Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. 28 stycznia 2020 r. w naszym przedszkolu odbył się "Bal Karnawałowy”. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych, ruchowych oraz tanecznych. Był także czas na słodki poczęstunek, który przygotowywali rodzice. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka i innych przebojów znanych dzieciom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, wszyscy z żalem opuszczali salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.
W zuchowych szrankach - to hasło, które towarzyszyło uczestnikom biwaku zuchowego zorganizowanego w dniach 31.01 -02.02. 2020r. w Konstantynowie.
Wśród licznej gromady zuchów z Radzynia Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Łukowa, Konstantynowa oraz Woli Chomejowej nie mogło zabraknąć również zuchów z 31 GZ „Wesołe Tygryski”.
Tym razem zuchy biwakowały w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Konstantynowie. Tutaj zdobywały sprawności: chłopcy – rycerza, dziewczynki - damy dworu. Poznając dzieje kultury polskiej od czasów średniowiecza, poznawały dworskie obyczaje, uczyły się dworskich manier. Chłopcy tworzyli kodeks rycerski a dziewczynki kodeks damy dworu. Podczas „wieczoru panien dworskich” zuchenki haftowały (malowały wzory pisakiem) i szyły chusteczki rycerzom. W tym czasie zuchy – rycerze, projektowali swoje rodowe herby. By lepiej poznać dworskie życie zuchy zwiedziły lokalny pałac w Konstantynowie wybudowany w 1804 roku przez S. Aleksandrowicza, w którym do dnia dzisiejszego zachowały się oryginalne zabytkowe piece kaflowe, autentyczny kominek i pięknie zdobione meble z dawnych czasów. Niesamowitym przeżyciem dla niektórych zuchów było spotkanie z duchem pałacu. Biwak obfitował jeszcze w wiele innych atrakcyjnych zajęć, podczas których zuchy uczyły się i bawiły. Był szybki kurs tańca dworskiego menueta, któremu przewodził sam komendant Hufca Łuków- druh Michał Mojski. Zuchy zagrały też w grę „Żywe warcaby”, wykonały maski, w których wystąpiły podczas balu rycerzy i dam.
Muszę zaznaczyć, że postawione przed uczestnikami zadania wymagały wiele wysiłku, odwagi, kreatywności, a przede wszystkim współpracy całych zespołów i nasze zuchy świetnie się w tym sprawdziły.
Biwak był również wspaniałą okazją, żeby poznać nowe zabawy i pląsy, nawiązać nowe przyjaźnie i świetnie się bawić. Po uśmiechniętych twarzach „Tygrysków” wnioskuję, że tak było. Sami oceńcie, szeroka fotorelacja z biwaku znajduje się w albumie fotograficznym.
dh Grażyna Podgajna
Finał Powiatu Bialskiego piłka siatkowa „czwórek” dziewcząt Igrzyska Dzieci 03.02.2020r. w ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Zawody otworzyła pani dyrektor Jolanta Wolanin.
Mistrzynie Powiatu: SP-3 Międzyrzec Podlaski.
MVP zawodów: Klaudia Szyndler (nr 10).
Spotkania systemem pucharowym po losowaniu par:
1) SP – Wisznice : SP – Rokitno 1:2 (25:9, 23:25, 12:15),
2) SP – 3 Międzyrzec Podlaski : SP – Kodeń 2:0 (25:2, 25:6),
mecz o 3 miejsce
3) SP – Wisznice : SP – Kodeń 2:0 (25:14, 25:10),
mecz o 1 miejsce
4) SP – 3 Międzyrzec Podlaski : SP – Rokitno 2:0 (25:6, 25:7).
Klasyfikacja końcowa Finału Powiatu 2020:
1. SP – 3 Międzyrzec Podlaski,
2. SP – Rokitno,
3. SP – Wisznice,
4. SP – Kodeń.
Skład Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim:
– Zuzanna Mróz (nr 8, kapitan),
– Julia Hryciuk (nr 77),
– Klaudia Szyndler (nr 10),
– Oliwia Daniluk (nr 28),
– Izabela Jeleszuk (nr 9),
– Amelia Cisak (nr 69),
– Aleksandra Marciniuk (nr 13),
– Maja Kułak (nr 7),
– Urszula Storska (nr 24),
Trener SOS SP-3 Międzyrzec Podlaski: Wojciech Więckowski.
Zawody Rejonowe „4” dziewcząt w piłce siatkowej odbędą się 13 lutego (czwartek) w Białej Podlaskiej.
W dniu 2 grudnia 2019r. uczniowie wszystkich międzyrzeckich szkół podstawowych przystąpili do I etapu Międzyrzeckiej Ligi Matematycznej.
W naszej szkole konkurs cieszy się od lat ogromnym powodzeniem. W tym roku przystąpiło do niego 79 uczniów z klas IV – VIII. Aby zakwalifikować się do kolejnego etapu, należało zdobyć wymagane minimum- 70% punktów możliwych do uzyskania. W II etapie konkursu weźmie udział 79 uczniów z wszystkich międzyrzeckich szkół podstawowych, w tym aż 39 uczniów z naszej szkoły.
4 lutego 2020r. o godz. 800 zakwalifikowani uczestnicy konkursu przystąpią w swoich szkołach do rozwiązywania zadań z drugiego etapu.
Uczniowie z naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu:
kl. VIII
1. Natalia Dołęga kl. 8 p
2. Dominik Stańczuk kl. 8 b
3. Barbara Stefaniuk kl. 8 p
4. Weronika Myszka kl. 8 p
5. Marcel Chilicki kl. 8 p
kl. VII
1. Dominika Lubańska kl. 7 p
2. Pola Lesiuk kl. 7 p
3. Michał Strep kl. 7 s
4. Kacper Celiński- Jakubowicz kl. 7 p
5. Jerzy Rzeńca kl. 7 p
kl. VI
1. Jan Matejuk kl. 6 s
2. Daria Myszka kl. 6 lp
3. Wiktor Daniluk kl. 6 s
4. Marcel Domański kl. 6 s
5. Aleksandra Marciniuk kl. 6 s
6. Maciej Złotkowski kl. 6 s
7. Cezary Cap kl. 6 lp
8. Jakub Chalimoniuk kl. 6 lp
9. Nina Hawryluk kl. 6 lp
10. Karol Petruczenko kl. 6 lp
11. Igor Zasadziński kl. 6 lp
12. Wiktoria Kamińska kl. 6 a
kl. V
1. Ada Zasadzińska kl. 5 s
2. Maja Żurawska kl. 5 s
3. Kornelia Jóźwik kl. 5 b
4. Piotr Matejuk kl. 5 s
5. Maciej Kijaczko kl. 5 s
kl. IV
1. Paulina Chmielewska kl. 4 a
2. Kornel Domański kl. 4 a
3. Marcin Kiereczyński kl. 4 b
4. Karol Modrzewski kl. 4 b
5. Aleksander Nakaziuk kl. 4 a
6. Gabriel Pióro kl. 4 a
7. Wiktor Tomczak kl. 4 b
8. Krystian Kociński kl. 4 a
9. Antoni Kudzio kl. 4 a
10. Marcel Kiereczyński kl. 4 b
11. Lizaweta Parkhats kl. 4 b
12. Izabela Czopińska kl. 4 a
Cieszymy się, że konkurs spotkał się w naszej szkole z bardzo dużym zainteresowaniem. Wszystkim uczniom, którzy próbowali swych sił w Lidze Matematycznej dziękujemy i gratulujemy. Do trzeciego etapu zakwalifikują się uczniowie, którzy w II etapie uzyskają minimum 70% punktów możliwych do zdobycia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wiesława Kalinka
Szczegóły konkursu znajdują się w zakładce KONKURSY
6 stycznia 2020r. ulicami naszego miasta po raz trzeci przeszedł Orszak Trzech Króli. W tegorocznej odsłonie organizowanej pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” po raz drugi udział wzięły prawie wszystkie zuchy z 31GZ „Wesołe Tygryski”. Zuchom towarzyszyli również rodzice. Pierwsza scena ulicznych jasełek, odbyła się u zbiegu ulic: Brzeska, Przedszkolna, Warszawska. Następnie z kolędą na ustach, w koronach na głowach i radością w sercu Orszak wędrował ulicą Warszawską, Lubelską na Plac Jana Pawła II, gdzie została odegrana druga scena przedstawiająca walkę dobra ze złem. Uliczne jasełka zakończyły się przy ołtarzu polowym kościoła św. Józefa, gdzie Trzej Królowie złożyli dary i upadli na kolana przed Jezusem.
Serdecznie dziękuję Rodzicom i Zuchom za uczestnictwo w tym niezwykłym przedstawieniu jasełkowymi oraz wspólne świętowanie uroczystości Objawienia Pańskiego.
Drużynowa 31 GZ, dh. Grażyna Podgajna
Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, związany z tradycjami i obrzędami rodzinnymi. Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd.
3 stycznia 2020r. odbył się w naszej szkole I Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym wzięli udział uczniowie klas młodszych. Każda klasa zaprezentowała ulubioną kolędę lub pastorałkę. Wszyscy uczniowie pięknie zaśpiewali wybrane utwory, a swoim strojem podkreślili wyjątkowy charakter tej imprezy. Jury w składzie: dyrektor szkoły p. Jolanta Wolanin, wicedyrektor – p. Aneta Strep, wicedyrektor – p. Bożena Nowosielska oraz organizator przeglądu – p. Ewa Włodarczyk zadecydowało, iż najlepiej i najciekawiej zaprezentowała się klasa 2b, której wychowawczynią jest p. Iwona Kowalczuk. W nagrodę uczniowie tej klasy otrzymali słodki upominek. Jury konkursu gospodarzom klas i wychowawcom złożyło serdeczne gratulacje oraz wręczyło pamiątkowe dyplomy.
Ewa Włodarczyk
Rodzice i Uczniowie.
Przerwa świąteczno - noworoczna trwa do 1 stycznia włącznie. Zajęcia lekcyjne w naszej szkole wznawiamy po przerwie, tj. 2 stycznia - czwartek.
Termin ferii zimowych: 13 - 24 stycznia 2020 r. Zajęcia po feriach rozpoczynamy 27 stycznia - poniedziałek.
Jolanta Wolanin, dyrektor szkoły.
Na fotorelację z Jasełek zapraszamy do Albumu.
Betlejemskie Światełko pokoju zostało przywiezione do Międzyrzeca z Białej Podlaskiej przez dh Izabelą Korolczuk i harcerzy 28 drużyny Nieprzetartego Szklaku „ Czarne Stopy”.
22 grudnia, przed mszą św. o godz. 13.30 zuchy 31 GZ „Wesołe Tygryski” w uroczystym orszaku wniosły lampion z ogniem do kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla. Przekazując Betlejemskie Światełko Pokoju na ręce ks. proboszcza Romana Banasiewicza, drużynowa gromady zuchowej dh Grażyna Podgajna złożyła wszystkim mieszkańcom miasta świąteczne życzenia, by czas Bożego Narodzenia, był czasem radosnym, pełnym pokoju i miłości, a przede wszystkim czasem pełnym światła, pełnym Boga, którego zaniosą swoim bliskim, przyjaciołom i znajomym.
Po przekazaniu Światełka zuchy uczestniczyły we mszy świętej. Zaś po jej zakończeniu każdy zuch przeniósł ogień Światła Betlejemskiego do swojego domu, by zapłonął na wigilijnym stole.
Fotorelacja z przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w albumie fotograficznym.
Grażyna Podgajna
Dzieci z klasy 3d, już od 6 grudnia przygotowywały się do tych magicznych świąt. Na tablicach zawiesiły prace plastyczne przedstawiające Św. Mikołaja oraz piękne kolorowe choineczki. Dzieci tęsknią za śniegiem, dlatego na szybach okien stworzyły namiastkę zimowej aury, którą tworzą białe ażurowe domki, gwiazdki oraz srebrzyste łańcuchy.
Oczywiście największą ozdobą klasy jest drzewko życia - mieniąca się kolorami choinka, którą ubrały własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Poznane na lekcjach tradycje bożonarodzeniowe, starają się wprowadzać w życie. Wykonały kartki świąteczne i napisały życzenia dla bliskich, uczyły się kolęd i pastorałek, które zaprezentują w dniu 3 stycznia na szkolnym przeglądzie. Dzieci ozdobiły również pierniczki, które upiekły w domu, wspólnie z rodzicami. Podsumowaniem przygotowań do świąt Bożego Narodzenia była klasowa Wigilia, na której podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie życzenia.
Fotorelacje z przygotowań 3d do Świąt Bożego Narodzenia możecie zobaczyć w albumie fotograficznym.
Grażyna Podgajna
W niedzielę ( 22 grudnia), w kościele Chrystusa Króla, na mszy świętej o godz. 13.30 nasze zuchy przekażą wszystkim wiernym Betlejemskie Światło Pokoju - symbol nadziei, miłości i pojednania między narodami.
Idea przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju sięga 1986 r. Akcji od 1987 r. patronują austriaccy skauci, którzy przewożą do swojego kraju płomień z groty betlejemskiej - miejsca narodzin Chrystusa. Później ogień przekazywany jest do sąsiednich krajów. Do Polski Betlejemskie Światło Pokoju trafia dzięki skautom słowackim, a następnie dzięki harcerzom rozpoczyna swoją wędrówkę po kraju. W tym roku przekazaniu światła towarzyszy hasło „ Światło, które daje moc”.
Zuchy serdecznie zapraszają wszystkich do odebrania Betlejemskiego Światełka. Przypominają o zabranie ze sobą lampionu, w którym będzie można przenieść „Wieczny ogień” do swoich domów, by płonął na wigilijnym stole, łączył i zachęcał do czynienia dobra.
Grażyna Podgajna
19 grudnia starszaki z gr. VIII wzięły udział w świątecznych zajęciach zorganizowanych przez panią Beatę Skrzat z Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały opowiadania o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia, rozwiązywały świąteczne łamigłówki, rozmawiały o tradycjach świątecznych, św. Mikołaju i oglądały wiele ciekawych książeczek przeznaczonych dla dzieci. Spotkanie zakończyło się wręczeniem słodkich upominków od Świętego Mikołaja.
Katarzyna Filimon
W dniach 17 grudnia – 19 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczno – wychowawcze. Skierowane były do uczniów klas IV – VIII oraz wybranych klas II – III.
Tematyka warsztatów dla Uczniów:
Uczniowie klas młodszych nabywali takich umiejętności jak: rozpoznawanie i nazywanie emocji, radzenie sobie z nimi i odpowiednie zastępowanie emocji negatywnych – emocjami pozytywnymi. Wyrazili swój sprzeciw wobec przezywania, wyśmiewania, braku akceptacji. Poruszone zostały zagadnienia związane z przemocą i agresją w cyberprzestrzeni, uświadamiając uczniom, że zjawisko przemocy nie wiąże się wyłącznie z aspektem fizycznym.
Podczas pracy z uczniami klas starszych również poruszona została kwestia przemocy stosowanej i doświadczanej przez dzieci i młodzież zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Kształtowano w nich postawę asertywną wobec zachowań ryzykownych oraz umiejętność krytycznego myślenia w trakcie dokonywania wyborów. Zapoznawano młodzież z procesem uzależnienia od środków psychoaktywnych, jego mechanizmami i negatywnymi konsekwencjami.
Zaproszenie do udziału w warsztatach Prawidłowej Komunikacji Rodzic – Dziecko otrzymali również Rodzice naszych uczniów i wielu z nich przybyło do szkoły w godzinach wieczornych, w trosce o wychowanie, za co serdecznie dziękujemy.
Warsztaty zostały poprowadzone przez psychologów z Instytutu Rozwoju i Edukacji „PROGRES”, a ich organizacja była możliwa dzięki współpracy szkoły z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim.
Dorota Kapłan
13 grudnia 2019 roku w Tomaszowie Lubelskim rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. W zawodach uczestniczyło 15 szkolnych drużyn. Drużyna naszej szkoły w składzie: 1. Wiktor Kukawski 2. Robert Tymoszuk 3. Patrycja Majczyna 4. Aleksandra Szyszko 5. Maciej Woliński nie przegrała żadnego meczu i z dorobkiem 12 pkt. meczowych zajęła pierwsze miejsce.
Mistrzowie Województwa Lubelskiego wraz z opiekun drużyny składają szczególne podziękowania właścicielom firmy "Gazol", panom Wincentemu i Mirosławowi Wysokińskim oraz właścicielowi firmy "Profil" panu Tomaszowi Morgunowiczowi za dofinansowanie wyjazdu.
Bożena Węgrzyniak
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3
serdecznie zaprasza Rodziców
na warsztaty prawidłowej KOMUNIKACJI
KOMUNIKACJA RODZIC -DZIECKO
„W RODZICIELSTWIE NAJWAŻNIEJSZE JEST 40 LAT”
W programie:
1. Komunikacja – jak mówić, jak słuchać, jak się zachować, aby wpływać na prawidłowy rozwój dziecka
2. Świat emocji dziecka i rodzica – rozpoznanie, nazywanie i panowanie nad emocjami
3. Pochwała vs. Kara w procesie wychowania
4. Bariery w komunikacji – jak je przełamać
5. Czas wolny i wspólne sposoby na jego spędzanie
ZAPRASZAMY:
17 grudnia 2019 r. (wtorek)
godz. 16.15 -17.00
Świetlica szkolna
Bardzo liczymy na szerokie zainteresowanie Rodziców. Naszym celem jest propagowanie wiedzy i umiejętności podnoszących efektywność działań wychowawczo – profilaktycznych skierowanych do Dzieci. Warsztaty będą prowadzone przez specjalistę z Instytutu Rozwoju i Edukacji „PROGRES”.
Jedną z akcji promujących czytelnictwo organizowanych przez bibliotekę szkolną jest głośne czytanie sześciolatkom przez starszych uczniów. W tym roku uczniowie kl.3b i 6s. czytali opowiadania o tematyce świątecznej w grupach: VI,VII,VIII i IX. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały ciekawych historii i chętnie zadawały pytania dotyczące czytanego tekstu.
Renata Prokopiuk
11 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 odbył się drugi etap Międzyrzeckiej Małej Ligi Matematycznej. W potyczkach matematycznych drugiego etapu wzięli udział uczniowie, którzy na pierwszym etapie otrzymali minimum 10 pkt.:
z klas drugich – 32 dzieci, z klas trzecich – 53.
W klasach drugich największą ilość punktów zdobyli:
1. miejsce Kondraciuk Paweł ZPO2 -23 pkt.
1. miejsce Ostapiuk Szymon SP Tłuściec – 23 pkt.
1. miejsce Wysokiński Aleksander ZPO3 – 23 pkt.
1. miejsce Zdunek Szymon ZPO3 -23pkt.
2. miejsce Cap Maksymilian ZPO3 – 21 pkt.
3. miejsce Sójka Szymon ZPO 2 -20 pkt.
3. miejsce Jaworski Hubert ZPO 3 – 20 pkt.
3. miejsce Karwowski Szymon SP Rzeczyca - 20 pkt.
W klasach trzecich :
1. miejsce Korolczuk Igor ZPO3 -22pkt.
2. miejsce Żak Antoni ZPO3 – 21 pkt.
3. miejsce Jezierska Nikola ZPO 3 -20 pkt.
3. miejsce Dąbrowski Filip ZPO 3 - 20 pkt
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejny etap, który odbędzie się 12 lutego 2019 r. w ZPO 3 o godzinie 15.30.
Listopad, grudzień, czas przedświąteczny, to szczególny okres, kiedy pomaganie jest nam bliższe i jesteśmy wrażliwsi na potrzeby innych. Dlatego też co roku Szkolne Koło Caritas włącza się do wielu akcji charytatywnych mających na celu pomoc najuboższym w tym szczególnym czasie. Wolontariusze z naszej szkoły włączyli się do szeregu akcji, by w tej świątecznej atmosferze zrobić coś dla innych, co może dla kogoś być bezcenne.
17 listopada to „Światowy Dzień Ubogich” pamiętając o bezdomnych zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję „Zmyj szarość z ich życia” – była to zbiórka środków czystości, kosmetyków. Zebrane środki zostały przekazane do Caritas w Białej Podl. a następnie noclegowni dla bezdomnych.
Przyłączyliśmy się również do akcji „Misyjny Tornister”, której celem było zgromadzenie przyborów szkolnych dla dzieci w krajach misyjnych: Kenii, Tanzanii, Papui i Nowej Gwinei.
Wolontariusze w pierwszą niedzielę adwentu rozprowadzali przy parafii Chrystusa Króla świece Caritas, które każdego roku płoną na naszych wigilijnych stołach. Dzięki temu corocznie wpływy uzyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na letni wypoczynek, całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną.
Stowarzyszenie „Wołyński Rajd Motocyklowy" ponownie zaprosiło naszą placówkę do wzięcia udziału w akcji „Kresowa paczka”. Chcąc po raz kolejny pomóc Rodakom na Wołyniu, włączyliśmy się do zbiórki świątecznych darów dla Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą. Dar serca naszej społeczności szkolnej sprawi, że Polacy na Wołyniu także zaznają magii Świąt Bożego Narodzenia i poczują w tych świątecznych dniach, że są ludzie, którzy zawsze o nich pamiętają.
6-7 grudnia to czas, gdy braliśmy udział w Świątecznej Zbiórce Żywności „Tak pomagam”. Wolontariusze pod opieką Parafialnego Koła Caritas zbierali żywność w międzyrzeckich sklepach TOPAZ i Biedronka, która w formie paczek w tym świątecznym okresie zostanie przekazana potrzebującym.
„Dziergane sercem” najskromniejsze rękodzieło ale z serca, poświęcenie swojego czasu, jest najpiękniejszym darem dla drugiego.... Akcja w której zaangażowane były mamy, czy też babcie, by na drutach zrobić czapkę, szalik dla potrzebujących w tych zimowych miesiącach.
Działalność charytatywna to inspirowanie młodych ludzi do stawania się lepszym. Każda praca wymagała bezinteresownego zaangażowania, poświęcenia swojego czasu.
Dziękuję wszystkim wolontariuszom i uczniom naszej szkoły za dar serca, chęć pomocy innym.
Dziękuję wychowawcom za pomoc w zorganizowaniu wielu zbiórek.
Opiekun SKC
Barbara Petruk