Menu

  • KONKURS „MŁODOŚĆ - TRZEŹWOŚĆ 2017”

    KONKURS „MŁODOŚĆ - TRZEŹWOŚĆ 2017”

    23 marca 2017 r.  podczas miejskich obchodów „Dnia Życia” odbyło  się uroczyste podsumowanie konkursu „Młodość - Trzeźwość 2017”.

     W tym roku przebiegał on pod hasłem „Miłość w mojej rodzinie” (klasy I – III szkoły podstawowej) oraz „Wartość w moim życiu” (pozostałe klasy) i obejmował, jak co roku, konkursy plastyczne oraz literackie.

    Oto lista osób nagrodzonych i wyróżnionych:

    Szkoła podstawowa nr 3 - Twórczość literacka

    Klasa

    Imię i nazwisko

    Miejsce/wyróż

    Kategoria

    VI s

    Zuzanna Piwowar

    II

    Proza

    VI s

    Wanessa Staska

    III

    Proza

    VI p

    Weronika Łopacka

    III

    Proza

     

     

     

     

    V p

    Weronika Myszka

    Wyróżnienie

    Proza

    V p

    Wiktor Kukawski

    Wyróżnienie

    Poezja

    VI s

    Patrycja Oksiejuk

    Wyróżnienie

    Proza

    IVs

    Michał Strep

    Wyróżnienie

    Poezja

     

     

     

     

    III b

    Stanisław Karwowski

    Wyróżnienie

    Poezja

    III b

    Marcel Domański

    Wyróżnienie

    Poezja

    III d

    Michał Chodyka

    Wyróżnienie

    Poezja

     

    Szkoła podstawowa nr 3 - Twórczość plastyczna

    Klasa

    Imię i nazwisko

    Miejsce/wyróż

     

     

     

    III b

    Aleksandra Oklińska

    III

    III b

    Bartosz Kowalik

    Wyróżnienie

    III b

    Amelia Pingwarska

    Wyróżnienie

    III b

    Maja Koźluk

    Wyróżnienie

    III c

    Daria Myszka

    Wyróżnienie

     

     

     

    VI p

    Wiktoria Karwowska

    I

    VI s

    Karol Kasianiuk

    III

    VI a

    Marta Nestorowicz

    Wyróżnienie

    IV s

    Gabriel Wieczorek

    Wyróżnienie

    V p

    Weronika Myszka

    Wyróżnienie

     

     

    Gimnazjum nr 3 - Twórczość literacka

    Klasa

    Imię i nazwisko

    Miejsce/wyróż

    Kategoria

    IA

    Eliza Lesiuk

    I

    Poezja

    III A

    Julia Włodarczyk

    III

    Poezja

    ID

    Julia Tokarska

    II

    Proza

    I D

    Paweł Kołodziej

    III

    Proza

    I D

    Amelia Lewczuk

    Wyróżnienie

    Proza

     

    Gimnazjum nr 3 - Twórczość plastyczna

    Klasa

    Imię i nazwisko

    Miejsce/wyróż

    III C

    Julia Juchimiuk

    Wyróżnienie

    II B

    Kamil Kurek

    Wyróżnienie

     

    „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

    Podniosły charakter tej uroczystości stanowił też świetną okazję do uroczystego  wręczenia nagród uczniom Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, którzy zostali laureatami ogólnopolskiej kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł” pod patronatem honorowym Ministra Edukacji oraz Ministra Sportu i Turystyki, a hasło konkursu literackiego brzmiało „Pod dobrą opieką”.

    Oto laureaci konkursu „Zachowaj Trzeźwy Umysł”:

    1. Amelia Kozłowska – klasa V s

    2. Eliza Lesiuk – klasa I A

    3. Michal Nowosz – klasa VI s

    4. Wanessa Staska – klasa VI s

    GRATULUJEMY!!!

    ZAKOŃCZENIE:

    WSZYSCY - osoby nagrodzone, wyróżnione, zaproszone klasy i ich opiekunowie, odbierając w tym dniu nagrody, wyróżnienia, podziękowania - obejrzeli spektakl profilaktyczny „KTO, JAK NIE JA” w wykonaniu artystów Teatru Kurtyna z Krakowa.

    Spektakl „Kto, jak nie ja” to teatralny przewodnik po żmudnej drodze budowania swojej wartości i wyjątkowości, drodze obficie wyposażonej w drogowskazy, ukierunkowujące młodego widza w poszerzaniu kompetencji i wiedzy o kreowaniu relacji z otoczeniem”.

    W przedstawieniu realizowane były podstawowe zagadnienia związane z realizowanym w Naszej szkole programem profilaktycznym:

    • profilaktyka inicjacji i negatywnych skutków, związanych z papierosami i e-papierosami
    • profilaktyka przemocy fizycznej, psychicznej i emocjonalnej w relacjach rówieśniczych i rodzinnych
    • podejmowanie wyborów i odpowiedzialność za decyzje
    • kształcenie poczucia asertywności i umiejętności budowania relacji w oparciu o komunikat werbalny/ kultura słowa/
    • rozpoznawanie i kontrola nad emocjami
    • szacunek dla opiekunów i nauczycieli
    • szczególne przywiązanie do kultywowania i rozwijania indywidualnych pasji, jako element budujący poczucie pewności i autoakceptacji

    pedagog szkolny

  • Apel z okazji Dnia Kobiet

    Apel z okazji Dnia Kobiet

    W tym roku Międzynarodowy Dzień Kobiet uczciliśmy apelem-niespodzianką. Przybliżyliśmy w nim sylwetki kobiet, które swą postawą i zaangażowaniem w życie naukowe, artystyczne i społeczne przyczyniły się do rozsławienia naszego kraju i regionu. W galerii sławnych Polek zaprezentowane zostały: Jadwiga Królowa, Nawojka, Emilia Plater, Maria Konopnicka, Helena Modrzejewska, Maria Skłodowska-Curie, Helena Marusarzówna, Wanda Rutkiewicz-Błaszkiewicz, Krystyna Chojnowska-Listkiewicz, Wisława Szymborska  i Sława Przybylska.
    Uczniowie gimnazjum szarmancko i z humorem poprowadzili akademię, informując o dokonaniach oraz dziękując za dzieła i czyny tych niezwykłych pań.
    W rolę sławnych Polek wcieliły się uczennice klas V p i VI . Oprawę muzyczną przygotowali: Marta Tchórzewska, Mikołaj Korpysz, Eryk Waszczuk i  - gościnnie – Szymon Domański z Gimnazjum nr 1.  Piosenkę przebojowych polskich  kobiet „ Ale chłopem rządzi baba” wykonały piątoklasistki z grupy poetyckiej „Zefirek”. Na koniec wszystkim kobietom zgromadzonym na sali odśpiewano "Sto lat".
    Scenariusz przedstawienia „Portrety sławnych Polek”, który powstał na zajęciach pozalekcyjnych, zawdzięczamy p. Izabeli Włodarczyk i  starszym „Zefirkom”.

     

  • Uwaga drodzy Rodzice!

    Uwaga drodzy Rodzice!

    W związku z niepokojącymi  doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie, zwracam się z prośbą o zapoznanie się z poniższym materiałem w celu podniesienia bezpieczeństwa  dzieci i młodzieży w Internecie. Tekst został opracowany na podstawie informacji pochodzących z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

    Gry komputerowe

    Gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. 60% dzieci w wieku   4-14 lat używa komputera do grania, a 94% nastolatków w wieku 12-17 lat gra  w gry wideo.

    Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.

    Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

    Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły. A w przypadku opisanym poniżej, mogą prowadzić do samookaleczenia, a nawet śmierci.

    Wskazówki dla Rodziców

    Poniżej zamieszczono kilka wskazówek dla rodziców, dotyczących zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:

    • Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
    • Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np.  w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.
    • Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.
    • Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
    • Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
    • Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
    • Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
    • Pamiętaj, że istnieją mini gry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
    • Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.

    Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt  z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

    Wskazówki pochodzą z broszury pt.: „Zagrożenia w Internecie. Zapobieganie-reagowanie. Gry komputerowe”. Broszura dostępna jest pod adresem: https://www.ore.edu.pl/materialy-do-pobrania/category/55-profilaktyka-agresji-i-przemocy

    Gdzie można uzyskać pomoc

    W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod numerem telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).

    Więcej o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w internecie: www.dyżurnet.pl, www.ore.edu.pl, www.akademia.nask.pl, www.kursor.edukator.pl, www.saferinternet.pl, www.plikifolder.pl

     

    Z wyrazami szacunku

    Jolanta Wolanin

    Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3

    w Międzyrzecu Podlaskim

     

  • "Nie pal przy mnie, proszę"

    "Nie pal przy mnie, proszę"

    Dnia 23 marca uczniowie klasy 2 d zaprosili do szkoły  rodziców na spotkanie w ramach realizacji programu profilaktycznego "Nie pal przy mnie, proszę". Wychowawczyni, Krystyna Paluszkiewicz, odczytała list skierowany do rodziców dotyczący skutków palenia tytoniu. Goście obejrzeli film, w którym lekarze - specjaliści w leczeniu uzależnień - naświetlili problem od strony medycznej. Największe zainteresowanie wzbudził program artystyczny, na którym nasze pociechy przedstawiły problem palenia papierosów widziany oczami dziecka.

     Krystyna Paluszkiewicz

  • Rewizyta w Straży Miejskiej klas 3b i 3c

     Rewizyta w Straży Miejskiej klas 3b i 3c

     Dnia 23.03.2017 r. udaliśmy się z rewizytą do Straży Miejskiej. Chcieliśmy w ten sposób podziękować za upominki, które otrzymaliśmy kilka dni wcześniej. Kamizelki i gadżety odblaskowe wpłyną na pewno na zwiększenie naszego bezpieczeństwa. Na ręce Pana komendanta płk Tadeusza Steć złożyliśmy pismo, w którym Pani dyrektor Jolanta Wolanin podziękowała strażnikom za troskę o nasze bezpieczeństwo i wyraziła nadzieję na dalszą współpracę.

  • Powitanie wiosny w klasach I-III

    Powitanie wiosny w klasach I-III

    „I cóż na to powiecie, że wiosna jest na świecie?”- pod takim hasłem witały wiosnę dzieci z klas I – III. Nie zrobiły tego w sposób tradycyjny – z Marzanną,  lecz podczas apelu  przygotowanego przez kl. III c i III b.  Trzecioklasiści w sposób niekonwencjonalny zaprezentowali zebranym swoje umiejętności taneczne, wokalne, instrumentalne i recytatorskie. Do wspólnego śpiewania oraz quizu przyrodniczego zaangażowani byli wszyscy widzowie. W tym dniu  w strojach obowiązywały wiosenne barwy - przede wszystkim kolor zielony,  żółty i błękitny oraz kwiatowo – motylkowe dodatki.

    Na zakończenie spotkania miłą niespodziankę sprawili nam przedstawiciele Straży Miejskiej na czele z komendantem płk Tadeuszem Steć obdarowując wszystkich zebranych kamizelkami i gadżetami odblaskowymi.

     

  • Otwarty czwartek

    Otwarty czwartek

    Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 klas IV – VI i Gimnazjum nr 3 klas I - III

    zapraszamy na spotkanie z nauczycielami,

    które odbędzie się 23 marca - czwartek, godz. 17.00 – 18.00.

  • Prawa dziecka

    Prawa dziecka

    W dniu 22.03.2017r. w klasie III c odbyło się spotkanie z panią Natalią Kowalską-Sykterz na temat praw dziecka. Spotkanie to poprzedza spotkanie autorskie z autorką książek dla dzieci panią Lilianą Fabisińską. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji o Konwencji Praw Dziecka, w ten sposób zostali przygotowani do spotkania, które odbędzie się 28.III.2017r w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
                                       

    Renata Prokopiuk

  • Nadejście wiosny!

    Nadejście wiosny!

    Przyszła wiosenka, z kwiatów wonią miłą,
    Przeprosiła zimę, że jej rok nie było.
    Błękitnymi oczy spojrzała do góry,
    Przeprosiła słonko za zimowe chmury.
    Przeprosiła pola za zimowe śniegi,
    Wypełniła sobą cały świat po brzegi.

  • Zacznij przygodę z lekkoatletyką

  • Finał Powiatu Bialskiego w Mini Siatkówce dziewcząt i chłopców „4”.

    Finał Powiatu Bialskiego w Mini Siatkówce dziewcząt i chłopców „4”.

    4 marca 2017r. w hali Zespołu Placówek Oświatowych nr3 odbył się Finał Powiatu Bialskiego w Mini Siatkówce dziewcząt i chłopców w kat. „4”. Drużyna dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr3 zdobyła  I miejsce, a tym samym Puchar Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz awans do rejonu. Dalsze miejsca zajęły dziewczęta z Janowa Podlaskiego, Kodnia i Wisznic. U chłopców dalsze miejsca zdobyła szkoła podstawowa z Wisznic, Rokitna   i Zalesia. Skład zwycięskich drużyn: Zuzanna Piwowar, Anna Halczuk, Oliwia Kowalczyk, Magda Jakubowicz, Wanessa Staska, Milena Cisak,  Julia Byczuk, Oliwia Sakowicz, Patrycja Oksiejuk, Aleksandra Dragon, Amelia Mikołajczuk, Paulina Komar, Szymon Gruszczyński, Łukasz Szabaciuk, Daniel Kieruczenko, Michał Nowosz, Karol Kasianiuk, Michał Pawlikowski, Igor Chmielewski, Hubert Supruniuk, Eryk Bogucki, Kacper Sworski. 
    Finał Rejonu odbył się 15 marca 2017r. w hali Szkoły Podstawowej nr6 w Białej Podlaskiej. Drużyna dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr3 zdobyła II miejsce.
    Opiekunowie: p. Alicja Bernat i p. Sylwester Oksiejuk.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Książka na kresy

  • Uczniowie SOSW gościli w naszej bibliotece

    Uczniowie SOSW gościli w naszej bibliotece

     W dniu 14.03.2017r.  biblioteka naszej szkoły gościła uczniów z Specjalnego  Ośrodka Szkolno- Wychowawczego. Uczniowie zapoznali się z organizacją biblioteki ,  zbiorami książek oraz nowościami zakupionymi  w ramach  Narodowego Programu Rozwoju i Wspierania Czytelnictwa.  Nauczyciel bibliotekarz , p. Renata Prokopiuk,  przeczytała wiersze z książki „Liczenie jest fajne”-  "Trudny rachunek" Juliana Tuwima i "Nad jeziorem" autorstwa  Barbary Lewandowskiej. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wierszy i pokolorowali rysunki kaczki i żaby. Mamy nadzieję, że zajęcia podobały się uczniom, ponieważ  obiecali odwiedzać częściej naszą bibliotekę. 

  • Przedszkolaki z wizytą u weterynarza

    Przedszkolaki z wizytą u weterynarza

    2 i 10 marca 2017 r. dzieci z grup II, V i VII wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt oraz uświadomienie, że zwierzęta też chorują i wymagają leczenia. Przedszkolaki dokładnie i z wielkim zaciekawieniem obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Poznały urządzenie do badania USG, RTG, mikroskop, stetoskop, stół do zabiegów operacyjnych oraz ,,aptekę”. Pani Magdalena Koc – Matysiuk opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazała jak bada się i leczy zwierzęta. Pani doktor odpowiadała na wszystkie pytania przedszkolaków oraz wytłumaczyła, jak ważna jest odpowiedzialność i miłość w stosunku do zwierząt domowych.

    Przedszkolaki pięknie dziękują za spotkanie :)

  • Niezwykły gość w klasie 2c

    Niezwykły gość w klasie 2c

    9 marca 2017 r. gościliśmy w naszej klasie tatę Zosi – pana Marcina Karwowskiego, który jest ratownikiem medycznym. Na początku opowiedział nam o swojej pracy. Następnie poinformował nas jak mamy postępować w chwili, gdy jesteśmy świadkiem wypadku (porażenie prądem, zasłabnięcie, zakrztuszenie). Uczyliśmy się, w jaki sposób powiadomić służby ratownicze, tak, by nie tracić cennego czasu – tzw. „złotych minut”. Najciekawszą częścią spotkania były zajęcia praktyczne. Tata Zosi przyniósł ze sobą mnóstwo pomocy, na których ćwiczyliśmy udzielanie pierwszej pomocy. W grupach 3-osobowych uczyliśmy się jak pomóc osobie, która została porażona prądem. Potem na fantomach wykonywaliśmy masaż serca. Pod koniec w parach uczyliśmy się tamowania krwi i zakładania opatrunku. To była bardzo ciekawa i niezwykle pouczająca lekcja. 

    Iwona Kowalczuk
     

  • Wizyta przedszkolaków w zakładzie zegarmistrzowskim

    Wizyta przedszkolaków w zakładzie zegarmistrzowskim

    W marcu 2017 r. dzieci z grup VII,VIII, XI wybrały się na wycieczkę do zakładu zegarmistrzowskiego. Przedszkolaków przywitał Pan Zbigniew Lecyk, który w atrakcyjny sposób zaprezentował różnorodne zegary, pokazał poszczególne części i przyrządy używane w swojej pracy. Dzieci mogły także porównać wygląd różnych zegarów oraz wysłuchać charakterystycznego dla każdego zegara dźwięku. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się urocza kukułka - mieszkanka jednego z zegarów. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę o zegarmistrzu i wręczyły podziękowanie wraz z słodkościami.

  • Dzień Kobiet

    Dzień Kobiet
     

    Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia:

    zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności.

    Niech każdy dzień będzie dla Was świąteczny, radosny i pełen miłości.

    Aby życie codzienne przysparzało jak najmniej problemów,    

    Wasze najskrytsze marzenia się spełniały.

    Mężczyźni, nie tylko w tym wyjątkowym dniu,

    niech obsypują Was podarunkami i kwiatami,

    obdarzają miłym słowem i uczuciem, wyrażając wdzięczność i szacunek.

    Uśmiech niech Wam zawsze towarzyszy, szczęście dopisuje, a zdrowie nie zawodzi.

    Spełnienia marzeń i wszystkiego dobrego!

     

    życzy Samorząd Uczniowski

  • Dzień Kobiet w klasie 2c

    Dzień Kobiet w klasie 2c

    8 marca uczniowie klasy 2c pod opieką wychowawczyni i kilku mam wybrało się do międzyrzeckiej pizzerii Da Grasso. Dzieci w miłej atmosferze zjadły pizzę i wypiły soki owocowe. Po posiłku chłopcy zaśpiewali swoim koleżankom „Sto lat”, złożyli życzenia i wręczyli prezenty w postaci szkatułek na biżuterię. Podarunki sprawiły ogromną radość małym kobietkom. W wyśmienitych humorach uczniowie wrócili do szkoły, by spędzić w niej dalszą część tego dnia.


    Iwona Kowalczuk

  • Dzień Kobiet w 1b

    Dzień Kobiet w 1b

    Ósmego marca w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Kobiet - wszak nasze dziewczynki są kobietami! W tym dniu całą klasą udaliśmy się do KINA ZA ROGIEM na projekcję filmu „Robinson Cruzoe”.

    W sympatycznej klasowej atmosferze dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Jednak pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

    Ten dzień to nie tylko wizyta w kinie ale również miłe słowa kierowane przez chłopaków do koleżanek,  napoje i drobne słodycze dla wszystkich oraz ciepłe życzenia i piękne, wiosenne kwiaty dla pań.

    Wszyscy bawili się świetnie, a Dzień Kobiet pozostawił miły nastrój.

  • „Zawsze jest jakieś jutro”, czyli II Międzyszkolny Konkurs Literacki „Mistrz Pióra”

    „Zawsze jest jakieś jutro”, czyli II Międzyszkolny Konkurs Literacki „Mistrz Pióra”

     7 marca 2017r. odbył się II Międzyszkolny Konkurs Literacki „Mistrz Pióra” organizowany przez naszą szkołę. Zgodnie z regulaminem zadaniem uczestników było zredagowanie dłuższej wypowiedzi na określony temat. Jako organizatorzy dbamy co roku o to, by tematy zaproponowane uczniom były atrakcyjne,  bliskie świata, w którym żyją i poruszały ważne sprawy. W tegorocznej edycji najciekawsze prace stworzyli autorzy, którzy zainspirowali się myślą – „Zawsze jest jakieś jutro”.                    

    Cieszy nas, iż konkurs ten od lat budzi duże zainteresowanie uczniów szkoły podstawowej. W szkole odbywał się już po raz siedemnasty. Wywołuje też niemałe emocje u członków komisji konkursowej. Fakt, iż wypowiedzi uczniów potrafią wzbudzić ich zachwyt, rozbawić, niekiedy zaskoczyć, a nawet wzruszyć, dowodzi, że należy kontynuować to przedsięwzięcie. Od ubiegłego roku „Mistrz Pióra” objęty został honorowym patronatem Burmistrza Miasta, który jest także jednym z fundatorów nagród. Etap miejski przeprowadzamy w sali konferencyjnej MOK w Międzyrzecu Podlaskim, dbając o odpowiednią oprawę.

    Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy eliminacji szkolnych:

    Julia Parafiniuk   klasa 4a
    Amelia Kozłowska  klasa 5s
    Weronika Łopacka  klasa 6p
    Aleksandra Szyszko  klasa 5p
    Weronika Nakaziuk   klasa 4p
    Norbert Koźluk   klasa 6a
    Magdalena Olesiejuk  klasa 6p

    W części podsumowującej jury podkreśliło wyjątkowo wysoki poziom konkursowych prac, zarówno w sferze językowej jak i twórczej wyobraźni autorów. Nagrodzono najlepsze.

    I miejsce – Natalia Kuczyńska ZPO 2

    II miejsce – Amelia Kozłowska – ZPO 3

    III miejsce – Kinga Janicka – ZPO2

    wyróżnienie –Paulina Brodawka – ZPO1

    Cieszymy się, że w gronie laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły. Gratulujemy nie tylko Amelii, ale też wszystkim nagrodzonym.  Fragmenty ich prac zostaną opublikowane w lokalnej prasie. Taką propozycję złożył autorom Burmistrz Miasta, pan Zbigniew Kot.

    Pani dyrektor Jolanta Wolanin podziękowała sponsorom za ufundowanie wartościowych nagród -  panu Burmistrzowi i pani Danucie Dudzie radnej miasta Międzyrzec Podlaski. Podziękowania za współpracę skierowała także w stronę dyrektorów pozostałych placówek, ich uczniów i nauczycieli. Wyraziła też uznanie dla pracowników Urzędu Miasta zaangażowanych w pomoc przy organizowaniu miejskiego etapu „Mistrza Pióra”.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć