Większość z nas lubi otrzymywać prezenty. Cieszą nas nowe, piękne rzeczy czy nowoczesne gadżety, którymi jesteśmy obdarowywani. Niestety na świecie nadal są dzieci, dla których największym marzeniem jest być zdrowym, prawidłowo się rozwijać oraz chodzić do szkoły i uczyć się. Możemy wspólnie pomóc spełnić marzenia tych dzieci i podarować im najcenniejszy prezent.
Zachęcamy Rodziców, Uczniów i Nauczycieli do wzięcia udziału w akcji, której celem jest:
W ramach projektu „Moc Prezentów UNICEF” zapraszamy do zapoznania się z działaniami UNICEF na świecie. W materiale filmowym przedstawiona jest historia dzieci z Gwatemali, których życie zmienił huragan. Straciły wszystko, co było im bliskie i znane. Takich historii dzieci, dotkniętych skutkami kataklizmu czy mieszkających w najbiedniejszych regionach bez odpowiednich warunków do życia, są tysiące. Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest natychmiastowa pomoc, UNICEF działa od razu. Pomaga, dostarczając produkty humanitarne, dzięki którym dzieci i ich rodziny są bezpieczne i mogą funkcjonować.
Prezenty bez Pudła to najskuteczniejsza forma pomagania. Chcemy przedstawić Wam, w jaki sposób UNICEF zmienia życie dzieci dzięki tym produktom i zachęcić Was do przyłączenia się do pomocy.
Ewa Holeszczuk
Od 31 maja 2021 r. wszyscy uczniowie będą kształcić się na terenie szkoły na zasadach obowiązujących przed okresem epidemii.
Więcej zdjęć znajduje się w Albumie fotograficznym
Ja, najmłodszy uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi imienia Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim ślubuję uroczyście:
uczyć się bardzo pilnie,
ślubuję
dbać o dobre imię szkoły,
ślubuję
kochać naszą Ojczyznę,
ślubuję
zawsze służyć pomocą słabszym,
ślubuję
swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
ślubuję.
Po raz pierwszy w historii szkoły powyższe słowa ślubowania wypowiedziały dzieci z klas pierwszych dopiero 21 maja. Tego dnia 74 pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Wyjątkowo podniosłą chwilą było pasowanie na ucznia przez panią dyrektor Jolantę Wolanin. Wychowawczynie klas pierwszych p. Katarzyna Mikołajczuk (kl.1a), p. Małgorzata Okrasa (kl.1b) i p. Małgorzata Matejek (kl.1c) zadbały, aby ten dzień pozostał na długo w pamięci pierwszaków.
Pierwszoklasistom życzymy, aby posiadali niegasnący zapał do nauki, wiarę we własne możliwości oraz nawiązali przyjacielskie relacje w naszej szkole.
To już IV Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Kolorowe Nutki".
W tym roku, tak jak w ubiegłym, ze względu na ograniczenia pandemiczne, Festiwal przeprowadzony został w formie on-line.
Do konkursu zaprosiliśmy dzieci z przedszkoli publicznych i niepublicznych w Międzyrzecu Podlakim. Przedszkolaki chętnie zgłaszały swój udział w konkursie, wykazały się pięknym głosem, pomysłowością i kreatywnością oprawy śpiewanych piosenek. Jury miało trudne zadanie by wyłowić najbardziej wyróżniające się głosy.Po długich debatach ogłaszamy wyniki:
W kategorii 3-4 latków:
Jakub Głos - Niepubliczne Przedszkole ,,Akademia Uśmiechu” - 1 MIEJSCE
Zuzanna Grzeszyk – Samorządowe Przedszkole Nr 3 – 3 MIEJSCE
W kategorii 5-6 latków:
Zofia Korniluk – Samorządowe Przedszkole Nr 3 – 1 MIEJSCE
Lilianna Kozłowicz – Niepubliczne Przedskole ,,Akademia Uśmiechu” – 2 MIEJSCE
Franciszek Matejek – Samorządowe Przedszkole Nr 2 - 2 MIEJSCE ex aequo
Nikola Bohusz – Niepubliczne Przedskole Akademia Uśmiechu – 3 MIEJSCE
Wyróżnienia:
Aron Gmur – Niepubliczne Przedskole ,,Mały Poliglota”
Alicja Krzymowska – Samorządowe Przedszkole Nr 3
Aleksandra Nestoruk – Samorządowe Przedszkole Nr 3
Jagoda Lesiewicz – Samorządowe Przedszkole Nr 2
Wiktoria Wysokińska – Samorządowe Przedszkole Nr 2
Film z okazji Dnia Patrona przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod opieką p. Ewy Holeszczuk:
https://drive.google.com/file/d/1s_7LDoun9mNTGuxJEvR8hYn6XqLohxWU/view?usp=sharing
Prace nagrodzone w IV Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Patron Szkoły moim drogowskazem" w kategorii poezja:
Uczniowie klas: 6s, 7a, 7b, 7lp, 7s, 8a, 8p, 8s
w dniach 17, 19, 21 maja uczą się w szkole
w dniach 18, 20, 24, 28 maja uczą się zdalnie.
Uczniowie klas: 4a, 4b, 4c, 4s, 5a, 5b, 6a, 6b
w dniach: 18, 20, 24, 28 maja uczą się w szkole
w dniach: 17, 19, 21 maja uczą się zdalnie.
Dni 25, 26 i 27 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych - egzamin klas ósmych.
Jesteś światełkiem w tunelu, nadzieją na lepsze jutro.
Jesteś słońcem, które swoim blaskiem rozświetla mrok.
Jesteś rosą tryskającą świeżością…
Jesteś po prostu… MIŁOŚCIĄ
18 maja 2021 roku obchodzimy 101. rocznicę urodzin papieża Świętego Jana Pawła II, człowieka, który dla ludzi na całym świecie, a szczególnie dla Polaków, stał się symbolem miłości, nadziei i głębokiej wiary.
Ojciec Święty był wielką osobowością. Kto wie, czy nie jedną z największych w historii? Wpływał na losy świata, kształtował nasze charaktery, a jednocześnie wydawał się tak bliski i przyjacielski. Żartował z nami i płakał. Nie wstydził się ludzkiej słabości. Każdego człowieka zapraszał do miłości z Chrystusem. Był blisko zwykłych ludzi i ich codziennych spraw. Spotykał się z nimi podczas licznych pielgrzymek, przynosił modlitwę i słowa otuchy, mówiąc:
„Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach”
„Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą"
Szczególnie bliskie jego sercu były dzieci i młodzież, o których mówił:
„Dziecko jest najpiękniejszym dobrem dla rodziny i narodu. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.
Jan Paweł II poświęcał młodym ludziom wiele uwagi, zawsze dostrzegał ich obecność, błogosławił, podczas spotkań rozmawiał, a maluszki brał na ręce i przytulał. W jednym z listów do dzieci napisał: „Drodzy chłopcy i dziewczęta, wy jesteście nadzieją ludzkości”. „Dzisiaj jesteście małym płomykiem, ale dzięki łasce Bożej możecie stać się płonącą pochodnią”.
Do młodzieży zwrócił się słowami: „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić”. ”Chrystus potrzebuje waszej miłości i waszego entuzjazmu”.
Chociaż każdy z nas nazywał Go innym imieniem: Pasterz, Tata, Ojciec, Papa, Orędownik pokoju – na zawsze był, jest i będzie dla nas jeden, jedyny, niepowtarzalny. Wciąż jest obecny w naszych sercach i myślach, a jego słowa, jak światełko w tunelu, prowadzą nas przez kręte ścieżki życia i kierują naszym postępowaniem.
„Trwa człowiek, który odszedł, w tych co po nim przychodzą”
LAUREACI IV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU LITERACKIEGO
“PATRON SZKOŁY MOIM DROGOWSKAZEM”
który przebiegał w tym roku pod hasłem:
„Nie popadajcie w przeciętność, nie ulegajcie dyktatom zmieniającej się mody, która narzuca styl życia niezgodny z chrześcijańskimi ideałami, nie pozwólcie się mamić złudzeniom konsumpcjonizmu”. Jak dzisiaj możemy rozumieć słowa Jana Pawła II, które wygłosił podczas Światowych Dni Młodzieży w 1991 roku w Częstochowie?
POEZJA
Nagrody
1. Michał Chodyka klasa VII b
2. Oliwia Ciechanowicz klasa VIII a
3. Wiktoria Leszczyńska klasa VIII a
Wyróżnienia
Maja Lewkowicz klasa IV a
Wiktoria Kamińska klasa VII a
PROZA
Nagrody
1. Julia Parafiniuk klasa VIII a
2. Barbara Siłka klasa VII lp
Gratulujemy Laureatom i Wyróżnionym, gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu wrażliwości i sprawności językowej. Wzruszyliście nas szacunkiem i miłością do Patrona Szkoły. Dziękujemy Waszym Opiekunom, wspierającym i rozwijającym na co dzień talent miłośników słowa.
Organizatorzy: Ewa Holeszczuk, Izabela Włodarczyk
W dniu 13 maja 2021 r w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim odbył się XXXX Mały Konkurs Recytatorski. Były to eliminacje powiatowe, w których laureaci etapu miejskiego zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Uczeń naszej szkoły – Jakub Chalimoniuk z kl.7lp zajął drugie miejsce w kategorii klas 7-8.
Laureatowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Renata Prokopiuk
W dniach 5, 6, 7 maja 2021 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty OMNIBUS, który miał na celu sprawdzenie umiejętności i wiedzy zdobytej w pierwszym etapie edukacyjnym. Uczniowie musieli zmierzyć się z trzema sprawdzianami z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.
Jak poradzili sobie nasi uczniowie z tym trudnym zadaniem, dowiemy się dopiero w czerwcu.
06.05.2021r. w sali konferencyjnej MOK w Międzyrzecu Podlaskim nasi uczniowie rywalizowali
z reprezentantami ZPO1 i ZPO2 w 40. Małym Konkursie Recytatorskim. Występy młodych recytatorów oceniało jury w składzie: p. Elżbieta Kamasa, p. Halina Bugajewska i p. Aneta Pliszka.
Cieszy i dumą napawa fakt, iż Trójka w poszczególnych kategoriach wiekowych znalazła się w czołówce.
Osoby, które zajęły pierwsze i drugie miejsca, zakwalifikowały się do finału powiatowego.
Odbędzie się on 13.05.2021r.
W kategorii wiekowej klas I –III są to uczennice:
Amelia Chwedoruk, kl.2c – I miejsce
Roksana Prochera, kl.2d – II miejsce
W grupie wiekowej klas VII-VIII są to:
Jakub Chalimoniuk, kl.7lp – I miejsce
Oliwia Ciechanowicz, kl.8a – II miejsce
W grupie wiekowej klas IV-VI na podium znalazła się uczennica klasy 5a – Amelia Modrzewska, zajmując III miejsce.
Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom. Trzymamy kciuki za finał!
Urszula Sobczak
Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej. Nasze zuchy po raz kolejny stanęły na wysokości zadania i udowodniły, że być patriotą, to mieć serce, które bije mocniej na widok biało-czerwonej flagi czy usłyszanych dźwięków Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci prezentując swoje postawy patriotyczne udowodniły nam, że Polska - to ich dom, a one są jego fundamentem.
Karolina Wysokińska
HARMONOGRAM PLANOWANYCH ZMIAN - EDUKACJA:
OD 4 MAJA
Szkoły podstawowe:
OD 15 MAJA
Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe:
OD 29 MAJA
Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe:
Ważne! Harmonogram może zmieniać się w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej.
27 i 28 kwietnia 2021 roku zostały przeprowadzone eliminacje do 40. Małego Konkursu Recytatorskiego, w których wzięli udział uczniowie klas I-III. Komisja konkursowa w składzie: wicedyrektor p. Ewa Włodarczyk, p. Małgorzata Okrasa i pani Bożena Węgrzyniak wysłuchała 22 wiersze w wykonaniu najmłodszych recytatorów.
Wyniki eliminacji:
I miejsce Amelia Chwedoruk kl. 2c nauczyciel p. M. Rumowska
II miejsce Roksana Prochera kl. 2d nauczyciel p. M. Puszkarska
III miejsce Adam Kamiński kl. 3c nauczyciel p. D. Kuźmiuk
Wyróżnienia:
Gabriela Stefaniuk kl. 3c nauczyciel p. D. Kuźmiuk
Lena Wnukowicz kl. 2d nauczyciel p. M. Puszkarska
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za piękną recytację wierszy, a zwycięzcom gratulujemy. 13 maja Amelka i Roksana będą reprezentować naszą szkołę podczas miejskich eliminacji konkursu.
Od poniedziałku, 26 kwietnia lekcje w systemie hybrydowym w klasach I-III w szkołach podstawowych będą mieli uczniowie w 11 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim.
Uczniowie z pozostałych klas (IV- VIII) mają zajęcia na dotychczasowych zasadach, nic się u nich nie zmienia.
Utrzymana zostaje opieka świetlicowa dla dzieci, których rodzice są do tego uprawnieni. Wsparcie uzyskają rodziny, w których przynajmniej jeden z rodziców jest zatrudniony w podmiocie leczniczym lub świadczy usługi na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii.
W szkole prowadzona będzie również opieka świetlicowa dla uczniów, którzy w danym dniu realizują zajęcia na terenie szkoły.
Harmonogram zajęć stacjonarnych (na terenie szkoły) uczniów klas I- III w naszej szkole:
26 kwietnia, poniedziałek
klasy: 1a, 2a, 2c, 2b, 3a.
27 kwietnia, wtorek
klasy: 1b, 1c, 2d, 3b, 3c;
28 kwietnia, środa
klasy: 1a, 2a, 2b, 2c, 2d;
29 kwietnia, czwartek
klasy: 1b, 1c, 3a, 3b, 3c;
30 kwietnia, piątek
klasy: 1a, 2a, 2b, 2c, 2d;
W pozostałe dni dzieci uczą się z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość (zdalnie).
Uczniowie uczą się według dotychczasowego planu lekcji.
W dni nauki stacjonarnej zapisani wcześniej uczniowie mogą korzystać z obiadów. Rodzic jest proszony o zgłoszenie telefoniczne ewentualnej rezygnacji.
Dyrektor szkoły - Jolanta Wolanin.
„ZIEMIA - PLANETA NA KTÓREJ ŻYJEMY” pod takim hasłem uczniowie klasy 2 c wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Rumowską przygotowali apel z okazji Dnia Ziemi. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną, apel miał wyjątkową formę. Został nagrany film, który mogą obejrzeć wszyscy uczniowie naszej szkoły i ich rodzice. Głównym przesłaniem tego przedsięwzięcia było uwrażliwienie innych na piękno przyrody oraz przypomnienie, że każdy człowiek powinien dbać o naszą planetę.
Pamiętajmy!!!
Przyroda lubi czystą być, z przyrodą trzeba w zgodzie żyć!
Wyniki konkursu ekologicznego dla klas 6-8 przedstawiają się następująco:
Laureatami konkursu są trzy osoby z taką samą ilością punktów:
Jeleszuk Izabela kl. 7s – 21/24 pkt
Majczyna Bartosz kl. 6b – 21/24 pkt
Szyndler Klaudia kl. 7s – 21/24 pkt
Wyróżnienia otrzymują trzy osoby z taką samą ilością punktów:
Andrzejewicz Lena kl. 6b – 20/24 pkt
Kamińska Aleksandra kl. 7a – 20/24 pkt
Stefaniuk Maria kl. 7s – 20/24 pkt
Wyniki konkursu literackiego „List przyrody do ludzi”:
Laureaci konkursu to :
Holeszczuk Adam kl. 4s
Charczuk Martyna kl. 5b
Kijaczko Alicja kl. 4a
Wyróżnienia otrzymują :
Domański Kornel kl. 5a
Jezierska Nikola kl. 4c
Lewkowicz Maja kl. 4a
Siłuszyk Jakub kl. 4a
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i dziękujemy za udział.
Organizatorzy: Rada SU