Gratulacje i podziękowania
Z radością i dumą informujemy o sukcesach uczniów naszej szkoły w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Tytuł laureata uzyskał:
Maksymilian Wysokiński z fizyki
Tytuł finalisty zdobyli:
Maksymilian Wysokiński z matematyki i chemii
Aleksander Wysokiński z matematyki i fizyki
Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom. Osiągnięcie takiego sukcesu wymagało od nich ciężkiej i sumiennej pracy, opanowania szerokiej wiedzy oraz nabycia nowych umiejętności.
Laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim uzyskuje zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu objętego konkursem i przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej, zaś finalista – dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.
Gratulujemy rodzicom tych uczniów P. Karolinie i Adrianowi Wysokińskim i dziękujemy za ich wsparcie i motywację.
Podziękowania i gratulacje przesyłamy również nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do udziału w konkursach: p. Sylwii Pióro - nauczycielowi fizyki i chemii, p. Wiesławie Kalince – nauczycielowi matematyki, p. Barbarze Petruk – nauczycielowi matematyki oraz p. Annie Grzeszyk – nauczycielowi fizyki za ich wkład pracy, poświęcenie i zaangażowanie.
Sukces naszych uczniów jest sukcesem całej szkoły.
Dyrektor szkoły
Ewa Włodarczyk
Już wkrótce ruszamy z I edycją Ligi Przedmiotowej z Języka Polskiego, do udziału w niej zaprosiliśmy ZPO1 i ZPO2 w Międzyrzecu Podlaskim.
Wszystkie informacje dotyczące tego projektu znajdziecie w zakładce Liga Przedmiotowa z Języka Polskiego. Tam też zamieszczane będą wyniki kolejnych etapów.
10 marca 2025r. odbyły się szkolne eliminacje do XII Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego „Pamięci Jana Pawła II”, którego organizatorem jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mokobodach.
Spośród 17–u recytatorów jury wytypowało czworo uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w finale konkursu w dwóch kategoriach wiekowych:
klasy IV- VI
Antoni Słonecki – klasa 4s, opiekun p. Iwona Szczęch
Roksana Prochera – klasa 6b, opiekun p. Katarzyna Miłaszewska
klasy VII – VIII
Antonina Szyszko – klasa 7a, opiekun p. Beata Pietruk
Iga Romowska – Żuk – klasa 8s, opiekun p. Urszula Sobczak
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za piękne recytacje, a zwycięzcom szkolnych eliminacji życzymy powodzenia w finale.
Urszula Sobczak
Zapraszamy do albumu na fotorelacje
III miejsce w Półfinale Wojewódzkim zajęła Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim w Piłce Siatkowej „6” Dziewcząt – Igrzyska Młodzieży Szkolnej (8 klasa i młodsi) w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego w dn. 06.03.2025r. w SP-9 Biała Podlaska.
Damian Jurkowski
III miejsce w Półfinale Wojewódzkim zajęła Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim w Piłce Siatkowej „6” Chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej (8 klasa i młodsi) w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego w dn. 04.03.2025r. w SP-6 Biała Podlaska.
Damian Jurkowski
Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie na temat autoagresji i prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży. Spotkanie odbędzie się 16.03.2025 o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Wstęp wolny."
Kolorowe stroje, bajeczny wystrój oraz skoczna muzyka - w takiej atmosferze bawiły się przedszkolaki podczas Balu Karnawałowego w przedszkolu, który odbył się w dniu 4.02.2025r. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Bal prowadzili animatorzy, którzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką i zabawami. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Jak przystało na prawdziwy bal, znalazł się także czas na odpoczynek i wspólne degustowanie pyszności przygotowanych przez rodziców. Po krótkim wypoczynku, muzyka znowu porywała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka i innych znanych przebojów, nie tylko przedszkolnych. Bal umożliwił dzieciom, rodzicom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.
Dorota Głowniak
Gorąco zapraszamy uczniów klas I - VIII do udziału w Miejskim konkursie "Młodość - Trzeźwość 2025" pod hasłem "PROMUJ ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ"
Prosimy o zapoznanie się z załączonym Regulaminem konkursu.
Regulamin_konkursu_Mlodosc_-Trzezwosc_2025.doc
Osobą kontaktową w szkole w sprawie konkursu jest pedagog szkolny.
Dorota Kapłan
Kochana babciu, kochany dziadku!
Ja wiem co od Was dostanę w spadku,
Piękne wspomnienia ,cudowne zapachy
I ten wspaniały ubaw po pachy!
Dzień Babci i Dziadka już na stałe wpisany jest w kalendarz uroczystości przedszkolnych. Dni poprzedzające to ważne święto obfitowały w liczne próby oraz pracę nad prezentami dla dziadków. W tym roku uroczystość Dnia Babci i Dziadka odbywała się od 21 stycznia do 6 lutego, ponieważ każda grupa obchodziła to święto w innym dniu. Na zaproszenie dzieci do każdej grupy przybyli licznie babcie i dziadkowie, aby obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów. Przedszkolaki przygotowały piękne wiersze, piosenki i tańce. Po części artystycznej ukochane wnuczęta w dowód pamięci i miłości, wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Dużą radością dla dzieci jak i dziadków była możliwość wspólnych tańców i zabawy. Następnie był czas na poczęstunek, o który zatroszczyły się mamy, za co serdecznie dziękujemy. To były naprawdę wyjątkowe dni. Babcie i dziadkowie z dumą i uśmiechem opuszczali nasze przedszkolne mury.
Dorota Głowniak
,,Obok sukcesywnie postępującej od lat ewolucji myśli technologicznej jako globalne społeczeństwo zostaliśmy doświadczeni traumą pandemii, która nie tylko wystawiła na próbę odporność naszego zdrowia i systemów zarządzania, ale doprowadziła do gwałtownego przeskoku rewolucyjnego, dosłownie wymuszając na jednostkach i grupach przeniesienie większości aktywności do przestrzeni wirtualnej. Wraz z tą zmianą powstała potrzeba błyskawicznego dostosowania infrastruktury zawodowej, edukacyjnej, produkcyjnej i usługowej, oraz natychmiastowego wzrostu kompetencji cyfrowych wśród dzieci, młodzieży i niemal wszystkich grup zawodowych osób dorosłych. Współczesne dzieci, nastolatkowie i młodzi dorośli to cyfrowi tubylcy (nazywani też generacją i-Gen). Urodzeni w XXI wieku czasy pozbawione stałego dostępu do Internetu znają bardziej z opowieści niż własnych doświadczeń. Ich mózgi od początku okresu postnatalnego rozwijały się nieco inaczej, doświadczając zwiększającej się stymulacji bodźcami cyfrowymi coraz bardziej obecnymi w codziennym środowisku. Rodzice młodej generacji, jak i większość specjalistów z zakresu pracy z dziećmi i młodzieżą, to ostatnie pokolenia „cyfrowych imigrantów”. Wywodząc się z epoki analogowej, byli świadkami przejścia globalnego społeczeństwa w epokę cyfrową, a następnie jej dynamicznego rozwoju, który do dnia dzisiejszego osiągnął ledwie ułamek swoich możliwości. Tak głęboko zakorzenione różnice między generacjami stanowią istotną barierę profilaktyczną – młode pokolenie znacznie lepiej odnajduje się w cyfrowej rzeczywistości, do której jest bardziej przyzwyczajone niż rodzice, edukatorzy czy terapeuci, którzy pod tym względem pozostają o krok w tyle, mogąc mieć problem z rozpoznawaniem nowych zagrożeń, zanim te dosięgną ich dziecko.”
Poniższe nagranie ma na celu przybliżenie Państwu głównych zasad profilaktyki na poszczególnych etapach życia dziecka w celu zapobiegania rozwojowi e- uzależnienia.
Zapraszam do obejrzenia 😊
Profilaktyka_e-uzaleznien_w_poszczegolnych_etapach_zycia_dziecka_(1)(1).pdf
23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Został on ustanowiony w 2001 roku przez Ministerstwo Zdrowia i ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat depresji (zespołu zaburzeń psychicznych), jej objawów i zachęcenie do podejmowania leczenia (bo nie jest to stan, który samoistnie minie).
Depresja – to choroba cywilizacyjna, złożona i trudna do konkretnego zdiagnozowania. To grupa różnych zaburzeń zarówno psychicznych jak i fizycznych. Obniżony nastrój: smutek, przygnębienie, niska samoocena, niezdolność do przeżywania przyjemności, to tylko niektóre z nich. Osoby z objawami depresji mogą odczuwać brak zrozumienia, akceptacji wśród bliskich. Słyszą często dobre rady: weź się w garść, pobiegaj, idź na spacer, itp. W Polsce 8 mln ludzi cierpi na depresję lub stany depresyjne z czego tylko 1,5 mln jest zdiagnozowanych i leczonych.
Bądźmy uważni, bądźmy wrażliwi na zmiany w zachowaniu młodych ludzi
Depresja u dzieci, podobnie jak u dorosłych, wiąże się z długotrwałym obniżeniem nastroju, jednak przypadku dzieci i młodzieży depresja ma niestereotypowy przebieg. W przeciwieństwie do osób dorosłych u dzieci mogą nasilić się zachowania agresywne, destrukcyjne, autodestrukcyjne (na przykład samookaleczanie) i buntownicze, a także może wzrosnąć drażliwość. Takie objawy nie są typowe dla depresji. W związku z tym zdarza się, że u dzieci cierpiących na to schorzenie stwierdza się inne zaburzenia (np. zaburzenia zachowania lub nadpobudliwość psychoruchową).
Depresja to nie gorszy dzień, nie lenistwo, nie słabsze samopoczucie, ale poważna choroba. Leczy się ją farmakologicznie oraz psychoterapią. Zajmuje się tym lekarz psychiatra i psychoterapeuta. Czas leczenia dla każdego jest indywidualny.
Rodzicu, jeśli zauważysz u dziecka poniższe objawy skonsultuj się z psychologiem, psychoterapeutą, psychiatrą:
Dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o potrzebach nastolatków, doskonalić komunikację z młodymi ludźmi oraz dowiedzieć się, jak rozpoznawać i reagować na kryzysy emocjonalne, udostępniamy nagranie z pierwszego warsztatu cyklu szkoleniowego AKADEMIA UWAŻNEGO RODZICA. Warsztaty realizowane były w ramach Forum Przeciw Depresji we współpracy ze specjalistami platformy Życie Warte Jest Rozmowy, a ich celem jest wsparcie rodziców i opiekunów w budowaniu relacji z nastolatkami oraz reagowaniu na ich potrzeby emocjonalne.
Wiemy, że obecnie wielu uczniów doświadcza obniżenia nastroju. W razie potrzeby zapraszamy na konsultacje z psychologiem i pedagogiem specjalnym w naszej szkole. W klasach 6-8 zostaną przeprowadzone warsztaty przybliżające temat depresji.
Poniżej kilka linków, w których znajdą Państwo pogłębione informacje na temat depresji u dzieci i nastolatków.
- dla rodziców: jak rozpoznać depresję u dziecka i jak wspierać dziecko w depresji:
https://forumprzeciwdepresji.pl/nastoletnia-depresja/strefa-rodzica
- dla nastolatków: jak rozpoznać depresję u siebie czy innych, jak radzić sobie i pomóc innym w depresji:
https://forumprzeciwdepresji.pl/nastoletnia-depresja/strefa-nastolatka
- dla nauczycieli: Poradnik jak wspierać ucznia, scenariusz zajęć:
https://forumprzeciwdepresji.pl/nastoletnia-depresja/strefa-nauczyciela
- inne, warto przeczytać, zobaczyć:
https://biblioteczka-apteczka.pl/2020/02/23/moj-czarny-pies-depresja/
Polecamy publikacje ORE:
Nie każdy problem to dramat − nastolatek w klasie [pdf. 382.47 kB]
Dzieci i młodzież w kryzysie [pdf. 2.65 MB]
Dorastanie – kryzys i powtórna szansa na rozwój [pdf. 653.76 kB]
pedagog specjalny Monika Melaniuk
Informujemy, że 4 lutego 2025 r. rusza postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2025/2026 do klas pierwszych.
Wnioski o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy składać w sekretariacie naszej szkoły od 4 lutego 2025 r. od godz. 8.00 do 17 lutego 2025 r. do godz. 15.00.
Potrzebne druki można pobrać osobiście z sekretariatu szkoły lub ze strony internetowej szkoły z zakładki „Nabór do szkoły lub przedszkola”.
Zapraszamy.
Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas I - VIII na zebrania klasowe, które odbędą się w dniach 3 - 5 lutego 2025r. zgodnie z załączonym terminarzem
Terminarz spotkań z rodzicami --> TERMINARZ_ZEBRAN_Z_RODZICAMI_uczniow_klas_I_-_VIII.pdf
Małymi krokami zbliżają się ferie zimowe, aby były one bezpieczne, radosne i szczęśliwe 30 stycznia 2025 r. w klasie 1b i 1c przeprowadzono bardzo ciekawą i wartościową prelekcję. Zajęcia przeprowadzone były przez ratownika wodnego pana Rafała Mironiuka oraz ratownika medycznego Jakuba Cioka. Uczniowie wzięli udział w interesujących zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. Ratownicy przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach, stawach, ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Zapoznali ze specyfiką pracy ratownika wodnego i medycznego, zaprezentowali sprzęt niezbędny w ich pracy, przypomnieli też ważne numery telefonów.
Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym podczas tych zajęć mamy nadzieję, że tegoroczne ferie zimowe będą udane, zdrowe i bezpieczne.
Anna Nikołajew
W dniu 24 stycznia 2025 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 odbył się kiermasz ciast zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli okazję spróbować pysznych, domowych wypieków, a całkowity dochód z wydarzenia został przekazany na rzecz 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać pokaźną kwotę, która wsparła tegoroczny cel WOŚP. Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom, którzy przynieśli domowe wypieki oraz wszystkim, którzy włączyli się w akcję, zarówno jako piekący, jak i kupujący!
Opiekun SU Artur Domański
Dzień dobry Drodzy Rodzice !
Nazywam się Olga Brydzińska i pracuję jako psycholog w Zespole Placówek Oświatowych nr 3. W swojej pracy mam okazję obserwować sposób funkcjonowania Państwa dzieci w środowisku szkolnym, zauważam ich zasoby , mocne strony oraz obszary problemowe. Nasi uczniowie często doświadczają wyzwań w zakresie radzenia sobie z regulacją uwagi, impulsywnością i nadruchliwością, które przejawiają się na różny sposób. W związku z tym przygotowałam dla Państwa krótkie szkolenie, którego celem jest wyjaśnienie kilku kwestii związanych z nadpobudliwością psychoruchową (ADHD) . Mam nadzieję, że będzie to dla Państwa wnoszący i pomocny materiał .
Miłego oglądania:)
18 grudnia 2024r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczno - techniczny pt:
„SZOPKA LUB OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”
Głównym celem konkursu było:
- kultywowanie wśród uczniów tradycji świątecznych,
- stworzenie okazji do indywidualnej lub rodzinnej działalności artystycznej,
- rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów,
- stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.
- wzbudzanie emocji, radości i ożywienia ze względu na Święta Bożego Narodzenia.
- pomoc dzieciom potrzebującym w radośniejszym przezywaniu świąt
Uczestnikami konkursu byli uczniowie naszej szkoły. W ramach konkursu wpłynęło 76 prac. Wszystkie prace wzbudziły uznanie wśród jurorów, którzy mieli trudne zadanie do wykonania. Ozdoby świąteczne były piękne.
Podczas oceny komisja konkursowa zwróciła uwagę na aktywność twórczą, umiejętność łączenia różnych technik, oryginalne ujęcie tematu oraz estetykę wykonania pracy.
Komisja konkursowa wyróżniła i nagrodziła następujących autorów prac:
Kategoria kl. I – III
I miejsce: Wojtasze Weronika k kl. 3 b
II miejsce: Nestorowicz Julia kl. 2d
III miejsce: Olszak Jagna kl. 1a
Wyróżnienie:
1. Nurzyńska Maja, kl. 2e
2. Nieroda Jakub, kl. 3a
3. Ostapiuk Helena, kl. 1a
Kategoria kl. IV – VII
I miejsce: Łuciuk Zuzanna kl. 6a
II miejsce: Grzeszyk Adrian kl. 4c
III miejsce: Tusz Ignacy kl. 5p
Wyróżnienie:
1. Jakubowicz Piotr kl. 7a;
2. Zdańkowska Wiktoria kl. 5a
3. Bołba Julia kl. 6b
Po rozstrzygnięciu konkursu ozdoby zostały przekazane na kiermasz przedświąteczny, z którego dochód przeznaczono na cele charytatywne.
Dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i udział w konkursie oraz życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą.
Nauczyciele religii we współpracy z opiekunami SKC