Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu była gospodarzem Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych, które odbyły się 6 grudnia 2016r.
W zawodach uczestniczyło 17 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z województwa lubelskiego, a wśród nich reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Jerzy Rzeńca, Wiktor Kukawski, Aleksandra Szyszko i Patrycja Majczyna.
Walka o prymat w województwie lubelskim, podobnie jak w latach ubiegłych toczyła się pomiędzy naszą szkołą i Szkołą Podstawową Nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego. Już w trzeciej rundzie zawodnicy z obydwu szkół usiedli na przeciwko siebie. Jak się później okazało pojedynek zdecydował o pierwszym miejscu w turnieju. Mecz wygrał zespół szkoły z Tomaszowa Lubelskiego 2,5 : 1,5, a w punktach meczowych 2:0. Tylko Patrycja Majczyna wygrała swoją partię. Remis uzyskał Jerzy Rzeńca. Natomiast Wiktor Kukawski i Ola Szyszko musieli uznać wyższość przeciwników.
W rezultacie zwyciężyła drużyna SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim - 14 pkt., przed SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim - 12 pkt i Sp nr 4 w Chełmie - 9 pkt.
Pełne wyniki Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach dostępne są na stronie http://chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_6632/.
W dniu 06.12.2016 r w Zespole Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2015/2016 organizowany przez Bialski Szkolny Związek Sportowy ,Starostwo Bialskie. Szkoła Podstawowa nr 3 ogólnej klasyfikacji zajęła wysokie II miejsce,a Gimnazjum nr 3 IV miejsce w Powiecie Bialskim. Nauczyciel naszej Szkoły Pan Marcin Hołoweńko otrzymał honorowy tytuł – Złoty Medal – „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”.
Listy gratulacyjne od Starosty Bialskiego p. Mariusza Filipiuka za wysokie wyniki sportowe w finałach wojewódzkich otrzymali :
• Zbigniew Bernat
• Marcin Hołoweńko
• Patrycja Karwowska
• Wojciech Lubański
• Sylwester Oksiejuk
• Bożena Węgrzyniak
Między wręczeniami nagród , dyplomów , pucharów , odznaczeń zgromadzeni goście mogli podziwiać występy artystyczne oraz pokaz Taekwo-do uczniów trenujących w UKS „Hwa-Rang” w Janowie Podlaskim. Szkole, Dyrekcji , Uczniom i Nauczycielom Gratulujemy!!!!!!
P. Karwowska
W dniu 2.12.2016r. dzieci sześcioletnie z Samorządowego Przedszkola nr 3 przy ZPO Nr 3 gościły pracownika Międzyrzeckiej Biblioteki Miejskiej Panią Martę Marciniuk. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, ponieważ pani poruszyła z dziećmi temat Świat Bożego Narodzenia. Czytała im książkę o tradycjach świątecznych, jednocześnie przepytując starszaki na temat świąt. Przybliżyła im tradycję ubierania choinki cytując Legendę o choince. Następnie przeprowadziła zabawę w kalambury-gdzie dzieci mogły
popisać się umiejętnościami aktorskimi. Na koniec sprawdziła spostrzegawczość dzieci dając im zadanie odnalezienia 10 różnic pomiędzy obrazkami. Starszaki poradziły sobie wyśmienicie.Na pożegnanie pani zachęciła dzieci do odwiedzania Biblioteki Miejskiej oraz do czytania książek.
Magdalena Matejek
2 grudnia br. Miejski Ośrodek Kultury gościł finalistów konkursu recytatorskiego, w którym uczennice naszej szkoły osiągnęły znaczące sukcesy.
Daria Koleśnicka ( kl. 3d) – laureatka I miejsca w kategorii klas 1-3,
Weronika Myszka ( kl. 5p) – laureatka I miejsca w kategorii klas 4-6
Paulina Sobczak ( kl. 4s) – laureatka II miejsca w kategorii klas 4-6.
Naszym zdolnym Recytatorkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W dniu 01.12.2016r w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klas IV-VI na podstawie noweli H.Sienkiewicza -"Janko muzykant". W konkursie wzięło udział 9 uczniów z klas Vb i Vp. Jury w składzie Renata Prokopiuk, Ewa Holeszczuk wyłoniło następujących laureatów konkursu:
Aleksandra Panasiuk kl.Vb
Weronika Myszka kl.Vp
Anna Siłka kl.Vp
Aleksandra Wierzchowska kl.Vb
Emilia Kaliszuk kl.Vb
Małgorzata Chodyka kl.Vp
Laureaci otrzymali nagrody książkowe.
Nauczyciel bibliotekarz: Renata Prokopiuk
Nauczyciel polonista: Ewa Holeszczuk
01. 12. 2016 w Radzyniu Podlaskim odbył się Finał Rejonu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. W zawodach wzięli udział uczniowie z Białej Podlaskiej Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Parczewa i Międzyrzeca Podlaskiego.
Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafety 8x25m stylem dowolnym z SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Podopieczni Wojciecha Lubańskiego i Patrycji Karwowskiej zwyciężyli w kategorii dziewcząt i chłopców. Tuż za naszymi sztafetami uplasowały się ekipy z SP Nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Obie te sztafety awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 8 grudnia w Lublinie.
Do Finałów w Lublinie awans uzyskali również zawodnicy płynący w wyścigach indywidualnych.
Wiktoria Karwowska – 1 miejsce 50m st. grzb.
Magdalena Olesiejuk – 1 miejsce 50m st. klas.
Sandra Woch – 3 miejsce 50m st. dow.
Maciej Lubański – 2 miejsce 50m st. klas.
Czopiński Cezary – 2 miejsce 50m st. dow.
Skład zwycięskich sztafet SP3
Dziewczęta
Wiktoria Karwowska, Magdalena Olesiejuk, Eliza Stasiewicz, Weronika Łopacka, Sandra Woch, Patrycja Majczyna, Aleksandra Szyszko, Anna Siłka, Natalia Dołęga
Chłopcy
Maciek Lubański, Czarek Czopiński, Dominik Ptaszek, Konrad Górecki, Szymon Marczuk, Patryk Hubica, Ryszard, Łukomski, Kacper Celiński, Maciek Puszkarski, Michał Brodawka
30 listopada br. roku w sali konferencyjnej międzyrzeckiego Urzędu Miasta odbyło się rozstrzygnięcie Ekologicznego Konkursu Plastycznego " Przyjaźni Środowisku ", organizowanego przez Miasto Międzyrzec Podlaski. Konkurs współfinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Najlepiej wypadły dzieci z najmłodszej grupy wiekowej klasy 1-3:
I miejsce - Aleksandra Marciniuk kl. 3b
II miejsce - Amelia Pingwarska kl. 3b
III miejsce - Aleksandra Oklińska kl. 3b
oraz wyróżnienie Zofia Lewczuk kl. 2c
opiekunowie p. Małgorzata Okrasa i p. Iwona Kowalczuk
Świetnie zaprezentowali się również uczniowie
w kategorii klas 4-6:
I miejsce - Maciej Kiereczyński kl. 4s
III miejsce - Bartosz Lecyk kl.4a
wyróżnienia: Gabriel Nestorowicz kl. 4s
Marta Nestorowicz kl. 6a
w kategorii gimnazjum:
III miejsce - Jakub Wieczorek
opiekunowie p. Anna Kasianiuk i p. Andrzej Koza
Nagrody były bardzo atrakcyjne: tablety, urządzenia wielofunkcyjne, radiomagnetofony i inne najnowsze gadżety elektroniczne. Jury nie zapomniało również o nagrodach książkowych.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i liczymy na dalsze sukcesy.
Jedno z zadań zawartych w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego dotyczy zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Dlatego, co roku organizujemy różne akcje mające na celu przygotowanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
Dnia 29 listopada 2016 r. w ZPO Nr 3 w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Międzyrzecu P0odlaskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do przedszkola”, którego organizatorem było przedszkole przy współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej i Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim. Celem konkursu było kształtowanie u dzieci przedszkolnych wyobraźni twórczej oraz doskonalenie możliwości dzieci poprzez działania na różnych materiałach, technikach i formach, a także popularyzowanie wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. W konkursie wzięły udział dzieci 4, 5 i 6 - letnie.
Tematyka konkursu dotyczyła przedstawienia za pomocą różnych technik plastycznych drogi jaką dzieci zmierzają idąc do przedszkola oraz pomysłów na bezpieczne poruszanie się. Na konkurs zgłoszonych zostało 37 prac, które zostały oceniane przez Komisję konkursową. W skład komisji weszły następujące osoby:
Pan Krzysztof Tymoszuk – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej
Pan Marek Szczepaniuk – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim
Pani Bożena Nowosielska – wicedyrektor ZPO Nr 3 ds. przedszkola.
Po wysłuchaniu piosenki i wiersza przedstawionych przez dzieci 4-letnie o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pogawędce z panem policjantem komisja wyłoniła prace, które zasłużyły na wyróżnienie pod względem zgodności z tematem, samodzielności wykonania pracy oraz różnorodności użytych technik plastycznych.
Nagrody główne ufundował WORD.
Miejsce I zajęli:
Adrianna Marciniak – gr.III
Mikołaj Chmielewski – gr.III
Miejsce II:
Daria Mikos – gr.III
Maja Rocka – gr.VIII
Miejsce III:
Alicja Kijaczko – gr.VIII
Monika Gaworska – gr. VI
Wyróżnienia otrzymali:
Gabriela Wilczyńska – gr.VIII
Lena Wnukowicz – gr. IV
Maria Byczyk – gr. V
Norbert Antoniuk – gr.VIII
Dzieci, które zajęły:
- miejsce I – otrzymały kaski i odblaski na rękę
- miejsce II – gry planszowe, puzzle i odblaski
- miejsce III – klaksony rowerowe i odblaski
Nagrody za zajęcie najwyższych miejsc były sponsorowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej.
Wszystkie dzieci za udział w konkursie otrzymały dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
Magdalena Matejek
W dniu 28. XI 2016 r. sześciolatki z grupy VII uczestniczyły w konkursie recytatorskim pt. „Wiersze znane i lubiane”. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej wybitnych polskich poetów - Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich dzieci, uwrażliwienie na treści i przesłania płynące z wierszy oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Do konkursu przystąpiło 13 dzieci. Przedszkolaki zaprezentowały swoje ulubione wiersze takie jak: Samochwała, Skarżypyta, Na straganie, Żuk, Czy to prawda?, Lokomotywa, Abecadło, Ptasie plotki, Okulary, Rok i bieda.
Mimo tremy wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali się wspaniale. Zachwycili naturalnością oraz swoimi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi zarówno rodziców, rówieśników, jak i Szanowne jury, któremu przewodniczyła dyrektor ZPO nr 3 – Pani Jolanta Wolanin.
Pani dyrektor pogratulowała wszystkim dzieciom wspaniałych recytacji, dużego zaangażowania i twórczej interpretacji wybranych utworów. Podkreśliła, że wskazanie zwycięzców okazało się dla komisji ogromnym wyzwaniem, ponieważ wszystkie recytacje były piękne i każdy zasłużył na wygraną. Po naradzie komisja przyznała:
I miejsce - Nikoli Jezierskiej,
II miejsce – Szymonowi Głuchowskiemu,
III miejsce - Oli Morgunowicz.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Dla tych, którym trudno było pogodzić się z przegraną, przygotowano słodką niespodziankę. Na zakończenie konkursu rodzice zrobili pamiątkowe zdjęcia.
Jako organizator spotkania śmiało mogę powiedzieć, że warto organizować tego typu konkursy. Dostarczają nie tylko wrażeń artystycznych, miłych przeżyć i wzruszeń, ale dzięki takim wydarzeniom, wiersze naszych polskich poetów mogą stać się bliższe sercu kolejnemu pokoleniu.
Serdecznie dziękuję Dyrektor Szkoły – Pani Jolancie Wolanin, wicedyrektor (przedszkole) – Pani Bożenie Nowosielskiej oraz Pani Magdalenie Matejek za uświetnienie konkursu, poświęcony czas i pracę w jury. Rodzicom dziękuję za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu. Sponsorom konkursu: Panu Z. Tichorukowi oraz W. Podgajnemu dziękuję za nagrody książkowe.
Grażyna Podgajna
25 XI to Dzień Pluszowego Misia, który tak bardzo uwielbiany jest przez większość dzieci. Tego dnia przedszkolaki z grupy IV przyniosły do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół, którzy gościli w sali już do końca dnia. Dobrą zabawę zapoczątkował wspólny taniec z pluszakami oczywiście przy piosence o misiu, później były wspólne ćwiczenia i zabawy ruchowe, podczas których nikt nie czuł się zmęczony. Misie wspólnie z dziećmi " fikały" w powietrzu koziołki, brały udział w wyścigach, uczyły się trzymać równowagę itp. Zabawa była przednia. To jednak nie koniec atrakcji. Wkrótce w sali zjawił się jeszcze jeden "pluszowy" miś, który bawił się z dziećmi w kółeczku, śpiewał piosenki i wspólnie z milusińskimi smakował misiowe ciasteczka i żelki, którymi częstował. Najodważniejsi mogli wykonać pamiątkową fotkę z miłym gościem. Następne takie spotkanie za rok. Do zobaczenia!!!!!!!!!!!
Renata Kowalczyk
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
25-go listopada dzieci z grupy IX uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Do wspólnej zabawy zaproszono w ramach integracji przedszkolaki i ich panie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego oraz wicedyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi panią Bożenę Nowosielską. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ze swoim ulubionym misiem. Małym, dużym, białym, brązowym, a każdy był piękny i wyjątkowy. Wychowawczyni przygotowała mnóstwo atrakcji. Dzieci prezentowały imiona swoich pluszowych przyjaciół, poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze i kolorowały szablony MISIA według własnej pomysłowości, a także brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych z chustą animacyjną. Jednak największą atrakcją tego dnia było spotkanie z prawdziwym MISIEM, który odwiedził naszą grupę. Z wielką przyjemnością, z okazji urodzin misia, dzieci zaśpiewały STO LAT, a za piękne przywitanie zostały poczęstowane przysmakiem niedźwiadka- słodziutkim miodkiem. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia czekał na dzieci pyszny poczęstunek i pamiątkowe zdjęcie z głównym bohaterem. Dzień Pluszowego Misia upłynął miło i przyjemnie, dostarczył wiele uśmiechu oraz radości.
W dniu 26 listopada 2016 r. na hali lekkoatletycznej Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyła się Halowa Olimpiada Lekkoatletyki dla Każdego. Grupę trenującą w Międzyrzecu Podlaskim pod okiem Marcina Hołoweńko reprezentowała między innymi Magda Olesiejuk ucz. Kl. VI p Szkoły Podstawowej nr 3. Zawodniczka startowała w biegu na 500 m, w którym zajęła pierwsze miejsce. Gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy podczas letnich zawodów.
Trener zaprasza wszystkich chętnych uczniów na zajęcia z LEKKOATLETYKI w każdy poniedziałek, wtorek i środę od godziny 16.00 w ZPO3 ul. Leśna 2.
Dnia 25 listopada odbył się w naszej klasie WIECZÓR ANDRZEJKOWY.
Celem naszej imprezy było poznanie tradycji i obrzędów ludowych związanych z wigilią św. Andrzeja, integrowanie się w trakcie zabawy klasowej i kultywowanie tradycji . Wigilia świętego Andrzeja przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Dziewczęta usiłowały w tym dniu dowiedzieć się o swym losie. Święty Andrzej uznany jest za patrona panien chcących szybko wyjść za mąż, miał on pomóc dziewczętom w odkrywaniu przyszłości, chłopcy swój dzień wróżb obchodzili w wigilię świętej Katarzyny, czyli 24 listopada. Jednak katarzynki były mniej atrakcyjne od andrzejek i z czasem o nich zapomniano. W dzisiejszych czasach oba te obrzędy połączono i są obchodzone jako andrzejki. W ten wieczór zarówno chłopcy jak i dziewczynki próbują poznać swoją przyszłość. Uczniowie naszej klasy przygotowali wiele ciekawych wróżb i zabaw, między innymi: karteczki z losami, serca z imionami, Amelka upiekła z mamą andrzejkowe ciasteczka z losami w środku, rzucaliśmy słomki na wodę, które po zetknięciu ze sobą wróżyły przyjaźń , a pani wychowawczyni wróżyła z wosku. Oprócz tego rodzice z TROJKI KLASOWEJ zamówili pizzę i przygotowali słodkości. Dzieci wspaniale bawiły się przy muzyce. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego miłego wieczoru :) Redagowała: Agata Marciniak
Miejsce warsztatów: salka korekcyjna – wejście obok s. 5.
Data Dzień tygodnia |
Godziny lekcyjne |
Klasy |
Tematyka |
28 XI Poniedziałek |
8.00 – 11.20
|
III A Gimnazjum
|
Twórcze rozwiązywanie trudnych sytuacji. |
11.25 – 15.05
|
III B Gimnazjum
|
Twórcze rozwiązywanie trudnych sytuacji. |
|
29 XI Wtorek |
8.00 – 11.20
|
III C Gimnazjum
|
Twórcze rozwiązywanie trudnych sytuacji. |
11.25 – 15.05
|
II A Gimnazjum
|
Nie daj się wciągnąć. Zintegrowany system przeciwdziałania uzależnieniom. |
|
30 XI Środa |
8.00 – 11.20 |
I A Gimnazjum
|
Generator tolerancji. Zintegrowany system przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym. |
11.25 – 15.05 |
II B Gimnazjum
|
Nie daj się wciągnąć Zintegrowany system przeciwdziałania uzależnieniom. |
|
1 XII Czwartek |
8.00 – 11.20 |
VI a
|
Nie daj się wciągnąć. Zintegrowany system przeciwdziałania uzależnieniom. |
11.25 – 15.05 |
IV a
|
Stop agresji |
|
2 XII Piątek |
8.00 – 11.20 |
V s
|
Nie bądź ofiarą. Zintegrowany program przeciwdziałania przemocy, w tym cyberprzemocy. |
11.25 – 15.05 |
II C Gimnazjum
|
Nie daj się wciągnąć. Zintegrowany system przeciwdziałania uzależnieniom. |
|
5 XII Poniedziałek |
8.00 – 11.20 |
V p
|
Nie bądź ofiarą. Zintegrowany program przeciwdziałania przemocy, w tym cyberprzemocy. |
11.25 – 15.05 |
V a
|
Nie bądź ofiarą. Zintegrowany program przeciwdziałania przemocy, w tym cyberprzemocy. |
|
6 XII Wtorek |
8.00 – 11.20 |
VI s
|
Nie daj się wciągnąć. Zintegrowany system przeciwdziałania uzależnieniom. |
11.25 – 15.05 |
IV p
|
Stop agresji |
|
7 XII Środa |
8.00 – 11.20 |
V b
|
Nie bądź ofiarą. Zintegrowany program przeciwdziałania przemocy, w tym cyberprzemocy. |
11.25 – 15.05 |
VI b
|
Nie daj się wciągnąć. Zintegrowany system przeciwdziałania uzależnieniom. |
|
8 XII Czwartek |
8.00 – 11.20 |
I C Gimnazjum
|
Generator tolerancji. Zintegrowany system przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym. |
11.25 – 15.05 |
IV s
|
Stop agresji |
|
9 XII Piątek |
8.00 – 11.20 |
VI p
|
Nie daj się wciągnąć. Zintegrowany system przeciwdziałania uzależnieniom. |
11.25 – 15.05 |
I B Gimnazjum
|
Generator tolerancji. Zintegrowany system przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym. |
|
12 XII poniedziałek
|
8.00 – 11.20 |
I D Gimnazjum
|
Generator tolerancji. Zintegrowany system przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym.
|
Spotkanie z rodzicami: Twórcze rozwiązywanie problemów
Termin: czwartek 15 grudnia godz. 16 – 17
Miejsce: świetlica szkolna
Pedagog szkolny
DLA KLAS IV – VI SP
23 LISTOPADA 2016
(ŚRODA)
W GODZ. 16:30 – 19:30
ZAPRASZA SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Dnia 21 listopada 2016 r. w ramach wizytacji kanonicznej parafii pw. Chrystusa Króla naszą szkołę odwiedził JE Ks. Biskup Piotr Sawczuk wraz z kapelanem ks. dr Jarosławem Rucińskim.
Gości w progach placówki powitała delegacja uczniów oraz p. dyr. Jolanta Wolanin.
Oficjalna część spotkania z uczniami odbyła się na szkolnej hali, gdzie został zaprezentowany krótki program artystyczny, w którym podkreślono wartości patriotyczne i chrześcijańskie, jakimi żyje społeczność szkoły. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie.
Następnie Ks. Biskup, odnosząc się do postaci patrona szkoły – świętego Jana Pawła II, podzielił się refleksją na temat jego życia i nauczania.
Uczniowie podziękowali Pasterzowi za wizytę wręczając wiązankę kwiatów i śpiewając ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barkę”.
W dalszej części Ks. Biskup spotkał się z nauczycielami i pracownikami. W świetlicy szkolnej przygotowano poczęstunek oraz zaprezentowano Kronikę szkoły, na kartach której dostojny Gość dokonał okolicznościowego wpisu. Spotkanie z kadrą placówki przebiegło w miłej atmosferze życzliwej rozmowy.
Był to jeden z bardziej uroczystych i wyjątkowych dni w roku szkolnym i mamy nadzieję, że jego wspomnienie na długo pozostanie w naszych sercach.
W dniach 14 – 16 listopada 2016 r. Policja poświęciła kilkanaście godzin na spotkania ze wszystkimi uczniami naszego Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Zaplanowane one zostały jako element realizowanego przez Policję Programu „Razem Bezpieczniej” oraz jako działania w ramach Programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”.
Cel jaki przyświecał spotkaniom to szeroko pojęte bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz ich rodzin, zarówno w sytuacjach szkolnych, jak i pozaszkolnych.
Po raz kolejny zwrócono uwagę na zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sposoby udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach, omówiono problemy odpowiedzialności nieletnich za dokonywane czyny, itp.
Pogadanki o tematyce profilaktycznej, filmy edukacyjne, możliwość doświadczenia widzenia obrazów w stanie upojenia alkoholowego dzięki urządzeniu symulacyjnemu Alkogogle skutecznie przyciągnęły uwagę naszych uczniów, jak również ich pedagogów.
Dodatkowo na zakończenie spotkań uczniowie klas IV – VI wzięli udział w konkursie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podsumowanie konkursu nastąpi podczas Ogólnoszkolnego Dnia Bezpieczeństwa Publicznego. Kiedy? – wkrótce dalsze informacje.
Serdecznie dziękujemy Policjantom Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim za współpracę.
Pedagog szkolny
20 listopada 2016 roku Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Miedzyrzecu Podlaskim gościł szachistów, którzy zdecydowali się wesprzeć dzieci z polskich rodzin zamieszkujących na terenie Litwy, Białorusi i Ukrainy. Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim działający przy tej szkole, jako jeden z pierwszych w kraju przeprowadził turniej szachowy w ramach VI edycji akcji społecznej „Szachiści grają dla Polonii", organizowanej przez Polski Związek Szachowy pod Patronatem Marszałka Senatu RP. Turniej zgromadził ponad 60 osób - szachistów i osób towarzyszących. Na szachownicach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki w wieku od 5 do prawie 70 lat. Juniorzy, którzy nie ukończyli 12 lat walczyli o 4 miejsca uprawniające do wzięcia udziału w turnieju finałowym, który odbędzie się w Senacie w drugim kwartale 2017 roku. Walczono także o trofea i nagrody rzeczowe zakupione ze środków przekazanych przez Sponsora, którym była Firma dr Gerard. Sponsor zapewnił też słodkości dla wszystkich uczestników zawodów, które produkuje zakład usytuowany w naszym mieście. Niespodzianką dla organizatora i zawodników było przekazanie na nagrody, przez jednego z uczestników turnieju, Kazimierza Siłucha z Wygnanki, pięciu tomików Jego wierszy pt. "A trzeci kur swoim dyszkantem...". Opłatę startową stanowiły dobrowolne wpłaty zawodników, które zostaną przeznaczone na sfinansowanie pobyty dzieci z rodzin polonijnych, na kolonii "Wakacje z Szachami". Zebrane środki finansowe w kwocie 322 zł zostaną niebawem przekazane na konto wspomnianej wyżej akcji społecznej. Prawo uczestnictwa w turnieju finałowym wywalczyli: mieszkaniec powiatu siedleckiego Dawid Dobosiewicz oraz trójka juniorów zrzeszonych w MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podlaskim: Wiktor Kukawski, Patrycja Majczyna i Aleksandra Szyszko. Dawid Dobosiewicz wygrał też klasyfikację młodzików do lat 8, przed swoim bratem Krzysztofem i Bartkiem Majczyną. Wiktor Kukawski wygrał klasyfikację juniorów do lat 12 i wyprzedził młodszych, bardzo zdolnych członków międzyrzeckiego klubu - Mariusza Kurczyńskiego i Marcela Domańskiego. Patrycja Majczyna zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji juniorek do lat 12, wyprzedziła Olę Szyszko i Hanię Nurzyńską. W klasyfikacji dziewcząt do lat 9 najlepiej grała Karolina Tymoszuk. Tuż za nią uplasowały się Ola Marciniuk i Karolina Wysokińska. Wśród seniorów najwyższą formę zaprezentowała juniorka, Wicemistrzyni Polski w Szachach Klasycznych do lat 14, Patrycja Waszczuk, która wygrała wszystkie 9 partii. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podlaskim, Krzysztof Niewęgłowski i Mariusz Waszczuk. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był pięcioletni Maciej Waszczuk uczęszczający do Samorządowego Przedszkola nr 3 , który dzielnie stawiał czoło starszym kolegom i koleżankom. Turniej rozegrano w sympatycznej atmosferze, w gościnnych progach Zespołu Placówek Oświatowych nr 3. Wyniki turnieju dostępne są na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_4567/
W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka wzbogaciła się o ponad 300 woluminów zakupionych na kwotę 15. 000 zł. – z czego 20% stanowi wkład własny naszego miasta. Zakupione książki to nowości wydawnicze, lektury i książki wybrane stosownie do wieku uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Dzięki atrakcyjności wybranych pozycji mamy nadzieję zwiększyć zainteresowanie uczniów czytelnictwem. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszej szkolnej biblioteki!
Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 z grupy VI, VII, VIII i IX gościły w siedleckim teatrze oglądając przedstawienie pt. ,,Pchła Szachrajka" na motywach bajki J. Brzechwy. Sztuka ukazała przezabawne historyjki sprytnej pchełki, która uwielbiała psikusy. Występy aktorów wzbudziły podziw i uznanie młodych odbiorców. Dodatkową atrakcją była możliwość bezpośredniego spotkania z odtwórcami ról oraz możliwość zwiedzania teatru. Po wizycie w Centrum Kultury i Sztuki nadszedł czas ,,na szaleństwo” w sali zabaw. Dzieci z wielką ochotą korzystały z różnorodnych atrakcji. Kąpiele w basenach z kulkami, skoki na trampolinie, zjazdy, wspinaczki, gry komputerowe i jazda na byku na długo pozostaną w ich pamięci. Zrelaksowani i zadowoleni z tak udanej wycieczki w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Międzyrzeca Podlaskiego. Już teraz czekamy na kolejny równie udany wyjazd :)
Anna Nikołajew