Uczniowie klasy 5s przygotowali część artystyczną z okazji Dnia Kobiet. Był to program w formie tele-expresu. Cała audycja była poświęcona małym i dużym Paniom z naszej szkoły. Tele-express zdominował wywiad z Mają Żurawską - najbardziej zapracowaną kobietą , miss Międzyrzeca Podlaskiego.Były porady np. w jaki sposób zostać idealną kobietą, informacje o zaletach obchodzenia Dnia Kobiet oraz po co istnieją kobiety?
Redakcja tele-expressu przeprowadziła ankietę na TOP 3 piosenek o kobietach. Na 3. miejscu uplasowała się piosenka Jerzego Połomskiego „Bo z dziewczynami”. Piosenkę zaśpiewał Jakub Chalimoniuk. Na 2. miejscu znalazł się utwór Marka Grechuty „Będziesz moją Panią” w wykonaniu Mai Żurawskiej. Największym przebojem została piosenka Alicji Majewskiej „Być kobietą”. Piosenkę zaśpiewały Natalia Miłosz i Julia Wasiluk. Tele-express prowadził Jakub Terlikowski. Na zakończenie chłopcy przy akompaniamencie Maćka Kijaczko zaśpiewali tradycyjne 100 lat.
W Tele-expresie wystąpili:
Prowadzący – Jakub Terlikowski
Dziennikarki – Daria Makaruk, Ada Zasadzińska, Maja Goś, Lena Andrzejewicz, Amelia Hryciuk.
Redakcja – Maja Goś, Maciej Kijaczko, Bartosz Izdebski
Koleżanki – Casandra Borowiec, Julia Wasiluk
Prowadzący wywiad – Szymon Jaworski
Miss Międzyrzeca Podlaskiego Maja Żurawska
Wiadomości sportowe – Katarzyna Stachnio
Pogodynka – Adrianna Antończuk
Wiersz- Piotr Matejuk
Akompaniament muzyczny – Maciej Kijaczko
TOP 3 piosenek – Daria Makaruk
Kim jest kobieta – Kacper Brodawka
Hanna Karczewska
„Raz na cztery lata zuch się staje pępkiem świata”- czyli o tym jak „Wesołe Tygryski” świętowały swoje imieniny?
Imieniny Zucha to jedna z nadzwyczajnych dat w harcerskim kalendarzu. Taką uroczystość zuch przechodzi tylko raz. I to, jeśli ma szczęście. Bo „Imieniny Zucha” organizowane są tylko raz na cztery lata - 29 lutego.
Tak wyjątkowa data nie mogła pozostać bez echa także w 31 Gromadzie Zuchowej „Wesołe Tygryski”. Nasze zuchy świętowały swoje imieniny na piątkowej zbiórce, 28 lutego 2020r. Specjalnie na tę okazję udekorowały salę kolorowymi balonami. Po złożeniu życzeń przez drużynową, zuchy zaśpiewały „sto lat”. Następnie na cześć każdego zucha były „fajerwerki”, to znaczy balony wybuchały ( po przebiciu szpileczką) jak fajerwerki. Z balonów powypadały karteczki z imionami. Każdy miał zaprezentować osobę, którą wylosował, bez ujawniania jej imienia. Podczas tej zabawy padło dużo ciepłych słów pod adresem każdego członka naszej zuchowej rodziny, co jest budującei bardzo cieszy nas jako opiekunów.
Dobrze przygotowane imieniny to uciecha dla ducha i dla… brzucha. Ogromną atrakcją dla zuchów okazał się tort niespodzianka, który cieszył nie tylko oko, ale jak się okazało i podniebienie. Na słodkim torcie się nie skończyło. Później przyszła pora na konkurs, kto najszybciej zwinie nitkę i złowi słodkiego lizaczka. Było dużo śmiechu i wesołej zabawy. Czas na zbiórkach płynie jednak bardzo szybko i pora było kończyć wspólne świętowanie. Utworzyliśmy krąg i przesłaliśmy sobie iskierkę przyjaźni.
Mam nadzieję, że zuchy będą mile wspominać to święto.
Grażyna Podgajna
Dnia 31 stycznia we współpracy z logopedą z poradni psychologiczno-pedagogicznej p. Małgorzatą Świderską- Poniatowską odbyły się warsztaty logopedyczne dla rodziców dzieci przedszkolnych, mające na celu przybliżyć problematykę związaną z wadami wymowy. Warsztaty były podzielone na dwa moduły. Pierwszy dotyczył części teoretycznej, w której omówiono normy rozwoju mowy dla poszczególnych grup wiekowych oraz przedstawiono przyczyny zakłóceń i zaburzeń w tej sferze. Druga część- praktyczna, pozwoliła uczestnikom warsztatów poznać techniki pracy logopedycznej oraz bezpośrednio włączyć się do udziału, poprzez wspólne wykonywanie ćwiczeń. Dzięki temu, rodzice uświadomili sobie, że czas spędzony z dzieckiem nad eliminowaniem wad wymowy nie musi kojarzyć się ze żmudnym powtarzaniem zestawów ćwiczeń, ale, że jest to ciekawa forma wspólnego spędzenia czasu. Rodzice mogli również zapoznać się z ciekawymi pozycjami książkowymi umieszczonymi w kąciku logopedycznym.
Marta Wysokińska
W dniu 26 lutego 2020 roku w MOK w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Konkurs Recytatorski im. Jana Brzechwy. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych kl.1-4 i 5-8. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, pod względem doboru wiersza jak i recytacji. Jednak na podium stanęli najlepsi.
W konkursie udział wzięli:
Amelia Chwedoruk kl.1c
Roksana Prochera kl.1d
Amelia Modrzewska kl.4a
Maja Goś kl 5s
Daria Koleśnicka kl.6lp
Jakub Chalimoniuk kl.6lp
W kategorii klas 1-4 , trzecie miejsce zajęła Amelia Chwedoruk z klasy 1c.
W kategorii klas 5-8, pierwsze miejsce zajęła Daria Koleśnicka z klasy 6lp, Jakub Chalimoniuk z kl. 6lp otrzymał wyróżnienie.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Renata Prokopiuk
22 lutego harcerki i harcerze na całym świecie świętują Dzień Myśli Braterskiej. Ta data przypomina im o więzi braterstwa i przyjaźni, która łączy wszystkie skautki i skautów na całym świecie, niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, czy wyznania.
31 Gromada Zuchowa „Wesołe Tygryski” w tym roku świętowała DMB wspólnie z innymi środowiskami harcerskimi Hufca ZHP Łuków, w Radzyniu Podlaskim. To tutaj, w I Liceum Ogólnokształcącym pod hasłem „W przyjaźni jest moc” odbył się koncert „Ciepłe i puchate XV”, którego organizatorem był I Szczep Harcerski „Infinity” z Radzynia Podlaskiego. Podczas koncertu zuchy i harcerze prezentowali swoje muzyczne talenty śpiewając piosenki harcerskie i turystyczne. Po koncercie obejrzeliśmy scenkę teatralną w wykonaniu jednej z drużyn harcerskich oraz pokaz tańca i układ gimnastyczny. Był też czas na wspólne rozmowy oraz „małe co nieco” w postaci waty cukrowej i pysznego popcornu. Na koniec spotkania utworzyliśmy harcerski krąg i zaśpiewaliśmy „Bratnie słowo”. Wspólne świętowanie DMB jeszcze bardziej zjednoczyło nasze środowisko. Przypomniało, że należy pielęgnować i dbać o przyjacielskie relacje, być życzliwym i pogodnym, rozdawać to „Ciepłe i Puchate” wszem i wobec, bliskim i przyjaciołom, ale także tym, z którymi pięknie się różnimy.
Grażyna Podgajna
W ramach działań profilaktycznych wynikających z realizacji programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły, podejmowanych we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim, uczniowie klas VII - VIII Szkoły Podstawowej Nr 3 wzięli udział w koncercie zespołu „Wyrwani z niewoli”, którego Liderami są Jacek Zajkowski pseudonim „Heres” i Piotr Zalewski. Łączna liczba uczniów naszej szkoły uczestniczących w koncercie wyniosła ok. 110 osób.
W czasie koncertu wykonawcy mówili o wartościach, które powinny być ważne dla każdego młodego człowieka. Wyjątkowość koncertu polegała na tym, że oprócz muzyki hip-hop, uczniowie usłyszeli również „świadectwa” członków zespołu, czyli tego, co przeżyli będąc nastolatkami. Piotr i Jacek opowiadali o tym, jak łatwo zejść na złą drogę i ulec nałogom. Jednocześnie, w sposób bardzo czytelny i bezpośredni uświadamiali, jak wyrwać się z uzależnień i stać się dobrymi, wartościowymi ludźmi. Liderzy zespołu poruszyli również temat hejtu, budowania relacji interpersonalnych oraz szacunku do samego siebie.
Na koniec sami uczniowie mieli możliwość skorzystać z publicznego wystąpienia, by odnieść się do usłyszanych treści i własnych przeżyć.
DK
Data koncertu: 19 lutego 2020 r. (środa)
Miejsce koncertu – sala kinowa MOK
Czas trwania – ok. 90 minut
W zakładce Dla rodziców znajduje się regulamin nagród Burmistrza Miasta dla uzdolnionych uczniów oraz wniosek do nagrody Burmistrza Miasta.
18 lutego odbył się w naszej szkole koncert zespołu LIMBOS p.t. Fantastyczny Świat Muzyczny w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki.
Sejm ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. W przyjętej uchwale podkreślano, że dorobek kompozytorski Moniuszki „imponuje różnorodnością, bogactwem melodycznym głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej”.
Podczas koncertu uczniowie mogli zdobyć wiedzę na temat kompozytora, jak również zapoznać się z jego repertuarem. Mieli okazję przenieść się do czasów, w których żył i tworzył Stanisław Moniuszko. Jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiego romantyzmu nazywany ojcem „ polskiej opery narodowej”.
Tego dnia uczniowie usłyszeli legendarne i uznane w świecie muzycznym przeboje, takie jak: Mazur z Opery „Straszny Dwór”, „ Prząśniczka”, „Halka”, „Pif-Paf” – Galop czy „Roża i bez”. W repertuarze nie zabrakło również utworów muzyki współczesnej, które chętnie zaśpiewali, razem z muzykami, nasi uczniowie.
Artyści z zespołu pod przewodnictwem p. Wiesława Miadziółko zapewnili świetną rozrywkę z elementami edukacyjnymi. Dołożyli wszelkich starań, aby dobrać repertuar, który zadowoli zarówno starszą, jak i młodszą publikę.
Na fotorelację zapraszamy do Albumu fotograficznego.
Na fotorelację zapraszamy do Albumu fotograficznego.
W dniu 13.02.2020r. odbyły się szkolne eliminacje do XVIII Konkursu Recytatorskiego im. Jana Brzechwy „Poeci dzieciom”.
Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z klas I-IV.
Eliminacje przebiegały w miłej i przyjemnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy byli nagradzani gromkimi brawami, które pomagały uczestnikom pokonać tremę związaną z występem. Poziom był bardzo wyrównany, jednak po naradzie jury wyróżniło następujące osoby:
Amelia Chwedoruk kl. Ic
Roksana Prochera kl. Id
Amelia Modrzewska kl. IVa
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a wyróżnionym życzymy dalszych sukcesów w finale konkursu, który odbędzie się w MOK-u 26.02.2020r.
Organizatorzy
W dniach 3 -12 lutego 2020r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie unijnym „Walka z nadwagą i otyłością w klasach IV-VI szkół podstawowych” pod hasłem „3maj się zdrowo”. Celem projektu było zapoznanie dzieci ze zdrowym trybem życia poprzez wdrożenie prawidłowej diety, odpowiedniej aktywności fizycznej oraz kształtowanie właściwych nawyków i postaw.
Uczestnicy projektu wzięli udział w badaniu oraz zajęciach profilaktycznych ze specjalistami:
- dietetykiem (1 godz. teorii + 2 godz. praktyki) - psychologiem (1 godz.) - trenerem – instruktorem gimnastyki (1 godz. teorii + 2 godz. praktyki)
Każdy uczestnik otrzymał w prezencie zestaw do ćwiczeń oraz materiały edukacyjne w postaci skryptu, zawierające ww. treści teoretyczne.
Na fotorelację zapraszamy do Albumu fotograficznego.
W sobotę - 1 lutego po raz kolejny na scenie Sali Widowiskowej Kina "Sława" wystawiono spektakl "Śnieżka i przyjaciele" w wykonaniu nauczycieli, uczniów i absolwentów naszej szkoły. Wykorzystując duże zainteresowanie, jakim cieszy się przedstawienie postanowiliśmy, jednogłośnie i spontanicznie! pomóc finansowo mieszkance Międzyrzeca, która znajduje się w śpiączce, a jej Rodzina zmaga się z problemami finansowymi. Dzięki hojności mieszkańców i przybyłych gości udało się zebrać 7745 zł 06gr.
Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za zrozumienie, życzliwość i otwarte serca.
S. Stella
Kochają nas, wspierają, zawsze przy nas są…
Przedszkolaki z młodszych grup postanowiły wyrazić swoją wdzięczność kochanym Babciom i Dziadkom za Ich miłość, trud i oddanie. Zaprosiły zatem zacnych gości, którzy jak zwykle nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Dzieci przygotowały pod okiem wychowawców inscenizacje, wiersze, śpiewy i tańce. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Nie kryli wzruszenia i łez podziwiając prezentację swoich „skarbów”. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane kolorowe i pachnące mydełka. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę oraz słodki poczęstunek. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólne spędzone chwile…
Karolina Wysokińska
Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z gr. VII, VIII i IX przedstawiły swoim bliskim Jasełka bożonarodzeniowe. Występ został ciepło przyjęty przez zebranych gości i nagrodzony gromkimi brawami. Po jasełkach przyszedł czas na śpiew, taniec i wiersze dla naszych kochanych Babć i Dziadków. Nie zabrakło również upominków, całusów i przytulania. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Program artystyczny, który zaprezentowały dzieci zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne, aktorskie oraz taneczne. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków!
Katarzyna Filimon