Menu

  • Lipa 2016

    Lipa  2016

    Już po raz dziesiąty uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w prestiżowej ”Lipie” –  Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży odbywającym się  w Bielsku –Białej. Laureatkami „Lipy 2016” zostały uczennice szkoły podstawowej: Weronika Myszka, Małgorzata Chodyka i Anna Siłka oraz gimnazjalistka Julia Włodarczyk, uhonorowana w tym konkursie po raz trzeci. Teksty dziewcząt zostały wybrane spośród ok. 2 000 utworów z całej Polski i opublikowane w zbiorowej antologii.
           „Lipa” to konkurs z ponad trzydziestoletnią tradycją, zwany „Matką Konkursów Literackich” dla dzieci i młodzieży. Przez lata impreza posiadała patronat i wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury. Opiekę merytoryczną nad Konkursem sprawowały takie sławy literackie, jak prof. Jarosław Rudniański z PAN i poetka prof. Joanna Papuzińska, a obecnie jurorami konkursu są poeci: Tomasz Jastrun, Julian Wątroba i Jan Picheta. Nazwa konkursu nawiązuje do znanej fraszki Jana Kochanowskiego, a – zgodnie z regulaminem - rywalizują w nim zwycięzcy różnych, organizowanych w kraju konkursów literackich o zasięgu ogólnopolskim – ze szkół podstawowych, średnich i gimnazjów. Nagrody w konkursie otrzymują autorzy stu najlepszych tekstów. Dlaczego aż tylu? „… literatura (…) to nie sport – nie ma tu łatwych miar i jednoznacznych wyników” - wyjaśnia w przedmowie do tomiku Tomasz Jastrun – przewodniczący jury.

                21 października odbyła się finałowa gala w/w Przeglądu, na którą zaproszono międzyrzeckie laureatki. Dziewczęta otrzymały nagrody w rąk patrona konkursu - Prezydenta Miasta i wysłuchały atrakcyjnego koncertu muzycznego w wykonaniu Czesława Mozila. Ponadto uczestniczyły w profesjonalnych warsztatach literackich prowadzonych przez znanych poetów oraz w panelu dyskusyjnym „Czy literatura jest potrzebna młodym?”.

          Podróż dzieci do Bielska-Białej była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców ZPO nr 3. Międzyrzeckie „Zefirki” to jedna z najliczniejszych, nagrodzonych w tym roku grup pochodzących z jednej miejscowości (czworo uczniów). Udało nam się pokonać nawet tak prężne ośrodki kulturalne jak Poznań, Warszawa, Kraków.

  • Światełko Pamięci

    W dniach 20 – 26 października 2016r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim włączyli się w akcję „Światełko Pamięci”. Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę białych i czerwonych zniczy, które zostaną zawiezione na polskie cmentarze na Ukrainie. Akcję po raz kolejny zorganizowało  Stowarzyszenie "Wołyński Rajd Motocyklowy”. Wolontariusze tego stowarzyszenia z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych oraz Zaduszek będą porządkować groby i zapalą znicze na mogiłach polskich żołnierzy poległych w walce, a także osób zamordowanych w czasie rzezi wołyńskiej oraz zwykłych ludzi, którzy tam mieszkali.

    Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w tę akcję.

  • Pasowanie na czytelnika

    Pasowanie na czytelnika

     W dniach 25 i 26 października klasy I a i I b zostały przyjęte w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali najważniejszych informacji dotyczących wypożyczania książek i zachowania się w bibliotece szkolnej. Samodzielnie wypożyczyli pierwszą książkę,  a w nagrodę otrzymali pamiątkowy dyplom.                                   

    Renata Prokopiuk
                                                                                                                                                                       

  • Rok Henryka Sienkiewicza

    Rok Henryka Sienkiewicza

     W związku z obchodami Roku Henryka Sienkiewicza w dniu 24 października nauczyciele bibliotekarze przygotowali dla klas 4 "Spotkanie z Jankiem muzykantem". Uczniowie gimnazjum przygotowali prezentację slajdów dotyczącą życiorysu Henryka Sienkiewicza oraz wybranych grafik do tekstu noweli "Janko muzykant", uczennice gimnazjum przeczytały tekst książki oraz zaprezentowały najważniejsze dzieła H.Sienkiewicza.Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali jednej z licznych nowel wspaniałego pisarza laureata Nagrody Nobla.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Barbara Petruk  Renata Prokopiuk

  • Dzień Koloru Zielonego w przedszkolu

    Dzień Koloru Zielonego w przedszkolu

    Dnia 19 X 2016 r. przedszkolaki z grupy IX obchodziły Dzień Koloru Zielonego. Tego dnia, w ramach zdrowego tygodnia, dzieci i panie ubrane na zielono celebrowały zdrową żywność. Dzień rozpoczął się pysznymi i zdrowymi kanapkami przygotowanymi własnoręcznie przez dzieci.  Nie zabrakło też pląsów i tańców przy muzyce z balonami.  Zabawa była przednia, a na twarzach dzieci zagościł uśmiech.

  • Warzywne zwierzaki cudaki w przedszkolu

    Warzywne zwierzaki cudaki w przedszkolu

    Promując zdrową żywność, dzieci z grupy IX wykonały przestrzenną pracę. Zwykłe warzywa zamieniły się w wielobarwne postacie stworków, zwierzaków, cudaków. Dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością. Niecodziennej pracy towarzyszyły pozytywne emocje, a zapach warzywnych i uśmiechniętych ludzików tworzył w sali miłą atmosferę.

                                                                                                              Katarzyna Zdunek

  • XIV Międzynarodowy Turniej Szachowy "Równych szans"

    XIV Międzynarodowy Turniej Szachowy "Równych szans"

    W dniach 15. i 16. października w Siedlcach rozegrano XIV Międzynarodowy Turniej Szachowy "Równych szans". Uczestniczyło w nim 78 szachistów z Polski i Białorusi, w tym aż 37 z listy rankingowej międzynarodowej federacji szachowej FIDE. Patronat honorowy nad turniejem, zorganizowanym w ramach obchodów XVI Dnia Papieskiego objęli Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda oraz Prezydent Miasta Wojciech Kudelski.

    Wśród zawodników czołowe miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły:

    szkoły podstawowe – klasy I-III chłopcy :

    Najlepiej wypadł uczeń naszej szkoły zdobywając I miejsce Igor Zasadziński klasa 3b należący do klubu Lksz Lublin.

    szkoły podstawowe – klasy I-III dziewcząt:

    II miejsce zajęła Karolina Wysokińska klasa 3b i III miejsce Karolina Tymoszuk klasa 2b oboje klub MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski.

    szkoły podstawowe – klasy IV-VI: 

    I miejsce wśród chłopców  Wiktor Kukawski MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski -  uczeń naszej szkoły klasy 5p

    I miejsce wśród dziewcząt Patrycja Majczyna MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski - uczennica naszej szkoły klasy 5p


    Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1 – 3 we wszystkich klasyfikacjach, otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.  W podsumowaniu turnieju Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce, pogratulował zwycięzcom sukcesów sportowych, a organizatorom złożył podziękowania za przygotowanie i organizację turnieju. Podziękował także za przyjazd na turniej do Siedlec zawodnikom z różnych stron Polski oraz szachistom z zagranicy podkreślając, że rywalizacja w dziedzinie szachów to przykład właściwego dialogu pomiędzy ludźmi, zwłaszcza, że „jesteśmy wszyscy pokoleniem Świętego Jana Pawła II”.

    Wszystkim zawodnikom naszej szkoły gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

  • Wycieczka do Białej Podlaskiej

    Wycieczka do Białej Podlaskiej

    Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 z grupy VII i IX oraz II i V wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Białej Podlaskiej. Starszaki odwiedziły kino 3D i z zaciekawieniem obejrzały film animowany pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Jest to opowieść o dwóch psach wędrujących przez Nowy Jork i grupce ich przyjaciół próbujących ich odnaleźć. Film dostarczył wiele radości i śmiechu, a także ukazał, że przyjaźń potrafi zdziałać cuda. Następnie przedszkolaki miło spędziły czas w sali zabaw w Mc Donalds oraz posiliły się. Radość była tym większa, iż każdy uczestnik wycieczki otrzymał w swoim zestawie zabawkę z wcześniej obejrzanego filmu.

    Natomiast zuchy i średniaki obejrzały spektakl w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury pt.,, O Piracie Buciorze, który zgubił skarb, a zyskał Przyjaciela”, w wykonaniu aktorów Teatru ES. Niezwykle barwne widowisko teatralne, w reżyserii i z muzyką Waldemara Koperkiewicza. Niezbyt odważny tytułowy pirat Bucior i jego gadatliwa i bardzo kolorowa Papuga żeglują po morzu, aż na pewnej wyspie spotykają innego Pirata, groźnego Kapitana Haka, który szuka skarbu. Hak jest straszny, wzbudza lęk, ale poczciwy Pirat znajdzie na niego sposób dowcipny i pomysłowy. Bucior zrozumie, że najbardziej wartościowym skarbem jest przyjaciel. Dla przedszkolaków była to świetna zabawa z bajecznie kolorowymi kostiumami, niespodziewanymi zwrotami akcji i zaskakującą puentą. W drodze powrotnej dzieci otrzymały zabawki zakupione w Mc Donalds. 
    Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejne równie udane wyjazdy :).

  • ZDROWY TYDZIEŃ W PRZEDSZKOLU NR 3

    ZDROWY  TYDZIEŃ  W  PRZEDSZKOLU  NR  3

    W ramach „ Zdrowego tygodnia”  w naszym przedszkolu odbył się cykl zajęć przybliżający dzieciom, jak cenne wartości odżywcze mają owoce i warzywa. Z wielką wprawą przedszkolaki samodzielnie przygotowywały zdrowe śniadanie, szaszłyki owocowe, sałatki owocowe oraz jarzynowe.Kolorowe owoce , różnorodne warzywa , różnobarwne kanapki dostarczyły dzieciom niezapomnianych walorów smakowych. Degustacja samodzielnie przygotowanych potraw wywołała wielką radość i apetyt  nawet  wśród największych niejadków. Poprzez edukację i  zabawę wprowadzono dzieci w świat kulinarnych doznań. Dodatkowym atutem sprawiającym największą radość  była możliwość samodzielnego  przygotowania wszystkich smakołyków.

  • Uczniowie z Policją w akcji o trzeźwość kierowców

    Uczniowie z Policją w akcji o trzeźwość kierowców

    18 października 2016 r. uczniowie klasy VI b oraz części klasy VI a,w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, uczestniczyli wraz z Policją i Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w akcji profilaktycznej pod hasłem „ALKO BLOW”, która skierowana była do kierowców. Jej celem było dotarcie do kierujących pojazdami z przesłaniem, że planując jazdę pojazdem mechanicznym, a następnie siadając za kierownicą należy zachować trzeźwość. Uczniowie rozdawali kierowcom ulotki informacyjne, zaś Policjanci badali ich trzeźwość z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu ALKO BLOW. Wszyscy zatrzymani przez Policję kierowcy okazali się trzeźwi, jeden kierowca pospiesznie oddalił się, nie zatrzymując się do kontroli. Akcja ta wpisuje się w cykl działań, jakie międzyrzecka Policja planuje zrealizować we współpracy ze szkołą w ramach projektu „RAZEM BEZPIECZNIE”.  Już w listopadzie – kolejne spotkania profilaktyczne i warsztatyszkoleniowez naszymi uczniami!

                                                                   Pedagog szkolny

  • Zabawy integracyjne przedszkolaków z ZPO nr 3 w SOSW

    Zabawy integracyjne przedszkolaków z ZPO nr 3 w SOSW

    Dzieci z grupy V odwiedziły swoich rówieśników w Specjalnym Ośrodku  Szkolno -  Wychowawczym.  Razem  z przedszkolakami z Ośrodka rozwiązywały ciekawe zagadki o minionej porze roku - lecie oraz obecnej – jesieni, przygotowane przez Panią Katarzynę Szmulik i Panią Annę Maciejczuk. Podczas wspólnej zabawy szukały ukrytych w sali przedmiotów, które zabrały na letnią wyprawę.  Z  radością łapały kolorowe motyle. Segregowały też  dary jesieni: kasztany, orzechy, szyszki.  Z wielkim zaangażowaniem  ozdabiały sukienkę Pani Jesieni, rozpoznawały po dotyku  jesienne owoce , słuchały różnych odgłosów oraz wykonywały wiele innych ciekawych zadań. Miały okazję otrzymać od Pani Jesieni  dary w postaci pysznych, słodkich jabłuszek, które ukryte były w zaczarowanej skrzyni.

             Wspólne zabawy przedszkolaków dały dzieciom wiele radości i pozwoliły na integrację z dziećmi niepełnosprawnymi. Przyczyniły się także do niesienia pomocy i życzliwości wobec niepełnosprawnych kolegów, pozytywnego nastawienia i postawy tolerancji.

  • Zdrowe kanapki w wykonaniu przedszkolaków

    Zdrowe kanapki w wykonaniu przedszkolaków

    Dnia 19. X  br. w ramach tygodnia o zdrowej żywności dzieci z grupy VIII i IX wykonały własnoręcznie pyszne kanapki, które zjadły na śniadanie. Głównym celem zajęć było poznanie kolejności działań przygotowania kanapki, kształcenie nawyków odpowiedniego odżywiania, rozwijanie kreatywności i doskonalenie samodzielności oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Na kanapkach nie zabrakło nabiału, wędlin i warzyw. Nawet największe niejadki zjadły śniadanie z wielkim apetytem.

    Katarzyna Zdunek

  • W przedszkolnej spiżarni

    W przedszkolnej spiżarni

    Dnia 18 X 2016r. (wtorek) w ramach zdrowego tygodnia, grupa IX przyniosła do przedszkola smaczne zapasy na zimę. Przed degustacją liczyliśmy słoiki, segregowaliśmy według określonego gatunku. Dzieci także z łatwością określały pierwszą i ostatnią głoskę przetworów. Każde dziecko mogło swoim węchem, a następnie smakiem skosztować i odgadnąć przetwory zrobione przez panie na zimę. Przedszkolaki próbowały słodkich dżemów z jabłek i wiśni. Szybko znikały ze słoika ogórki, papryka oraz dynia, która wyjątkowo nam smakowała.

    Katarzyna Zdunek

  • Między nami kobietkami

    Między nami kobietkami

    12 października 2016 r. odbyło się spotkanie uczennic klas szóstych – Między nami kobietkami. Pogadanka dotyczyła dojrzewania dziewcząt. Szczegółowo zapoznano nas ze zmianami fizjologicznymi, które zachodzą w ciele „młodej kobiety”. Na zakończenie spotkania  otrzymałyśmy drobny upominek, który z pewnością przyda się każdej dziewczynie.

    Uczennice klasy 6a

  • Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

    Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

    Po raz kolejny jako szkoła szczycąca się imieniem Jana Pawła II, zostaliśmy zaproszeni do Częstochowy na zjazd szkół papieskich z całej Polski . I po raz kolejny – mimo wielu przeciwności losu – udało nam się wziąć udział w uroczystościach na Jasnej Górze.

     12 października siedemnaścioro uczniów wraz z opiekunami: ks. Marcinem Dąbrowskim, p. Wiesławą Kalinką i p. Katarzyną Kowal wyruszyło w długą podróż do tronu Czarnej Madonny.

    Nasza trasa zaprowadziła nas także do Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie wraz z przewodnikiem poznaliśmy to urocze miejsce w jego jesiennej, nieco słotnej odsłonie. Nie zraziła nas pogoda, chłód i deszcz. W dobrych humorach, z modlitwą , piosenką i uśmiechem na ustach dotarliśmy przed Oblicze MB częstochowskiej. Zawieźliśmy w naszych sercach nie tylko intencje własne, ale także wszystkich tych, którzy naszą szkołę tworzą i są jej dobrodziejami. Prosiliśmy Boga o błogosławieństwo i o to, byśmy wzrastali na wzór naszego świętego patrona. Wmieszani w wielotysięczny tłum doświadczyliśmy jak wielką społeczność tworzy Rodzina Szkół im. Jana Pawła II.

    Naszemu świętemu Patronowi dziękujemy za opiekę, jaką nas otaczał w trakcie naszego pielgrzymowania. On swoim życiem  pokazał  nam co znaczy pielgrzymować, modlić się i znosić trudy.

  • Alfik Matematyczny

    W środę 23 listopada 2016 odbędzie się

    Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny.

    Termin nadsyłania zgłoszeń do XXII edycji upływa 2 listopada 2016. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Opłata wpisowa dla jednego ucznia w konkursie to 9 zł.

    Zainteresowani uczniowie klas II-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum proszeni są o zgłaszanie się do nauczycieli matematyki do piątku 28 października 2016.

  • Dzień Papieski

  • Miejski Dzień Edukacji Narodowej

    Miejski Dzień Edukacji Narodowej

    Miejskie obchody święta pracowników oświaty odbyły się 13 października 2016  roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 2. Z tej okazji dziewięciu  nauczycieli międzyrzeckich szkół  za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymało nagrody burmistrza miasta.  Są to: Hanna Brodawka, Dorota Kapłan (ZPO nr 3), Renata Karwowska, Elżbieta Kiereczyńska, Mirosław Kot  (ZPO nr 3), Grzegorz Kowalczyk, Bogumiła Panasiuk (ZPO nr 3), Aldona Płudowska oraz Barbara Stołyhwo. Dyrektor  ZPO 3 Jolanta Wolanin wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły 24 pracownikom pedagogicznym i 14 pracownikom niepedagogicznym. Burmistrz Międzyrzeca  Zbigniew Kot  pamięta też o nauczycielach, którzy już nie pracują,  a wychowali i wykształcili wiele pokoleń. Sześciu emerytowanym nauczycielom za mądrość i wiedzę przekazaną pokoleniom  przyznał honorowe nagrody „Pochodnie oświaty”.  Otrzymali je  Waldemar Buchta, Felicja Gałecka, Danuta Mironiuk, Kazimiera Romańska, Krystyna Ryjoch  oraz Zdzisława ZaniewiczPan Burmistrz  Zbigniew Kot gratulował wszystkim nagrodzonym. Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Międzyrzecu Podlaskim  uświetnił występ młodzieży z  ZPO nr 2  przygotowanej pod kierunkiem Katarzyny Kamasy,  Marzanny Szabaciuk i Cezarego Wocha.

  • Wycieczka klas 3d i 2d do Białowieży i do miejscowości Sioło Budy

    Wycieczka klas 3d i 2d do Białowieży i do miejscowości Sioło Budy

    W dniu 11 października 2016 r. uczniowie klasy 3d i 2d uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Białowieży i do miejscowości Sioło Budy. Celem naszej wycieczki było zwiedzenie Białowieskiego Parku Narodowego na terenie Puszczy Białowieskiej i jego atrakcji takich  jak: Muzeum Przyrodniczo- Leśne i Rezerwat Pokazowy Żubra. Białowieskie muzeum jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Polsce. Zobaczyliśmy tam wiele ciekawych wystaw   m.in. zbiorowiska leśne, wodne, życie podziemne, królestwo owadów i innych bezkręgowców oraz florę i faunę puszczy. Bardzo nas interesowały ekspozycje drapieżników i ptaków leśnych. Prezentacje uatrakcyjniały światła i nagrania odgłosów lasu, które dawały jakby realny obraz puszczy tętniącej życiem.

    Następną naszą wielką przygodą było spotkanie oko w oko z królem puszczy żubrem. Mogliśmy go ujrzeć w Rezerwacie Pokazowym Żubra. Są tam warunki zbliżone do naturalnych, w których można podziwiać piękno leśnych zwierząt takich jak: żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie ( krzyżówka żubra z bydłem domowym), wilki oraz rysia.

    Od pana przewodnika zdobyliśmy nowe, bardzo interesujące wiadomości np. to, że BPN jest najstarszym parkiem w Polsce założonym jeszcze przed II wojną światową. Park ten ze względu na swoją unikatowość, niezwykłość przyrodniczą został wyróżniony i wpisany na listę rezerwatów biosfery i figuruje na liście światowego Dziedzictwa Ludzkości UNECSO. Jako pierwszy w Polsce otrzymał również Dyplom Europy.

    Najcenniejszym obiektem przyrodniczym parku jest Obszar Ochrony Ścisłej, którego niestety nie mogliśmy zwiedzić, gdyż jesteśmy na to jeszcze za mali, a właściwie za młodzi. Zawiera on fragmenty nizinnego lasu naturalnego o cechach lasu pierwotnego. Udostępnia się go do badań naukowych oraz w niewielkim stopniu w celach edukacyjnych. W Puszczy Białowieskiej znajduje się bardzo dużo gatunków drzew liściastych i iglastych między innymi: świerki, sosny, dęby, olchy, brzozy, lipy, jesiony, klony, topole, wiązy, graby. Najbardziej podobały nam się stare, olbrzymie dęby o grubych pniach i wielkich konarach. Aby je objąć musieliśmy wziąć się za ręce w kilka osób. 

    Zauroczeni Puszczą Białowieską i bardzo mocno dotlenieni udaliśmy się do bardzo ładnej malutkiej podlaskiej wsi Sioło Budy, która leży 9 km od Białowieży. Zobaczyliśmy tam ekologiczne drewniane chaty jeszcze z czasów naszych prababek i wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych lepienia pierogów i ubijania masła w maselnicy. Każde dziecko nauczyło się wałkować ciasto na pierogi, wykrawać foremką krążki, nakładać farsz i zlepiać ciasto tak, aby uformować pieróg. Ależ to była zabawa! A właściwie to ciężka i dość trudna praca! Dziękujemy  naszym mamom za pierożki, które czasem dostajemy na obiad. A może będą takie sytuacje, że to dzieci nauczą swoje mamy lepienia pierogów...

    Kolejnym zajęciem było ubijanie masła w maselnicy. Dobrze, że było nas dużo i każde dziecko ubijało, bo poruszanie tłokiem jest naprawdę ciężką pracą. Masło ubiliśmy dość szybko ze słodkiej śmietanki. Smakowało wybornie ze swojskim domowym chlebem. Po obiedzie i degustacji pierogów z pełnymi brzuszkami, i głową twardą od nabytej wiedzy  udaliśmy się w drogę powrotną. Podróż minęła nam szczęśliwie i dość szybko. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

  • Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów do lat 7, 9, 11, 13, 15 i 17.

    Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów do lat 7, 9, 11, 13, 15 i 17.

    W dniach 7 - 9 października 2016 roku w Łukowie młodzi szachiści walczyli o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego w Szachach Klasycznych. Organizatorem zawodów był SSz "Szachpol" Łuków wspierany przez Lubelski Związek Szachowy. W zawodach bardzo dobrze wypadli zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego "Gambit" w Międzyrzecu Podlaskim. Zwłaszcza najmłodsze szachistki, wychowanki pań: Małgorzaty Okrasy i Bożeny Węgrzyniak, uczestniczące  w ogólnopolskim projekcie "Edukacja przez Szachy w Szkole"  wiodły prym w swoich rocznikach. Wśród młodziczek do lat 7 z kompletem 5 pkt. zwyciężyła uczennica klasy II "b" Szkoły Podstawowej nr 3 - Julia Wysokińska, która wyprzedziła  reprezentantkę LUKS "Tempo" Ożarów - Urszulę Szymańską.  Rywalizację młodziczek do lat 9 zdominowały starsze koleżanki Julii. Uczennica klasy III "b" Aleksandra Marciniuk zdobyła tytuł Mistrzyni Województwa Lubelskiego w Szachach Klasycznych do lat 9.  Na drugim miejscu zawody ukończyła Karolina Tymoszuk   z klasy II "b", a na trzecim Karolina Wysokińska z klasy III "b".  Klub i szkołę godnie reprezentowali również młodzicy i juniorzy młodsi. Drugim wicemistrzem Województwa Lubelskiego w Szachach Klasycznych do lat 9 został jeden ze zdolniejszych szachistów najmłodszego pokolenia, uczeń      klasy III "b". Karol Petruczenko. Tuż za Karolem uplasowali się: Igor Zasadziński - IV miejsce, Marcel Domański - V miejsce i Mariusz Kurczyński - VII miejsce. Wszyscy chłopcy są uczniami tej samej klasy. Wśród juniorek młodszych bezkonkurencyjna była uczennica klasy V "p" - Patrycja Majczyna, która z kompletem punktów zdobyła tytuł Mistrzyni Województwa Lubelskiego Juniorek do lat 11. Tytuł Wicemistrzyni zdobyła zawodniczka naszego Klubu Hanna Nurzyńska, mieszkanka Żakowoli Radzyńskiej, uczęszczająca do Szkoły Podstawowej w Kąkolewnicy. Wicemistrzem Województwa Lubelskiego w Szachach Klasycznych Juniorów do lat 11 został solidny i uzdolniony zawodnik Klubu Wiktor Kukawski, uczeń klasy V "p".  Medalistom, a także wszystkim uczestnikom mistrzostw gratuluję i życzę sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do ich osiągania.

                                                                                                                               Prezes MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podlaski  Tadeusz Węgrzyniak                  

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć