Menu

  • Akcja MEN „ Ćwiczyć każdy może” Tytuł „SZKOŁA W RUCHU” dla ZPO 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

    Akcja MEN „ Ćwiczyć każdy może” Tytuł „SZKOŁA W RUCHU” dla  ZPO 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

    Mając na względzie konieczność wzmacniania kondycji fizycznej i psychicznej, promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 „Rokiem Szkoły w Ruchu”.

    Akcja trwała od grudnia do końca roku szkolnego 2013/2014, ogółem w całym kraju przystąpiły  4444 szkoły i przedszkola, woj: lubelskiego 225, powiatu bialskiego 7.

    W realizację Akcji „Ćwiczyć każdy może” zaangażowani byli wszyscy uczniowie i nauczyciele, a zwłaszcza wychowania fizycznego, uczący w Zespole Placówek Oświatowych Nr 3.

    Po wnikliwym przeanalizowaniu naszych dokonań z poszczególnych obszarów działań, Ośrodek Rozwoju Edukacji poinformował nas o przyznaniu Zespołowi Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim Tytułu „SZKOŁA W RUCHU”, wraz z pamiątkową tablicą.

    1. Myszka
  • Wycieczka do Warszawy

    Wycieczka do Warszawy

    W dniu 18 czerwca uczniowie klasy 1b i 0b Szkoły Podstawowej nr3 w Międzyrzecu Podlaskim uczestniczyli w jednodniowej wycieczce szkolnej do Warszawy. Program wycieczki obejmował między innymi: spacer po Zoo, wizytę w Manufakturze Cukierków, zwiedzanie Stadionu Narodowego.

    Zwiedzając ogród zoologiczny dzieci mogły z bliska przyjrzeć się zwierzętom, które widziały jedynie na filmach przyrodniczych, zdjęciach czy ilustracjach. Niezwykłych przeżyć i emocji dostarczyło im spotkanie z  wielkimi ssakami jak:  słonie, żyrafy, hipopotamy, groźnymi drapieżnikami jak: lwy, tygrysy, gepardy  oraz wizyta w pawilonie dla bezkręgowców, gdzie poznali różne gatunki ptaszników, zobaczyli skorpiony, jadowitą skolopendrę i egzotyczne karaczany . 

    W Manufakturze Cukierków dowiedziały się co to jest karmel,  w jaki sposób powstają z niego różnokolorowe cukierki i lizaki oraz na czym polega praca mistrza cukierniczego. Podczas trwającego około pół godziny pokazu, zobaczyły cały proces tworzenia kolorowych słodkości przy wykorzystaniu techniki z XVII w. Spektakl rozpoczął się od wylania gorącej masy na granitowy blat. Później dodano do niej aromaty i naturalne barwniki. W końcu przyszedł czas na ,,wyciąganie cukru na haku” w wyniku czego nastąpiło mieszanie się barw masy, z której powstawał lizak. Każdy uczestnik pokazu  mógł skosztować jeszcze ciepłego, świeżo stworzonego smakołyku,  jak również otrzymał słodką pamiątkę z wizyty.

    Na Stadionie Narodowym, przechodząc się tzw. Trasą Piłkarza, miały możliwość zobaczyć,  którędy piłkarze przybywają na stadion, widziały jak wygląda strefa zawodnicza, poznały zakamarki piłkarskiej szatni, a na koniec wczuły  się w rolę piłkarza w pomeczowej Sali Konferencyjnej. Największe wrażenie zrobiło na dzieciach ogromne boisko z tysiącami biało - czerwonych krzeseł i oczywiście otwierany dach.

    Kolejnym miejscem, które dzieci zobaczyły w Warszawie było Muzeum Wojska Polskiego. Tutaj obejrzały różnego rodzaju pamiątki związane z polskim wojskiem.

    Wędrówkę po Warszawie zakończyliśmy w Parku Łazienkowskim, gdzie oprócz pomnika Chopina i Pałacu na Wodzie, niezwykle duże zainteresowanie u dzieci wzbudził spokojnie przechadzający się  paw i zwinnie wspinające się po drzewie wiewiórki.

    Wycieczka była bardzo udana i spełniła swoje zadanie. Dostarczyła dzieciom pozytywnych przeżyć, które  na długo pozostaną w pamięci .

    Notatkę przygotowała:  G. Podgajna

  • Kolejne sukcesy młodych poetek z „Zefirka”

    Kolejne sukcesy młodych poetek z „Zefirka”

    Julia Łaskawiec, uczennica kl. 5s, zdobyła wyróżnienie w tegorocznej, VII edycji, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Przecież każdy pisze wiersze” organizowanego przez Ośrodek Kultury „Arsus” w Warszawie.

          Jury w składzie: Ernest Bryll, Bogusław Kierc, Justyna Ścibor  miało niełatwe zadanie. Po przeczytaniu 250 zestawów wierszy w trzech grupach wiekowych, postanowiło przyznać -(w pierwszej grupie wiekowej ) dwie równorzędne nagrody oraz  cztery wyróżnienia- w tym jedno dla naszej Julki.

    Uroczyste wręczenie nagród  odbędzie się 26 września 2014 roku , a po uroczystości młodzi twórcy wezmą udział w 3-dniowych warsztatach prowadzonych m.in. przez Eresta Brylla.

     Alicja Daniluk, także z „Zefirka” i także z kl. V „s”, otrzymała wyróżnienie za zestaw wierszy wysłany na  XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego w Skępem organizowany  przez skępską bibliotekę. Konkurs został objęty patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.

             Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego jest jedną z najważniejszych imprez kulturalnych organizowanych przez  książnicę ze Skępego i należy do ważniejszych imprez tego typu w regionie. Zarówno patronat jak i cykliczny charakter imprezy sprawiają, iż jego ranga z roku na rok rośnie i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem młodych twórców z terenu całej Polski. Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiły 103 osoby w wieku od 10 do 21 lat. Łącznie nadesłanych zostało 308 wierszy. Jury -po wcześniejszym zapoznaniu się z nadesłanymi utworami -nagrodziło 21 osób.

    Alicja nie mogła wziąć udziału w  uroczystości rozdania nagród, ale nagroda dla niej (tablet) została przesłana do Międzyrzeca i młoda poetka odebrała ją z rąk dyrektora szkoły.

     

  • SPOTKANIE KLASY 3 A Z PANEM BURMISTRZEM

    SPOTKANIE KLASY  3 A  Z PANEM BURMISTRZEM

     06.06 14 r. klasa 3 a spotkała się z panem Burmistrzem. Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję spotkać się z tak ważną dla naszego miasta osobą, początkowo więc miny było troszkę niepewne. Jednak bezpośredniość gospodarza szybko przełamała pierwsze lody i uczniowie zasypali go mnóstwem pytań. Dzieci były zainteresowane pracą pana Burmistrza, pytały o plusy i minusy tego zawodu, o zamierzenia, planowane zmiany w naszym mieście. Ciekawiło ich też, co pan Burmistrz lubi najbardziej robić, jakie ma hobby, jak sobie radzi ze stresem, gdy np. musi przemawiać. Na koniec przedstawiciele klasy podziękowali za cierpliwość i udzielenie wielu informacji , na pamiątkę wręczyli samodzielnie przygotowaną kartkę z życzeniami dalszych sukcesów.

  • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS TRZECICH SZKOŁY PODSTAWOWEJ

    MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS TRZECICH SZKOŁY PODSTAWOWEJ

      05. 05.14r. w ZPO NR 2 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się  po raz kolejny Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich Szkoły Podstawowej. Z każdej placówki w Międzyrzecu Podlaskim zostały wytypowane po cztery -najlepsze z ortografii - osoby, wyłonione w konkursach szkolnych.  Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Jakubowicz i Hubert Suproniuk z kl. 3c, oraz Bartosz Marciniuk i Aleksander Karwowski z kl. 3a. Uczniowie zmierzyli się z 10 zadaniami dotyczącymi ortografii: rozwiązywali zagadki, rebusy, uzupełniali przysłowia, pisali dyktando itp.Po podliczeniu punktów okazało się , że nasi uczniowie  wypadli zdecydowanie najlepiej.

     Pierwsze miejsce i statuetkę Mistrza Ortografii zdobył Bartosz Marciniuk z kl.3a.

    Trzecie miejsce przypadło uczennicy również z naszej szkoły – Magdalenie Jakubowicz z kl.3c.

    Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a nagrodzeni piękne książki.

    Gratulujemy!

     

  • ZIELONA SZKOŁA W POLAŃCZYKU

    ZIELONA  SZKOŁA  W  POLAŃCZYKU

     

                    Tradycyjnie, pod koniec roku szkolnego uczniowie kl . 3c i 1a  wyjechali na zieloną szkołę. Teraz przyszła kolej na Bieszczady.

    W czasie naszego czterodniowego pobytu mieliśmy mnóstwo atrakcji.  Oto niektóre z nich:

    1. „wiatr w żagle”, tj. rejs na pokładzie żaglówek po Jeziorze Solińskim;

    2. spacer koroną największej zapory w Polsce;

    3. zajęcia na ścianie wspinaczkowej;

    4. przejazd Doliną Solinki;

    5. piesza wędrówka na Połoninę Wetlińską;

    6. „szkolenie Bieszczadnika”, czyli test sprawności, wytrzymałości, koordynacji, siły, itp.;

    7. przejażdżki na Segwayach;

    8. zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Knieja” w Nowosiółkach;

    9. spływ pontonowy po Sanie;

    10. „BIESZCZADY  CHALLENGE”, czyli wycieczka w nieznane. Celem wyprawy była opuszczona łemkowska wioska,

    do której mogliśmy dotrzeć tylko przy pomocy map oraz ukrytych w lesie wskazówek;

    11. wyprawa „wilczym tropem”, czyli zwiedzanie beskidzkich bezdroży na pokładzie samochodów terenowych.

                    Kolejny wyjazd należy zaliczyć do udanych.

  • Bieszczady – to było wyzwanie!

    Bieszczady – to było wyzwanie!

    Zielona szkoła w przepięknych okolicach Polańczyka była nie lada wyzwaniem. Jej uczestnicy – uczniowie klasy 6s, 4p i gimnazjaliści z klasy 3i - musieli błotnistym górskim szlakiem dotrzeć nad Solinę. Przeszli szkolenie BIESZCZADNIKA tj. zmagania w przeciąganiu liny, strzelanie z łuku, rzut siekierą, bieg w nartach i w workach, przejażdżkę segwayem. Otrzymali stosowny certyfikat potwierdzający zdobycie bieszczadzkich sprawności. Odbyli wyprawę na szczyt Połoniny Wetlińskiej, maszerując 20 kilometrów górskim szlakiem. Przeprawili się pontonami doliną Sanu, pokonując trasę 7 kilometrów. Wzięli udział w grze terenowej BIESZCZADY CHALLENGE. Wyposażeni w mapy ze wskazówkami i krótkofalówki, wykorzystując spostrzegawczość i orientację w terenie, szukali ukrytych skarbów. Brnęli po kostki w błocie, brodzili po górskich potokach, przedzierali się przez leśny gąszcz i wzniesienia, by dotrzeć do wyznaczonego celu. Rozegrali bitwę paintball’ową, wspinali się na ściankę wysokości czwartego piętra. Budowali wieże ze skrzynek, sprawdzając umiejętność utrzymania równowagi. Ścigali się w dmuchanym torze Bungiee RUN.  Po takich wyczynach już jako prawdziwi bieszczadnicy mogli zrelaksować się przy ognisku w Dymnej Chacie i bawić na nietypowej dyskotece  w…pianie.  Przyjemnością był też aqua zorbing – spacer po jeziorze w przezroczystej kuli.Ten wspólny wyjazd wiele nas nauczył, wzbogacił naszą wiedzę, pozwolił zdobyć nowe doświadczenia i pokonać własne słabości. Urzeczeni bieszczadzkimi krajobrazami z żalem wracaliśmy do  szkolnej rzeczywistości.  

  • List do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców

    List do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców

    1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosował list do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców.

    Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu, klikając TUTAJ.

  • Wycieczka do Siedlec

    Wycieczka do Siedlec

    Dnia  27 maja 2014 roku uczniowie klas 5a, 5b, 6a i 6b wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na jednodniową wycieczkę do Siedlec. Najpierw gościliśmy w kinie Helios,  gdzie obejrzeliśmy film pt. „Rio 2”. Film wywarł na nas ogromne wrażenie. Po kinie wybraliśmy się  na zakupy oraz spożyliśmy posiłek, oczywiście w MC’ DONALD’S.  Ostatnim punktem wycieczki był aquapark.  Największym powodzeniem cieszyły się  zjeżdżalnie: niebieska- krótsza oraz czerwona- dłuższa i szybsza . Kilka osób miało dylemat, czy w ogóle odważyć się i zjechać ze zjeżdżalni , ale po namowie kolegów skorzystali i na pewno tego nie żałowali.  Zmęczeni , ale we wspaniałych humorach wróciliśmy do domu. W czasie powrotnej podróży zrodził się pomysł, aby do aquaparku wybrać się jeszcze raz za miesiąc. Ciekawe,  czy nasze plany zostaną zrealizowane?

  • Docenili i nagrodzili naszych młodych twórców

    Docenili i nagrodzili naszych młodych twórców

    24. 05. 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się spotkanie laureatów XIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej. W uroczystym podsumowaniu konkursu wzięli udział organizatorzy,  członkowie jury, zaproszeni goście, w tym nauczyciele i rodzice nagrodzonych uczestników.                                                                          

    Autorkami utworów poetyckich, które zyskały uznanie jury, są uczennice naszej szkoły:           

    Julia Włodarczyk – I miejsce, kl.6lp                                                                                                            

    Natalia Filimon – III miejsce, kl.5s                                                                                                              

    Julia Łaskawiec – wyróżnienie, kl.5s                                                                                    

     Za swoją twórczość były one już nagradzane wcześniej w innych konkursach.  Dziewczęta rozwijają swoje umiejętności, działając w Grupie Poetyckiej „Zefirek” pod opieką p. J. Adamczyk i p. I. Włodarczyk. Prace konkursowe oceniali znani międzyrzeckiej społeczności literaci, czyli:

    Krystyna Kornacka - prozaik, Ryszard Kornacki -  poeta, prozaik, publicysta,  Waldemar Michalski – poeta, prozaik, krytyk literacki                                                                                                                  

    Jak co roku okolicznościową mowę w imieniu organizatorów wygłosił p. Ryszard Kornacki, zaś p. Waldemar Michalski udzielił wskazówek dotyczących warsztatu dobrego pisarza. Podkreślił, iż należy go nieustannie doskonalić. Cieszymy  się, że uczennice Szkoły Podstawowej nr 3  znalazły się w ścisłej czołówce tego prestiżowego konkursu.

     

  • Dzień Matki i Ojca w klasie 0"b"

    Dzień Matki i Ojca w klasie 0"b"

    23 maja dzieci z klasy 0"b" uroczyście obchodziły Dzień Matki, który tradycyjnie został połączony z przypadającym 23 czerwca Dniem Ojca. Dzieci przygotowały piosenki i wierszyki dla swoich kochanych Rodziców. Później złożyły im życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Na zakończenie rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sedecznej atmosferze.

     

    Wychowawca klasy 0,,b": K. Filimon 

  • WYCIECZKA DO SIEDLEC

    WYCIECZKA DO SIEDLEC

                  Dnia 22 maja klasa IVa wraz z kilkorgiem uczniów z Gimnazjum Sportowego udała się na wycieczkę do Siedlec. Wyruszyliśmy o godzinie 9.00. Opiekunami byli p. Tomasz Kaniuch, p. Ewa Bednarczyk, p. Marcin Hołoweńko i p. Marian Mikołajczuk. Pierwszym etapem wycieczki był Park Wodny Siedlce. Spędziliśmy tam ponad dwie godziny. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście zjeżdżalnie, basen rekreacyjny, rwąca rzeka  i jacuzzi. Następnie udaliśmy się do kina NOVE na seans filmowy "RIO 2" w wersji 3D. Akcja filmu rozgrywa się w Brazylii, tegorocznym organizatorze piłkarskich Mistrzostw Świata, stąd w filmie wiele było odwoływań do tego wydarzenia. Dzieci bawiły się wyśmienicie w rytm wpadających w ucho piosenek, rewii tanecznych i zabawnych dowcipów. Oprócz satysfakcjonującej rozrywki film ten to prawdziwa lekcja tolerancji oraz ciekawy portret relacji społecznych. Na koniec wycieczki udaliśmy się do nowo otwartej Galerii Siedlce. Dzieci tutaj miały możliwość zrobić upominki w ponad 120 sklepach, a także posilić się w restauracjach McDonald's lub KFC. Około godziny 18.30 zmęczeni i pełni wrażeń zameldowaliśmy się z powrotem w Międzyrzecu Podlaskim.

  • Podsumowanie akcji „Nie pal przy mnie, proszę”

    Podsumowanie akcji „Nie pal przy mnie, proszę”

    Rzuć palenie razem z nami. Dlaczego?  Odpowiedź jest prosta. Jest to poważny problem zdrowotny naszego społeczeństwa. Najgorszy jest jednak fakt, że palacze trują nie tylko swoje zdrowie, ale również osoby w swoim otoczeniu. Najbardziej narażone na to są dzieci – palą ich rodzice, dziadkowie czy znajomi.

    Maluchy są początkowo biernymi palaczami a później czynnymi, gdyż zwyczaj palenia przez dorosłych przyjmują za coś dobrego i prawidłowego. To właśnie dzieci powinny przeciwstawić się temu truciu mówiąc; „chcemy oddychać świeżym powietrzem, czuć zapach kwiatów, smak owoców, cieszyć się słońcem”.

    Dlatego też uczniowie klas I-III naszej szkoły postanowili wraz z wychowawcami realizować program edukacji antynikotynowej pod hasłem „Nie pal przy mnie, proszę!”.

    W ramach tego programu przeprowadzono:

    1. Pięć zajęć warsztatowych na temat:

    - „Co to jest zdrowie?”,

    - „Od czego zależy nasze zdrowie?”,

    - „Co i dlaczego szkodzi naszemu zdrowiu?”,

    - „ Co robić, gdy zdrowie jest zagrożone?”,

    - „Nie pal przy mnie, proszę”.

    2. Przeprowadzono konkursy plastyczne a najlepsze prace wyeksponowano na szkolnym korytarzu.

    3. Przygotowano i przedstawiono apel o szkodliwości palenia.

    4. Rozdano listy dla rodziców pt. „List do palących”.

    5. Rozdano ulotki dla uczniów o zagrożeniach płynących z palenia papierosów.

    6. Zorganizowano spotkanie z pielęgniarką szkolną oraz lekarzem.

    7. Uczniowie wzięli udział w festynie „Młodość – Trzeźwość”.

    8. Odbyły się ogniska integracyjne w klasach I-III propagujące aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W spotkaniach tych wzięli udział  uczniowie oraz ich rodzice.

    9. W niektórych klasach przedstawiono uczniom prezentację multimedialną dotyczącą szkodliwości czynnego i biernego palenia.

                Zarówno program, jak i działania podejmowane w ramach jego realizacji cieszyły się powodzeniem wśród uczniów. Myślimy, że za rok ponownie włączymy się w tę kampanię.

     

  • Wycieczka klas 2a i 3b do Siedlec

    Wycieczka klas 2a i 3b do Siedlec

    Dnia 22 maja 2014 r. klasa 2 ,, a’’ i 3 ,, b’’ uczestniczyła w jednodniowej wycieczce. Celem podróży były Siedlce. Główną atrakcją wyjazdu była wizyta w teatrze. Uczniowie mieli możliwość obcować z żywa sztuką. Obejrzeli przedstawienie pt. ,, O piracie Buciorze, który zgubił skarb, a zyskał przyjaciela’’, podziwiali grę aktorską, scenografię, efekty świetlne oraz muzykę. Po duchowej uczcie przyszedł czas na zabawę, która odbyła się we wspaniałej sali zabaw. Harcom i igraszkom nie było końca!  Lekko zmęczeni i głodni udaliśmy się do Mc’Donald’s. Posileni, zadowoleni, w super humorach uczniowie powrócili do domu z nadzieją  na kolejny wyjazd.

  • VII RAJD ROWEROWY ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH

    VII RAJD ROWEROWY ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH

    W dniu 21. 05. 2014 r. delegacja naszej szkoły wzięła udział w  VII RAJDZIE ROWEROWYM ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH
    W tym roku w rajdzie wzięło udział 7 uczniów naszej szkoły z opiekunami – p. Urszulą Więckowską i p. Marzanną Łosicką. Po zapaleniu zniczy w miejscach pamięci, podróży leśną ścieżką rowerową i spotkaniu z leśnikiem, przyszedł czas na ognisko i pieczenie kiełbasek. 
    Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach oraz Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski. Dla uczestników to żywa lekcja historii naszego regionu – poznanie bohaterów i miejsc związanych z powstaniem styczniowym, nauka patriotyzmu i szacunku do przyrody. 

  • DZIEŃ PATRONA „TRÓJKI”

    DZIEŃ PATRONA „TRÓJKI”

    W dniu 19 maja 2014r. społeczność uczniowska, nauczyciele i rodzice Zespołu Placówek Oświatowych nr3 obchodzili w Szkole Podstawowej Dzień Patrona   - Jana Pawła II.

                Z tej okazji odbyła się uroczysta msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla, w której wzięli udział uczniowie i nauczyciele zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Po mszy odbyło się podsumowanie konkursów plastycznych oraz wiedzy o Janie Pawle II przeprowadzonych w ramach przygotowania do tej uroczystości. Dyrektor Zespołu – pan Mirosław Kot wręczył dyplomy i nagrody uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca:

    - w konkursie plastycznym „Schody do nieba”:

    I miejsce - Oliwier Tomczuk – kl. 1b

    II miejsce – Milena Cisak – kl. 3c

    III miejsce – Szymon Jóżwik – kl. 1b

    Wyróżnienia uzyskali: Paweł Kołodziej i Klaudia Świątek z kl. 4a oraz Aleksander Mikołajczuk z kl. 4p.

    - w konkursie wiedzy o Janie Pawle II (kl. IV-VI):

     I miejsce – Piotr Rzeńca – kl. 6b

    II miejsce – Julia Juchimiuk – kl. 6s

    III miejsce – Martyna Kaczor - kl. 6lp

    Karolina Chodzińska z 6s i Julia Olszewska z 4s otrzymały wyróżnienia.

    - w konkursie wiedzy o Janie Pawle II (kl. I-III):

    I miejsce – Julia Parafiniuk – kl. 1b

    II miejsce – Weronika Myszka z kl. 2a i Jerzy Rzeńca z kl. 1b

    III miejsce – Robert Tymoszuk – kl. 2a

    Mateusz Mitera, Wanessa Staska i Barbara Stefaniuk otrzymali wyróżnienia.

    Następnie zaprezentowano montaż przygotowany specjalnie na tę okazję, pięciolatki pod kierunkiem p. A. Pepy odśpiewały gromko „Taki duży, taki mały może świętym być” oraz wykonały skoczny taniec ludowy. Uczniowie klas I-IV przedstawili prezentację multimedialną o działalności Papieża Jana Pawła II oraz w formie krótkiego spektaklu  drogę naszego Patrona do świętości, a uczniowie klasy 1b zaprezentowali swoje zdolności muzyczne, śpiewając oddali hołd Papieżowi. Za tę część programu szczególne podziękowania przekazujemy siostrze Lilianie oraz p. G. Podgajnej.           

                W tym samym czasie uczniowie klas starszych oraz gimnazjaliści obejrzeli sztukę ks. S. Kapitana pt. „Zauroczenie”, której reżyserią zajęły się p. K. Kowal i p. B. Pietruk. Harmonizującą z treścią sztuki dekorację wykonała p. A. Kasianiuk. Widowisko poruszyło serca widzów, skłoniło do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze.

                Uroczystym akcentem w tym dniu było również posadzenie przez uczniów, dyrektora i panią wicedyrektor Gimnazjum Sportowego nr 3 „Dębu Papieskiego” z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

                Złożeniem kwiatów przez Dyrektora Mirosława Kota i uczniów klas piątych przy pomniku świętego Jana Pawła II w centrum miasta podsumowano uroczystości Dnia Patrona. Złożono je także przy popiersiu Patrona w szkole. Uczyniły to delegacje uczniów klas I-III wraz z panią wicedyrektor M. Puszkarską.

     

     

  • Ogólnopolski Konkurs Zuch

    Ogólnopolski Konkurs Zuch

    18 marca 2014r., siedmioro uczniów z klasy 1b wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie ZUCH -  organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Konkurs polegał na samodzielnym rozwiązaniu testu, który obejmował zadania z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i społeczno- przyrodniczej. Wykonując polecenia, uczniowie rozwiązywali zadania, krzyżówki, rebusy, doskonaląc przy tym sprawności grafomotoryczne. W bieżącym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 4653 uczniów klas I z całej Polski. Dla naszych pierwszoklasistów  był to pierwszy konkurs o zasięgu ogólnopolskim.

    Wyniki szczegółowe poszczególnych uczniów oraz ogólną statystykę konkursu prezentuję poniżej.

    Statystyka ogólna konkursu

     

    Maksymalna liczba zdobytych punktów

    Minimalna liczba zdobytych punktów

    Średnia krajowa

    Liczba uczestników

     

     

    Klasa I

    210

    13

    148

    4653

     

     

     

     

    Wyniki szczegółowe uczniów klasy 1b

    Imię i nazwisko

    Suma punktów

    Miejsce

    Rodzaj dyplomu

    Julia Parafiniuk

    156

    28

    Dyplom uznania

    Szymon Pietruk

    138

    37

    Dyplom uznania

    Paulina Sobczak

    136

    38

    Dyplom uznania

    Jerzy Rzeńca

    130

    41

    Dyplom uznania

    Eryk Waszczuk

    104

    54

    Dyplom uznania

    Bartek Lecyk

    74

    69

    Dyplom uznania

    Julia Paluszkiewicz

    58

    77

    Dyplom uznania

     

    Biorącym udział w konkursie, gratuluję i życzę sukcesów.

                                                                          Wychowawca klasy: Grażyna Podgajna

  • Wizyta u Burmistrza

    Wizyta u Burmistrza

    16. 05. 2014 r.  klasa VI lp z wychowawczynią p. B. Pietruk odwiedziła Urząd Miasta. Uczniowie spotkali się z Burmistrzem Panem Arturem Grzybem. Większość z nich pierwszy raz zobaczyła gabinet burmistrza miejsce, w którym są podejmowane najważniejsze decyzje dotyczące naszego miasta i jego mieszkańców . Pan burmistrz rozmawiał z uczniami o ich osiągnięciach sportowych, o tym, co chcieliby zmienić w szkole. Wyczerpująco odpowiadał na pytania dzieci dotyczące rozwoju miasta w najbliższym czasie. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze,  a na pożegnanie uczniowie otrzymali słodki upominek w postaci lizaka-grzybka.     

  • Testy sprawnościowe do klas 4 -tych sportowych

    Testy sprawnościowe do klas 4 -tych sportowych

    Do klasy IV siatkarskiej 14.05.2014 r.(środa) godz.16,00 hala sportowa

    do klasy IV pływackiej 15.05.2014r.(czwartek) 16,00 hala sportowa

      Alicja Bernat

  • Finał Powiatu Bialskiego w mini piłce nożnej dziewcząt

    Finał Powiatu  Bialskiego  w mini piłce nożnej dziewcząt

                                                                                                                                                                                                     W dniu 15.05.2014r w Łomazach odbył się Finał Powiatu Bialskiego w mini piłce nożnej dziewcząt . Drużyna  naszej szkoły  ZPO Nr3 w Międzyrzecu Podlaskim zajęła  pierwsze miejsce pokonując w półfinale SP Łomazy 5:5 (karne 2:1) i  w finale SP Piszczac  5:0. Zwycięstwo w tych zawodach dało awans drużynie do dalszych rozgrywek w Finale Rejonu Bialskiego, który odbędzie się  w Milanowie 22 maja 2014r. Skład drużyny: Aleksandra Tymoszuk , Wiktoria Piech, Marta Panasiuk, Amelia Pasko, Zuzanna Celińska, Zuzanna Włodarczyk, Oliwia Stefaniuk.                                        

    Opiekun drużyny – Jarosław Mikołajczuk

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć