21.04.2021r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘FORGET-ME-NOT’, którego organizatorem było Centrum Edukacji Filotimo w Lublinie. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, podniesienie umiejętności językowych oraz promowanie czytelnictwa. Do konkursu przeprowadzonego w formie online przystąpiło osiemnastu uczniów z klas III – VIII, a koordynatorami konkursu były p. Izabela Bernatowicz-Kowalczyk i p. Renata Ostapska. Uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki, choć konkurs nie należał do najłatwiejszych. Aż dziewięcioro z nich uzyskało wynik powyżej 86% i otrzyma dyplom w wyróżnieniem. Są to:
Klasa 3
Maksymilian Cap 3a (92%)
Klasa 4:
Wiktoria Gadasci 4a (88%)
Klasa 6:
Ada Zasadzińska 6s (89%)
Klasa 7:
Miranda Brzozowska 7a (89%)
Maria Stefaniuk 7s (93%)
Nina Hawryluk 7lp (86%)
Cezary Cap 7lp (96%)
Daria Myszka 7lp (93%)
Klasa 8:
Zuzanna Franczuk (89%)
Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy uznania za bardzo dobre wyniki w konkursie.
Gratulujemy!!!
21.04.2021r. w ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu zorganizowanego z okazji setnej rocznicy urodzin poety, patrona tejże szkoły. Wśród nagrodzonych za recytację znaleźli się nasi uczniowie z klasy 7lp:
2 miejsce – Jakub Chalimoniuk, zaprezentował wiersz „Byłeś jak wielkie, stare drzewo”
3 miejsce – Daria Myszka, interpretowała wiersz „Dzieło dla rąk”
W konkursie wzięły też udział Daria Koleśnicka i Michalina Maksymiuk, również uczennice klasy 7lp.
Daria przygotowała utwór „Z wiatrem”, a Michalina „Z lasu”.
Urszula Sobczak
20.04.2021r. przeprowadzono szkolne eliminacje do 40. Małego Konkursu Recytatorskiego. Przesłuchania odbyły się online w aplikacji Teams w godzinach popołudniowych. Wzięło w nich udział 20 uczestników z różnych klas.
Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie: p. Ewa Holeszczuk, p. Beata Pietruk i p. Urszula Sobczak. W spotkaniu uczestniczyła także pani wicedyrektor Katarzyna Miłaszewska.
Do etapu miejskiego zakwalifikowano następujących uczniów:
-kategoria klas IV-VI :
Amelia Modrzewska, 5a – nauczyciel p. K. Miłaszewska
Piotr Matejuk, 6s – nauczyciel p. U. Sobczak
-kategoria klas VII-VIII:
Jakub Chalimoniuk, 7lp – nauczyciel p. U. Sobczak
Oliwia Ciechanowicz, 8a – nauczyciel p. E. Holeszczuk
Członkowie jury wyrazili słowa uznania dla zaangażowania uczestników konkursu, perfekcyjnego przygotowania i dojrzałych interpretacji wybranych utworów.
Urszula Sobczak
„Z braku rodzi się lepsze...”
ks. Piotr Pawlukiewicz
Patron Szkoły moim drogowskazem: „Nie popadajcie w przeciętność, nie ulegajcie dyktatom zmieniającej się mody, która narzuca styl życia niezgodny z chrześcijańskimi ideałami, nie pozwólcie się mamić złudzeniom konsumpcjonizmu”.
Jak dzisiaj możemy rozumieć słowa Jana Pawła II, które wygłosił podczas Światowych Dni Młodzieży w 1991 roku w Częstochowie?
Drodzy Uczniowie,
zachęcamy Was do uczestnictwa w Międzyszkolnym Konkursie Literackim poświęconym papieżowi Janowi Pawłowi II i jego nauczaniu, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Jego główne przesłanie: „Patron Szkoły moim drogowskazem”, powinno stać się dewizą każdego z nas.
Patron naszej szkoły to człowiek bardzo nam bliski, na którym mamy się wzorować nie tylko jako uczniowie, ale i później - jako dorośli ludzie.
Przekonani, że warto przybliżyć uczniom naukę polskiego Papieża, pragniemy zainspirować Was, do poznawania jego nauczania i czerpania z niego mądrości i siły.
Jan Paweł II darzył młodzież szczególną miłością. Zainicjował spotkania z młodymi ludźmi na wszystkich kontynentach, którym przewodniczył aż dziewięć razy.
Sięgnijcie do znanych i mniej znanych słów Ojca Świętego skierowanych do młodych podczas Światowych Dni Młodzieży, które miały miejsce w Częstochowie w 1991 roku.
Poszukajcie słów Papieża, które Was zainspirują. Opowiedzcie o tym, jak dzisiaj rozumiecie wypowiedzi swojego Patrona, jak chcecie jego wskazówki wykorzystać w codziennym życiu. „Polski Papież” był jedną z największych osobowości poprzedniego stulecia, człowiekiem, który prowadził ku dobru i autentycznym wartościom.
Czy Wasi rodzice i dziadkowie, do których kiedyś zwracał się Jan Paweł II, zapisali w sercach jego słowa, czy wcielili w życie podjęte zobowiązania?
Na Wasze prace (wiersze, opowiadania, listy, rozprawki, kartki z pamiętnika, wywiady z bliskimi, którzy pamiętają spotkanie z Ojcem Świętym) czekamy do 5 maja br.
Regulamin konkursu znajduje się w zakładce: "KONKURSY"
Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają placówki wychowania przedszkolnego.
Przywrócone zostają zajęcia sportowe w trybie stacjonarnym w klasach sportowych.
Pozostałe obostrzenia w funkcjonowaniu szkół i placówek zostają przedłużone do 25 kwietnia.
Jolanta Wolanin
Z okazji rozpoczęcia kalendarzowej wiosny został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Spotkanie z Wiosną”. W konkursie wzięło udział 133 uczniów klas I - III. Dzieci wykonywały dowolną techniką piękne, wiosenne prace plastyczne. Komisja konkursowa wybierając prace wzięła pod uwagę: zgodność z tematem konkursu oraz samodzielność wykonania.
KLASY I
I miejsce - Michalina Włodarczyk kl. 1a
I miejsce - Oliwia Podgajna kl. 1b
II miejsce - Maria Grzeszyk kl. 1a
II miejsce - Mikołaj Korzeniewski kl. 1c
III miejsce - Natalia Hryciuk kl. 1c
III miejsce - Zuzanna Marciniuk kl. 1a
Wyróżnienia: Kacper Lubański kl.1a, Jakub Idzikowski kl.1c, Jakub Oleksiuk kl. 1c, Hanna Dziadura kl. 1a, Nadia Kołtun kl. 1b
KLASY II
I miejsce - Jakub Puła kl. 2a
II miejsce - Daria Mikos kl. 2c
II miejsce - Amelia Chwedoruk kl. 2a
III miejsce - Sara Mroczkowska kl. 2b
Wyróżnienia: Ernest Mironiuk kl. 2d, Viktoria Rozwadowska kl. 2b, Jakub Makaruk kl. 2b
KLASY III
I miejsce - Julia Bałkowiec kl. 3a
II miejsce - Michalina Gąsior kl. 3a
III miejsce - Aleksandra Jasińska kl. 3b
Wyróżnienia: Bartłomiej Bernacki kl.3b, Patrycja Czopińska kl.3c
Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone po powrocie uczniów z nauczania zdalnego.
Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii zostaje przedłużone czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych do 18 kwietnia b.r.
Tak jak dotychczas, ograniczona zostaje praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z pewnymi wyjątkami - placówki wychowania przedszkolnego mają obowiązek prowadzić zajęcia stacjonarne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021r.zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
HARMONOGRAM:
- 23.04.2021 na 5 godzinie lekcyjnej apel dla uczniów klas 6-8 na “Teams” bezpośrednio po nim konkurs wiedzy ekologicznej.
- Ogłaszamy konkurs na list przyrody do ludzi dla klas 4-5 (wzór i informacje poniżej)
- 23.04.2021 Termin nadsyłania prac literackich
- 28.04.2021 Ogłoszenie wyników konkursów
Wzór pracy:
Kochani!
Postanowiłam napisać ten list, ponieważ….
Pozdrawiam Serdecznie
Wasza Przyroda
Organizatorzy:
Rada SU
Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Droga Jezusa - Droga moja” adresowany do uczniów klas II-III.
Celem konkursu było:
- kształtowanie umiejętności zwracania się o pomoc
- kształtowanie wrażliwości i niesienie pomocy potrzebującym
- kształtowanie właściwego stosunku do osób chorych i cierpiących
- rozwijanie wyobraźni i umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi
- rozwijanie aktywności twórczej i kształtowanie wrażliwości estetycznej
- odkrywanie w sobie nowych talentów. Na konkurs napłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac.
Jury nagrodziło następujące prace:
I miejsce – Amelia Chwedoruk kl. II C
II miejsce – Dymitruk Patryk kl. II B
III miejsce – Wawryniuk Daria kl. III C
Wyróżnienia:
Zdyb Julia kl. II B
Wnukowicz Lena kl. II D
Markowską Martyna kl. II D
Bernacki Bartłomiej kl. III B
Nestorowicz Anna kl. III C
Nowosielska Nikola kl. II B
Serdecznie gratuluję zwycięzcom!
Dziękuję za udział wszystkim uczestnikom konkursu. s. Leonarda Anna Klim oraz p. Alexandra Wysokińska
Lista kandydatów zakwalifikowanych do dalszego postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych znajduje się w zakładce: Nabór do szkoły
Od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Na wniosek rodziców, złożony do dyrektora szkoły, przedszkole będzie prowadzić zajęcia stacjonarne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Uczniowie szkoły podstawowej uczą się na dotychczasowych zasadach.
Za nami finał konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Drugi raz z rzędu laureatem konkursu z języka niemieckiego został uczeń klasy 8a – Halan Karem (opiekun – p. Agnieszka Gromadzka)
Laureatem z biologii jest Cezary Cap, uczeń klasy 7lp (opiekun– p. Beata Ługowska).
Mamy również finalistę konkursu chemicznego – został nim uczeń klasy 8s – Michał Strep (opiekun – p. Jolanta Wolanin).
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Od lewej: Cezary Cap, Halan Karem, Michał Strep
Przedszkolaki_witaja_wiosne.mp4
22 marca 2021 wszystkie grupy przedszkolne witały Panią Wiosnę. W tym roku każda z grup przygotowała się na powitanie wiosny indywidualnie. W salach przedszkolnych pojawiły się piękne,wiosenne dekoracja. Tego dnia w całym przedszkolu dominowały wiosenne kolory, a w szczególności kolor zielony.Na spotkanie z Wiosną przybyły bociany, żabki, motylki i inne owady. Dziewczynki z każdej grupy stworzyły prawdziwy pokaz wiosennej mody, prezentując najróżniejsze kwiatowe suknie i wianki z wiosennych kwiatów. Były tańce, śpiewy, wiosenne quiz, konkursy, różne zagadki słuchowe i wzrokowe, łamigłówki, zabawy ruchowe, interaktywne wiosenne koło fortuny i wiosenna ruletka. Niektóre przedszkolaki oglądały filmy edukacyjne o Zwiastunach Wiosny, inne uczestniczyły w przedstawieniu kukiełkowym pt.,, Zwiastuny Wiosny”, a jeszcze inne przygotowały krótką, wiosenną inscenizację. Każda z grup starszych przygotowała portret Pani Wiosny. Wyeksponowane prace starszaków zdobiły korytarz szkolny. Choć za oknami widać było jeszcze ostatnie ślady zimy, to nieliczne grupy ruszyły na pierwszy wiosenny spacer. Barwnym korowód dzieci niósł ze sobą biedronki, kwiatki , kukłę Marzanny. Podczas spaceru przedszkolakom towarzyszył piękny i szeroki uśmiech.
Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że WIOSNA zagości u nas na dobre.
Anna Nikołajew
W piątek 19 marca 2021 r dzieci z grupy III pożegnały zimę i powitały wiosnę. Przedszkolaki pod okiem swoich pań przygotowały montaż słowno- muzyczny "Żaby i bociany". Zaprezentowały się w przebraniach stosownych do swoich ról. Perfekcyjne wręcz przygotowanie w połączeniu z zaangażowaniem najmłodszych dało wspaniały efekt - oby tak dalej! Zuchy brały również udział w quizie tematycznym o wiośnie, dzięki czemu mogły wzbogacić i utrwalić posiadaną już wiedzę. Nie zabrakło też gimnastyki w postaci " multimedialnej wiosennej ruletki". W ramach uznania i podziękowania, dzieci dostały od pani dyrektor Bożeny Nowosielskiej drobne upominki :)
Karolina Wysokińska
Od lutego uczniowie klasy 7lp oraz 7s wraz z p. Małgorzatą Goś-Marciniak uczestniczą w ramach projektu Meet my class w międzynarodowych lekcjach języka angielskiego.
Do tej pory nawiązaliśmy znajomość z uczniami ze szkoły w Meksyku, Azerbejdżanie oraz we Włoszech. Podczas lekcji opowiadaliśmy o naszych zainteresowaniach, graliśmy w gry online oraz przedstawiliśmy prezentację na temat naszego kraju opowiadając o naszej historii, zabytkach, miejscach wartych odwiedzenia oraz kuchni polskiej. Mieliśmy również okazję dowiedzieć się czegoś o historii i kulturze krajów naszych rówieśników. Niektórzy uczniowie zostali przyjaciółmi korespondencyjnymi i wymieniają ze sobą maile.
Lekcje te, które są niezwykłą okazją nie tylko do rozwijania kompetencji językowych, ale również do poszerzania wiedzy z zakresu kulturoznawstwa i religioznawstwa innych krajów, odbywają się w ramach zajęć dodatkowych z języka angielskiego.
Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim
przystąpili do międzynarodowego projektu Nice to e-meet you!,
którego celem jest przełamanie bariery językowej i kulturowej poprzez udział
w spotkaniach online z rówieśnikami i ich nauczycielami z innych krajów świata. Spotkania organizowane są przez Annę Sawczuk - nauczyciela języka angielskiego,
w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.
Uczniowie kl. 3, 6, 7 uczestniczyli już w 7 spotkaniach z dziećmi
i ich nauczycielami z Turcji, Indonezji, Rosji, Francji, Bułgarii, Indii i Grecji.
W trakcie zajęć uczestnicy opowiadali o sobie, o swoich rodzinach, codziennych czynnościach, zwyczajach, obserwowali prezentację o kraju przygotowaną
przez indonezyjskich uczniów, rozmawiali o ulubionych potrawach, pogodzie
i porach roku. Poprzez udział w takich spotkaniach dzieci mają wspaniałą okazję
do porozumiewania się w języku angielskim.
Projekt zapoczątkowało spotkanie z dziećmi z Indonezji
i Rosji, które odbyło się tuż po feriach 16.02.2021r. Zajęcia organizowane
są cyklicznie – co 2 tygodnie. Uczniowie kl. 6 i 7 przygotowują prezentację
o Polsce, którą przedstawią na następnym spotkaniu z rówieśnikami z Turcji, Indonezji i Rosji, natomiast uczniowie kl. 3 przygotują słownictwo i zwroty
z wybranego działu tematycznego, aby móc porozmawiać z dziećmi z Francji.
Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Również uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W pozostałych przypadkach zostają utrzymane dotychczasowe zasady.
Konkurs "Zimowy krajobraz"- został rozstrzygnięty, liczba złożonych prac była duża, pomysłowość i wyobraźnia dzieci była różnorodna. Miałyśmy problem z wyborem tych najpiękniejszych bo każda z prac była bardzo ładna i estetycznie wykonana. Dzieci swoje prace wykonywały samodzielnie dobierając odpowiedni materiał . Prace dzieci były wykonane techniką collage. W związku z tym, że był to konkurs uczestnicy zostali nagrodzeni, dyplomy otrzymały wszystkie dzieci, a dodatkowo za najładniejsze prace uczestnicy otrzymali upominkami w postaci książeczek:
Nagrodzone dzieci:
I-grupa Marcelina Rostek
II-grupa Urszula Jakubowicz
III-grupa Zuzia Zając
IV-grupa Nikola Górska
V-grupa Laura Szamaluk
VI-grupa Lena Hryciuk
VII-grupa Antonina Maksymiuk
VIII-grupa Maja Kołtun
IX-grupa Alan Daniluk
Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy: B. Czubaszek i A. Pepa