WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ ZPO nr 3 NA ROK SZKOLNY 2022/2023 można pobrać ze strony internetowej szkoły w zakładce "Dokumenty" lub w sekretariacie szkoły.
W całej Polsce tego dnia o godz. 17.00 zatrzymają się samochody i piesi, odezwą się syreny alarmowe.Wszyscy pomyślmy o dzielnych Powstańcach i dramatycznych 63. dniach powstańczych walk o wolność i Ojczyznę. Nie było ono lokalnym bojem o stolicę, ale wspólną walką całego polskiego narodu o niepodległość kraju. Godzina „W” to kryptonim i termin rozpoczęcia Powstania Warszawskiego Ten heroiczny zryw miał uwolnić Warszawę spod niemieckiej okupacji i pokazać zbliżającym się do prawego brzegu Wisły oddziałom sowieckim, kto jest prawdziwym gospodarzem tej ziemi.
Drodzy Uczniowie, Pedagodzy, Pracownicy i Przyjaciele szkoły, zatrzymajmy się o godzinie „W” na chwilę i z szacunkiem oddajmy hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego.
JW
Na fotorelację zapraszamy do Albumu fotograficznego
W dniu 24 czerwca uczniowie klas ósmych – absolwenci 2021/2022, odebrali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Ci, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu, odebrali nagrody książkowe oraz świadectwo z wyróżnieniem. Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w różnych dziedzinach życia szkolnego. W tym gronie znaleźli się finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty: Wiktor Daniluk z matematyki i Hubert Oponowicz z historii. Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Szczególne gratulacje kierujemy do ucznia, którego osiągnięcia nie mają sobie równych nie tylko w bieżącym roku szkolnym, ale też na przestrzeni wielu poprzednich lat funkcjonowania szkoły. Tym uczniem jest CEZARY CAP.
Czarek dwukrotnie zdobył tytuł Laureata konkursu przedmiotowego z biologii (2021 r.,2022 r.) , tytuł Laureata konkursu przedmiotowego z chemii (2022 r.) oraz Laureata konkursu przedmiotowego z fizyki (2022 r.). Uzyskał również tytuł Finalisty konkursu przedmiotowego matematyki (2022 r.) Konkursy przedmiotowe organizowane są przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Wymienione osiągnięcia uplasowały Czarka w nielicznym gronie wielokrotnych laureatów województwa lubelskiego (jeden uczeń został czterokrotnym laureatem i jeden uczeń – Cezary Cap, trzykrotnym laureatem).
Mocną stroną Czarka są przedmioty przyrodnicze, w których był kilkakrotnie w tym roku szkolnym nagradzany.
Został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej „Młodzi chemicy” organizowanego przez Liceum Sobieskiego w Lublinie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy na „Najlepszego przyrodnika 2022” organizowanego przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Chełmie.
Dużym osiągnięciem jest tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Obok nauki pasją Czarka jest pływanie. Wielokrotnie stawał na podium zajmując czołowe miejsca w sztafecie lub indywidualnie w tej dyscyplinie.
Za swoje wybitne osiągnięcia uzyskał w tym roku Nagrodę Starosty Bialskiego „Bialskie Talenty 2021” w dziedzinie nauki.
Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski uhonorował Czarka nagrodą „Międzyrzecki Prymus”.
W grudniu otrzymał stypendium w ramach programu stypendialnego „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2021-2023”.
Sukcesy Czarka są wynikiem Jego zdolności, systematyczności , ogromnego wkładu pracy, a także pracy nauczycieli oraz bezcennego wsparcia Rodziców.
Jesteśmy dumni z osiągnięć ucznia naszej szkoły i mamy nadzieję, że staną się one inspiracją dla Jego młodszych Koleżanek i Kolegów.
Czarku, życzymy Ci nieustającego zaciekawienia pozwalającego poznać i zrozumieć otaczający świat, zapału do nauki, dużo czasu na wypoczynek, życzymy realizacji planów i marzeń oraz dalszych sukcesów w kolejnych latach nauki!
J. Wolanin
Wakacyjny czas beztroski, wypoczynku i zabawy stanowią poważne wyzwania w zakresie bezpieczeństwa. Życzymy udanego wypoczynku letniego i szczęśliwego powrotu do szkoły w nowym roku szkolnym.
Poradniki i pomocne informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku można znaleźć na stronach:
• Ministerstwa Edukacji i Nauki – https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2
Na fotorelację zapraszamy do Albumu fotograficznego
https://drive.google.com/drive/mobile/folders/1hPVjkv3yeMGwb4W4IsKfzXd-tp_OWmuo
W dniach 21.06 i 22.06.2022 w naszym Przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku i pożegnanie naszych starszaków.
Dzieci dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne oraz recytatorskie. Nie zabrakło również słynnego poloneza, który wzruszył nie jednego dorosłego. Po występach wszystkie starszaki otrzymały dyplomy wręczone przez Panią Dyrektor.
Kolejnych 56 absolwentów opuszcza nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz zasłużonego i bezpiecznego wypoczynku.
Dnia 22 czerwca 2022r. w Gminnym Centrum Kultury w Konstantynowie odbył się Dzień Działacza Kultury Powiatu Bialskiego. Tego dnia uhonorowano laureatów Bialskich Talentów. Nagrodę Starosty Bialskiego ,,Bialskie Talenty 2021” otrzymało trzech uczniów naszej szkoły.
W dziedzinie nauki nagrodę otrzymał Cezary Cap.
W dziedzinie sportu wyróżnienia otrzymali Daria Myszka i Wiktor Mironiuk.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie klas VIII żegnają się ze społecznością szkolną. Żegnają się również ze Szkolnym Kołek Caritas – zapytani:
– Dlaczego warto być wolontariuszem? – odpowiadają:
Zachęcamy nasze koleżanki i kolegów, aby nie zabrakło Was w Szkolnym Kole Caritas.
Zapisy nowych członków ruszą 1 września 2022r. po wakacyjnej przerwie.
Tymczasem miejcie oczy szeroko otwarte a serce i ręce gotowe do czynienia dobra.
DOBRO WRACA I CZYNI CIĘ JESZCZE BARDZIEJ SZCZĘŚLIWSZYM
„Niewielu ludzi może dokonać rzeczy wielkich,
ale wszyscy możemy robić rzeczy drobne z wielką miłością”
Ada i Maja oraz członkowie Szkolnego Koła Caritas pod opieką s. Leonarda Klim w ZPO 3 Miedzyrzec Podl.
Uczennica naszej szkoły Michalina Włodarczyk z klasy II a otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym pod hasłem „Jak pomagam przyjacielowi z niepełnosprawnością” zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Białej Podlaskiej. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas I – III szkół podstawowych z Białej Podlaskiej oraz powiatu bialskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej pomoc osobie z niepełnosprawnością. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów i trzy osoby wyróżnione.
Serdecznie gratulujemy Michalinie i życzymy jej wielu sukcesów.
Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci, to obrazki, które można było zobaczyć podczas festynu z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w naszym przedszkolu 15 czerwca. W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez profesjonalnych animatorów. Były zabawy ruchowe i muzyczne z chustą animacyjną, zamki dmuchane, giga klocki, strzelanie z łuku do tarczy, łowienie ryb, a także pokaz baniek mydlanych i wata cukrowa. Przedszkolaki bawiły się świetnie, z ich twarzy nie schodził uśmiech, a cała impreza dostarczyła wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.
10 czerwca 2022r. uczniowie klasy 1d i 1c uczestniczyli w niezwykłej lekcji o pszczelarstwie.
Tego dnia gościliśmy na lekcji Państwa Wandę i Józefa Tutków - babcię i dziadka Paulinki – uczennicy z klasy I d. Dziadkowie Paulinki są hodowcami i pasjonatami pszczół. Goście w bardzo ciekawy sposób opowiadali o swojej pracy, o zwyczajach i życiu pszczół, a także o znaczeniu tych owadów w przyrodzie.
Pierwszaki z dużym zainteresowaniem oglądały przyniesione przez pszczelarza narzędzia i akcesoria np. podkurzacz, zwany dymiarką, służący do odymiania i uspokajania pszczół, odsklepiacz widelcowy – do zdejmowania wosku pokrywającego wypełnione miodem komórki plastra. Duże zaciekawienie uczniów wzbudził kombinezon pszczelarski chroniący przed ukąszeniami pszczół i miodarka – urządzenie, przy pomocy którego odwirowuje się miód z plastrów.
Podczas spotkania dzieci obejrzały filmy dotyczące „życia w pasiece” (nagrane przez mamę Paulinki) oraz produkty wytworzone przez pszczoły takie jak: świece z wosku, miód, pyłek kwiatowy.
Największą atrakcją spotkania była przymiarka kombinezonu i degustacja miodu, który smakował wybornie.
Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie Tutce za zaangażowanie i zorganizowanie spotkania oraz Państwu Wandzie i Józefowi Tutkom za przekazanie cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, za poświęcony czas oraz smakowity miodek.
7 czerwca po raz czwarty zorganizowaliśmy akcję „Jak nie czytam jak czytam”.
Głównym jej celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Dzięki temu każda uczennica i każdy uczeń ma okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach, tego, na co ma ochotę. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy. Niech się przekonają, że czyta nie tylko garstka najlepiej uczących się rówieśników, ale wszyscy – łącznie z nauczycielami.
Podczas akcji zostały również wręczone nagrody najlepszym czytelnikom.
W roku szkolnym 2021/2022 zostali nimi:
Klasa I – Mumina Qanoatova kl. I c
Klasa II – Antoni Holeszczuk kl. II a
Klasa III – Mubina Qanoatova kl. III b
Klasa IV – Julia Babicka kl. IV p
Klasa V – Wiktoria Prokopiuk kl. V b
Klasa VI – Lizaveta Parkhats kl. VI b
Klasa VII – Szymon Jaworski kl. VII s
Klasa VIII – Wiktor Sosnowski VIII b
Gratulujemy zwycięzcom!
Kierujemy również serdeczne podziękowania do uczniów klasy Ia i Id oraz ich wychowawców za wykonanie przepięknych plakatów promujących czytanie.
Nauczyciele bibliotekarze: Ewa Holeszczuk, Renata Prokopiuk
Tegoroczny Dzień Dziecka – uczniowie z klasy IV i 7 B – pod opieką p. Agnieszki Gromadzkiej, p. Jarosława Mikołajczuka, p. Anny Sawczuk i p. Iwony Szczęch – spędzili
w stolicy, korzystając z zaplanowanych atrakcji. Jedną z nich było zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki na XXX piętrze. Niebywały widok z tarasu na panoramę Warszawy pozostawił niezwykłe wrażenia. I rzeczywiście było co podziwiać, bo stolica tak bardzo „urosła”, że zafascynowała nas, a nowe wieżowce niczym drapacze chmur wprawiły w zachwyt. Obiad w Pałacu Kultury smakował wyborowo, w końcu to niecodzienne doznanie, skosztować rosołek w tak zabytkowym miejscu.
Kolejną atrakcją, chyba najbardziej przez wszystkich wyczekiwaną, był pobyt w Teatrze „BUFFO” Już od dawna chcieliśmy zobaczyć musical „Piotruś Pan” – w roli głównej z byłą uczennicą naszej szkoły – Amelką Modrzewską z klasy szóstej. Już w holu teatru poczuliśmy się bardzo rodzinnie, ponieważ nie tylko my przyjechaliśmy podziwiać debiut sceniczny naszej koleżanki, ale również jej rodzina z Międzyrzeca Podlaskiego, znajomi. Wszyscy witali nas bardzo serdecznie i ciepło, również rodzice innych młodych artystów występujących w sztuce.
Amelka zagrała pięknie – była niesamowita; spontaniczna, grała swobodnie i profesjonalnie. Każdy jej ruch sceniczny, mimika twarzy, mowa ciała były świetnie wyćwiczone, widać, że bardzo się starała. I jak się od niej dowiedzieliśmy, granie dla społeczności z naszej szkoły było dla niej nie lada wyzwaniem, „najtrudniejszym występem”. Na widok naszej Amelki ze znaną gwiazdą tego teatru – panią Nataszą Urbańską – pojawił dreszczyk niecodziennych emocji i podziw dla koleżanki, która stała się dla nas żywym dowodem na to, że marzenia się spełniają.
Oprócz owacji na stojąco, którymi nagrodziliśmy małych i dorosłych artystów, Amelka– odtwórczyni roli WENDY otrzymała od naszej grupy czerwoną różę – którą wręczyła jej na scenie Iga Sawczuk i Ewa Złotkowska. Atrakcją dla uczniów były zdjęcia z aktorami na scenie teatru, wspaniała pamiątka do „albumu ze szkolnych lat.”
Ostatnim punktem programu był pobyt w Parku Wodnym „Suntago”, czyli miejscu idealnym do aktywnego wypoczynku, zabaw w wodzie, na zjeżdżalni. Nasze dzieci były w swoim żywiole. Kilkugodzinny pobyt w basenie zapewnił im mnóstwo nowych atrakcji i nieopisanej radości.
To był jeden z najradośniejszych dni z życia szkolnego uczniów i nauczycieli. Najlepszą ocenę tego wydarzenia wystawili sami uczniowie, mówiąc: – „to była najlepsza wycieczka w tym roku”. Uczniowie i nauczycieli dziękują p. Annie Sawczuk za zorganizowanie tego wyjazdu, zapewnienie naszym uczniom radosnego Dnia Dziecka w stolicy.
Wyjazd z taką grzeczną, zdyscyplinowaną, rezolutną grupą uczniów to była przyjemność – możemy i chcemy z nimi podróżować częściej!!!
autor: Iwona Szczęch
3 czerwca 2022 odbył się Dzień Europejski, który od kilku lat połączony jest z konkursem piosenki anglojęzycznej English Song Festival. Uroczystość, prowadzona przez Casandrę Borowiec i Julię Wasiluk, rozpoczęła się od części konkursowej. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 12 uczestników, z których jury w składzie:
p. Agnieszka Gromadzka, p. Katarzyna Nowik oraz p. Sylwia Pióro wyłoniło najlepszych.
I miejsce zdobyła Zuzanna Parafiniuk z kl.6b, II ex aequo - Maja Żurawska z kl.7s i Amina Pcholkina z kl.6b. Miejsce III zajęły Alicja Kijaczko z kl.5a oraz Martyna Hryciuk z kl.8lp.
W drugiej części spotkania uczniowie mieli okazję poznać kulturę i zwyczaje największych państw europejskich tj. Wielka Brytania, Grecja, Francja, Hiszpania, Włochy i Niemcy. A to wszystko, dzięki wspaniałym prezentacjom przygotowanym przez klasy 4p, 4a, 8a, 5s, 7s i 8s. Całe wydarzenie zakończyło wykonanie tańca Belgijka, do którego zostali zaproszeni obecni na sali uczniowie i nauczyciele. Uroczystość ta, to z pewnością doskonała okazja do zdobycia wiedzy na temat Europy, ale również i świetna zabawa.
Nagłośnieniem i sprawami technicznymi zajęli się p. Artur Domański oraz uczniowie: Szymon Jaworski, Piotr Matejuk i Jakub Terlikowski.
Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele - p. Izabela Bernatowicz-Kowalczyk, p. Maria Koc-Tymoszuk oraz p. Renata Ostapska.
31 maja 2022r. uczniowie klasy 5b i 5c wybrali się na jednodniową wycieczkę autokarową do parku linowego w Serpelicach. Celem wyjazdu było propagowanie i zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, integracja grup rówieśniczych, rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej, wytrzymałości i wytrwałości w dążeniu do celu. Pokonując przeszkody parku linowego dzieci miały okazję do rozwijania poczucia równowagi, pewności siebie, koordynacji ruchów, pokonywania własnych słabości.
Na koniec wszyscy uczestnicy wycieczki udali się na ognisko, gdzie można było zjeść pieczone kiełbaski.
Wszyscy uczniowie mieli wspaniałą zabawę. Na ich bezpieczeństwem czuwali instruktorzy oraz opiekunowie wycieczki Ewa Bednarczyk, Wiesława Kalinka oraz Hanna Karczewska.
W dniu 27maja 2022 r. odbył się finał powiatowego konkursu historycznego „Mój Region 2022” organizowanego przez Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej pod Patroantem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka. Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w obu kategoriach wiekowych zdobywając łącznie aż 9 nagród.
W kategorii uczniów klas IV - VI
I miejsce:Marcin Kiereczyński - kl. VIb
III miejsce:Oliwia Gadacsi - kl. VIb
Wyróżnienie: Marcel Kierczyński - kl. VIb
W kategorii uczniów klas VII - VIII
I miejsce: Martyna Stadnik - kl. VIIIa oraz Mikołaj Siedlanowski - kl. VIIIb
II miejsce: Wiktoria Kamińska - kl. VIIIa
III miejsce:Majka Koźluk - kl. VIIIa
Wyróżnienie: Szymon Jaworski i Ada Zasadzińska - kl. VIIs
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się w dniu 03.06. 2022 r. w siedzibie Muzeum Południowego Podlasia. Uroczystość odbyła się z udziałem dyrektora Muzeum Pana Rafała Izbickiego, kierownika Referatu Kultury i Sportu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Biała Podlaska Pani Beaty Demianiuk oraz laureatów konkursu i zaproszonych gości.
Uczniów do konkursu przygotowywali p. Artur Domański i p. Anna Kasianiuk
Dnia 27 maja 2022 roku dzieci z grupy VII i VIII wybrały się na wycieczkę do urokliwego miejsca w sercu Podlasia- "Ziołowego Zakątka" w Korycinach. Wielką frajdą była możliwość bliskiego spotkania ze zwierzętami gospodarskimi (kozy, króliki) oraz zabawa na sianie w stodole. Bardzo ciekawe były również warsztaty robienia herbat ziołowych, gdzie wychowankowie poznali: pochodzenie, nazwę, wygląd i zapach popularnych ziół. Sporządzili własne mieszanki, które mogli zabrać na pamiątkę. Zwiedziliśmy również skansen oraz ogród botaniczny. To był dzień pełen wrażeń. Na długo zostanie wszystkim w pamięci.
Marta Grochowska
Igor Wierzchowski uczeń klasy 1d zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym ,, Dbam o przyszłość z OZE” organizowanym przez Odnawialne Źródła Energii Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.
Igorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. POWODZENIA!!!