Menu

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY

    WYCIECZKA  DO  WARSZAWY

    W dn. 13.10.2010 klasy I a i III b wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Przez całą drogę towarzyszył nam pilot, który opowiadał wiele ciekawych rzeczy o stolicy dawniej i dziś, pokazywał najciekawsze miejsca i budowle na trasie naszego przejazdu.

    Program wycieczki rozpoczęliśmy w Muzeum Techniki, gdzie uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych:  klasa III-  „Skąd ten prąd?”, a klasa I – „Wynalazki”.

    Następnie udaliśmy się do teatru „Bajka”. Mogliśmy na żywo podziwiać wspaniałą grę znanych z telewizji  aktorów . Oglądaliśmy pełną  humoru sztukę pt. „Ferdynand Wspaniały”.

    Kolejnym punktem programu był obiad (może trochę niezdrowy, ale ulubiony przez dzieci) w Mc Donald’s.

    Na koniec czekała nas największa atrakcja – kino 5D, gdzie obejrzeliśmy film pod tytułem „Tsunami”.  Niewątpliwie ten punkt programu wzbudził największe emocje , nie wspominając o bolących gardłach i chrypce, które były wynikiem żywej reakcji na to, co widzieliśmy na ekranie. Zdania na temat udziału w tym seansie, były podzielone: jedni – chcieli obejrzeć film raz jeszcze, inni- przysięgli, że nigdy już nie pójdą do kina 5D.

    Wycieczka była bardzo udana, czekamy teraz na zimowy wyjazd w góry.

  • VIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym "Równych szans"rozegrany w ramach obchodów Dnia Papieskiego w Siedlcach.

    VIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym "Równych szans"rozegrany  w ramach obchodów Dnia Papieskiego w Siedlcach.

     W dniach 9 - 10 października w ramach obchodów Dnia Papieskiego został rozegrany VIII Międzynarodowy Turniej Szachowy "Równych szans". Turniej objęli honorowym patronatem Biskup Siedlecki dr hab. Zbigniew Kiernikowski oraz Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski. O zwycięstwo ubiegało się 83 szachistów z Polski i Białorusi.W klasyfikacji dziewcząt z klas IV - VI  najlepsza okazała się Katia Dubowskaja z Brześcia z 5,5 pkt. Tę samą liczbę punktów zdobyła uczennica klasy IV „S” naszej szkoły Dominika Węgrzyniak, która zajęła II miejsce i o pół punktu wyprzedziła trzecią w klasyfikacji Igę Węgrzyniak z klasy V „P” Wśród uczniów klas I - III szkół podstawowych, podobnie jak w roku ubiegłym zwyciężył Paweł Węgrzyniak z klasy II „A”, uzyskując 5,5 pkt. Drugie miejsce przypadło Maciejowi Bartosiakowi z Sokołowa Podlaskiego, a trzecie Filipowi Piskorskiemu z Siedlec. Obaj uzyskali po 5 pkt.W tym miejscu warto wspomnieć, żepapież Jan Paweł II był miłośnikiem szachów.  Szczególnie udzielał się obu tym pasjom w okresie studiów w Krakowie w latach czterdziestych, jeszcze przed otrzymaniem święceń kapłańskich. Na łamach francuskiego czasopisma „Europe Echecs” opublikowane zostały cztery zadania autorstwa Karola Wojtyły, pochodzące z 1946 roku Brak czasu nie pozwalał papieżowi na grę w szachy. Nie zarzucił On jednak zupełnie kontaktów z szachownicą. Ostatnio na krótko jeszcze przed śmiercią kardynał Villon grywał z nim w szachy.

  • Ślubowanie klas pierwszych w roku szkolnym 2010/2011

    Ślubowanie klas pierwszych w roku szkolnym 2010/2011

    Data 7 października 2010 r. zapadnie uczniom klas pierwszych na długo w pamięci. Był to bowiem dla nich dzień wyjątkowy. Tego dnia zostali pasowani na pierwszoklasistów, a tym samym uroczyście przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim.

    Uroczystość rozpoczęła się o godz. 16.20 mszą świętą odprawioną w intencji pierwszoklasistów.  Uroczystość uświetnili swą obecnością zaproszeni goście w osobach:

    • Dyrektora ds. Oświaty Pani Ewy Kozłowskiej
    • Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Andrzeja Kota

                W pierwszej części uroczystości dzieci zaprezentowały zgromadzonym gościom krótki program artystyczny, po którym nastąpiło uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowanie, pierwszoklasiści potwierdzili złożeniem „odcisków palca” w kronice szkoły.

                Kolejnym etapem uroczystości było pasowania dzieci na uczniów klasy pierwszej, symbolicznym kolorowym ołówkiem, przez Dyrektora Szkoły pana Romana Sidorowicza i  panią Wicedyrektor Marzannę Puszkarską.

                Po oficjalnej uroczystości nadszedł czas na przyjemności.  Pierwszaki wraz z wychowawcami i rodzicami rozeszły się do klas, gdzie czekała na nich niespodzianka przygotowana przez rodziców. Zabawa przy muzyce była bardzo wesoła i udana.

  • PIELGRZYMKA DO HORODKA

    PIELGRZYMKA DO HORODKA

             7 października, z pieśnią na ustach, uczniowie klas szóstych pod przewodnictwem siostry Stelli, księdza Darka i księdza Marka, wyruszyli w pielgrzymkę do Horodka. Opiekę nad nimi sprawowali wychowawcy i nauczyciele naszej szkoły.

        W trudzie pielgrzymkowym towarzyszyły nam zuchenki i druhowie, ucząc  harcerskich pląsów i przyśpiewek. Opowiadali także o swoich przygodach i zasadach panujących w związku opartych na samodoskonaleniu i braterstwie, w ten sposób chcieli zachęcić szóstoklasistów do wstąpienia w ich zastępy.

       Następnie wysłuchaliśmy wywiadu ze św. Onufrym- patronem kościółka położonego w liściastym lasku, do którego kierowaliśmy nasze kroki.

        Na jednym z postojów, wydelegowana osoba zbierała do czapki intencje, z którymi pielgrzymowali uczniowie. Zostały one odczytane podczas modlitwy różańcowej, odmawianej w trakcie marszu.

        Nie straszne nam były jesienne wiatry, kałuże i błotniste drogi leśne. Po dotarciu na miejsce, uczestniczyliśmy we Mszy Św., którą celebrował ksiądz Darek i ksiądz Marek.

        Pielgrzymka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

  • Na spektaklu i za kulisami teatru

    Na spektaklu i za kulisami teatru

    Jedną z atrakcji w czasie pobytu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3  na zlocie szkół papieskich w Częstochowie stała się wizyta w Teatrze im. Adama Mickiewicza. 

    Podczas wycieczki - pielgrzymki szukaliśmy śladów naszego Patrona - Jana Pawła II
    i uznaliśmy, że warto przyjrzeć się bliżej pasji  jego młodości – TEATROWI.
    Uczniowie uczestniczyli w lekcji  na temat  procesu tworzenia spektaklu  teatralnego ,
    a podczas zwiedzania  budynku teatru  - od kilku lat zaprzyjaźnionego z naszą szkołą - przyjrzeli się z bliska  elementom scenicznym spektaklu:  kulisom, rekwizytom, zapadniom,  światłom itp.
    Ze szczególnym zapałem i radością mierzyli elementy kostiumów. Poznali też twórców spektakli teatralnych (reżyser, scenograf, sufler, inspicjent), ludzi pracujących przy obsłudze sceny, niewidocznych dla widzów.
    Wszyscy uczestnicy z przyjemnością obejrzeli  sztukę „Czerwony   Kapturek”  wg „Bajki Samograjki” Jana Brzechwy, w adaptacji i reżyserii Waldemara Wolańskiego.
    Jak na dobrą bajkę przystało, uwspółcześniona sceniczna opowieść o dziewczynce, która zbytnią ufnością sprowadza niebezpieczeństwo na siebie i Babcię, bo na swej drodze spotyka złego Wilka, zrealizowana w konwencji musicalowej, okazała się doskonałą zabawą dla młodszych i starszych. Magię teatralnego świata potęgowała barwna scenografia Joanny Hrk
    i piękne kostiumy aktorów.

  • X PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ im. Jana Pawła II na Jasną Górę

    X PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ im. Jana Pawła II na Jasną Górę

    Ponad 20 tys. uczniów uczestniczyło 6 października bieżącego roku na Jasnej
    Górze w X pielgrzymce Rodziny Szkół  Papieskich, kontynuując piękną tradycję, pielgrzymowania na Jasną Górę, aby modlić się o beatyfikację swego Patrona oraz
    o potrzebne łaski do realizowania wskazań swego Patrona.
    W tym roku Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II  w Międzyrzecu Podlaskim reprezentowało 26 uczniów, którzy dwa dni wcześniej wyruszyli do Częstochowy pod opieką swoich nauczycieli i duchowym przewodnictwem proboszcza parafii Chrystusa Króla – ks. Jacka Owsianki, by uczestniczyć w ogólnopolskim zjeździe i  wspólnej modlitwie.
    Międzyrzecka „Trójka” jest jedną z ponad 1150 placówek oświatowych na świecie, których patronem jest Jan Paweł II.
               Obok pocztu sztandarowego naszej szkoły stanęli reprezentanci 193 gimnazjów, 164 szkół podstawowych, 113 zespołów szkół, 12 liceów, dwóch uczelni wyższych oraz dwóch szkół z Wilna. Modlitewne spotkanie rozpoczęło się o godz. 11.00 Mszą św., której przewodniczył bp Henryk Tomasik i upływało pod znakiem papieskiego krzyża - stało się także okazją do przypomnienia o szczególnym znaczeniu tego symbolu naszej wiary.
    Wspólnej modlitwie towarzyszył krzyż, który Papież z Polski trzymał w dłoniach podczas swojej ostatniej wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej. Bp Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz szkół im. Jana Pawła II, wzywał młodych do odkrywania miłości Jezusa na krzyżu. Apelował o realizowanie w życiu trzech zasad proponowanych przez Jana Pawła II: szukania Jezusa, kochania Go i dawania o Nim świadectwa.  Z okazji jubileuszu ( X pielgrzymka) jako wotum wdzięczności uczniowie i wychowawcy złożyli kielich liturgiczny ozdobiony postaciami: Jana Pawła II, Karoliny Kózkówny - patronki Ruchu Czystych Serc, Stanisława Kostki – patrona młodzieży i św. Królowej Jadwigi - patronki oświaty.
                Pielgrzymka szkół Jana Pawła II była nie tylko szczególną okazją do modlitwy
    o rychłą beatyfikację  Jana Pawła II, ale równieżprzygotowaniem do obchodów X Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku 10 października pod hasłem "Jan Paweł II - Odwaga Świętości". Pielgrzymi wystosowali telegram do papieża Benedykta XVI  i  kolejny raz wypowiedzieli słowa Aktu Zawierzenia Jasnogórskiej Maryi.
    Każdy z uczestników pielgrzymki otrzymał upominek - pamiątkowy znaczek z wizerunkiem Jana Pawła II i krzyżem oraz obrazek przedstawiający papieża z Polski trzymającego krzyż.
               Szkoły imienia Jana Pawła II w szczególny sposób przyjmują przesłanie swego Patrona i podejmują trudne zadanie realizowania Jego wskazań. Na tej drodze  bardzo potrzebna, wręcz niezbędna jest Najświętsza Maryja Panna. Delegacja „Trójki” już 4 października, w pierwszym dniu pobytu w Częstochowie złożyła hołd Matce Bożej Częstochowskiej, odprawiając Różaniec w Kaplicy Cudownego Obrazu i uczestnicząc
    w Apelu Jasnogórskim.

  • WYCIECZKA DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W MIĘDZYRZECU PODLASKIM

    WYCIECZKA DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W MIĘDZYRZECU PODLASKIM

    W dniach 27-30 września 2010 r. nauczyciele-bibliotekarze wspólnie z Panią Urszulą Sobczak, Panią Iwoną Szczęch oraz Panią Katarzyną Mikołajczuk zorganizowali wycieczki edukacyjne do Miejskiej Biblioteki Publicznej z klasami I s, I i, I p Gimnazjum Sportowego Nr 3 oraz klasą III b Szkoły Podstawowej Nr 3. Uczniowie wzięli udział w lekcjach bibliotecznych, bardzo ciekawie poprowadzonych przez Dyrektor Biblioteki Panią Halinę Bugajewską, przybliżających postać i muzykę Fryderyka Chopina. W ramach obchodów Roku Chopinowskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarta została wystawa objazdowa „Spotkanie z Fryderykiem Chopinem”. Głównym celem tej ekspozycji była popularyzacja wiedzy nt. życia, twórczości i osoby Fryderyka Chopina. Wystawie towarzyszyła muzyka kompozytora. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali utworów wielkiego mistrza. Na pamiątkę tego wydarzenia nauczyciele i uczniowie wpisali się do kroniki.

  • WYCIECZKA DO LASU

    WYCIECZKA DO LASU

    Dnia 27 września 2010 r. korzystając z ostatnich, pogodnych, wrześniowych dni klasy I a, IIIb i IV p wybrały się na wycieczkę do lasu. Sponsorem naszego wyjazdu było Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski. Pogoda dopisała, więc mogliśmy zwiedzić „Ścieżkę dydaktyczną”, po której oprowadzali nas panowie: Adam Szulik i Łukasz Rumiński . Opowiadali o zwierzętach i roślinach leśnych oraz o zasadach właściwego zachowania w lesie. W trakcie spaceru koledzy z kl. IV p wyposażeni w worki i rękawice zbierali śmieci pozostawione w lesie przez pseudo spacerowiczów. Po zakończeniu „żywej lekcji przyrody” pan A. Szulik zorganizował konkurs wiedzy o lesie. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe albumy, a wszyscy pozostali nagrody pocieszenia i słodycze. Uwieńczeniem naszego spotkania było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Pełni wiedzy o lesie, niezapomnianych wrażeń i leśnych pamiątek wróciliśmy do szkoły. Na długo wizyta w lesie pozostanie w naszej pamięci.

  • Piknik ekologiczny w Międzyrzecu Podlaskim

    Piknik ekologiczny w Międzyrzecu Podlaskim

    2 października 2010 r. uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w „Pikniku Ekologicznym”, który odbył się na Placu Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaski. Podczas trwania imprezy   zostały wręczone nagrody laureatom Konkursu szkolnego p.n.  „Przydłużyć życie surowców wtórnych”. W rywalizacji szkół zajęliśmy II miejsce. Nagrodę odebrał dyrektor szkoły Roman Sidorowicz.

    Największą ilość surowców wtórnych zgromadziła uczennica naszej szkoły Natalia Brankiewicz (klasa 6d), tym samym zajmując 1 miejsce w kategorii indywidualnej.

    Wyróżnienie za przyniesienie znacznej ilości makulatury otrzymał uczeń klasy 6d – Norbert Niewęgłowski.

    Podczas ”Pikniku Ekologicznego” uczniowie klasy 5p rozdawali ulotki informacyjne propagujące selektywną zbiórkę odpadów oraz przedstawili krótki program prezentujący znaczenie prawidłowej gospodarki surowcami wtórnymi dla środowiska naturalnego p.t. „Recykling”.

    Opracowała B. Ługowska

  • Eliminacje Międzywojewódzkie do Pucharu Polski do lat 10 w 2011

    Eliminacje Międzywojewódzkie do Pucharu Polski do lat 10 w 2011

    W dniach 21 - 26 września 2010 r. w Lublinie młodzi szachiści z województw podlaskiego i lubelskiego rywalizowali w Eliminacjach Międzywojewódzkich do Mistrzostw Polski Juniorów i Pucharu Polski Juniorów do lat 10. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem gry 90' + 30'' na ruch.

                Uczeń klasy II a Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II – Paweł Węgrzyniak w eliminacjach do Pucharu Polski Juniorów do lat 10  zajął III miejsce i zakwalifikował się do finału, który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2011 roku.

  • „Katyń… ocalić od zapomnienia”

    „Katyń… ocalić od zapomnienia”

     19 września 2010 r. w ramach akcji „ Katyń… ocalić od zapomnienia” w Międzyrzecu Podlaskim miała miejsce uroczystość sadzenia dębów katyńskich, której głównym inicjatorem był Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim - Pan Roman Sidorowicz oraz Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Dęby mają upamiętniać międzyrzeckich policjantów, lekarzy i nauczycieli, którzy zginęli w Charkowie, Twerze lub Katyniu. Przy każdym drzewie ustawiono tabliczki z imionami i nazwiskami tychże osób, są to:ppłk Wilhelm Kokiński, mjr Ludwik Chomicki, kpt Bolesław Leman, kpt Piotr Kubaj, por. Piotr Nestorowicz, oraz aspiranci: Stefan Bondaruk, Władysław Idzikowski, Zygmunt Kot, Józef Makaryk, Ignacy Oworuszko, Adam Puszkarski i Konstanty Zientarski. Podczas uroczystości opiekę nad dębami sprawowali policjanci i harcerze. Drzewa posadzone zostały na Alei Katyńskiej, łączącą ulicę Wiejską z Warszawską. Wspaniałą ceremonię uświetnił występ chóru „Wiarus”, jak również obecność Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji, przedstawicieli duchowieństwa i Urzędu Miasta, nie zabrakło również okolicznych mieszkańców i uczniów naszej szkoły. Inicjatywa ta jest wspaniałą okazją do zaszczepienia młodemu pokoleniu pamięci o tragicznej historii wojny.

  • ZWYCIĘSTWO W FINALE KONKURSU „OD CECHU DO MAŁEJ AMERYKI”

    ZWYCIĘSTWO W FINALE KONKURSU „OD CECHU DO MAŁEJ AMERYKI”

    Duży sukces odnieśli ucznowie naszej szkoły zajmując I i II miejsce oraz wyróżnienie w katgorii szkół podstawowych w Miejskim Finale Konkursu „OD CECHU DO MAŁEJ AMERYKI” zorganizowanego w ramach ogólnopolskich XVIII Europejskich Dni Dziedzictwa.Finał konkursu którego organizatorami byli: Miasto Międzyrzec Podlaski, Gmina Międzyrzec Podlaski,Towrzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim oraz MOK odbył się w dniu 11.09.2010 r. w Miejskim Ośrodku Kultury. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W finale udział wzięło po 5 uczniów ze szkół zanajdujących się na terenie miasta oraz gminy Międzyrzec Podlaski. Nagrodzeni uczniowie w kategorii szkół podstawowych:

    I miejsce – KAROL KARCZEWSKI kl. VI s Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzecu Podl.

    II miejsce – HUBERT JUCHIMIUK kl. VI p Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzecu Podl.

    III miejsce – Dominika Poręba – Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzyrzecu Podl.

    Wyróżnienie: PAULINA KUBIK kl. VI b Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzecu Podl.

     

                                                                                                  Artur Domański

  • Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2010/2011

    Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2010/2011

    2 września 2010 r. w Gimnazjum nr 2 odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2010/2011.
    Uroczystość uświetnili swą obecnością: Poseł na Sejm Pan Franciszek Jerzy Stefaniuk, Poseł na Sejm Pan Stanisław Żmijan, Dziekan dekanatu międzyrzeckiego Ks. Józef Brzozowski, Burmistrz Miasta Pan Artur Grzyb, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pani Ewa Kozłowska, Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Wychowawcy oraz licznie zgromadzeni Rodzice i Uczniowie.
    Tego dnia 84 uczniów międzyrzeckich szkół podstawowych i gimnazjów otrzymało jednorazowe stypendia burmistrza za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie oraz sukcesy w konkursach i olimpiadach z różnych dziedzin wiedzy.
    Podczas uroczystości gratulacje odebrali nauczyciele, którzy podnieśli swoje kwalifikacje.

    Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Witaj szkoło!

    Witaj szkoło!

    Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim uprzejmie informuje rodziców i uczniów, że rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 odbędzie się w dniu 1 września 2010 r. w następującym porządku:
    - 8.00 – Msza Św. w Kościele pw. Chrystusa Króla;
    - 9.00 – zbiórka wszystkich uczniów klas I -VI w sali gimnastycznej.


    Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2010/2011 odbędzie się w Gimnazjum nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim dnia 2 września 2010 roku o godz. 14.00.

    Zapraszamy.

  • Podręczniki na rok szkolny 2010/2011

    Podręczniki na rok szkolny 2010/2011

    Wykaz podręczników na rok szkolny 2010/2011 można znaleźć TUTAJ lub w zakładce DLA RODZICÓW/Wykaz podręczników na rok szk. 2010/2011.

  • Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

    Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

    8.00 - uroczysta msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla

    9.00- zakonćzenie roku dla klas I-III - hala sportowa

    10.15- zakończenie roku dla klas IV-VI - hala sportowa

    Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!!!

  • Złote, srebrne i brązowe pióra" rozdane

    Złote, srebrne i brązowe pióra" rozdane

    W roku szkolnym 2009/2010 - złote pióro otrzymał - Michał Dołęga -uczeń klasy 6 S

    Srebrne pióro - Sandra Sozoniuk - uczennica klasy 6 C

    Brązowe pióro -Karolina Grzeszyk - uczennicy klasy 6 S

    Przyznano również tytuły finalisty Złotego Pióra następującym uczniom:

    Karolowi Karczewskiemu klasa 5 S

    Katarzynie Grzeszyk klasa 6 S

    Natalii Siejak klasa 6 S

    Gratulujemy!!!

  • V Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

    V Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

    16 czerwca 2010 w naszej szkole odbył się V Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, którego głównym organizatorem była p. Izabela Bernatowicz-Kowalczyk. Jak co roku, nie zabrakło chętnych do wzięcia udziału w konkursie. Oprócz licznych uczestników z SP3, swoje pięć minut mieli również uczniowie GS3. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności językowe i wokalne przed szeroką publicznością i oceniającym ich jury, w którego skład weszli: p. Artur Domański, p. Sylwia Pióro oraz p. Anna Ostapiuk. Jury przyznało I miejsce JULII SOBCZYŃSKIEJ, uczennicy kl. Vb, która wykonała utwór pt. „Naturally”. II miejsce przyznano KAROLOWI KARCZEWSKIEMU z kl. Vs, który nie tylko zaśpiewał, ale również zagrał na pianinie utwór pt. „Hello”. III miejsce przypadło JULII SZCZEŚNIAK, uczennicy kl. Vs, która zaprezentowała utwór pt. „Love Story”. Jury przyznało również wyróżnienia, w tym JULII HARASIMIUK z kl. VIp za piosenkę pt. „Satellite” oraz ALEKSANDRZE SAWCZUK i WERONICE HRYĆ za wspólne wykonanie piosenki pt. „Like who …”.  Konkurs Piosenki Anglojęzycznej poprowadziły z przymrużeniem oka uczennice kl. Is GS3, Marcela Nikołajew i Julia Wyszyńska-Karłoska, a na scenie zagościła sama Violetta Villas, pojawił się też Michael Jackson (!) oraz Doda we własnej osobie! W końcu królowa jest tylko jedna … ;) Na następny, pełen niezapomnianych wrażeń Konkurs Piosenki Anglojęzycznej zapraszamy za rok!

    Małgorzata Goś

  • Weekend z szachami w Międzyrzecu Podlaskim

    Weekend z szachami w Międzyrzecu Podlaskim

              W gorący czerwcowy weekend 11 – 13 czerwca 2010 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego  w szachach klasycznych pod patronatem Burmistrza Miasta Międzyrzeca Podlaskiego  i Przewodniczącego Rady Powiatu Bialskiego, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim, Miejski Ośrodek Kultury i Szkołę Podstawową Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

                W turnieju „A”, w którym uczestniczyli zawodnicy z rankingiem 1800 i wyższym lub ELO zwyciężył Jan Góra reprezentujący UMKSz. Jaćwież Suwałki, drugie miejsce zajął występujący w barwach ULKS Niwka Łomazy Marek Uściński. Trzecie miejsce zajął Łukasz Dymek z KSz Drakon Lublin.

                W turnieju B rywalizowała młodzież i dzieci. Zwyciężył reprezentant ULKS Niwka Łomazy Michał Uściński, przed Mirosławem Zawistowskim z Międzyrzeca Podlaskiego i Maciejem Demidowiczem również z Łomaz.

                Dzieci rywalizowały w kategoriach do lat 10 i 13.

                Wśród młodzików do lat 10 zwyciężył Paweł Węgrzyniak z Międzyrzeca Podlaskiego przed reprezentantem UKS Awana Żyrzyn Szczepanem Górą  i Piotrem Teżykiem z Międzyrzeca Podlaskiego. Wśród dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Dominika Węgrzyniak z Międzyrzeca Podlaskiego przed Agnieszką Samujło – KSz Drakon Lublin.

                Najlepszym juniorem do lat 13 był zwycięzca turnieju B – Michał Uściński, który wyprzedził Przemysława Siedlanowskiego z MKS Start Lublin  i Jakuba Gontarewicza z Międzyrzeca Podlaskiego.

                Wśród juniorek do lat 13 zwyciężyła Emilia Gospodarek z LUKS Tempo Ożarów, przed Weroniką Zawistowską i Igą Węgrzyniak z Międzyrzeca Podlaskiego.

                 Przykład umiejętnego łączenia wysiłku fizycznego z umysłowym dał uczestnikom turnieju i kibicom Daniel Korcz z Jaworzna (woj. Śląskie), który na turniej przyjechał rowerem i zapowiedział, że za rok przyjedzie z innymi szachistami ze Śląska

                Puchary i nagrody wręczyli zwycięzcom patroni i sponsorzy imprezy: Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Pan Artur Grzyb, Przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego Pan Przemysław Litwiniuk oraz Prezes PPHU „Karol” Pan Jan Brodawka. Wszyscy uczestnicy turnieju B otrzymali nagrody i upominki.

                Równolegle z turniejem, wśród uczniów szkół podstawowych przeprowadzony został konkurs plastyczny „W krainie królewskiej gry”.

                Wśród uczniów klas I – III zwyciężyła Aleksandra Rocka uczennica SP Nr 3. Drugie miejsce zajęła Julita Malinowska i trzecie Alicja Kowal również z SP 3.

                W klasach IV – VI pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Radziejewska, uczennica SP Nr 1, drugie miejsce Bartosz Filimon – uczeń SP 3, a trzecie Bartosz Czeczelewski, również z SP Nr 3.

                Dyplomy i nagrody książkowe dla laureatów wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim Pan Roman Sidorowicz.

                Uczestniczący w turnieju szachiści najwyżej ocenili pracę ucznia SP Nr 3 im. Jana Pawła II Bartosza Filimona . Laureat otrzymał dyplom i oczywiście szachy.

                Pracę przekazano Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim Panu Mariuszowi Leszczyńskiemu, który na czas trwania turnieju umożliwił uczestnikom nieodpłatne korzystanie z basenu. Inicjatywa ta bardzo spodobała się, zwłaszcza młodym szachistom.

                Była całkiem dobra zabawa!!!

  •    W pełnym blasku słońca orszak królewski wjechał w piątek 11.06.2010 r. na pl. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim.
    Tak zaczęła się impreza plenerowa "Królewskie wiwaty. Podróże do przeszłości. 1386-1611” Mieszkańców i gości , powitał Burmistrz miasta – p. Artur Grzyb. Kolejne już drugie, cykliczne widowisko nosiło podtytuł "Śladami królów, kupców i artystów”. Nawiązywało do przejazdu przez Międzyrzec króla Aleksandra Jagiellończyka, który w 1503 roku jechał z Wilna przez Lublin do Krakowa oraz w 1505 r., gdy z Krakowa udał się do Grodna. Międzyrzec związany był długo ze "Szlakiem Jagiellońskim”.

       Tę przeszłość przypomina impreza pod nazwą "Królewskie wiwaty” przygotowywana przez Organizację Turystyczną "Szlak Jagielloński”, której celem jest reaktywowanie historycznego szlaku Kraków – Lublin – Wilno jako międzynarodowej trasy turystycznej oraz zapewnienie funkcjonowania na niej ruchu turystycznego.

        Międzyrzeczanie w piątek mogli obejrzeć wjazd króla do miasta przy asyście dworu i kuglarzy, pokazy kowalstwa, w tym kucie mieczy i tarczy. Na placu Jana Pawła II odbyły się też pokazy rycerskie oraz koncert zespołu "Browarius”. W rolę kuglarza, królewskich panien oraz nadwornych tancerek wcielili się m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3. Impreza miała wielkie znaczenie w promocji miasta i naszej szkoły.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć