Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej i możliwość wypożyczenia książki, to ważne wydarzenie dla pierwszoklasistów. Zgodnie z tradycją zostało ono poprzedzone uroczystością „Pasowania na czytelnika”, która odbyła się w ostatnim tygodniu października.
Uczniowie klasy Ia, Ib i Ic zapoznali się z regulaminem wypożyczania książek, z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej, a także wysłuchali próśb książki.
Na zakończenie uroczystości oprócz pamiątkowych dyplomów i zakładek otrzymali Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.
Serdecznie witamy wszystkich pierwszoklasistów w gronie czytelników naszej biblioteki. Życzymy, aby miłość do książek oraz pasja czytania pozostała z Wami już na zawsze.
Ewa Holeszczuk
Renata Prokopiuk
W dniu 27 października br. dzięki uprzejmości p. Ewy Holeszczuk oraz p.Natalii Sykterz dzieci z grupy VIII po raz pierwszy wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim.
Inicjatywą tego przedsięwzięcia było rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci , wsparcie rozwoju psychicznego oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości u najmłodszych.
W trakcie wizyty przedszkolaki oglądały mnóstwo książek ulokowanych w poszczególnych działach, ale największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia przygotowane przez p. Natalię Sykterz- bibliotekarkę.
Podczas tych zajęć dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej pt.,,Wielki problem Niedźwiadka Luby”, która opowiadała o poczuciu własnej wartości. Dzieci miały możliwość aktywnego słuchania oraz wyciągania wniosków z zasłyszanego tekstu. Dzieci były zachwycone możliwością uczestniczenia w tak niecodziennych zajęciach w tak wspaniały miejscu.
Pani Natalii oraz pani Ewie serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas!
W dniach od 17 do 21.X.2022 r nasze Przedszkole wzięło udział w Europejskim Tygodniu Kodowania- inicjatywie promującej kodowanie, programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Wprowadzanie elementów kodowania w przedszkolu jest bardzo ważne , pozwala rozwinąć analityczne i abstrakcyjne myślenie u dziecka. Samo kodowanie przygotowuje dziecko do programowania.
W naszej aktywności skupialiśmy się na kodowaniu poprzez wprowadzanie kart pracy, w których zamalowywaliśmy odpowiednie pola( współrzędne), odkodowywaliśmy drogę z punktu A do punktu B, kodowaliśmy przy pomocy kolorowych kubeczków( układanie wieży wg. wzoru) , a także wykorzystywaliśmy tablicę interaktywną do odkodowywania drogi. Przeprowadzone przez nas zajęcia motywowały do aktywnej i samodzielnej działalności dziecka, a także rozwinęły zainteresowania oraz zdolności .
CZYTASZ – POZNAJESZ
CZYTASZ - WIESZ
„LEKTURA DZIEŁ ŚW. JANA PAWŁA II”
W piątek 21 października br. odbyło się w naszej szkole ZPO 3 im.Jana Pawła II w Międzyrzecu Podl. spotkanie z „Lekturą Jana Pawła II.”
Miesiąc październik był miesiącem szczególnym, bo podejmowane były różne inicjatywy związane z osobą Św. Jana Pawła II. W diecezji Siedleckiej w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, organizatorzy zaplanowali na wzór Narodowego Czytania – Diecezjalne Czytanie Lektury dzieł Św. Jana Pawła II.
Do czytania dzieł uczniowie Szkolnego Koła Caritas zaprosili następujące osoby:
panią wicedyrektor Katarzynę Miłaszewską, panią Ewy Holeszczuk oraz panią Barbarę Petruk. Prelegenci czytali starszym uczniom naszej szkoły, dzieło św. Jana Pawła II:
Członkowie Szkolnego Koła Caritas czytali młodszym rówieśnikom dzieło św. Jana Pawła II:
Mamy nadzieje, że Diecezjalne Czytanie Dzieł Św. Jana Pawła II stanie się tradycją, nie tylko naszej diecezji ale i całej Polski. Sięgając po zbiory naszego ukochanego patrona szkoły Św. Jana Pawła II a pozostawił potomnym dziedzictwo ogromne, trudne wręcz do ogarnięcia, zawsze możemy znaleźć słowa żywe i aktualne na dzisiejsze czasy. Możemy poznawać i na nowo odkrywać – Kim był ten Człowiek?,
Na te i inne pytania odpowiedź szukajmy w jakże dziś cenny zbiorach naszego Patrioty Wielkiego Polaka Św. Jana Pawła II.
Wszystkim czytającym składamy podziękowanie za piękne czytanie i poświęcony czas a wszystkim słuchającym dziękujemy za uważne słuchanie.
Wolontariusze z Opiekunem SKC – S. Leonardą Klim
XI Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „MÓJ ANIOŁ”
Tytuł edycji – „Dzień z życia Anioła” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnystawie został rozstrzygnięty dnia 21. 10. 2022r.
Zwycięzcami I Etapu Szkolnego zostali następujący uczniowie:
W kategorii literackiej wyróżnienia otrzymali:
W kategorii plastycznej kl. I – III
I miejsce – Grzeszyk Maria kl. 3 A
II miejsce – Dabrowska Lila. Kl. 1 B
III miejsce – Tymoszuk Wiktoria kl. 3 A
Wyróżnienie:
W kategorii plastycznej kl. IV - VIII
I miejsce – Babicka Julia kl. 5 P
II miejsce – Oleksiuk Bartłomiej kl. 6 S
III miejsce – Prochera Roksana kl. 4 B
Wyróżnienie:
Najmłodsi uczestnicy to z Przedszkola:
Pani wicedyrektor Katarzyna Miłaszewska wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody.
Wszystkim uczniom życzymy dalszych sukcesów. Kto wie J pewnie Aniołowie wiedzą, że II Edycja będzie dla Was równie szczęśliwa jak I Edycja. Życzymy sukcesu. Prace jeszcze w tym tygodniu zostaną przesłane do Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie. Powodzenia w II Edycji konkursu życzą organizatorzy: p. Anna Morawiecka i S. Leonarda Klim
20 października 2022 r. pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostali pasowani na uczniów. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. W tym wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście:
Pierwszoklasiści recytując wiersze, rozwiązując zagadki, prezentując zasady obowiązujące w szkole, wykazując się wiedzą o Ojczyźnie udowodnili, że mogą zostać pełnoprawnymi uczniami. Niezwykle podniosłym momentem uroczystości był akt ślubowania. Nie zabrakło również tradycyjnego pasowania każdego ucznia wielkim ołówkiem przez dyrektora szkoły p. Jolantę Wolanin.
Na pamiątkę tego niezwykłego dnia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz upominki. Rada Rodziców i dyrekcja szkoły ufundowała najmłodszym uczniom liczydła demonstracyjne.
Tą piękną uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia klasowe w towarzystwie zaproszonych gości oraz wychowawczyń:
p. Agaty Marciniak – kl. 1a
p. Marzanny Puszkarskiej i p. Barbary Laszuk – kl. 1b
p. Małgorzaty Rumowskiej – kl. 1c.
Składamy serdecznie podziękowania wszystkim, którzy pomagali przy organizacji uroczystości, a szczególnie rodzicom za przygotowanie spotkań integrujących zespoły klasowe.
19 października 2022r.w Klubie Kultury „Piast” w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste podsumowanie wyników 33. Edycji Konkursu Literackiego „Bajki, Bajeczki…”.
Jego organizatorem jest Bialskie Centrum Kultury.
Zadaniem uczestników było napisanie własnej oryginalnej bajki, legendy lub opowiadania.
Pięcioro uczniów z naszej szkoły podjęło to wyzwanie. Są to:
Marta Idzikowska – kl.4a
Patryk Dymitruk – kl.4a
Pola Makaruk – kl.4a
Alexia Gmur – kl.5p
Aleksander Wysokiński – kl.5p
Nagrodzone w tym konkursie, w kategorii wiekowej klas III – V, zostały prace:
Alexii Gmur – I miejsce
Poli Makaruk – II miejsce
Wyróżnionym uczennicom podczas wręczania nagród towarzyszyli rodzice.
17 października 2022r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach odbył się XX Konkurs Recytatorski
Poezji i Prozy Karola Wojtyły- Jana Pawła II. Do udziału w nim organizatorzy zaprosili także uczniów naszej szkoły.
Reprezentowała nas Maja Goś - uczennica klasy 8s, recytując fragment „Tryptyku rzymskiego” zatytułowany „Zdumienie”. Występy oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych:
- szkoły podstawowe ( klasy VII- VIII)
- szkoły ponadpodstawowe
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki ufundowane przez Biskupa Siedleckiego – Kazimierza Gurdę oraz dyplomy i upominki od Prezydenta Miasta Siedlce – Andrzeja Sitnika.
„Nie liczy się to ile posiadasz,
ale ile dajesz innym
i jak się z nimi dzielisz”
Szkolne Koło Caritas jest organizacją dziecięcą i młodzieżową działającą na terenie naszej szkoły od wielu lat pod nadzorem Dyrekcji, włączającą się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas.
Działalność w Szkolnym Kole Caritas uczy i wychowuje młodego człowieka, kształtując „wyobraźnię miłosierdzia”. Zachęca do uważnego rozejrzenia się wokół siebie, zauważenia potrzeb drugiego człowieka i bezinteresownego dzielenia się. Uczy też umiejętności współpracy i odpowiedzialności społecznej, rozwija inicjatywę, pozwala pomnażać swoje talenty i realizować pomysły.
16 października 2022r do naszego Szkolnego Koła Caritas przystąpiło 36 nowych Członków. Są to przede wszystkim najstarsi uczniowie z 7 i 8 klas.
16 października 2022r. podczas Mszy Św. o godz. 12.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podl. Ks. Proboszcz R. Banasiewicz pogratulował młodym członkom Caritasu za odwagę i wrażliwe serce, które jest chętne do niesienia pomocy potrzebującym. W obecności Pani Dyr Jolanty Wolanin oraz opiekunów P. Ewy Holeszczuk, P. Barbary Petruk, S. Leonardy Klim, Członków Parafialnego Caritas dla Dorosłych oraz całego Kościoła uczniowie poprosili Boga o potrzebne łaski do wypełniania zadań takimi słowami:
Panie, Jezu Chryste, spójrz, prosimy, na wolontariuszy,
którzy poświęcają swój czas i zdolności,
aby dawać świadectwo Twemu Słowu i Twojej Miłości.
Niech Ewangelia Krzyża uczy nas ducha ofiary,
w słabościach daje moc
i radość w czynieniu dobra,
a we wszystkich trudnościach życia światło i wytrwanie.
Amen
Życzymy Członkom SKC wytrwałości oraz bogatych i twórczych pomysłów w niesieniu pomocy potrzebującym.
Członkowie wraz z opiekun SKC S. Leonardą Klim
W dn. 18.10.2022 r. klasy 3a i 1c wybrały się na wycieczkę do Lublina.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej. Widzieliśmy zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego.
Później udaliśmy się do Teatru Andersena, gdzie obejrzeliśmy sztukę pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Przedstawienie przygotowano w oparciu o jeden z najważniejszych i najbardziej oryginalnych utworów literatury angielskiej , który powstał ponad 150 lat temu. Jest to powieść-zagadka, którą tworzą: plątanina myśli, marzeń sennych, szkolnych wierszyków, piosenek, zabaw matematycznych i językowych. Było to nietypowe przeżycie, ponieważ mieliśmy okazję uczestniczyć w teatrze cieni.
Na koniec, odwiedziliśmy Park Trampolin „Mania Skakania”. To kompleksowe centrum rozrywki, a w nim: trampoliny poziome i skośne, basen z gąbkami, do którego można skakać z trampolin, zjazd tyrolski, koszykówka na trampolinach, trampolinowe boisko do siatkówki i zbijaka oraz park linowy.
Pomimo zmęczenia po tak długim dniu, byliśmy zadowoleni ze wspólnego wyjazdu.
Już z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę.
Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
na rok szkolny 2022/23
We wrześniu tego roku została powołana Uczniowska Komisja Wyborcza, która zajęła się przygotowaniem wyborów na ten rok szkolny. W składzie komisji znaleźli się:
Stefaniuk Oliwia kl. 7a
Chmielewska Paulina kl.7a
Kalinowski Bartłomiej kl. 7b
Tomczak Wiktor kl. 7b
Kampania wyborcza rozpoczęła się 12 września 2022 roku, kandydaci zgłaszali się do UKW, przedstawiając swoje kandydatury z listą poparcia i podpisami uczniów. Kandydaci rozwieszali swoje plakaty, rozmawiali z uczniami zachęcając ich do głosowania .
Debata przedwyborcza
Dnia 23 września odbyła się debata z udziałem kandydatów, uczniów którzy wyrazili chęć udziału w debacie oraz pani dyrektor Ewy Włodarczyk. Nad całością spotkania czuwała pani Teresa Półtorak - opiekun SU. Uczniowie mieli dużo ważnych i ciekawych pomysłów do przedyskutowania . Zadawali wiele ciekawych pytań , na które kandydaci odpowiadali poważnie i z profesjonalizmem. Debata była bardzo owocnym spotkaniem, przed zbliżającymi się wyborami.
Wybory czyli głosowanie
W dniu 5 pażdziernika uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mogli zagłosować w tajnych wyborach do Rady SU. Po skończonym głosowaniu członkowie UKwW udali się do siedziby SU i przeliczali głosy, wyniki przedstawiały się następująco:
1. Jaworski Szymon - 71 głosów
2.Terlikowski Jakub - 46 głosów
3. Kijaczko Alicja – 42 głosy
4. Wasiluk Julia – 35 głosów
5. Borowiec Casandra – 26 głosów
6. Sosnowski Emil – 25 głosów
Rada Samorządu Uczniowskiego
W dniu 7 października odbyło się spotkanie na którym ukonstytuowała się rada SU na bieżący rok szkolny :
Przewodniczący - Jaworski Szymon
z-ca przewodniczącego - Terlikowski Jakub
Sekretarz – Wasiluk Julia
Sekcja organizatorska - przewodniczący: Kijaczko Alicja i Emil Sosnowski
Sekcja dekoratorska - przewodniczący: Wasiluk Julia i Borowiec Casandra.
Uczniowska Komisja Wyborcza
18 października 2022 r. klasy 2b i 3b wraz z paniami Bożeną Węgrzyniak, Małgorzatą Okrasa i Anną Izdebską wzięły udział w wycieczce do Lublina.
Pierwszym punktem programu było kino 4D. Tam obejrzeliśmy film „Ekstremalna pogoda”. Pokazuje on pracę badaczy i zwykłych ludzi, którzy odkrywają, zaskakujące połączenia między zjawiskami przyrody takimi jak tornada, pożary i topnienie lodowców, aby pomóc nam zrozumieć „efekt motyla” i dostosować się do zmieniającej się pogody.
Po zakończonym seansie dzieci wzięły udział w interaktywnym quizie, który stworzył świetną okazję do utrwalenia wiedzy zdobytej podczas oglądania filmu. Nic tak dobrze nie zapada w pamięć jak nauka poprzez zabawę.
Następnie wyruszyliśmy do Muzeum Cebularza, gdzie dzieci wzięły udział w interaktywnym pokazie z udziałem piekarzy. Wysłuchały również genezy powstania i wypieku cebularza oraz mogły samodzielnie wykonać swojego cebularza i zabrać go ze sobą. Podczas wizyty w muzeum każdy dowiedział się czegoś z historii Lublina, poznał legendę i przepis na cebularza.
Na koniec udaliśmy się na Laserowy Paintball. Dzieci zagrały w najprostszy wariant proponowany początkującym graczom. Trafiając przeciwnika gracz zdobywa punkty, kiedy gracz zostaje trafiony punkty zostają utracone. Całkowita ilość punktów decyduje o zajmowanej pozycji w tabeli. Jak się okazało gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń.
Pogoda była wspaniała. Podróż powrotna minęła bardzo szybko. Żal było jedynie, że tak piękny, obfitujący we wrażenia dzień już się kończy.
Małgorzata Okrasa
OD 16 DO 23 PAŹDZIERNIKA 2022 R.
DNI KULTURY CHRZESCIJANSKIEJ
DZIECI SĄ WIOSNĄ SPOŁECZEŃSTWA,
NADZIEJĄ, KTÓRA CIĄGLE KWITNIE, PRZYSZŁOŚCIA,
KTÓRA BEZ PRZERWY SIĘ OTWIERA
JESTEŚMY GOTOWI
- WOLONTARIUSZE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS
W dniach od 16 do 23 października br. odbędą się w Siedlcach Dni Kultury Chrześcijańskiej inspirowane osobą św. Jana Pawła II.
W piątek 21 października br. zaplanowana jest diecezjalna „Lektura dzieł św. Jana Pawła II”, przypominająca formą Narodowe Czytanie wybranych lektur. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas są gotowi do współtworzenia tego wydarzenia i włączą się w proponowaną akcję.
Spotkanie z lektura Jana Pawła II wolontariusze SKC przygotują w naszej szkole w dniu 21 października br. oraz 23 października br. w parafii pw. Chrystusa Króla w Miedzyrzecu Podl.
Organizatorzy na zasadzie „sztafety” proponują szkołom i parafiom czytanie takich dzieł jak:
Jest to bardzo cenna inicjatywa, która może nas zmobilizować do jeszcze większego zaangażowania w poznawanie nauczania Św. Jana Pawła II – Patrona naszej szkoły.
ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA
Wolontariusze z Opiekunem SKC – S. Leonardą Klim
Kazimierz Dolny to urokliwe miasteczko położone w województwie lubelskim w Małopolskim Przełomie Wisły, w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Dawniej był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. I właśnie do tego malowniczego miasta uczniowie klas 4b i 5b wraz z opiekunami udali się na wycieczkę szkolną.
Ciekawie zaczęliśmy dzień Legendą o kogucie w Muzeum Koguta i Kazimierskich Tradycji Kulinarnych. Nasi uczniowie stali się prawdziwymi mistrzami w wypieku kazimierskich kogutów. Ich zdolności zostały potwierdzone certyfikatem Piekarza Koguciarza. W klimacie historii miasteczka poznawaliśmy urokliwe zakątki. Zwiedziliśmy Rynek, ruiny zamku i wieżę widokową, Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, znajdujący się na trasie Szlaku Renesansu Lubelskiego. Wchodziliśmy krętą i stromą dróżką na Górę Trzech Krzyży, która upamiętnia ofiary epidemii cholery w 1708 r. Kolejną atrakcją była przejażdżka eko-busikiem do wąwozu lessowego. Niektórzy po raz pierwszy mogli zobaczyć formę powstałą w wyniku erozji wodnej skał lessowych, o której dotąd uczyli się z podręcznika. Piękno tego miejsca dodatkowo podkreślała złota polska jesień. Wycieczkę zakończyliśmy rejsem po Wiśle, podziwiając panoramę Kazimierza.
Opiekunowie: Barbara Petruk, Wioletta Wanecka, Ewa Holeszczuk.
11 października 2022 r.
Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek obchodzone 10 października.
Podobnie jak w przypadku innych nietypowych świąt, takich jak Dzień Deskorolki czy Dzień Czekolady, jest to okazja do świętowania, edukowania – a przede wszystkim do dobrej zabawy. Tego dnia klasa II a pod opieką p. Karoliny Wysokińskiej i p. Ewy Holeszczuk udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wielkim zaskoczeniem dla dzieci był fakt, że wśród zbiorów biblioteki znajdują się gry planszowe i to w tak ogromnej ilości. Dzieci zagrały wspólnie w grę „TIK…TAK…BUM!”. Następnie podzielone na grupy rywalizowały ze sobą, grając w Dobble, Mistakos itd. To był bardzo radosny dzień! Wszyscy świetnie się bawiliśmy!
Ewa Holeszczuk
Korzystając ze słonecznej, pięknej pogody 13 października dzieci z naszego przedszkola z grup: V, VI, VIII i IX wybrały się na wycieczkę do lasu w Brzozowicy Dużej. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.
Dzieci wraz z panem leśniczym wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, które dzieci chętnie zjadły.
Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wszyscy spędzili miło czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody.
Dnia 11 października uczniowie z kl. 2c i 2d pod opieką swoich wychowawczyń: Iwony Kowalczuk i Anny Nikołajew odbyli wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu było kino Cinema City 4D. Sala ta, to miejsce, w którym filmowa fikcja dosłownie staje się rzeczywistością. Dzięki ruchomym fotelom i zaawansowanym rozwiązaniom środowiskowym uczniowie doznali absolutnego, pełnego efektów specjalnych kinowego przeżycia. „Ekstremalna Pogoda” - film, który obejrzeli drugoklasiści, pokazuje pracę badaczy i zwykłych ludzi, odkrywających zaskakujące połączenia między zjawiskami przyrody takimi jak tornada, pożary i topnienie lodowców. Po projekcji filmu odbył się ciekawy quiz dla widzów.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza. Tu dzieci poznały legendę, która głosi, że pierwszy przepis na cebularz opracowała Esterka – urodziwa Żydówka. Odwiedził ją król Kazimierz Wielki wracający z polowania. Kobieta nie mając czym ugościć władcę, przygotowała ciasto drożdżowe oraz farsz z cebuli i maku.
W muzeum dzieci poznały dawne narzędzia wykorzystywane przez piekarzy. Pod okiem fachowców samodzielnie wykonały maleńkie cebularze.
Po wyjściu z muzeum uczniowie odbyli spacer ulicami Lublina. Zobaczyli zamek i piękne kamieniczki miasta. Na chwilę zatrzymali się przy futurystycznym portalu łączącym Lublin z Wilnem. Było to niezwykłe przeżycie móc zobaczyć i powitać ludzi z litewskiego miasta.
Następnym punktem programu była zabawa w sali trampolin. Tu dzieci miło i wesoło spędziły czas spełniając swoje marzenia o lataniu i pokonywaniu grawitacji.
Szczęśliwi, pełni wrażeń uczniowie wrócili do domu.
W dniu 06.10.2022 uczniowie naszej szkoły pod opieką Patrycji Karwowskiej, Agnieszki Myszki i Piotra Sakowicza brali udział w Finale Powiatu Bialskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Czołowe lokaty zajęli:
Adam Chruściel II miejsce,
Wiktoria Chruściel IV miejsce
Michalina Włodarczyk X miejsce
Filip Charczuk VI miejsce
Alicja Domańska V miejsce
Alicja Brodawka VI miejsce
Maksymilian Wysokiński III miejsce
Filip Lubiejewski X miejsce
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy
W dniu 04.10.2022 uczniowie naszej szkoły brali udział w Finale Powiatu Bialskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Podopieczni Kazimieruk Franciszek, Kołodziej Kamil, Lubiejewski Filip, Łosicki Gabriel, Mazurek Krystian, Siłuszyk Jakub, Wysokiński Aleksander, Wysokiński Maksymilian Agnieszki Myszki i Piotra Sakowicza wybiegali brązowy medal.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.