Na fotorelację ze spektaklu Nauczyciele - Dzieciom "Śnieżka i Przyjaciele" zapraszamy do Albumu fotograficznego.
We wtorek, 10 grudnia 2019 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego dla 500 szczególnie uzdolnionych uczniów.
Stypendia podzielono następująco: 101 stypendiów dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz 399 stypendiów dla uczniów trzy- i czteroletnich liceów ogólnokształcących.
W gronie nagrodzonych znalazła się Barbara Stefaniuk- uczennica klasy 8p naszej szkoły- za szczególne osiągnięcia w dziedzinie matematyki.
– Ogromnie się cieszę, że mamy w województwie lubelskim tak dużą grupę uzdolnionej młodzieży. Jestem z Was dumny i z wielkim optymizmem patrzę w przyszłość, ponieważ inwestycja w młodzież, to inwestycja w przyszłość Polski. – mówił podczas wtorkowej gali Wicemarszałek Województwa Michał Mulawa.
Program stypendialny – „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019-2020” skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych, w zakresie przynajmniej jednego spośród przedmiotów przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych i matematyki.
Celem programów stypendialnych jest finansowe wsparcie młodych, szczególnie uzdolnionych uczniów, uczących się lub mieszkających w województwie lubelskim.
Otrzymane stypendium uczniowie mogą przeznaczyć na cele edukacyjne związane z ich potrzebami naukowymi.
Wiesława Kalinka
W niedzielę, 8 grudnia2019r., po mszy świętej dla dzieci o godz. 13:30, do parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla zawitał Św. Mikołaj. Przybył w asyście naszych zuchów, które kroczyły przed gościem dzwoniąc dzwoneczkami. Po dotarciu w okolice ołtarza staruszek z siwą brodą, zajął miejsce na tronie i został otoczony tłumem dzieci, które z niecierpliwością czekały na upominki . Po dziecięcych zapewnieniach o grzeczności, Mikołaj poprosił wszystkie dzieci o zaśpiewanie jakiejś piosenki. „ Wesołe Tygryski” bez chwili wahania zaśpiewały piosenkę o Mikołaju. Gdy przyszła kolej na rozdawanie prezentów, św. Mikołaj mógł również liczyć na swoich pomocników. Dzięki zuchom rozdanie ponad dwustu „czekoladowych mikołajków” poszło bardzo sprawnie. Na koniec spotkania każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.
Brawo zuchy, po raz kolejny udowodniłyście, że zawsze można liczyć na waszą pomoc.
Drużynowa 31 GZ „Wesołe Tygryski” Grażyna Podgajna
6 grudnia uczniowie klas I-III zaopatrzeni w świąteczne akcesoria: czapeczki, rogi, świecące gwiazdki, przebrania, po raz kolejny uczestniczyli w mikołajkach na sportowo.
Wychodząc z założenia, że jest to wspaniała okazja do aktywności fizycznej i umysłowej, połączyliśmy przyjemność obdarowywania z rywalizacją międzyklasową na różnych płaszczyznach. W trakcie imprezy uczniowie musieli wykazać się niesłychaną kondycją fizyczną oraz sprawnością rachunkową podczas wielu ciekawych konkurencji, przygotowanych przez Panie Marzannę Puszkarską i Małgorzatę Rumowską.
Wśród atrakcji były między innymi: bieg z prezentami, skoki w workach, przekładanie szarfy czy bieg na czworaka. Uczniowie klas drugich i trzecich zmagali się również z rozwiązywaniem działań matematycznych umieszczonych na bombkach choinkowych.
Wszystkim zmaganiom uważnie przypatrywał się św. Mikołaj wraz z gronem Śnieżynek oraz dyrekcja szkoły.
Mikołaj wymógł na dzieciach obietnicę, że przez kolejny rok będą grzeczne oraz z zadowoleniem przyznał, iż wszystkie dzieci zasługują na brawa i – oczywiście – prezenty.
Zdjęcia ze sportowych zmagań zamieszczone są w fotogalerii.
Zapraszamy do obejrzenia.
/M. P. /
Jedzie święty Mikołaj,
Białą brodą świeci.
Worek z prezentami
Ma dla grzecznych dzieci!
6 grudnia 2019 r. dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 3 od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka, który corocznie zwiastuje przybycie wspaniałego gościa. Przedszkolaki wiedziały, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o nich ponieważ jak same mówiły: „Byliśmy bardzo grzeczni i słuchaliśmy naszych Pań”. Gość gdy tylko się pojawił w progu sali, na wszystkich buźkach wywołał piękny uśmiech. Dla każdego przedszkolaka Mikołaj przygotował piękne podarki ukryte w wielkim worze. Dzieci w podziękowaniu za nie podarowały Świętemu piosenki oraz wiersze . Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Mikołaja na przyszły rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne i posłuszne.
Dorota Głowniak
3 i 4 grudnia 2019r. starszaki oraz jedna grupa 5- latków wybrały się do ,,Majątku Howieny” w Pomigaczach, aby odwiedzić Świętego Mikołaja. Tam dzieci mogły zobaczyć jak pracują Elfy oraz poczuć magię nadchodzących świąt. Po przybyciu na miejsce przedszkolaki zostały poczęstowane pysznymi piernikami i rozgrzewającą herbatką. Czas oczekiwań na przybycie Świętego Mikołaja wypełniły zabawy, tańce oraz warsztaty artystyczne z Elfami, na których dzieci pisały list do Św. Mikołaja, ozdabiały bombkę kolorową bibułą oraz robiły pierniki z przygotowanego ciasta. Przedszkolaki miały również okazję zwiedzić pracownię Elfów, Chatę Mikołaja, Pocztę oraz Magazyn Prezentów. Spotkanie z Mikołajem było niezwykłym przeżyciem dla wszystkich przedszkolaków. Długo oczekiwany gość został powitany przez dzieci wierszem i piosenką. Mikołaj zamienił kilka zdań z każdym dzieckiem i wręczył wymarzone prezenty. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie mini ZOO, w którym dzieci mogły zobaczyć renifery, pawie, kangury albinosy, jeżozwierze, lamy i małpki. Wycieczka zakończyła się wspólnym obiademw miłej i świątecznej atmosferze.
Anna Wolińska, Katarzyna Filimon
2 grudnia 2019 roku dzieci z grupy III uczestniczyły w warsztatach kulinarnych ,,Mały Kucharz” organizowanych przez Da Grasso. Wyjście miało na celu wzbogacenie doświadczeń kulinarnych, samodzielne przygotowanie pizzy, a także uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych. Pracownicy pizzerii bardzo miło nas powitali i udzielili kilku cennych porad i wskazówek. Dowiedzieliśmy z jakich składników składa się ciasto, z czego robiony jest sos, jak wygląda piec do wypiekania. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia swoich własnych pizz. Pod naszym bacznym okiem przedszkolaki wałkowały ciasto, smarowały sosem, posypywały serem, a następnie komponowały dodatki według własnego smaku do swojej wyjątkowej pizzy. Dzieci bardzo poważnie potraktowały zadanie i w wielkim skupieniu zajęły się pracą. Po upieczeniu nasze zuchy przystąpiły do degustacji. Dzieci jadły z wielkim apetytem przygotowane przez siebie danie popijając smakowitym soczkiem. Na koniec warsztatów każdy przedszkolak otrzymał dyplom ,, Małego Kucharza”, puzzle oraz wykonano pamiątkowe zdjęcie.
Warsztaty kulinarne były bardzo udane. Przygotowywanie posiłków przez dzieci to nie tylko radość i zabawa, ale również edukacja i nowe doświadczenie.
Anna Nikołajew
03.12.2019 r. zebrania klas I – III
04.12.2019 r. zebrania klas IV –VIII
Zapraszamy!
Ostatnią z listopadowych zbiórek „Wesołe Tygryski” spędziły na nauce, zabawie i oczywiście wróżbach. Gościem spotkania był druh Michał Kasperuk, drużynowy 20 Bialskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Sollers” z Białej Podlaskiej,który przybył do naszych zuchów z gitarą oraz tekstami piosenek zuchowych, jak również z workiem ciekawych pomysłów na zbiórki. Po przywitaniu i wzajemnym poznaniu się, zuchy zaśpiewały swoją piosenką gromady „Tygryski wcześnie dzisiaj wstały”. Po rozśpiewaniu przyszedł czas na naukę piosenek przygotowanych przez dh Michała takich jak: „Bieszczadzki trakt” i „Dalej wesoło”” oraz zabawy zuchowe.vKolejną część zbiórki stanowiły podstawy musztry zuchowej, których nauczył nas nasz gość. Od teraz każdy zuch wie jak należy ustawić się na hasło: Zuchy frontem do mnie zbiórka, wie jak zrobić zwrot w prawo, w lewo, czy w tył. Po musztrze przyszła kolej na wróżby, które przygotowała drużynowa oraz szóstkowe Ola Michaluk i Wiktoria Lesiuk. Aby wróżby się spełniły, każdy zuch musiał wrzucić grosik do miski z wodą. Zuchy wróżyły sobie: kim zostaną w przyszłości?, jakie imię będzie miał ich wybranek lub wybranka?. Była także wróżba „Kubki szczęścia”, „ Ulubiony kolor oraz wiele innych. Nie mogło zabraknąć także lania wosku. Na koniec wieczoru andrzejkowego, każdy wylosował czekoladową babeczkę ze szczęśliwą wróżbą w środku, którą mógł zjeść dopiero wieczorem. Czas spędzony na kolejnej zbiórce uważamy za udany.
Grażyna Podgajna
Za nami uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2018/2019, które odbyło się 27 listopada 2019 r. w hali Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim.
Wyniki współzawodnictwa sportowego – Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
I miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim - 1734 pkt
II miejsce Szkoła Podstawowa w Łomazach - 1365 pkt
III miejsce Szkoła Podstawowa w Piszczacu - 1350 pkt
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Sworach - 1299 pkt
V miejsce Szkoła Podstawowa w Rossoszu - 1154 pkt
VI miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 w Terespolu - 1122 pkt
VII miejsce Szkoła Podstawowa w Konstantynowie - 1036 pkt
VIII miejsce Szkoła Podstawowa w Rokitnie - 874 pkt
IX miejsce Szkoła Podstawowa w Wisznicach - 805 pkt
X miejsce Szkoła Podstawowa w Janowie Podlaskim - 633 pkt
XI miejsce Szkoła Podstawowa w Kodniu - 602 pkt
XII miejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim - 550 pkt
Podsumowanie współzawodnictwa – Licealiada
I miejsce Zespół Szkół Janów Podlaski - 1274 pkt
II miejsce Zespół Szkół Małaszewicze - 1008 pkt
III miejsce Liceum Ogólnokształcące Międzyrzec Podl. - 990 pkt
IV miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych Międzyrzec Podl - 766 pkt
V miejsce Zespół Szkół Technicznych Międzyrzec Podl - 574 pkt
VI miejsce Liceum Ogólnokształcące Wisznice - 235 pkt
Listy gratulacyjne Starosty Powiatu Bialskiego otrzymali:
Pan Marek Zieńczuk SP Horodyszcze - IGRZYSKA DZIECI -
Pan Wojciech Lubański SP3 Międzyrzec Podlaski, Pan Wojciech Chwedoruk SP Swory, Pan Rafał Osipiuk SP Wisznice, Pan Piotr Sakowicz SP3 Międzyrzec Podlaski - IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
DYREKTORZY- Pani Jolanta Wolanin SP3 Międzyrzec Podl - I miejsce Współzawodnictwo Sportowe Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2018/2019 Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej
Pan Jarosław Dubisz ZS w Janowie Podlaskim - I miejsce Współzawodnictwo Sportowe Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2018/2019 Licealiada
Odznaczenia „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego” otrzymali:
Pani Agnieszka Myszka - nauczyciel wychowania fizycznego SP3 Międzyrzec Podlaski.
Pan Arkadiusz Stefaniuk - Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim.
Pani Jolanta Wolanin - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.
Pan Marek Zieńczuk - nauczyciel wychowania fizycznego SP w Horodyszczu.
Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Tego dnia każdy przedszkolak przyszedł do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem, by zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm znanych piosenek o misiach. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy z chustą animacyjną z naszymi bohaterami w roli głównej. Dzieci poznały historię święta, degustowały żelkowe misie. Wykonały prace plastyczno - techniczne. Kolejnymi przygotowanymi atrakcjami były medale i dyplomy przyjaciela misia oraz pamiątkowe zdjęcia w misiowej foto-budce, które stanowiły zakończenie miłego dnia. Już dzisiaj z niecierpliwością oczekujemy na kolejne Święto Pluszowego Misia.
Anna Wolińska
Dn. 21 listopada 2019 r. odbyło się spotkanie rodziców dzieci z gr. VII. Rodzice uczestniczyli w zajęciach otwartych ,,Cztery pory roku" w czasie których dzieci rozpoznawały i nazywały zjawiska charakterystyczne dla danej pory roku. Rodzice mogli obserwować swoje dzieci, które były bardzo aktywne i zaprezentowały wiele umiejętności.
Po zajęciach przedszkolaki przedstawiły inscenizację ,,Pod parasolem", wcielając się w różne role. Śpiewem i tańcem oczarowały swoich rodziców, którzy bardzo licznie przybyli na to spotkanie. Za swoje pokazy dzieci otrzymały brawa.
Bogumiła Panasiuk
W październiku zostały ogłoszone konkursy dla klas I,II i III.
Klasy I –praca plastyczna –„Słodziakowe drzewo”
Klasy II-rysunek- „Najciekawsza przygoda Słodziaków”
Klasy III- opowiadanie – „Nowa przygoda Słodziaków”
Uczniowie bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem wzięli udział w konkursach, klasy pierwsze złożyły 60 prac, klasy drugie 29 prac a uczniowie klas trzecich przygotowali 11 opowiadań.
Laureaci klas I :
Sara Mroczkowska kl.1b
Cezary Więckowski kl.1b
Alicja Platewicz kl.1c
Maja Leszczuk kl.1c
Adrianna Marciniak kl.1c
Lena Marczak kl.1d
Jakub Puła kl.1a
Karolina Jeleszuk kl.1b
Daria Mikos kl.1c
Nikola Nowosielska kl.1b
Piotr Charczuk kl.1d
Laureaci klas II :
Maja Drygiel kl.2c
Mikołaj Drygiel kl.2c
Cezary Pawłowski kl.2c
Julia Bałkowiec kl.2a
Laureaci klas III :
Alicja Kijaczko kl.3a
Natalia Lipnicka kl.3b
Nikola Jezierska kl.3a
Tymoteusz Halczuk kl.3d
Wiktoria Prokopiuk kl. 3b
Laureaci otrzymali nagrody podczas uroczystości Pasowania na czytelnika.
Nauczyciele bibliotekarze: Barbara Petruk, Renata Prokopiuk
21 listopada, na całym świecie obchodzony był Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Dzień ten skłonił zuchy do rozmowy na temat wartości jaką jest życzliwość. Przypomniał, że życzliwym warto być nie tylko od święta, ale każdego dnia. Nie tylko dla znajomych, ale dla każdego spotkanego w szkole, na drodze, czy w sklepie. Zuchy przekonały się, że poprzez drobne gesty życzliwości takie jak uśmiech, ciepłe spojrzenie, dobre słowo, czy chociażby przytrzymanie komuś drzwi, jesteśmy w stanie wzajemnie poprawić sobie nastrój,
Z okazji Dnia Życzliwości „Wesołe Tygryski” przygotowały ozdobne karteczki z zabawnymi cytatami, powiedzeniami oraz przysłowiami związanymi z życzliwością, które wraz z życzeniami „ Życzliwości na każdy dzień” wręczyły nauczycielom, pracownikom szkoły, kolegom i koleżankom. Najmłodsi otrzymali kolorowe baloniki. Następnego dnia, na zbiórce zuchy otrzymały nietypowe zadanie do wykonania. Miały przeprowadzić wywiad na temat życzliwości z napotkaną po drodze osobą i sprawić, aby po prostu się uśmiechnęła. Jak zobaczycie na zdjęciach, Tygryskom udało się wywiązać z zadania, a pozytywne reakcje ludzi oraz ich uśmiechy ich samych wprawiły w dobry nastrój.
Wszystkim Osobom, które udzieliły wywiadu i odpowiedziały zuchom ciepłym uśmiechem serdecznie dziękuję.
Drużynowa 31 GZ dh. Grażyna Podgajna
W październiku Miasto Międzyrzec Podlaski ogłosiło konkurs plastyczny „Bądź EKO – oszczędzaj energię razem z nami!”. Był on adresowany do uczniów klas 1-6 międzyrzeckich szkół podstawowych. Konkurs został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych – klasy 1-3 oraz klasy 4-6. Młodsi uczestnicy wykonali rysunek promujący postawy i zachowania mające na celu odpowiedzialne korzystanie z energii elektrycznej i zachęcanie do korzystania z odnawialnych źródeł energii, a starsi – plakat z hasłem promującym te same wartości. W naszej szkole konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Prace plastyczne wykonało 83 uczniów klas młodszych oraz 36 uczniów klas starszych. Dnia 5 listopada w sali widowiskowej MOK odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego zastępca Burmistrza Miasta p. Paweł Łysańczuk wręczył laureatom cenne nagrody rzeczowe.
W kategorii klas 1-3 zwyciężyła uczennica naszej szkoły Daria Mikos z kl. 1c.
W kategorii klas 4-6:
I miejsce zdobył Cezary Cap (kl. 6lp)
III miejsce - Michał Chodyka (kl. 6b).
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody i ekologiczne upominki.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
Lena Wnukowicz i Małgorzata Nowosielska z klasy1d oraz Alicja Kijaczko z klasy 3a jako laureatki szkolnego etapu uczestniczyły w Finale VII Wojewódzkiego Przeglądu Recytatorskiego Poezji i Prozy Patriotycznej im. gen. F. Kleeberga, który odbył się 23 listopada 2019r. w Domu Kultury w Woli Gułowskiej.
Komisja przesłuchała wiersze 68 uczestników konkursu w trzech grupach wiekowych, w tym 33 uczniów w kategorii klas I-III.
Pierwszoklasistka Lena Wnukowicz zdobyła wyróżnienie i otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową. Jest to bardzo duże osiągnięcie, gdyż poziom, jaki prezentowali recytatorzy był bardzo wysoki.
Dziewczęta zostały również oprowadzone przez Panią kustosz po izbie regionalnej, szkółce rzeźbiarskiej oraz sali myśliwskiej, znajdujących się na I piętrze Domu Kultury. Uczestniczyły również w żywej lekcji historii w Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków a także miały możliwość obejrzenia wnętrza Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września 1939 roku.
Serdecznie dziękujemy rodzicom dziewcząt za zapewnienie transportu i towarzyszenie podczas sobotnich atrakcji.
Marzanna Puszkarska
Tegoroczna, VI edycja Konkursu odbyła się 21 listopada br. w Piszczacu. W recytatorskich zmaganiach wzięło udział 29 uczestników z 13 szkół powiatu bialskiego.Uczestników Konkursu oceniało jury w składzie: Przewodniczący – dr Piotr Zdunkiewicz (instruktor teatralny, wykładowca PSW w Białej Podlaskiej), Pan Roman Uściński (instruktor teatralny, założyciel Teatru Małych Form Sylaba) oraz Pani Janina Świrska (Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszczacu). Komisja oceniająca brała pod uwagę: dobór repertuaru, kulturę słowa (dykcję i intonację), interpretację utworu, ogólny wyraz artystyczny oraz pamięciowe opanowanie tekstu. Po burzliwych obradach, Jury konkursowe dokonało wyboru. Nie było to łatwe, poziom konkursu okazał się dość wysoki. Trzy pierwsze miejsca oraz pierwsze wyróżnienie, zostały przyznane reprezentantom naszej szkoły:
I wyróżnienie – Daria Myszka klasa VI lp
Przygotowanie uczniów do konkursu: Pani Urszula Sobczak i Pani Katarzyna Miłaszewska.
Opieka nad uczniami podczas konkursu: Pani Agnieszka i Pan Arkadiusz Myszka.
Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a Laureaci nagrody ufundowane przez organizatorów.
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.
W dniu 21 listopada uczniowie klas pierwszych spotkali się w świetlicy szkolnej aby wziąć udział w uroczystości PASOWANIA NA CZYTELNIKA biblioteki szkolnej.
Akademię poprowadzili uczniowie kl.6s, którzy wprowadzili pierwszaków w świat książek – przypomnieli kilku najciekawszych bohaterów bajek dla najmłodszych rozwiązując z nimi ciekawe zagadki literackie. Ola Marciniuk recytowała wiersz pt. „Książka”, który w swoim przesłaniu miał zachęcić najmłodszych czytelników do szanowania książek.
Część artystyczną pt. „Tuwimowo” przygotowali uczniowiekl.3d pod kierunkiem Pani Grażyny Podgajnej. Przedstawienie było bardzo ciekawe, wszyscy z dużym zainteresowaniem obserwowali przygody podróżnych na stacjach kolejowych: Brzozowy Gaj, Rzepkowo czy Trąbalewo. W ten bardzo teatralny nastrój wprowadziły nas też piękne dekoracje i rekwizyty. Uczniowie zostali uroczyście pasowani przez Panią Dyrektor Jolantę Wolanin i Panią Wicedyrektor Ewę Włodarczyk. Pierwszaki podczas pasowania otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek wykonane przez starszych kolegów.
Nauczyciele bibliotekarze: Barbara Petruk, Renata Prokopiuk.
Tegoroczny konkurs „Międzyrzec – Historia – Dzień Dzisiejszy”, organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim, jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Tematyka XXII edycji konkursu dotyczyła „Zwyczajów i obrzędów jesiennych ludu Międzyrzecczyzny” w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej oraz „Lat II wojny światowej na terenie Międzyrzeca Podlaskiego i okolic” w kategorii klas VII-VIII i szkół średnich. Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych, wytypowano najlepsze „trójki” uczniów, które reprezentowały szkoły w poszczególnych kategoriach w finale finale miejsko-gminnym. Naszą szkolę w finale reprezentowali: Piotr Matejuk (kl. V s), Cezary Cap (kl. VI lp), Jakub Chalimoniuk (kl.VI lp), Jerzy Rzeńca (kl. VII p), Wiktor Kukawski (kl. VIII p) i Patrycja Majczyna (kl. VIII p).
Finał miejsko-gminny XXII edycji konkursu odbył się 20 listopada 2019 r. w sali konferencyjnej MOK. Nasi uczniowie, których do konkursu przygotowywali p. Anna Kasianiuk, p. Aneta Strep i p. Artur Domański zajęli 1 i 2 miejsce w kategorii klas IV-VI oraz 3 miejsce w kategorii klas VII-VIII.
GRATULUJEMY!!!
Artur Domański
19 listopada 2019 r. zuchy z grupy III zaprezentowały rodzicom iście bajeczny słowno- muzyczny montaż pt. ,, Uroki Jesieni”. Barwne stroje imitujące kolory złotej pory roku, jesienne melodie i dekoracje dodały uroku i czaru popisom naszych milusińskich. Przedszkolaki z zaangażowaniem, z radością i bez tremy śpiewały , tańczyły i odtwarzały swoje role. Licznie zgromadzeni rodzice z dumą i oczarowaniem oglądali występy swoich pociech. W nagrodę za świetny występ rodzice nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami i małą niespodzianką w postaci kolorowanki i Kinderka :). Jesienne spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Ukoronowaniem dnia było wspólne pamiątkowe zdjęcie na tle dziecięcych, jesiennych prac plastycznych.
Anna Nikołajew