Menu

  • Mikołajkowy konkurs chemiczny. „ Chemia na wesoło”

     Z okazji Mikołajek 5 grudnia w naszej szkole odbył się mikołajkowy konkurs chemiczny dla ósmoklasistów – „Chemia na wesoło”.

     Dziewięciu uczniów zmagało się z rozwiązaniem testu od Mikołaja. Zadania wywoływały uśmiech i pokazywały, że chemia może być ciekawa i zabawna. Była to podróż po niesamowitym chemicznym świecie jakim jest codzienność - chemia w kuchni, łazience, powietrzu… Jest ona przecież wszechobecna.

    Najlepszymi okazali się Maciej Kijaczko i Piotr Matejuk z klasy 8s oraz Piotr Morgunowicz z klasy 8b uzyskując jednakową liczbę 16 punktów.

    Każdy z uczestników został obdarowany  upominkiem od Św. Mikołaja. Oprócz  nagród rzeczowych uczniowie zostali nagrodzeni ocenami z chemii. Serdecznie gratuluję zwycięzcom. Życzę dalszych sukcesów.

  • Konkurs plastyczny ,, Dobry zawód - pewna przyszłość ,,

         6 grudnia 2022r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Dobry zawód - pewna przyszłość".

    Klasy  młodsze miały w przedstawić w formie pracy plastycznej jeden z zawodów, zwracając szczególna uwagę na narzędzia potrzebne do jego wykonywania. Klasy starsze  wzięły udział w konkursie w formie pracy fotograficznej.

    Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów : Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej.  Napłynęło 341 prac. Spośród nich zostały wyłonione po 3 miejsca oraz wyróżnienia.

         Miło nam poinformować, że II miejsce w konkursie plastycznym zajął uczeń naszej szkoły

    Jakub Oleksiuk z klasy 3c , który bardzo pomysłowo przedstawił pracę kowala.  Gratulujemy !

  • Projekt Kreatywne Prace Plastyczne

    Projekt Kreatywne Prace Plastyczne

    W roku szkolnym 2022/2023 uczeń klasy I b Oliwier K. pod opieką p. Barbary Laszuk bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Kreatywne Prace Plastyczne". 

    Celem projektu jest wyzwolenie ekspresji twórczej oraz  kreatywności dziecka poprzez działania plastyczne. 

  • Niecodzienna podróż lotnicza – Pierwsi uczniowie z wizytą w Rzymie - w Watykanie

    Klasa 8 B – odkąd ich znam, zawsze charakteryzowała się dążeniem do poznawania nowych rzeczy, ciekawymi pomysłami. Tak było i tym razem, czyli z wycieczką do Rzymu. A wszystko za sprawą „Quo vadis” - powieści Henryka Sienkiewicza. Lektura tak bardzo ich zainteresowała, że na jednej z lekcji zaproponowali mi: „pojedźmy proszę pani do Rzymu!” No i pojechaliśmy! A właściwie – polecieliśmy samolotem, skacząc z radości pod niebiosa! To była niezapomniana podróż, jedna z tych, które śmiało można określić – „jako podróż do krainy marzeń”, kierowała nami ciekawość i chęć poznania kraju, w którym Nasz Patron – Jan Paweł II - pełnił posługę papieską - na stolicy św. Piotra w Rzymie prawie 27 lat. 

    Przygotowania do wyprawy zajęły mi trzy miesiące. I ten wysiłek był tego wart; to moja najtrudniejsza, ale dzięki uczniom i opiekunom - najważniejsza, najciekawsza wycieczka. Na jej sukces pracowało wiele osób. Nad przebiegiem czuwała pani pilot – Beata Rusek z Centrum Usług Turystycznych VOJAGER, która nie tylko zrealizowała w pełni program, ale przeprowadziła nas bezpiecznie do nowego świata, który młodzież znała tylko z książek. Dzięki życzliwej trosce, dobrym radom wszystkich uczestników- z uśmiechem poradziliśmy sobie w nowych miejscach: na lotnisku, w samolocie, w labiryncie hotelowym, w tłumie wielkiej metropolii rzymskiej.  

    15 listopada 2022 r. grupa 18 uczniów z naszej szkoły, czyli 13 uczniów z  8 B i 5 uczniów z 7 B   pod opieką: p. Iwony Szczęch, /kierownika wycieczki/ pani Anny Grzeszyk i s. Leonardy – Anny Klim wzięła udział w podróży w nieznany świat, w nowe miejsca, po nowe doznania i przygody! 

    Już nocna pora wyjazdu była dla uczniów dużym wyzwaniem, ale wszyscy stawili się na zbiórce punktualnie, nikt się nie spóźnił. Byliśmy mocno wzruszeni, gdy na parkingu parafii Chrystusa Króla, miejscu wyjazdu, powitał i pożegnał nas proboszcz naszej parafii- ks. Roman Banasiewicz. Błogosławieństwo, którego nam udzielił przed podróżą, miało dla nas ogromne znaczenie. Dawało nam siłę ducha i nadzieję, że wszystko się uda. I tak właśnie było – na 100 %!  

    Nie tylko wszystko zobaczyliśmy, ale byliśmy w miejscach, które nie zawsze są dostępne dla turystów. Na przykład w Watykanie nasza grupa została wpuszczona do pilnie strzeżonej Kaplicy Najświętszego Sakramentu. Jak się później dowiedzieliśmy–niecodziennie się to zdarza i spotkało nas wyjątkowe wyróżnienie. Również do wzruszającej sytuacji doszło w Kaplicy Sykstyńskiej – miejscu, które budziło naszą ogromną ciekawość. My nie tylko tam byliśmy, podziwialiśmy dzieło życia Michała Anioła, namalowane przez niego freski, ale doświadczyliśmy czegoś niezwykłego, co również zadziwiło naszą panią przewodnik. W tym cudownym miejscu podziwianym nie tylko przez Naszą grupę, pojawił się kapłan, który udzielił nam błogosławieństwa. Byliśmy wzruszeni faktem, że w miejscu, w którym odbywają się konklawe, czyli wybory nowego Ojca świętego, my zostaliśmy pobłogosławieni.  To była naprawdę wyjątkowa chwila. Nasza pani przewodnik czekała na nią 30 lat, a nam się udało za pierwszym razem. Niewątpliwie – naprawdę mieliśmy dużo szczęścia w tej podróży!  

    Będąc w Rzymie, mogliśmy się przekonać, że powiedzenie „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” nie jest przypadkowe. Tych dróg przemierzyliśmy mnóstwo. Pokonywaliśmy je przeważnie pieszo, ale wcale nie odczuwaliśmy zmęczenia, bowiem Wieczne Miasto jest skarbnicą tak niezwykłych, różnorodnych zabytków, że ciekawość i podziw wzięły górę nad wysiłkiem fizycznym.  Nie sposób wyliczyć wszystkich zwiedzanych obiektów. Do najważniejszych, których nie można pominąć, należą: Plac Hiszpański- znany z pokazów mody i festiwali kwiatów, jeden z najdłuższych i najszerszych w Europie, Fontanna di Trevi, przy której jedliśmy najsmaczniejsze rzymskie lody, Plac Wenecki – z Monumentalnym Ołtarzem Ojczyzny, Forum Trajana ze słynną Kolumną, wzgórze Kapitol – które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum Rzymu, Forum Romanum – serce starożytnego miasta, Więzienie Mamertyńskie, Łuk Konstantyna oraz Kolseum-symbol Rzymu, wzgórze Palatyn, kościół Santa Maria in Cosmedin ze słynnymi Ustami Prawdy, Teatr Marcellusa, Ruiny starożytnych świątyń i wiele innych.  

    Mimo, iż od powstania Koloseum minęły wieki, miejsce to zrobiło na nas piorunujące wrażenie. Już sam fakt, że otaczało nas dwa tysiące lat historii, budziło nasze niedowierzanie połączone z zachwytem i respektem. Zwiedzaliśmy zabytek, który w 1980 r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a 7 lipca 2007 roku Koloseum trafiło na listę 7 nowych cudów świata.  Skalę Kolseum i wrażenie, jakie zrobiło na nas, trudno opisać nawet za pomocą najwspanialszych słów. Jak się dowiedzieliśmy przepowiednia średniowiecznego angielskiego kronikarza Bedy Czcigodnego głosi, że „Dopóki istnieje Koloseum, istnieje też Rzym, kiedy upadnie Koloseum, upadnie Rzym, a kiedy upadnie Rzym, upadnie cały świat.” Koloseum – pierwszy i największy amfiteatr na świecie wciąż zadziwia swoją potęgą i świetnością, wygląda okazale. Mieliśmy szczęście podziwiać go również nocą. Pani pilot sprawiła nam cudowną niespodziankę, zabierając nas na wieczorny spacer do rozświetlonego Koloseum, które przypominało płonące miasto- Rzym jak za czasów Nerona. Widok był niesamowity! 

    Najważniejszym punktem naszej wycieczki, było fascynujące miasto Watykan – najmniejsze państwo na świecie - który po prostu nas oczarował. Niepowtarzalna atmosfera jaka tam panuje, udzieliła się nam już w chwili przekroczenia watykańskich progów. W skupieniu i uroczystym nastroju podziwialiśmy bogactwo wystroju, bogactwo sztuki, nie mogąc umysłem ogarnąć tej potęgi i piękna. Tu było po prostu tak, że nikt nie musiał nikomu zwracać uwagi. Zwiedzając Muzeum Watykańskie z bogatymi zbiorami i Kapicą Sykstyńską, znaleźliśmy się Bazylice Św. Piotra, będącej Perłą Watykanu, a która wprawiła nas w prawdziwy zachwyt. Ważnym momentem było zwiedzanie Grobów Papieskich; tu każdy z nas odbywał w absolutnej ciszy indywidualną modlitwę. Osobiste refleksje przy grobie Ojca Świętego -Patrona Naszej Szkoły - Jana Pawła II to szczególnie podniosła i znacząca chwila dla naszej grupy. Oddaliśmy hołd i cześć Wielkiemu Polakowi. 

    Niezwykle urokliwym momentem wycieczki był spacer wzdłuż Tybru. Mijając okazały Zamek Michała Archanioła, Pałac Sprawiedliwości doszliśmy do Placu Navona z imponującymi fontannami, Panteonu – miejsca spoczynku królów włoskich oraz Rafaela, Placu Colonna z kolumną Marka Aureliusza. Pani przewodnik pokazała nam również apartament Sophi Loren – włoskiej aktorki, znanej z wielu filmów. 

    Nie byłoby sukcesu tej wyprawy, gdyby nie pomoc rodziców. Dzięki nim, odprawa na lotnisku trwała szybko i sprawnie, bo młodzież była wzorowo przygotowana do podróży. Koszulki zasponsorowane przez rodziców uczennicy z 8 B, która opracowała na nich logo z wizerunkiem Naszego Patrona, okazały się strzałem w dziesiątkę.  Nie tylko wyróżnialiśmy się w tłumie, ale byliśmy gościnnie traktowani.  Nasza „seledynowa grupa” zapisała się na fotografiach i we wspomnieniach wielu turystów, pani Mai- cudownej przewodnik z Rzymu, która piękną polszczyzną opowiadała nam historię zabytków. Była z nami od rana do wieczora, zawsze uśmiechnięta i bardzo nam potrzebna.  

    Moi wychowankowie z klasy 8 B i uczniowie z klasy 7 B– udowodnili, że zasłużyli na ten wyjazd, że potrafią być samodzielni i można na nich liczyć. Wykazali się świetnym zorganizowaniem, wytrwałością w dążeniu do celu. Ich zapał, pragnienie poznania Rzymu dodały mi skrzydeł do lotu z nimi do Wiecznego Miasta, by spełniać Marzenia o Wielkich Podróżach.

    Wszystko na naszej drodze w Rzymie było piękne i fascynujące, bo po raz pierwszy zobaczyliśmy w jednym miejscu największe zabytki świata różnych kultur i epok.  

    Mam nadzieję, że moi uczniowie jeszcze tam wrócą, bo w czasie tej podróży nie tylko dużo zobaczyli, dużo się nauczyli, ale również zrozumieli, że sztuka jest bardzo ważna – jest częścią rozwoju człowieka, a poznawanie jej daje dużo radości. Może kiedyś wrócą do Rzymu z rozbudzonej ciekawości i miłości do sztuki oraz Wiecznego Miasta.  

    Na zawsze mają piękne zdjęcia z podróży, wspomnienia z wyjazdu ze szkoły podstawowej, których nikt im nie odbierze, a to jest wartość bezcenna tej wycieczki.  

                                                                                Organizator – wychowawca klasy 8 B – Iwona Szczęch 

  • Pływające Sreberka z ZPO 3 w Międzyrzecu Podlaskim

       Dnia  12.12.2022r  w Lublinie odbył się Finał Województwa Lubelskiego w Pływaniu Igrzyska Młodzieży, na których sztafeta 6x25m stylem dowolnym dziewcząt ZPO Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim zajęła miejsce drugie. Skład drużyny: Lena Andrzejewicz , Daria Makaruk , Ada Zasadzińska , Julia Wasiluk , Olena Babych Maja Żurawska , Adrianna Antończuk . Sztafeta chłopców zajęła miejsce dziesiąte w składzie: Krystian Kociński , Piotr Morgunowicz , Michal Matysiuk , Piotr Matejuk, Maciej Kijaczko , Szymon Jaworski. Wielkie Brawa i Gratulacje. Opiekunem drużyn jest p. Jarosław Mikołajczuk

  • MISTRZYNIE I MISTRZOWIE REJONU W DRUŻYNOWYM PŁYWANIU

    07.12.2022 w  Białej Podlaskiej odbył się Finał Rejonu Igrzysk  Dzieci w pływaniu sztafetowym i indywidualnym.

    Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafeta 6x25m stylem dowolnym  z SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Podopieczni  Patrycji Karwowskiej  i Wojciecha Lubańskiego zajęli I miejsce w kategorii  dziewcząt i   chłopców Sztafety  awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 12 grudnia w Lublinie.

    Do Finałów w Lublinie awans uzyskali również zawodnicy płynący w wyścigach indywidualnych.

    Nina Babych – I miejsce 50 m st grzbietowym

    Lena Piwowar –  I miejsce 50m st. klasycznym

    Pola Pocztarska – II miejsce 50m st. klas.

    Julia Babicka – III m 50 m st motylkowym

    Syryjczyk Karol – I m 50 m stylem grzbietowym

    Lubiejewski Filip – III m 50 m stylem Klasycznym

    Cap Maksymilian – I m 50 m stylem dowolnym

    Waszczuk Aleks – II m 50 m stylem dowolnym

    Szpura Szymon –III m 50 m stylem grzbietowym

    Wysokiński Maksymilian –III m 50 m stylem dowolnym

    Skład  sztafet  SP3

    MISTRZYNIE REJONU W SZTAFECIE 6X25 M STYLEM DOWOLNYM

    Julia Babicka, Babych Nina,  Dymitruk Natalia, Nestorowicz Anna, Piwowar Lena, Pocztarska Pola

    MISTRZOWIE REJONU W SZTAFECIE 6x25 m STYLEM DOWOLNYM

    Cap Maksymilian, Miłosz Bartłomiej, Syryjczyk Karol, Waszczuk Aleks, Lubiejewski Filip, Wysokiński Maksymilian , Szpura Szymon

    WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W FINALE WOJEÓDZKIM, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 12 GRUDNIA 2022 W LUBLINIE                                               

  • Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

      Święty Mikołaj i tym razem nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana po śniadaniu zawitał do naszego przedszkola. Przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenki, wyrecytowały wierszyki. Po występach Mikołaj obdarował dzieci prezentami, po które podchodziły z radością. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech, radość i szczęście.

  • Wizyta dzieci z grupy V i VI w wiosce Św. Mikołaja

    02.12.2022. dzieci z przedszkola  z gr. V i VI odwiedziły „Wioskę Św. Mikołaja” w Pomigaczach. Elfy powitały dzieci ciepłą malinową herbatą  i słodkimi pierniczkami. Gdy dzieci odpoczęły do podróży, wtedy zjawił się Św. Mikołaj, usiadł na specjalnym tronie i każde dziecko otrzymało wymarzoną paczkę. Dzieci również śpiewały świąteczne piosenki i mogły porozmawiać z Mikołajem. Następnie, Elfy zaprosiły dzieci do pieczenia  pierników  i wspólnej zabawy przy muzyce. Przedszkolaki pisały, także listy do Mikołaja. Na koniec udały się na świąteczną pocztę i wrzuciły listy do skrzynki pocztowej, aby na czas dotarły do Św. Mikołąja.

    Mamy nadzieję, że wizyta u Św. Mikołaja na długo zapadnie w pamięci przedszkolaków.

                                                                                                                                              Marzanna Kopińska

     

  • Szlachetna paczka

    Drodzy Uczniowie! Rodzice! Nauczyciele!

    Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do włączenia się w zbiórkę w ramach Ogólnopolskiego Projektu Społecznego SZLACHETNA PACZKA. Akcja trwa do 7 grudnia br.

    Oto krótka historia rodziny, którą w tym roku wspieramy.

    Pani Teresa wraz z mężem Zbigniewem oraz dziećmi zamieszkują dom jednorodzinny. Niedawno w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia losowego, budynek został uszkodzony. Rodzina stara się jak może, aby uratować choć część rzeczy, które można jeszcze wykorzystać. Wszystko jest przesiąknięte spalenizną. Ta tragedia wywróciła spokojne życie rodziny ''do góry nogami''. Dawid- syn p. Teresy przerwał studia, aby pomóc rodzicom w odbudowie, małżeństwo sprzedało cały inwentarz, by mieć fundusze na zakup materiałów. Wszyscy mieszkają obecnie w przyczepie kempingowej ustawionej na podwórku, bez ogrzewania.

    ZBIERAMY:

    Żywność trwałą:  herbata, kawa, ryż , makaron , mąka, kasza , cukier , olej , owoce i warzywa w puszkach, konserwy rybne, konserwy mięsne, przyprawy, kasza gryczana KLASY I-III           

    Środki czystości: mydło / żel myjący, szampon , szczoteczka do zębów , pasta do zębów, płyn do płukania , proszek do prania , płyny czyszczące , płyn do mycia naczyń, chusteczki mokre uniwersalne do sprzątania, ręczniki papierowe, maszynki do golenia, pianka/żel do golenia KLASY IV-VIII         

    Zebrane przez Nas dary to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. Dzięki swojej dobroci dodamy tej Rodzinie  siły i odwagi.                                 

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     Słodki, miękki i puchaty, duży lub mały – 25 listopada pluszowy Miś obchodził swoje święto. Tego dnia biblioteka szkolna w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia przeprowadziła akcję czytelniczą. Każdy uczeń, który wypożyczył książkę i przyniósł pluszowego przyjaciela, otrzymał niespodziankę: plan lekcji, zakładkę do książek, różnego typu naklejki i przypinki, a także zeszyty. Padł rekord dziennej liczby wypożyczeń – z półek zniknęło 225 książek. Dawno już nie było w bibliotece tak gwarno i wesoło. Drzwi się nie zamykały, a uśmiechom nie było końca. Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu, zaskoczył nas entuzjazm uczniów. Musimy to jeszcze powtórzyć.

                                                                                          Ewa Holeszczuk, Renata Prokopiuk

  • Jesteśmy już Przedszkolakami !

        25 listopada odbyła się ważna uroczystość dla dzieci, które przyszły po raz pierwszy do przedszkola. Tego dnia Maluszki stały się prawdziwymi przedszkolakami. Podczas uroczystości Pasowania na Przedszkolaka dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były wiersze, piosenki, zabawy i taniec. Po części artystycznej, dzieci złożyły ślubowanie i obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Rodzice również ślubowali, że będą zawsze kochać  swoje dzieci, pomagać im oraz wspierać każdego dnia. W dalszej części uroczystości  Pani dyrektor  Jolanta Wolanin dokonała wielką kredką pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy Maluszek otrzymał dyplom, książeczkę oraz kredkę – maskotkę. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy    i zadowolenia ze swoich pociech.

                                                                                                                        Katarzyna Leks

  • SPOTKANIA ANDRZEJKOWE

    W dniach 23.11 – 25.1122r, uczniowie klas młodszych mieli okazję poznać wiele ciekawych wróżb andrzejkowych zaprezentowanych przez   koleżanki ze starszych klas. W spotkaniach udział wzięły klasy: 1b- wych. M. Puszkarska, 2a – wych. K. Wysokińska, 2d - wych. A. Nikołajew  3a – wych. K. Mikołajczuk, 3b – wych. M. Okrasa.  Dzieci były bardzo aktywne i chętnie brały udział we wróżbach.

    Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem   spotkań czuwała T. Półtorak – opiekun SU.

  • Eliminacje powiatowe 26. Jesiennego Konkursu Recytat

         24 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie odbyły się eliminacje powiatowe
    26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, których współorganizatorem było Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Centrum Kultury w Lublinie.
    Do konkursu przystąpiło 29 uczestników, występy oceniało  jury w składzie:
    – Dominika Jarosz
    – Franciszek Jerzy Stefaniuk
    – Beata Lewczuk

    Naszą szkołę w poszczególnych kategoriach reprezentowali:
    klasy I-III– Mikołaj Goś
    klasy IV-VI – Roksana Prochera
    klasy VII-VIII – Maja Goś

    Najzdolniejsi recytatorzy z powiatu bialskiego zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, wśród
    nich jest uczennica klasy 8s, Maja Goś, która zdobyła II miejsce.

    Mikołaj Goś, w swojej kategorii wiekowej, zajął także II miejsce. Recytacja Roksany również zyskała uznanie komisji konkursowej.

                                                                                                                Serdecznie gratulujemy!

  • Otwarty czwartek

    Otwarty czwartek

    Dnia 24 listopada w godz. 17:00 – 18:00 zapraszamy Rodziców uczniów na spotkania z nauczycielami w ramach  „Otwartego czwartku”.

  • Na czym polega praca leśnika

    Czy leśnik i leśniczy oznacza to samo? Otóż nie do końca…

    W piątek 18 listopada 2022 r. uczniowie klas VIII  w ramach realizacji  doradztwa zawodowego udali się na wycieczkę do siedziby Nadleśnictwa Międzyrzec  w celu rozwiania tych wątpliwości i  poznania zawodu leśnika. Spotkanie poprowadził Pan Daniel Pasek - edukator leśny, który opowiedział o etapach zdobywania tego zawodu.  Przedstawił ofertę szkół średnich i wyższych, które kształcą młodych ludzi w tym kierunku. Leśnik  opowiedział nam o codziennej swojej  pracy i obowiązkach, oraz zapoznał z podstawowym wyposażeniem niezbędnym podczas  każdego wyjścia do lasu. W swoich opowieściach wykorzystywał różne ilustracje, mapy, eksponaty, naturalne okazy, aby lepiej przybliżyć  tematykę tego zawodu.

    Na spotkaniu dowiedzieliśmy się,  że każdy leśniczy jest leśnikiem, ale nie każdy leśnik jest leśniczym.  

    Leśnik to osoba posiadająca wykształcenie leśne, która może pracować np. w Lasach Państwowych. Może być pracownikiem biurowym.

    Leśnikami są pracownicy terenowi, czyli leśniczy i podleśniczy, którzy odpowiedzialni są za określony fragment lasu -  leśnictwo.

    Leśnik nie tylko spaceruje po lesie i podziwia przyrodę, ale ma jeszcze dużo innych obowiązków. To jednak nie powinno zniechęcać młodzieży do nauki tego pięknego zawodu. Jest on bardzo potrzebny i pożyteczny.

                                                                                                                Sylwia Pióro

  • Pokazy fizyczno – chemiczne

     18 listopada 2022 roku w naszej szkole wystąpiła grupa naukowa "Zaelektryzowani" z Lublina, która zaprezentowała niecodzienną lekcję „Poczuj chemię do fizyki”. Specjalizuje się ona w propagowaniu atrakcyjnej edukacji. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a jednocześnie wesoły i zabawny zostały zaprezentowane niezwykłe eksperymenty fizyczno - chemiczne.  

      W ramach lekcji uczniowie klas III - VIII mogli zobaczyć efektowne eksperymenty z przyrody, chemii i fizyki. Uczniowie dowiedzieli się jak działa poduszkowiec oraz magnesy neodymowe. Nie zabrakło ognia, piany i wybuchów. Największą atrakcją pokazów była zabawa z wodorem, helem i ciekłym azotem. Uczniowie mieli okazję do  samodzielnego  wykonania eksperymentu chemicznego.

    Prowadzący jednocześnie zwrócił uwagę na kwestię bezpieczeństwa uświadamiając, jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą nieodpowiedzialne korzystanie ze zdobyczy nauki.

    Organizatorzy zagwarantowali swoim widzom nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale przede wszystkim rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

    Zapraszamy do galerii.

     

  • KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

       W ramach kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” 10 listopada odbył się w naszej szkole KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH. Wspólnie zaśpiewaliśmy utwory m.in.: „Rota”, „Wojenko, wojenko”, „Szara piechota”, „My Pierwsza Brygada”. Mogliśmy też wysłuchać pieśni w wykonaniu uczennic klas ósmych. Julia Wasiluk zaprezentowała piosenkę pt. „Rozkwitały pąki białych róż”, a Wiktoria Lesiuk i Maja Żurawska utwór z filmu „Czas honoru. Powstanie” - „Dziewczyna z granatem”. Wzruszającym momentem był występ Mai Żurawskiej, która wykonała piosenkę Jana Pietrzaka pt. „Taki kraj”.

      Uwieńczeniem koncertu było odśpiewanie o godz. 11.11 hymnu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej „Mazurka Dąbrowskiego”.

       Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu.

  • XXVI Biegach Niepodległości w Janowie Podlaskim

    W dniu 10.11.2022 uczniowie naszej szkoły  pod opieką Agnieszki Myszki i Piotra Sakowicza startowali w XXVI Biegach Niepodległości w Janowie Podlaskim.

    Miejsca w pierwszej dziesiątce wybiegali:

    srebrny medal Chruściel Adam,

    brązowy medal Chruściel Wiktoria,

    VI miejsce Procheva Roksana,

    VIII Michalina Włodarczyk,

    X miejsce Nowosielska Julia,

    VI miejsce Wysokiński Maksymilian,

    IV miejsce Sosnowski Emil.

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy

  • Wycieczka do Siedlec

      26 października 2022r. klasa 1b i 1a wraz z wychowawcami p. Marzanną Puszkarską, p. Agatą Marciniak i p. Barbarą Laszuk uczestniczyły w wycieczce do Siedlec.

      Pierwszym punktem programu było obejrzenie filmu „Mia i ja”. Tytułowa bohaterka postanawia wyruszyć w pełną niebezpieczeństw podróż do najodleglejszego zakątka Centopii, gdzie na odludnej wyspie będzie musiała stawić czoła zupełnie nieznanemu, potężnemu wrogowi. Dzięki wiernym towarzyszom i przyjaciołom, którzy jak zawsze stoją u boku Mii, przygoda kończy się szczęśliwie.

      Gwoździem wyjazdu był Park Trampolin, gdzie uczniowie mieli do dyspozycji: basen z gąbkami, ściankę wspinaczkową, trampoliny rozbiegowe i sportowe, koszykówkę oraz całą masę trampolin gwarantujących świetną zabawę! Było to doskonałe miejsce do sprawdzenia swoich umiejętności,  jak również pole treningowe do ich nabycia! Po wyczerpującym treningu grupa z wielkim apetytem udała się na zasłużony posiłek.

      Całej wycieczce towarzyszyła atmosfera radości i zadowolenia oraz snucie planów  kolejnych podróży. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w fotogalerii.

                                                                                                     Marzanna Puszkarska

                                                   

     

  • Poznaj z nami SuperMoce

      W dniach od 17 do 21 października w naszej szkole odbył się Tydzień Uczniowskiej SuperMocy. Jest to ogólnopolski projekt, który ma na celu: uświadomienie uczniom ich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, lepsze poznanie siebie, budowanie poczucia własnej wartości, wzmocnienie własnego pozytywnego wizerunku, integrację grupy. W ramach tego tygodnia w zespołach klasowych jak i na zajęciach dodatkowych  zorganizowane zostały zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mieli szansę poznać siebie, a przede wszystkim, swoje mocne strony. Na korytarzu szkoły umieszczone zostały duże skrzydła, na których uczniowie i nauczyciele mogli zamieścić piórko ze swoją supermocą.

      Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, podnosi na duchu, powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • ZPO nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim
    ul. Leśna 2,
    21-560 Międzyrzec Podlaski

    http://sp3miedzyrzec.edupage.org/
  • (083) 371 - 78 - 35

    NUMERY KONT
    OBIADY : 15803900060000000882390003
    CZESNE - przedszkole: 85803900060000000882390004

Galeria zdjęć