Menu

  • Dzień Babci i Dziadka w 3d

    Dzień Babci i Dziadka w 3d

    Uczniowie klasy 3d z okazji Święta Babci i Dziadka zaprezentowali dostojnym gościom  okolicznościowy program artystyczny, wręczyli laurki i własnoręcznie wykonane tulipanki.  Uzupełnieniem programu artystycznego był  taniec –krakowiak. Po występach dzieci zaprosiły dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Podczas spotkania panowała niezwykle ciepła, rodzinna atmosfera. Wspólne przeżywanie święta stało się okazją do zacieśnienia rodzinnych kontaktów. Był czas na rozmowy, dowody  wdzięczności  i miłości  oraz konkursy i pamiątkowe zdjęcia. 

  • Dzień Babci i Dziadzia w „trójce”

    Dzień Babci i Dziadzia w „trójce”

     

    24 stycznia uczniowie klasy II. a i II b SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim przygotowali niespodziankę swoim ukochanym babciom i dziadkom. Rodzice zadbali o część kulinarną spotkania, a uczniowie o oprawę artystyczną i własnoręcznie wykonane upominki. Na program złożyły się: „Jasełka” montaż słowo – muzyczny oraz przedstawienie karnawałowe pt. „Bal u Króla Baltazara”. Goście z wielkim zaangażowaniem i uwagą wysłuchali i obejrzeli program przygotowany przez wnuki. Następnie zostali zaproszeni do klas, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów. Był czas na życzenia, wspomnienia, rozmowy z koleżankami i kolegami. 

  • Konkurs recytatorski „POECI DZIECIOM” rozstrzygnięty

    Konkurs recytatorski  „POECI DZIECIOM” rozstrzygnięty

    Dnia 24.01.2012 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim odbył się finał konkursu recytatorskiego im. J. Brzechwy „POECI DZIECIOM”. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wyłonieni w eliminacjach szkolnych zostali nagrodzeni.

    Marta Tchórzewska kl. 4 „s” – I  miejsce  (op. p. K. Miłaszewska)

    Izabela Petruczenko kl. 6 „s” – III miejsce   (op. p. B. Pietruk)

    Konrad Jaszczuk kl. 6 „a” – wyróżnienie (op. p. I. Włodarczyk).

    Gratulujemy!

  • BIAŁA SZKOŁA 2012

    BIAŁA SZKOŁA  2012

     

     

    W dniach 7 – 13. 01. 2012 roku  grupa 25 uczniów z  kl. I – V   wraz z  opiekunami była  uczestnikami zimowego wyjazdu do Białego Dunajca k/ Zakopanego.

    „Biała szkoła” to atrakcje od rana do wieczora: nauka, zabawa, rekreacja i sport - tak więc było wszystkiego po trochę.  Dzieci nie miały czasu na nudę. Codziennie czekało ich coś ciekawego:

    ·         Nauka jazdy na nartach na stoku w Zębie

    ·         Jazda na łyżwach w Zakopanem

    ·         Wycieczka kolejką linową na Kasprowy Wierch 

    ·         Szaleństwa wodne w Adua Parku  w Zakopanem

    ·         Zwiedzanie Zakopanego (w tym oczywiście zakupy na Krupówkach!!)

    ·         Rywalizacja sportowa na torach  kręgielni w Szaflarach

    Wieczorami odbywały się  zajęcia lekcyjne, aby uczniowie nie mieli zaległości po powrocie do szkoły. Część zajęć poświęcona była również zagadnieniom  z zakresu realizacji programu profilaktycznego ukierunkowanego na rozwój osobowości młodego człowieka.

    Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał regionalny upominek – niespodziankę w nagrodę za zachowanie, porządek i dyscyplinę oraz zdobytą wiedzę i umiejętności. 

  • Podróż po krainie „Starej baśni” Józefa Ignacego Kraszewskiego

    Podróż po krainie „Starej baśni” Józefa Ignacego Kraszewskiego

     

    Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny pt.: Podróż po krainie „Starej baśni” Józefa Ignacego Kraszewskiego.

    Uczniowie klas IV-VI wykonują prace plastyczne w oparciu o treść książki Józefa Ignacego Kraszewskiego pt.: „Stara baśń”. Ilustrację należy wykonać samodzielnie – technika pracy dowolna (plakatówka, pastel, kolaż, technika mieszana). Format pracy A3. Gotowe prace należy złożyć w bibliotece szkolnej do 1 marca 2012 roku.

    Zachęcamy do udziału w konkursie! Nagrody czekają 

                                                                                                                 Nauczyciele-bibliotekarze

  • "POECI DZIECIOM"

    "POECI DZIECIOM"

    09 stycznia 2012 roku odbył się etap szkolny X konkursu recytatorskiego im. J. Brzechwy „POECI DZIECIOM”. Do finału zakwalifikowali się następujący uczniowie klas IV – VI:

    1. Marta Tchórzewska klasa IV s- opiekun p. K. Miłaszewska

    2. Izabele Petruczenko klasa VI s – opiekun p. B. Pietruk

    3. Konrad Jaszczuk klasa VI a – opiekun p. I. Włodarczyk

  • Konkurs z języka niemieckiego na Kartkę Świąteczną 2011

    Konkurs z języka niemieckiego na Kartkę Świąteczną 2011

     

    W grudniu, odbył się w naszej szkole konkurs dla klas IV na najładniejszą kartkę świąteczną z życzeniami w języku niemieckim. Technika wykonania prac była dowolna. Czwartoklasiści wykonali przepiękne kartki, wszystkich prac konkursowych napłynęło aż 35 i choć wybór laureatów był bardzo trudny w konkursie wyłoniono następujących zwycięzców:
    I miejsce: Julia Juchimiuk kl. IV S
    II miejsce: Julia Rodak kl. IV B 
    III miejsce: Julia Iwanowska kl. IV S 
    Wyróżnienia: Wiktor Kępiński kl. IV B, Michał Kołodziejczyk kl. IV B, Karolina Chodzińska kl. IV S, Bartosz Pióro kl. IV S, Daria Sierhej kl.IV S,Marta Tchórzewska kl. IV S, Alicja Więckowska kl. IV S
    Autorom nagrodzonych prac gratuluję, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję :)
    Danke schön!!! 
    Milena Jakubowicz

  • Kiermasz Świąteczny

    Kiermasz Świąteczny

     

    Dnia 21 XII 2011 nasza szkoła wzięła udział w kiermaszu świątecznym zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Iza Petruczenko z klasy 6S oraz Weronika Hawryluk z klasy 6A pod opieką pana Przemysława Kamińskiego zajęły się sprzedażą ozdób świątecznych: choinek, aniołków, bombek, pierników, szopek, gwiazdek, wykonanych wcześniej przez dzieci i wychowawców świetlicy. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby świetlicy.

  • Przekażmy sobie znak pokoju

    Przekażmy sobie znak pokoju

     

                Dwudziestego  grudnia 2011 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali na okoliczność wigilii montaż poetycki pod hasłem Przekażmy sobie znak pokoju. Przesłanie towarzyszące uroczystości podkreślały odpowiednio dobrane teksty, głównie utwory Jana Pawła II i ks. Jana Twardowskiego. Wywołały one nie tylko refleksje dotyczące głębi świąt Bożego Narodzenia, ale też skłoniły słuchaczy do przemyśleń nad tym, co jest istotą tych świąt, a o czym często zapominamy -  „To nie wspólna kolacja, prezenty i życzenia wyznaczają czas Bożego Narodzenia, ale wewnętrzna przemiana, jaka dokonuje się w człowieku...”

                Dodatkowym źródłem wzruszeń były znane kolędy śpiewane przez scholę. Warto podkreślić, iż wykonywały je również przedszkolaki, które z ogromnym zaangażowaniem włączyły się w przygotowany program artystyczny. Oprawę muzyczną zapewnił prowadzący scholę ksiądz Paweł.

                Klimat wieczoru podkreśliła prosta, aczkolwiek wymowna scenografia – obraz wyciągniętych do siebie dłoni będących znakiem pojednania, pachnące, żywe choinki i blask świec. W przygotowaniu dekoracji pomogły Ewa Holeszczuk i Małgorzata Łysakowska.

                To wszystko stworzyło niepowtarzalny nastrój, który udzielił się oglądającym, czego wyrazem były zadumane twarze.  Montaż zakończyło przesłanie adresowane do wszystkich obecnych na sali:

    Byśmy w codziennym życiu zawsze potrafili oddzielać światło od ciemności, a dobro od zła.
    Byśmy mieli siłę, by wybierać dobro.
    Byśmy umieli przebaczać i przepraszać.
    Uczyć się bezinteresowności na co dzień.
    Ciągle przyglądać się niebu.
    By zawsze świeciła gwiazda.

    By była znakiem, celem, drogowskazem...

  • Życzenia Bożonarodzeniowe

    Życzenia Bożonarodzeniowe

    Niech Święta Bożego Narodzenia i Wigilijny wieczór upłyną Wam w szczęściu i radości przy staropolskich kolędach i zapachu świerkowej gałązki. Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia życzy dyrekcja oraz grono pedagogiczne

  • Sprawozdanie z akcji „Góra Grosza”

    Sprawozdanie z akcji „Góra Grosza”

     

    W dniach od 21 listopada do 2 grudnia w naszej szkole przeprowadzona została akcja „Góra Grosza”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom z domów dziecka. Zbieraliśmy monety od 1 grosza do 5 złotych. Akcję tą przeprowadził Samorząd Uczniowski. Szkoła podstawowa zebrała kwotę 258,12zł a gimnazjum 196,05zł. W sumie Zespół Placówek Oświatowych zebrał 454,17zł.

    Samorząd Uczniowski

  • Spotkanie z Ryszardem Kornackim

    Spotkanie z Ryszardem Kornackim

     

    13.XII.2011 r. uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim mieli możliwość spotkać się i poznać wyjątkowego człowieka - Pana Ryszarda Kornackiego – poetę, prozaika, publicystę, od 50 lat związanego z naszym miastem. Gościa i uczestników spotkania przywitała wicedyrektor szkoły Pani Marzanna Puszkarska. Po powitaniu gromkimi brawami, dzieci z uwagą wsłuchiwały się w słowa autora, który w niezwykle interesujący sposób opowiadał o tym, jakie były początki jego twórczości, czym zajmował się oprócz pisania. Pan Kornacki zachęcał do czytania książek, bogacenia swojego słownictwa oraz wypowiadania się piękną polszczyzną. Odpowiadał również na pytania stawiane przez dzieci. Wśród nich znalazły się pytania: - Jak „rodzi się” książka?, - Ile książek napisał?, - Nad czym pracuje obecnie? Dzieci przygotowały gościowi niespodziankę – własnoręcznie wykonane ilustracje do „ Czarnej róży”. Sympatyczna atmosfera towarzysząca spotkaniu sprawiła, że czas spotkania minął bardzo szybko. W podziękowaniu za odwiedziny dzieci wręczyły Panu Kornackiemu wiązankę kwiatów, zaśpiewały piosenkę i złożyły życzenia z okazji zbliżających się świąt. Wydarzenie to upamiętniono wpisem do kroniki szkoły. Zainteresowani otrzymali dedykacje i autograf poety. Spotkanie było „żywą” lekcją języka polskiego. Dostarczyło wielu wzruszeń, zarówno dzieciom jak i nauczycielom. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

  • Mikołajki na "wesoło"

    Mikołajki na "wesoło"

     

    6 grudnia to dzień wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim również z niecierpliwością oczekiwali na przybycie Św. Mikołaja.

    Klasy zebrały się w świetlicy szkolnej, gdzie z uwagą obejrzały przedstawienie, przygotowane przez jedną z trzecich klas. W trakcie piosenki do świetlicy wkroczyli, a właściwie wjechali na rowerach Mikołajowie z orszakiem Śnieżynek. Przy wielkim aplauzie zgromadzonych, zajęli honorowe miejsca i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.

       Kolejne klasy przy wspaniałym dopingu kolegów rywalizowały na "wesoło" w przeróżnych konkurencjach. Był bieg slalomem z workiem mikołajowym na plecach, przenoszenie prezentów, toczenie wielkich piłek, skoki w workach i inne. Nie było wygranych , ani przegranych, liczyła się dobra zabawa.

    Zadowoleni ze starań uczniów Mikołajowie, przy pomocy Śnieżynek, na zakończenie zabawy wręczali uczniom długo wyczekiwane prezenty.

     

  • Kiermasz Bożonarodzeniowy

    Kiermasz Bożonarodzeniowy

     

    W świetlicy szkolnej Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, dnia 08.12.2011 r., odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez nauczycieli pracujących w świetlicy. Na kiermaszu sprzedawane były ręcznie wykonane ozdoby świąteczne : bombki, choinki, szydełkowe aniołki i gwiazdki, haftowane kartki oraz pyszne pierniczki. Przedmioty te wytworzyły dzieci, pod kierunkiem wychowawców świetlicy oraz przy współpracy z Panią Ewą Holeszczuk - nauczycielem bibliotekarzem.

    Kiermasz, jak co roku, cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

     

  • Lekcja pt.: „Zintegrujmy się w te Święta!”

    Lekcja pt.: „Zintegrujmy się w te Święta!”

    Dnia 6 grudnia nauczyciele-bibliotekarze przeprowadzili niecodzienną lekcję biblioteczną z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych z klas integracyjnych. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I-III gimnazjum oraz klas IV i VI szkoły podstawowej, łącznie trzynaścioro dzieci. Lekcja pt.: „Zintegrujmy się w te Święta!” rozpoczęła się od krótkiej rozmowy na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie przypomnieli sobie zwyczaje bożonarodzeniowe, symbolikę potraw wigilijnych, znaczenie kultywowania tradycji. Dzieci wykazały się dogłębną znajomością tematu. Chętnie włączały się do rozmowy. Udzielały wyczerpujących odpowiedzi. Następnie każdy uczeń otrzymał aniołka z masy solnej, którego należało pokolorować i udekorować według własnego pomysłu. Wszyscy z zaangażowaniem malowali anioły farbami, przystrajali je brokatem i włóczką. Mięli przy tym mnóstwo zabawy, czego dowodem były uśmiechy na ich twarzach. Radość udzielała się wszystkim, także nauczycielom. Świąteczny nastrój dodatkowo tworzył podkład muzyczny w postaci kolęd. Na zakończenie tej wyjątkowej lekcji wszyscy otrzymali ręcznie robione i pięknie zapakowane pierniczki. Nauczyciele-bibliotekarze

  • Mikołajkowy Turniej Szachowy w Międzyrzecu Podlaskim

    Mikołajkowy Turniej Szachowy w Międzyrzecu Podlaskim

    4 grudnia 2011 roku w Zespole Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim rozegrany został Mikołajkowy Turniej Szachowy dla Dzieci – uczniów szkół podstawowych. W turnieju uczestniczyli młodzi szachiści z powiatu łosickiego, włodawskiego i oczywiście z Międzyrzeca Podlaskiego. Turniej zorganizował po raz pierwszy Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim przy wsparciu sponsorów Spółdzielni Mleczarskiej Ryki, Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim.

    W zawodach wzięło udział 41 szachistów i szachistek. Najmłodszy szachista – Jurek Rzeńca liczył sobie zaledwie 6 lat. Zawody rozegrano na dystansie 7 rund po 30 min dla zawodnika systemem szwajcarskim.

    Pierwsze cztery miejsca w turnieju wywalczyli zawodnicy MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim. Zwyciężył dziewięcioletni Paweł Węgrzyniak, przed ośmiolatkami, Patrycją  Waszczuk i Danielem Łosickim. Czwarte miejsce zajęła Dominika Węgrzyniak.

    Pod koniec turnieju nieoczekiwanie pojawił się Święty Mikołaj, który wręczył wszystkim uczestnikom turnieju paczki i dyplomy. Zwycięzcom, wręczył puchary, medale i nagrody rzeczowe.

    Wyniki  znajdują się na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_4320/.

     

  • Finał Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych

    Finał Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych

               Zespół Szkół w Łomazach po raz kolejny gościł najlepszych szachistów szkół podstawowych Powiatu Bialskiego, którzy rywalizowali w Drużynowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych Powiatu Bialskiego o Puchar Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego. W tym roku w turnieju wystartowało 8  drużyn.

                Międzyrzec Podlaski reprezentowany był przez dwie szkoły,  Nr 3 i Nr 1.

    Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II z powodu wcześniej zaplanowanego wyjazdu na wycieczkę dwóch zawodniczek z „żelaznego” składu,  Dominiki Węgrzyniak – kl. V „s” i Igi Węgrzyniak – kl. VI „p” wystąpiła w składzie:I szachownica – Paweł Węgrzyniak – klasa III „a”, II szachownica – Patrycja Waszczuk – klasa II „a”, III szachownica – Paweł Kołodziej – klasa II „b” i Piotr Rzeńca – klasa IV „a”. IV szachownica – Lilianna Czopińska – klasy II „b”.

    Wszystkie dzieci to zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim.

    Pomimo młodego wieku, szachiści z Międzyrzeca Podlaskiego wykazali się wielką wolą walki i odpowiedzialnością za drużynę.

    W zawodach zdecydowanie zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, która wysoko wygrała wszystkie mecze i zgromadziła na swoim koncie 14 pkt meczowych. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim. 

    Obserwując walkę na poszczególnych szachownicach widziałem powagę z jaką zawodniczki i zawodnicy przystępowali do kolejnych partii. Finalistów Mistrzostw Polski Juniorów do lat 10, Patrycję Waszczuk i Pawła Węgrzyniaka  dzielnie wspierali Paweł Kołodziej, Piotr Rzeńca i Lilianna Czopińska. 

    Bardzo dobrą partię rozegrał w ostatnim meczu Piotr Rzeńca, który obronił się przed frontalnym atakiem przeciwnika i zachowując stoicki spokój pojmał do niewoli „wrogiego” króla.

    15 grudnia 2011 roku Mistrzowie Powiatu Bialskiego Ziemskiego wyjeżdżają do Tomaszowa Lubelskiego walczyć o Mistrzostwo Województwa.

  • TURNIEJ JUNIORÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Międzyrzec Podlaski 4.12.2011

    TURNIEJ JUNIORÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Międzyrzec Podlaski 4.12.2011

     

     

    I.    CEL:

    •             Upowszechnianie i popularyzacja sportu szachowego w Międzyrzecu Podlaskim - wśród dzieci i młodzieży.

    •             Stworzenie możliwości rywalizacji sportowej zawodnikom z różnych ośrodków szachowych połączonych z wymianą doświadczeń,

    •             Podnoszenie umiejętności szachowych i kwalifikacji zawodników,

    •             Integracja środowiska szachowego.

    II.  ORGANIZATORZY:

    •             MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim,

    •             Zespół Placówek Oświatowych Nr 3 ul. Leśna 2 w Międzyrzecu    Podlaskim,

    •             Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim.

    III.  SPONSORZY

    •             Bank Spółdzielczy w Międzyrzec Podlaskim

    •             Spółdzielnia Mleczarska Ryki

    •             Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim

    IV.  TERMIN I MIEJSCE:

    •             4.12.2011 r. (NIEDZIELA) godz. 10.00,

    •             Szkoła Podstawowa Nr 3 ul. Leśna 2, Międzyrzec Podlaski (świetlica, I piętro),

    V.   GRUPY TURNIEJOWE

    Dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół podstawowych z podziałem na chłopców i dziewczynki.

    Dodatkowa klasyfikacja – uczniowie klas I – III z podziałem na chłopców i dziewczynki.

    Organizator może dopuścić do gry w turnieju uczniów gimnazjów posiadających ranking do 1600.

    VI.   SYSTEM ROZGRYWEK I TEMPO GRY

    Turniej indywidualny – system szwajcarski – 7 rundowy, tempo gry  – 30 minut na partię dla każdego zawodnika. Możliwość uzyskanie V i IV kategorii.

    VII. OPŁATA STARTOWA

     – bez opłat

    VIII. ZGŁOSZENIA:

    Zgłoszeń do turnieju można dokonać na stronie turnieju www.chessabbiter.com, email: muks.gambit.miedzyrzec@op.pl.

    W celu sprawnego przeprowadzenia zawodów prosimy o dokonywanie wcześniejszych zgłoszeń.

    VIII.  NAGRODY:

    Nagrody i trofea przewidziane są wyłącznie dla adresatów turnieju (uczniowie szkół podstawowych i dzieci młodsze), aczkolwiek organizator nie może wykluczyć niespodzianek.

      I miejsce – Puchar Świętego Mikołaja (z podziałem na chłopców i dziewczęta) + dyplom

     II miejsce – medal + dyplom z podziałem na juniorów i juniorki,

    III miejsce - medal + dyplom z podziałem na juniorów i juniorki.

    Nagrody rzeczowe gwarantowane dla 25% uczestników turnieju.

    Dyplomy dla wszystkich uczestników turnieju.

     

    Dodatkowa klasyfikacja klasy I – III.

      I miejsce – medal z podziałem na juniorów i juniorki + upominek

     II miejsce - medal z podziałem na juniorów i juniorki + upominek

    III miejsce - medal z podziałem na juniorów i juniorki + upominek

     

    Organizator przewiduje również upominki dla:

    - najlepszego zawodnika i zawodniczki o rankingu 1000,

    - Najlepszego zawodnika i zawodniczki o rankingu odpowiednio 1200 i 1100.

    Nagrody i medale nie będą łączone.

    IX. INFORMACJE DODATKOWE

    - w turnieju obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego (szachy szybkie),

    - odpowiedzialność za pobyt na turnieju dzieci i młodzieży niepełnoletniej ponoszą rodzice i opiekunowie,

    - dojazd i powrót oraz ubezpieczenie organizowane są przez zawodników i ich opiekunów we własnym zakresie,

    - z uwagi na to, że turniej rozegrany zostanie w szkole prosimy opiekunów o zabranie dla dzieci obuwia na zmianę,

    - ostateczna interpretacja komunikatu należy wyłącznie do organizatora.

    Serdecznie zapraszamy!

  • To już 10 lat istnienia klas integracyjnych w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim

    To już 10 lat istnienia klas integracyjnych w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim

     

    3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.  Co roku, od czasu kiedy istnieją w naszej szkole klasy integracyjne dzień ten poświęcony jest promowaniu integracji z osobami niepełnosprawnymi. Z tej okazji odbył się apel słowno-muzyczny pod hasłem „Nie ma lepszych nie ma gorszych”, który prowadzili uczniowie klasy 6b integracyjnej.

     Poruszał on problemy akceptacji, zrozumienia, tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka. Podczas uroczystości uczniowie klasy 2d integracyjnej zaprezentowali inscenizację pt” Pilny list do Świętego Mikołaja”, klasa 1a i 4a zaśpiewały pouczające piosenki o przyjaźni i akceptacji. Chętni uczniowie wzięli udział w krótkim quizie, poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone brawami publiczności i nagrodą ufundowaną przez organizatorów imprezy.

    Koniec uroczystości uświetniły występy taneczne uczniów klas 3c,4b, 6s,6c  co wzbudziło duże zainteresowanie publiczności. Imprezę przygotowali nauczyciele Zespołu ds. Integracji funkcjonującego przy Szkole Podstawowej nr 3.

  • Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim

    Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim

     20 listopada 2011 roku Zespół Placówek Oświatowych po raz kolejny gościł „małych” i „dużych” szachistów. Podobnie jak w październiku uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w siedmiorundowym turnieju z tempem gry 30 minut na zawodnika na partię. Natomiast starsza młodzież i dorośli grali w turnieju 9 – cio rundowym z tempem gry 15 minut. Ogółem w zawodach wzięło udział 52 zawodników i zawodniczek z Włodawy, Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego i oczywiście z naszego miasta. W turnieju uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął uczeń klasy III „a” - Paweł Węgrzyniak, który uzyskał 6,5 z 7 punktów. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy V „s” Dominika Węgrzyniak. W klasyfikacji uczniów szkół podstawowych drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie SP 1 w Międzyrzecu Podlaskim - Daniel Łosicki i Sebastian Szcześniak. W klasyfikacji dziewcząt drugie miejsce zajęła Patrycja Waszczuk z klasy II „a”. Trzecie miejsce przypadło Idze Węgrzyniak z klasy VI „p”. Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim. Równolegle został rozegrany turniej szachów szybkich P 15, w którym nie było ograniczeń wiekowych. W silnie obsadzonym turnieju (średni ranking 1817) wzięło udział 22 zawodników z Radzynia Podlaskiego, Kąkolewnicy, Białej Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego. Zwyciężył zawodnik z Radzynia Podlaskiego - Łukasz Dymek, przed międzyrzeczaninem Adamem Łukasikiem i Piotrem Turowskim z Radzynia Podlaskiego.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć