Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”. 18 listopada br. w hali sportowej pojawiły się dzieci klas I - III prezentując różnokolorowe plakaty na temat zdrowego odżywiania. Przyniosły ze sobą wszystko to, co jest niezbędne na „zdrowe śniadanie”. Były to kolorowe i apetyczne kanapki, owocowe szaszłyki, sałatki owocowe, warzywne pociągi ,ciasteczka, koktajle, które uczniowie wykonali z pomocą wychowawców oraz rodziców. Każda klasa zaprezentowała też swoje wiersze i hasła związane ze zdrowiem.
Pani Dyrektor podziękowała rodzicom i wychowawcom za pomoc w przygotowaniu zdrowego śniadania, a uczniom za pomysłowość, zaangażowanie i kreatywność podczas pracy.
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą pamiętać o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach.
18.11.2019 w Białej Podlaskiej odbył się Finał Rejonu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. W zawodach wzięli udział uczniowie z Białej Podlaskiej, Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Parczewa i Międzyrzeca Podlaskiego.
Bardzo dobrze zaprezentowały się sztafeta 6x25m stylem dowolnym z SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Podopieczni Patrycji Karwowskiej i Wojciecha Lubańskiego zajęli I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców Sztafety awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 4 grudnia w Lublinie.
Do Finałów w Lublinie awans uzyskali również zawodnicy płynący w wyścigach indywidualnych.
• Patrycja Majczyna – I miejsce 50 m st grzbietowym
• Aleksandra Szyszko – II miejsce 50m st. Klasycznym
• Maciej Puszkarski – II miejsce 50m st. klas.
• Marcel Chilicki – III m 50 m st klasycznym
• Kacper Celiński -Jakubowicz – II m 50 m stylem motylkowym
Skład sztafet SP3
MISTRZYNIE REJONU W SZTAFECIE 6X25 M STYLEM DOWOLNYM
Patrycja Majczyna, Aleksandra Szyszko, Natalia Dołęga, Natalia Gąsior, Weronika Myszka, Iga Borkowicz, Małgorzata Chodyka
MISTRZOWIE REJONU W SZTAFECIE 6x25 m STYLEM DOWOLNYM
Ryszard Łukomski, Kacper Celiński - Jakubowicz, Franciszek Korulczyk, Maciej Puszkarski, Jerzy Rzeńca, Marcel Chilicki.
WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W FINALE WOJEÓDZKIM, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 4 GRUDNIA 2019 W LUBLINIE
14 listopada 2019 roku odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego klas I-III w ramach VII WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU RECYTATORSKIEGO POEZJI I PROZY PATRIOTYCZNEJ im. gen. F. Kleeberga organizowanego rokrocznie przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Adamowie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Dom Kultury w Woli Gułowskiej.
W przesłuchaniu udział wzięło 7 uczniów z klas pierwszych i trzecich.
Jurorzy po wysłuchaniu recytacji wiersza w wykonaniu każdego uczestnika oraz ocenie doboru tekstu i interpretacji, kultury słowa i ogólnego wyrazu artystycznego zadecydowali o przyznaniu:
I miejsce – Lena Wnukowicz - 1d
II miejsce – Alicja Kijaczko – 3a
III miejsce – Małgorzata Nowosielska – 1d
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami a laureatki będą reprezentowały naszą placówkę podczas finału konkursu 23XI 2019 r. w Domu Kultury w Woli Gułowskiej.
Gratulujemy!
Dnia 08.11.2019 reprezentacja naszej szkoły starowała w w Janowie Podlaskim. Podopieczni Piotra Sakowicza po raz kolejny godnie reprezentowali Trójkę zdobywając czołowe lokaty. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
ROCZNIK 2010/2009 DZIEWCZĘTA
ARCHAC ELIZA I
ROCZNIK 2010/2009 CHŁOPCY
SOSNOWSKI EMIL I
PIETRUK BARTOSZ XIII
CHARCZUK KAROL XV
ROCZNIK 2008 DZIEWCZĘTA
SZYNDLER KLAUDIA SP3 V
TYMOSZUK KAROLINA VII
RADZIKOWSKA JULIA XXIII
ROCZNIK 2008 CHŁOPCY
MAJCZYNA KAROL X
OPONOWICZ HUBERT XI
MAJCZYNA BARTEK XIV
ROCZNIK 2007 DZIEWCZĘTA
MYSZKA DARIA IV
ORŁOWSKA KAROLINA XIII
HAWRYLUK NINA XIV
ROCZNIK 2007 CHŁOPCY
GIERGUN HUBERT X
W dniu 04.11.2019 na pływalni ”Oceanik " w Miedzyrzecu Podlaskim odbył się Finał Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu Drużynowym i Indywidualnym .Bardzo dobrze zaprezentowała się w sztafeta 6x25 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców zajmując I miejsce .
Skład sztafet SP3
Dziewczęta;
Iga Borkowicz, Patrycja Majczyna, Aleksandra Szyszko, Anna Siłka, Natalia Gąsior, Natalia Dołęga Dominika Lubańska,
Chłopcy;
Ryszard Łukomski, Kacper Celiński -Jakubowicz, Franciszek Korulczyk, Maciej Puszkarski, Jerzy Rzeńca, Marcel Chilicki, Barek Nestorowicz
W wyścigach indywidualnych najlepsi byli :
WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W FINALE REJONU, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 18.11.2019 W BIAŁEJ PODLASKIEJ .
Uczniowie trenują pod opieką : Patrycji Karwowskiej i Wojciecha Lubańskiego
W listopadzie przedszkolaki z grupy III uczestniczyły w szeregu zajęć kształtujących postawy patriotyczne. Jednym z nich była wycieczka na miejscowy cmentarz. Dzieci w ciszy i w skupieniu maszerowały alejkami cmentarza. Przy grobie poległych żołnierzy minutą ciszy uczciły ich pamięć i zapaliły znicze.
W okresie Święta Niepodległości przedszkolaki wraz z wychowawcami przystroiły przedszkole w barwy narodowe, poznały krótką historię Polski związaną z rozbiorami. Utrwaliły i uczyły się szacunku dla symboli narodowych. Zuchy uroczyście ,, na baczność” odśpiewały hymn narodowy, a także inscenizowały wiersz ,, Barwy ojczyste”. Z wielkim zapałem i chęcią dzieci wykonały godło Polski , kotyliony, kolorowały flagi, które zdobią korytarze naszego przedszkola.
Tematyka patriotyczna jest bardzo bliska dzieciom i zachęca je do podejmowania różnorodnych działań.
Anna Nikołajew
Uczniowie klasy pod opieką wychowawczyni – pani Barbary Petruk uczestniczyli w niecodziennej lekcji wychowawczej poprowadzonej przez Panie bibliotekarki.
Czym są hejt i mowa nienawiści? Czy to normalna forma komunikacji? Czy można im przeciwdziałać? W czym się przejawiają? Jak na nie reagować i kto powinien się tym zająć? Przed uczniami postawiono wiele pytań, które nie pozostały bez odpowiedzi. Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki dostali dawkę rozwiązań z dotychczasowych dobrych praktyk, poznali, jak można zmieniać przekaz nienawiści, i co mogą zrobić, gdy spotkają się z hejtem i mową nienawiści.
Wycieczka edukacyjna stanowiła atrakcyjną formę zajęć.
11 listopada 2019r, zuchy z 31 GZ „Wesołe Tygryski” wzięły udział w miejskich obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godz. 12:00 uczestniczyły we mszy świętej w intencji Ojczyzny, w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Po mszy, wspólnie z innymi mieszkańcami, przemaszerowały na Plac Jana Pawła II, przed pomnik Bohaterów Miasta, gdzie czworo naszych zuchów, wspólnie z harcerzami pełniło wartę. Pozostałe zuchy w ciszy i skupieniu uczestniczyły w głównych obchodach , wykazując się piękną postawą. Kolejnym miejscem pamięci i uczczenia Święta Niepodległości był miejscowy cmentarz. Tutaj, przy pomniku ofiar pogromu niemieckiego z 16 listopada 1918, zuchy uczestniczyły w Apelu Poległych, oddając hołd bohaterom walczącym za wolność naszego miasta. Tutaj postawiły „ Ogień Niepodległości” i zapaliły znicz.
Serdecznie dziękuję Zuchom za wzorową postawę patriotyczną, zaangażowanie, wytrzymałość i służbę, Rodzicom dziękuję za umożliwienie dzieciom udziału w uroczystości.
Czuwaj!
pwd. Grażyna Podgajna
Ogień Niepodległości – to symbol pamięci o bohaterach i wydarzeniach, które wpłynęły na odzyskanie przez naród polski niezawisłego i wolnego państwa. Ogień ten, rozpalany na cmentarzu legionowym w Kostiuchnówce, leżącej w okręgu wołyńskim na Ukrainie, przywożony jest od 2000r. do Polski przez harcerzy, w tzw. Sztafecie Rowerowej „Ogień Niepodległości” i co roku towarzyszy obchodom Święta Niepodległości w całym kraju. W tym roku ogień dotarł również do Międzyrzeca. Przywieźli go leśnicy z Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski, uprzednio otrzymawszy go od leśników Nadleśnictwa Lubartów.
W dn. 8 listopada 2019r. miało miejsce uroczyste przekazanie Ognia Niepodległości władzom naszego miasta. W tym podniosłym wydarzeniu uczestniczyli: Burmistrz Miasta Pan Zbigniew Kot, nadleśniczy Leszek Michalec z Nadleśnictwa Międzyrzec, zastępca dowódcy JRG Międzyrzec Podlaski mł. brygadier Paweł Jakubowicz i Andrzej Nowak, komendant Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Międzyrzecu Podlaskim oraz harcerze ZHR i zuchy z 31 GZ „Wesołe Tygryski”. Komendant Konnej Straży, Pan Andrzej Nowak przybliżył zgromadzonym szczegóły historycznej bitwy rozegranej w dniach 4-6 lipca 1916 r. na polu bitewnym w Kostiuchnówce. Następnie, uroczyście przekazany włodarzowi miasta ogień, trafił do zuchów i harcerzy, którzy zanieśli go pod pomnik Bohaterów Miasta oraz na miejscowy cmentarz, gdzie w dniu 11 listopada odbędą się miejscowe obchody 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Notatkę sporządziła G. Podgajna, drużynowa 31 GZ „Wesołe Tygryski”
Dnia 8 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Myślą przewodnią akademii było ukazanie dążeń niepodległościowych, cierpienia Polaków skazanych na tułaczkę oraz znaczących wydarzeń, które stały się dla naszej historii symbolami narodowymi. Recytowane utwory poetyckie i występy aktorskie przeniosły nas w czasy walki Polaków o wytęsknioną wolność. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu całej społeczności szkolnej, co przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.
Uroczystość dostarczyła społeczności szkolnej nie tylko wrażeń estetycznych, ale również wzbudziła refleksję nad postawami patriotycznymi. Uczniowie poczuli przywiązanie do historii, dumę z przynależności do narodu polskiego, szacunek do wartości, o które walczyli nasi przodkowie oraz przywiązanie do tradycji chrześcijańskich.
Akademia została przygotowana przez uczniów klasy 8p oraz przedstawiciela klasy 7p - Stanisłąwa Słoneckiego, który akompaniował na akordeonie podczas pieśni patriotycznych. Aleksandra Marciniuk z klasy 6s zaśpiewała przepiękną pieśń „Cisza”. Nad całością czuwał p. Artur Domański i p. Sylwia Pióro.
Dnia 7 listopada 2019 roku uczniowie klasy 7p i 8s wraz z wychowawczyniami p. Sylwią Pióro i p. Małgorzatą Goś-Marciniak wybrali się na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Uczniom towarzyszyły p. Renata Ostapska i p. Patrycja Karwowska.
Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie tego nowoczesnego, multimedialnego muzeum przybliżyło uczniom jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego. Uczniowie poznali życie codzienne powstańców, losy ludności cywilnej i dzieci. Dużym przeżyciem była możliwość przejścia kanałami i sprawdzenie tego, co mogli czuć powstańcy. Podczas zwiedzania można było zbierać żółte i białe kartki z kalendarza, które wyznaczały czas powstania. Wizyta w muzeum pozostawiła niezatarte wrażenia i była dla uczniów prawdziwą żywą lekcją historii.
Następnie udaliśmy się do Telewizji Polskiej na Woronicza. Mieliśmy okazję od zaplecza zobaczyć jak nagrywane są programy telewizyjne. Następnie wprowadzono nas do eleganckiego studio, z którego codziennie na żywo emitowany jest program „Pytanie na śniadanie”. Podsumowaniem, a jednocześnie swoistym mostem między przeszłością a teraźniejszością okazało się muzeum, w którym zgromadzono pamiątki z początków funkcjonowania telewizji. Ostatnim punktem wycieczki była możliwość sfotografowania się na tak zwanej ściance celebrytów.
Zwieńczeniem naszej wycieczki był wyczekiwany park rozrywki „Stacja Grawitacja”.
Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszył się park linowy o długości 300 metrów znajdujący się pod dachem.
Wszyscy wrócili zmęczeni ale szczęśliwi. Już planujemy kolejny wyjazd…
Dnia 5 listopada przedszkolaki z grupy IX (integracyjnej) wybrały się z wizytą do Pogotowia Ratunkowego w Międzyrzecu Podlaskim. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda wnętrze specjalistycznej karetki wyposażonej w sprzęt medyczny, niezbędny do ratowania życia i zdrowia ludzkiego oraz poznać z bliska pracę Ratowników Medycznych. Utrwaliły sobie również wiadomości z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy.
Dzieci po powrocie do przedszkola stwierdziły, że praca ratowników jest bardzo interesująca ale wcale nie jest łatwa.
Anna Wolińska
Dnia 4 listopada gościem dzieci z grupy IX integracyjnej był Pan Waldemar ratownik medyczny. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Dzieci miały okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. Następnie z uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci mogły wykonać opatrunek medyczny oraz nauczyły się jak wygląda pozycja boczna ustalona i pod okiem ratownika ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Na koniec zajęć przedszkolaki otrzymały dyplomy MAŁYCH RATOWNIKÓW. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
Anna Izdebska
Dnia 31.X.19r dzieci z grupy I i II zostały przyjęte w poczet przedszkolaków Samorządowego Przedszkola nr 3 w Międzyrzec u Podlaskim. Maluszki zadebiutowały na scenie w obecności rodziców oraz licznie przybyłych gości. Zaprezentowały bogaty program artystyczny, a tym samym swoje umiejętności: wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Pogodne twarze i szerokie uśmiechy były dowodem na to, że dzieci świetnie czują się w naszym przedszkolu. Złożenie przyrzeczenia przez dzieci i ich rodziców było wstępem do uroczystego Pasowania na Przedszkolaka, którego dokonała pani dyrektor ZPO nr 3 Jolanta Wolanin przy pomocy „Pana Ołówka”. Na pamiątkę tego wydarzenia maluchy otrzymały dyplomy, książki oraz niespodzianki od przybyłych gości. Dodatkowo starsi koledzy z grupy VII uświetnili nasz dzień prezentując inscenizację pt.”Pod parasolem”. Zwieńczeniem tego ważnego wydarzenia był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców! Pasowanie na Przedszkolaka na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców. Był to piękny dzień, pełen pozytywnych wrażeń i emocji…
Karolina Wysokińska
Zuchy z 31 GZ „Wesołe Tygryski” odpowiedziały na ogłoszony przez Hufiec ZHP Łuków „Alert Pamięci” i w dn.30 października 2019r. udały się na miejscowy cmentarz, gdzie odwiedziły miejsca i pomniki przypominające ważne dla społeczności Międzyrzeca wydarzenia. Przy pomnikach i grobach poległych żołnierzy i ofiar pogromu niemieckiego z czasów I i II wojny światowej złożyły wiązanki kwiatów, zapaliły znicze, odmówiły modlitwę.
W bieżącym roku szkolnym Lubelski Kurator Oświaty organizuje we współpracy z LSCDN 12 konkursów przedmiotowych. Szczegóły organizacyjne zostały opisane w Regulaminie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych w roku 2019/2020 zamieszczonych na stronach LSCDN:
Październik miesiącem bibliotek szkolnych- z tej okazji nauczyciele bibliotekarze zaprosili klasy I na lekcję biblioteczną „Moja pierwsza wizyta w bibliotece”. Pierwszoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali nauczyciela bibliotekarza, który przekazał informacje n.t zachowania się w bibliotece oraz ogólnych zasad wypożyczania i szanowania książek. Po zakończonej lekcji uczniowie zadawali mnóstwo ciekawych pytań dotyczących czytelnictwa. Na zakończenie zajęć każdy pierwszak samodzielnie wypożyczył ciekawą lekturę.
W środę 27 listopada 2019 odbędzie się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny . Termin nadsyłania zgłoszeń do XXV edycji upływa 6 listopada 2019. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Opłata wpisowa dla jednego ucznia w konkursie to 10 zł. Zainteresowani uczniowie klas IV- VIII szkoły podstawowej proszeni są o zgłaszanie się do nauczycieli matematyki do poniedziałku 4 listopada 2019.
24 X 2019 r. jest OTWARTY CZWARTEK.
Zapraszamy rodziców od godz. 16.30 do 18.00.