puławy - 2:15.09
5. SP Janów Lubelski - 2:15.66
6. SP 2 Radzyń Podl. - 2:22.29
7. SP 1 Puławy - 2:22.44
8. SP 1 Biłgoraj - 2:23.53
9. SP 9 Zamość - 2:28.02
10. SP 1 Krasnystaw - 2:28.71
11. SP 5 Świdnik - 2:37.92
12. SP 8 Chełm - 2:40.41
Chłopcy 8 x 25m dowolny Szkoła Podstawowa
1. SP 3 Międzyrzec Podl. - 2:02.10
2. SP 1 Biłgoraj - 2 :03.66
3. SP 30 Lublin - 2:06.52
4. SP 2 Radzyń Podl. - 2:08.38
5. SP 10 Puławy - 2:10.94
6. SP 11 Puławy - 2:13.36
7. SP Janów Lubelski - 2:13.71
8. SP 8 Chełm - 2:17.09
9. SSP Zamość - 2:17.80
10. SP 9 Zamość - 2:29.28
DYSKW. - SP 23 Lublin
DYSKW. - SP 5 Świdnik
8 grudnia 2016r. dzieci z grupy VII gościły na zajęciach pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej panią Martę Marciniuk, która opowiadała naszym przedszkolakom o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Przeczytała wszystkim dzieciom ciekawą i interesującą „Legendę o choince”. Starszaki dowiedziały się; skąd wzięła się tradycja strojenia choinki?, dlaczego na wigilijnym stole powinno być siano?, dlaczego zostawiamy przy stole wigilijnym jedno wolne miejsce?. Pani bibliotekarka zorganizowała zabawę Kalambury Świąteczne, w której to nasi milusińscy mogli popisać się swoimi umiejętnościami aktorskimi. Było też wspólne rozwiązywanie świątecznej krzyżówki, a na koniec spotkania odbył się grupowy test na spostrzegawczość. Ze wszystkimi zadaniami i zabawami dzieci poradziły sobie świetnie. Spotkanie z bibliotekarką przebiegało w miłej i radosnej atmosferze, przyczyniło się do poszerzenia i zgłębienia wiedzy dotyczącej tematyki świątecznej. Kończąc wizytę w naszej sali pani Marta złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne oraz zaprosiła do odwiedzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Anna Nikołajew
Rokrocznie w naszej szkole 6 grudnia to nie tylko dzień, w którym dzieci otrzymują od Mikołaja oczekiwane prezenty, ale i doskonała okazja do aktywności sportowej. Uczniowie klas I-III - wystrojeni w mikołajkowe akcesoria: czapeczki, rogi, świecące gwiazdki - uczestniczyli w niesamowitej imprezie „Mikołajki na sportowo”, w trakcie której musieli wykazać się niesłychaną kondycją fizyczną podczas wielu ciekawych konkurencji sportowych, przygotowanych przez Panie Marzannę Puszkarską i Małgorzatę Rumowską. Wszystkim zmaganiom uważnie przypatrywał się św. Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem Mikołajkiem oraz licznym gronem Śnieżynek, którzy zostali powitani przez dzieci gromkimi brawami. Wśród przygotowanych atrakcji były między innymi: bieg z prezentami, toczenie kul, skakanie na piłkach, tor przeszkód, przejście przez tunel, przekładanie szarfy, przenoszenie na łyżce piłeczki pingpongowej a na rakietce – piłki tenisowej, przejście na klockach – szczudłach. Jednak konkurencją, która dostarczyła wiele śmiechu zarówno uczestnikom jak i przyglądającej się widowni były specjalnie połączone w jedną całość spodnie, które zakładały jednocześnie trzy osoby. Natomiast pierwszo i drugoklasistom najwięcej radości dostarczył bieg w workach. Mikołaj wymógł na dzieciach obietnicę, że przez kolejny rok będą grzeczne oraz z zadowoleniem przyznał, iż wszystkie dzieci zasługują na brawa i – oczywiście – prezenty. Podsumowaniem sportowej zabawy były pamiątkowe klasowe zdjęcia z Mikołajem i śnieżynkami oraz wręczenie dzieciom i wychowawcom upominków.
/M. P. /
„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”
Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego bardzo starannie. Każda grupa uczy się wierszy, piosenek, a także wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Przedszkolaki uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola. Swoją wizytę zaczął od naszych najmłodszych. Zanim jednak rozdał dzieciom prezenty, porozmawiał z Nimi trochę. Prosił, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Na zakończenie dzieci zaprosiły gościa do wspólnej zabawy przy muzyce. A prezenty były wspaniałe – dla każdego coś dobrego! Pomimo sędziwego już wieku i zmęczenia, Mikołaj nie zapomniał też o Pani dyrektor i Paniach kucharkach, którym również wręczył słodki upominek. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu była gospodarzem Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych, które odbyły się 6 grudnia 2016r.
W zawodach uczestniczyło 17 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z województwa lubelskiego, a wśród nich reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Jerzy Rzeńca, Wiktor Kukawski, Aleksandra Szyszko i Patrycja Majczyna.
Walka o prymat w województwie lubelskim, podobnie jak w latach ubiegłych toczyła się pomiędzy naszą szkołą i Szkołą Podstawową Nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego. Już w trzeciej rundzie zawodnicy z obydwu szkół usiedli na przeciwko siebie. Jak się później okazało pojedynek zdecydował o pierwszym miejscu w turnieju. Mecz wygrał zespół szkoły z Tomaszowa Lubelskiego 2,5 : 1,5, a w punktach meczowych 2:0. Tylko Patrycja Majczyna wygrała swoją partię. Remis uzyskał Jerzy Rzeńca. Natomiast Wiktor Kukawski i Ola Szyszko musieli uznać wyższość przeciwników.
W rezultacie zwyciężyła drużyna SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim - 14 pkt., przed SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim - 12 pkt i Sp nr 4 w Chełmie - 9 pkt.
Pełne wyniki Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach dostępne są na stronie http://chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_6632/.
W dniu 06.12.2016 r w Zespole Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2015/2016 organizowany przez Bialski Szkolny Związek Sportowy ,Starostwo Bialskie. Szkoła Podstawowa nr 3 ogólnej klasyfikacji zajęła wysokie II miejsce,a Gimnazjum nr 3 IV miejsce w Powiecie Bialskim. Nauczyciel naszej Szkoły Pan Marcin Hołoweńko otrzymał honorowy tytuł – Złoty Medal – „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”.
Listy gratulacyjne od Starosty Bialskiego p. Mariusza Filipiuka za wysokie wyniki sportowe w finałach wojewódzkich otrzymali :
• Zbigniew Bernat
• Marcin Hołoweńko
• Patrycja Karwowska
• Wojciech Lubański
• Sylwester Oksiejuk
• Bożena Węgrzyniak
Między wręczeniami nagród , dyplomów , pucharów , odznaczeń zgromadzeni goście mogli podziwiać występy artystyczne oraz pokaz Taekwo-do uczniów trenujących w UKS „Hwa-Rang” w Janowie Podlaskim. Szkole, Dyrekcji , Uczniom i Nauczycielom Gratulujemy!!!!!!
P. Karwowska
W dniu 2.12.2016r. dzieci sześcioletnie z Samorządowego Przedszkola nr 3 przy ZPO Nr 3 gościły pracownika Międzyrzeckiej Biblioteki Miejskiej Panią Martę Marciniuk. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, ponieważ pani poruszyła z dziećmi temat Świat Bożego Narodzenia. Czytała im książkę o tradycjach świątecznych, jednocześnie przepytując starszaki na temat świąt. Przybliżyła im tradycję ubierania choinki cytując Legendę o choince. Następnie przeprowadziła zabawę w kalambury-gdzie dzieci mogły
popisać się umiejętnościami aktorskimi. Na koniec sprawdziła spostrzegawczość dzieci dając im zadanie odnalezienia 10 różnic pomiędzy obrazkami. Starszaki poradziły sobie wyśmienicie.Na pożegnanie pani zachęciła dzieci do odwiedzania Biblioteki Miejskiej oraz do czytania książek.
Magdalena Matejek
2 grudnia br. Miejski Ośrodek Kultury gościł finalistów konkursu recytatorskiego, w którym uczennice naszej szkoły osiągnęły znaczące sukcesy.
Daria Koleśnicka ( kl. 3d) – laureatka I miejsca w kategorii klas 1-3,
Weronika Myszka ( kl. 5p) – laureatka I miejsca w kategorii klas 4-6
Paulina Sobczak ( kl. 4s) – laureatka II miejsca w kategorii klas 4-6.
Naszym zdolnym Recytatorkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W dniu 01.12.2016r w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klas IV-VI na podstawie noweli H.Sienkiewicza -"Janko muzykant". W konkursie wzięło udział 9 uczniów z klas Vb i Vp. Jury w składzie Renata Prokopiuk, Ewa Holeszczuk wyłoniło następujących laureatów konkursu:
Aleksandra Panasiuk kl.Vb
Weronika Myszka kl.Vp
Anna Siłka kl.Vp
Aleksandra Wierzchowska kl.Vb
Emilia Kaliszuk kl.Vb
Małgorzata Chodyka kl.Vp
Laureaci otrzymali nagrody książkowe.
Nauczyciel bibliotekarz: Renata Prokopiuk
Nauczyciel polonista: Ewa Holeszczuk
01. 12. 2016 w Radzyniu Podlaskim odbył się Finał Rejonu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. W zawodach wzięli udział uczniowie z Białej Podlaskiej Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Parczewa i Międzyrzeca Podlaskiego.
Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety 8x25m stylem dowolnym z SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Podopieczni Wojciecha Lubańskiego i Patrycji Karwowskiej zwyciężyli w kategorii dziewcząt i chłopców. Tuż za naszymi sztafetami uplasowały się ekipy z SP Nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Obie te sztafety awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 8 grudnia w Lublinie.
Do Finałów w Lublinie awans uzyskali również zawodnicy płynący w wyścigach indywidualnych.
Wiktoria Karwowska – 1 miejsce 50m st. grzb.
Magdalena Olesiejuk – 1 miejsce 50m st. klas.
Sandra Woch – 3 miejsce 50m st. dow.
Maciej Lubański – 2 miejsce 50m st. klas.
Czopiński Cezary – 2 miejsce 50m st. dow.
Skład zwycięskich sztafet SP3
Dziewczęta
Wiktoria Karwowska, Magdalena Olesiejuk, Eliza Stasiewicz, Weronika Łopacka, Sandra Woch, Patrycja Majczyna, Aleksandra Szyszko, Anna Siłka, Natalia Dołęga
Chłopcy
Maciek Lubański, Czarek Czopiński, Dominik Ptaszek, Konrad Górecki, Szymon Marczuk, Patryk Hubica, Ryszard, Łukomski, Kacper Celiński, Maciek Puszkarski, Michał Brodawka
30 listopada br. roku w sali konferencyjnej międzyrzeckiego Urzędu Miasta odbyło się rozstrzygnięcie Ekologicznego Konkursu Plastycznego " Przyjaźni Środowisku ", organizowanego przez Miasto Międzyrzec Podlaski. Konkurs współfinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Najlepiej wypadły dzieci z najmłodszej grupy wiekowej klasy 1-3:
I miejsce - Aleksandra Marciniuk kl. 3b
II miejsce - Amelia Pingwarska kl. 3b
III miejsce - Aleksandra Oklińska kl. 3b
oraz wyróżnienie Zofia Lewczuk kl. 2c
opiekunowie p. Małgorzata Okrasa i p. Iwona Kowalczuk
Świetnie zaprezentowali się również uczniowie
w kategorii klas 4-6:
I miejsce - Maciej Kiereczyński kl. 4s
III miejsce - Bartosz Lecyk kl.4a
wyróżnienia: Gabriel Nestorowicz kl. 4s
Marta Nestorowicz kl. 6a
w kategorii gimnazjum:
III miejsce - Jakub Wieczorek
opiekunowie p. Anna Kasianiuk i p. Andrzej Koza
Nagrody były bardzo atrakcyjne: tablety, urządzenia wielofunkcyjne, radiomagnetofony i inne najnowsze gadżety elektroniczne. Jury nie zapomniało również o nagrodach książkowych.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i liczymy na dalsze sukcesy.
Jedno z zadań zawartych w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego dotyczy zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Dlatego, co roku organizujemy różne akcje mające na celu przygotowanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
Dnia 29 listopada 2016 r. w ZPO Nr 3 w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Międzyrzecu P0odlaskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do przedszkola”, którego organizatorem było przedszkole przy współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej i Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim. Celem konkursu było kształtowanie u dzieci przedszkolnych wyobraźni twórczej oraz doskonalenie możliwości dzieci poprzez działania na różnych materiałach, technikach i formach, a także popularyzowanie wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. W konkursie wzięły udział dzieci 4, 5 i 6 - letnie.
Tematyka konkursu dotyczyła przedstawienia za pomocą różnych technik plastycznych drogi jaką dzieci zmierzają idąc do przedszkola oraz pomysłów na bezpieczne poruszanie się. Na konkurs zgłoszonych zostało 37 prac, które zostały oceniane przez Komisję konkursową. W skład komisji weszły następujące osoby:
Pan Krzysztof Tymoszuk – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej
Pan Marek Szczepaniuk – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim
Pani Bożena Nowosielska – wicedyrektor ZPO Nr 3 ds. przedszkola.
Po wysłuchaniu piosenki i wiersza przedstawionych przez dzieci 4-letnie o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pogawędce z panem policjantem komisja wyłoniła prace, które zasłużyły na wyróżnienie pod względem zgodności z tematem, samodzielności wykonania pracy oraz różnorodności użytych technik plastycznych.
Nagrody główne ufundował WORD.
Miejsce I zajęli:
Adrianna Marciniak – gr.III
Mikołaj Chmielewski – gr.III
Miejsce II:
Daria Mikos – gr.III
Maja Rocka – gr.VIII
Miejsce III:
Alicja Kijaczko – gr.VIII
Monika Gaworska – gr. VI
Wyróżnienia otrzymali:
Gabriela Wilczyńska – gr.VIII
Lena Wnukowicz – gr. IV
Maria Byczyk – gr. V
Norbert Antoniuk – gr.VIII
Dzieci, które zajęły:
- miejsce I – otrzymały kaski i odblaski na rękę
- miejsce II – gry planszowe, puzzle i odblaski
- miejsce III – klaksony rowerowe i odblaski
Nagrody za zajęcie najwyższych miejsc były sponsorowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej.
Wszystkie dzieci za udział w konkursie otrzymały dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
Magdalena Matejek
W dniu 28. XI 2016 r. sześciolatki z grupy VII uczestniczyły w konkursie recytatorskim pt. „Wiersze znane i lubiane”. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej wybitnych polskich poetów - Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich dzieci, uwrażliwienie na treści i przesłania płynące z wierszy oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Do konkursu przystąpiło 13 dzieci. Przedszkolaki zaprezentowały swoje ulubione wiersze takie jak: Samochwała, Skarżypyta, Na straganie, Żuk, Czy to prawda?, Lokomotywa, Abecadło, Ptasie plotki, Okulary, Rok i bieda.
Mimo tremy wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali się wspaniale. Zachwycili naturalnością oraz swoimi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi zarówno rodziców, rówieśników, jak i Szanowne jury, któremu przewodniczyła dyrektor ZPO nr 3 – Pani Jolanta Wolanin.
Pani dyrektor pogratulowała wszystkim dzieciom wspaniałych recytacji, dużego zaangażowania i twórczej interpretacji wybranych utworów. Podkreśliła, że wskazanie zwycięzców okazało się dla komisji ogromnym wyzwaniem, ponieważ wszystkie recytacje były piękne i każdy zasłużył na wygraną. Po naradzie komisja przyznała:
I miejsce - Nikoli Jezierskiej,
II miejsce – Szymonowi Głuchowskiemu,
III miejsce - Oli Morgunowicz.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Dla tych, którym trudno było pogodzić się z przegraną, przygotowano słodką niespodziankę. Na zakończenie konkursu rodzice zrobili pamiątkowe zdjęcia.
Jako organizator spotkania śmiało mogę powiedzieć, że warto organizować tego typu konkursy. Dostarczają nie tylko wrażeń artystycznych, miłych przeżyć i wzruszeń, ale dzięki takim wydarzeniom, wiersze naszych polskich poetów mogą stać się bliższe sercu kolejnemu pokoleniu.
Serdecznie dziękuję Dyrektor Szkoły – Pani Jolancie Wolanin, wicedyrektor (przedszkole) – Pani Bożenie Nowosielskiej oraz Pani Magdalenie Matejek za uświetnienie konkursu, poświęcony czas i pracę w jury. Rodzicom dziękuję za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu. Sponsorom konkursu: Panu Z. Tichorukowi oraz W. Podgajnemu dziękuję za nagrody książkowe.
Grażyna Podgajna
25 XI to Dzień Pluszowego Misia, który tak bardzo uwielbiany jest przez większość dzieci. Tego dnia przedszkolaki z grupy IV przyniosły do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół, którzy gościli w sali już do końca dnia. Dobrą zabawę zapoczątkował wspólny taniec z pluszakami oczywiście przy piosence o misiu, później były wspólne ćwiczenia i zabawy ruchowe, podczas których nikt nie czuł się zmęczony. Misie wspólnie z dziećmi " fikały" w powietrzu koziołki, brały udział w wyścigach, uczyły się trzymać równowagę itp. Zabawa była przednia. To jednak nie koniec atrakcji. Wkrótce w sali zjawił się jeszcze jeden "pluszowy" miś, który bawił się z dziećmi w kółeczku, śpiewał piosenki i wspólnie z milusińskimi smakował misiowe ciasteczka i żelki, którymi częstował. Najodważniejsi mogli wykonać pamiątkową fotkę z miłym gościem. Następne takie spotkanie za rok. Do zobaczenia!!!!!!!!!!!
Renata Kowalczyk