Menu

  • ZIELONA SZKOŁA NA MAZURACH

    ZIELONA  SZKOŁA  NA MAZURACH

    W dn. 29.05 – 2.06.2010 klasy II b, III c, III d oraz kilku uczniów z kl. I a uczestniczyło w zielonej szkole na Mazurach.  W czasie naszego pobytu odwiedziliśmy:

    • Sanktuarium Maryjne w Św. Lipce, gdzie wysłuchaliśmy koncertu organowego
    • Barokowy zamek w Reszlu
    • Muzeum Ludowe i skansen w Węgorzewie
    • Bunkry niemieckich oficerów z czasu II wojny światowej w Mamerkach
    • Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie
    • Wieżę Ciśnień w Giżycku
    • Park wodny „Tropikana” w Mikołajkach
    • Galindię
    • Pływaliśmy statkiem po jez. Niegocin
    • Największą atrakcją były wyścigi na gokartach w parku w Giżycku.

    Wieczorami bawiliśmy się na placu zabaw przed naszym ośrodkiem w Kruklankach, czasami również uczyliśmy się lub spacerowaliśmy brzegiem jez. Gołdapiwo.

    Wyjazd był bardzo udany.

  • Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 3

    Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 3

    Dzieci lubią bawić się, smiać, chcą być wesołe i szczęśliwe. Wiele radości dostarczył Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 3. Pierwszym etapem świętowania było obejrzenie przedstawienia pt. "Złota Rybka", przygotowanego przez uczniów klasy pierwszej przy współpracy z klasą drugą gimnazjum. Wrażenia ze spektaklu zostały uwiecznione w grupowych pracach plastycznych. Po krótkim poczęstunku uczniowie przystąpili do szeregu konkurencji sportowych. Najwięcej emocji dostarczyły zawody w przeciąganiu liny. Było mnósto śmiechu - zwłaszacza, gdy do rywalizacji stanęły panie wychowawczynie. W konkurencjach indywidualnych: kręcenu hula- hop, kozłowaniu piłki, najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody. Na zakończenie tego dnia każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

  • 1 czerwca - Dzień Dziecka

    1 czerwca - Dzień Dziecka

    Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciakom, aby serduszka Wasze gorące były zawsze jak słońce, aby Wasze dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!

  • Prezentacja naszej szkoły na placu Jana Pawła II

    Prezentacja naszej szkoły na placu Jana Pawła II

    W dniu 22.05.2010 na rynku miasta odbyła się prezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi. Przybyli na miejsce widzowie mogli obejrzeć przygotowane specjalnie na tą okazję występy uczniów naszej szkoły oraz pośmiać się z dowcipów opowiadanych co chwila przez prowadzące prezentację uczennice kl. VI a, Kingę Dudzińską i Gabrysię Mościcką.
    Podczas prezentacji mogliśmy zobaczyć tradycyjne tańce w wykonaniu klas 3 d i 2 a, które przygotowane zostały przez p. Małgorzatę Rumowską i p. Małgorzatę Matejek. Mogliśmy również obejrzeć montaż słowno-muzyczny pt. „O teatrze” przygotowany przez kl. 3 a i p. Krystynę Paluszkiewicz. Było też słowo o ekologii w postaci inscenizacji przygotowanej przez p. Beatę Ługowską i kl. 4 p. Nie obyło się bez sprawdzenia wiedzy uczestników prezentacji na temat historii Polski. Jak się okazało, nie wszystkie pytania quizu przygotowanego przez p. Artura Domańskiego, były banalnie proste. Odbył się również konkurs z języka polskiego na najszybsze czytanie. Uczestnicy konkursu przygotowanego przez p. Beatę Englender musieli w jak najkrótszym czasie przeczytać jak najwięcej wyrazów. Plątały się języki … Pod koniec prezentacji można było posłuchać utworów obcojęzycznych. Dziewczęta z klas VI-tych, które przygotowywały się pod kierunkiem p. Mileny Jakubowicz, zaprezentowały piosenkę w języku niemieckim pt. „Schnappi Das Kleine Krokodil”. Następnie uczestnicy imprezy wysłuchali utworu Michaela Jacksona pt. „Heal the world” w wykonaniu ponad pięćdziesięcioosobowej grupy z klas V-tych i VI-tych. Podczas gdy uczniowie prezentowali swoje umiejętności na scenie, nauczyciele świetlicy zdobili twarze i ręce chętnych kolorowymi rysunkami.
    Na koniec prowadzące prezentację podziękowały zebranym na rynku miasta nauczycielom, rodzicom oraz przechodniom za spędzony wspólnie czas oraz zaprosiły na kolejną prezentację naszej szkoły, która odbędzie się już za rok!

    Gł. koordynator
    Małgorzata Goś

  • Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

    Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

    Dnia 20. 05. 2010 r. klasa III c pod opieką pań : Bożeny Węgrzyniak i Małgorzaty Łysakowskiej, odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, a także do czego służy katalog i w jaki sposób należy z niego korzystać. Chętni uczniowie uczyli się samodzielnie wyszukiwać książki na półkach. Trzecioklasistom tak bardzo spodobała się biblioteka, że postanowili się do niej zapisać, by móc wypożyczyć interesujące ich pozycje. Na pamiątkę odwiedzin, każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki w formie kolorowego kalendarzyka. Gorace podziękowania ślemy paniom bibliotekarkom za bardzo miłe przyjęcie.

  • Konkurs z języka angielskiego dla klas IV-VI

    Konkurs z języka angielskiego dla klas IV-VI

    Dnia 12 maja br. odbył się konkurs z języka angielskiego dla klas IV-VI. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego. W skład komisji weszły p. Małgorzata Goś (przewodniczący), p. Maria Koc (członek) oraz p. Anna Ostapiuk (członek). W konkursie wzięło udział ogółem 117 uczniów. Wyniki przeprowadzonego konkursu są następujące:


    KLASA IV

    1. Katarzyna Petruk

    2. Julia Korpysz

    3. Małgorzata Buczak

    3. Patryk Filipczuk

    3. Piotr Rabek


    KLASA V

    1. Weronika Matysiak

    2. Eryk Domański

    3. Eryk Szczypiński


    KLASA VI

    1. Julia Harasimiuk

    2. Izabela Kurenda

    3. Karolina Grzeszyk

    3. Kinga Dudzińska


    Zwycięzcom gratulujemy.

    Organizatorzy

  • III Rajd Rowerowy "Śladami Powstańców Styczniowych"

    III Rajd Rowerowy "Śladami Powstańców Styczniowych"

    Dnia 11.05.2010r. odbył się III Rajd Rowerowy "Śladami Powstańców Styczniowych" organizowany przez Szkołę Podstawową im. Karola Krysińskiego w Rudnikach i Nadleśnictwo Międzyrzec. Uczestnicy przejechali trasę Międzyrzec Podlaski - Rudniki - Dołha - Żerocin - Utrówka - Międzyrzec Podlaski.
    Strażacy z OSP Stołpno udzielali ewentualnej pomocy technicznej i przedmedycznej dla rowerzystów. Według wcześniejszych planów Rajd miał odbyć się 5 maja, ale ze względu na pogodę został przełożony.
    Każda szkoła uczestnicząca w Rajdzie otrzymała okolicznościowy puchar ufundowany przez Nadleśnictwo Międzyrzec, a każdy uczestnik Rajdu dyplom.

    Uczestnicy z naszej szkoły:

     1. Magda Brodawka
     2. Aleksandra Siedlanowska
     3. Magdalena Borkowicz
     4. Adrianna Charczuk
     5. Natalia Bankiewicz
     6. Bartłomiej Filimon
     7. Aleksandra Matejuk
     8. Adam Węgrzyniak
     9. Karol Karczewski
     10. Bartosz Puszkarski
     11. Łukasz Strep

    Opiekunowie Katarzyna Filimon i Urszula Więckowska
     

  • Wycieczka do wioski indiańskiej

    Wycieczka do wioski indiańskiej

    Dnia 11.05.2010 r. klasy 4s, 6b i 6d odwiedziły Wioskę Indiańską znajdującą się nieopodal Węgrowa. Uczniowie mieli okazję zaobserwować w jakich warunkach żyli niegdyś Indianie zamieszkujący teren Ameryki Północnej, zapoznali się między innymi: z bronią myśliwską, instrumentami muzycznymi, charakterystycznymi elementami strojów indiańskich; podziwiali również naturalnej wielkości, malowane tipi.Uczestnicy wycieczki mogli poczuć się choć na chwilę jak prawdziwi Indianie: strzelając z dmuchawki, indiańskiego łuku, rzucając włócznią do celu i łowiąc ryby. Mieli także okazję nauczyć się tańca indiańskiego. Po wyjściu z wioski, uczniowie zwiedzili fermę strusi. Wycieczka zakończyła się seansem filmu w wersji 3D, pt..”Jak wytresować smoka”

  • DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

    DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

     Już po raz kolejny społeczność naszej Szkoły obchodziła Dzień Patrona - Jana Pawła II. Uroczystości zorganizowane dnia 18.05.2010r. zostały połączone z inauguracją 20-lecia istnienia Szkoły. W ceremonii brali udział zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie oraz Grono Pedagogiczne, Rodzice i zaproszeni goście. Klasy 0-IV rozpoczęły świętowanie, jako widzowie musicalu pt. „Zawsze razem”, który opracowano w oparciu o dramat Karola Wojtyły zatytułowany „Przed sklepem jubilera”. Spektakl pieczołowicie przygotowano dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli a przede wszystkim s. Katarzyny Turowicz. Wspaniali wykonawcy ciekawie przygotowanych ról, to min. p. Stanisław Gregorczyk, a także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 3. Ponadto udział wzięli uczniowie innych szkół. Musical wystawiano dwukrotnie, by możliwość obejrzenia go mieli również uczniowie klas V, VI Szkoły Podstawowej i I, II, III Gimnazjum. Między spektaklami odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele p.w. Chrystusa Króla. Tuż po niej delegacje Szkoły Podstawowej Nr 3, Gimnazjum Sportowego Nr 3, jak również goście, w tym Burmistrz Miasta p. Artur Grzyb i przedstawiciele duchowieństwa, złożyli kwiaty pod Pomnikiem Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim. Odbyło się to przy asyście Sztandaru i Pocztu oraz uczniów. W tym czasie uczniowie kl. 0-IV składali wiązanki kwiatów przy popiersiu Papieża w budynku szkoły. Całość obchodów zorganizowana została w sposób niezwykle ciekawy i przemyślany. Bardzo istotnym jest fakt, że było to przedsięwzięcie pełne refleksji i wskazówek dla nas, jako rodziców, nauczycieli o także uczniów.

  • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas III

    Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas III

     

     

    23 kwietnia 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas III.

    Do konkursu przystąpili uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim wyłonieni w etapie szkolnym. Łącznie przystąpiło 12 uczniów, po 4 z każdej szkoły.


    Konkurs przeprowadziła i przygotowała nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1 p. Elżbieta Filimon. W skład komisji weszły po dwie wychowawczynie klas trzecich z poszczególnych szkół. Uczniowie mieli za zadanie napisać tekst ze słuchu o „Światowym Dniu Ziemi” a następnie wykonali szereg trudnych ortograficznych łamigłówek.


    Poziom był wyrównany. Zwycięzcami konkursu zostali:

    I miejsce: Paulina Chalinowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1

    II miejsce: Iga Łukasiewicz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1

    III miejsce: Dominika Węgrzyniak, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3


    Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, które wręczyła p. dyr Szkoły Podstawowej nr 1 Teresa Turska.

  • 22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI

    22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI

    W ramach obchodów Dnia Ziemi przypadającego na 22 kwietnia w naszej szkole przeprowadzono szereg działań mających na celu wzmacnianie postaw proekologicznych, będących kontynuacją wieloletnich tradycji. Do udziału w różnorodnych akcjach zaangażowani byli wszyscy uczniowie naszej szkoły.
         Oto niektóre działania:
    Twórczość plastyczna - pierwszym wspólnym działaniem była akcja informacyjna: przygotowanie i wyeksponowanie plakatów dotyczących ochrony środowiska naturalnego.
    Apele tematyczne – odbyły się dwa apele przygotowane (pod opieką nauczycieli
    p. Małgorzaty Rumowskiej, p. Beaty Ługowskiej oraz p. Teresy Półtorak) przez uczniów klas: III „d”, IV „p” i VI „a”, przeznaczone odpowiednio dla uczniów wszystkich poziomów nauczania.
    Lekcja otwarta „Szanuj Naszą Planetę” – uczniowie klasy I integracyjnej wraz z nauczycielami
    p. Iwoną Kowalczuk i p. Sylwią Muszyńską, przygotowali zajęcia ekologiczne dla przyszłych pierwszoklasistów z zaprzyjaźnionych przedszkoli.
    Konkursy wiedzy – przedstawiciele klas na wszystkich poziomach mieli możliwość wykazania się wiedzą z zakresu zagadnień przyrodniczo – ekologicznych. Prezentujemy listę uczniów, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów:

    Kl. I – Jakub Puszkarski kl. I „c”
    Kl. II – Piotr Rzeńca kl. II „b”
    Kl. III – Dominika Węgrzyniak kl. III „c”
    Kl. IV – Konrad Baran kl. IV „b”
    Kl. V – Karol Karczewski kl. V „s”
    Kl. VI – Filip Łaskawiec kl. VI „p”


    Międzyszkolny Turniej Wiedzy „Potyczki Ekologiczne” – delegaci szkół podstawowych z naszego miasta spotkali się w celu zaprezentowania swoich wiadomości i umiejętności. Uczniowie pracowali
    w mieszanych zespołach w atmosferze zdrowej, koleżeńskiej rywalizacji.
    Komisję konkursową stanowili nauczyciele wszystkich szkół: p. Grażyna Mikołajczuk (SP 1),
    p. Agnieszka Daniluk (SP 2) oraz p. Monika Trzpil – organizator turnieju (SP 3)
    Wszyscy uczestnicy otrzymali wartościowe nagrody książkowe.
    Sprzątanie Świata – uczniowie wielu klas wraz z opiekunami wzięli udział w corocznej akcji porządkowania najbliższego otoczenia.
    Zadrzewianie terenów wokół szkoły – uczniowie klasy II „b” i VI „p” posadzili ponad 40 drzew pozyskanych od Nadleśnictwa Międzyrzec. Uczniowie pracowali pod opieką p. Katarzyny Mikołajczuk i p. Moniki Trzpil, które udzielały pomocy głównie w formie wskazówek dotyczących sposobu sadzenia oraz pielęgnacji roślin.


  • Karol Karczewski - trzeci w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym z cyklu „Wielcy Polacy XX wieku”

    Karol Karczewski - trzeci w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym z cyklu „Wielcy Polacy XX wieku”

     W dniach 6 – 7 maja 2010 roku na KUL w Lublinie odbył się Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny z cyklu „Wielcy Polacy XX wieku” pod hasłem „Profesor Mieczysław Albert Krąpiec OP – kapłan, filozof, pedagog, patriota – niestrudzony w walce o zachowanie polskiej kultury narodowej”. W konkursie Międzyrzec Podlaski reprezentował Karol Karczewski uczeń klasy 5 s Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Konkurs składał się z dwóch części: część pisemna – formie klasycznego testu z pytaniami otwartymi oraz część ustna – do wyboru dwa z trzech wylosowanych pytań. Przewodniczącą komisji była s. prof. Z. Zdybcka – uczennica o. prof. A. Krąpca, wieloletni pracownik KUL, wybitny filozof polski. W komisji zasiedli również o. mgr Tomasz Dostatni OP, dr Barbara Kiereś, mgr Bronisław Krąpiec – bratanek o. Alberta Krąpca, ks. dr Tomasz Duma oraz mgr Jacek Lakomy. Konkurs zorganizowała fundacja Deo et Pater im prof. A. Krąpca OP z prezesem Hanną Stefańską na czele.

    Po konkursie uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzali okolicznościowe wystawy poświęcone o. prof. A. Krąpcowi, a po obiedzie m.in. zwiedzili Stare Miasto, Zamek Lubelski, klasztor Dominikanów, w którym mieszkał i tworzył o. prof. Krąpiec. Pierwszy dzień zakończył się uroczystą kolacją w refektarzu klasztoru o. Dominikanów.

    Drugiego dnia Katedra Metafizyki KUL i Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zorganizowało spotkanie poświęcone osobie i dziełu ojca profesora Mieczysława A. Krąpca. Spotkanie rozpoczęło się od złożenia wiązanki pod pomnikiem Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego na dziedzińcu KUL. Po zwiedzeniu muzeum KUL zebrani udali się na grób o. A. Krąpca przy ul. Lipowej. Następnie uczestniczyli we Mszy Św. w Kościele Akademickim w intencji śp. o. prof. A. Krąpca, której przewodniczył Ordynariusz Diecezji Radomskiej Henryk Tomasik – absolwent KUL. Po krótkiej wypowiedzi filmowej „O kulturze”oraz sympozjum naukowym nt „Mieczysława A. Krąpca - koncepcja kultury” w ramach cyklu „Wykłady Otwarte im. prof. A. Krąpca” zorganizowanym dla upamiętnienia II rocznicy śmierci o. A. Krapca, czołowego przedstawiciela Lubelskiej Szkoły Filozofii Realistycznej, niestrudzonego promotora i obrońcy polskiej kultury humanistycznej, nastąpiło wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego „Wielcy Polacy XX”.

    Uczeń naszej szkoły Karol Karczewski wykazał się ogromna wiedzą i zdobył III miejsce.

    W konkursie brały też udział uczestnicy z Litwy i Ukrainy.

  • Konkurs „Młodość – Trzeźwość 2010”

    Konkurs „Młodość – Trzeźwość 2010”

      Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z dużym zaangażowaniem przystąpili do konkursu „Młodość - Trzeźwość 2010”, który od wielu lat jest organizowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim. W tym roku szkolnym konkurs przebiegał pod hasłem: „Moje pasje i zainteresowania – alternatywą dla uzależnień”. Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem opiekunów, wspierani przez rodziców, zaprezentowali ogromną pomysłowość oraz wysoki poziom artystyczny i literacki przygotowanych przez siebie prac.W dniu 20. 04. 2010 r., podczas uroczystego podsumowania Konkursu „Młodość - Trzeźwość 2010”, wyraźnie wzruszeni uczniowie, z rąk Burmistrza Miasta p. Artura Grzyba, odebrali 20 nagród i wyróżnień. Po raz kolejny Nasza Szkoła górą!Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a było ich w szkole bardzo wielu. Doceniamy pracę każdego ucznia - nagrodzoną, czy też nie - albowiem stanowi świadectwo zaangażowania, rozwoju osobowego, pomysłowości, pasji, zainteresowań i jest cenną alternatywą dla uzależnień!!!

     

    PRACE NAGRODZONE - KONKURS PLASTYCZNY

     

    Imię i nazwisko

    klasa

    pozycja

    Adam Kasianiuk

    5a

    I miejsce

    Izabela Petruczenko

    4s

    II miejsce

    Julia Giersz

    5a

    III miejsce

    Paulina Kubik

    5b

    III miejsce

    Adrianna Turska

    6p

    wyróżnienie

    Magdalena Biernacka

    6d

    wyróżnienie

    Izabela Kurenda

    6b

    wyróżnienie

    Aleksandra Siedlanowska

    6b

    wyróżnienie

    Sandra Kałan

    5c

    wyróżnienie

    Bartłomiej Filimon

    5d

    wyróżnienie

    Natalia Golec

    6a

    wyróżnienie

    Brajan Pawłowski

    6b

    wyróżnienie

    Olga Myszka

    5a

    wyróżnienie

     

     

     

    PRACE NAGRODZONE – KONKURS LITERACKI

     

     

    IMIĘ I NAZWISKO

    KLASA

    POZYCJA

    Ostapiuk Dominika

    6p

    I miejsce

    Weronika Matysiak

    5b

    I miejsce

    Marcin Krupski

    4a

    II miejsce

    Bartłomiej Filimon

    5d

    III miejsce

    Natalia Brankiewicz

    5d

    wyróżnienie

    Natalia Pawłowska

    5c

    wyróżnienie

    Adrianna Turska

    6p

    wyróżnienie

     

    Opracowała: DK

  • KONKURS MATEMATYCZNY KLAS PIERWSZYCH

    KONKURS MATEMATYCZNY KLAS PIERWSZYCH

    W marcu 2010 roku odbył się I etap konkursu matematycznego, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas pierwszych. Uczestnicy konkursu zmagali się z pięcioma zadaniami. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 13 osób. W połowie kwietnia przeprowadzono II etap konkursu i tym razem przed uczestnikami postawiono pięć zadań. Maksymalną ilość punktów zdobył uczeń I "d" Dawid Kusyk, który zajął pierwsze miejsce.  Ex aequo drugie miejsce zajęli uczniowie I "a" Tomasz Kowalczuk i Julia Łaskawiec.

  • ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

    ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

     Od 1 września do grudnia 2009 r. kl. II b uczestniczyła w realizacji Projektu ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Obecnie w Projekcie uczestniczy kl. I a. Jest to Projekt Edukacyjny współfinansowany przez Unię Europejską w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżet państwa. Głównym celem Projektu jest wdrożenie modelu edukacji, dostosowanego do potrzeb i możliwości uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, emocjonalnego, społecznego i motorycznego dzieci odbywa się przez kształtowanie kompetencji kluczowych w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Wykorzystanie w praktyce tej teorii zapewnia uczniom doświadczenia edukacyjne i społeczne na miarę ich zainteresowań, uzdolnień, możliwości i potrzeb. Umożliwia działania we wszystkich dziedzinach aktywności prowadzących do rozwijania kompetencji kluczowych, a szczególnie: językowej, matematyczno-przyrodniczej, artystycznej, ruchowej, komunikacyjnej oraz społecznej. Praca z dziećmi jest prowadzona w czasie zajęć obowiązkowych w ramach realizacji podstawy programowej oraz na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Realizacja zajęć dodatkowych jest oparta o własne pomysły nauczyciela. Dzieci z chęcią i ogromnym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach. Samodzielnie podejmują różnorodne działania w Dziecięcych Ośrodkach Zainteresowań, w których mają do dyspozycji wiele atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Jest to nauka połączona ze świetną zabawą. Daje im to wiele radości i satysfakcji, zwłaszcza, że podejmują samodzielnie zadania w dowolnie wybranym własnym tempie.


  • Konkurs - Twórczość Juliana Tuwima

    Konkurs - Twórczość Juliana Tuwima

    Dnia 20.04.2010 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs skierowany do uczniów klas I - II szkoły podstawowej. Głównym jego celem było promowanie twórczości Juliana Tuwima, jak również rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych, popularyzacja szeroko rozumianej kultury słowa oraz nabywanie doświadczenia w wystąpieniach publicznych.

      Jury w składzie: p. Emilia Grudzińska - Konewko, p. Małgorzata Łysakowska oraz p.Natalia Żelisko, w ocenie wystąpień brało pod uwagę następujące czynniki:

     - dobór wiersza dostosowany do wieku dziecka,

     - interpretacja utworu,

     - opanowanie pamięciowe,

     - tempo mówienia,

     - kultura słowa,

     - ogólny wyraz artystyczny.

      Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.

      Przed jury zaprezentowało się 21 uczniów z klas : I a, I d, I c, II b, II c.

      Wyłoniono następujących zwycięzców :


      I miejsce : Marta Tchórzewska II b

      II miejsce : Julia Skólimowska I a

      III miejsce : Natalia Kowalewska I c


      Zwycięzcy nagrodzeni zostali książkami oraz słodyczami.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

  • Wojewódzki Turniej Szkół Podstawowych w szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty

    Wojewódzki Turniej Szkół Podstawowych w szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty

    W dniu 19 kwietnia 2010 roku w Fajsławicach odbył się Wojewódzki Turniej Szkół Podstawowych w szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty.Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim wystąpiła w składzie: Jakub Gontarewicz - kl. VI S, Iga Węgrzyniak - kl. IV P, Dominika Węgrzyniak - kl. III C oraz Paweł Węgrzyniak - kl. I A
    Tradycyjnie, I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego uzyskując 24 pkt, z 28 możliwych do zdobycia, przed Szkołą Podstawową z Leśniowic – 20 pkt. i SP Nr 14 w Lublinie – 19,5 pkt. Reprezentacja naszej szkoły zajęła bardzo dobre - czwarte miejsce z dorobkiem 18,5  pkt. Sklasyfikowane zostały 23 drużyny. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt Dominika Węgrzyniak zajęła 5 miejsce.

  • 70 rocznica zbrodni katyńskich

    70 rocznica zbrodni katyńskich

    13.04.2010r. nasza szkoła, zorganizowała apel poświęcony siedemdziesiątej rocznicy zbrodni katyńskiej. Ponadto poruszono kwestie tragedii, która miała miejsce dnia 10.04.2010r. w Smoleńsku. Apel rozpoczęto od minuty ciszy, ku czci wszystkim poległym. Uczniowie przypomnieli historię wymordowanych Polaków, odczytali listę osób, które zginęły w katastrofie lotniczej, recytowali wiersze… Następnie przemówił p. Dyrektor Roman Sidorowicz. Przez cały czas trwania apelu, na rzutniku wyświetlane były zdjęcia, fragmenty filmu „Katyń” A. Wajdy, zaś w tle można było usłyszeć poruszający podkład muzyczny. Poza tym, zachwycał cały wystrój wnętrza, oraz wystawka zdjęć i opisu książek poświęconych zbrodni dokonanej w Katyniu, pochodząca ze zbioru p. Emilii Grudzińskiej-Konewko. Apel zorganizowany został dzięki zaangażowaniu p. Anny Kasianiuk i p. Artura Domańskiego oraz kl. II p gimnazjum. Po uroczystości delegacja szkoły zmówiła modlitwę i zapaliła znicze przy portrecie pary prezydenckiej, znajdującym się na placu głównym w Międzyrzecu Podlaskim.

  • W hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej, która miała miejsce dnia 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim oddała cześć pamięci zmarłych. Ponieważ podczas tragicznego lotu zginęły najważniejsze osobistości narodu Polskiego, w tym prezydent Lech Kaczyński ze swoją małżonką Marią, zajęcia szkolne dnia 12.04.2010r. rozpoczęły się od minuty ciszy. Ponadto prowadzono rozmowy z uczniami w celu wyjaśnienia im znaczenia słowa „żałoba”, kwestii tragicznego zdarzenia jakie miało miejsce. Również tłumaczono, jak należy zachować się w obliczu tak wielkiego  dramatu narodowego. W wielu miejscach szkoły umieszczono zdjęcia ofiar a przy nich czarne wstążki, symbol żałoby. Sztandar szkoły, jak również flaga Polska przepasane zostały kirem. Łączymy się w smutku z rodzinami ofiar i wszystkimi rodakami!

  • Apel przy pomniku Jana Pawła II

    Apel przy pomniku Jana Pawła II

    Dnia 02.04.2010 r. w rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim, przy pomniku tegoż wielkiego Polaka, odbył się apel mający na celu uczczenie pamięci papieża. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, złożyła kwiaty przy pomniku. Ponadto, w całą uroczystość zaangażowali się uczniowie, jak również nauczyciele naszej szkoły. Odmówiono modlitwy oraz śpiewano pieśni religijne, przy akompaniamencie gry na gitarze siostry Stelli. Również w tym dniu, od godziny 9.00 do 13.00,  młodzież szkolna sprawowała wartę przy pomniku Jana Pawła II.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć