Menu

  • Wycieczka na stok narciarski w Międzyrzecu Podlaskim

    Wycieczka na stok narciarski w Międzyrzecu Podlaskim

    07 listopada 2013 roku odbyła się wycieczka na stok narciarski w Międzyrzecu Podlaskim klasy 6a pod opieką Agnieszki Myszki i Sylwestra Oksiejuka. Celem wycieczki była nauka jazdy na nartach zjazdowych. Było to pierwsze spotkanie dzieci z nartami. Wszyscy opanowali technikę poruszania się, padania, hamowania, jak również wykonały pierwsze zjazdy ze stoku. Pomimo zmęczenia, wszystkim dopisywały świetne humory. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. 

  • VI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ireny Golec p.t. „Czerwona róża dla Niej”

    VI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ireny Golec p.t. „Czerwona róża dla Niej”

    3 listopada 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy podsumowano VI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ireny Golec p.t. „Czerwona róża dla Niej” pod honorowym patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusza Sławeckiego.

    Komisja w składzie:

    Przewodniczący – Ryszard Kornacki (członek Związku Literatów Polskich w Lublinie, prezes Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Teatralnego, autor wielu tomików poetyckich, laureat konkursów ogólnopolskich) Sekretarz   – Katarzyna Wileńska  (absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu  Warszawskiego, poetka, animator kultury) Członek –  Zofia Goławska (wieloletni pedagog, członek Zarządu Powiatu w  Radzyniu Podlaskim, absolwentka UMCS w Lublinie), po zapoznaniu się ze  118 zestawami prozy i poezji, które nadesłano m.in. ze Świdnicy, Szczecinka, Warszawy, Wieliczki, Świętochłowic, Kielc, Krakowa, Wrocławia, Sieradza, Bielska-Białej, Dębicy i Suwałk,   przyznała  nagrody i wyróżnienia.

    Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszego zespołu. I tak: w dziedzinie poezji Marta Tchórzewska  za  wrażliwość poetycką i głębokie przemyślenia  w utworach bez tytułu i „Poezja” zajęła I miejsce w kategorii -  szkoły podstawowe Karol Karczewski  za poprawny pod względem formy i bardzo dobry treściowo zestaw limeryków - III miejsce (kategoria – gimnazjum) Zaś w dziedzinie prozy (kategoria – gimnazjum) przyznano: I miejsce  Aleksandrze  Gadzickiej  za oryginalną treść i przemyślaną formę opowiadania „Krasnoludek”, a wyróżnienie Agnieszce  Teledze za  bardzo dobry literacko „Mit pierwszobebowy”.

     

  • OŚMIORO LAUREATÓW OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „LIPA 2013” Z MIĘDZYRZECA PODLASKIEGO!

    OŚMIORO LAUREATÓW OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „LIPA 2013” Z MIĘDZYRZECA PODLASKIEGO!

    W  dniach 17-18 października br. grupa uczniów Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim –  laureatów XVII Ogólnopolskiego i XXXI Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Lipa 2013” - gościła w Bielsku- Białej na zaproszenie tamtejszego Centrum Kultury „Best”. Już po raz szósty nasi uczniowie uczestniczyli w gali finałowej tego prestiżowego konkursu.

    Celem „LIPY” jest konfrontacja polskiej dziecięcej i młodzieżowej twórczości poetyckiej oraz prozatorskiej, a także pobudzanie aktywności twórczej młodych. Składające się ze znanych literatów jury nagradza w każdym roku autorów
     (w wieku od 8 do 19 lat) stu najlepszych tekstów nadesłanych przez uczestników z całej Polski.
     Laureatami tegorocznego Przeglądu zostali: Bartosz  Puszkarski i Katarzyna Grzeszyk (ubiegłoroczna absolwentka) - z Gimnazjum Sportowego nr 3 oraz Adrianna Puszkarska, Julia Włodarczyk, Natalia Filimon, Natalia Kowalewska, Dawid Kusyk i Tomasz Kowalczuk - ze Szkoły Podstawowej nr 3.
    Udział uczniów w uroczystej gali finałowej , to nie tylko możliwość własnoręcznego odbioru nagród , prezentacji własnych tekstów przed publicznością, obejrzenia atrakcyjnych koncertów muzycznych sponsorowanych przez organizatorów, ale przede wszystkim uczestnictwo w profesjonalnych warsztatach literackich, prowadzonych przez znanych twórców, m.in. przez poetów: Tomasza Jastruna, Jana Pichetę i Juliusza Wątrobę, co z cała pewnością przyczynia się do podniesienia umiejętności pisarskich młodych twórców.
    W tegorocznym koncercie poetycko –muzycznym,  zatytułowanym „Poezją zacieram krzyk”, aktorzy teatru „Banialuka” recytowali i śpiewali teksty Ady Puszkarskiej, Natalii Filimon i Dawida Kusyka.
    Julia Włodarczyk, Bartosz Puszkarski i Natalia Filimon  zostali zaproszeni do odczytania swoich wierszy przed publicznością.
    Wyróżnione prace międzyrzeckich młodych twórców po raz kolejny znalazły się w pokonkursowym tomiku wydanym przez Książnicę Beskidzką w Bielsku- Białej.
    Nagrodzonym uczniom i ich opiekunom - paniom Jolancie Adamczyk, Izabeli Włodarczyk i Urszuli Sobczak - serdecznie serdecznie gratulujemy.
     

     

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ

     

    „Był sobie nauczyciel? Nie. Najpierw był sobie człowiek - dobry człowiek. Na szczęście dla wielu, których spotkał na swej drodze, człowiek ten został nauczycielem.”

    Tymi słowami Mirosław Kot, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 rozpoczął obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Zgodnie z tradycją młodzież gimnazjalna, uczniowie podstawówki  jak też przedszkolaki zgromadzili się wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami na hali sportowej, by wziąć udział w uroczystości.                                                                                 

    W obecności całej społeczności szkolnej wręczono Nagrody Dyrektora Szkoły „najlepszym z najlepszych”. Duża grupa wyróżnionych w tym roku nauczycieli dowodzi, iż w naszej szkole ceni się profesjonalizm, zaangażowanie i zawodową kreatywność. Na szczęście dla wielu uczniów zignorowali oni złorzeczące powiedzenie „ Bodajżeś cudze dzieci uczył” i  zdecydowali się być pedagogami, zyskując sympatię i szacunek swoich uczniów i co ważne uznanie dyrekcji J. Gromki aplauz uczniów rozlegający się podczas wyczytywania nazwisk nagrodzonych nauczycieli był wyrazem aprobaty i serdeczności.

    Po oficjalnych wystąpieniach i życzeniach złożonych przez przewodniczącą Rady Rodziców, panią Agnieszkę Borkowicz zaprezentowano przygotowaną na tę okoliczność  część artystyczną.  

    Unikając zbędnego patosu, w żartobliwym tonie przedstawiono szkolną rzeczywistość. Zgromadzonych belfrów rozbawił pokutniczy marsz skruszonych i obiecujących poprawę uczniów. Gimnazjaliści w kabaretowej formie zaprezentowali zaś przebieg tzw. wywiadówek  z udziałem trudnych rodziców nie mniej trudnych dzieci. Z przymrużeniem oka pokazano, jak wspierają oni proces wychowawczy, stając murem za swoimi pociechami. Oprawę  muzyczną zapewnili uczniowie szkoły podstawowej - klasa 2a i 2c.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej

    "Człowiek nie może zagubić właściwego sobie miejsca wśród tego świata, który sam ukształtował" Karol Wojtyła

    Kochani Nauczyciele, składamy Wam najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Życzymy wytrwałości w realizacji planów zawodowych oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.
    Uczniowie Samorządu Uczniowskiego SP3

  • Pierwszaki z naszej szkoły mają pierwsze ślubowanie już za sobą

    Pierwszaki  z naszej szkoły mają pierwsze ślubowanie już za sobą

    09 października 2013 r. 60 najmłodszych członków braci szkolnej złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostało oficjalnie mianowanych na uczniów. W tej uroczystej chwili towarzyszyli im rodzice, nauczyciele, jak również zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski - Pan Artur Grzyb, proboszcz parafii Chrystusa Króla- ksiądz kanonik Jerzy Domański, przedstawiciel oświatowy Wydawnictwa MAC Edukacja- Pani Elżbieta Barycka , przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Agnieszka Borkowicz, oraz dyrekcja szkoły. Podczas  spotkania dzieci zaprezentowały przygotowany przy współudziale swych starszych kolegów i koleżanek program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki, oraz zagadki o szkole i naszej ojczyźnie. Po zdanym pomyślnie egzaminie, ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię klasy i szkoły, uczyć się pilnie, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożonej przysiędze, wielkim ołówkiem zostali pasowani przez dyrekcję szkoły na uczniów.

    Świeżo upieczeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wiele prezentów od zaproszonych gości. Potem przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, oraz taniec i zabawę.

    Jesteśmy przekonane, że ten piękny jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

    Wychowawczynie:                                                                                                                        Kl. I -  Małgorzata Rumowska

    Kl.  I b  - Grażyna Podgajna

    Kl. I c  - Krystyna Paluszkiewicz

     

  • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PROJEKTU „SZKOŁY KREATYWNYCH UMYSŁÓW”

    Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim uczestniczy w projekcie „Szkoły kreatywnych umysłów”.

    Projekt „Szkoły kreatywnych umysłów” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

    Partnerzy realizujący projekt „Szkoły kreatywnych umysłów”:

    ·       Grupa Edukacyjna S.A. – Lider

    ·       Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji – Partner


    Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim w ramach uczestnictwa w projekcie „Szkoły kreatywnych umysłów” będzie pilotażowo wdrażała w klasie I c innowacyjny program nauczania dla edukacji wczesnoszkolnej. Innowacyjność programu polega na projektowaniu zajęć realizowanych z wykorzystaniem TIK oraz na jego interdyscyplinarności, rozumianej jako spójne ujęcie treści z edukacji matematycznej, przyrodniczej, technicznej, komputerowej i elementów przedsiębiorczości.
       Dodatkowo wdrażane będą dwa programy zajęć pozalekcyjnych zwiększających szanse edukacyjne uczniów zdolnych oraz mających trudności w nauce.
       Ww. programy są zgodne z podstawą programową, a ich nowatorstwo polega na implikowaniu praktycznych założeń teorii wielorakich inteligencji Howarda Gardnera  (z uwzględnieniem m.in. określenia profili inteligencji i indywidualnych stylów uczenia się uczniów) i TRIZ - Pedagogiki (w zakresie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, rozwiązywania problemów, rozwoju kompetencji matematycznych, przyrodniczych i technicznych). TRIZ, jak dotychczas, jest mało znana w polskiej szkole.

       Opracowane programy eksponują metody aktywizujące, jak np. metoda projektów (integrująca wielość aktywnych metod pracy uczniów), doświadczenia, eksperymenty i mapy myśli.
     

    48 zrekrutowanych szkół podstawowych  (po 3 z każdego województwa Polski) przez 2 lata szkolne 2013/14 i 2014/2015 będzie pilotażowo wdrażało (upowszechniało) opracowane programy.
    W każdej szkole w 1. roku szkolnym upowszechniania uczestniczyć będzie 1 oddział kl. I,  a w drugim – kl. II (w ramach kontynuacji) i nowy oddział kl. I. Program nauczania wdrażany będzie na zajęciach obowiązkowych. Zajęcia pozalekcyjne zwiększające szanse edukacyjne uczniów zdolnych (typ 1) oraz uczniów mających trudności w nauce (typ 2) realizowane będą na podstawie autorskich scenariuszy nauczycieli (po 120 godz. na oddział w danym roku szkolnym do podziału wg potrzeb uczniów przez nauczycieli) w oparciu o wypracowane w projekcie 2 programy.
    Co roku Partnerzy organizować będą KONKURS jako formę rozwijania kompetencji przedsiębiorczych uczniów (w I roku dla kl. I, w II – dla kl. I i II oddzielnie), gdzie nagrodami jest sfinansowanie dla 3 najlepszych klas na danym poziomie kilkudniowych wyjazdów edukacyjnych (dla rodzica i ucznia bez kosztów).

    W ramach projektu szkoły zostaną wyposażone w specjalnie dobrane środki dydaktyczne i sprzęt IT. Pozwolą one na stworzenie w szkołach pracowni sanlukańskich. Nazwa pracowni nawiązuje do włoskiej Accademia di San Luca, w której –  po raz pierwszy na świecie – w XVI w. zastosowano metodę projektu. Potrzeba stosowania jej w procesie edukacyjnym wynika m.in. z wyzwań XXI wieku jakie niesie za sobą rozwój cywilizacyjny, gospodarczy, co zmusza do kształtowania od najmłodszych lat postaw-umiejętności inicjatywności, przedsiębiorczości i odpowiedzialności za swoją pracę. Specjalnie dobrany sprzęt IT i pomoce dydaktyczne pozwolą uczniom „doświadczać, eksperymentować” zgodnie z założeniami projektu.

    Więcej informacji o projekcie na: www.kreatywneumysly.pl.

  • Park Edukacji i Rozrywki ,,Farma Iluzji"

    Park Edukacji i Rozrywki ,,Farma Iluzji"

    01 października 2013 r. niesamowitych przeżyć doświadczyli uczniowie kl. Ib i Ob. ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim  podczas wizyty w Parku Edukacji i Rozrywki ,,Farma Iluzji" w Mościskach. Dzieci uczestniczyły w lekcji edukacyjnej ,,Iluzja na wesoło", zwiedziły pełne lustrzanych korytarzy Muzeum Iluzji oraz Latającą Chatę Tajemnic. Kolejnym fantastycznym miejscem był Wiklinowy Labirynt, z którego niektórym trudno było się wydostać. Dużo śmiechu i radości sprawiło robienie zdjęć głowy na talerzu, zabawa przy lewitujących piłeczkach i pobyt w Tunelu Zapomnienia. Niesamowitą sensację wzbudził Lewitujący Kran, Meble Olbrzyma oraz Giga Szachy. Ogromną frajdą dla dzieci były zabawy na Drewnianym Placu Zabaw i Polu Dmuchańców.

    Farma to piękny teren zachęcający do aktywnego wypoczynku. Wszystkim polecamy to miejsce.
    Bardzo miło ten dzień spędziły dzieci jak również wychowawczynie: Grażyna Podgajna i Katarzyna Filimon.

     

     

  • PIELGRZYMKA KLAS VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W MIĘDZYRZECU PODLASKIM DO HORODKA

    PIELGRZYMKA KLAS VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W MIĘDZYRZECU PODLASKIM DO HORODKA

                      

    1 października 2013 r. , z pieśnią na ustach, uczniowie klas szóstych pod przewodnictwem Katarzyny Kowal, siostry Liliany, księdza Rafała, wyruszyli w pielgrzymkę do Horodka. Opiekę nad nimi sprawowali wychowawcy i nauczyciele naszej szkoły. Przed szkołą pożegnała nas p. dyrektor Marzanna Puszkarska, z którą spotkaliśmy się ponownie  po dotarciu do Horodka. Krętymi leśnymi drogami prowadziła nas, jak co roku  p. Małgorzata Rumowska. W trudzie pielgrzymkowym towarzyszyły nam dziewczynki ze scholi, ucząc  piosenek i prowadząc modlitwy.   Nie straszna nam była jesienna pogoda, kałuże i błotniste drogi leśne. Na każdym postoju  p. Kasia Kowal przygotowywała dla nas słodkie niespodzianki.

     Po dotarciu na miejsce, uczestniczyliśmy we Mszy Św., którą odprawił ksiądz Rafał.  W homilii nawiązał do listu biskupa nt. uzależnień dzieci i młodzieży od Internetu. W kościele wydelegowana osoba zbierała do worka intencje, z którymi pielgrzymowali uczniowie.

        Pielgrzymka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

     

     

  • Integracja na świeżym powietrzu

    Integracja na świeżym powietrzu

    W sobotę, 28.09.2013r. uczniowie klasy I b razem z wychowawczynią i rodzicami uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym, które miało miejsce w ośrodku jeździeckim „ Stajnia Rzeczyca”. Celem spotkania była nie tylko integracja, ale również miłe spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Chłodna, ale słoneczna, jesienna pogoda, jak również klimat miejsca, w którym się znaleźliśmy sprzyjały zabawom, rozmowom, rozgrywkom sportowym i wspólnemu poznaniu się. Atrakcją spotkania była przejażdżka konna, tzw. „ oprowadzanka” na osiodłanym koniu. Dużą frajdę sprawiło wszystkim wspólne malowanie farbami na folii malarskiej rozłożonej między drzewami. Był oczywiście czas na wspólne biesiadowanie. Oprócz gorących kiełbasek z grilla, nie zabrakło słodkości przygotowanych przez rodziców. Uśmiech na dziecięcych twarzach , oraz miłe słowa wypowiadane przez rodziców świadczyły, że był to czas spędzony radośnie i z pożytkiem dla zdrowia. 

    Notatkę przygotowała G. Podgajna

                

  • Pasowanie na czytelnika

    Pasowanie na czytelnika

    W dniu 27. IX. 2013 r.  uczniowie klas I b i I c zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. 2. X. 2013 r.  uczniowie klasy I a również zostali czytelnikami szkolnej biblioteki. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz samodzielnie wypożyczył książkę. Podczas zajęć panował miła atmosfera. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wiadomości dotyczących zasad wypożyczania i szanowania książek. Chętnie zadawali ciekawe pytania.

  • Spotkanie z policjantem

    Spotkanie z policjantem

    Dnia 26.09.2013r. uczniowie kl. O - 1 Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim uczestniczyli w spotkaniu z policjantami oraz przedstawicielem Straży Miejskiej.

    Dzieci miały okazję porozmawiać z Panem policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły,

    o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściu dla pieszych oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

    W nagrodę za aktywny udział otrzymali kolorowe odblaski. Ostatnim punktem spotkania było przypomnienie numerów alarmowych.

    Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. 

     

    Katarzyna Filimon

  • 74 rocznica agresji ZSRR na Polskę

    74 rocznica agresji ZSRR na Polskę

    "...I tylko pamięć została
    Po tej katyńskiej nocy .
    Pamięć nie dała się zgładzić,
    Nie chciała ulec przemocy.
    I woła sprawiedliwość,
    I prawdę po świecie niesie .
    Prawdę o jeńców tysiącach
    Zgładzonych w katyńskim lesie."

    17 września w Międzyrzecu Podlaskim upamiętniono ofiary agresji ZSRR na Polskę. W uroczystościach 74. rocznicy tragicznych wydarzeń z 1939 roku udział wzięli również uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Po mszy św. odprawionej w Kościele św. Mikołaja uczestnicy przeszli na Aleję Katyńską, gdzie odbył się apel poległych, a delegacje szkół zapaliły znicze przy Dębach Pamięci upamiętniających konkretną osobę związaną z Międzyrzecem, która zginęła w Charkowie, Twerze lub Katyniu.

  • Miejska Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2013/2014

    Miejska Inauguracja Nowego Roku Szkolnego  2013/2014

    5 września 2013 r. w  Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się miejska inauguracja nowego roku szkolnego 2013/14, która przebiegała pod hasłem „Prawdziwie wielkim jest ten człowiek, który chce się czegoś uczyć” – Jan Paweł I.Podczas tego spotkania burmistrz miasta Artur Grzyb wręczył kolejne  stopnie awansu zawodowego  nauczycielom dyplomowanym,  mianowanym i kontraktowym.Uczniowie za wysokie wyniki  w nauce, osiągnięcia artystyczne i sportowe otrzymali jednorazowe stypendia.W Miejskiej Inauguracji Nowego Roku Szkolnego w Międzyrzecu Podlaskim uczestniczyli m.in. posłowie Stanisław Żmijan i Franciszek Jerzy Stefaniuk,dziekan międzyrzecki ks. kanonik Józef Brzozowski , dyrektorzy i nauczyciele międzyrzeckich szkół.Uroczystość uświetnił występ uczniów Zespołu Placówek Oświatowych nr 2.

     

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

    02 września 2013 r.

    8.00 - Msza Święta w kościele pw. Chrystusa Króla

    9.00 - rozpoczecie roku szkolnego

    - Szkoła Podstawowa klasy I-VI i Gimnazjum Sportowe -  hala sportowa

    11.00 - rozpoczęcie roku szkolnego - klasy "O" - świetlica

  • WAKACYJNE POZDROWIENIA OD ZEUSA

    WAKACYJNE  POZDROWIENIA  OD  ZEUSA

    W  tym roku, już po raz trzeci, został zorganizowany wakacyjny wyjazd nad ciepłe morze.  W tym roku gościliśmy w Grecji – krainie Zeusa.

                W dn. 27.07 - 08.08.2013 uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych  nr 3 oraz zaprzyjaźniona młodzież młodsza i starsza z Międzyrzeca i okolic uczestniczyli w obozie wypoczynkowym  na  słonecznej  Riwierze Olimpijskiej.

    Oprócz leniuchowania na pięknej plaży i kompleksie basenów hotelowych realizowaliśmy program, w którym znalazły się:

    • Meteory - jeden z najciekawszych zabytków sakralnych w Grecji, przepiękne klasztory prawosławne, zbudowane na wysokich skałach, przez co sprawiają wrażenie „zawieszonych w powietrzu”.
    • Park Narodowy Góry Olimp – zwanej  również tronem Zeusa - magicznej i urzekającej  góry Grecji oraz mitycznej siedziby bogów,  będącej rajem dla amatorów górskich wędrówek, kanyoningu, raftingu, skoków ze spadochronem... oraz dla tych, którzy pragną podziwiać malowniczą przyrodę
    • San  Platamonas - starą osadę, położoną w pobliżu Olimpu na wysokości 750 m n.p.m, otoczoną lasem bukowym i dębowym, z XVII i XVIII-wiecznymi domami z kamienia i zabytkowym kościołem.
    • Dolinę Tempi - wąwóz, którego dnem płynie rzeka Pinios, powstały według mitologii po kłótni Zeusa i Posejdona. Znajduje się tu XIII-wieczny kościół Agia Paraskewi oraz ruiny Kastro tis Oreas czyli zamku Pięknej Panny
    • Ateny -  stolicę i największe miasto w Grecji, słynące z bogatych zabytków okresu starożytnego. Zwiedziliśmy m.in.  zespół architektoniczny Akropolu, zespół budynków publicznych starożytnej Agory Greckiej, budynek Parlamentu i Grób Nieznanego Żołnierza.
    • Waterworld – miasteczko wodne z licznymi atrakcjami w okolicy Salonik
    • Rejs statkiem na Skiathos – malowniczą wyspę, gdzie na jednej z plaż  (Koukounaries ), złoty piasek odbija promienie słoneczne za sprawą zawartej w nim miki. Dwugodzinny rejs umilały nam pływające obok  delfiny oraz animatorzy uczący „Zorby” i innych tańców greckich .

      W drodze powrotnej też nie było czasu na nudę. Pomimo lejącego się z nieba żaru zwiedziliśmy  zabytki Budapesztu, po czym z przyjemnością odpoczywaliśmy w parku wodnym na Wyspie  Św. Małgorzaty.

    Za rok znowu będą wakacje – gdzie udamy się tym razem? Czekamy na propozycje JJJ

                Organizatorzy:  Małgorzata Rumowska, Katarzyna Mikołajczuk, Monika Trzpil

        

     

  • Patrycja Waszczuk srebrną i brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodzikóww Szachach Szybkich i Błyskawicznych

    Patrycja Waszczuk srebrną i brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodzikóww Szachach Szybkich i Błyskawicznych

    W niedzielę 4 sierpnia 2013 roku w Olsztynie zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W mistrzostwach wzięła udział pięcioosobowa reprezentacja Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim Patrycja Waszczuk – w grupie D10, Patrycja Majczyna w grupie D8, Wiktor Kukawski i Robert Tymoszuk w grupie C8 oraz Paweł Węgrzyniak w grupie C12.

    Znakomicie spisała się Patrycja Waszczuk, która w Turnieju Szachów Szybkich rozgrywanych tempem 15’ + 10” na posunięcie. Zdobyła 8 pkt z 11 partii i zajęła III miejsce. Jeszcze lepiej, Patrycja spisała się  w Turnieju Szachów Błyskawicznych, rozgrywanym tempem 6’ + 4” na posunięcie, w którym uzyskała 8,5 pkt z 11 partii i została Wicemistrzynią Polski.

    Udany występ zanotowali debiutujący w zawodach tej rangi Patrycja Majczyna i Wiktor Kukawski i Robert Tymoszuk. Wszystkie dzieci zdobyły po 5 punktów. Dzięki temu Patrycja Majczyna i Wiktor Kukawski uzyskali IV kategorie.

    W wolnym czasie dzieci zwiedziły Obserwatorium Astronomiczne, gdzie zwiedziły wystawę  interaktywną „Świat zmysłów”, zapoznały się z różnorodnymi zgromadzonymi tam instrumentami i przyrządami astronomicznymi oraz  obserwowały plamy na Słońcu przez znajdujący się na tarasie widokowym teleskop. W olsztyńskim Planetarium obejrzały filmy o znakach Zodiaku i rafie koralowej.

    Po ciężkich „bojach” na szachownicach zawodnicy wypoczywali i szukali ochłody w parku wodnym „Aquasfera”

  • Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

    Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

    27 czerwca 2013 r. - klasy "O" - godz. 16 00 - świetlica

    28 czerwca 2013 r. 8. 30 - gimnazjum; 9. 30 - klasy I - III; 10. 15 - klasy IV - VI

     

    Msza św. - 11. 30

  • "Little Red Riding Hood"

    "Little Red Riding Hood"

    12 czerwca uczniowie klas 6p, 6b oraz 5b mieli zaszczyt zaprosić wszystkich uczniów klas 4-6 oraz Grono Pedagogiczne na przedstawienie pt. "Little Red Riding Hood" (Czerwony Kapturek), które było efektem kilkutygodniowej pracy uczniów pod kierunkiem p. Anny Kamińskiej. W rolę Czerwonego kapturka wcieliła się Aleksandra Gadzicka,  złym wilkiem był Norbert Gromadzki a babcię zagrała Agnieszka Telega. W pozostałych rolach wystąpili: Jakub Topczewski, Wiktoria Jasińska, Klaudia Grzywacz, Izabela Turska, Jakub Buziak, Karolina Mironiuk, Julia Pawłowska, Kacper Bernat, Piotr Rzeńca, Przemysław Wojciechowski oraz Konrad Sawczuk. Warto podkreślić fakt, że niemalże cała inscenizacja odegrana była w języku angielskim. Pojawiły się jedynie krótkie komentarze narratora w języku polskim. Mamy nadzieję, że tym przedstawieniem dowiedliśmy, iż naukę języka angielskiego można połączyć ze świetną zabawą oraz rozwijaniem swoich pasji i zdolności artystycznych.

     

     

  • "English Song Festival"

    "English Song Festival"

     

           6 czerwca  2013 w ZPO nr 3  odbyła się IX edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej, którego celem jest promowanie młodzieżowej twórczości artystycznej, doskonalenie umiejętności językowych poprzez piosenki oraz wyszukiwanie i promowanie młodych talentów. Pod czujnym okiem organiztorów konkursu - p. Izabeli Bernatowicz-Kowalczyk oraz p. Tomasza Kaniucha uczniowie   szkoły podstawowej oraz gimnazjum  wykonywali piosenki anglojęzyczne swoich ulubionych artystów. Łącznie zaśpiewano 13 utworów. Występy oceniało jury w składzie: p. Ewa Bernatowicz - choreograf i instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury, p. Anna Sawczuk - nauczyciel języka angielskiego, oraz p. Marzena Jankowska-Buszta - przedstawiciel wydawnictwa Pearson, głównego sponsora nagród dla zwycięzców konkursu.

               W kategorii szkoły podstawowej I miejsce zdobyła uczennica klasy VIs,  Julita Malinowska. Julita zaśpiewała piosenkę pt."Euphoria". II miejsce przyznano uczennicy klasy Va, Dorocie Marciniuk za utwór "A year without rain", zaś III miejsce przypadło Julii Barczuk z klasy VI p za wykonanie piosenki "Stop". Jury przyznało także wyróżnienie Adriannie Puszkarskiej z klasy VIs za wykonanie piosenki " Everything at once". Adę wspierał chórek w składzie: Dominika Strep, Nikola Burszewska, Weronika Sworczuk i Małgorzata Halczuk.

              Spośród uczestników z gimnazjum jury postanowiło przyznać I miejsce ex aequo  Julii Szcześniak z klasy IIs za piosenkę "Ho Hey" oraz Karolinie Kaliszuk z klasy IA, która zaśpiewała utwór "Stay". Miejsce II wyśpiewał duet z klasy IIIp - Adrianna Turska i Marta Mikołajczuk.

    Na wyróżnienie zasłużył także występ Karoliny Ognik i Małgorzaty Buczak z klasy IC wykonujących utwór "Summertime sadness". Konkurs prowadziły uczennice klasy IIIs: Paulina Jakimiak i Natalia Siejak.

    Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe .

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć