Finału Powiatu Bialskiego w Drużynowych Szachach * Igrzyska*, przeprowadzonego w dniu 18.11.2016r. godz. 10.00 – hala SP 3 Międzyrzec Podlaski. System gier: tempo gry 15 minut- cztery rundy. Zawody finansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.
Kolejność miejsc:
I SP Nr 3 Międzyrzec Podl - opiekun Bożena Węgrzyniak
II SP Nr 1 Terespol - opiekun Marek Ferens
III SP Nr 2 Międzyrzec Podl - opiekun (brak podpisu opiekuna na zgłoszeniu)
IV SP Konstantynów - opiekun Dariusz Domitrz
V SP Misie - opiekun (brak podpisu opiekuna na zgłoszeniu)
Puchar Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego otrzymała drużyna Szkoły Podstawowej Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Rzeńca Jerzy, Kukawski Wiktor, Szyszko Aleksandra, Majczyna Patrycja, awans do finału wojewódzkiego Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy.
Sędzia główny Tadeusz Węgrzyniak
Finał Wojewódzki w dniu 06.12.2016r. godz. 10.00 Zamość.
BSZS nie zapewnia środków na przejazd zawodników na finał wojewódzki.
Przypominamy o obowiązku posiadania listy imiennej zawodników podpisanej przez Dyrektora Szkoły, aktualnej legitymacji szkolnej, kserokopii wpłaty składki członkowskiej.
Bialski Szkolny Związek Sportowy dziękuje Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim oraz nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w przeprowadzeniu finału.
Ciasta zdrowe, smaczne i bez konserwantów. Czasami potrzebujemy trochę przyjemności. Ale jak mamy jeść kaloryczne węglowodany, to tylko te najlepsze, upieczone przez nas, nasze mamy i babcie. W czwartek 17 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się kiermasz ciast zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej. Z tej okazji uczniowie klas I- VI przygotowali przepyszne domowe ciasta i ciasteczka. Wśród nich największą popularnością cieszyły się mufinki, babeczki, szarlotki, wafelki, rogaliki, kokosanki, pierniki, murzynek, ciasta z kremem. Krótko mówiąc – raj dla podniebienia i... łasuchów. Każdy uczeń, rodzic, czy nauczyciel mógł za symboliczną kwotę kupić swoje ulubione ciasteczko. Było pysznie! Zaangażowanie w akcję dzieci, młodzieży i rodziców było bardzo duże, gdyż dostarczono kilkadziesiąt różnych wypieków, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem w czasie wolnym i przerwach międzylekcyjnych. Zapachy domowych wypieków roznosiły się po całej szkole. Ciasta przyciągały smakoszy swoimi kształtami i barwami. Chętnych na smakołyki nie brakowało.
Składamy serdeczne podziękowania osobom, które zaangażowały się w upieczenie ciast, dostarczenie ich do szkoły, sprzedaż oraz tym, które w jakikolwiek inny sposób włączyły się w akcję. Pozyskane pieniądze przeznaczymy na potrzeby uczniów.
Samorząd Uczniowski
W dniu 12 listopada 2016 r. w Lubartowie odbyła się tegoroczna edycja XVI Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego, będącego Memoriałem Ryszarda Czermińskiego. W turnieju zagrało aż 110 szachistów z Białorusi, Ukrainy i Polski, wśród nich mistrzów międzynarodowych i mistrzów krajowych. Od dawna Lubartów nie przeżywał takiego "oblężenia" miłośników najtrudniejszej gry świata. Zawody rozegrano w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 3. im. Piotra Firleja. Zawodnicy rywalizowali w turnieju OPEN na dystansie 9 rund, przy czasie 10 minut plus 5 sekund bonusu za każdy ruch na zawodnika.
Wśród wszystkich zawodników bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej szkoły.
W kategorii JUNIORZY do lat 10 zajęli:
I miejsce uczeń klasy trzeciej Igor Zasadziński - LKSz Lublin - 5 pkt.
II miejsce uczeń klasy czwartej Jerzy Rzeńca - LKSz Lublin - 5 pkt.
W kategorii JUNIORKI do lat 14:
I Patrycja Waszczuk - TS Wisła Kraków - 6 pkt.;
II Aleksandra Szyszko - MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski - 5 pkt.
Zwycięzcy w kategoriach dziewcząt i chłopców, otrzymali puchary i nagrody rzeczowe (miejsca I-III) oraz dyplomy (miejsca I-X). Wśród wszystkich uczestników turnieju rozlosowano publikacje literatury szachowej ufundowanych przez wydawnictwo szachowe "Penelopa" z Warszawy. Nagrody finansowe, puchary, oraz nagrody w postaci literatury szachowej zwycięzcom wręczali: Zastępca Burmistrza Miasta Lubartów Radosław Szumiec, Prezes Banku Spółdzielczego w Lubartowie Władysław Mikucewicz, Prezes Społem Sp.z.o.o w Lubartowie Grzegorz Poznański oraz Prezes LUKS Lubartów Jerzy Walczak.
W ocenie Sędziego Głównego Andrzeja Sykuły, był to jeden z najsilniejszych OPENów na Lubelszczyźnie. Organizatorami turnieju byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie; Lubartowski Ośrodek Kultury; Lubartowski Uczniowski Klub Sportowy; Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie.
Wszystkim zawodnikom naszej szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
30 października 2016 w Lublinie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Szachach Szybkich w kategorii dziewcząt i chłopców do lat 8 i 10. Do współzawodnictwa stanęło 48 zawodniczek i zawodników z całego województwa.
Jerzy Rzeńca uczeń klasy IV p Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II zajął w turnieju II miejsce i z sześcioma punktami zdobył tytuł Wicemistrza Województwa Lubelskiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wyniki turnieju dostępne:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_5175/
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_5175/final_standings&7.html
Zdjęcia z turnieju:
Zdjęcia do obejrzenia również w " Albumie fotograficznym"
Jerzy Rzeńca uczeń klasy IV p zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Województwa w Szachach Klasycznych, które odbyły się w Łukowie w dniach 7 – 9 października 2016.
W kategorii chłopców C- 9 i C- 11 wzięło udział 19 zawodników z całego województwa. Turniej przeprowadzony został na dystansie 7 rund. Jerzy jedną partię zremisował a pozostałe sześć wygrał. Sześć i pół punktu dało mu zwycięstwo i Tytuł Mistrza Województwa w Szachach Klasycznych na 2016.
ELIMINACJE SZKOLNE KL. I-III
Etap szkolny konkursu odbył się dn. 9.11.2016 r. Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas I-III.
Komisja w składzie: przewodnicząca Jolanta Adamczyk, członkowie: Ewa Włodarczyk, Krystyna Paluszkiewicz, Renata Prokopiuk, Katarzyna Mikołajczuk po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniła reprezentantów szkoły do finałowej edycji, która odbędzie się 2 XII 2016 r. w MOK-u. Podczas przesłuchania szczególną uwagę zwracano na:
Laureatami etapu szkolnego zostali: Daria Koleśnicka (kl. 3d), Daria Makaruk (kl. 2a), Jakub Chalimoniuk (kl. 3c).
Dodatkowo wyróżniono: Macieja Kijaczko (kl.2d), Zuzannę Parafiniuk (kl. 1b), Igę Sawczuk (kl.1a).
W celu promocji czytelnictwa w naszej szkole często podejmujemy działania temu sprzyjające. Pragniemy wyrabiać nawyk czytania jako przyjemne spędzanie czasu wolnego. Rozwijać sprawność umysłową i umiejętności twórcze uczniów. Chcemy budować w dzieciach poczucie własnej wartości i rozwijać sprawność językową. Jednym z takich działań było zorganizowanie w dniu 15 listopada PORANKU Z POEZJĄ dla uczniów klas zerowych i klas I-III. Dzieci z klasy 3d inscenizowały wybrane wiersze Jana Brzechwy , takie jak”Leń”, „Dyzio Marzyciel”,” Samochwała”,” Na straganie” i inne. Uczniowie, poprzez dziecięcą interpretację utworów Jana Brzechwy, pokazały piękno poezji dziecięcej i zawarte w niej ponadczasowe wartości. Nauczyciel biblioteki szkolnej zaprezentował nowości czytelnicze, które już czekają na pasjonatów dobrej lektury. Serdecznie ZAPRASZAMY wszystkich uczniów do częstego wypożyczania książek i czytania ich w każdej wolnej chwili.
Opracowała Agata Marciniak
1. Cel imprezy:
2. Honorowy Patronat Akcji:
3. Organizatorzy:
4. Sponsorzy:
5. Termin i miejsce:
6. System rozgrywek, warunki uczestnictwa:
7. Nagrody i wyróżnienia:
Warunkiem uzyskania prawa udziału w turnieju finałowym jest uzyskanie i przekazanie na konto Akcji 300 PLN.
8. Harmonogram:
9.30 - 9.45 - potwierdzenie udziału
9.45 - odprawa techniczna
10.00 - rozpoczęcie zawodów
15.00 - przewidywane zakończenie
9. Postanowienia końcowe:
10. Kontakt:
Tadeusz Węgrzyniak tel. 605232084, e-mail : muks.gambit.miedzyrzec@op.pl
10 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które obchodzimy w całej Polsce w rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada. Jest to najważniejsze święto narodowe Polaków, obchodzone dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Obchodząc każdego roku Narodowe Święto Niepodległości oddajemy szacunek wszystkim Polakom, którzy przyczynili się do tego, że żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce.
Program artystyczny, którego ideą było ukazanie trudnej drogi do odzyskania niepodległości, przygotowali i zaprezentowali uczniowie z klas III gimnazjum (w szczególności klasa III B) pod kierunkiem pana Artura Domańskiego oraz uczniowie ze szkolnego zespołu wokalnego pod kierunkiem pana Andrzeja Kozy.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli czynny udział w apelu oraz nauczycielom, którzy pomogli w jego przygotowaniu.
W apelu wystąpili:
Prowadzący (narratorzy) : Oliwia Stefaniuk i Mikołaj Syryczyk
Żołnierze: Jakub Domański, Radosław Syryjczyk, Paweł Wasiluk
Gazeciarz: Bartłomiej Marczuk
Kobiety: Zuzanna Celińska, Aleksandra Gąsior, Klaudia Gomółka, Martyna Kaczor, Zuzanna Włodarczyk.
Śpiew solo: Marta Tchórzewska, Eryk Waszczuk
Chór: zespół wokalny pod kierunkiem pana Andrzeja Kozy.
Święto Niepodległości jest wspaniałą okazją do kształtowania u dzieci poczucia przynależności do wspólnoty narodowej oraz postawy patriotycznej. W przeddzień tego święta, tj. 10 listopada 2016r., starszaki z grupy VII uczestniczyli w zajęciach „Polska nasz wspólny dom”, podczas których zostały zapoznane z krótką historią Polski związaną z rozbiorami. Dzieci poznały znaczenie słowa niepodległość, uczyły się szacunku dla symboli narodowych oraz umiejętności wyrażania uczuć patriotycznych w czasach pokoju. W czasie zajęć pięknie recytowały wiersz Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste”, odśpiewały w pozycji „na baczność” hymn narodowy, pięknie maszerowały w rytm pieśni „Pierwsza brygada”. W tym dniu nasi mali Polacy przyozdobili swoją salę własnoręcznie wykonanymi flagami oraz wykonali piękne kotyliony, które z radością i dumą nosili na piersiach przez cały dzień.
Notatkę przygotowała: G. Podgajna
16 października br. mieszkańcy naszego miasta uczcili 38. Rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele p.w. Chrystusa Króla koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. inf. Kazimierza Korszniewicza. Wyjątkowy charakter mszy podkreśliła również obecność pocztów sztandarowych: Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski, Straży Pożarnej, Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1, Nr 2, Nr 3 oraz obecność wolontariuszy ŚDM. Po uroczystościach kościelnych mieszkańcy miasta, na czele z Burmistrzem – Panem Zbigniewem Kotem, Wicestarostą – Panem Januszem Skólimowskim, proboszczem parafii – ks. Jerzym Domańskim i ks. inf. Kazimierzem Korszniewiczem udali się pod pomnik Jana Pawła II, aby swoją obecnością upamiętnić tak bliską każdemu Polakowi rocznicę, a modlitwą upraszać łaski u św. Jana Pawła II. Wiązanki kwiatów przy pomnikach Jana Pawła II oraz Kardynała Stefana Wyszyńskiego złożyły delegacje: Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski, Starostwa Powiatowego Biała Podlaska, NZZ Solidarność, Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1, Nr 2, Nr 3, Rady Rodziców przy Zespole Placówek Oświatowych Nr 3. Następnie zgromadzeni wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów międzyrzeckich szkół i scholii parafii Chrystusa Króla. Uczestnicy chętnie włączyli się we wspólny śpiew „Barki”, „ Nie lękajcie się”, „ Lolek” i innych pieśni intonowanych przez chór ZPO Nr 2 oraz scholię. Modlitwę prowadził ks. Marcin Dąbrowski Tegoroczne uroczystości odbyły się z inicjatywy parafii p.w. Chrystusa Króla oraz społeczności ZPO Nr 3 - Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili obchody Dnia Papieskiego w naszym mieście. Dziękujemy Policji i Straży Miejskiej za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas uroczystości.
10 listopada 2016 roku w Zespole Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się Międzygminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Do startu uprawnionych było 6 drużyn szkolnych z gmin: Drelów, Międzyrzec Podlaski i miasta Międzyrzec Podlaski.
Ostatecznie w zawodach wystartowały 4 zespoły:
Turniej rozegrano systemem kołowym na dystansie 3 rund z tempem 15 minut na partię, na zawodnika.
Pierwsze miejsce z kompletem punktów zajęła drużyna Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim w składzie: Jerzy Rzeńca, Wiktor Kukawski, Aleksandra Szyszko, Patrycja Majczyna.
Drugie miejsce przypadło drużynie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Bolesława Prusa w Międzyrzecu Podlaskim, która wystąpiła w składzie: Filip Węgrzyniak, Mateusz Czerniewicz, Dawid Zacharjasz, Wiktoria Antoniuk.
Obydwie drużyny awansowały do finału powiatu, który odbędzie się 18 listopada 2016 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię oraz siłę do nauki i zabawy. „Śniadanie Daje Moc” to program edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe oraz podnoszący naszą świadomość dotyczącą roli śniadania w diecie dzieci.
Nasza szkoła po raz pierwszy dołączyła do tej akcji. W związku z tym 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Nauczyciele wspólnie z uczniami omówili zasady zdrowego odżywania oraz zasady zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków. Następnie przystąpili do tworzenia smacznych, kolorowych i zdrowych kanapek z dostępnych produktów spożywczych. Niektóre klasy zrobiły przepyszne sałatki, które zapachem i wyglądem zachęcały do ich spożycia. Tak przygotowane śniadanie uczniowie zjadali z ogromnym apetytem. Można było też zjeść płatki na mleku, serki, jogurty, itp. Na deser każdy mógł skosztować witamin zawartych w pysznych i zdrowych owocach. Wspólne przygotowywanie śniadania okazało się świetną zabawą dla wszystkich uczniów, a ponadto okazją do pogłębienia wiedzy na temat istoty śniadań w diecie ucznia. Była to również okazja do integracji zespołu klasowego, a także lekcja kulturalnego spożywania posiłków.
W dniu 8 listopada 2016 r. odbyła się wycieczka do Siedlec w której udział wzięli uczniowie klas Ib, IIb i IIIb Szkoły Podstawowej. Pierwszą, a zarazem największą atrakcją był przejazd pociągiem z Międzyrzeca do Siedlec i z powrotem. Większość z nas po raz pierwszy podróżowała tym środkiem lokomocji. W oczekiwaniu na przyjazd pociągu na stacji Międzyrzec byliśmy bardzo zniecierpliwieni i podekscytowni, mieliśmy obawy, czy zdążymy wsiąść pociągu zanim ten odjedzie. Na szczęście wszystko obyło się bardzo sprawnie. Wszyscy pilnowali się swoich wyznaczonych opiekunów. Podróż odbyła się w bardzo miłej atmosferze. Z dworca PKP w Siedlcach wyruszyliśmy do CKiS, gdzie uczestniczyliśmy w przedstawieniu ,,Pchła Szachrajka". Muzyczny spektakl powstał na podstawie przezabawnej wierszowanej historyjki mistrza Jana Brzechwy o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy. "Pchła Szachrajka " oczarowała nas wszystkich. Następnie podzieleni na grupy zwiedziliśmy Katolickie Radio Podlasia. Oprowadzająca w bardzo interesujący sposób opowiedziała nam o pracy w radiu. Obserwowaliśmy na żywo pracę realizatora i dziennikarza. Mogliśmy też sami sprawdzić się w roli dziennikarzy i reporterów. Nasze wywiady może nie były najlepsze, ale w końcu trudno jest na zawołanie wymyślić różnorodne pytania. Trochę lepiej poszło nam nagrywanie wypowiedzi, które później z przejęciem odsłuchaliśmy. Większość z nas nie poznawała swoich głosów. Na zakończenie robiliśmy pamiątkowe grupowe zdjęcia przy banerze radia. Następnie wszyscy udaliśmy się na wspólny posiłek i w drogę na dworzec PKP skąd pociągiem wróciliśmy do Międzyrzeca Podlaskiego. Na dworcu oczekiwali na nas stęsknieni rodzice.
Szanowni Uczniowie!
Informujemy o możliwości przyłączenia się do organizacji szkolnego kiermaszu, poprzez pieczenie ciast.
Osoby zaangażowane otrzymają dodatkowe punkty z zachowania.
Szczegóły i zapisy u gospodarzy klas.
Mamy również przyjemność zaprosić wszystkich Uczniów,
Nauczycieli, Dyrekcję oraz Personel Szkoły na
KIERMASZ CIAST
który odbędzie się w czwartek 17 listopada 2016 przy łączniku.
Gwarantujemy miłą atmosferę i najlepsze smaki dla najbardziej wybrednych :)
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej
Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 3
zapraszamy na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami
8 listopada - wtorek , godz. 17.00.
2 listopada 2016 r. sześciolatki z grupy VII wystąpiły przed rodzicami oraz kolegami i koleżankami z przedszkola w inscenizacji „Dary Pani Jesieni”. Kolorowa dekoracja, piękne stroje dzieci oraz melodie jesiennych piosenek wpłynęły na miły klimat spotkania. Dzieci z radością i bez tremy recytowały teksty, śpiewały, pięknie tańczyły do melodii jesiennych piosenek, a rodzice z dumą oglądali swe pociechy. Po występie rodzice mogli obejrzeć wystawę prac dziecięcych oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie na tle jesiennej dekoracji.
Grażyna Podgajna
Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim był gospodarzem Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych, które odbyły się 2 listopada 2016 roku.
Na starcie stanęło 8 drużyn z trzech międzyrzeckich szkół podstawowych wśród nich 4 drużyny reprezentujące naszą szkołę. Drużynowy turniej kołowy rozegrano na dystansie 7 rund.
Zwyciężyła pierwsza reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w składzie: Jerzy Rzeńca, Wiktor Kukawski, Patrycja Majczyna i Aleksandra Szyszko. Drugie miejsce zajęła druga drużyna naszej szkoły w składzie: Igor Zasadziński, Mariusz Kurczyński, Karol Petruczenko i Aleksandra Marciniuk.
Na trzecim miejscu uplasowała się pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Bolesława Prusa. Szkołę reprezentowali: Filip Węgrzyniak, Mateusz Czerniewicz, Dawid Zacharjasz i Wiktoria Antoniuk.
Kolejne miejsca zajęły:
Prawo startu w Międzygminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych, które odbędą się 10 listopada 2016 r. uzyskała drużyna naszej szkoły i Szkoła Podstawowej nr 2. Gospodarzem rozgrywek międzygminnych będzie również Zespół Placówek Oświatowych nr 3.
W trakcie turnieju do sali gry zawitały przedszkolaki, które w tym roku szkolnym rozpoczęły swoją przygodę z szachami i bacznie obserwowały starsze koleżanki i kolegów walczących na szachownicach.
,,Wszystkiego, co trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu'' Robert Fulghum
Trzylatki z Samorządowego Przedszkola Nr 3 mają już za sobą najważniejszą uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka'', która odbyła się 28.X.2016 r. Był to pierwszy występ przed licznie zgromadzoną publicznością.
W uroczystości wzięli udział rodzice i zaproszeni goście : Sekretarz Miasta –Pani Elżbieta Dedelis , Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - Pan Andrzej Mironiuk. Swoją obecnością zaszczycił nas również Proboszcz Parafii Chrystusa Króla ks. Jerzy Domański. Naszą szkołę reprezentowały: dyrektor ZPO nr 3 - Jolanta Wolanin, wicedyrektor - Bożena Nowosielska, przewodnicząca Rady Rodziców- Agnieszka Borkowicz.
Dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni
Pani Grażyny Bożedajek. Wesołą i miłą atmosferę podkreślały stroje dzieci oraz dekoracje. Maluchy występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również nie lada odwagą. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach perkusyjnych, tańczyły z rodzicami. Za występy były nagradzane wielkimi brawami.
Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci i ślubowaniu rodziców Pani dyrektor Jolanta Wolanin dokonała uroczystego pasowania używając wielkiego ołówka. Nowe przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i odznaki ,,Jestem przedszkolakiem” oraz niespodzianki przygotowane przez zaproszonych gości.
Rodzice również podziękowali wszystkim biorącym udział w uroczystości i zaprosili na poczęstunek. Imprezę upamiętniono wspólną fotografią. Miłą niespodziankę dla młodszych kolegów przygotowały starszaki z grupy VII z wychowawcami Anną Nikołajew i Grażyną Podgajną. Wystawiły inscenizację ,,Spotkanie z jesienią''. Przedstawiciele grupy integracyjnej,
z wychowawczynią Katarzyną Zdunek, wręczyli trzylatkom upominki przygotowane przez dzieci.
Czas szybko upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. Na pewno był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń.
mgr Grażyna Bożedajek
Dnia 27 października uczniowie klas piątych: „A”, „B” i „P” wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem programu było uczestnictwo w „Niewidzialnej Wystawie”, która przybliża zwiedzającym świat ludzi niepełnosprawnych – niewidomych i niedowidzących. Podczas tej interaktywnej podróży w niewidzialny świat, uczniowie mogli poznać, jak trudno radzić sobie w codziennych, życiowych sytuacjach bez pomocy wzroku. Zwiedzając wystawę, uczyli się posługiwania zmysłami dotyku, węchu, słuchu i równowagi. Przewodnikami w tych doświadczeniach byli m.in. ludzie niewidomi, a spotkanie i rozmowa z nimi stały się doskonałą lekcją wychowawczą. Trudna godzina „bycia niewidomym” otworzyła wszystkim oczy na potrzeby ludzi niepełnosprawnych , na trudności, z którymi spotykają się na co dzień.
Piątoklasiści wzięli także udział warsztatach kulinarnych oraz degustacji wyrobów w pijalni czekolady „Wedel”.
Piękna pogoda skłoniła nas do spaceru po stolicy – podziwialiśmy warszawską jesień w parku i Ogrodzie Botanicznym na dachu biblioteki UW oraz oglądaliśmy przygotowania do wizyty delegacji państwowej z Senegalu przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Spacer zaostrzył apetyty, więc dopiero po obfitym obiedzie z nowym zapałem i zainteresowaniem poznawaliśmy znane i nieznane zakamarki Stadionu Narodowego.