29 marca 2012 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia plastyczne pt.:"Wielkanocne palmy". Uczniowie mogli się dowiedzieć co symbolizuje palma i z jakich elementów się składa. Następnie panie Agata Szmytko i Małgorzata Łysakowska przedstawiły tajniki pracy nad bibułowymi kwiatam. Uczniowie umieszczali swoje dzieła na patyczkach, z których powstawały, kolorowe palmy. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i twórczo.
W wiosennej atmosferze i wielkanocnym nastroju 20 marca 2012 r. odbył się w naszej szkole Kiermasz Wielkanocny. Artystyczny kunszt stroików wielkanocnych, pisanek, wyszywanych kartek i wszelkiego rodzaju ozdób zachwycał kupujących, nie brakowało także słodkich babeczek wypiekanych przez nauczycielki świetlicy specjalnie dla szkolnych łasuchów. Uczeniowie klasy VI A rozwijali swoje zdolności marketingowe i zachęcali przybyłych kolegów i pedagogów do zakupu świątecznych ozdób.
Dnia 08.03.2012 r. gościliśmy w naszej szkole zespół Limbos. Jak zwykle, członkowie grupy muzycznej przygotowali nowy repertuar wraz z którym wprowadzili wiosenną atmosferę.
Tym razem spotkanie przebiegało pod hasłem "Tematy muzyczne, których słucha świat". W ramach tegorocznego programu artyści zaprezentowali instrumentalne i wokalno - instrumentalne wersje znanych utworów, począwszy od muzyki klasycznej, po brzmienia rockowe z Polski i całego świata. Odwaznie zainstrumentowane utwory bardzo podobały się słuchaczom, którzy śpiewali razem z wokalistą jeden z najbardziej pamiętnych hitów Anny Jantar - " Tyle słońca w całym mieście" oraz kawałek grupy Afromental - " Rock&Rollin Love", wspaniale się przy tym bawiąc.
8 Marca to jak wiadomo Dzień Kobiet. Tego dnia uczniowie klas: pierwszej, drugiej oraz gimnazjum postanowili sprawić niespodziankę wszystkim paniom pracującym w szkole oraz koleżankom.
W licznych wierszach, skeczach, scenkach przekazano wiele ciepłych słów o kobietach tych małych i większych. Nie zabrakło też akcentów humorystycznych, najwięcej śmiechu wywołały scenki oświadczyn w różnych epokach- szczególnie jaskiniowcy-oraz skecze gimnazjalistów pt. "rycerz i panna" i "debata". Przedstawienie ubarwiły pokazy tańca towarzyskiego.
Na zakończenie paniom wręczono laurki i zaproszono na słodki poczęstunek.
W dniach 7.III. i 10 .III. 2012r. został przeprowadzony etap szkolny Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego „ Pamięci Jana Pawła II” organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Mokobodach. Celem konkursu było propagowanie twórczości literackiej Karola Wojtyły oraz poezji o Ojcu Świętym -Janie Pawle II. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 27 uczniów klas 0 – VI. Z przyjemnością informujemy, że wszyscy uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom. Komisja konkursowa, po długich obradach wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach, którzy zaprezentują nasza szkołę w finale, w Mokobodach w dniu 2.04.2012r.
Klasy 0 – I:
1.Hanna Kowal - kl. 0 b
2. Aleksandra Koleśnicka - kl. 1a
Klasy II – III:
1.Natalia Filimon – kl. 3 a
2. Dominika Romaniuk – kl. 3 d
Klasy IV – VI
1. Marta Tchórzewska – kl. IV s
2. Konrad Jaszczuk - kl. VI a
3. Izabela Petruczenko – kl. VI s
ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH NR 3 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. JANA PAWŁA II W MIĘDZYRZECU PODLASKIM na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. oraz Ustawy z dnia 19 marca 2009 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do publicznych przedszkoli i szkół oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych na podstawie art.22 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (dz. U. z 1996 r. Nr 67 poz. 329, z póź. zmianami) OGŁASZA NABÓR DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2012/2013 DZIECI Z ROCZNIKA 2005 i 2006 (jeżeli dziecko jest po rocznym przygotowaniu przedszkolnym po tzw. zerówce), OGŁASZA ZAPISY DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO DZIECI Z ROCZNIKA 2006 i 2007 NA ROK SZKOLNY 2012/2013, OGŁASZA NABÓR DO KLASY I INTEGRACYJNEJ NA ROK SZKOLNY 2012/2013 DZIECI Z ROCZNIKA 2005 i 2006
PODANIA PROSZĘ SKŁADAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY UL. LEŚNA 2 DO DNIA 28 LUTEGO 2012 r.
W sobotę zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 w Szachach. Mistrzem Polski został Jakub Kosakowski z Białegostoku. Wśród dziewcząt zwyciężyła Joanna Święch z Czarnej. Bardzo dobrze spisali się szachiści Międzyszkolnego Klubu Szachowego „Gambit” w Międzyrzecu Podlaski. Paweł Węgrzyniak po zaciętym boju w ostatniej rundzie zremisował z Krzysztofem Szczurkim z Krakowa i zajął ostatecznie 15 miejsce z dorobkiem 5,5 pkt. Natomiast Patrycja Waszczuk zdobyła 5 pkt i uplasowała się na miejscu 21. Wyniki Mistrzostw dostępne są na stronie http://www.zs1-chrzanow.pl/index..htm
21 lutego odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu literackiego "Mistrz pióra". Wzięło w nim udział 51 uczniów naszej szkoły. Rok 2012 został ogłoszony rokiem dwóch pisarzy - Korczaka i Kraszewskiego, stąd zagadnienia konkursowe uwzględniały dorobek pisarzy. Młodzi literaci musieli wykazać się umiejętnościami w redagowaniu baśni, listu, opowiadania. Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: Beata Pietruk, Izabela Włodarczyk, Beata Sakowicz, Jolanta Adamczyk, Katarzyna Miłaszewska. Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasy IV
I Dorota Marciniak, 4a
II Luiza Paszkiewicz, 4c
III Filip Kaszlikowski, 4c Marta Tchórzewska, 4s
Wyróżnienia
Zuzanna Włodarczyk 4p
Julia Włodarczyk 4b
Klasy 5
I Weronika Dybczak 5s
II Angelika Leszczuk 5a
III Sebastian Stefaniak 5a, Martyna Wasiluk 5s
Wyróżnienia
Wiktoria Jasińska 5b
Dominika Wegrzyniak 5s
Alicja Kowal 5a
Klasy 6
I Piotr Rabek 6p
II Katarzyna Petruk 6p
III Michał Bogucki 6s, Julia Korpysz, 6s
Wyróżnienia
Karolina Kaliszuk 6b
Dawid Czeczelewski 6p
Patryk Filimon
Marci Belkot 6p
Dnia 13.02.2012 r. odbył się w Lublinie finał konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Jest to najważniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs z języka polskiego w szkole podstawowej , znany jako olimpiada polonistyczna.
Zaszczytny tytuł laureata tegorocznego konkursu uzyskał uczeń klasy VI p
Piotr Rabek
Tytuł ten zwalnia Piotra z pisania sprawdzianu szóstoklasistów ,gdyż laureaci konkursów przedmiotowych automatycznie otrzymują 40 punktów z testu .
Do konkursu przygotowywała Piotra pani Jolanta Adamczyk.
„ Słodkie babeczki „ - taki tytuł nosiły kolejne zajęcia zorganizowane przez nauczycieli świetlicy z uczniami klas integracyjnych. W tematykę lekcji wprowadziła dzieci wychowawczyni świetlicy - Pani Agata Szmytko, opowiedziała pokrótce jakie produkty wykorzystają do przystrajania babeczek, a było ich wiele : kolorowe draże, cukrowa posypka, suszone owoce, galaretka, wiórki kokosowe, nie mogło się obyć także bez bitej śmietany. Uczniowie mogli wykazać się własną inwencją twórczą oraz umiejętnościami plastycznymi. Kulminacyjnym punktem spotkania była degustacja własnoręcznie przyozdobionych babek. Wszyscy zajadali się z wielkim apetytem.
W Poroninie trwają Mistrzostwa Polski Młodzików w Szachach Klasycznych do lat 10. Lubelszczyznę reprezentują zawodnicy MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim Patrycja Waszczuk – uczennica klasy II a ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim Szkoły Podstawowej Nr 3 i Paweł Węgrzyniak – uczeń klasy III b tej szkoły. Aktualne wyniki publikowane są na stronie http://www.zs1-chrzanow.pl/index..htm.
Kibicujemy.
Dnia 24.02.2012 r. gościliśmy w naszej szkole Bractwo Rycerskie „KERIN”, które przedstawiło nam swój repertuar dotyczący średniowiecznych rycerzy. W tej żywej lekcji historii uczestniczyli uczniowie klas IV – VI. Panowie z bractwa wyposażeni w średniowieczne eksponaty przygotowali dla uczniów pokaz rycerski. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się średniowiecznym strojom i obyczajom. Pokazy były przeplatane gawędą, tak by uczniowie dobrze się bawili, a przy okazji zapoznali się z historią średniowiecza, a przede wszystkim z obyczajami paziów, giermków i rycerzy. Uczniom najbardziej podobało się, że mogli bezpośrednio wczuć się w rolę średniowiecznych rycerzy, a wybrani mogli nawet założyć zbroję rycerską i sprawdzić się w pojedynku. Tego nie sposób dowiedzieć się wyłącznie z samych lekcji historii.
KLASA 4A – wychowawca: mgr Hanna Karczewska
DOROTA MARCINIUK -5,0
KATARZYNA SOBOTA --4,83
BARTŁOMIEJ MARCZUK -4,83
KLASA 4B – wychowawca: mgr Barbara Bagłaj
WIKTOR KĘPIŃSKI -5,0
KLAUDIUSZ MIRONIUK -5,0
MARTA PANASIUK -5,0
PIOTR RZEŃCA -5,0
PAWEŁ WASILUK -4,92
JULIA WŁODARCZYK -4,92
JULIA WĘGRZYNIAK -4,75
KLASA 4C – wychowawca: mgr Andrzej Koza
FILIP KASZLIKOWSKI --4,92
MAJA RYNN -4,92
MACIEJ SIEDLANOWSKI -4,83
KLASA 4P – wychowawca: mgr Urszula Więckowska
ZUZANNA CELIŃSKA -5,08
ZUZANNA WŁODARCZYK -5,08
MARTYNA KACZOR -5,0
OLIWIA STEFANIUK -4,92
PATRYK BIADUN -4,83
JAKUB CZWERKO -4,83
KLASA 4S – wychowawca: mgr Katarzyna Miłaszewska
JULIA JUCHIMIUK -5,08
KLAUDIA SOKÓLSKA -5,0
ALICJA WIECKOWSKA -5,0
MARTA TCHÓRZEWSKA -4,92
JULIA PLEWKA -4,83
DARIA SIERHEJ -4,83
KLASA 5A – wychowawca: mgr Teresa Półtorak
PATRYCJA BORKOWSKA -4,92
ALICJA KOWAL -4,83
ANGELIKA LESZCZUK -4,83
SEBASTIAN STEFANIAK -4,75
KLASA 5P – wychowawca: mgr Monika Trzpil
JAKUB TOPCZEWSKI -5,08
JULIA BARCZUK -5,0
KONRAD SAWCZUK -5,0
AGNIESZKA TELEGA -5,0
JAKUB BUZIAK -4,92
KACPER BERNAT -4,83
MIŁOSZ LEŚNIAK -4,82
NORBERT GROMADZKI -4,75
PRZEMYSŁAW WOJCIECHOWSKI -4,75
KLASA 5S – wychowawca: mgr Anna Grzeszyk
ADRIANNA PUSZKARSKA -5,0
DOMINIKA WĘGRZYNIAK -5,0
WERONIKA DYBCZAK -4,92
MARTYNA WASILUK -4,92
IGOR KOWALSKI -4,83
DOMINIKA STREP -4,83
NIKOLA BURSZEWSKA -4,75
JAKUB JAROSZ -4,75
KLASA 6A – wychowawca: mgr Izabela Włodarczyk
KINGA SOBOTA -5,0
PIOTR MAKSYMIEC -4,91
KLASA 6B – wychowawca: mgr Jolanta Modrzewska
PATRYK FILIPCZUK -5,0
KAROLINA KALISZUK -5,0
KLASA 6P – wychowawca: mgr Beata Ługowska
PIOTR RABEK -5,36
DAWID CZECZELEWSKI -5,09
KATARZYNA PETRUK -5,09
MARCIN BEŁKOT -5,0
PAULINA POŻARYCKA -5,0
IGA WĘGRZYNIAK -5,0
DOMINIKA DOMAŃSKA -4,9
KLASA 6S – wychowawca: mgr Beata Pietruk
JULIA KORPYSZ -5,18
MICHAŁ BOGUCKI -5,0
IZABELA PETRUCZENKO -5,0
MAŁGORZATA BUCZAK -4,9
ANITA CELIŃSKA -4,9
MAKSYMILIAN OKSIEJUK -4,81
ALEKSANDRA OLESIEJUK -4,81
W tym roku po raz trzeci Miejski Ośrodek Kultury zorganizował przegląd teatrzyków dziecięcych o laur „Czarnej róży”. Przegląd odbył się 21 lutego 2012 roku na scenie kina „Sława”. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Na scenie wystąpiło 5 grup teatralnych z Międzyrzeca Podlaskiego i miejscowości ościennych. Zaprezentowały one znane baśnie i własne widowiska. Naszą szkołę reprezentowała grupa teatralna „Trójeczka” ze spektaklem „Bal u Króla Baltazara” złożona z „aktorów” z klas II a i II b. W przedstawieniu wzięli udział wszyscy uczniowie tych klas. Każde dziecko miało przygotowany przez rodziców kostium. Wszyscy młodzi „aktorzy” włożyli w występ wiele pracy. Statuetkę „Czarnej róży” zdobyły dzieci z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Międzyrzecu Podlaskim. Nasza „Trójeczka” podobnie jak pozostałe grupy otrzymała wyróżnienie.
18 lutego 2012 roku uczniowie klasy II b Szkoły Podstawowej Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim wraz z wychowawcą i rodzicami uczestniczyli w kuligu na trasie Międzyrzec Podlaski – Żabce. Kulig zorganizowali rodzice Roksany Czeczko. Zimowa wycieczka obfitowała w wiele atrakcji: lepienie bałwana, rzuty śnieżkami do celu, wyścigi saneczkowe, ognisko i pieczenie kiełbasek. Podczas jazdy saniami podziwiali piękna okolicę i umawiali się na następną sannę za rok.
.
W dniach 14 i 15 lutego 2012 roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Zabawa odbywała się w świetlicy szkolnej. 14 lutego bawiły się uczniowie klas 0-3, a 15 lutego uczniowie klas 4-6.
W klasach rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Wszyscy dobrze się bawili.
27.01.2012 r. w sali widowiskowej kina „Sława” w Międzyrzecu Podlaskim odbył się koncert znanej piosenkarki Majki Jeżowskiej. W koncercie wzięli liczny udział uczniowie naszej szkoły. Na początku spotkania artystka zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy oraz śpiewania swoich utworów. Dzieci z wielkim entuzjazmem odpowiedziały na zaproszenie. Pokazały, że potrafią śpiewać, tańczyć i klaskać rytmicznie. Wśród licznych melodii wykonanych przez wokalistkę, nie zabrakło takich przebojów jak:„ A ja wolę moją mamę”, „ Najpiękniejsza w klasie”, czy - „Wszystkie dzieci nasze są”. Podczas koncertu odbywały się liczne konkursy, w których zdobyć można było plakaty z autografem gwiazdy oraz płyty CD. Duże zainteresowanie wśród publiczności dziecięcej wzbudziła konkurencja o główną nagrodę, która polegała na przygotowaniu przez wychowawców klas „choreografii tanecznej” do jednego z przebojów piosenkarki i w miarę wiernemu odtworzeniu jej przez uczniów. Po koncercie można było otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie z piosenkarką.
Notatkę przygotowała: G.Podgajna
Kliknij TUTAJ aby otworzyć dokument
Tuż przed feriami , w mroźną, styczniową noc z 27/28 stycznia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, uczniowie klasy 3d uczestniczyli w niecodziennych zajęciach edukacyjnych - „Nocy z baśniami”, zorganizowanych przez wychowawczynię- p. Grażynę Podgajną. Dzieci zgromadziły się w szkole o godz.18:00, gdzie w sali nr 2 przygotowały sobie miejsca do spania. Na początku spotkania każdy z uczestników zapoznał się z obowiązującym regulaminem i własnoręcznie podpisał się na kontrakcie, składając na nim swój odcisk palca. Wychowawczyni wprowadziła dzieci w świat baśni słowami M. Konopnickiej „Czy to bajka, czy nie bajka, myślcie sobie jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: Krasnoludki są na świecie”. Następnie dzieci miały za zadanie rozwiązać zagadki i rebusy, dotyczące innych znanych im postaci z bajek. Pierwszą przeczytaną tej nocy baśnią była baśń Hansa Ch. Andersena zatytułowana „ Świniopas” .Do sprawdzenia zrozumienia baśni posłużyła krzyżówka, której rozwiązaniem było hasło: „Baśnie uczą”. Dzieci bardzo dobrze odgadły morał wypływający z baśni „Świniopas”, wskazując, że w życiu należy cenić i szanować uczucia innych. Później dzieci zostały zaproszone na pyszną kolację przygotowaną przez rodziców. Kolejne godziny upłynęły na czytaniu baśni „Królowa Śniegu”. Do czytania włączyli się również rodzice i chętni uczniowie. Szczęśliwe zakończenie baśni, dodało energii słuchaczom. Wszyscy z entuzjazmem przystąpili do kolejnego zadania, jakim było malowanie zamku Królowej Śniegu lub innej wspaniałej rezydencji królewskiej. Gdy powstały zamki, przyszedł czas na turnieje rycerskie, bitwy i inne zabawy. Czas nieubłagalnie mijał, a dzieci wciąż niestrudzone, opowiadały bajki przez siebie wymyślone i z niecierpliwością czekały na spotkanie ze szkolnym duchem. Duch nie zjawił się jednak i około godziny drugiej nad ranem dzieci zasnęły. Później już tylko o 7:30 pobudka, ciepła herbatka, sprzątanie sali i powrót do domu. Obcowanie z książką podczas nocy spędzonej w szkole sprawiło moim uczniom wiele radości, pozwoliło miło spędzić czas wolny w gronie kolegów i koleżanek. Mam więc nadzieję, że wpłynie również na ich zainteresowania czytelnicze i pozostanie wyjątkowym wspomnieniem ze szkolnych lat.
Notatkę przygotowała: G. Podgajna